Indekss 
 Iepriekšējais 
 Nākošais 
 Pilns teksts 
Protokols
Trešdiena, 2011. gada 2. februāris - Brisele

3. Priekšsēdētāja paziņojumi
Stenogramma

Priekšsēdētājs norādīja uz demokratizācijas procesu Tunisijā un nestabilo situāciju Ēģiptē. Viņš uzsvēra, ka Parlaments brīvību un demokrātiju uzskata par obligātiem priekšnoteikumiem progresam un stabilitātei šajā reģionā.

Viņš atgādināja, ka 2011. gada 20. janvārī Latvija pieminēja 20. gadadienu kopš „asiņainās svētdienas”, kad padomju armija uzbruka valsts iestāžu ēkām Latvijas galvaspilsētā, vairākus cilvēkus nogalinot un daudzus ievainojot.

Viņš pieminēja nīderlandietes Sahra Bahrami lietu, kurai Irānā tika piespriests un 2011. gada 29. janvārī izpildīts nāvessods. Viņš pieprasīja Irānas valdības paskaidrojumus un pauda Eiropas Savienības nostāju, proti, ka nāvessods nekad nav uzskatāms par atbilstošu soda veidu.

Vēl viņš pieminēja 2011. gada 26. janvārī Ugandā nogalinātā cilvēktiesību aizstāvja David Kato lietu. Viņš aicināja Ugandas valdību vainīgos saukt pie atbildības.

Nobeigumā priekšsēdētājs informēja, ka 2011. gada 8. februārī notiks Priekšsēdētāju konferences sanāksme, kurā atļauts piedalīties visiem deputātiem.

Uzstājās Michael Cashman par David Kato lietu.

Juridisks paziņojums - Privātuma politika