Skupina IND/DEM informovala predsedu, že Umberto Bossi, Matteo Salvini, Mario Borghezio, Francesco Enrico Speroni, Dariusz Maciej Grabowski, Urszula Krupa, Bogdan Pęk, Mirosław Mariusz Piotrowski, Bogusław Rogalski, Witold Tomczak a Andrzej Tomasz Zapałowski už nie sú jej členmi.
Títo poslanci sa tak od 15. marca 2006 stali nezávislými poslancami.
Vystúpili títo poslanci: Mario Borghezio, ktorý vyjadril nespokojnosť s daným postupom a označil ho za nesprávny a nelegitímny, Roselyne Bachelot-Narquin na prezenčnej listine, Manuel Medina Ortega, aby vyjadril nesúhlas so skutočnosťou, že mu ešte nebola doručená písomná odpoveď na otázku, ktorú položil Rade počas hodiny otázok v utorok a na ktorú nedostal uspokojivú odpoveď, a Francesco Enrico Speroni, ktorý podporil pripomienky, ktoré predniesol Mario Borghezio a požiadal o preskúmanie postupu (Predseda vzal jeho žiadosť na vedomie).
3. Predložené dokumenty
Boli predložené tieto dokumenty:
1) Rady a Komisie
- Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o štrukturálnej podnikovej štatistike (KOM(2006)0066 - C6-0063/2006 - 2006/0020(COD)).
pridelené
gestorský
ECON
stanovisko
ITRE
- Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o zvýšení bezpečnosti dodávateľského reťazca (KOM(2006)0079 - C6-0074/2006 - 2006/0025(COD)).
pridelené
gestorský
TRAN
stanovisko
LIBE
- Návrh nariadenia Rady (Euratom) ustanovujúce pravidlá účasti podnikov, výskumných centier a vysokých škôl na akciách v rámci Siedmeho rámcového programu Európskeho spoločenstva pre atómovú energiu a šírenia výsledkov výskumu (2007 – 2011) (KOM(2006)0042 - C6-0080/2006 - 2006/0014(CNS)).
pridelené
gestorský
ITRE
stanovisko
BUDG
- Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa zriaďuje Európsky fond na prispôsobenie sa globalizácii (KOM(2006)0091 - C6-0082/2006 - 2006/0033(COD)).
pridelené
gestorský
EMPL
stanovisko
INTA, BUDG, ECON, ITRE, IMCO, REGI
- Návrh nariadenia Rady, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (ES) č. 1785/2003, pokiaľ ide o dovozný režim pre ryžu (KOM(2006)0098 - C6-0085/2006 - 2006/0028(CNS)).
pridelené
gestorský
AGRI
stanovisko
INTA
- Návrh rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Fondu solidarity EÚ v súlade s bodom 3 Medziinštitucionálnej dohody zo 7. novembra 2002 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o financovaní Fondu solidarity Európskej únie, ktorou sa dopĺňa Medziinštitucionálna dohoda zo 6. mája 1999 o rozpočtovej disciplíne a zlepšení rozpočtového postupu (KOM(2006)0114 - C6-0086/2006 - 2006/2064(ACI)).
pridelené
gestorský
BUDG
stanovisko
REGI
- Návrh na presun finančných prostriedkov DEC 06/2006 - Oddiel III - Komisia (SEC(2006)0243 - C6-0088/2006 - 2006/2065(GBD)).
pridelené
gestorský
BUDG
2) poslancov
2.1) návrhy na zmenu rokovacieho poriadku (čl. 202 rokovacieho poriadku)
Gargani Giuseppe - Návrh na zmenu a doplnenie rokovacieho poriadku Európskeho parlamentu - Zmena a doplnenie článku 201 pridelené gestorský: AFCO
Písomné vyhlásenia č.68, 82/2005 v súlade s čl. 116 ods. 5 rokovacieho poriadku prepadli, keďže nezískali požadovaný počet podpisov.
5. Akčný program Spoločenstva v oblasti zdravia (2007 - 2013) ***I (rozprava)
Správa o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady ustanovujúcom akčný program Spoločenstva v oblasti zdravia a ochrany spotrebiteľa (2007-2013) - aspekty zdravia [COM(2005)0115 - C6-0097/2005 - 2005/0042A(COD)] - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajca Antonios Trakatellis (A6-0030/2006).
V rozprave vystúpil Markos Kyprianou (člen Komisie).
Antonios Trakatellis uviedol správu.
Vystúpili títo poslanci: Anders Samuelsen (spravodajca výboru BUDG požiadaného o stanovisko), John Bowis za skupinu PPE-DE, Linda McAvan za skupinu PSE, Holger Krahmer za skupinu ALDE, Hiltrud Breyer za skupinu Verts/ALE, Adamos Adamou za skupinu GUE/NGL, Johannes Blokland za skupinu IND/DEM, Liam Aylward za skupinu UEN, Andreas Mölzer nezávislý poslanec, Ria Oomen-Ruijten, Evangelia Tzampazi, Georgs Andrejevs, Caroline Lucas, Bairbre de Brún (poslankyňa predniesla úvod a záver svojho príspevku v írskom jazyku; predseda jej oznámil, že tieto časti jej vystúpenia nebudú uvedené v doslovnom zápise z rokovania a nebudú sa prekladať), Urszula Krupa, Irena Belohorská a Thomas Ulmer.
PREDSEDNÍCTVO: Gérard ONESTA podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Dorette Corbey, Frédérique Ries, Carl Schlyter, Kathy Sinnott, Zuzana Roithová, Anne Ferreira, Marios Matsakis, Avril Doyle, Karin Jöns, Frieda Brepoels, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Christofer Fjellner, David Casa, Péter Olajos, Richard Seeber a Markos Kyprianou.
6. Akčný program Spoločenstva v oblasti ochrany spotrebiteľa (2007 - 2013) ***I (rozprava)
Správa o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady ustanovujúcom akčný program Spoločenstva v oblasti zdravia a ochrany spotrebiteľa (2007-2013) - spotrebiteľské aspekty [COM(2005)0115 - C6-0225/2005 - 2005/0042B(COD)] - Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa. Spravodajkyňa Marianne Thyssen (A6-0032/2006)
V rozprave vystúpil Markos Kyprianou (člen Komisie).
Marianne Thyssen uviedla správu.
V rozprave vystúpil Reinhard Rack k organizácii práce.
Vystúpili títo poslanci: Brigitte Douay (spravodajkyňa výboru BUDG požiadaného o stanovisko), Aloyzas Sakalas (spravodajca výboru JURI požiadaného o stanovisko) a Alexander Stubb za skupinu PPE-DE.
Rozprava bola v tomto bode prerušena, pretože sa začalo hlasovanie. V rozprave sa bude pokračovať popoludní.
7. Oznámenie spoločnej pozície Rady
Predsedaoznámil, že na základe článku 57 ods. 1 rokovacieho poriadku mu boli doručené nasledujúce spoločné pozície Rady spolu s dôvodmi ich prijatia ako aj pozícia Komisie:
- Spoločná pozícia prijatá Radou 10. marca 2006 na účely prijatia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o liekoch na pediatrické použitie, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (EHS) č. 1768/92, smernica 2001/20/ES, smernica 2001/83/ES a nariadenie (ES) č. 726/2004 (15763/3/2005 - 6603/2006 - COM(2006)0118 - C6-0087/2006 - 2004/0217(COD)) pridelené gestorský: ENVI
- Spoločná pozícia prijatá Radou 10. marca 2006 na účely prijatia smernice Európskeho parlamentu a Rady o vykonávaní zásady rovnosti príležitostí a rovnakého zaobchádzania s mužmi a ženami vo veciach zamestnanosti a povolania (prepracované znenie) (15623/7/2005 - 6602/2006 - COM(2006)0108 - C6-0089/2006 - 2004/0084(COD)) pridelené gestorský: FEMM
- Spoločná pozícia Rady prijatá 9. marca 2006 na účely prijatia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Rady (EHS) č. 3922/91 o harmonizácii technických požiadaviek a administratívnych postupov v oblasti civilného letectva (13376/1/2005 - 5918/2006 - KOM(2006)0128 - C6-0090/2006 - 2000/0069(COD)) pridelené gestorský: TRAN
- Spoločná pozícia prijatá Radou 23. februára 2006 na účely prijatia smernice Európskeho parlamentu a Rady, ktorou sa stanovujú technické požiadavky na plavidlá vnútrozemskej plavby, a ktorou sa zrušuje smernica Rady 82/714/EHS (13274/1/2005 - 6207/2006 - COM(2006)0126 - C6-0091/2006 - 1997/0335(COD)) pridelené gestorský: TRAN
Trojmesačná lehota poskytnutá Parlamentu na prijatie jeho stanoviska preto začína plynúť v nasledujúci deň, t.j. 17.3.2006.
PREDSEDNÍCTVO: Ingo FRIEDRICH podpredseda
8. Vyhlásenie predsedníctva
Predseda prečítal vyhlásenie konferencie predsedov, ktorá sa zaoberá zadržaním alebo väznením veľkého počtu predstaviteľov opozície (politické osobnosti, novinári a zástupcovia MVO) v Bielorusku, medzi ktorých patria:
Siarhiej Malčyk, Viktar Sazonaǔ, Vadzim Sarančukoǔ, Andrej Pisalnik, Mikoła Lemianoǔski, Alaksiej Trubkin, Siaržuk Hudzilin, Jaǔhien Vaǔkaǔviec, Aleś Čurejka, Vital Broǔka, Vasil Leǔčanka, Tacciana Klimovič, Dzmitry Šymanski, Ryhor Bakijevič, Anatol Labiedžka, Siarhiej Niaroǔny a Vincuk Viačorka, ako aj 4 ďalšie osoby zadržané v Pinsku, jedným z nich je Pavieł Lachnovič, a 6 osôb zadržaných v Svietłahorsku.
Konferencia predsedov požiadala o okamžité prepustenie týchto osôb.
Vystúpila Zita Pleštinská.
9. Hlasovanie
Podrobné výsledky hlasovania (pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, oddelené hlasovanie, hlasovanie po častiach, ...) nájdete v prílohe zápisnice „Výsledky hlasovania“.
Vystúpili títo poslanci: Marianne Thyssen za skupinu PPE-DE, ktorá na základe čl. 170 ods. 4 rokovacieho poriadku požiadala o odloženie hlasovania o jej správe (A6-0032/2006) na druhú marcovú schôdzu a Evelyne Gebhardt za skupinu PSE k tejto žiadosti.
Parlament žiadosť schválil.
V rozprave vystúpil Mirosław Mariusz Piotrowski k oznámeniu týkajúcemu sa zloženia politických skupín, s ktorým dopoludnia vystúpil predseda (bod 2 zápisnice zo dňa 16.03.2006).
9.1. Akčný program Spoločenstva v oblasti zdravia (2007 - 2013) ***I (hlasovanie)
Správa o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady ustanovujúcom akčný program Spoločenstva v oblasti zdravia a ochrany spotrebiteľa (2007-2013) - aspekty zdravia [COM(2005)0115 - C6-0097/2005 - 2005/0042A(COD)] - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajca Antonios Trakatellis (A6-0030/2006)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 1)
- Kathy Sinnott predložila dva ústne PDN k PDN 120 a 138, ktoré boli prijaté;
- Gerard Batten k hlasovaniu.
9.2. Zaručené tradičné špeciality z poľnohospodárskych výrobkov a potravín * (hlasovanie)
Správa o návrhu nariadenia Rady o zaručených tradičných špecialitách z poľnohospodárskych výrobkov a potravín [COM(2005)0694 - COM(2005)0694 - 2005/0270(CNS)] - Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Spravodajca Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf (A6-0033/2006)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 2)
- Francis Wurtz za skupinu GUE/NGL so žiadosťou o oddelené hlasovanie o PDN 3;
Parlament žiadosť schválil (338 za, 134 proti, 76 sa zdržali hlasovania) elektronickým hlasovaním.
9.3. Ochrana zemepisných označení a označení pôvodu poľnohospodárskych výrobkov a potravín * (hlasovanie)
Správa o návrhu nariadenia Rady o ochrane zemepisných označení a označení pôvodu poľnohospodárskych výrobkov a potravín [COM(2005)0698 - COM(2005)0698 - 2005/0275(CNS)] - Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Spravodajca Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf (A6-0034/2006)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 3)
Predseda na základe rozhodnutia konferencie predsedov navrhol nasledujúce zmeny v programe schôdze počas nasledujúcej plenárnej schôdze, ktorá sa uskutoční 22. - 23. marca v Bruseli:
1. Lehoty na predkladanie
- Otázky na ústne zodpovedanie o zabezpečení dodávok energie pre Európsku úniu (bod51 programu schôdze)
- Vyhlásenie Rady: Kritériá Európskej únie pri udržiavaní mieru, obzvlášť v Konžskej demokratickej republike (bod 79 programu schôdze)
Predĺženie lehoty na predkladanie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov a spoločných návrhov uznesenia: 20.3.2006, 18.00 h.
- Správa o vplyve dohôd o hospodárskom partnerstve na rozvoj. [2005/2162(INI)] - Výbor pre rozvoj. Spravodajkyňa Luisa Morgantini (A6-0053/2006) (bod 73 programu schôdze)
Lehoty na predloženie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov: 20.3.2006, 18.00 h.
2. Zaradenie správy do programu schôdze, ktorá sa uskutoční 22.3.2006:
- Správa o európskom zmluvnom práve a revízii acquis: ďalší postup [2005/2022(INI)] - Výbor pre právne veci. Spravodajca Klaus-Heiner Lehne (A6-0055/2006)
Lehoty na predloženie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov: 20.3.2006, 18.00 h.
Parlament schválil tieto návrhy.
11. Vysvetlenia hlasovania
Písomné vysvetlenia hlasovania:
Písomné vysvetlenia hlasovania podľa čl. 163 ods. 3 rokovacieho poriadku sú uvedené v doslovnom zápise z tohto rokovania.
- Bernd Posselt za skupinu PPE-DE, Andreas Mölzer, Charles Tannock, Eija-Riitta Korhola
Prípravy na zasadnutie COP-MOP o biodiverzite a biologickej bezpečnosti (Curitiba, Brazília)
- Marie Anne Isler Béguin
12. Opravy výsledkov hlasovania a zámery pri hlasovaní
Opravy výsledkov hlasovania:
Opravy hlasovania sú k dispozícii na stránke „ Séance en direct“: „Résultats des votes (appels nominaux)/Results of votes (Roll-call votes)“. V tlačenej forme sú súčasťou prílohy „Výsledky hlasovania podľa mien“.
Elektronická verzia na stránke Europarl bude pravidelne aktualizovaná nanajvýš do dvoch týždňov po dni hlasovania.
Pouplynutí tejto lehoty sa zoznam opráv hlasovania uzavrie, aby mohol byť preložený a uverejnený v úradnom vestníku.
Zámery pri hlasovaní:
Boli vyjadrené tieto zámery pri hlasovaní (v súvislosti s neodovzdanými hlasmi):
za: Gilles Savary, Antolín Sánchez Presedo, Marielle De Sarnez
- pozmeňujúci/doplňujúci návrh 13
za: Pedro Guerreiro
proti: Fiona Hall
- uznesenie (ako celok)
za: Ioannis Varvitsiotis, Giorgos Dimitrakopoulos
(Rokovanie bolo prerušené o 13.10 h a pokračovalo sa v ňom opäť od 15.00 h)
PREDSEDNÍCTVO: Mario MAURO podpredseda
13. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Roselyne Bachelot-Narquin a Mirosław Mariusz Piotrowski informovali predsedníctvo, že boli prítomní, ale ich mená nie sú uvedené na prezenčnej listine.
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
° ° ° °
Neena Gill informovala predsedníctvo, že sa zúčastnila rokavania dňa 14.3.2006, ale jej meno nebolo uvedené na prezenčnej listine.
14. Zloženie výborov a delegácií
Na žiadosť skupiny PSE Parlament schválil tieto menovania:
výbor JURI:
Rosa Díez González namiesto Antonio Masip Hidalgo
výbor LIBE:
Antonio Masip Hidalgo namiesto Rosa Díez González.
15. Akčný program Spoločenstva v oblasti ochrany spotrebiteľa (2007 - 2013) ***I (pokračovanie rozpravy)
Vystúpili títo poslanci: Béatrice Patrie za skupinu PSE, Cecilia Malmström za skupinu ALDE, Gerard Batten za skupinu IND/DEM, Zdzisław Zbigniew Podkański za skupinu UEN, Andreas Mölzer nezávislý poslanec, Zita Pleštinská, Evelyne Gebhardt, Adam Jerzy Bielan, Edit Herczog (Predseda požiadal poslancov z nových členských krajín, ktorí svoje vystúpenia v pléne čítajú, aby rozprávali pomalšie a tak uľahčili prácu tlmočníkom), Bogusław Sonik k vystúpeniu predsedu a Markos Kyprianou (člen Komisie).
Marios Matsakis, Bogusław Sonik, Erik Meijer, Elisabeth Schroedter a Lidia Joanna Geringer de Oedenberg uviedli návrhy uznesení.
Vystúpili títo poslanci: Laima Liucija Andrikienė za skupinu PPE-DE, Józef Pinior za skupinu PSE, Ryszard Czarnecki nezávislý poslanec, Bernd Posselt a Benita Ferrero-Waldner (členka Komisie).
Ona Juknevičienė a Albert Jan Maat uviedli návrhy uznesení.
V rozprave vystúpil Bernd Posselt, ktorý oznámil, že do rokovacej sály doniesol zapálenú sviecu na znak solidarity s Bielorusmi (Predseda mu povedal, že podľa bezpečnostných predpisov je zákázané prinášať do rokovacej sály akékoľvek horiace predmety a požiadal ho, aby sviecu zhasol).
Józef Pinior, Erik Meijer, Carl Schlyter a Janusz Wojciechowski uviedli návrhy uznesení.
Vystúpili títo poslanci: Charles Tannock za skupinu PPE-DE, John Attard-Montalto za skupinu PSE, Andreas Mölzer nezávislý poslanec, Karin Scheele a Benita Ferrero-Waldner (členka Komisie).
Podrobné výsledky hlasovania (pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, oddelené hlasovanie, hlasovanie po častiach, ...) nájdete v prílohe zápisnice „Výsledky hlasovania“.
17.1. Ľudské práva v Moldavsku a najmä v Podnestersku (hlasovanie)
18. Opravy výsledkov hlasovania a zámery pri hlasovaní
Opravy výsledkov hlasovania:
Opravy hlasovania sú k dispozícii na stránke „ Séance en direct“: „Résultats des votes (appels nominaux)/Results of votes (Roll-call votes)“. V tlačenej forme sú súčasťou prílohy „Výsledky hlasovania podľa mien“.
Elektronická verzia na stránke Europarl bude pravidelne aktualizovaná nanajvýš do dvoch týždňov po dni hlasovania.
Pouplynutí tejto lehoty sa zoznam opráv hlasovania uzavrie, aby mohol byť preložený a uverejnený v úradnom vestníku.
Zámery pri hlasovaní:
Boli vyjadrené tieto zámery pri hlasovaní (v súvislosti s neodovzdanými hlasmi):
Ľudské práva v Moldavsku a najmä v Podnestersku (RC-B6-0168/2006)
za: Rainer Wieland
19. Rozhodnutia týkajúce sa niektorých dokumentov
Súhlas na vypracovanie iniciatívnej správy (článok 45 rokovacieho poriadku)
výbor ECON
Situácia európskeho hospodárstva: prípravná správa o hlavných usmerneniach hospodárskej politiky na rok 2006 (2006/2047(INI)) (stanovisko: EMPL)
výbor EMPL
Prechodný režim obmedzujúci voľný pohyb pracovníkov na trhoch práce Európskej únie (2006/2036(INI))
výbor ENVI
Tematická stratégia pre životné prostredie v mestách (2006/2061(INI)) (stanovisko: ITRE, TRAN, REGI)
Plánovanie pripravenosti a reakcie na pandémiu chrípky v Európskom spoločenstve (2006/2062(INI)) (stanovisko: LIBE)
Zlepšovanie duševného zdravia obyvateľstva - K stratégii duševného zdravia pre Európsku úniu (2006/2058(INI)) (stanovisko: EMPL, ITRE, LIBE, FEMM)
- Návrh nariadenie Európskeho parlamentu a Rady o homologizácii motorových vozidiel so zreteľom na emisie a o prístupe k informáciám o opravách vozidiel, ktorým sa mení a dopĺňa smernica 72/306/EHS a smernica 00/00/ES (KOM(2005)0683 - C6-0007/2006 - 2005/0282(COD)) (stanovisko: ITRE, TRAN) Rozšírená spolupráca výborov ENVI, IMCO
(Na základe rozhodnutia konferencie predsedov z 9.3.2006)
výbor JURI
- Najnovší vývoj a výhľady v oblasti podnikováho práva (2006/2051(INI))
Rozšírená spolupráca výborov JURI, ECON
(Na základe rozhodnutia konferencie predsedov z 9.3.2006)
Návrh smernice Európskeho parlamentu a Rady o uplatňovaní hlasovacích práv akcionárov spoločností, ktoré majú svoje sídlo v členskom štáte, a ktorých akcie sú prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu, a ktorou sa mení a dopĺňa smernica 2004/109/ES (COM(2005)0685 - C6-0003/2006 - 2005/0265(COD)) Rozšírená spolupráca výborov JURI, ECON
(Na základe rozhodnutia konferencie predsedov z 9.3.2006)
20. Písomné vyhlásenia zapísané v registri (čl. 116 rokovacieho poriadku)
Počet podpisov, ktoré získali písomné vyhlásenia zapísané v registri (čl. 116 ods. 3 rokovacieho poriadku):
Č. dokumentu
Autor
Počet podpisov
68/2005
Marie Panayotopoulos-Cassiotou, José Ribeiro e Castro, Kathy Sinnott, Nathalie Griesbeck a Konrad Szymański
187
75/2005
Marie-Arlette Carlotti, Philippe Busquin, Joseph Daul, Mario Mauro a Bogusław Sonik
362
83/2005
Yannick Vaugrenard, Harlem Désir, Kader Arif, Françoise Castex a Jean Louis Cottigny
72
1/2006
John Bowis, Georgs Andrejevs, Dorette Corbey a Karin Scheele
285
2/2006
Vittorio Agnoletto, Giovanni Berlinguer, Patrizia Toia, Pier Antonio Panzeri a Pia Elda Locatelli
70
3/2006
Andreas Mölzer
21
4/2006
Andreas Mölzer
9
5/2006
Libor Rouček, Csaba Sándor Tabajdi, Marek Siwiec, Borut Pahor a Monika Beňová
126
6/2006
Jana Hybášková, Paulo Casaca, Elizabeth Lynne, Willy Meyer Pleite a Mogens N.J. Camre
97
7/2006
David Martin, Glyn Ford a Neil Parish
144
8/2006
Filip Kaczmarek
41
9/2006
Mario Borghezio
17
10/2006
Frank Vanhecke, Philip Claeys a Koenraad Dillen
11
11/2006
Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Robert Navarro, Dirk Sterckx a Jeanine Hennis-Plasschaert
39
12/2006
Jean-Claude Martinez
7
13/2006
Maciej Marian Giertych
11
14/2006
Janusz Wojciechowski, Caroline Lucas, Ioannis Gklavakis a Thijs Berman
47
15/2006
Andreas Mölzer
11
16/2006
Matteo Salvini
6
17/2006
Daniel Strož
6
21. Zaslanie textov prijatých počas rokovania
Podľa čl. 172 ods. 2 rokovacieho poriadku bude zápisnica z tohto rokovania predložená Parlamentu na schválenie na začiatku nasledujúceho rokovania.
So súhlasom Parlamentu budú prijaté texty zaslané ich príjemcom.
22. Kroky podniknuté na základe stanovísk a uznesení Parlamentu
Bolo rozdané oznámenie Komisie o krokoch podniknutých na základe stanovísk a uznesení prijatých Parlamentom na schôdzach novembre I a II .
23. Termín nasledujúcej schôdze
Budúce schôdze sa budú konať 22.3.2006 a 23.3.2006.