Indekss 
 Iepriekšējais 
 Nākošais 
 Pilns teksts 
Protokols
Pirmdiena, 2011. gada 4. aprīlis - Strasbūra

3. Priekšsēdētāja paziņojumi
Stenogramma

Priekšsēdētājs atgādināja, ka aprit 25 gadi, kopš Černobiļā 1986. gada 26. aprīlī notika kodolkatastrofa, un pauda solidaritāti ar Japānas iedzīvotājiem, kas cietuši no 2011. gada 11. marta zemestrīces un avārijas Fukušimas atomelektrostacijā.

Viņš atgādināja arī to, ka pagājis gads kopš aviokatastrofas 2010. gada 10. aprīlī Smoļenskā, kad bojā gāja 96 personas, kas atradās Polijas prezidenta lidmašīnā.

Priekšsēdētājs pieminēja, ka ASV Augstākā tiesa ir noraidījusi prasību atlikt nāvessoda izpildi, kuru iesniedzis notiesātais Troy Davis, un prasīja Džordžijas štata iestādēm nāvessodu nomainīt ar mūža ieslodzījumu.

Priekšsēdētājs teica, ka ir ļoti nobažījies par stāvokli Kotdivuārā, uzstāja, lai Laurent Gbagbo atzīst vēlēšanu rezultātus, aicināja abas konfliktā iesaistītās puses atteikties no vardarbības pret iedzīvotājiem un prasīja starptautiskai sabiedrībai darīt visu, kas nepieciešams, lai izvairītos no civiliedzīvotāju slepkavošanas.

Priekšsēdētājs no jauna pievērsās apvainojumiem korupcijā, kuri vērsti pret dažiem Parlamenta deputātiem, un atgādināja par vēstuli, kas attiecībā uz šo tematu ceturtdien ir nosūtīta visiem deputātiem. Viņš norādīja, ka šis jautājums tiks izskatīts Prezidija šodienas sēdē, un paziņoja, ka jāizstrādā stingrāks rīcības kodekss, kas būtu saistošs interešu grupām, lobistiem un Parlamenta deputātiem.

Uzstājās James Nicholson, Bairbre de Brún, Pat the Cope Gallagher par sprādzienu, kuru Omā (Ziemeļīrija) izraisīja automašīnā ievietota bumba un kura rezultātā sestdien tika nogalināts 25 gadus vecs policists. Priekšsēdētājs atgādināja, ka viņš jau ir publiskojis paziņojumu, kurā šis atentāts ir nosodīts.

Juridisks paziņojums - Privātuma politika