Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Zápis
Pondělí, 17. listopadu 2008 - Štrasburk

4. Složení Parlamentu

Příslušné italské orgány oznámily, že Romano Maria La Russa byl zvolen do funkce, které je podle čl. 7 odst. 3 Aktu o volbě členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách neslučitelná s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu, a že Antonio Mussa, kterým je nahrazen Romano Maria La Russa, byl jmenován poslancem Evropského parlamentu.

Parlament vzal tuto skutečnost na vědomí s účinností od 4. 11. 2008.

Příslušné maltské orgány oznámily, že Glenn Bedingfield, kterým je nahrazen Joseph Muscat, byl jmenován poslancem Evropského parlamentu s účinností od 29. 10. 2008.

Příslušné slovinské orgány oznámily, že Aurelio Juri, kterým je nahrazen Borut Pahor, byl jmenován poslancem Evropského parlamentu s účinností od 7. 11. 2008.

Předseda poblahopřál Borutu Pahorovi ke zvolení do funkce premiéra Republiky Slovinsko.

Dokud nejsou ověřeny jejich pověřovací listiny nebo není rozhodnuto o jakémkoli sporu podle čl. 3 odst. 2 jednacího řádu, zasedají Antonio Mussa, Glenn Bedingfield a Aurelio Juri v Parlamentu a jeho orgánech a požívají všech práv, která jsou s tím spojena, pod podmínkou, že předtím učinili prohlášení, že nezastávají funkci neslučitelnou s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu.

Právní upozornění - Ochrana soukromí