ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU Заместник-председател
1. Откриване на заседанието
Заседанието бе открито в 9.00 ч.
2. Състав на специалната комисия по политическите предизвикателства и бюджетните средства за изграждането на един устойчив Европейски съюз след 2013 г.
Председателят съобщи, че е получил от Председателския съвет предложенията за назначения в специалната комисия по политическите предизвикателства и бюджетните средства за изграждането на един устойчив Европейски съюз след 2013 г., които бяха изпратени на членовете на ЕП по електронна поща и са приложени към настоящия протокол.
Срок за внасяне на измененията: днес, в 10 ч.
Гласуване: точка 7.8 от протокола от 17.6.2010 г.
3. Забрана за търговски китолов (разискване)
Изявление на Комисията: Забрана за търговски китолов
Maria Damanaki (член на Комисията) направи изявление.
Изказаха се: Richard Seeber, от името на групата PPE, Jo Leinen, от името на групата S&D, Isabella Lövin, от името на групата Verts/ALE, Charles Tannock, от името на групата ECR, Mike Nattrass, от името на групата EFD, Sirpa Pietikäinen, Linda McAvan и Ulrike Rodust.
Изказа се по процедурата с вдигане на ръка („catch the eye“) Catherine Stihler.
Изказаха се: Juan Carlos Martín Fragueiro (действащ председател на Съвета) и Maria Damanaki.
Разискването приключи.
4. Нов импулс за стратегията за устойчиво развитие на европейската аквакултура (разискване)
Доклад относно нов импулс за стратегията за устойчиво развитие на европейската аквакултура [2009/2107(INI)] - Комисия по рибно стопанство. Докладчик: Guido Milana (A7-0150/2010)
Guido Milana представи доклада.
Изказаха се: Juan Carlos Martín Fragueiro (действащ председател на Съвета) и Maria Damanaki (член на Комисията).
Изказаха се: Kartika Tamara Liotard (докладчик по становището на комисията ENVI), Ioannis A. Tsoukalas, от името на групата PPE, Ulrike Rodust, от името на групата S&D, Pat the Cope Gallagher, от името на групата ALDE, Isabella Lövin, от името на групата Verts/ALE, Marek Józef Gróbarczyk, от името на групата ECR, João Ferreira, от името на групата GUE/NGL, Anna Rosbach, от името на групата EFD, Diane Dodds, независим член на ЕП, и Alain Cadec.
ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Isabelle DURANT Заместник-председател
Изказаха се: Josefa Andrés Barea, George Lyon, Ian Hudghton, Struan Stevenson, Jarosław Leszek Wałęsa, Илияна Малинова Йотова, Britta Reimers, James Nicholson, Lambert van Nistelrooij, Luis Manuel Capoulas Santos и Maria do Céu Patrão Neves.
Изказаха се по процедурата с вдигане на ръка („catch the eye“): Rareş-Lucian Niculescu, Catherine Stihler, Werner Kuhn, Elisabeth Köstinger, Mario Pirillo, Karin Kadenbach и Andreas Mölzer.
Изказа се Maria Damanaki.
ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Alejo VIDAL-QUADRAS Заместник-председател
5. Програма за документацията за улова на червен тон (Thunnus thynnus) ***I (разискване)
Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета за създаване на програма за документацията за улова на червен тон (Thunnus thynnus) и за изменение на Регламент (ЕО) № 1984/2003 [COM(2009)0406 - C7-0124/2009- 2009/0116(COD)] - Комисия по рибно стопанство. Докладчик: Raül Romeva i Rueda (A7-0119/2010)
Raül Romeva i Rueda представи доклада.
Изказаха се: Juan Carlos Martín Fragueiro (действащ председател на Съвета) и Maria Damanaki (член на Комисията).
Изказаха се: Carmen Fraga Estévez, от името на групата PPE, Antolín Sánchez Presedo, от името на групата S&D, Izaskun Bilbao Barandica, от името на групата ALDE, Jean-Paul Besset, от името на групата Verts/ALE, Marek Józef Gróbarczyk, от името на групата ECR, Willy Meyer, от името на групата GUE/NGL, Anna Rosbach, от името на групата EFD, Claudiu Ciprian Tănăsescu, независим член на ЕП, Alain Cadec, Catherine Trautmann, Gerben-Jan Gerbrandy, Isabella Lövin, Ulrike Rodust и Guido Milana.
Изказаха се по процедурата с вдигане на ръка („catch the eye“): Daciana Octavia Sârbu, Josefa Andrés Barea, Chris Davies и Karin Kadenbach.
(Заседанието, прекъснато в 11.35 ч. , в очакване на времето за гласуване, бе възобновено в 12.00 ч.)
ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Stavros LAMBRINIDIS Заместник-председател
6. Съобщение на председателството
На своето заседание от 16 юни 2010 г. Председателският съвет прие препоръка за удължаване до 31.07.2011 г. на мандата на специалната комисия по финансовата, икономическа и социална криза.
Парламентът одобрява предложението.
7. Време за гласуване
Подробните резултати от гласуванията (изменения, гласувания поотделно, разделни гласувания и др.) се съдържат в приложение „Резултати от гласувания“ към протокола.
Резултатите от поименното гласуване, в приложението към протокола, са на разположение единствено в електронен вид и с тях може да се направи справка на сайта Europarl.
7.1. Политики на ЕС в полза на защитниците на правата на човека (гласуване)(член 138 от Правилника за дейността)
Доклад относно политиките на ЕС в полза на защитниците на правата на човека [2009/2199(INI)] - Комисия по външни работи. Докладчик: Heidi Hautala (A7-0157/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 1)
- Heidi Hautala (докладчик), преди гласуването, за да предложи сливане на параграфи 6 и 22 и за да предложи устно изменение по параграф 19. Предложенията бяха приети.
7.2. Публично предлагане на ценни книжа и хармонизиране на изискванията за прозрачност (изменение на Директиви 2003/71/ЕО и 2004/109/ЕО) ***I (гласуване)
Доклад относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Директива 2003/71/ЕО относно проспекта, който следва да се публикува, когато публично се предлагат ценни книжа или когато се допускат ценни книжа до търгуване, и за изменение на Директива 2004/109/EО относно хармонизиране изискванията за прозрачност по отношение на информацията за издателите, чиито ценни книжа са допуснати за търгуване на регулиран пазар [COM(2009)0491 - C7-0170/2009- 2009/0132(COD)] - Комисия по икономически и парични въпроси. Докладчик: Wolf Klinz (A7-0102/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 2)
7.3. Програма за документацията за улова на червен тон (Thunnus thynnus) ***I (гласуване)
Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета за създаване на програма за документацията за улова на червен тон (Thunnus thynnus) и за изменение на Регламент (ЕО) № 1984/2003 [COM(2009)0406 - C7-0124/2009- 2009/0116(COD)] - Комисия по рибно стопанство. Докладчик: Raül Romeva i Rueda (A7-0119/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 3)
7.4. Прилагането на разпоредбите на достиженията на правото от Шенген във връзка с Шенгенската информационна система в Република България и в Румъния * (гласуване)
Доклад относно предложението за решение на Съвета относно прилагането на разпоредбите на достиженията на правото от Шенген във връзка с Шенгенската информационна система в Република България и в Румъния [06714/2010 - C7-0067/2010- 2010/0814(NLE)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Carlos Coelho (A7-0199/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 4)
7.6. Аспекти, свързани с равенството между половете, в контекста на икономическата рецесия и финансовата криза (гласуване)
Доклад относно аспектите, свързани с равенството между половете, в контекста на икономическата рецесия и финансовата криза [2009/2204(INI)] - Комисия по правата на жените и равенството между половете. Докладчик: Raül Romeva i Rueda (A7-0155/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 6)
7.7. Оценка на резултатите от пътната карта за равенство между жените и мъжете (2006—2010 г.) и препоръки за бъдещето (гласуване)
Доклад относно оценката на резултатите от пътната карта за равенство между жените и мъжете (2006—2010 г.) и препоръки за бъдещето [2009/2242(INI)] - Комисия по правата на жените и равенството между половете. Докладчик: Ilda Figueiredo (A7-0156/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 7)
- Astrid Lulling, от името на групата PPE, преди гласуването, за да поиска връщането на доклада за разглеждане в комисия; - Ilda Figueiredo, докладчик, преди гласуването, срещу предложението на Astrid Lulling.
7.8. Предложения за назначавания в специалната комисия по политическите предизвикателства и бюджетните средства за устойчив Европейски съюз след 2013 г. (гласуване)
Предложения на Председателския съвет относно определянето на членове на специалната комисия по политическите предизвикателства и бюджетните средства за изграждането на един устойчив Европейски съюз след 2013 г.
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 8)
ПРЕДЛОЖЕНИЯ НА ПРЕДСЕДАТЕЛСКИЯ СЪВЕТ
одобрява се (вж. Приложение 1 към протокола).
7.9. Спорт, по-специално по отношение на агентите на играчите (гласуване)
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ioannis Kasoulides, Ria Oomen-Ruijten, Filip Kaczmarek, Bogusław Sonik, Cristian Dan Preda, Andrzej Grzyb, Joachim Zeller, Krzysztof Lisek, Alojz Peterle и Sławomir Witold Nitras, от името на групата PPE, Adrian Severin, Hannes Swoboda, Knut Fleckenstein и Кристиан Вигенин, от името на групата S&D, Kristiina Ojuland и Alexander Graf Lambsdorff, от името на групата ALDE, Michał Tomasz Kamiński, Charles Tannock, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Adam Bielan, Jacek Olgierd Kurski, Konrad Szymański, Paweł Robert Kowal, Marek Henryk Migalski и Roberts Zīle, от името на групата ECR, Helmut Scholz, от името на групата GUE/NGL.
Ioannis Kasoulides, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Hans-Gert Pöttering, Dominique Baudis, Mário David, Tokia Saïfi, Tunne Kelam, Michèle Striffler, Dominique Vlasto, Lena Kolarska-Bobińska и Elena Băsescu, от името на групата PPE Véronique De Keyser, Adrian Severin, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri и Proinsias De Rossa, от името на групата S&D Niccolò Rinaldi, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Marielle De Sarnez и Ivo Vajgl, от името на групата ALDE Daniel Cohn-Bendit, Eva Joly, Nicole Kiil-Nielsen, Hélène Flautre, Margrete Auken, Malika Benarab-Attou, Reinhard Bütikofer, Ulrike Lunacek, Isabelle Durant, Raül Romeva i Rueda, Yannick Jadot, Jean Lambert, Judith Sargentini, Keith Taylor, Bart Staes, Rebecca Harms и Catherine Grèze, от името на групата Verts/ALE Lothar Bisky, Patrick Le Hyaric, Marisa Matias, Eva-Britt Svensson, Bairbre de Brún, Helmut Scholz, Cornelis de Jong и Marie-Christine Vergiat, от името на групата GUE/NGL
Charles Tannock, преди гласуването, за да изрази съжаление относно факта, че неговата група не е била консултирана за подписването на общата резолюция.
7.12. Търговията с инструменти за мъчения (гласуване)
Laima Liucija Andrikienė, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra и László Tőkés, от името на групата PPE, Richard Howitt, Kader Arif, Véronique De Keyser и Maria Eleni Koppa, от името на групата S&D, Метин Казак и Marietje Schaake, от името на групата ALDE, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Michał Tomasz Kamiński и Adam Bielan, от името на групата ECR, Marie-Christine Vergiat, Nikolaos Chountis и Rui Tavares, от името на групата GUE/NGL.
Christian Ehler, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok и Ioannis Kasoulides, от името на групата PPE, Adrian Severin, George Sabin Cutaş, David Martin и Peter Simon, от името на групата S&D, Jelko Kacin, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells и Marielle De Sarnez, от името на групата ALDE, Charles Tannock и Roger Helmer, от името на групата ECR.
Mathieu Grosch, от името на групата PPE, Saïd El Khadraoui, от името на групата S&D, Gesine Meissner, от името на групата ALDE, Eva Lichtenberger, от името на групата Verts/ALE, Jacqueline Foster, от името на групата ECR.
Bogusław Sonik, Lambert van Nistelrooij, Anna Záborská, Jan Březina, Tamás Deutsch, Danuta Maria Hübner, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, László Surján, György Schöpflin, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Krzysztof Lisek, Barbara Matera, Nuno Teixeira, Jan Olbrycht, Jan Kozłowski, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Lívia Járóka, Jolanta Emilia Hibner, Monika Hohlmeier, Andrzej Grzyb, Kinga Gál, Ildikó Gáll-Pelcz, Tadeusz Zwiefka, Richard Seeber, Filip Kaczmarek, Markus Pieper, Sabine Verheyen, Lena Kolarska-Bobińska, Peter Šťastný, Csaba Sógor, Jarosław Leszek Wałęsa, Artur Zasada, Paweł Zalewski, Enikő Győri, Jerzy Buzek, Jacek Saryusz-Wolski, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Piotr Borys, Jarosław Kalinowski, Miroslav Mikolášik, Czesław Adam Siekierski, Edit Bauer, Danuta Jazłowiecka, Rafał Trzaskowski, Marian-Jean Marinescu, Ádám Kósa, András Gyürk, Jacek Protasiewicz, Małgorzata Handzlik и Sławomir Witold Nitras, от името на групата PPE, Constanze Angela Krehl, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Zigmantas Balčytis, Wojciech Michał Olejniczak, Vilija Blinkevičiūtė, Georgios Stavrakakis, Justas Vincas Paleckis, Monika Smolková, Edit Herczog, Edite Estrela, Zuzana Brzobohatá и Csaba Sándor Tabajdi, от името на групата S&D, Giommaria Uggias и Ramona Nicole Mănescu, от името на групата ALDE, Elisabeth Schroedter и Bas Eickhout, от името на групата Verts/ALE, Michał Tomasz Kamiński, Zbigniew Ziobro, Marek Józef Gróbarczyk, Tadeusz Cymański, Jacek Olgierd Kurski, Jacek Włosowicz, Adam Bielan, Ryszard Antoni Legutko, Janusz Wojciechowski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Oldřich Vlasák, Lajos Bokros, Paweł Robert Kowal, Konrad Szymański и Marek Henryk Migalski, от името на групата ECR, Jaromír Kohlíček, Miloslav Ransdorf, Willy Meyer, Helmut Scholz и João Ferreira, от името на групата GUE/NGL.
- Bruno Gollnisch, след гласуването, относно своя парламентарен имунитет.
7.19. Нов импулс за стратегията за устойчиво развитие на европейската аквакултура (гласуване)
Доклад относно нов импулс за стратегията за устойчиво развитие на европейската аквакултура [2009/2107(INI)] - Комисия по рибно стопанство. Докладчик: Guido Milana (A7-0150/2010)
(необходимо е обикновено мнозинство) (Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 19 )
Спорт, по-специално по отношение на агентите на играчите - B7-0343/2010
Hannu Takkula
Заключения от срещата на високо равнище между ЕС и Русия (31 май - 1 юни) - RC-B7-0293/2010
Cristian Dan Preda, Tunne Kelam и Jacek Protasiewicz
Израелската военна операция срещу корабите с хуманитарни помощи и блокадата на Газа - RC-B7-0345/2010
Joe Higgins, Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Hannu Takkula, Søren Bo Søndergaard и Róża Gräfin von Thun und Hohenstein
Наводненията в страните от Централна Европа, по-конкретно Полша, Чехия, Словакия и Унгария - RC-B7-0346/2010
Alajos Mészáros
9. Поправки на вот и намерения за гласуване
Поправките на вота и намеренията за гласуване са отразени на интернет страницата "Séance en direct", "Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)", както и в печатната версия на приложението „Резултати от поименните гласувания“.
Електронната версия, която се намира на сайта Europarl, се осъвременява редовно в продължение най-много на две седмици след деня на провеждане на гласуването.
След този срок списъкът на поправките на вота и намеренията за гласуване е окончателен и се предава за превод и публикуване в Официален вестник.
(Заседанието, прекъснато в 13.10 ч., бе възобновено в 15.00 ч.)
ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Rainer WIELAND Заместник-председател
10. Одобряване на протокола от предишното заседание
Протоколът от предишното заседание бе одобрен.
11. Разисквания по случаи на нарушения на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (разискване)
Isabelle Durant, Filip Kaczmarek, Marie-Christine Vergiat и Ryszard Czarnecki представиха предложенията за резолюции.
Изказаха се: Bernd Posselt, от името на групата PPE, Corina Creţu, от името на групата S&D, Paweł Robert Kowal, от името на групата ECR, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola и Cristian Dan Preda.
По процедурата "catch the eye" се изказаха следните членове на ЕП: Catherine Stihler и Charles Tannock.
Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Charles Tannock, Raül Romeva i Rueda, Cristian Dan Preda, Joe Higgins и Marietje Schaake представиха предложенията за резолюции.
Изказаха се: Elena Băsescu, от името на групата PPE, Zbigniew Ziobro, от името на групата ECR, и Ryszard Czarnecki.
По процедурата "catch the eye" се изказаха следните членове на ЕП: Eija-Riitta Korhola, Corina Creţu, Nirj Deva и Róża Gräfin von Thun und Hohenstein.
Подробните резултати от гласуванията (изменения, гласувания поотделно, разделни гласувания и др.) се съдържат в приложение „Резултати от гласувания“ към протокола.
Резултатите от поименното гласуване, в приложението към протокола, са на разположение единствено в електронен вид и с тях може да се направи справка на сайта Europarl.
12.1. Демократична република Конго: случаят Floribert Chebeya Bahizire (гласуване)
Filip Kaczmarek, Cristian Dan Preda, Thomas Mann, Tunne Kelam, Bernd Posselt, Mario Mauro, Sari Essayah, Martin Kastler, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Laima Liucija Andrikienė и Elena Băsescu, от името на групата PPE,
Véronique De Keyser, Thijs Berman, Miguel Angel Martínez Martínez и Richard Howitt, от името на групата S&D,
Sonia Alfano, Frédérique Ries и Ramon Tremosa i Balcells, от името на групата ALDE,
Isabelle Durant, Heidi Hautala, Raül Romeva i Rueda, Bart Staes, Malika Benarab-Attou, Michail Tremopoulos, Barbara Lochbihler и Nicole Kiil-Nielsen, от името на групата Verts/ALE,
Michał Tomasz Kamiński, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Adam Bielan и Ryszard Czarnecki, от името на групата ECR,
Marie-Christine Vergiat, Rui Tavares и Willy Meyer, от името на групата GUE/NGL.
Thomas Mann, Filip Kaczmarek, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Tunne Kelam, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu и Sari Essayah, от името на групата PPE,
Véronique De Keyser, John Attard-Montalto, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg и Rovana Plumb, от името на групата S&D,
Niccolò Rinaldi, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells и Kristiina Ojuland, от името на групата ALDE,
Jean Lambert, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler и Raül Romeva i Rueda, от името на групата Verts/ALE,
Charles Tannock, Michał Tomasz Kamiński, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko и Adam Bielan, от името на групата ECR,
Marie-Christine Vergiat, Helmut Scholz и Rui Tavares, от името на групата GUE/NGL,
Filip Kaczmarek, Cristian Dan Preda, Thomas Mann, Tunne Kelam, Martin Kastler, Sari Essayah, Eija-Riitta Korhola, Laima Liucija Andrikienė, Dominique Vlasto, Bogusław Sonik, Monica Luisa Macovei, Bernd Posselt и Tadeusz Zwiefka, от името на групата PPE,
Véronique De Keyser и Sylvie Guillaume, от името на групата S&D,
Marietje Schaake, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Sonia Alfano, Marielle De Sarnez и Kristiina Ojuland, от името на групата ALDE,
Hélène Flautre, Malika Benarab-Attou, Barbara Lochbihler и Judith Sargentini, от името на групата Verts/ALE,
Charles Tannock, от името на групата ECR,
Marie-Christine Vergiat, Marisa Matias и Rui Tavares, от името на групата GUE/NGL.
Поправките на вота и намеренията за гласуване са отразени на интернет страницата "Séance en direct", "Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)", както и в печатната версия на приложението „Резултати от поименните гласувания“.
Електронната версия, която се намира на сайта Europarl, се осъвременява редовно в продължение най-много на две седмици след деня на провеждане на гласуването.
След този срок списъкът на поправките на вота и намеренията за гласуване е окончателен и се предава за превод и публикуване в Официален вестник.
14. Състав на Парламента
Jeanine Hennis-Plasschaert и Louis Bontes съобщиха в писмена форма, че мандатът им в ЕП се прекратява поради избирането им за членове на нидерландския парламент.
Парламентът взе това под внимание и съгласно член 7, параграф 2 от Акта за избирането на членове на Европейския парламент чрез всеобщи преки избори и член 4, параграф 4, алинея 2 от Правилника за дейността на ЕП отбеляза, че мястото им се освобождава, считано от 17 юни 2010 г.
15. Решения относно някои документи
Решение за изготвяне на доклади по собствена инициатива
комисия ITRE
- Опростяване на изпълнението на рамковите програми за научни изследвания (2010/2079(INI)) (подпомагаща: CONT, REGI)
Решение за изготвяне на доклади по собствена инициатива(член 48 от Правилника за дейността)
комисия AFET
- Стратегия на ЕС за Черно море (2010/2087(INI)) (подпомагаща: ITRE, INTA, REGI)
комисия ENVI
- Намаляване на неравнопоставеността в здравеопазването в ЕС (2010/2089(INI)) (подпомагаща: FEMM, AGRI, EMPL, ITRE, LIBE, IMCO)
- Отвъд БВП - Измерване на напредъка в свят на промени (2010/2088(INI)) (подпомагаща: DEVE, EMPL, ITRE, REGI, ECON)
- Европейска инициатива за болестта на Алцхаймер и други деменции (2010/2084(INI)) (подпомагаща: ITRE)
комисия IMCO
- Преразглеждане на Директивата относно общата безопасност на продуктите и надзора на пазара (2010/2085(INI)) (подпомагаща: ITRE, INTA)
комисия JURI
- Аспекти на Плана за действие за изпълнение на Програмата от Стокхолм, свързани с гражданското, търговското, семейното и международното частно право (2010/2080(INI)) (подпомагаща: FEMM, AFCO, LIBE, INTA, IMCO)
Решение за изготвяне на доклади по собствена инициатива !Mot pour 'EP119-p1' manque!
Решение за изготвяне на доклади по собствена инициатива(член 205, параграф 2 от Правилника за дейността)
комисия PETI
- Специален доклад на Европейския омбудсман до Европейския парламент във връзка с проектопрепоръката до Европейската комисия по жалба 676/2008/RT (съгласно член 205, параграф 2, 1-ва част) (2010/2086(INI))
Асоциирани комисии
комисия AFCO
- Гражданска инициатива (COM(2010)0119 - C7-0089/2010 - 2010/0074(COD)) (подпомагаща: CULT, JURI, LIBE) Асоциирани комисии AFCO, PETI (Съгласно решение на Председателския съвет от 20.05.2010)
комисия ENVI
- Отвъд БВП - Измерване на напредъка в свят на промени (COM(2009)0433 - - 2010/2088(INI)) (подпомагаща: DEVE, EMPL, ITRE, REGI) Асоциирани комисии ENVI, ECON (Съгласно решение на Председателския съвет от 10.06.2010)
- Предоставяне на гаранция от ЕС на Европейската инвестиционна банка за загуби по заеми и гаранции за проекти, осъществявани извън Европейския съюз (COM(2010)0174 - C7-0110/2010 - 2010/0101(COD)) Разглеждане в комисия: водеща : BUDG подпомагаща: DEVE, AFET, ECON, CONT, INTA
комисия INTA
- Изменение на Регламент (ЕО) № 1905/2006 на Европейския парламент и на Съвета за създаване на финансов инструмент за развитие на сътрудничеството (COM(2010)0102 - C7-0079/2010 - 2010/0059(COD)) Разглеждане в комисия: водеща : DEVE подпомагаща: AGRI, BUDG, INTA
комисия PECH
- Междинно споразумение за партньорство между Европейската общност, от една страна, и държавите от Тихоокеанския басейн, от друга (05078/2010 - C7-0036/2010 - 2008/0250(NLE)) Разглеждане в комисия: водеща : INTA подпомагаща: DEVE, PECH
комисия IMCO
- Посочване на държавата на произход за някои продукти, внасяни от трети държави (COM(2005)0661 - C7-0048/2010 - 2005/0254(COD)) Разглеждане в комисия: водеща : INTA подпомагаща: IMCO
16. Позиция на Съвета на първо четене
Председателят обяви, на основание член 61, параграф 1 от Правилника за дейността, че е получил от страна на Съвета следната позиция, придружена от мотивите за нейното приемане, както и позицията на Комисията относно:
- Позиция на Съвета на първо четене с оглед приемането на Директивата на Европейския парламент и на Съвета относно защитата на животните, използвани за научни цели (06106/1/2010 - C7-0147/2010 - 2008/0211(COD))
Разглеждане в комисия:
водеща :
AGRI
Срокът от три месеца, с който Парламентът разполага, за да се произнесе, започва да тече от утре, 18 юни 2010 г.
17. Писмени декларации, вписани в регистъра (член 123 от Правилника за дейността)
Брой подписи, събрани за писмените декларации, вписани в регистъра (член 123, параграф 3 от Правилника за дейността):
№ на документ
Автор
Подписи
10/2010
Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Barbara Matera, Joachim Zeller, Artur Zasada, Wojciech Michał Olejniczak
125
11/2010
Valdemar Tomaševski, Mirosław Piotrowski, Janusz Wojciechowski, Sandra Kalniete
53
12/2010
Françoise Castex, Zuzana Roithová, Alexander Alvaro, Stavros Lambrinidis
253
13/2010
Andreas Mölzer
13
14/2010
Daciana Octavia Sârbu, Cătălin Sorin Ivan, Csaba Sándor Tabajdi
44
15/2010
Véronique De Keyser, Kader Arif, Alejandro Cercas, Stephen Hughes, Stavros Lambrinidis
137
16/2010
Morten Messerschmidt
22
17/2010
Vilija Blinkevičiūtė
72
18/2010
Zigmantas Balčytis
56
19/2010
Morten Messerschmidt, Anna Rosbach, Lorenzo Fontana
11
20/2010
Marc Tarabella, Barbara Matera, Marije Cornelissen, Ilda Figueiredo, Антония Първанова
Tanja Fajon, Jean-Marie Cavada, Jorgo Chatzimarkakis, Patrick Le Hyaric, Ioan Enciu
29
56/2010
Vasilica Viorica Dăncilă, George Becali, Maria do Céu Patrão Neves, Martin Häusling
28
57/2010
Mario Borghezio
17
18. Предаване на текстове, приети на настоящото заседание
В съответствие с член 179, параграф 2 от Правилника за дейността, протоколът от настоящото заседание ще бъде предложен за одобрение от Парламента в началото на следващото заседание.
Със съгласието на Парламента, приетите текстове ще бъдат предадени незабавно на посочените адресати.
19. График на следващите заседания
Следващото заседание ще се състои на 23 юни 2010 г.