Žiadosti o hlasovanie podľa mien IND/DEM: záverečné hlasovanie GUE/NGL: PDN 3, záverečné hlasovanie Iné Johannes Lebech podal tento ústny PDN k PDN 2: „zdôrazňuje dôležitosť úplnej regionálnej hospodárskej spolupráce a povinnosť dodržiavať a v plnej miere vykonávať ustanovenia dohody CEFTA“ Skupina GUE/NGL stiahla svoje PDN.
Žiadosti o hlasovanie podľa mien IND/DEM: uznesenie výboru PSE: PDN 1 a uznesenie výboru Iné Corien Wortmann-Kool podala tento ústny PDN k PDN 1: „64a (nový) víta zblíženie Číny a Taiwanu; považuje Taiwan, ktorý je štvrtým najväčším obchodným partnerom EÚ v Ázii, za hospodársky a obchodný subjekt; podporuje účasť Taiwanu ako pozorovateľa v príslušných medzinárodných organizáciách, v ktorých sa nevyžaduje štátna suverenita, napríklad Medzinárodná organizácia práce;“
Iné Charles Tannock podal tieto ústne PDN: ods.2 „2 domnieva sa, že vojenské víťazstvo nad hnutím LTTE podľa predstavy vlády Srí Lanky nevyrieši potrebu nájdenia politického riešenia, ktoré prinesie trvalý mier;“ odôv. K „K. keďže spolupredsedajúce krajiny konferencie v Tokiu spoločne vyzvali vládu Srí Lanky a hnutie LTTE, aby vyhlásili zastavenie paľby, ktoré by umožnilo evakuáciu chorých a zranených osôb a poskytnutie humanitárnej pomoci civilistom,“
Žiadosti o hlasovanie po častiach PPE-DE PDN 3 1.časť: „vyzýva členské štáty EÚ... diskrimináciou rohingského obyvateľstva“ 2.časť: „ktorej súčasťou ... na uzavretie manželstva“ Iné Charles Tannock podal tieto ústne PDN: ods.2 „2. dôrazne odsudzuje pretrvávajúce prenasledovanie komunity Rohingyov barmskou vládou, ktorá má prvoradú zodpovednosť za kritickú situáciu utečencov; požaduje, aby sa rohingskému obyvateľstvu prinavrátilo barmské občianstvo, ihneď sa zrušili všetky obmedzenia, pokiaľ ide o ich slobodu pohybu, právo na vzdelanie, uzatváranie manželstva, a aby sa zastavilo náboženské prenasledovanie, ničenie mešít a iných obradných miest a skoncovalo sa so všetkými prípadmi porušovania ľudských práv v celej krajine, ako aj s úmyselným ožobračovaním, svojvoľným zdaňovaním a konfiškáciou pôdy;“ ods.5 „5. víta spoluprácu thajskej vlády s vysokým komisárom OSN pre utečencov a vyzýva, aby mu umožnila okamžitý a úplný prístup k všetkým zadržiavaným rohingským utečencom z lodí, aby mohol stanoviť, čo je potrebné urobiť na ich ochranu; zároveň vyzýva thajskú vládu, aby podpísala Dohovor o právnom postavení utečencov z roku 1951 a jeho protokol z roku 1967;“ ods.6 „6. zdôrazňuje, že problém utečencov na lodiach, ktorý sa dotýka Thajska a ďalších krajín, je v zásade regionálnym problémom; pozitívne vníma úsilie thajskej vlády o zintenzívnenie spolupráce regionálnych susedov v záujme riešenia otázky Rohingyov; v tejto súvislosti víta stretnutie, ktoré 23. januára 2009 uskutočnil stály tajomník pre zahraničné veci Kasit Piromya s veľvyslancami Indie, Indonézie, Bangladéša, Malajzie a Barmy, a apeluje na členov Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN), najmä na jeho thajské predsedníctvo, a príslušné medzinárodné organizácie, aby sa usilovali o nájdenie trvalého riešenia tohto dlhodobého problému;“ odôv. E „E keďže Úrad OSN pre utečencov vyjadril znepokojenie nad správami o zlom zaobchádzaní s barmskými utečencami a získal prístup k niekoľkým zo 126 rohingských utečencov, ktorých stále zadržiavajú thajské orgány,“