SĒDI VADA: Luisa MORGANTINI Priekšsēdētāja vietniece
1. Sēdes atklāšana
Sēde tika atklāta plkst. 9.00.
2. Sesiju kalendārs
Priekšsēdētāju konference nolēma rīkot plenārsēdi 2007. gada 27. jūnijā plkst. 15.00 Briselē.
Tās laikā Padome informēs Parlamentu par 2007. gada 21. un 22. jūnijā Briselē notikušās Eiropadomes sanāksmes rezultātiem un iepazīstinās ar Vācijas prezidentūras secinājumiem.
3. Darba kārtība
Giuseppe Gargani ziņojums (A6-0179/2007) par Beniamino Donnici pilnvaru pārbaudi ir iekļauts nākamās dienas, 2007. gada 23. maija, darba kārtībā plkst. 21 pirms Adam Gierek ziņojuma (A6-0159/2007).
Termiņš grozījumu iesniegšanai: 2007. gada 23. maijs, plkst. 10.
Balsojums: 24.05.2007.
° ° ° °
Uzstājās Carlos Carnero González, kurš aicināja Parlamenta priekšsēdētāju sazināties ar ANO ģenerālsekretāru, lai prasītu pārtraukt vardarbību Libānā (sēdes vadītāja atbildēja, ka viņa nodos pieprasījumu Parlamenta priekšsēdētājam).
- Jelko Kacin ALDE grupas vārdā. Ieteikuma priekšlikums Padomei par attiecībām starp Eiropas Savienību un Serbiju (B6-0202/2007).
nodots
atbildīgajai komitejai:
AFET
2. Samierināšanas komiteja
- Samierināšanas komitejas apstiprinātais kopīgais teksts Eiropas Parlamenta un Padomes regulai par finanšu instrumentu videi (LIFE +) (03611/2007 - C6-0105/2007 – 2004/0218(COD)).
5. Debates par cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma principu pārkāpumiem (paziņošana par iesniegtajiem rezolūcijas priekšlikumiem)
Saskaņā ar Reglamenta 115. pantu turpmāk minētie deputāti vai politiskās grupas iesniedza pieprasījumus organizēt debates par šādiem rezolūcijas priekšlikumiem.
I. "Radio Caracas TV" lieta Venecuēlā
- Fernando Fernández Martín, Daniel Hannan, Sérgio Marques, José Ribeiro e Castro, Bogusław Sonik, Charles Tannock, Zuzana Roithová un Bernd Posselt PPE-DE grupas vārdā – par Venecuēlu (B6-0206/2007).
- Willy Meyer Pleite, Giusto Catania, Pedro Guerreiro, Marco Rizzo, Ilda Figueiredo un Athanasios Pafilis GUE/NGL grupas vārdā – par RCTV lietu Venecuēlā (B6-0207/2007).
- Sarah Ludford, Jean-Marie Cavada un Marios Matsakis ALDE grupas vārdā – par Venecuēlu (B6-0223/2007).
- Monica Frassoni un Alain Lipietz Verts/ALE grupas vārdā – par RCTV lietu Venecuēlā (B6-0227/2007).
- Mieczysław Edmund Janowski UEN grupas vārdā – par RCTV lietu Venecuēlā (B6-0231/2007).
II. Cilvēktiesības Sīrijā
- Pasqualina Napoletano un Véronique De Keyser PSE grupas vārdā – par situāciju Sīrijā (B6-0212/2007).
- André Brie un Vittorio Agnoletto GUE/NGL grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sīrijā (B6-0219/2007).
- Marios Matsakis ALDE grupas vārdā – par Sīriju (B6-0224/2007).
- Charles Tannock, Bernd Posselt un Eija-Riitta Korhola PPE-DE grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sīrijā (B6-0226/2007).
- Hélène Flautre un Cem Özdemir Verts/ALE grupas vārdā – par situāciju saistībā ar cilvēktiesībām Sīrijā (B6-0229/2007).
- Michał Tomasz Kamiński, Adam Bielan, Ryszard Czarnecki un Hanna Foltyn-Kubicka UEN grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sīrijā (B6-0232/2007).
III. Cilvēktiesības Sudānā
- Feleknas Uca, Umberto Guidoni, Luisa Morgantini un Miguel Portas GUE/NGL grupas vārdā – par nāvessoda piespriešanu Amouna Abdallah Daldoum un Sadia Idries Fadul Sudānā (B6-0208/2007).
- Ryszard Czarnecki, Adam Bielan, Michał Tomasz Kamiński, Hanna Foltyn-Kubicka un Mieczysław Edmund Janowski UEN grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sudānā (B6-0210/2007).
- Pasqualina Napoletano, Margrietus van den Berg, Marie-Arlette Carlotti un Glenys Kinnock PSE grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sudānā (B6-0211/2007).
- Fiona Hall un Marios Matsakis ALDE grupas vārdā – par divu laulības pārkāpšanā apsūdzētu Sudānas sieviešu nomētāšanu ar akmeņiem līdz nāvei (B6-0221/2007).
- Renate Sommer, Nirj Deva, Eija-Riitta Korhola, Charles Tannock un Bernd Posselt PPE-DE grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sudānā (B6-0225/2007).
- Margrete Auken un Raül Romeva i Rueda Verts/ALE grupas vārdā – par cilvēktiesībām Sudānā (B6-0228/2007).
IV. Lieta "Pasaules Bankas prezidents"
- Miguel Portas un Vittorio Agnoletto GUE/NGL grupas vārdā – par Paul Wolfowitz (B6-0209/2007).
- Pasqualina Napoletano un Pervenche Berès PSE grupas vārdā – par krīzi, kas skar Pasaules Banku (B6-0213/2007).
- Marios Matsakis ALDE grupas vārdā – par situāciju, kurā atrodas Pasaules Bankas prezidents Paul Wolfowitz (B6-0222/2007).
- Monica Frassoni, Frithjof Schmidt, Caroline Lucas un Margrete Auken Verts/ALE grupas vārdā – par lietu “Pasaules Bankas prezidents” (B6-0230/2007).
Uzstāšanās laiku sadalīs saskaņā ar Reglamenta 142. pantu.
Ziņojums par Eiropu globalizācijas kontekstā - ārējie konkurētspējas aspekti [2006/2292(INI)] - Starptautiskās tirdzniecības komiteja. Referents: Daniel Caspary (A6-0149/2007).
Daniel Caspary iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās Peter Mandelson (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Benoît Hamon (ECON komitejas atzinuma sagatavotājs), Syed Kamall PPE-DE grupas vārdā, Elisa Ferreira PSE grupas vārdā, Ignasi Guardans Cambó ALDE grupas vārdā, Konrad Szymański UEN grupas vārdā, Pierre Jonckheer Verts/ALE grupas vārdā, Helmuth Markov GUE/NGL grupas vārdā, Graham Booth IND/DEM grupas vārdā, Dumitru Gheorghe Mircea Coşea ITS grupas vārdā, Roger Helmer, pie grupām nepiederošs deputāts, Georgios Papastamkos, Erika Mann, Gianluca Susta, Seán Ó Neachtain, Jacky Henin, Bastiaan Belder, Jean-Marie Le Pen, Alessandro Battilocchio, Christofer Fjellner, Harlem Désir un Jan Tadeusz Masiel.
SĒDI VADA: Adam BIELAN Priekšsēdētāja vietnieks
Uzstājās: Tokia Saïfi, Carlos Carnero González, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Alexander Stubb, Kader Arif, Glyn Ford un Peter Mandelson.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 22. maija protokola 9.11. punkts.
7. Eiropas Savienības atbalsts tirdzniecībai (debates)
Ziņojums par Eiropas Savienības atbalstu tirdzniecībai [2006/2236(INI)] - Starptautiskās tirdzniecības komiteja. Referents: David Martin (A6-0088/2007).
David Martin iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās Peter Mandelson (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Margrietus van den Berg (DEVE komitejas atzinuma sagatavotājs), Maria Martens PPE-DE grupas vārdā, Sajjad Karim ALDE grupas vārdā, Frithjof Schmidt Verts/ALE grupas vārdā, Zbigniew Zaleski, Gianluca Susta, Zdzisław Zbigniew Podkański, Georgios Papastamkos, Arūnas Degutis, Tokia Saïfi un Peter Mandelson.
SĒDI VADA: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ Priekšsēdētāja vietnieks
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 23. maija protokola 5.8. punkts.
8. Ekonomisko partnerattiecību nolīgumi (debates)
Ziņojums par ekonomisko partnerattiecību nolīgumiem [2005/2246(INI)] - Starptautiskās tirdzniecības komiteja. Referents: Robert Sturdy (A6-0084/2007).
Robert Sturdy iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās Peter Mandelson (Komisijas loceklis).
Uzstājās: Jean-Pierre Audy PPE-DE grupas vārdā, Margrietus van den Berg PSE grupas vārdā, Sajjad Karim ALDE grupas vārdā, Leopold Józef Rutowicz UEN grupas vārdā, Frithjof Schmidt Verts/ALE grupas vārdā, Vittorio Agnoletto GUE/NGL grupas vārdā, Jerzy Buzek, Kader Arif, Johan Van Hecke, Carl Schlyter, Gabriele Zimmer, David Martin, Fiona Hall, Glenys Kinnock, Alain Hutchinson, Marie-Arlette Carlotti un Peter Mandelson.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 23. maija protokola 5.9. punkts.
SĒDI VADA: Gérard ONESTA Priekšsēdētāja vietnieks
9. Balsošanas laiks
Balsošanas rezultātu sīks izklāsts (grozījumi, atsevišķa balsošana, balsošana pa daļām u.c.) pieejams protokola pielikumā “Balsošanas rezultāti”.
9.1. EK un Krievijas nolīgums par zvejniecību un dzīvo jūras resursu saglabāšanu Baltijas jūrā * (Reglamenta 131. pants) (balsošana)
Ziņojums par priekšlikumu Padomes regulai par nolīguma noslēgšanu starp Eiropas Kopienu un Krievijas Federācijas valdību par sadarbību zvejniecībā un dzīvo jūras resursu saglabāšanā Baltijas jūrā [COM(2006)0868 - C6-0052/2007 - 2006/0309(CNS)] - Zivsaimniecības komiteja. Referents: Philippe Morillon (A6-0160/2007).
9.2. Finanšu instruments videi (LIFE +) ***III (balsošana)
Ziņojums par Samierināšanas komitejas apstiprināto kopīgo tekstu par Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu par finanšu instrumentu videi (LIFE +)[PE-CONS 3611/2007 – C6 0105/2007 – 2004/0218(COD)] Parlamenta delegācija Samierināšanas komitejā - Referente: Marie Anne Isler Béguin (A6-0180/2007).
9.3. Īpašā Daphne III programma "Cīņa pret vardarbību" ***II (balsošana)
Ieteikums otrajam lasījumam par Padomes kopējo nostāju, lai pieņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu, ar kuru laikposmam no 2007. līdz 2013. gadam kā daļu no Vispārējas programmas “Pamattiesības un tiesiskums” izveido īpašu programmu, lai novērstu un apkarotu vardarbību pret bērniem, jauniešiem un sievietēm un lai aizsargātu upurus un riska grupas (programma Daphne III) [16367/1/2006 - C6-0089/2007 - 2005/0037(COD)] - Sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības komiteja. Referente: Lissy Gröner (A6-0147/2007).
Ziņojums par grozījumiem Eiropas Parlamenta Reglamenta 47. pantā „Komiteju sadarbība” [2007/2016(REG)] - Konstitucionālo jautājumu komiteja. Referents: Richard Corbett (A6-0139/2007).
- Johannes Voggenhuber iepazīstināja ar mutisku grozījumu 3. grozījumam, kuru Richard Corbett (referents) atbalstīja un kurš tika iekļauts.
9.5. Vides kvalitātes standarti ūdens resursu politikas jomā ***I (balsošana)
Ziņojums par priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par vides kvalitātes standartiem ūdens resursu politikas jomā un ar ko groza Direktīvu 2000/60/EK [COM(2006)0397 - C6-0243/2006 - 2006/0129(COD)] - Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja. Referente: Anne Laperrouze (A6-0125/2007).
9.6. Bioloģiskā lauksaimniecība un bioloģiskās lauksaimniecības ražojumu marķēšana *(galīgais balsojums)
Ziņojums par priekšlikumu Padomes regulai par bioloģisko lauksaimniecību un bioloģiskās lauksaimniecības ražojumu marķēšanu [COM(2005)0671 - C6-0032/2006 - 2005/0278(CNS)] - Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja. Referente: Marie-Hélène Aubert (A6-0061/2007).
Debates notika 2007. gada 28. martā (2007. gada 28. marta protokola 16. punkts).
Balsošana par Komisijas priekšlikumu notika 2007. gada 29. martā (2007. gada 29. marta protokola 8.8. punkts).
- Marie-Hélène Aubert (referente) pirms balsošanas.
9.7. Zvejniecības partnerattiecību nolīgums starp EK, no vienas puses, un Dāniju un Grenlandi, no otras puses * (balsošana)
Ziņojums par priekšlikumu Padomes regulai par zvejniecības partnerattiecību nolīguma noslēgšanu starp Eiropas Kopienu, no vienas puses, un Dānijas valdību un Grenlandes Autonomijas valdību, no otras puses [COM(2006)0804 - C6-0506/2006 - 2006/0262(CNS)] - Zivsaimniecības komiteja. Referents: Joop Post (A6-0161/2007).
Ziņojums par Iestāžu nolīgumu par koplēmuma procedūras praktiskajiem pasākumiem [2005/2125(ACI)] - Konstitucionālo jautājumu komiteja. Referents: Jo Leinen (A6-0142/2007).
9.10. Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās apturēšana līdz 2010. gadam (balsošana)
Ziņojums par bioloģiskās daudzveidības samazināšanās apturēšanu līdz 2010. gadam [2006/2233(INI)] - Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja. Referents: Adamos Adamou (A6-0089/2007).
Ziņojums par Eiropu globalizācijas kontekstā - ārējie konkurētspējas aspekti [2006/2292(INI)] - Starptautiskās tirdzniecības komiteja. Referents: Daniel Caspary (A6-0149/2007).
- Ignasi Guardans Cambó iepazīstināja ar 51. un 52. grozījuma mutiskiem grozījumiem, tomēr tos neiekļāva, jo pret to iekļaušanu iebilda vairāk nekā 40 deputāti.
10. Balsojumu skaidrojumi
Rakstiski balsojumu skaidrojumi
Balsojumu skaidrojumi, kas saskaņā ar Reglamenta 163.panta 3.punktu ir iesniegti rakstiski, ir iekļauti šīs sēdes stenogrammā.
Balsojumu labojumi un nodomi balsot ir pieejami vietnē “Séance en direct”, “Résultats des votes(appels nominaux) / Results of votes(roll-call votes)”, kā arī protokola pielikuma “Rezultāti balsošanai pēc saraksta” drukātajā versijā.
Elektronisko versiju Parlamenta vietnē Europarl regulāri atjauninās ne ilgāk kā divas nedēļas pēc balsošanas dienas.
Pēc tam sagatavos balsojumu labojumu un nodomu balsot saraksta galīgo variantu, lai to varētu iztulkot un publicēt “Oficiālajā Vēstnesī”.
Martine Roure un Dariusz Maciej Grabowski norādīja, ka balsojumā par Philippe Morillon ziņojumu (A6-0160/2007) nedarbojās viņu balsošanas iekārtas.
(Sēde tika pārtraukta plkst. 12.50 un atsākta plkst. 15.05.)
SĒDI VADA: Hans-Gert PÖTTERING Priekšsēdētājs
12. Debates par Eiropas nākotni (debates)
Sēdes vadītājs teica īsu uzrunu, lai iepazīstinātu ar debatēm.
Uzstājās Itālijas premjerministrs Romano Prodi.
Uzstājās: Joseph Daul PPE-DE grupas vārdā, Martin Schulz PSE grupas vārdā, Graham Watson ALDE grupas vārdā, Cristiana Muscardini UEN grupas vārdā, Monica Frassoni Verts/ALE grupas vārdā, Francis Wurtz GUE/NGL grupas vārdā, Nigel Farage IND/DEM grupas vārdā, Jean-Marie Le Pen ITS grupas vārdā, Jana Bobošíková, pie grupām nepiederoša deputāte, Romano Prodi, Antonio Tajani, Gianni Pittella, Bronisław Geremek, Roberta Angelilli, Johannes Voggenhuber, Roberto Musacchio, Paul Marie Coûteaux, Koenraad Dillen, Irena Belohorská, Timothy Kirkhope, Hannes Swoboda, Lapo Pistelli, Mario Borghezio, Marie Anne Isler Béguin, Umberto Guidoni, Georgios Karatzaferis, József Szájer, Poul Nyrup Rasmussen, Marco Cappato un Genowefa Grabowska.
Debates tika slēgtas.
SĒDI VADA: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU Priekšsēdētāja vietniece
13. Iepriekšējās sēdes protokola apstiprināšana
James Nicholson informēja par to, ka viņš bija klāt, bet viņa vārda apmeklējumu reģistrā nav.
Iepriekšējās sēdes protokols tika apstiprināts.
14. Situācija Palestīnā (debates)
Padomes un Komisijas paziņojumi: Situācija Palestīnā.
Uzstājās: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra PPE-DE grupas vārdā, Pasqualina Napoletano PSE grupas vārdā, Chris Davies ALDE grupas vārdā, Ryszard Czarnecki UEN grupas vārdā, Caroline Lucas Verts/ALE grupas vārdā, Kyriacos Triantaphyllides GUE/NGL grupas vārdā, Paul Marie Coûteaux IND/DEM grupas vārdā, Philip Claeys ITS grupas vārdā, Jim Allister, pie grupām nepiederošs deputāts, Edward McMillan-Scott, Véronique De Keyser, Alexander Lambsdorff, Jan Tadeusz Masiel, Johannes Voggenhuber, Luisa Morgantini, Georgios Karatzaferis, Jean-Claude Martinez, Charles Tannock, Hannes Swoboda, Vittorio Prodi, Paul van Buitenen, Bastiaan Belder, Günter Gloser, Jana Hybášková, Jamila Madeira, Hannu Takkula un Frieda Brepoels.
SĒDI VADA: Manuel António dos SANTOS Priekšsēdētāja vietnieks
Uzstājās: Béatrice Patrie, Marios Matsakis, Filip Kaczmarek, David Martin, Sarah Ludford, John Bowis, Libor Rouček un Benita Ferrero-Waldner.
Debates tika slēgtas.
15. Jautājumu laiks (jautājumi Komisijai)
Parlaments izskatīja vairākus jautājumus Komisijai (B6-0018/2007).
Pirmā daļa
Jautājums Nr. 30 (David Martin): Negatīvās sekas Eiropas Savienības mērķiem biodegvielas jomā
Andris Piebalgs (Komisijas loceklis) atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumiem, ko uzdeva David Martin, Danutė Budreikaitė un Reinhard Rack.
Jautājums Nr. 31 (Danutė Budreikaitė): ES dalībvalstu un Krievijas nolīgumi enerģētikas jomā
Andris Piebalgs atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumiem, ko uzdeva Danutė Budreikaitė, Paul Rübig un Justas Vincas Paleckis.
Otrā daļa
Jautājums Nr. 33 (Claude Moraes): Tīmekļa vietnes ar naidīgu saturu
Franco Frattini (Komisijas priekšsēdētāja vietnieks) atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumiem, ko uzdeva Claude Moraes, Andreas Mölzer un Hubert Pirker.
Jautājums Nr. 34 (Glenis Willmott): ES palīdzības tālruņa līnija piespiedu prostitūcijas upuriem
Franco Frattini atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumiem, ko uzdeva Glenis Willmott, Richard Seeber un Justas Vincas Paleckis.
Uz jautājumiem Nr. 35 līdz 37 sniegs rakstiskas atbildes.
Jautājums Nr. 38 zaudēja spēku, jo tā autors nebija klāt.
Uzstājās Arlene McCarthy par jautājumu laika norisi.
Jautājums Nr. 39 (Marco Cappato): Invalīdu piekļuve saziņas līdzekļiem
Viviane Reding (Komisijas locekle) atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumu, ko uzdeva Marco Cappato.
Jautājums Nr. 40 (Georgios Papastamkos): Elektronisko telekomunikāciju tirgu nodalīšana
Viviane Reding atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumu, ko uzdeva Georgios Papastamkos.
Jautājums Nr. 41 (Katerina Batzeli): Eiropas pamatnoteikumi par mobilo tālruņu drošāku izmantošanu pusaudžiem un bērniem
Viviane Reding atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumu, ko uzdeva Katerina Batzeli.
Uz jautājumu Nr. 42 sniegs rakstisku atbildi.
Jautājums Nr. 43 (Bernd Posselt): Situācija Vojvodinā
Olli Rehn (Komisijas loceklis) atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumiem, ko uzdeva Bernd Posselt, Reinhard Rack un Zsolt László Becsey.
Jautājums Nr. 44 (Dimitrios Papadimoulis): Jūras tiesību konvencijas piemērošana Turcijā
Olli Rehn atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumu, ko uzdeva Dimitrios Papadimoulis.
Jautājums Nr. 45 (Rodi Kratsa-Tsagaropoulou): Politiskā krīze Turcijā un pievienošanās perspektīvas
Olli Rehn atbildēja uz šo jautājumu, kā arī uz papildjautājumiem, ko uzdeva Rodi Kratsa-Tsagaropoulou un Konstantinos Hatzidakis.
Uz jautājumiem, uz kuriem netika atbildēts laika trūkuma dēļ, sniegs rakstiskas atbildes (sk. sēdes stenogrammas pielikumu).
Komisijai atvēlētais jautājumu laiks ir beidzies.
(Sēde tika pārtraukta plkst. 20.05 un atsākta plkst. 21.00.)
SĒDI VADA: Marek SIWIEC Priekšsēdētāja vietnieks
16. Delegācijas Eiropas un Latīņamerikas Parlamentārajā asamblejā sastāvs (grozījumu iesniegšanas termiņš)
Sēdes vadītājs paziņoja, ka ir saņēmis Priekšsēdētāju konferences priekšlikumus par Delegācijas Eiropas un Latīņamerikas Parlamentārajā asamblejā locekļu iecelšanu un ka šie priekšlikumi ir nosūtīti deputātiem pa e-pastu un ir iekļauti šā protokola pielikumā.
Grozījumu iesniegšanas termiņš: 2007. gada 23. maijs, plkst. 9.00.
Balsojums: 2007. gada 23. maija protokola 5.5. punkts.
17. Saistībā ar Parlamenta nostājām un rezolūcijām veiktie pasākumi
Tika izplatīts Komisijas paziņojums par pasākumiem, kas veikti saistībā ar Parlamenta janvāra pirmajā un otrajā sesijā pieņemtajām nostājām un rezolūcijām.
Uzstājās: Tunne Kelam PPE-DE grupas vārdā, Jan Marinus Wiersma PSE grupas vārdā, Toomas Savi ALDE grupas vārdā, Konrad Szymański UEN grupas vārdā, Satu Hassi Verts/ALE grupas vārdā, Eva-Britt Svensson GUE/NGL grupas vārdā, Christopher Beazley, Andres Tarand, Georgs Andrejevs, Inese Vaidere, Tatjana Ždanoka, Georgios Toussas, Charles Tannock, Katrin Saks, Henrik Lax, Wojciech Roszkowski, Anna Ibrisagic, Roberts Zīle, Ģirts Valdis Kristovskis un Benita Ferrero-Waldner.
Rezolūcijas priekšlikumi, kas saskaņā ar Reglamenta 103. panta 2. punktu ir iesniegti debašu noslēgumā:
- Jan Marinus Wiersma, Hannes Swoboda un Andres Tarand PSE grupas vārdā - par Igauniju (B6-0205/2007);
- Inese Vaidere, Ģirts Valdis Kristovskis, Guntars Krasts, Roberts Zīle, Konrad Szymański, Hanna Foltyn-Kubicka, Ryszard Czarnecki, Gintaras Didžiokas, Adam Bielan, Michał Tomasz Kamiński un Mieczysław Edmund Janowski UEN grupas vārdā - par situāciju Igaunijā (B6-0214/2007);
- Tunne Kelam, Charles Tannock, Christopher Beazley, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Bogdan Klich un Anna Ibrisagic PPE-DE grupas vārdā - par situāciju Igaunijā (B6-0215/2007);
- André Brie, Gabriele Zimmer, Pedro Guerreiro, Marco Rizzo un Miguel Portas GUE/NGL grupas vārdā - par Otrā pasaules kara pieminekļa pārvietošanu Tallinā un attiecībām starp Igauniju un Krieviju (B6-0216/2007);
- Monica Frassoni un Daniel Cohn-Bendit Verts/ALE grupas vārdā - par situāciju Igaunijā (B6-0217/2007);
- Philip Claeys, Frank Vanhecke, Koenraad Dillen un Ashley Mote ITS grupas vārdā - par situāciju Igaunijā (B6-0218/2007);
- Toomas Savi, Siiri Oviir, Margarita Starkevičiūtė un Georgs Andrejevs ALDE grupas vārdā - par Igauniju (B6-0220/2007).
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 24. maija protokola 9.4. punkts.
19. 2005. gada ziņojums par KĀDP (debates)
Ziņojums par Padomes ikgadējo ziņojumu Eiropas Parlamentam par KĀDP galvenajiem aspektiem un pamatvirzienu izvēli, tostarp finansiālo ietekmi uz Eiropas Savienības vispārējo budžetu [2006/2217(INI)] - Ārlietu komiteja. Referents: Elmar Brok (A6-0130/2007).
Elmar Brok iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās Benita Ferrero-Waldner (Komisijas locekle).
Uzstājās: Antonis Samaras (BUDG komitejas atzinuma sagatavotājs), Bogdan Klich PPE-DE grupas vārdā, Helmut Kuhne PSE grupas vārdā, Cem Özdemir Verts/ALE grupas vārdā, Tobias Pflüger GUE/NGL grupas vārdā, Gerard Batten IND/DEM grupas vārdā, Roberta Alma Anastase, Libor Rouček, Nils Lundgren, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Marianne Mikko, Hélène Goudin par debašu norisi, Jamila Madeira un Benita Ferrero-Waldner.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 23. maija protokola 5.10. punkts.
Ziņojums par priekšlikumu Padomes direktīvai, ar ko groza Direktīvu 92/84/EEK par spirta un alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa likmju saskaņošanu [COM(2006)0486 - C6-0319/2006 - 2006/0165(CNS)] - Ekonomikas un monetārā komiteja. Referente: Astrid Lulling (A6-0148/2007).
Uzstājās László Kovács (Komisijas loceklis).
Astrid Lulling iepazīstināja ar ziņojumu.
Uzstājās: Piia-Noora Kauppi PPE-DE grupas vārdā, Pervenche Berès PSE grupas vārdā, Olle Schmidt ALDE grupas vārdā, Zdzisław Zbigniew Podkański UEN grupas vārdā, Carl Schlyter Verts/ALE grupas vārdā, Gerard Batten IND/DEM grupas vārdā, Jean-Claude Martinez ITS grupas vārdā, Roger Helmer, pie grupām nepiederošs deputāts, Martin Dimitrov, Ieke van den Burg, Margarita Starkevičiūtė, Hélène Goudin, Petre Popeangă, Zsolt László Becsey, Antolín Sánchez Presedo, Ivo Strejček, Jan Andersson, László Kovács, Astrid Lulling, lai atbildētu László Kovács (sēdes vadītājs viņam liedza izteikties).
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 23. maija protokola 5.4. punkts.
21. Kopienas finansiālā atbalsta piešķiršana Eiropas transporta un enerģētikas tīklu jomā ***II (debates)
Ieteikums otrajam lasījumam par Kopējo nostāju, ko Padome pieņēmusi nolūkā pieņemt Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu, ar ko paredz vispārīgus noteikumus Kopienas finansiālā atbalsta piešķiršanai Eiropas transporta un enerģētikas tīklu jomā [17032/2/2006 - C6-0101/2007 - 2004/0154(COD)] - Budžeta komiteja. Referents: Mario Mauro (A6-0169/2007).
Mario Mauro iepazīstināja ar ieteikumu otrajam lasījumam.
Uzstājās Jacques Barrot (Komisijas priekšsēdētāja vietnieks).
Uzstājās: Georg Jarzembowski PPE-DE grupas vārdā, Herbert Bösch PSE grupas vārdā, Anne E. Jensen ALDE grupas vārdā, Sepp Kusstatscher Verts/ALE grupas vārdā, Janusz Lewandowski, Gilles Savary, Paolo Costa, Silvia-Adriana Ţicău un Jacques Barrot.
Debates tika slēgtas.
Balsojums: 2007. gada 23. maija protokola 5.1. punkts.
22. Nākamās sēdes darba kārtība
Tika noteikta nākamās dienas sēdes darba kārtība (dokuments “Darba kārtība”PE 389.455/OJME).