ISTUNGI JUHATAJA: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ asepresident
1. Istungi algus
Istung algas kell 9.00.
2. Presidentuuri avaldus
Istungi juhataja esines lühikese avaldusega Hispaanias Lorca linnas (Murcia) toimunud maavärina kohta ja teatas, et parlamendi president edastab ohvrite perekondadele solidaarsus- ja kaastundeavalduse.
Viini prokuratuuri juhataja on edastanud parlamendi presidendile Austria alalise esinduse kaudu Euroopa Liidu juures taotluse Hans-Peter Martini parlamendiliikme puutumatuse äravõtmiseks seoses Viini prokuratuuris käimasoleva menetlusega.
Vastavalt kodukorra artikli 6 lõikele 2 suunati taotlused JURI komisjonile, kes vastutab küsimuse läbivaatamise eest.
4. Teatavaid dokumente puudutavad otsused
Otsus algatusraportite koostamiseks (kodukorra artikkel 48)
AFCO komisjon
- Nõukogu istungite protokollile lisatud ühepoolsed avaldused (2011/2090(INI))
AFET komisjon
- Ajakirjandus- ja meediavabadus maailmas (2011/2081(INI)) (nõuandvad komisjonid: DEVE)
CONT komisjon
- ECHO hallatava ELi humanitaarabi eelarvekontroll (2011/2073(INI)) (nõuandvad komisjonid: DEVE)
CULT komisjon
- Kooli poolelijätmise vähendamine (2011/2088(INI)) (nõuandvad komisjonid: EMPL)
- Põhiõiguste olukord Euroopa Liidus (2010) (2011/2069(INI))
PECH komisjon
- Püügipiirangud ja territoriaalveed Vahemeres ja Mustas Meres - konflikti lahendamise võimalused (2011/2086(INI)) (nõuandvad komisjonid: DEVE)
Otsus algatusraportite koostamiseks (kodukorra artikli 28 lõige 2)
EMPL komisjon
- Uute oskuste ja töökohtade tegevuskava (2011/2067(INI)) (nõuandvad komisjonid: FEMM, CULT, ITRE, REGI)
Kaasatud komisjonid
ECON komisjon
- Majanduspoliitika koordineerimise Euroopa poolaasta (2011/2071(INI)) (nõuandvad komisjonid: FEMM, CULT, ENVI, BUDG, ITRE, IMCO, REGI) Kaasatud komisjonid ECON, EMPL (Esimeeste konverentsi 5. mai 2011. aasta otsuse alusel)
ITRE komisjon
- Avamerel nafta ja gaasi tootmise ohutusega seotud probleemid (2011/2072(INI)) (nõuandvad komisjonid: EMPL, JURI) Kaasatud komisjonid ITRE, ENVI (Esimeeste konverentsi 7. aprilli 2011. aasta otsuse alusel)
LIBE komisjon
- Kolmandate riikide kodanike hooajatöö eesmärgil riiki sisenemise ja seal elamise tingimused (KOM(2010)0379 - C7-0180/2010 - 2010/0210(COD)) (nõuandvad komisjonid: FEMM) Kaasatud komisjonid LIBE, EMPL (Esimeeste konverentsi 5. mai 2011. aasta otsuse alusel)
- Kolmandate riikide kodanike liikmesriiki sisenemise ja seal elamise tingimused ettevõtjasisese üleviimise korral (KOM(2010)0378 - C7-0179/2010 - 2010/0209(COD)) (nõuandvad komisjonid: FEMM) Kaasatud komisjonid LIBE, EMPL (Esimeeste konverentsi 5. mai 2011. aasta otsuse alusel)
Parlamendikomisjonile menetlemiseks edastamine
DEVE komisjon
- ELi Kesk-Aasia strateegia rakendamise hetkeseis (2011/2008(INI)) edasi saadetud vastutavale komisjonile: AFET nõuandvad komisjonid: DEVE, INTA.
5. Nafta hinnatõusust põhjustatud kriis Euroopa kalandussektoris (esitatud resolutsiooni ettepanekud)
Suuliselt vastatav küsimus (O-000096/2011), mille esitas(id) João Ferreira ja Patrick Le Hyaric fraktsiooni GUE/NGL nimel komisjonile: Kütusehinna tõusust põhjustatud kalandussektori kriis (B7-0306/2011);
Suuliselt vastatav küsimus (O-000101/2011), mille esitas(id) Alain Cadec, Antonello Antinoro, Jim Higgins, Jarosław Leszek Wałęsa, Maria do Céu Patrão Neves, Werner Kuhn, Ioannis A. Tsoukalas, Crescenzio Rivellini, Rareş-Lucian Niculescu, Vito Bonsignore ja Salvador Garriga Polledo fraktsiooni PPE nimel komisjonile: Naftahindade tõusust tulenev Euroopa kalandussektori kriis (B7-0307/2011);
Suuliselt vastatav küsimus (O-000102/2011), mille esitas(id) Philippe de Villiers ja Juozas Imbrasas fraktsiooni EFD nimel komisjonile: Nafta hinnatõusust põhjustatud kriis Euroopa kalandussektoris (B7-0308/2011);
Suuliselt vastatav küsimus (O-000106/2011), mille esitas(id) Britta Reimers fraktsiooni ALDE nimel komisjonile: Naftahindade tõusust tulenev Euroopa kalandussektori kriis (B7-0310/2011);
Suuliselt vastatav küsimus (O-000107/2011), mille esitas(id) Josefa Andrés Barea, Kriton Arsenis, Luis Manuel Capoulas Santos, Estelle Grelier, Iliana Malinova Iotova, Guido Milana, Ulrike Rodust, Antolín Sánchez Presedo ja Catherine Trautmann fraktsiooni S&D nimel komisjonile: Naftahinna tõus ja toetused kaluritele (B7-0311/2011);
Suuliselt vastatav küsimus (O-000113/2011), mille esitas(id) Isabella Lövin fraktsiooni Verts/ALE nimel komisjonile: Nafta hinna tõusust tingitud kriis kalandussektoris (B7-0313/2011)
Kodukorra artikli 115 lõike 5 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
- Alain Cadec, Antonello Antinoro, Jarosław Leszek Wałęsa, Maria do Céu Patrão Neves, Jim Higgins, Ioannis A. Tsoukalas, Rareş-Lucian Niculescu, Crescenzio Rivellini, Werner Kuhn ja Vito Bonsignore fraktsiooni PPE nimel naftahindade tõusust tuleneva Euroopa kalandussektori kriisi kohta (B7-0297/2011);
- Philippe de Villiers ja Juozas Imbrasas fraktsiooni EFD nimel nafta hinna tõusust põhjustatud kriisi kohta Euroopa kalandussektoris (B7-0298/2011);
- Marek Józef Gróbarczyk fraktsiooni ECR nimel naftahindade tõusust tuleneva Euroopa kalandussektori kriisi kohta (B7-0299/2011);
- Britta Reimers fraktsiooni ALDE nimel naftahindade tõusust tuleneva Euroopa kalandussektori kriisi kohta (B7-0300/2011);
- Isabella Lövin, Raül Romeva i Rueda ja Jean-Paul Besset fraktsiooni Verts/ALE nimel naftahindade tõusust tuleneva Euroopa kalandussektori kriisi kohta (B7-0321/2011);
- Ulrike Rodust fraktsiooni S&D nimel naftahindade tõusust põhjustatud kriisi kohta Euroopa kalandussektoris (B7-0322/2011);
- João Ferreira, Patrick Le Hyaric, Jacky Hénin, Willy Meyer ja Elie Hoarau fraktsiooni GUE/NGL nimel naftahindade tõusust tuleneva Euroopa kalandussektori kriisi kohta (B7-0323/2011).
6. ELi ja Mauritaania vaheline kalandusalane partnerlusleping (esitatud resolutsiooni ettepanekud)
Suuliselt vastatav küsimus (O-000038/2011), mille esitas(id) Carmen Fraga Estévez PECH komisjoni nimel komisjonile: Euroopa Liidu ja Mauritaania vahelise kalandusalase partnerluslepingu pikendamist käsitlevad läbirääkimised (B7-0018/2011)
Arutelu toimus 7. märtsil 2011 (7.3.2011 protokolli punkt 19).
Kodukorra artikli 115 lõike 5 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
- Carmen Fraga Estévez fraktsiooni PPE nimel Euroopa Ühenduse ja Mauritaania vahelise kalandusalase partnerluslepingu protokolli uuendamise kohta (B7-0193/2011);
- Ulrike Rodust fraktsiooni S&D nimel Euroopa Liidu ja Mauritaania vahelise kalandusalase partnerluslepingu protokolli uuendamise läbirääkimiste kohta (B7-0194/2011);
- Isabella Lövin ja Raül Romeva i Rueda fraktsiooni Verts/ALE nimel Euroopa Liidu ja Mauritaania vahelise kalandusalase partnerluslepingu pikendamise läbirääkimiste kohta (B7-0195/2011);
- Carl Haglund fraktsiooni ALDE nimel Euroopa Liidu ja Mauritaania vahelise kalandusalase partnerluslepingu protokolli pikendamise kohta (B7-0196/2011);
- João Ferreira fraktsiooni GUE/NGL nimel Euroopa Liidu ja Mauritaania vahelise kalandusalase partnerluslepingu kohta (B7-0197/2011)./rev.
Arutelu toimus 6. aprillil 2011 (6.4.2011 protokolli punkt 4 ja 6.4.2011 protokolli punkt 6).
Kodukorra artikli 110 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
- Andreas Schwab, Raffaele Baldassarre, Regina Bastos, Frank Engel, Jean-Paul Gauzès, Philippe Juvin, Constance Le Grip, Konstantinos Poupakis, Zuzana Roithová fraktsiooni PPE nimel, Evelyne Gebhardt, Bernadette Vergnaud fraktsiooni S&D nimel, Jürgen Creutzmann, Cristian Silviu Buşoi fraktsiooni ALDE nimel, Malcolm Harbour fraktsiooni ECR nimel ja Heide Rühle fraktsiooni Verts/ALE nimel võrdse juurdepääsu kohta avaliku sektori turgudele ELis ja kolmandates riikides ning riigihangete, sealhulgas kontsessioonide õigusliku raamistiku läbivaatamise kohta (B7-0284/2011);
- Kyriacos Triantaphyllides, Eva-Britt Svensson, Cornelis de Jong, Thomas Händel fraktsiooni GUE/NGL nimel riigihangete kohta (B7-0285/2011).
Järgmised dokumendid on Euroopa Parlamendile esitanud
nõukogu ja komisjon:
- Ettepanek võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi kasutuselevõtmise kohta kooskõlas Euroopa Parlamendi, nõukogu ja komisjoni 17. mai 2006. aasta institutsioonidevahelise kokkuleppe (eelarvedistsipliini ja usaldusväärse finantsjuhtimise kohta) punktiga 28 (taotlus EGF/2010/022 DK/LM Glasfiber, Taani) (KOM(2011)0258 - C7-0112/2011 - 2011/2092(BUD))
edasi saadetud
vastutavale komisjonile :
BUDG
nõuandvad komisjonid :
EMPL
- Ettepanek võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus Globaliseerumisega Kohanemise Euroopa Fondi kasutuselevõtmise kohta kooskõlas Euroopa Parlamendi, nõukogu ja komisjoni 17. mai 2006. aasta institutsioonidevahelise kokkuleppe (eelarvedistsipliini ja usaldusväärse finantsjuhtimise kohta) punktiga 28 (taotlus EGF/2010/025 DK/Odense Steel Shipyard, Taani) (KOM(2011)0251 - C7-0114/2011 - 2011/2093(BUD))
edasi saadetud
vastutavale komisjonile :
BUDG
nõuandvad komisjonid :
EMPL
9. Noorte liikuvus – raamistik Euroopa haridus- ja koolitussüsteemide parandamiseks - Varases eas õppimine - ELi välistegevuse kultuuriline mõõde - Kultuuri- ja loomemajanduse potentsiaali rakendamine - Sarajevo - Euroopa kultuuripealinn 2014 (arutelu)
Raport noorte liikuvuse kohta – raamistik Euroopa haridus- ja koolitussüsteemide parandamiseks [2010/2307(INI)] - Kultuuri- ja hariduskomisjon. Raportöör: Milan Zver (A7-0169/2011)
Raport varases eas õppimise kohta Euroopa Liidus [2010/2159(INI)] - Kultuuri- ja hariduskomisjon. Raportöör: Mary Honeyball (A7-0099/2011)
Raport ELi välistegevuse kultuurilise mõõtme kohta [2010/2161(INI)] - Kultuuri- ja hariduskomisjon. Raportöör: Marietje Schaake (A7-0112/2011)
Raport kultuuri- ja loomemajanduse potentsiaali rakendamise kohta [2010/2156(INI)] - Kultuuri- ja hariduskomisjon. Raportöör: Marie-Thérèse Sanchez-Schmid (A7-0143/2011)
Suuliselt vastatav küsimus (O-000061/2011), mille esitas(id) Doris Pack CULT komisjoni nimel komisjonile: Sarajevo - Euroopa kultuuripealinn 2014 (B7-0215/2011).
Milan Zver, Mary Honeyball ja Marietje Schaake tutvustasid oma raporteid.
Doris Pack esitas suuliselt vastatava küsimuse.
Marie-Thérèse Sanchez-Schmid tutvustas raportit.
Sõna võttis Androulla Vassiliou (komisjoni liige).
Sõna võtsid William (The Earl of) Dartmouth (INTA komisjoni arvamuse koostaja), Jutta Steinruck (EMPL komisjoni arvamuse koostaja), Karima Delli (EMPL komisjoni arvamuse koostaja), Ivo Belet (ITRE komisjoni arvamuse koostaja), Oldřich Vlasák (REGI komisjoni arvamuse koostaja), Cecilia Wikström (JURI komisjoni arvamuse koostaja), Marco Scurria fraktsiooni PPE nimel, Katarína Neveďalová fraktsiooni S&D nimel, Hannu Takkula fraktsiooni ALDE nimel, Emma McClarkin fraktsiooni ECR nimel, Oriol Junqueras Vies fraktsiooni Verts/ALE nimel, Rui Tavares fraktsiooni GUE/NGL nimel, Giancarlo Scottà fraktsiooni EFD nimel, Dimitar Stoyanov (fraktsioonilise kuuluvuseta), Alajos Mészáros, Knut Fleckenstein, Morten Løkkegaard, Marek Henryk Migalski, Malika Benarab-Attou, Marie-Christine Vergiat, Juozas Imbrasas, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Silvia Costa, Liam Aylward, Kay Swinburne, Helga Trüpel, Paul Murphy, Derek Roland Clark, Marielle Gallo ja Maria Badia i Cutchet, Marietje Schaake, Paweł Robert Kowal, Heinz K. Becker, Cătălin Sorin Ivan, Ivo Vajgl, Valdemar Tomaševski, Anna Záborská, Chrysoula Paliadeli, Sabine Verheyen, Barbara Matera, Olga Sehnalová, Roberta Angelilli, Nessa Childers, Piotr Borys, Monika Smolková, Seán Kelly, Enrique Guerrero Salom, Emine Bozkurt ja Kinga Göncz.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Francisco José Millán Mon, Wojciech Michał Olejniczak, João Ferreira, Nikolaos Salavrakos, Andrew Henry William Brons, Damien Abad, Luís Paulo Alves, Jaroslav Paška, Franz Obermayr, Joanna Katarzyna Skrzydlewska ja Evelyn Regner.
Sõna võtsid Androulla Vassiliou, Milan Zver, Mary Honeyball, Marietje Schaake ja Marie-Thérèse Sanchez-Schmid.
Kodukorra artikli 115 lõike 5 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:
- Doris Pack CULT komisjoni nimel Sarajevo kui Euroopa 2014. aasta kultuuripealinna kohta (B7-0281/2011).
Parlamendi president võttis sõna sama päeva hommikul Miguel Angel Martínez Martínezi (asepresident) edastatud teate kohta Lorcas (Murcia) toimunud maavärinast ja avaldas parlamendi nimel kaastunnet ohvrite omastele.
Sõna võttis Cristina Gutiérrez-Cortines.
Parlament pidas minutilise leinaseisaku.
11. „Euroopa puhtaks” ja „Teeme ära maailm 2012” (kirjalik deklaratsioon)
Kirjalikule deklaratsioonile 0003/2011 „Euroopa puhtaks” ja „Teeme ära maailm 2012” kohta, mille esitasid parlamendiliikmed Romana Jordan Cizelj, Ana Gomes, Corinne Lepage, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ja Indrek Tarand, on 11. mail 2011 andnud allkirja parlamendiliikmete enamus ja see edastatakse vastavalt kodukorra artikli 123 lõigetele 3 ja 4 deklaratsioonis nimetatud isikutele ja asutustele ning avaldatakse koos allakirjutanute nimedega käesoleva istungi vastuvõetud tekstide väljaandes (P7_TA(2011)0245) (vt 1. lisa).
Sõna võtsid Romana Jordan Cizelj ja Indrek Tarand.
12. Hääletused
Hääletuste üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletused jne) on esitatud protokolli lisas „Hääletuste tulemused”.
Nimeliste hääletuste tulemused protokolli lisana on kättesaadavad ainult elektrooniliselt ja nendega saab tutvuda Europarli veebisaidil.
12.1. Noorte liikuvus – raamistik Euroopa haridus- ja koolitussüsteemide parandamiseks (kodukorra artikkel 138)(hääletus)
Raport noorte liikuvuse kohta – raamistik Euroopa haridus- ja koolitussüsteemide parandamiseks [2010/2307(INI)] - Kultuuri- ja hariduskomisjon. Raportöör: Milan Zver (A7-0169/2011)
(Antud häälte enamus) (Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 1)
Niki Tzavela esitas muudatusettepaneku 9 kohta suulise muudatusettepaneku, mis võeti vastu.
12.7. Innovaatiline liit: Euroopa üleminek kriisijärgsesse maailma (hääletus)
Raport innovaatilise liidu ja Euroopa kriisijärgseks maailmaks ümberkujundamise kohta [2010/2245(INI)] - Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon. Raportöör: Judith A. Merkies (A7-0162/2011)
(Antud häälte enamus) (Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 7)
Salvatore Iacolino, Sergej Kozlík, Jarosław Kalinowski, Hannu Takkula, Daniel Hannan, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Bernd Posselt ja Sidonia Elżbieta Jędrzejewska
Sarajevo - Euroopa kultuuripealinn 2014 - B7-0281/2011
Hannu Takkula
14. Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud veebilehel „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)” ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.
Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.
Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.
(Istung katkestati kell 13.15 ja jätkus kell 15.00.)
ISTUNGI JUHATAJA: Libor ROUČEK asepresident
15. Eelmise istungi protokolli kinnitamine
Kinnitati eelmise istungi protokoll.
16. Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (arutelu)
Paul Murphy, Geoffrey Van Orden, Véronique De Keyser, Thomas Mann, Anneli Jäätteenmäki ja Heidi Hautala tutvustasid resolutsiooni ettepanekuid.
Sõna võtsid Eija-Riitta Korhola fraktsiooni PPE nimel, Ana Gomes fraktsiooni S&D nimel, Izaskun Bilbao Barandica fraktsiooni ALDE nimel, Karima Delli fraktsiooni Verts/ALE nimel, kes ühtlasi vastas kahele küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitasid Charles Tannock ja Geoffrey Van Orden, Marie-Christine Vergiat fraktsiooni GUE/NGL nimel, Jaroslav Paška fraktsiooni EFD nimel, Filip Kaczmarek, Claude Moraes ja Laima Liucija Andrikienė.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Sari Essayah, George Sabin Cutaş, Graham Watson, Raül Romeva i Rueda ja Charles Tannock.
Marie-Christine Vergiat, Charles Tannock, Cristian Dan Preda, Marietje Schaake ja Ulrike Lunacek tutvustasid resolutsiooni ettepanekuid.
Sõna võtsid Eduard Kukan fraktsiooni PPE nimel, Kristian Vigenin fraktsiooni S&D nimel, Graham Watson fraktsiooni ALDE nimel, Heidi Hautala fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jaroslav Paška fraktsiooni EFD nimel, ja Sari Essayah.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Seán Kelly, Mitro Repo, Vytautas Landsbergis, Vasilica Viorica Dăncilă ja Justas Vincas Paleckis.
Jiří Maštálka, Justas Vincas Paleckis, Cristian Dan Preda, Kristiina Ojuland, Michał Tomasz Kamiński ja Raül Romeva i Rueda tutvustasid resolutsiooni ettepanekuid.
Sõna võtsid Jacek Protasiewicz fraktsiooni PPE nimel, Mitro Repo fraktsiooni S&D nimel, Leonidas Donskis fraktsiooni ALDE nimel, Tomasz Piotr Poręba fraktsiooni ECR nimel, Krisztina Morvai (fraktsioonilise kuuluvuseta), Bernd Posselt ja Marek Henryk Migalski.
Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Eija-Riitta Korhola, Vasilica Viorica Dăncilă, Ulrike Lunacek Krisztina Morvai sõnavõtu kohta, Krisztina Morvai, Ulrike Lunacek, Martin Schulz (kes ei olnud nõus Krisztina Morvai sõnavõtuga), ning Charles Tannock ja Alfreds Rubiks.
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Thomas Mann, Cristian Dan Preda, Filip Kaczmarek, Mario Mauro, Michèle Striffler, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Sari Essayah, Laima Liucija Andrikienė, Dominique Baudis, Bogusław Sonik ja Agnès Le Brun fraktsiooni PPE nimel, Véronique De Keyser, Ana Gomes ja Richard Howitt fraktsiooni S&D nimel, Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Johannes Cornelis van Baalen, Ramon Tremosa i Balcells, Kristiina Ojuland, Sarah Ludford, Marielle De Sarnez, Alexandra Thein, Norica Nicolai ja Jelko Kacin fraktsiooni ALDE nimel, Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Jan Zahradil, Ryszard Antoni Legutko, Michał Tomasz Kamiński, Konrad Szymański ja Tomasz Piotr Poręba fraktsiooni ECR nimel, Heidi Hautala, Karima Delli, Raül Romeva i Rueda ja Frieda Brepoels fraktsiooni Verts/ALE nimel, Marie-Christine Vergiat fraktsiooni GUE/NGL nimel.
Sõna võtsid Claude Moraes, kes esitas lõike 13 kohta suulise muudatusettepaneku, ja Geoffrey Van Orden, kes oli selle vastu. Suulist muudatusettepanekut ei võetud vastu, sest enam kui kümnendik parlamendiliikmetest oli selle vastu.
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Mario Mauro, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Laima Liucija Andrikienė, Tadeusz Zwiefka, Agnès Le Brun, Eija-Riitta Korhola, Martin Kastler, Dominique Baudis ja Bogusław Sonik fraktsiooni PPE nimel, Véronique De Keyser ja Hannes Swoboda fraktsiooni S&D nimel, Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Izaskun Bilbao Barandica, Gerben-Jan Gerbrandy, Jelko Kacin ja Graham Watson fraktsiooni ALDE nimel, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Valdemar Tomaševski, Geoffrey Van Orden, Marina Yannakoudakis, Jacek Olgierd Kurski ja Zbigniew Ziobro fraktsiooni ECR nimel, Ulrike Lunacek, Heidi Hautala, Nicole Kiil-Nielsen ja Raül Romeva i Rueda fraktsiooni Verts/ALE nimel.
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Cristian Dan Preda, Jacek Protasiewicz, Michael Gahler, Filip Kaczmarek, Mario Mauro, Lena Kolarska-Bobińska, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Sari Essayah, Laima Liucija Andrikienė, Agnès Le Brun, Eija-Riitta Korhola, Martin Kastler, Dominique Baudis ja Bogusław Sonik fraktsiooni PPE nimel, Véronique De Keyser, Justas Vincas Paleckis, Kristian Vigenin ja Marek Siwiec fraktsiooni S&D nimel, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland, Marielle De Sarnez, Leonidas Donskis, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Izaskun Bilbao Barandica, Gerben-Jan Gerbrandy ja Jelko Kacin fraktsiooni ALDE nimel, Charles Tannock, Michał Tomasz Kamiński, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Valdemar Tomaševski, Konrad Szymański, Mirosław Piotrowski ja Paweł Robert Kowal fraktsiooni ECR nimel, Elisabeth Schroedter, Werner Schulz, Heidi Hautala ja Raül Romeva i Rueda fraktsiooni Verts/ALE nimel.
Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud veebilehel „Séance en direct”, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)” ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.
Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.
Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.
19. Parlamendi komisjonide ja delegatsioonide koosseis
President on saanud fraktsiooni EFD taotlused järgmiste ametissenimetamiste kohta:
CULT komisjon: Sampo Terho
Delegatsioon Kanadaga suhtlemiseks: Sampo Terho
Ametissenimetamised loetakse kinnitatuks, kui käesoleva protokolli kinnitamiseni ei esitata ühtegi vastuväidet.
20. Registrisse kantud kirjalikud deklaratsioonid (kodukorra artikkel 123)
Registrisse kantud kirjalikele deklaratsioonidele antud allkirjade arv (kodukorra artikli 123 lõige 3):
Dokumendi number
Esitaja(d)
Allkirju
4/2011
Angelika Werthmann, Evelyn Regner, Ulrike Lunacek
76
5/2011
Dieter-Lebrecht Koch
60
6/2011
Françoise Castex, Jan Philipp Albrecht, Carlos Coelho, Stavros Lambrinidis, Diana Wallis
140
7/2011
Georgios Papastamkos, Jean-Luc Bennahmias, Gay Mitchell, Gianluca Susta, Tadeusz Zwiefka
329
8/2011
Ioan Enciu, Lena Kolarska-Bobińska, Antonyia Parvanova, Zuzana Roithová, Kyriacos Triantaphyllides
117
9/2011
Ramon Tremosa i Balcells, Marta Andreasen, Santiago Fisas Ayxela, Oriol Junqueras Vies
178
10/2011
Marina Yannakoudakis, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Françoise Grossetête, Charles Tannock, Cecilia Wikström
345
11/2011
Oreste Rossi
51
12/2011
Cristiana Muscardini, Niccolò Rinaldi, Gianluca Susta, Pablo Zalba Bidegain
45
13/2011
Johannes Cornelis van Baalen, Tanja Fajon, Carl Haglund, Alexander Graf Lambsdorff, Krzysztof Lisek
38
14/2011
Konstantinos Poupakis, Richard Howitt, Ádám Kósa, Eva Lichtenberger, Cecilia Wikström
252
15/2011
Françoise Castex, Franziska Katharina Brantner, Vincent Peillon, Cristian Dan Preda, Ivo Vajgl
93
16/2011
Geoffrey Van Orden, Gabriele Albertini, Alexander Alvaro, Frédérique Ries, Hannu Takkula
39
17/2011
Richard Seeber, Ole Christensen, Carl Haglund, Isabella Lövin, Anna Rosbach
103
18/2011
Martin Ehrenhauser
19
19/2011
Andreas Mölzer
15
20/2011
Peter Skinner
39
21/2011
Jelko Kacin, Edward McMillan-Scott, Anna Rosbach, György Schöpflin, Jutta Steinruck
26
22/2011
Gay Mitchell, Nirj Deva, Marian Harkin, Peter Skinner, Angelika Werthmann
Lisa 1 - „Euroopa puhtaks” ja „Teeme ära maailm 2012”
Kirjalik deklaratsioon 0003/2011, mille esitasid parlamendiliikmed Romana Jordan Cizelj, Ana Gomes, Corinne Lepage, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Indrek Tarand „Euroopa puhtaks” ja „Teeme ära maailm 2012” kohta (12.5.2011 protokolli punkt 11) ja (P7_TA(2011)245) ning mille allkirjastasid 406 parlamendiliiget:
János Áder, Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Marta Andreasen, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Elena Oana Antonescu, Alfredo Antoniozzi, Kader Arif, Pino Arlacchi, Richard Ashworth, John Attard-Montalto, Margrete Auken, Liam Aylward, Pilar Ayuso, Johannes Cornelis van Baalen, Georges Bach, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Edit Bauer, Catherine Bearder, Bastiaan Belder, Ivo Belet, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Bendt Bendtsen, Jean-Luc Bennahmias, Luigi Berlinguer, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Lothar Bisky, Vilija Blinkevičiūtė, Godfrey Bloom, Vito Bonsignore, Mario Borghezio, Piotr Borys, Victor Boştinaru, Philippe Boulland, José Bové, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Jan Březina, Elmar Brok, Andrew Henry William Brons, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Buşoi, Simon Busuttil, Reinhard Bütikofer, Jerzy Buzek, Alain Cadec, Martin Callanan, Pascal Canfin, Salvatore Caronna, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Michael Cashman, Carlo Casini, Pilar del Castillo Vera, Nessa Childers, Sergio Gaetano Cofferati, Daniel Cohn-Bendit, Giovanni Collino, Lara Comi, Marije Cornelissen, Silvia Costa, Michael Cramer, Rosario Crocetta, Brian Crowley, George Sabin Cutaş, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Arnaud Danjean, Rachida Dati, Joseph Daul, Chris Davies, Francesco De Angelis, Paolo De Castro, Karima Delli, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Nirj Deva, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Robert Dušek, Martin Ehrenhauser, Bas Eickhout, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Christian Engström, Sari Essayah, Edite Estrela, Tanja Fajon, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Carlo Fidanza, Ilda Figueiredo, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Karl-Heinz Florenz, Jacqueline Foster, Gaston Franco, Michael Gahler, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Elisabetta Gardini, Jean-Paul Gauzès, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Sven Giegold, Adam Gierek, Ivars Godmanis, Ana Gomes, Kinga Göncz, Estelle Grelier, Catherine Grèze, Nick Griffin, Françoise Grossetête, Andrzej Grzyb, Zita Gurmai, Cristina Gutiérrez-Cortines, Gerald Häfner, Carl Haglund, Fiona Hall, Thomas Händel, Małgorzata Handzlik, Marian Harkin, Rebecca Harms, Satu Hassi, Martin Häusling, Heidi Hautala, Jacky Hénin, Edit Herczog, Jolanta Emilia Hibner, Jim Higgins, Nadja Hirsch, Monika Hohlmeier, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Salvatore Iacolino, Juozas Imbrasas, Vincenzo Iovine, Ville Itälä, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Anneli Jäätteenmäki, Yannick Jadot, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Elisabeth Jeggle, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Romana Jordan Cizelj, Oriol Junqueras Vies, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Sandra Kalniete, Michał Tomasz Kamiński, Sajjad Karim, Krišjānis Kariņš, Ioannis Kasoulides, Martin Kastler, Tunne Kelam, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Timothy Kirkhope, Mojca Kleva, Dieter-Lebrecht Koch, Silvana Koch-Mehrin, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Maria Eleni Koppa, Eija-Riitta Korhola, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Béla Kovács, Andrey Kovatchev, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Eduard Kukan, Jacek Olgierd Kurski, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Stavros Lambrinidis, Alexander Graf Lambsdorff, Vytautas Landsbergis, Esther de Lange, Constance Le Grip, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Corinne Lepage, Jean-Marie Le Pen, Eva Lichtenberger, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Morten Løkkegaard, Veronica Lope Fontagné, Antonio López-Istúriz White, Sabine Lösing, Isabella Lövin, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Ulrike Lunacek, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Vladimír Maňka, Thomas Mann, Riikka Manner, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Jiří Maštálka, Barbara Matera, Marisa Matias, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Morten Messerschmidt, Alajos Mészáros, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Francisco José Millán Mon, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Andreas Mölzer, Claude Moraes, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, Tiziano Motti, Cristiana Muscardini, Mike Nattrass, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Norica Nicolai, Rareş-Lucian Niculescu, Angelika Niebler, Lambert van Nistelrooij, Sławomir Witold Nitras, Franz Obermayr, Kristiina Ojuland, Jan Olbrycht, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Vladko Todorov Panayotov, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Antonyia Parvanova, Maria do Céu Patrão Neves, Marit Paulsen, Vincent Peillon, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Gianni Pittella, Pavel Poc, Anni Podimata, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Fiorello Provera, Miloslav Ransdorf, Vladimír Remek, Mitro Repo, Frédérique Ries, Niccolò Rinaldi, Dominique Riquet, Michèle Rivasi, Robert Rochefort, Zuzana Roithová, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Anna Rosbach, Oreste Rossi, Dagmar Roth-Behrendt, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Tokia Saïfi, Potito Salatto, Nikolaos Salavrakos, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Vilja Savisaar-Toomast, Carl Schlyter, Olle Schmidt, Birgit Schnieber-Jastram, Helmut Scholz, György Schöpflin, Elisabeth Schroedter, Werner Schulz, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Olga Sehnalová, Adrian Severin, Czesław Adam Siekierski, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Theodoros Skylakakis, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Timo Soini, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Bart Staes, Georgios Stavrakakis, Dirk Sterckx, Michèle Striffler, Gianluca Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Hannes Swoboda, József Szájer, Csanád Szegedi, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Salvatore Tatarella, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Marianne Thyssen, Patrice Tirolien, Patrizia Toia, László Tőkés, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Traian Ungureanu, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Geoffrey Van Orden, Gianni Vattimo, Guy Verhofstadt, Alejo Vidal-Quadras, Jarosław Leszek Wałęsa, Diana Wallis, Renate Weber, Angelika Werthmann, Åsa Westlund, Sabine Wils, Iuliu Winkler, Janusz Wojciechowski, Corien Wortmann-Kool, Luis Yáñez-Barnuevo García, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Iva Zanicchi, Tatjana Ždanoka, Joachim Zeller, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.