Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Zápis
Středa, 23. března 2011 - Brusel

4. Prohlášení předsednictví
Doslovné záznamy

Předseda připomněl demonstrace, které v současnosti probíhají v Bahrajnu, Sýrii a Jemenu, a jejich násilné potlačování. Vyzval orgány, aby ukončily násilí a potrestaly osoby odpovědné za potlačování.

Připomněl rovněž týden solidarity s lidmi, kteří bojují proti rasismu a rasové diskriminaci.

°
° ° °

Předseda uvedl, že Zoran Thaler oznámil své odstoupení z funkce poslance Parlamentu a že Ernst Strasser oznámil svůj záměr odstoupit z funkce poslance Parlamentu. Skupina S&D oznámila, že Adrian Severin již není členem skupiny. Poslanec se přidal k nezařazeným poslancům.

Předseda zmínil obvinění, která se objevila v tisku na adresu těchto tří poslanců, a oznámil, že se předsednictvo sešlo na mimořádné schůzi, aby tuto záležitost projednalo. Zdůraznil své odhodlání uplatňovat politiku nulové tolerance vůči vytýkanému chování. Předseda důrazně připomněl odpovědnost Parlamentu a všech poslanců. Parlament je odhodlán spolupracovat s příslušnými orgány členských států s cílem objasnit fakta.

Předseda dále připomněl, že je třeba, aby Parlament zavedl právně závazný kodex chování pro lobbování v orgánech a institucích EU.

Vystoupili: Sonia Alfano, Bruno Gollnisch, Hans-Peter Martin, Joanna Senyszyn a Martin Schulz.

Právní upozornění - Ochrana soukromí