Indekss 
 Iepriekšējais 
 Nākošais 
 Pilns teksts 
Protokols
Pirmdiena, 2008. gada 19. maijs - Strasbūra

4. Parlamenta sastāvs

Ar 2008. gada 9. maija vēstuli José Manuel Barroso (Komisijas priekšsēdētājs) ir informējis Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju, ka Eiropas Savienības Padome ir izvirzījusi Antonio Tajani Komisijas locekļa amatam Franco Frattini vietā.

Komisijas priekšsēdētājs ir iecerējis uzticēt Antonio Tajani atbildību par transporta jomu.

Parlaments konstatēja, ka saskaņā ar Akta par Eiropas Parlamenta deputātu ievēlēšanu tiešās vispārējās vēlēšanās 7. panta 1. punktu šis amats nav savienojams ar Eiropas Parlamenta deputāta mandātu un ka šī iemesla dēļ Antonio Tajani no 2008. gada 9. maija – dienas, kad Padome viņu izvirzījusi Komisijas locekļa amatam, – atrodas situācijā, kas nav savienojama ar Parlamenta deputāta mandātu.

Tā kā Eiropas Parlamentam saskaņā ar Pamatnolīguma par Eiropas Parlamenta un Komisijas attiecībām 4. punktu un Reglamenta 99. pantu vēl ir jāpauž savs viedoklis par Antonio Tajani iecelšanu Komisijas locekļa amatā, priekšsēdētājs ierosināja sagaidīt balsojumu plenārsēdē, pirms tiek paziņots, ka ir radusies brīva vieta. Taču, ņemot vērā, ka no 2008. gada 9. maija Antonio Tajani atrodas situācijā, kas nav savienojama ar Parlamenta deputāta mandātu, viņš vairs nevar piedalīties Eiropas Parlamenta un tā struktūrvienību darbā.

°
° ° °

Itālijas kompetentās iestādes ir paziņojušas par šādu Eiropas Parlamenta deputātu iecelšanu:
- Giacomo Santini ir iecelts Renato Brunetta vietā,
- Matteo Salvini ir iecelts Umberto Bossi vietā,
- Iva Zanicchi ir iecelta Mario Mantovani vietā,
- Fabio Ciani ir iecelts Luciana Sbarbati vietā,
- Catiuscia Marini ir iecelta Lapo Pistelli vietā,
- Giuseppe Bova ir iecelts Alfonso Andria vietā,
- Edmondo Cirielli ir iecelts Adriana Poli Bortone vietā,
- Roberto Fiore ir iecelts Alessandra Mussolini vietā.

Iva Zanicchi, Fabio Ciani, Catiuscia Marini, Giuseppe Bova un Roberto Fiore ir iecelti par Parlamenta deputātiem, sākot no 2008. gada 16. maija.

Saskaņā ar Reglamenta 3. panta 2. punktu, kamēr Iva Zanicchi, Fabio Ciani, Catiuscia Marini, Giuseppe Bova un Roberto Fiore pilnvaras nav pārbaudītas vai kamēr nav pieņemts lēmums par strīdīgu jautājumu, viņi darbojas Parlamentā un tā struktūrvienībās, un uz viņiem attiecas visas ar šo darbību saistītās tiesības, ja viņi pirms tam ir parakstījuši rakstisku deklarāciju, ka neieņem ar deputāta mandātu nesavienojamu amatu.

Turpretim attiecībā uz Giacomo Santini, Matteo Salvini un Edmondo Cirielli Parlaments ir konstatējis, ka viņi nevar pildīt Eiropas Parlamenta deputātu pienākumus, jo vēl arvien ir Itālijas parlamenta deputāti, proti, ieņem amatu, kas saskaņā ar 1976. gada 20. septembra Akta par Eiropas Parlamenta deputātu ievēlēšanu tiešās vispārējās vēlēšanās 7. panta 2. punktu nav savienojams ar Parlamenta deputāta mandātu. Tātad attiecīgo deputātu vietas joprojām ir brīvas.

°
° ° °

Francijas kompetentās iestādes ir paziņojušas, ka Catherine Boursier ir iecelta par Parlamenta deputāti Adeline Hazan vietā, sākot no 18.05.2008.

Saskaņā ar Reglamenta 3. panta 2. punktu, kamēr Catherine Boursier pilnvaras nav pārbaudītas vai kamēr nav pieņemts lēmums par strīdīgu jautājumu, viņa darbojas Parlamentā un tā struktūrvienībās, un uz viņu attiecas visas ar šo darbību saistītās tiesības, ja viņa pirms tam ir parakstījusi rakstisku deklarāciju, ka neieņem ar deputāta mandātu nesavienojamu amatu.

Juridisks paziņojums - Privātuma politika