Indekss 
 Iepriekšējais 
 Nākošais 
 Pilns teksts 
Protokols
Otrdiena, 2010. gada 15. jūnijs - Strasbūra

7.1. Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana (balsošana)
CRE

Sēdes vadītājs paziņoja, ka PPE grupa ir izvirzījusi László Tőkés kandidatūru.

Tā kā László Tőkés bija vienīgais izvirzītais kandidāts, sēdes vadītājs ievērojot Reglamenta 13. panta 1. punktu, ierosināja Parlamentam priekšsēdētāja vietnieku ievēlēt ar aklamāciju.

Uzstājās Corneliu Vadim Tudor, kurš pauda iebildumus pret izvirzīto kandidatūru, un Hannes Swoboda, kurš ierosināja, lai kandidāts sniegtu paziņojumu.

László Tőkés sniedza īsu paziņojumu.

Sēdes vadītājs, ņemot vērā Corneliu Vadim Tudor paustos iebildumus, nolēma, ka balsošana notiks, izmantojot elektronisko sistēmu.

Uzstājās Marc Tarabella un Martin Schulz, kuri runāja par balsošanas tehniskajiem aspektiem.

Sēdes vadītājs atgādināja balsu skaitīšanas kārtību.

Uzstājās Georgios Toussas, ierosinot “pret” un “atturas” balsojumus uzskaitīt atsevišķi, kā arī Robert Atkins, kurš pievienojās šim ierosinājumam, un Hans-Peter Martin, kurš izteicās par savas balsošanas iekārtas darbību.

Uzstājās Dagmar Roth-Behrendt, kura atgādināja priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanas kārtību un precizēja, ka šajā gadījumā izšķirīga nozīme ir tikai „par” balsu skaitam.

Sākās balsošana.

Balsojot elektroniski (balsotāju skaits — 621, 334 balsis „par”, 287 neaizpildītas vēlēšanu zīmes), Parlaments ievēlēja László Tőkés (balsošanā piedalījušos deputātu saraksts ir pievienots šim protokolam).

Sēdes vadītājs paziņoja, ka László Tőkés ir ievēlēts par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieku un apsveica viņu sakarā ar ievēlēšanu. Saskaņā ar Reglamenta 18. panta 1. punktu jaunievēlētais priekšsēdētāja vietnieks vecākuma kārtībā stāsies līdzšinējā priekšsēdētāja vietnieka vietā, proti, būs vienpadsmitais priekšsēdētāja vietnieks.

Uzstājās Stavros Lambrinidis attiecībā uz „pret” un „atturas” balsu uzskaitīšanu (sēdes vadītājs aicināja, lai deputāti viņu personīgi informē par saviem iebildumiem).

SĒDI VADA: Edward McMILLAN-SCOTT
Priekšsēdētāja vietnieks

Uzstājās Hannes Swoboda un Robert Atkins, kuri izteicās par balsošanas norisi.

Juridisks paziņojums - Privātuma politika