Märksõnaregister 
 Eelnev 
 Järgnev 
 Terviktekst 
Protokoll
Kolmapäev, 2. veebruar 2011 - Brüssel

3. Presidentuuri avaldused
Istungi stenogramm

Parlamendi president käsitles demokratiseerumisprotsessi Tuneesias ja ebakindlat olukorda Egiptuses. Ta toonitas, et parlament peab vabadust ja demokraatiat piirkonnas edasimineku ja stabiilsuse saavutamise vältimatuteks elementideks.

Praesident tuletas meelde, et Läti tähistas 20. jaanuaril 2011 20 aasta möödumist «verisest pühapäevast», mil Nõukogude armee ründas ametihooneid Läti pealinnas ja palju inimesi sai surma ning väga paljud said vigastada.

Ta kõneles Iraanis surma mõistetud ja seal 29. jaanuaril 2011 hukatud Hollandi kodaniku Sahra Bahrami juhtumist. President nõudis Iraani valitsuselt selgitust ja väljendas Euroopa Liidu seisukohta, et surmanuhtlust ei saa kunagi lugeda õiglaseks karistuseks.

President tuletas ühtlasi meelde 26. jaanuaril 2011 Ugandas tapetud inimõiguste eest võitleja David Kato juhtumit ja kutsus Uganda valitsust üles tooma süüdlased kohtu ette.

Sõnavõttu lõpetades ütles president, et 8. veebruaril 2011 toimub kõigile parlamendiliikmetele avatud esimeeste konverentsi koosolek.

David Kato juhtumi teemal võttis sõna Michael Cashman.

Õigusteave - Privaatsuspoliitika