Rodyklė 
Protokolas
PDF 222kWORD 135k
Ketvirtadienis, 2009 m. gruodžio 17 d. - Strasbūras
1.Posėdžio pradžia
 2.Abipusis profesinių kvalifikacijų pripažinimas (diskusijos)
 3.Sanglaudos politika po 2013 m. (diskusijos)
 4.Darbotvarkė
 5.Balsuoti skirtas laikas
  
5.1.Lankstumo priemonės mobilizavimas: energetikos srities projektai (Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis) (balsavimas)
  
5.2.Daugiametė finansinė 2007 – 2013 metų programa: Europos ekonomikos atkūrimo planas, antras peržiūrėjimas (2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo keitimas)(Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis) (balsavimas)
  
5.3.2010 finansinių metų Europos Sąjungos bendrojo biudžeto pakeitimų projektas (balsavimas)
 6.Oficialus pasveikinimas
 7.Balsuoti skirtas laikas (tęsinys)
  
7.1.2010 finansinių metų Europos Sąjungos bendrojo biudžeto projektas su Tarybos pakeitimais (visi skirsniai) (balsavimas)
  
7.2.Galimybės visuomenei susipažinti su dokumentais teisinio pagrindo patobulinimai, kurie būtini įsigaliojus Lisabonos sutarčiai (balsavimas)
  
7.3.Defense of the principle of subsidiarity (balsavimas)
  
7.4.Baltarusija (balsavimas)
  
7.5.Smurtas Demokratinėje Kongo Respublikoje (balsavimas)
 8.Paaiškinimai dėl balsavimo
 9.Balsavimo pataisymai ir ketinimai
 10.Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas
 11.Plenarinių sesijų kalendorinis planas
 12. Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų (diskusijos)
  
12.1.Uganda: prieš homoseksualus nukreipto įstatymo projektas
  
12.2.Azerbaidžanas: saviraiškos laisvė
 13.Balsuoti skirtas laikas
  
13.1.Uganda: prieš homoseksualus nukreipto įstatymo projektas (balsavimas)
  
13.2.Azerbaidžanas: saviraiškos laisvė (balsavimas)
 14.Balsavimo pataisymai ir ketinimai
 15.Prašymas atšaukti Parlamento nario imunitetą
 16.Įgaliojimų tikrinimas
 17.Komitetų ir delegacijų sudėtis
 18.Įgyvendinimo priemonės (Darbo tvarkos taisyklių 88 straipsnis)
 19.Sprendimai dėl kai kurių dokumentų
 20.Į registrą įrašyti rašytiniai pareiškimai (Darbo tvarkos taisyklių 123 straipsnis)
 21.Posėdžio metu priimtų tekstų perdavimas
 22.Kitų posėdžių kalendorinis planas
 23.Sesijos atidėjimas
 DALYVIŲ SĄRAŠAS


PIRMININKAVO: Pál SCHMITT
Pirmininko pavaduotojas

1. Posėdžio pradžia

Posėdis pradėtas 09.00 val.


2. Abipusis profesinių kvalifikacijų pripažinimas (diskusijos)

Žodinis klausimas (O-0108/2009/rév.2), kurį uždavė Malcolm Harbour, Andreas Schwab, Evelyne Gebhardt, Cristian Silviu Buşoi, Heide Rühle, Adam Bielan ir Kyriacos Triantaphyllides IMCO komiteto vardu Komisijai: Direktyvos 2005/36/EC įgyvendinimas (B7-0217/2009)

Malcolm Harbour pateikė žodinį klausimą.

Paweł Samecki (Komisijos narys) atsakė į žodinį klausimą

Kalbėjo: Kurt Lechner PPE frakcijos vardu, Evelyne Gebhardt S&D frakcijos vardu, Cristian Silviu Buşoi ALDE frakcijos vardu, Heide Rühle Verts/ALE frakcijos vardu, Adam Bielan ECR frakcijos vardu, Andreas Schwab, Bernadette Vergnaud, Antonyia Parvanova, Małgorzata Handzlik, António Fernando Correia De Campos, Louis Grech ir Catherine Stihler.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Philippe Juvin, Marc Tarabella, Seán Kelly, Alan Kelly, Lambert van Nistelrooij ir Milan Zver.

Kalbėjo Paweł Samecki.

Diskusijos baigtos.


3. Sanglaudos politika po 2013 m. (diskusijos)

Žodinis klausimas (O-0121/2009/rév.1), kurį uždavė Danuta Maria Hübner DEVE komiteto vardu Komisijai: Sanglaudos politika po 2013 m. (B7-0229/2009)

Danuta Maria Hübner pateikė žodinį klausimą.

Paweł Samecki (Komisijos narys) atsakė į žodinį klausimą

Kalbėjo: Lambert van Nistelrooij PPE frakcijos vardu, ir Constanze Angela Krehl S&D frakcijos vardu.

PIRMININKAVO: Alejo VIDAL-QUADRAS
Pirmininko pavaduotojas

Kalbėjo: Filiz Hakaeva Hyusmenova ALDE frakcijos vardu, Elisabeth Schroedter Verts/ALE frakcijos vardu, Oldřich Vlasák ECR frakcijos vardu, Charalampos Angourakis GUE/NGL frakcijos vardu, John Bufton EFD frakcijos vardu, Markus Pieper, Georgios Stavrakakis, Michael Theurer, François Alfonsi, Cornelia Ernst, Franz Obermayr, Alain Cadec, Ricardo Cortés Lastra, Ilda Figueiredo, Nuno Teixeira, Wojciech Michał Olejniczak, Tamás Deutsch, Luís Paulo Alves ir Seán Kelly.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Sabine Verheyen, Derek Vaughan, Bruno Gollnisch, Alfredo Pallone, Evelyn Regner, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Karin Kadenbach, Iosif Matula, Antigoni Papadopoulou, Petru Constantin Luhan, Czesław Adam Siekierski, Silvia-Adriana Ţicău ir Georgios Papanikolaou.

Kalbėjo Paweł Samecki.

Diskusijos baigtos.

(Posėdis sustabdytas 11.05 val. prieš balsavimą ir atnaujintas 11.30 val.)


PIRMININKAVO: Jerzy BUZEK
Pirmininkas

Pirmininkas Parlemento vardu padėkojo už darbą išeinančiai Plenarinių posėdžių direktorato vadovei Birgitte Stensballe.

4. Darbotvarkė

Atsižvelgdamas į Martino Schulzo kalbą S&D frakcijos vardu, Pirmininkas, remdamasis Darbo tvarkos taisyklių 140 straipsnio 2 dalimi, pasiūlė taip pakeisti šio plenarinio posėdžio darbotvarkę:

- punktą „Vakarų Sachara: Aminatou Haidar atvejis“ (OJJE 47 punktas) išbraukti iš darbotvarkės.

Kalbėjo Joseph Daul, Juan Fernando López Aguilar, Miguel Portas, Izaskun Bilbao Barandica, Willy Meyer, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Martin Schulz, Raül Romeva i Rueda ir Charles Tannock; Charles Tannock paprašė, kad Parlamentas išreikštų nuomonę dėl S&D frakcijos prašymo atnaujinti posėdį 15 val., o ne iš karto.

Parlamentas po balsavimo elektroniniu būdu (249 balsavo už, 163 – prieš, 135 susilaikė) patenkino prašymą.

Taigi punktas „Vakarų Sachara: Aminatou Haidar atvejis“ išbrauktas iš darbotvarkės.

°
° ° °

Kalbėjo: Martin Schulz S&D frakcijos vardu; jis paprašė atidėti balsavimą dėl punkto „Subsidiarumo principo gynimas“ (OJJE 55 punktas) (Pirmininkas atsakė, kad šis prašymas bus svarstomas iš karto prieš balsuojant dėl pasiūlymo dėl rezoliucijos); Bernd Posselt dėl kalbėjimo laiko per diskusijas dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų paskirstymo.


5. Balsuoti skirtas laikas

Išsamūs balsavimo rezultatai (pakeitimai, atskiri balsavimai ir balsavimai dėl atskirų teksto ar straipsnio dalių ir t. t.) pateikiami protokolo priede „Balsavimo rezultatai“.

Protokolo priede pateikiami vardinio balsavimo rezultatai prieinami tik elektronine forma ir su jais susipažinti galima interneto svetainėje Europarl.


5.1. Lankstumo priemonės mobilizavimas: energetikos srities projektai (Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis) (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo dėl lankstumo priemonės mobilizavimo pagal 2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo 27 punktą [2009/2207(BUD)] - Biudžeto komitetas. Pranešėjas: Reimer Böge (A7-0080/2009)

(Kvalifikuota balsų dauguma ir 3/5 atiduotų balsų.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 1.)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta vienu balsavimu (P7_TA(2009)0113).


5.2. Daugiametė finansinė 2007 – 2013 metų programa: Europos ekonomikos atkūrimo planas, antras peržiūrėjimas (2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo keitimas)(Darbo tvarkos taisyklių 138 straipsnis) (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo, iš dalies keičiančio 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinį susitarimą dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo daugiametės finansinės programos atžvilgiu: Energetikos srities projektų finansavimas, atsižvelgiant į Europos ekonomikos atkūrimo planą [COM(2009)0662 - C7-0305/2009 - 2009/2211(ACI)] - Biudžeto komitetas. Pranešėjas: Reimer Böge (A7-0085/2009)

(Kvalifikuota balsų dauguma ir 3/5 atiduotų balsų.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 2.)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta vienu balsavimu (P7_TA(2009)0114).


5.3. 2010 finansinių metų Europos Sąjungos bendrojo biudžeto pakeitimų projektas (balsavimas)

2010 finansinių metų Europos sąjungos bendrojo biudžeto pakeitimų projektas su Tarybos pakeitimais (visi skirsniai)

(Reikalinga kvalifikuota dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 3.)

Priimti pakeitimai pateikiami „Priimtų tekstų“ priede.

Prieš balsuojant, László Surján (pranešėjas) padarė trumpą pareiškimą;Vladimír Maňka kalbėjo dėl balsavimo eigos.

Hans Lindblad (einantis Tarybos pirmininko pareigas) padarė šį pareiškimą:

„Taryba su džiaugsmu pažymi, kad Parlamentas patvirtino susitarimą, kurį mes pasiekėme per savo lapkričio 18 d. vykusį taikinimo. Manome, kad per antrąjį Parlamento svarstymą ir per antrąjį Tarybos svarstymą pasiektus rezultatus galima laikyti dviejų biudžeto valdymo institucijų bendru tekstu, kaip nustatyta naujajame Lisabonos sutarties 314 straipsnyje.

Taryba pritaria bendram tekstui. Taigi dabar Europos Parlamento Pirmininkas turi paskelbti biudžetą galutinai priimtą. Vis dėlto Taryba mano, kad kai Pirmininkas paskelbs, kad biudžetas galutinai priimtas, remiantis naująja sutartimi jį turėtų pasirašyti abi šalys.

Taryba apgailestauja dėl to, kad į šią poziciją nebuvo atsižvelgta. Tai sakau pabrėždamas, kad visiškai neabejojame mūsų susitarimo rezultatu. Tačiau tikimės, kad iki prasidedant kitai biudžeto sudarymo procedūrai šį klausimą bus galima apsvarstyti.

Baigdamas norėčiau padėkoti Biudžeto komiteto pirmininkui Alain Lamassoure'ui ir pranešėjams László Surjánui, Vladimírui Maňkai ir Juttai Haug už konstruktyvų požiūrį, kurio jie laikėsi vykstant šiai procedūrai, o tai rodo, kad mums pavyko puikiai bendradarbiauti.

Pirmininkas, atsižvelgdamas į šią kalbą, padarė šį pareiškimą:

„2010 m. biudžeto sudarymo procedūra išskirtinė. Ji buvo pradėta remiantis EB sutarties 272 straipsniu, o buvo baigta įsigaliojus Lisabonos sutarčiai.

2009 m. lapkričio 18 d. Parlamentas, Taryba ir Komisija susitarė tęsti biudžeto sudarymo procedūrą laikantis EB sutarties, tačiau taip pat susitarė dėl šios procedūros užbaigimo, įskaitant balsavimą Parlamente, kuris vyko visapusiškai laikantis daugiametės finansinės programos.

Taryba neseniai patvirtino savo susitarimą dėl biudžeto, dėl kurio mes ką tik balsavome. Vadinasi, Parlamentas ir Taryba pasiekė susitarimą dėl bendro teksto, laikantis Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 314 straipsnyje nubrėžto tikslo.

Taigi tvirtinu, kad biudžeto sudarymo procedūra, pradėta pagal EB sutarties 272 straipsnį ir tęsta pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 314 straipsnį, buvo užbaigta

laikantis Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 314 straipsnio ir daugiametės finansinės programos.

Taigi biudžeto sudarymo procedūra gali būti laikoma baigta ir biudžeto skelbiamas galutinai priimtu.“

Pirmininkas paragino Hans Lindblad, Algirdas Šemeta (Komisijos narys), Alain Lamassoure (BUDG komiteto pirmininkas) ir pranešėjus László Surjáną ir Vladimírą Maňką prie jo prisidėti.

Pirmininkas pasirašė bidužetą.


6. Oficialus pasveikinimas

Pirmininkas Parlamento vardu pasveikino oficialioje galerijoje sėdinčius Laszlo Vargos vadovaujamos delegacijos narius iš Serbijos Nacionalinės Asamblėjos.


7. Balsuoti skirtas laikas (tęsinys)

7.1. 2010 finansinių metų Europos Sąjungos bendrojo biudžeto projektas su Tarybos pakeitimais (visi skirsniai) (balsavimas)

Pranešimas dėl 2010 finansinių metų Europos Sąjungos bendrojo biudžeto projekto su Tarybos pakeitimais (visi skirsniai)
[11902/2009 - C7-0127/2009 – 2009/2002(BUD)] ir 2010 finansinių metų Europos Sąjungos bendrojo biudžeto projekto taisomieji raštai Nr. 1/2010 (SEC(2009)1133 - 14272/2009 - C7-0215/2009), 2/2010 (SEC(2009)1462 - 16328/2009 - C7-0292/2009) ir 3/2010 (SEC(2009)/1635 - 16731/2009 - C7-0304/2009) - Biudžeto komitetas. Pranešėjai: László Surján ir Vladimír Maňka (A7-0083/2009)

(Reikalinga paprasta dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 4.)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P7_TA(2009)0115).

Kalbėjo:

László Surján (pranešėjas) pasiūlė 3 ir 7 pakeitimų (identiški) antros dalies žodinį pakeitimą ir jis buvo priimtas.

PIRMININKAVO: Diana WALLIS
Pirmininko pavaduotoja


7.2. Galimybės visuomenei susipažinti su dokumentais teisinio pagrindo patobulinimai, kurie būtini įsigaliojus Lisabonos sutarčiai (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0191/2009, B7-0194/2009, B7-0197/2009, B7-0198/2009 ir B7-0246/2009

(Reikalinga paprasta dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 5.)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B7-0191/2009

(keičiama B7-0191/2009, B7-0194/2009, B7-0197/2009 ir B7-0198/2009):

pateiktas šių Parlamento narių:

Michael Cashman S&D frakcijos vardu
Sonia Alfano, Anneli Jäätteenmäki ir Diana Wallis ALDE frakcijos vardu
Heidi Hautala Verts/ALE frakcijos vardu
Timothy Kirkhope ECR frakcijos vardu
Cornelis de Jong, Cornelia Ernst ir Rui Tavares GUE/NGL frakcijos vardu

Priimta (P7_TA(2009)0116).

(Pasiūlymas dėl rezoliucijos B7-0246/2009 anuliuotas.)

Kalbėjo:

Simon Busuttil prieš balsuojant dėl PPE frakcijos balsavimo sąrašo.


7.3. Defense of the principle of subsidiarity (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0273/2009 ir B7-0274/2009

Kalbėjo: Martin Schulz S&D frakcijos vardu remdamasis Darbo tvarkos taisyklių 177 straipsnio 4 dalimi paprašė atidėti šį balsavimą ir Manfred Weber PPE frakcijos vardu pritarė šiam prašymui.

Parlamentas po balsavimo elektroniniu būdu (283 balsavo už, 259 – prieš, 27 susilaikė) patenkino prašymą.


7.4. Baltarusija (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0248/2009, B7-0250/2009, B7-0251/2009, B7-0253/2009, B7-0254/2009, B7-0256/2009 ir B7-0272/2009

(Reikalinga paprasta dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 6.)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B7-0248/2009

(keičiama B7-0248/2009, B7-0250/2009, B7-0251/2009, B7-0253/2009, B7-0254/2009 ir B7-0256/2009):

pateiktas šių Parlamento narių:

Elmar Brok ir Jacek Protasiewicz PPE frakcijos vardu
Adrian Severin, Kristian Vigenin, Justas Vincas Paleckis ir Marek Siwiec S&D frakcijos vardu
Ivars Godmanis, Kristiina Ojuland ir Gerben-Jan Gerbrandy ALDE frakcijos vardu
Elisabeth Schroedter, Werner Schulz, Barbara Lochbihler ir Heidi Hautala Verts/ALE frakcijos vardu
Charles Tannock, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Konrad Szymański, Michał Tomasz Kamiński, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Mirosław Piotrowski ir Adam Bielan ECR frakcijos vardu
Fiorello Provera EFD frakcijos vardu

Priimta (P7_TA(2009)0117)

(Pasiūlymas dėl rezoliucijos B7-0272/2009 anuliuotas.)

Kalbėjo:

Jacek Protasiewicz pateikė 1 pakeitimo žodinį pakeitimą ir jis buvo priimtas.


7.5. Smurtas Demokratinėje Kongo Respublikoje (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0187/2009, B7-0190/2009, B7-0193/2009, B7-0195/2009, B7-0200/2009 ir B7-0241/2009

(Reikalinga paprasta dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 7.)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B7-0187/2009

(keičiama B7-0187/2009, B7-0190/2009, B7-0193/2009, B7-0195/2009 ir B7-0241/2009):

pateiktas šių Parlamento narių:

Filip Kaczmarek ir Gay Mitchell PPE frakcijos vardu
Thijs Berman ir Richard Howitt S&D frakcijos vardu
Louis Michel ALDE frakcijos vardu
Bart Staes, Isabelle Durant, Raül Romeva i Rueda ir Barbara Lochbihler Verts/ALE frakcijos vardu
Tomasz Piotr Poręba ECR frakcijos vardu

Priimta (P7_TA(2009)0118).

(Pasiūlymas dėl rezoliucijos B7-0200/2009 anuliuotas.)


8. Paaiškinimai dėl balsavimo

Rašytiniai paaiškinimai dėl balsavimo:

Pagal Darbo tvarkos taisyklių 170 straipsnį raštu pateikti paaiškinimai dėl balsavimo įrašomi į šio posėdžio stenogramą.

Žodiniai paaiškinimai dėl balsavimo:

Pranešimas: Reimer Böge - A7-0080/2009

Siiri Oviir

Pranešimas: Reimer Böge - A7-0085/2009

Siiri Oviir

Pranešimas: László Surján ir Vladimír Maňka - A7-0083/2009

Chris Davies, Ashley Fox, Syed Kamall

Baltarusija (RC-B7-0248/2009)

Laima Liucija Andrikienė

Smurtas Demokratinėje Kongo Respublikoje RC-B7-0187/2009

Laima Liucija Andrikienė, Nirj Deva

Galimybės visuomenei susipažinti su dokumentais teisinio pagrindo patobulinimai, kurie būtini įsigaliojus Lisabonos sutarčiai RC-B7-0191/2009

Simon Busuttil PPE frakcijos vardu


9. Balsavimo pataisymai ir ketinimai

Balsavimo pataisymai ir ketinimai pateikiami tinklalapio „Séance en direct“ dalyje Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ ir priede „Vardinio balsavimo rezultatai“ (spausdintas variantas).

Dvi savaites nuo balsavimo dienos balsavimo pataisymų elektroninis variantas interneto svetainėje Europarl bus nuolat atnaujinamas.

Vėliau balsavimo pataisymų ir ketinimų sąrašas nebus keičiamas, kadangi jis bus verčiamas ir skelbiamas Oficialiajame leidinyje.

Crescenzio Rivellini pranešė, kad per šešis 2009 m. spalio 8 d. vardinius balsavimus ir 23 2009 m. spalio 22 d. vardinius balsavimus neveikė jo balsavimo pultas.

Elżbieta Katarzyna Łukacijewska pranešė, kad per 2009 m. spalio 22 d. vardinius balsavimus dėl į László Surjáno pranešimą (A7-0038/2009) įtrauktos rezoliucijos ir dėl į Claude'o Moraes pranešimą (A7-0040/2009) įtrauktos rezoliucijos jos balsavimo pultas neveikė.


(Posėdis sustabdytas 12.40 val. ir atnaujintas 15.00 val.)

PIRMININKAVO: Rainer WIELAND
Pirmininko pavaduotojas

10. Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas

Kalbėjo: dėl diskusijų ir balsavimo dėl punkto Vakarų Sachara: Aminatou Haidar atvejis“ (punktas 4 protokolo 17.12.2009) išbraukimo iš darbotvarkės Ilda Figueiredo, Izaskun Bilbao Barandica, Willy Meyer, Cristian Dan Preda, Oriol Junqueras Vies, Charles Tannock, Francisco Sosa Wagner ir José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra (Pirmininkas atsakė, kad išbraukti šį punktą buvo nuspręsta pagal Darbo tvarkos taisyklių 140 straipsnio 2 dalį ir kad jis negali šio sprendimo pakeisti).

°
° ° °

Ankstesnio posėdžio protokolas patvirtintas.

°
° ° °

Kalbėjo Bernd Posselt; jis išreiškė pageidavimą, kad kompetentingas komitetas išnagrinėtų, ar 140 straipsnis, kuriuo remiantis, buvo padarytas minėtasis darbotvarkės pakeitimas (punktas 4 protokolo 17.12.2009), taikytinas diskusijoms dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų atvejų.


11. Plenarinių sesijų kalendorinis planas

Pirmininkas pranešė, kad Pirmininkų sueiga nusprendė 2010 m. sausio 26 d. Briuselyje surengti neeilinę sesiją.


12.  Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų (diskusijos)

(Pasiūlymų dėl rezoliucijų pavadinimus ir autorius žiūrėti punktą 6 protokolo 15.12.2009)


12.1. Uganda: prieš homoseksualus nukreipto įstatymo projektas

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0259/2009, B7-0260/2009, B7-0261/2009, B7-0262/2009, B7-0263/2009 ir B7-0265/2009

Michael Cashman, Marietje Schaake, Charles Tannock, Ulrike Lunacek ir Michèle Striffler pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijos.

Kalbėjo: Filip Kaczmarek PPE frakcijos vardu, Kader Arif S&D frakcijos vardu, Raül Romeva i Rueda Verts/ALE frakcijos vardu, Ana Gomes ir Luis Yáñez-Barnuevo García.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Cristian Dan Preda ir Heidi Hautala.

Kalbėjo Paweł Samecki (Komisijos narys).

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: punktas 13.1 protokolo 17.12.2009.


12.2. Azerbaidžanas: saviraiškos laisvė

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0264/2009, B7-0266/2009, B7-0267/2009, B7-0268/2009, B7-0269/2009, B7-0270/2009 ir B7-0271/2009

Fiorello Provera, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietje Schaake, Ulrike Lunacek, Joe Higgins, Ryszard Antoni Legutko ir Tunne Kelam pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijos.

Kalbėjo: Laima Liucija Andrikienė PPE frakcijos vardu, Vilija Blinkevičiūtė S&D frakcijos vardu, Ryszard Czarnecki ECR frakcijos vardu, Jaroslav Paška EFD frakcijos vardu, Bernd Posselt ir Cristian Dan Preda.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Tadeusz Zwiefka.

Kalbėjo Paweł Samecki (Komisijos narys).

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: punktas 13.2 protokolo 17.12.2009.


13. Balsuoti skirtas laikas

Išsamūs balsavimo rezultatai (pakeitimai, atskiri balsavimai ir balsavimai dėl atskirų teksto ar straipsnio dalių ir t. t.) pateikiami protokolo priede „Balsavimo rezultatai“.

Protokolo priede pateikiami vardinio balsavimo rezultatai prieinami tik elektronine forma ir su jais susipažinti galima interneto svetainėje Europarl.


13.1. Uganda: prieš homoseksualus nukreipto įstatymo projektas (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0259/2009, B7-0260/2009, B7-0261/2009, B7-0262/2009, B7-0263/2009 ir B7-0265/2009

(Reikalinga paprasta dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 8.)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B7-0259/2009

(keičiama B7-0259/2009, B7-0260/2009, B7-0261/2009, B7-0262/2009, B7-0263/2009 ir B7-0265/2009):

pateiktas šių Parlamento narių:
Michèle Striffler, Monica Luisa Macovei, Cristian Dan Preda, Eija-Riitta Korhola ir Maurice Ponga PPE frakcijos vardu,
Michael Cashman S&D frakcijos vardu,
Sophia in 't Veld, Frédérique Ries, Alexandra Thein, Renate Weber, Sarah Ludford, Gianni Vattimo, Marielle De Sarnez ir Louis Michel ALDE frakcijos vardu,
Ulrike Lunacek, Raül Romeva i Rueda, Jean Lambert, Judith Sargentini ir Eva Joly Verts/ALE frakcijos vardu
Charles Tannock ECR frakcijos vardu,
Eva-Britt Svensson GUE/NGL frakcijos vardu

Priimta (P7_TA(2009)0119).


13.2. Azerbaidžanas: saviraiškos laisvė (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijos B7-0264/2009, B7-0266/2009, B7-0267/2009, B7-0268/2009, B7-0269/2009, B7-0270/2009 ir B7-0271/2009

(Reikalinga paprasta dauguma.)

(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 9.)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS B7-0264/2009

Atmesta.

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B7-0266/2009

(keičiama B7-0266/2009, B7-0267/2009, B7-0268/2009, B7-0269/2009, B7-0270/2009 ir B7-0271/2009):

pateiktas šių Parlamento narių:
Vytautas Landsbergis, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Cristian Dan Preda, Eija-Riitta Korhola, Mario Mauro, Bernd Posselt, Lena Kolarska-Bobińska, Laima Liucija Andrikienė, Ioannis Kasoulides, Anna Ibrisagic, Tadeusz Zwiefka ir Jan Březina PPE frakcijos vardu,
Hannes Swoboda, Adrian Severin ir Zoran Thaler S&D frakcijos vardu,
Leonidas Donskis, Marietje Schaake, Frédérique Ries ir Marielle De Sarnez ALDE frakcijos vardu,
Ulrike Lunacek, Heidi Hautala ir Barbara Lochbihler Verts/ALE frakcijos vardu,
Ryszard Czarnecki, Konrad Szymański, Charles Tannock, Syed Kamall, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko ir Adam Bielan ECR frakcijos vardu,
Helmut Scholz ir Søren Bo Søndergaard GUE/NGL frakcijos vardu

Priimta (P7_TA(2009)0120).

Pasiūlymai dėl procedūros:

Laima Liucija Andrikienė pasiūlė 7 dalies žodinį pakeitimą ir jis buvo priimtas.


14. Balsavimo pataisymai ir ketinimai

Balsavimo pataisymai ir ketinimai pateikiami tinklalapio „Séance en direct“ dalyje Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ ir priede „Vardinio balsavimo rezultatai“ (spausdintas variantas).

Dvi savaites nuo balsavimo dienos balsavimo pataisymų elektroninis variantas interneto svetainėje Europarl bus nuolat atnaujinamas.

Vėliau balsavimo pataisymų ir ketinimų sąrašas nebus keičiamas, kadangi jis bus verčiamas ir skelbiamas Oficialiajame leidinyje.


15. Prašymas atšaukti Parlamento nario imunitetą

Pirmininkas gavo advokato Lenkijos piliečio vardu pateiktą prašymą atšaukti Mareko Henryko Migalskio Parlamento nario imunitetą.

Laikantis Darbo tvarkos taisyklių 6 straipsnio 2 dalies ir 7 straipsnio 7 dalies, šis prašymas buvo perduotas atsakingam Teisės reikalų komitetui.


16. Įgaliojimų tikrinimas

Remdamsis Darbo tvarkos taisyklių 3 straipsnio 3 ir 4 dalimis, Teisės reikalų komitetas savo 2009 m. gruodžio 2 d. posėdyje patikrino Charalampo Angourakio, Spyridono Danellio ir Nikolao Salavrako įgaliojimus ir vienbalsiai pasiūlė patvirtinti Charalampo Angourakio ir Nikolao Salavrako įgaliojimus nuo 2009 m. spalio 14 d., o Spyridono Danellio – nuo 2009 m. spalio 8 d.


17. Komitetų ir delegacijų sudėtis

PPE frakcijos prašymu Parlamentas patvirtino šiuos paskyrimus:

Delegacija ryšiams su Iranu

Paweł Zalewski

Delegacija ES ir Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo komitete

Paweł Zalewski jau nėra šio komiteto narys.


18. Įgyvendinimo priemonės (Darbo tvarkos taisyklių 88 straipsnis)

Parlamentui pateikti šie įgyvendinimo priemonių projektai, kuriems taikoma reguliavimo procedūra su tikrinimu:

- Komisijos reglamento (EB) Nr. …/... [data], iš dalies keičiančio Reglamentą (EB) Nr. 1126/2008, priimantį tam tikrus tarptautinius apskaitos standartus pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1606/2002, kiek tai susiję su tarptautinių finansinės atskaitomybės standartų (TFAS) patobulinimu, projektas (D007171/01 - 2009/2817(RPS) - terminas: 13/02/2010)
perduota atsakingam komitetui: ECON
nuomonė: JURI

- Komisijos reglamento (EB) Nr. …/... [data], iš dalies keičiančio Reglamentą (EB) Nr. 1126/2008, priimantį tam tikrus tarptautinius apskaitos standartus pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1606/2002, kiek tai susiję su 32-uoju tarptautiniu apskaitos standartu (TAS), projektas (D007180/01 - 2009/2818(RPS) - terminas: 12/02/2010)
perduota atsakingam komitetui: ECON
nuomonė: JURI


19. Sprendimai dėl kai kurių dokumentų

Sprendimas rengti pranešimus savo iniciatyva

AFET komitetas

- Tvari ES Tolimosios Šiaurės politika (2009/2214(INI))
(nuomonė: ITRE)

Sprendimas rengti pranešimus savo iniciatyva (Darbo tvarkos taisyklių 41 straipsnis)

AFCO komitetas

- Pasiūlymas dėl Europos Parlamento reglamento dėl išsamių Parlamento naudojimąsi tyrimo teise reglamentuojančių nuostatų, kuriuo keičiamas 1995 m. balandžio 19 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos sprendimas (95/167/EB, Euratomas, EAPB) (2009/2212(INI))

Sprendimas rengti pranešimus savo iniciatyva (Darbo tvarkos taisyklių 48 straipsnis)

AFCO komitetas

- Europos Sąjungos prisijungimo prie Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos instituciniai aspektai (2009/2241(INI))
(nuomonė: PETI, AFET)

AFET komitetas

- Naujoji Afganistano strategija (2009/2217(INI))
(nuomonė: DEVE)

- ES Pietų Kaukazo strategija (2009/2216(INI))
(nuomonė: ITRE, INTA)

- Viduržemio jūros regiono šalių sąjunga (2009/2215(INI))
(nuomonė: ITRE, INTA)

- ES ryšių su Lotynų Amerika strategija (2009/2213(INI))
(nuomonė: INTA)

AGRI komitetas

- Teisingo dydžio pajamos ūkininkams: veiksmingesnė Europos maisto produktų tiekimo grandinė (2009/2237(INI))
(nuomonė: ENVI, ECON, IMCO)

- BŽŪP ateitis po 2013 m. (2009/2236(INI))
(nuomonė: DEVE, BUDG)

DEVE komitetas

- ES politikos suderinamumas vystymosi labui ir „Oficialios paramos vystymuisi plius" koncepcija (2009/2218(INI))
(nuomonė: AFET, INTA)

EMPL komitetas

- Socialinės politikos išorės aspektas, darbo ir socialinių standartų skatinimas ir Europos įmonių socialinė atsakomybė (2009/2223(INI))
(nuomonė: DEVE, INTA)

- Visuotinės svarbos socialinių paslaugų ateitis (2009/2222(INI))
(nuomonė: FEMM, ECON, IMCO, REGI)

- Jaunimo galimybių patekti į darbo rinką skatinimas, stažuotojo ir praktikanto statuso stiprinimas (2009/2221(INI))

- Netipinės sutartys, profesinės veiklos saugumo užtikrinimas, darbo rinkos lankstumo ir užimtumo garantijų pusiausvyra ir naujos socialinio dialogo formos (2009/2220(INI))

FEMM komitetas

- 2006–2010 m. moterų ir vyrų lygybės gairių rezultatų vertinimas ir rekomendacijos ateičiai (2009/2242(INI))

INTA komitetas

- Žmogaus teisės ir socialiniai bei aplinkos apsaugos standartai tarptautinės prekybos susitarimuose (2009/2219(INI))
(nuomonė: DEVE, AFET, ENVI, EMPL)

ITRE komitetas

- Tolesni interneto valdymo etapai (2009/2229(INI))
(nuomonė: CULT, JURI, LIBE, INTA, IMCO)

- Informacinių ir ryšių technologijų sutelkimas siekiant lengviau pereiti prie efektyvaus energijos vartojimo ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ekonomikos (2009/2228(INI))
(nuomonė: ENVI, TRAN)

- Bendrijos inovacijų politika kintančiame pasaulyje (2009/2227(INI))
(nuomonė: ENVI, IMCO, REGI)

- Europos palydovinės navigacijos programų laikotarpio vidurio peržiūra: įgyvendinimo vertinimas, būsimi iššūkiai ir finansavimo perspektyvos (2009/2226(INI))
(nuomonė: AFET, BUDG)

- Naujos Europos skaitmeninės darbotvarkės apibrėžimas. Nuo i2010 iki digital.eu (2009/2225(INI))
(nuomonė: CULT, IMCO)

- Daiktų internetas (2009/2224(INI))
(nuomonė: CULT, JURI, LIBE, INTA, IMCO)

JURI komitetas

- Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatų 2 straipsnio įgyvendinimas. ES institucijų ir organų įdarbinimo politika (2009/2239(INI))

LIBE komitetas

- ES bendrosios pabėgėlių perkėlimo programos sukūrimas (2009/2240(INI))
(nuomonė: DEVE, AFET, EMPL)

PECH komitetas

- Žuvininkystės ir akvakultūros gaminių importavimo į ES tvarka, atsižvelgiant į būsimą BŽP reformą (2009/2238(INI))

REGI komitetas

- Sanglaudos politikos indėlis siekiant Lisabonos tikslų (2009/2235(INI))
(nuomonė: ITRE)

- ES regioninės politikos indėlis kovoje su finansų ir ekonomikos krize, ypatingai atkreipiant dėmesį į antrąjį tikslą (2009/2234(INI))

- ES teritorinės, socialinės ir ekonominės sanglaudos siekis – būtinoji konkurencingumo pasaulyje sąlyga (2009/2233(INI))

- Regioninės politikos ir jos finansavimo skaidrumas (2009/2232(INI))

- Geras ES regioninės politikos valdymas: Europos Komisijos paramos ir kontrolės procedūros (2009/2231(INI))

- Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategija ir makroregionų vaidmuo būsimojoje sanglaudos politikoje (2009/2230(INI))
(nuomonė: AFET, ENVI, TRAN)

Susiję komitetai

CULT komitetas

- Universitetų ir įmonių dialogas. Naujoji partnerystė siekiant modernizuoti universitetus (2009/2099(INI))
(nuomonė: EMPL)
Susiję komitetai CULT, ITRE
(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2009 12 10)

ENVI komitetas

- Biocidinių produktų tiekimas rinkai ir naudojimas (COM(2009)0267 - C7-0036/2009 - 2009/0076(COD))
(nuomonė: ITRE)
Susiję komitetai ENVI, IMCO
(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2009 12 10)

IMCO komitetas

- Kova su vėluojančiu mokėjimu sudarius komercinius sandorius (nauja redakcija) (COM(2009)0126 - C7-0044/2009 - 2009/0054(COD))
(nuomonė: ITRE)
Susiję komitetai IMCO, JURI
(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2009 12 10)

Perdavimas komitetams

BUDG komitetas

- 2008 m. metinis pranešimas apie BUSP (2009/2057(INI))
perduota atsakingam komitetui: AFET
nuomonė: BUDG


20. Į registrą įrašyti rašytiniai pareiškimai (Darbo tvarkos taisyklių 123 straipsnis)

Parašų skaičius, surinktas už į registrą įrašytus rašytinius pareiškimus (Darbo tvarkos taisyklių 123 straipsnio 3 dalis):

Dokumento numeris

Autorius

Parašai

53/2009

Raül Romeva i Rueda, Caroline Lucas, Daciana Octavia Sârbu, Sirpa Pietikäinen, Gerben-Jan Gerbrandy

123

54/2009

Elizabeth Lynne, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Carl Schlyter

172

55/2009

Michael Cashman, David Martin, Raül Romeva i Rueda, Santiago Fisas Ayxela, Sophia in 't Veld

146

56/2009

Tatjana Ždanoka, Jean Lambert, Alejandro Cercas, Elizabeth Lynne

109

57/2009

Andreas Mölzer

21

58/2009

Andreas Mölzer

14

59/2009

Carlo Fidanza, Esther de Lange, Rareş-Lucian Niculescu, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Marco Scurria

67

61/2009

Filip Kaczmarek, Andrzej Grzyb, Marek Siwiec, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Konrad Szymański

33

62/2009

Raül Romeva i Rueda, Carlos Coelho, Luis Manuel Capoulas Santos, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Miguel Angel Martínez Martínez

67

63/2009

Jiří Maštálka

12

64/2009

Sergio Paolo Francesco Silvestris, Mario Mauro, David-Maria Sassoli, Mario Borghezio, Magdi Cristiano Allam

88

65/2009

Graham Watson, Lena Kolarska-Bobińska

38

66/2009

Elizabeth Lynne, Edit Bauer, Zita Gurmai, Emilie Turunen

63

67/2009

Franz Obermayr

19

68/2009

Willy Meyer, Ilda Figueiredo, João Ferreira

29

69/2009

Sophia in 't Veld, Gianni Vattimo, Miguel Angel Martínez Martínez, Stanimir Ilchev, Jean-Marie Cavada

29

70/2009

Filip Kaczmarek

16

71/2009

Elizabeth Lynne, Michail Tremopoulos, Lívia Járóka, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg

45


21. Posėdžio metu priimtų tekstų perdavimas

Remiantis Darbo tvarkos taisyklių 179 straipsnio 2 dalimi, šios dienos posėdžio protokolas bus pateiktas Parlamentui patvirtinti kito posėdžio pradžioje.

Parlamentui sutinkant, priimti tekstai bus nedelsiant perduoti atitinkamoms institucijoms.


22. Kitų posėdžių kalendorinis planas

Kiti posėdžiai vyks nuo 2010 m. sausio 18 d. iki 2010 m. sausio 21 d..


23. Sesijos atidėjimas

Europos Parlamento sesija buvo atidėta.

Posėdis baigtas 16.10 val.

Klaus Welle

Jerzy Buzek

Generalinis sekretorius

Pirmininkas


DALYVIŲ SĄRAŠAS

Pasirašė:

Abad, Áder, Albertini, Albrecht, Alfonsi, Allam, Alvarez, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Balčytis, Balczó, Baldassarre, Balz, Balzani, Michel Barnier, Bastos, Baudis, Bauer, Bearder, Béchu, Belder, Belet, Benarab-Attou, Bendtsen, Berlato, Berlinguer, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bodu, Böge, Bonsignore, Bontes, Borys, Boştinaru, Bowles, Bozkurt, Brantner, Brepoels, Březina, Briard Auconie, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Buşoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cadec, Callanan, van de Camp, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Cohn-Bendit, Collino, Colman, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Creţu, Creutzmann, Cutaş, Cymański, Czarnecki, Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, David, Davies, De Angelis, De Castro, Delli, Delvaux, de Magistris, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fjellner, Flautre, Fleckenstein, Fontana, Ford, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Greze, Griesbeck, Grosch, Gruny, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Győri, Hadjigeorgiou, Haglund, Händel, Handzlik, Hankiss, Harbour, Harkin, Haug, Häusling, Hautala, Jiří Havel, Hedh, Hénin, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Joe Higgins, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ilchev, in 't Veld, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jahr, Járóka, Jáuregui Atondo, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Alan Kelly, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Le Foll, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Lewandowski, Liberadzki, Liotard, Lisek, Lochbihler, Lövin, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, Lösing, Lucas, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, McCarthy, McClarkin, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muñiz De Urquiza, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Niebler, van Nistelrooij, Nuttall, Obermayr, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Parvanova, Paşcu, Paška, Patrão Neves, Patriciello, Paulsen, Peillon, Alojz Peterle, Pieper, Piotrowski, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Ponga, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Rivasi, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rossi, Rübig, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar, Schaake, Schaldemose, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scotta', Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strasser, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Teixeira, Thaler, Thein, Theocharous, Theurer, Thun Und Hohenstein, Thyssen, Ţicău, Tirolien, Toia, Tomaševski, Tošenovský, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Tzavela, Uggias, Ulmer, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zalba Bidegain, Zalewski, Zasada, Ždanoka, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Milan Zver, Zwiefka

Teisinė informacija - Privatumo politika