ES prioritetai 67-ojoje Jungtinių Tautų Moterų padėties komisijos sesijoje
20.1.2023
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, O-000004/2023
Tarybai
Darbo tvarkos taisyklių 136 straipsnis
Robert Biedroń
Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto vardu
Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto delegacija 2023 m. kovo mėn. dalyvaus 67-ojoje JT Moterų padėties komisijos sesijoje. Ypatingas dėmesys joje bus teikiamas inovacijoms ir technologiniams pokyčiams bei švietimui skaitmeniniame amžiuje, siekiant užtikrinti lyčių lygybę ir visų moterų bei mergaičių įgalėjimą.
Lyčių nelygybė, susijusi su e. prieinamume ir įgūdžiais, yra nuolatinė problema; skaitmeninėje srityje moterys tebėra marginalizuojamos. Lyčių nelygybė stiprėja tokiais aspektais, kaip galimybė naudotis ryšiu, skaitmeninis švietimas ir įgūdžiai bei prieiga prie technologijų, o tai užkerta kelią moterų ekonominiam savarankiškumui, verslumui ir įgalėjimui. Kita vertus, prieigą prie interneto turinčios moterys ir mergaitės patiria smurtą internete ir susiduria su įvairaus pobūdžio priekabiavimu kibernetinėje erdvėje. Atsižvelgiant į tai:
- 1.ar Taryba galėtų pateikti smulkesnę informaciją apie pagrindinius Europos Sąjungos pozicijos 67-ojoje Jungtinių Tautų Moterų padėties komisijos sesijoje aspektus ir paaiškinti, kaip bus atsižvelgta į Parlamento prioritetus? Ar Taryba leis Parlamentui susipažinti su ES pozicijos dokumentu, skirtu pasirengti 67-ajai sesijai? Kaip Taryba užtikrins tvirtą koordinuotą ES požiūrį ir tvirtus plataus užmojo įsipareigojimus, įskaitant konkrečias priemones, kad būtų skatinama reali pažanga siekiant lyčių lygybės? Kaip galėtume pritaikyti savo politikos priemones, kad būtų geriau sudaroma plati prieiga prie gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos?
- 2.Ką galima padaryti, kad būtų pagreitintas jau prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų įgyvendinimas? Kokios naujos priemonės planuojamos, kad būtų kovojama su skaitmeninės marginalizacijos poveikiu ir neproporcinga jo įtaka moterims ir mergaitėms, atsižvelgiant į visų formų diskriminaciją, o ypatingą dėmesį teikiant smurtui dėl lyties, įskaitant smurtą internete? Kokie konkretūs veiksmai planuojami įgyvendinant reikiamas būsimas ES strategijas ir politikos procesus, įskaitant biudžeto politiką ir reikiamų duomenų, suskirstytų pagal lytį, rinkimą? Kalbant konkrečiai, kokių veiksmų bus imtasi, kad lyčių aspektu grindžiamas požiūris būtų integruojamas į visų reikiamų sričių ES politiką ir programas?
Pateikta: 20.1.2023
Atsakyti iki: 21.4.2023