Nasledujúci poslanec urobil písomné vyhlásenie na zápis do registra (článok 116 rokovacieho poriadku):
- Guido Podestà o chránenom zemepisnom označení (CHZO) (0022/2008).
3. Príprava Európskej rady (Brusel, 13. a 14. marca 2008) (rozprava)
Vyhlásenia Komisie a Rady: Príprava Európskej rady (Brusel, 13. a 14. marca 2008)
Janez Lenarčič (úradujúci predseda Rady) a José Manuel Barroso (predseda Komisie) vystúpili s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Joseph Daul za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, Graham Watson za skupinu ALDE, Brian Crowley za skupinu UEN, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Jens-Peter Bonde za skupinu IND/DEM, Jana Bobošíková nezávislá poslankyňa, Giles Chichester, Robert Goebbels, Janusz Onyszkiewicz, Ryszard Czarnecki, Claude Turmes, Eva-Britt Svensson, Johannes Blokland, Andreas Mölzer, Marianne Thyssen, Harlem Désir, Lena Ek, Mario Borghezio, Marie Anne Isler Béguin, Dimitrios Papadimoulis, Philip Claeys, João de Deus Pinheiro, Udo Bullmann, Fiona Hall, Mirosław Mariusz Piotrowski, Gisela Kallenbach, Kyriacos Triantaphyllides, Roger Helmer, Werner Langen, Jan Andersson, Margarita Starkevičiūtė, Konrad Szymański, Gunnar Hökmark, Katerina Batzeli, Danutė Budreikaitė, Karl-Heinz Florenz, Libor Rouček, Alexander Lambsdorff, Lambert van Nistelrooij, Gary Titley, Daniel Dăianu, Klaus-Heiner Lehne, Riitta Myller, Kathy Sinnott, Malcolm Harbour, Proinsias De Rossa, Georg Jarzembowski, Dariusz Rosati, Othmar Karas, Pervenche Berès, Monica Maria Iacob-Ridzi, Mairead McGuinness, Carlos Coelho a Christopher Beazley.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Tunne Kelam, Jean-Pierre Audy, Zita Pleštinská, Georgs Andrejevs, Erna Hennicot-Schoepges, Paul Rübig a Nina Škottová.
V rozprave vystúpili: Janez Lenarčič a José Manuel Barroso.
Vystúpili títo poslanci: Martin Schulz za skupinu PSE k určitým výrokom, ktoré predniesli najmä Graham Watson a Othmar Karas, Joseph Daul za skupinu PPE-DE a Graham Watson za skupinu ALDE, obaja menovaní k tomuto vystúpeniu.
Rozprava sa skončila.
4. Vyhlásenie predsedníctva
Predseda vystúpil s vyhlásením, v ktorom v mene Parlamentu požiadal o bezodkladné prepustenie všetkých rukojemníkov zadržiavaných skupinou FARC, okrem iných Ingrid Betancourtovej, ako aj o vyslanie medzinárodnej lekárskej misie do Kolumbie. Vyjadril solidaritu Parlamentu obetiam únosov a ich blízkym.
PREDSEDNÍCTVO: Gérard ONESTA podpredseda
5. Hlasovanie
Podrobné výsledky hlasovania (pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, oddelené hlasovanie, hlasovanie po častiach, ...) nájdete v prílohe zápisnice „Výsledky hlasovania“.
Výsledky hlasovania podľa mien uvedené v prílohe zápisnice sú k dispozícii iba v elektronickej forme a možno ich nájsť na internetových stránkach Europarl.
5.1. Žiadosť o zbavenie imunity Martina Hansa-Petera (čl. 131 rokovacieho poriadku) (hlasovanie)
Správa Žiadosť o zbavenie imunity Martina Hansa-Petera [2007/2215(IMM)] - Výbor pre právne veci. Spravodajkyňa Diana Wallis (A6-0071/2008)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 1)
Správa Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o energetickej štatistike [COM(2006)0850 - C6-0035/2007 - 2007/0002(COD)] - Výbor pre priemysel, výskum a energetiku. Spravodajca Claude Turmes (A6-0487/2007)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 2)
5.3. Štatistika prípravkov na ochranu rastlín ***I (hlasovanie)
Správa Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o štatistike prípravkov na ochranu rastlín [COM(2006)0778 - C6-0457/2006 - 2006/0258(COD)] - Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín. Spravodajca Bart Staes (A6-0004/2008)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 3)
5.4. Spoločná organizácia poľnohospodárskych trhov a osobitné ustanovenia pre určité poľnohospodárske výrobky (nariadenie o jednotnej spoločnej organizácii trhov) * (hlasovanie)
Správa Návrh nariadenia Rady, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (ES) č. 1234/2007 o vytvorení spoločnej organizácie poľnohospodárskych trhov a o osobitných ustanoveniach pre určité poľnohospodárske výrobky (nariadenie o jednotnej spoločnej organizácii trhov), pokiaľ ide o vnútroštátne kvóty na mlieko [COM(2007)0802 - C6-0015/2008 - 2007/0281(CNS)] - Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Spravodajkyňa Elisabeth Jeggle (A6-0046/2008)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 4)
5.6. Situácia žien vo vidieckych oblastiach EÚ (hlasovanie)
Správa Situácia žien vo vidieckych oblastiach Európskej únie [2007/2117(INI)] - Výbor pre práva žien a rodovú rovnosť. Spravodajkyňa Christa Klaß (A6-0031/2008)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 6)
5.7. Udržateľné poľnohospodárstvo a bioplyn: potreba revízie právnych predpisov Spoločenstva(hlasovanie)
Správa Udržateľné poľnohospodárstvo a bioplyn: potreba revízie právnych predpisov Spoločenstva [2007/2107(INI)] - Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka. Spravodajca Csaba Sándor Tabajdi (A6-0034/2008)
(Potrebná jednoduchá väčšina)
(Podrobnosti o hlasovaní: príloha „Výsledky hlasovania“, bod 7)
Csaba Sándor Tabajdi predložil ústny pozmeňujúci a doplňujúci návrh k odseku 41, ktorý bol schválený.
6. Vysvetlenia hlasovania
Písomné vysvetlenia hlasovania:
Písomné vysvetlenia hlasovania podľa čl. 163 ods. 3 rokovacieho poriadku sú uvedené v doslovnom zápise z tohto rokovania.
Ústne vysvetlenia hlasovania:
Správa: Elisabeth Jeggle - A6-0046/2008: Ryszard Czarnecki, Bernard Wojciechowski, Danutė Budreikaitė, Milan Horáček, Albert Deß, Syed Kamall, Czesław Adam Siekierski
Správa: Lutz Goepel - A6-0047/2008: Michl Ebner, Jan Březina, Czesław Adam Siekierski, Christopher Heaton-Harris, Albert Deß, Syed Kamall, Edward McMillan-Scott a Seán Ó Neachtain
Správa: Christa Klaß - A6-0031/2008: Czesław Adam Siekierski, Agnes Schierhuber, Christopher Heaton-Harris, Frank Vanhecke, Astrid Lulling
Správa: Csaba Sándor Tabajdi - A6-0034/2008: Albert Deß, Oldřich Vlasák
7. Opravy hlasovania a zámery pri hlasovaní
Opravy a zámery hlasovania sú uvedené na stránke „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ a v tlačenej verzii sú súčasťou prílohy „Výsledky hlasovania podľa mien“.
Elektronická verzia na stránke Europarl sa bude pravidelne aktualizovať počas maximálne dvoch týždňov odo dňa hlasovania.
Po uplynutí tejto lehoty sa zoznam opráv a zámerov hlasovania uzavrie, aby mohol byť preložený a uverejnený v úradnom vestníku.
° ° ° °
Hubert Pirker oznámil, že jeho hlasovacie zariadenie nefungovalo počas hlasovania o správach Turmes (A6-0487/2007) a Staes (A6-0004/2008).
Caroline Lucas a Glenis Willmott oznámili, že ich hlasovacie zariadenie nefungovalo počas záverečného hlasovania o správe Staes (A6-0004/2008).
(Rokovanie bolo prerušené o 13.05 h a pokračovalo sa v ňom opäť od 15.10 h)
PREDSEDNÍCTVO: Hans-Gert PÖTTERING predseda
8. Slávnostná schôdza - Oslavy päťdesiateho výročia Európskeho parlamentu
Od 15.10 h do 16.15 h sa pri príležitosti osláv päťdesiateho výročia Európskeho parlamentu konala slávnostná schôdza Parlamentu.
(Rokovanie bolo prerušené o 16.15 h a pokračovalo sa v ňom opäť od 16.20 h)
9. Schválenie zápisnice z predchádzajúceho rokovania
Zápisnica z predchádzajúceho rokovania bola schválená.
10. Oznámenie predsedníctva
Predsedníčka vystúpila s nasledujúcim oznámením týkajúcim sa hlasovania na obed:
"Z technických dôvodov sa výsledky hlasovania podľa mien, ktoré predsedajúci zverejnil a oznámil, úplne nezhodujú so skutočnými výsledkami zaznamenanými hlasovacím zariadením. Treba poznamenať, že táto skutočnosť v žiadnom prípade nemení výsledok hlasovania ani nemá vplyv na dosiahnutú väčšinu.
Vzhľadom na to by výsledok dnešného hlasovania na obed nemal byť spochybnený a považuje sa za platný. Výsledky, ktoré sa zverejnia v prílohe k zápisnici z dnešného rokovania, budú skutočnými výsledkami."
N.B.: Táto situácia sa týka aj hlasovania v utorok, pričom rovnako nemá vplyv na dosiahnutú väčšinu. Potrebné opravy číselných výsledkov sa vykonajú čo najskôr.
11. Úloha EÚ v Iraku (rozprava)
Správa Návrh odporúčania Európskeho parlamentu pre Radu o úlohe Európskej únie v Iraku [2007/2181(INI)] - Výbor pre zahraničné veci. Spravodajkyňa Ana Maria Gomes (A6-0052/2008)
Ana Maria Gomes uviedla správu.
V rozprave vystúpili: Janez Lenarčič (úradujúci predseda Rady) a Benita Ferrero-Waldner (členka Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Ignasi Guardans Cambó ( spravodajca výboru INTA požiadaného o stanovisko), Jana Hybášková za skupinu PPE-DE, Véronique De Keyser za skupinu PSE, Nicholson of Winterbourne za skupinu ALDE, Adam Bielan za skupinu UEN, Caroline Lucas za skupinu Verts/ALE, Vittorio Agnoletto za skupinu GUE/NGL, Bastiaan Belder za skupinu IND/DEM, Slavi Binev nezávislý poslanec, Nickolay Mladenov, Béatrice Patrie, Patrick Louis, Sorin Frunzăverde, Erika Mann a Georgios Georgiou.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Anna Záborská, Paulo Casaca, Ioan Mircea Paşcu, Renate Weber, Zbigniew Zaleski a Tunne Kelam.
V rozprave vystúpili: Janez Lenarčič, Benita Ferrero-Waldner a Ana Maria Gomes.
12. Európsky kódex správania pri vývoze zbraní (rozprava)
Vyhlásenia Komisie a Rady: Európsky kódex správania pri vývoze zbraní
Janez Lenarčič (úradujúci predseda Rady) a Benita Ferrero-Waldner (členka Komisie) vystúpili s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Urszula Gacek za skupinu PPE-DE, Ana Maria Gomes za skupinu PSE, Fiona Hall za skupinu ALDE, Raül Romeva i Rueda za skupinu Verts/ALE, Tobias Pflüger za skupinu GUE/NGL a Janez Lenarčič.
Návrhy uznesení podané podľa čl. 103 ods.2 rokovacieho poriadku na ukončenie rozpravy:
- Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE o Kódexe správania EÚ pri transfere zbraní – neprijatie spoločnej pozície Radou a nedosiahnutie zmeny kódexu na právne záväzný nástroj (B6-0063/2008),
- Raül Romeva i Rueda a Angelika Beer za skupinu Verts/ALE o Kódexe správania EÚ pri transfere zbraní – neprijatie spoločnej pozície Radou a nedosiahnutie zmeny kódexu na právne záväzný nástroj (B6-0064/2008),
- José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Stefano Zappalà a Karl von Wogau za skupinu PPE-DE o Kódexe správania EÚ pri transfere zbraní – neprijatie spoločnej pozície Radou a nedosiahnutie zmeny kódexu na právne záväzný nástroj (B6-0065/2008),
- Ģirts Valdis Kristovskis, Brian Crowley, Ryszard Czarnecki a Adam Bielan za skupinu UEN o Kódexe správania EÚ pri transfere zbraní – neprijatie spoločnej pozície Radou a nedosiahnutie zmeny kódexu na právne záväzný nástroj (B6-0070/2008),
- Tobias Pflüger, Willy Meyer Pleite a Vittorio Agnoletto za skupinu GUE/NGL o Kódexe správania EÚ pri transfere zbraní – neprijatie spoločnej pozície Radou a nedosiahnutie zmeny kódexu na právne záväzný nástroj (B6-0074/2008),
- Ana Maria Gomes za skupinu PSE o Kódexe správania EÚ pri transfere zbraní – neprijatie spoločnej pozície Radou a nedosiahnutie zmeny kódexu na právne záväzný nástroj (B6-0109/2008).
Janez Lenarčič (úradujúci predseda Rady) a Louis Michel (člen Komisie) vystúpili s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Colm Burke za skupinu PPE-DE, Alain Hutchinson za skupinu PSE, Philippe Morillon za skupinu ALDE, Brian Crowley za skupinu UEN, Marie-Hélène Aubert za skupinu Verts/ALE, Tobias Pflüger za skupinu GUE/NGL, Maria Martens, Thijs Berman a Jens Holm.
V súlade s postupom "catch the eye" vystúpili: Geoffrey Van Orden, Bogusław Sonik, Urszula Gacek, Eija-Riitta Korhola, Miroslav Mikolášik a Gay Mitchell.
Vystúpili: Janez Lenarčič a Louis Michel.
Rozprava sa skončila.
PREDSEDNÍCTVO: Hans-Gert PÖTTERING predseda
14. Oznámenie predsedníctva
Predseda vystúpil s nasledujúcim oznámením o svojich rozhodnutiach týkajúcich sa sankcií v súvislosti s udalosťami, ktoré sa odohrali počas rokovania 12. decembra 2007 (bod 4 zápisnice zo dňa 12.12.2007):
„Chcel by som Vám dnes oznámiť, ako som ďalej postupoval vo veci závažných narušení poriadku v priebehu slávnostnej schôdze pri príležitosti podpisu Charty základných práv vstredu 12. decembra tu vŠtrasburgu, na ktoré si všetci určite spomínate.
Potom, ako sa týmto prípadom zaoberala Konferencia predsedov, pozval som na základe článku 147 rokovacieho poriadku niekoľko kolegýň a kolegov na rozhovor s cieľom vypočuť si ich názory pred prijatím rozhodnutia o možných sankciách. Každému zpozvaných som vysvetlil dôvod jeho pozvania.
Základom parlamentarizmu je sloboda prejavu. Vdemokratickom parlamente nesmie byť žiadnemu zrečníkov bránené vjeho prejave systematickými výkrikmi kolegov, ktorí majú iný názor. Platí o to viac na rečníkov, ktorí sa prihovárajú plénu ako hostia azástupcovia iných inštitúcií. Kolegom som objasnil, že som ich pozval zdôvodu toho, že sa aj po mojej výzve kpokoju aj naďalej pokúšali zabrániť rečníkom, aby pokračovali vprejave. Sankcia by sa uložiť nemala, pretože držali vrukách plagáty atransparenty. Ide teda oobmedzovanie slobody slova.
Vnadväznosti na tieto rozhovory som sa rozhodol prijať vsúlade sčlánkom 147 ods. 3 rokovacieho poriadku tieto opatrenia:
vdeviatich prípadoch ide ostratu nároku na denný príspevok na obdobie od dvoch do piatich dní, vjednom prípade na obdobie piatich dní, vdvoch prípadoch na obdobie dvoch dní, avjednom prípade som udelil pokarhanie.
Na zdôvodnenie by som vám chcel prečítať, čo som oznámil svojim kolegom vliste, ktorým som ich informoval opríslušných opatreniach. Citujem: „Plne chápem vaše právo aprávo každého poslanca byť proti prijatiu charty základných práv alebo Lisabonskej zmluvy atento svoj postoj vyjadrovať vsúlade spravidlami stanovenými vrokovacom poriadku. Mám aj určité pochopenie pre veľké emócie, ktoré takéto témy niekedy vyvolajú. Zastávam však názor, že treba jasne rozlišovať medzi legitímnym správaním vrámci rokovacieho poriadku anarúšaním schôdze spôsobom ako 12. decembra. Nemôžeme dopustiť akcie, ktoré vedú ktomu, že iným poslancom alebo oficiálnym hosťom – vtomto prípade predsedom iných inštitúcií Európskej únie – sa bude brániť vtom, aby mohli hovoriť dôstojne abez úmyselného prerušovania potom, keď im bolo udelené slovo na základe článku 9 ods. 2 rokovacieho poriadku, a to v rámci programu rokovania, ktorý odsúhlasil samotný Parlament. Vlastnou podstatou parlamentarizmu ademokracie je rešpektovanie slobody prejavu apráv iných osôb, vtomto prípade tých, ktorí dostali slovo, aby sa mohli vyjadriť vpléne.“
Vsúlade sčlánkom 147 rokovacieho poriadku boli 10 dotknutí poslanci informovaní opríslušnom rozhodnutí. Nárok na denné diéty stratili títo poslanci: Jim Allister na 3 dni, Godfrey Blum na 2 dni, Sylwester Chruszcz na 2 dni, PaulMarie Coûteaux na 5 dní, Maciej Marian Giertych na 3 dni, Roger Helmer na 3 dni, Roger Knapman na 3 dni, Hans-Peter Martin na 3 dni a Philippe de Villiers na 3 dni. Vladimírovi Železnému bolo udelené pokarhanie.
Okrem toho boli informovaní aj predsedovia orgánov, delegácií avýborov, do ktorých títo poslanci patria.
Vtroch prípadoch som upustil od uplatňovania článku 147, pretože po rozhovore sdotyčnými osobami som dospel kpresvedčeniu, že kolegovia sa na akcii nezúčastnili.
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, toľko kmôjmu rozhodnutiu. Cítil som sa povinný verejne Vám oznámiť tieto skutočnosti aj celkom oficiálnou cestou, aby bol Parlament informovaný otom, aké kroky som musel vykonať. Dúfam, že udalosti, ku ktorým došlo na pôde Európskeho parlamentu 12. decembra 2007, sa už nezopakujú.“
PREDSEDNÍCTVO: Manuel António dos SANTOS podpredseda
15. Hodina otázok (pre Radu)
Parlament posúdil skupinu otázok adresovaných Rade (B6-0013/2008).
Otázka č. 1 (Marian Harkin): Lisabonská zmluva
Otázka č. 2 (Gay Mitchell): Predseda Rady
V rozprave vystúpil Gay Mitchell k organizácii hodiny otázok.
Janez Lenarčič (úradujúci predseda Rady) odpovedal na otázky, ako aj na doplňujúce otázky, ktoré položili Marian Harkin, Gay Mitchell, Richard Corbett, Reinhard Rack, Esko Seppänen a Mairead McGuinness.
Vystúpili títo poslanci: Mairead McGuinness a Esko Seppänen, aby spresnili svoje doplňujúce otázky, na ktoré odpovedal Janez Lenarčič.
Otázka č. 3 (Marie Panayotopoulos-Cassiotou): Pakt mládeže
Janez Lenarčič odpovedal na otázku a doplňujúce otázky, ktoré položila Marie Panayotopoulos-Cassiotou.
Otázka č. 4 (Claude Moraes): Spolupráca na úrovni EÚ v oblasti bezdomovstva
Janez Lenarčič odpovedal na otázku, ako aj na doplňujúcu otázku, ktorú položil Glenis Willmott (v zastúpení autora).
Otázka č. 5 (Manuel Medina Ortega): Boj proti medzinárodnému zločinu a Súdny dvor Európskych spoločenstiev.
Janez Lenarčič odpovedal na otázku a na doplňujúce otázky, ktoré položili Manuel Medina Ortega a Hubert Pirker.
Otázka č. 6 sa neberie do úvahy, pretože už bola položená počas februárovej schôdze.
Otázky č. 7 a 8 neboli zodpovedané, pretože témy, ktorých sa týkajú, sú zaradené do programu prebiehajúcej schôdze.
Otázka č. 9 (Jim Higgins): Preprava tekutín
Janez Lenarčič odpovedal na otázku a na doplňujúce otázky, ktoré položili Jim Higgins a Hubert Pirker.
Otázka č. 10 (Mairead McGuinness): Perspektíva EÚ pre západný Balkán
Otázka č. 11 (Silvia-Adriana Ţicău): Vývoj vzťahov medzi Európskou úniou a krajinami západného Balkánu
Otázka č. 12 (Dimitrios Papadimoulis): Úloha EÚ v Kosove
Janez Lenarčič odpovedal na otázky, ako aj na doplňujúce otázky, ktoré položili Mairead McGuinness, Silvia-Adriana Ţicău, Zita Pleštinská a Dimitrios Papadimoulis.
Otázky, ktoré neboli zodpovedané pre nedostatok času, budú zodpovedané písomne (pozri prílohu doslovného záznamu).
Hodina otázok pre Radu sa skončila.
(Rokovanie bolo prerušené o 19.40 h a pokračovalo sa v ňom opäť od 21.00 h)
PREDSEDNÍCTVO: Luigi COCILOVO podpredseda
16. Zvýšenie kvality života starších ľudí ***I (rozprava)
Správa Návrh rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o účasti Spoločenstva na programe výskumu a vývoja zameraného na zvýšenie kvality života starších ľudí využívaním nových informačných a komunikačných technológií (IKT) uskutočňovanom niekoľkými členskými štátmi [COM(2007)0329 - C6-0178/2007 - 2007/0116(COD)] - Výbor pre priemysel, výskum a energetiku. Spravodajkyňa Neena Gill (A6-0027/2008)
V rozprave vystúpil László Kovács (člen Komisie).
Neena Gill uviedla správu.
Vystúpili títo poslanci: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (spravodajkyňa výboru FEMM požiadaného o stanovisko), Lambert van Nistelrooij za skupinu PPE-DE, Silvia-Adriana Ţicău za skupinu PSE, Jorgo Chatzimarkakis za skupinu ALDE, Guntars Krasts za skupinu UEN, Kathy Sinnott za skupinu IND/DEM, Desislav Chukolov nezávislý poslanec, Ivo Belet, Justas Vincas Paleckis, Danutė Budreikaitė, Sylwester Chruszcz, Ljudmila Novak a Roberta Alma Anastase.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Zita Pleštinská, Zuzana Roithová, Czesław Adam Siekierski a Monica Maria Iacob-Ridzi.
17. Zdaňovanie bezolovnatého benzínu a plynového oleja * (rozprava)
Správa Návrh smernice Rady, ktorou sa mení a dopĺňa smernica 2003/96/ES, pokiaľ ide o úpravu osobitného daňového režimu pre plynový olej, ktorý sa používa ako motorové palivo na komerčné účely a koordináciu zdaňovania bezolovnatého benzínu a plynového oleja používaných ako motorové palivo [COM(2007)0052 - C6-0109/2007 - 2007/0023(CNS)] - Výbor pre hospodárske a menové veci. Spravodajca Olle Schmidt (A6-0030/2008)
V rozprave vystúpil László Kovács (člen Komisie).
Olle Schmidt uviedol správu.
Vystúpili títo poslanci: Zsolt László Becsey za skupinu PPE-DE, Dariusz Rosati za skupinu PSE, Dariusz Maciej Grabowski za skupinu UEN, Cornelis Visser, Elisa Ferreira a Astrid Lulling.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Margaritis Schinas, Atanas Paparizov, Ivo Belet, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Claude Turmes a Czesław Adam Siekierski.
V rozprave vystúpili: László Kovács, Olle Schmidt a Astrid Lulling, ktorá vystúpila s osobným vyhlásením nadväzujúc na vystúpenie Clauda Turmesa.
18. Fond globálnej energetickej účinnosti a obnoviteľnej energie (rozprava)
Správa Fond globálnej energetickej účinnosti a obnoviteľnej energie [2007/2188(INI)] - Výbor pre priemysel, výskum a energetiku. Spravodajca Claude Turmes (A6-0006/2008)
Claude Turmes uviedol správu.
V rozprave vystúpil Stavros Dimas (člen Komisie).
PREDSEDNÍCTVO: Edward McMILLAN-SCOTT podpredseda
Vystúpili títo poslanci: Eija-Riitta Korhola (spravodajkyňa výboru ENVI požiadaného o stanovisko), Romana Jordan Cizelj za skupinu PPE-DE, Matthias Groote za skupinu PSE, Fiona Hall za skupinu ALDE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Paul Rübig, Jorgo Chatzimarkakis, Silvia-Adriana Ţicău a Teresa Riera Madurell.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Jerzy Buzek, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Czesław Adam Siekierski a Ewa Tomaszewska.
V rozprave vystúpili: Stavros Dimas a Claude Turmes.
19. Osobitná situácia žien vo väzení a vplyv uväznenia rodičov na spoločenský a rodinný život (rozprava)
Správa Osobitná situácia žien vo väzení a vplyv uväznenia rodičov na spoločenský a rodinný život [2007/2116(INI)] - Výbor pre práva žien a rodovú rovnosť. Spravodajkyňa Marie Panayotopoulos-Cassiotou (A6-0033/2008)
Marie Panayotopoulos-Cassiotou uviedla správu.
V rozprave vystúpil Louis Michel (člen Komisie).
Vystúpili títo poslanci: Anna Záborská za skupinu PPE-DE, Teresa Riera Madurell za skupinu PSE, Marios Matsakis za skupinu ALDE, Ewa Tomaszewska za skupinu UEN, Hiltrud Breyer za skupinu Verts/ALE, Věra Flasarová za skupinu GUE/NGL, Zita Pleštinská, Zita Gurmai, Bairbre de Brún, Kathy Sinnott a Corina Creţu.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpila Zuzana Roithová.
V rozprave vystúpili: Louis Michel a Marie Panayotopoulos-Cassiotou.