Vyhlásenie Komisie: Sloboda informácií v Taliansku
Viviane Reding (členka Komisie) vystúpila s vyhlásením.
Vystúpili títo poslanci: Joseph Daul za skupinu PPE, David-Maria Sassoli za skupinu S-D, ktorý tiež odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Mário David, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Cristiana Muscardini k priebehu rozpravy, Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE, Ryszard Czarnecki za skupinu ECR, Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL, Francesco Enrico Speroni za skupinu EFD, Hans-Peter Martin nezaradený poslanec, Mario Mauro, ktorý tiež odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Martin Schulz, Claude Moraes, Sonia Alfano, Indrek Tarand, ktorý tiež odpovedal na otázku, ktorú zdvihnutím modrej karty položil Potito Salatto, Oreste Rossi, Frank Vanhecke, Manfred Weber a Juan Fernando López Aguilar.
PREDSEDNÍCTVO: Roberta ANGELILLI podpredsedníčka
Vystúpili títo poslanci: Gianni Vattimo, Mario Borghezio, Carlo Casini, Gianluca Susta, Sylvie Goulard, Fiorello Provera, Simon Busuttil, Maria Badia i Cutchet, Sarah Ludford, Salvatore Iacolino, Rita Borsellino, Sophia in 't Veld, János Áder, Debora Serracchiani, Clemente Mastella, Anni Podimata, Alfredo Pallone, Cătălin Sorin Ivan a Elisabetta Gardini.
Podľa postupu „catch the eye“ v rozprave vystúpili Licia Ronzulli, Victor Boştinaru, Cecilia Wikström, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Mary Honeyball, David Casa a Stanimir Ilchev.
V rozprave vystúpila Viviane Reding.
V rozprave vystúpil Martin Schulz, aby najprv vyjadril rozhorčenie nad hlukom, ktorý panoval v rokovacej sále pri vystúpení komisárky, a požiadal, aby sa Predsedníctvo pokúsilo nájsť spôsob, ako takýmto situáciám predchádzať, a potom vystúpil s osobným vyhlásením k vystúpeniu, ktoré urobil Manfred Weber.
V rozprave vystúpil Joseph Daul, ktorý oznámil, že Angelika Niebler bola v nočných hodinách dňa 18. septembra 2009 v okolí Parlamentu napadnutá a že polícia sa nedostavila na miesto činu ani hodinu a pol po tom, ako bola o prípade informovaná. Požiadal, aby predseda Parlamentu upovedomil príslušné bruselské orgány.
Návrhy uznesení, ktoré sa predložia podľa článku 110 ods. 2 rokovacieho poriadku, sa oznámia neskôr.