Rodyklė 
 Ankstesnis 
 Kitas 
 Visas tekstas 
Protokolas
Trečiadienis, 2011 m. vasario 2 d. - Briuselis

3. Pirmininko pareiškimai
Stenograma

Pirmininkas atkreipė dėmesį į demokratizacijos procesą Tunise ir į nestabilią Egipto padėtį. Jis pabrėžė, kad Parlamentas laisvę ir demokratiją laiko būtinomis regiono pažangos ir stabilumo sąlygomis.

Pirmininkas priminė, kad Latvijoje 2011 m. sausio 20 d. buvo paminėtos 20-osios „kruvinojo sekmadienio“ metinės, kuomet sovietų armija užėmė sostinės strateginius pastatus; tą dieną žuvo nemažai žmonių ir buvo daug sužeistųjų.

Pirmininkas atkreipė dėmesį į Sahros Bahrami atvejį, kuri, būdama Nyderlandų piliete, buvo nuteista mirties bausmei ir 2011 m. sausio 29 d. Irane buvo įvykdyta jos egzekucija. Jis pareikalavo, kad Irano vyriausybė pateiktų paaiškinimus, kodėl tai įvyko, ir išreiškė Europos Sąjungos poziciją, kad mirties bausmė niekada negali būti vertinama kaip teisinga bausmė.

Pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į Davido Kato atvejį. Šis žmogaus teisių gynėjas 2011 m. sausio 26 d. buvo nužudytas Ugandoje. Pirmininkas kreipėsi į Ugandos vyriausybę prašydamas, kad kaltininkai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Baigdamas, Pirmininkas paminėjo, kad Pirmininkų sueigos posėdis, atviras visiems EP nariams, vyks 2011 m. vasario 8 d.

Kalbėjo Michael Cashman dėl Davido Kato atvejo.

Teisinė informacija - Privatumo politika