Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Środa, 23 marca 2011 r. - Bruksela

4. Oświadczenia Przewodniczącego
Pełne sprawozdanie

Przewodniczący przywołał demonstracje, które obecnie mają miejsce w Bahrajnie, Syrii i Jemenie, oraz poruszył kwestię ich tłumienia. Wezwał on władze do zaprzestania przemocy i osądzenia odpowiedzialnych za represje.

Przewodniczący przypomniał również o Tygodniu Solidarności z Ludami Zmagającymi się z Rasizmem i Dyskryminacją Rasową.

°
° ° °

Przewodniczący poinformował, że Zoran Thaler zrzekł się mandatu posła do Parlamentu, a Ernst Strasser zasygnalizował zamiar złożenia mandatu w najbliższych dniach. Grupa S&D poinformowała, że Adrian Severin nie jest już jej członkiem. Poseł ten dołączył do posłów niezrzeszonych.

Przewodniczący przywołał kwestię poważnych zarzutów w prasie dotyczących nieprawidłowego zachowania tych trzech posłów i poinformował, że spotkał się na nadzwyczajnym posiedzeniu z Prezydium, aby omówić tę sytuację. Przewodniczący podkreślił swoją determinację, aby prowadzić politykę zerowej tolerancji wobec zachowań objętych dochodzeniem. Przewodniczący przypomniał o odpowiedzialności Parlamentu i jego członków. Parlament będzie współpracować ze wszystkimi kompetentnymi organami w celu wyjaśnienia zdarzeń.

Przewodniczący poruszył również kwestię potrzeby istnienia prawnie wiążącego kodeksu postępowania dla grup interesu w instytucjach Unii Europejskiej.

Głos zabrali: Sonia Alfano, Bruno Gollnisch, Hans-Peter Martin, Joanna Senyszyn i Martin Schulz.

Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności