- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o uplatňování systému všeobecných celních preferencí (KOM(2011)0241 - C7-0116/2011 - 2011/0117(COD))
předáno
věcně příslušný výbor :
INTA
stanovisko :
DEVE
- Návrh na převod prostředků DEC 05/2011 - Oddíl III - Komise (N7-0047/2011 - C7-0117/2011 - 2011/2102(GBD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
- Návrh na převod prostředků DEC 10/2011 - Oddíl III - Komise (N7-0048/2011 - C7-0118/2011 - 2011/2103(GBD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření Protokolu, kterým se stanoví rybolovná práva a finanční příspěvek podle Dohody o partnerství v odvětví rybolovu mezi Evropskou unií a Demokratickou republikou Svatý Tomáš a Princův ostrov (05371/2011 - C7-0119/2011 - 2010/0355(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
PECH
stanovisko :
DEVE, BUDG
- Návrh nařízení Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 521/2008 o založení společného podniku pro palivové články a vodík (KOM(2011)0224 - C7-0120/2011 - 2011/0091(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
ITRE
stanovisko :
ENVI
- Návrh rozhodnutí Rady, kterým se jménem Evropské unie schvaluje Prohlášení o udělení rybolovných práv ve vodách EU rybářským plavidlům plujícím pod vlajkou Bolívarovské republiky Venezuely ve výlučné ekonomické zóně při pobřeží Francouzské Guyany (08202/2011 - C7-0121/2011 - 2010/0392(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
PECH
- Návrh rozhodnutí Rady a zástupců vlád členských států zasedajících v Radě o uzavření Evropsko-středomořské letecké dohody mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Jordánským hášimovským královstvím na straně druhé (09189/2011 - C7-0122/2011 - 2010/0180(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
TRAN
- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropskou unií a Kapverdskou republikou o některých aspektech leteckých služeb (09114/2011 - C7-0123/2011 - 2010/0296(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
TRAN
- Návrh rozhodnutí Rady a zástupců vlád členských států zasedajících v Radě o uzavření Dohody mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Gruzií na straně druhé o společném leteckém prostoru (09185/2011 - C7-0124/2011 - 2010/0186(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
TRAN
- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropskou unií, Švýcarskou konfederací a Lichtenštejnským knížectvím, kterou se mění Dodatková dohoda mezi Evropským společenstvím, Švýcarskou konfederací a Lichtenštejnským knížectvím, kterou se na Lichtenštejnské knížectví rozšiřuje působnost Dohody mezi Evropským společenstvím a Švýcarskou konfederací o obchodu se zemědělskými produkty (16209/2010 - C7-0125/2011 - 2010/0313(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
INTA
stanovisko :
AGRI
- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropskou unií a Švýcarskou konfederací o ochraně označení původu a zeměpisných označení zemědělských produktů a potravin, kterou se mění Dohoda mezi Evropským společenstvím a Švýcarskou konfederací o obchodu se zemědělskými produkty (16198/2010 - C7-0126/2011 - 2010/0317(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
INTA
stanovisko :
AGRI
- Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se zavádí minimální pravidla pro práva, podporu a ochranu obětí trestného činu (KOM(2011)0275 - C7-0127/2011 - 2011/0129(COD))
předáno
věcně příslušný výbor :
LIBE
stanovisko :
FEMM, JURI
- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o vzájemném uznávání ochranných opatření v občanských věcech (KOM(2011)0276 - C7-0128/2011 - 2011/0130(COD))
předáno
věcně příslušný výbor :
JURI
stanovisko :
FEMM, LIBE
- Návrh na převod prostředků DEC 18/2011 - Oddíl III - Komise (N7-0049/2011 - C7-0133/2011 - 2011/2105(GBD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
- Doporučení Rady ke jmenování prezidenta Evropské centrální banky (10057/2011 - C7-0134/2011 - 2011/0804(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
ECON
- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se Úřadu pro harmonizaci na vnitřním trhu (ochranné známky a průmyslové vzory) svěřují určité úkoly související s ochranou práv duševního vlastnictví, včetně sdružování zástupců veřejného a soukromého sektoru v podobě evropského střediska pro sledování padělání a pirátství (KOM(2011)0288 - C7-0136/2011 – 2011/0135(COD))
Předseda oznámil, že v souladu s čl. 124 odst. 1 jednacího řádu bude návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem.
předáno
věcně příslušný výbor :
JURI
stanovisko :
CULT, ITRE, IMCO
- Návrh opravného rozpočtu č. 2 k souhrnnému rozpočtu na rok 2011: postoj Rady ze dne 23. května 2011 (10522/2011 - C7-0137/2011 - 2011/2065(BUD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o vymáhání práv duševního vlastnictví celními orgány (KOM(2011)0285 - C7-0139/2011 - 2011/0137(COD))
předáno
věcně příslušný výbor :
IMCO
stanovisko :
JURI, INTA
- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o vydávání euromincí (KOM(2011)0295 - C7-0140/2011 - 2011/0131(COD))
předáno
věcně příslušný výbor :
ECON
- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření Memoranda o spolupráci NAT-I-9406 mezi Spojenými státy americkými a Evropskou unií (09390/2011 - C7-0141/2011 - 2011/0021(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
ITRE
stanovisko :
TRAN
- Předloha rozhodnutí Rady o přistoupení Evropské unie k Protokolu z roku 2002 k Athénské úmluvě o přepravě cestujících a jejich zavazadel po moři z roku 1974 s výjimkou jeho článků 10 a 11 (08663/2011 [[01]] - C7-0142/2011 - 2003/0132A(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
TRAN
stanovisko :
JURI
- Předloha rozhodnutí Rady o přistoupení Evropské unie k Protokolu z roku 2002 k Athénské úmluvě o přepravě cestujících a jejich zavazadel po moři z roku 1974, pokud jde o jeho články 10 a 11 (08663/2011 [[02]] - C7-0143/2011 - 2003/0132B(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
JURI
stanovisko :
TRAN
- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření Dohody ve formě výměny dopisů mezi Evropskou unií a Austrálií podle čl. XXIV odst. 6 a článku XXVIII Všeobecné dohody o clech a obchodu (GATT) 1994 o změnách koncesí v listinách Bulharské republiky a Rumunska v průběhu jejich přistoupení k Evropské unii (06603/2011 - C7-0144/2011 - 2011/0032(NLE))
předáno
věcně příslušný výbor :
INTA
- Návrh nařízení Rady, kterým se zavádí posílená spolupráce v oblasti vytvoření jednotné patentové ochrany s ohledem na příslušná ujednání o překladu (KOM(2011)0216 - C7-0145/2011 - 2011/0094(CNS))
předáno
věcně příslušný výbor :
JURI
- Návrh nařízení Rady o dočasném pozastavení všeobecných cel společného celního sazebníku pro dovoz některých průmyslových výrobků na Kanárské ostrovy (KOM(2011)0259 - C7-0146/2011 - 2011/0111(CNS))
předáno
věcně příslušný výbor :
REGI
stanovisko :
BUDG, IMCO
3. Petice
Následující petice, které byly níže uvedeného dne zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle čl. 201 odst. 6 jednacího řádu:
Dne 10. května 2011
Margrét Tryggvadóttir (Parliament of Iceland - ALTHINGI) (č.0477/2011); Association des Parents d'élèves de l'Ecole européenne APEEE (Association des Parents d'élèves de l'École européenne) (8000 podpisů) (č.0478/2011).
Dne 20. května 2011
(jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0479/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0480/2011); Mark Austin (č.0481/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0482/2011); Simon Wright (č.0483/2011); Michael Rowland (Andersfield) (č.0484/2011); Markéta Balcarová (Citizens of Pilsen against the Choitkov Incinerator) (č.0485/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0486/2011); Konstantinos Aivaliotis (č.0487/2011); Kalada West (č.0488/2011); Karl Hehle (Gemeinde Hörbranz) (č.0489/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0490/2011); Ryszard Dudek (28 podpisů) (č.0491/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0492/2011); Michel Vanhoutte (č.0493/2011); Ewa Bondyra-Kalbacher (č.0494/2011); Christopher Eichner (č.0495/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0496/2011); Ina Benken (č.0497/2011); Barbara Jaenicke (č.0498/2011); Roberto Perez Hagen (č.0499/2011); Klaus Lintzmeyer (Verein zum Schutz der Bergwelt (VzSB)) (č.0500/2011); Frauke Doppler (č.0501/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0502/2011); Fryderyk Gałańczuk (č.0503/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0504/2011); Jerzy Jachnik (č.0505/2011); Dietmar Mai (č.0506/2011); Hartmut Michel (č.0507/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0508/2011); Peter Kolkwitz (č.0509/2011); Rosemary Wynes Devlin (č.0510/2011); Oskar Bradler (č.0511/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0512/2011); Werner Gauglitz (č.0513/2011); Rolf Gallas (č.0514/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0515/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0516/2011); Roland Rose (č.0517/2011).
Dne 24. května 2011
Michael Marek (č.0518/2011); Florian Dotzauer (č.0519/2011); Herbert Fürst (č.0520/2011); Gianluca Fenderico (Associazione Lega Nord Martellago) (č.0521/2011); Richard Frederick Parsons (č.0522/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0523/2011); Peter Allan (č.0524/2011); Monica Wennerstrom (č.0525/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0526/2011); Rolf Mitwalli (č.0527/2011); Gerd-Dieter Behrendt (č.0528/2011); Brigitte Ruhmann-Radoy (č.0529/2011); Wanda Nowicka (Federation for Women and Family Planning) (č.0530/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0531/2011); Ludwig Schönenbach (č.0532/2011); John O'Shea (O'Shea, White & Co) (č.0533/2011); Ludwig Schönenbach (č.0534/2011); Claudia Sckaer (č.0535/2011); Alan Dransfield (č.0536/2011); Thomas Werner Bulk (Bulk Evolution Consulting) (č.0537/2011); Cecilia De Batrholomaeis (Verdi di Manduria) (č.0538/2011); Lorenzo Mengoli (Aster Associazione di Base per la Salvaguardia del Territorio Montano) (16 podpisů) (č.0539/2011); Javier Lopez Domenech (Bras del Port, S.A. (Salinas Maritimas)) (č.0540/2011); Miguel Ángel Oca Sanz (Asociación Montes de Oca) (č.0541/2011); Sezione Regionale Molise WWF (WWF Sezione Regionale Molise) (131 podpisů) (č.0542/2011); Renate Bauer (Dachverband Freier Weltanschauungsgemeinschaften e.V.) (č.0543/2011); Roberto Raggi (Sos Consumatore) (3 podpisy) (č.0544/2011); Paulo Monteiro (č.0545/2011); Danilo Mortara (č.0546/2011); Manuel R. Silva (č.0547/2011); Octavian Radu (č.0548/2011); Maria Concetta Gibilisco (633 podpisů) (č.0549/2011); László Varga (Forum for the Cooperation of Trade Unions - Szakszervezetek Együttmüködési Fóruma (SZEF)) (č.0550/2011).
Dne 26. května 2011
Miha Regacar (Civilna Iniciativa Kras) (č.0551/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0552/2011); Malen Dinev (č.0553/2011); George Drajev (č.0554/2011); Michael Vashkevich (č.0555/2011); Lalo Djourov (č.0556/2011); Josefa Balduque Astua (č.0557/2011); Sandrine Lavigne (SARL Planicook) (1180 podpisy) (č.0558/2011); Balázs László Szuhai (č.0559/2011).
Dne 31. května 2011
Marta Petkovic (č.0560/2011); Csaba Gyimesi (č.0561/2011); Lalo Kirilou (č.0562/2011); Mihai Cratia (Expert Official Veterinarians and Authorized Food Safety Laboratories Association) (2 podpisy) (č.0563/2011); Augusto Scandiuzzi (č.0564/2011); Stephen Lambourne (č.0565/2011); Dave Sadler (č.0566/2011); Fabio Albanese (č.0567/2011); Charmaine Rohlandt (č.0568/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0569/2011); Miguel Ángel García García (č.0570/2011); Carsten Gola (č.0571/2011); Sarah Bonafont (č.0572/2011); Constantinos Papadigenopoulos (č.0573/2011); Baudilio Ros Prat (Institut agrícola Català de Sant Isidre) (č.0574/2011); María del Carmen Bolaños Espinosa (Iniciativa en defensa de la enseñanza pública Canaria) (3 podpisy) (č.0575/2011); Anne Marie Thøgersen (č.0576/2011); Y. Gonachon Comby (č.0577/2011); Evert Broens (č.0578/2011); Charistes Athanassios (Association des Parents d'Elèves de l'Ecole Primaire de Eyosmos de Thessaloniki) (č.0579/2011); Gérard Latteux (č.0580/2011); Vincent Derudder (Fédération Européenne des Conseils et Intermédiaires Financiers) (č.0581/2011); Marc Ikrou (č.0582/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0583/2011); Alice E. Jones (č.0584/2011); Edyta Stawowczyk-Tsalawoura (č.0585/2011); Gennaro Sepe (č.0586/2011); Mihaela Buculei (č.0587/2011); Andrea Incorvaia (č.0588/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0589/2011); Giovanna De Minico (č.0590/2011); Alain Desmazieres De Sechelles Alain (č.0591/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (61 podpisy) (č.0592/2011); Fred De Baere (č.0593/2011); Laurentiu-Valentin Puica (č.0594/2011); Kendra Pinder (Action for Romanian Animals) (č.0595/2011); (jméno autora nebylo zveřejněno) (č.0596/2011); Rosario Calabretta (Comitato Spontaneo Sisma Etna 2002) (č.0597/2011); Gastone Paccagnella (č.0598/2011); Bernd Boosch (č.0599/2011); Κostas Papadopoulos (č.0600/2011); Antonio Subiela Vivancos (Président de la Association des propriétaires de voisinage de l'île de Mazarrón) (č.0601/2011); Dirk Warrich (2 podpisy) (č.0602/2011).
4. Texty dohod dodané Radou
Rada předala ověřené kopie těchto dokumentů:
- Protokol, kterým se stanoví rybolovná práva a finanční příspěvek podle Dohody o partnerství v odvětví rybolovu mezi Evropskou unií a Demokratickou republikou Svatý Tomáš a Princův ostrov;
- Dohoda ve formě výměny dopisů mezi Evropskou unií a Argentinskou republikou podle čl. XXIV odst. 6 a článku XXVIII všeobecné dohody o clech a obchodu (GATT) 1994 o změnách koncesí v listinách Bulharské republiky a Rumunska v průběhu jejich přistoupení k Evropské unii.
5. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
Podle článku 122 jednacího řádu požádali následující poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:
I. Madagaskar
- Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki a Tomasz Piotr Poręba za skupinu ECR o Madagaskaru: porušování lidských práv, demokracie a úloha práva (B7-0353/2011);
- Véronique De Keyser a Corina Creţu za skupinu S&D o Madagaskaru (B7-0360/2011);
- Elie Hoarau za skupinu GUE/NGL o Madagaskaru (B7-0364/2011);
- Cristian Dan Preda, Michèle Striffler, Mario Mauro, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Sari Essayah, Giovanni La Via a Bogusław Sonik za skupinu PPE o Madagaskaru (B7-0365/2011);
- Louis Michel, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Kristiina Ojuland, Ramon Tremosa i Balcells a Renate Weber za skupinu ALDE o situaci na Madagaskaru (B7-0366/2011);
- Michèle Rivasi a Raül Romeva i Rueda za skupinu Verts/ALE o Madagaskaru (B7-0367/2011).
II. Guantánamo: hrozící rozhodnutí o trestu smrti
- Charles Tannock a Jan Zahradil za skupinu ECR o Guantánamu: hrozící rozhodnutí o trestu smrti (B7-0361/2011);
- Véronique De Keyser, Ana Gomes, Claude Moraes a Richard Howitt za skupinu S&D o Guantánamu: hrozící rozhodnutí o trestu smrti (B7-0362/2011);
- Marie-Christine Vergiat, Willy Meyer, Jacky Hénin, Patrick Le Hyaric, Jean-Luc Mélenchon, Elie Hoarau a Ilda Figueiredo za skupinu GUE/NGL o Guantánamu: hrozící rozhodnutí o trestu smrti (B7-0369/2011);
- Ioannis Kasoulides, Eduard Kukan, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Mario Mauro, Michèle Striffler, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Sari Essayah a Giovanni La Via za skupinu PPE o Guantánamu: hrozící rozhodnutí o trestu smrti (B7-0371/2011);
- Sarah Ludford, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland, Louis Michel, Ramon Tremosa i Balcells a Alexandra Thein za skupinu ALDE o Guantánamu: hrozící rozhodnutí o trestu smrti (B7-0374/2011);
- Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Ulrike Lunacek, Claude Turmes, Judith Sargentini a Raül Romeva i Rueda za skupinu Verts/ALE o Guantánamu: hrozící rozhodnutí o trestu smrti (B7-0375/2011).
III. Ukrajina: případ Julie Tymošenkové a dalších členů bývalé vlády
- Hannes Swoboda, Kristian Vigenin a Marek Siwiec za skupinu S&D o Ukrajině: případ Julie Tymošenkové a dalších členů bývalé vlády (B7-0363/2011);
- Jaromír Kohlíček a Helmut Scholz za skupinu GUE/NGL o Ukrajině: případ Julie Tymošenkové a dalších členů bývalé vlády (B7-0368/2011);
- Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Zuzana Roithová, Mario Mauro, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Sari Essayah, Giovanni La Via, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Lisek a Bogusław Sonik za skupinu PPE o Ukrajině: případ Julie Tymošenkové a dalších členů bývalé vlády (B7-0370/2011);
- Kristiina Ojuland, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle De Sarnez, Leonidas Donskis, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Gesine Meissner, Renate Weber a Alexandra Thein za skupinu ALDE o Ukrajině: případ Julie Tymošenkové a dalších členů bývalé vlády (B7-0372/2011);
- Rebecca Harms, Werner Schulz a Raül Romeva i Rueda za skupinu Verts/ALE o Ukrajině: případ Julie Tymošenkové a dalších členů bývalé vlády (B7-0373/2011).
Řečnická doba bude rozdělena podle článku 149 jednacího řádu.
6. Propuknutí epidemie EHEC v členských státech EU (rozprava)
Prohlášení Komise: Propuknutí epidemie EHEC v členských státech EU
John Dalli (člen Komise) učinil prohlášení.
Vystoupili: Peter Liese za skupinu PPE, Linda McAvan za skupinu S&D, Corinne Lepage za skupinu ALDE, James Nicholson za skupinu ECR, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Sabine Wils za skupinu GUE/NGL, Francisco Sosa Wagner nezařazený, Esther Herranz García, Luis Manuel Capoulas Santos, Frédérique Ries, Janusz Wojciechowski, Martin Häusling, João Ferreira, Nick Griffin, Françoise Grossetête, Jo Leinen, Antonyia Parvanova, Marina Yannakoudakis, Nikolaos Chountis, Elisabetta Gardini, Dagmar Roth-Behrendt, George Lyon, Elisabeth Köstinger, Iratxe García Pérez, Mairead McGuinness, Ulrike Rodust, Pilar Ayuso, Andres Perello Rodriguez, Esther de Lange a Anna Záborská.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Czesław Adam Siekierski, Josefa Andrés Barea, Isabelle Durant, Diane Dodds, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Antonio Masip Hidalgo, Bart Staes, Gabriel Mato Adrover, Judith A. Merkies, Angelika Werthmann, Bogusław Sonik a Marc Tarabella.
Vystoupil John Dalli.
PŘEDSEDNICTVÍ: Alejo VIDAL-QUADRAS místopředseda
Rozprava byla ukončena.
7. Výběr poplatků za užívání komunikací těžkými nákladními vozidly ***II (rozprava)
Doporučení pro druhé čtení k postoji Rady v prvním čtení k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice 1999/62/ES o výběru poplatků za užívání určitých pozemních komunikací těžkými nákladními vozidly [2008/0147(COD)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodaj: Saïd El Khadraoui (A7-0171/2011)
Saïd El Khadraoui uvedl doporučení pro druhé čtení.
Vystoupili: Enikő Győri (úřadující předsedkyně Rady) a Siim Kallas (místopředseda Komise).
Vystoupili: Corien Wortmann-Kool za skupinu PPE, Ismail Ertug za skupinu S&D, Dirk Sterckx za skupinu ALDE, Roberts Zīle za skupinu ECR, Eva Lichtenberger za skupinu Verts/ALE, Jaromír Kohlíček za skupinu GUE/NGL, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jörg Leichtfried, Juozas Imbrasas za skupinu EFD, Mike Nattrass nezařazený, Mathieu Grosch, Jörg Leichtfried, Gesine Meissner, Oldřich Vlasák, Isabelle Durant, Laurence J.A.J. Stassen, Antonio Cancian, Inés Ayala Sender, Nathalie Griesbeck, Ryszard Czarnecki, Michael Cramer, John Bufton, Christine De Veyrac, Gilles Pargneaux, Olle Schmidt, Peter van Dalen, Luis de Grandes Pascual, Spyros Danellis, Hubert Pirker a Silvia-Adriana Ţicău.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Carlo Fidanza, Andrew Henry William Brons, Herbert Dorfmann, Seán Kelly a Jacky Hénin.
Vystoupili: Siim Kallas, Enikő Győri a Saïd El Khadraoui.
(Denní zasedání bylo před hlasováním na několik minut přerušeno).
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK předseda
8. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.
8.1. Jmenování člena Účetního dvora (H.G.Wessberg – SV) (hlasování)
Zpráva o návrhu na jmenování H.G. Wessberga členem Účetního dvora [C7-0103/2011 - 2011/0803(NLE)] - Výbor pro rozpočtovou kontrolu. Zpravodajka: Inés Ayala Sender (A7-0190/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1) (tajné hlasování) Seznam poslanců, kteří se účastnili hlasování, je přílohou tohoto zápisu (příloha 1 zápisu ze dne 7.6.2011).
8.3. Důkaz původu pro některé textilní výrobky ***I (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zrušuje nařízení Rady (ES) č. 1541/98 o důkazu původu pro některé textilní výrobky třídy XI kombinované nomenklatury, které jsou propuštěny do volného oběhu ve Společenství, a o podmínkách pro přijetí tohoto důkazu a kterým se mění nařízení Rady (EHS) č. 3030/93 o společných pravidlech dovozu některých textilních výrobků pocházejících ze třetích zemí [KOM(2010)0544 – C7-0316/2010 - 2010/0272(COD)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodaj: Jan Zahradil (A7-0156/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
Jan Zahradil (zpravodaj) učinil prohlášení podle čl. 138 odst. 4 jednacího řádu.
8.4. Účast Chorvatska na činnosti Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost *** (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení týkající se návrhu rozhodnutí Rady o uzavření dohody mezi Evropskou unií a Chorvatskou republikou o účasti Chorvatské republiky na činnosti Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost [11633/2010 – C7-0026/2011 - 2010/0011(NLE)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodajka: Debora Serracchiani (A7-0186/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)
8.5. Rozšíření oblasti působnosti nařízení o profesionální přeshraniční silniční přepravě eurohotovosti mezi členskými státy eurozóny (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení k návrhu nařízení Rady o rozšíření oblasti působnosti nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. …/… o profesionální přeshraniční silniční přepravě eurohotovosti mezi členskými státy eurozóny [17787/2010 - C7-0025/2011- 2010/0206(APP)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodajka: Sophie Auconie (A7-0077/2011)
(požadovaná jednoduchá většina)
NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ
Sophie Auconie (zpravodajka) požádala, aby bylo hlasování o této zprávě a hlasování o zprávě A7-0076/2011 odloženo.
Vystoupili: Sharon Bowles (předsedkyně výboru ECON) ve prospěch žádosti a Francesco Enrico Speroni.
Parlament schválil žádost o odložení hlasování.
8.6. Dopravní aplikace globálních družicových navigačních systémů (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Zpráva o dopravních aplikacích globálních družicových navigačních systémů – krátkodobá a střednědobá politika EU [2010/2208(INI)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodajka: Silvia-Adriana Ţicău (A7-0084/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)
8.7. Mezinárodní dohody v oblasti letectví podle Lisabonské smlouvy (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Zpráva o mezinárodních dohodách v oblasti letectví podle Lisabonské smlouvy [2010/2207(INI)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodaj: Brian Simpson (A7-0079/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)
8.8. Výběr poplatků za užívání komunikací těžkými nákladními vozidly ***II (hlasování)
Doporučení pro druhé čtení k postoji Rady v prvním čtení k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice 1999/62/ES o výběru poplatků za užívání určitých pozemních komunikací těžkými nákladními vozidly [15145/1/2010 – C7-0045/2011 - 2008/0147(COD)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodaj: Saïd El Khadraoui (A7-0171/2011)
(požadovaná kvalifikovaná většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)
8.9. Evropské environmentální hospodářské účty ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o evropských environmentálních hospodářských účtech [KOM(2010)0132 – C7-0092/2010 - 2010/0073(COD)] - Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Zpravodaj: Jo Leinen (A7-0330/2010)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)
8.10. Sedmý rámcový program Evropské unie pro výzkum, technologický rozvoj a demonstrace (hlasování)
Zpráva o průběžném hodnocení sedmého rámcového programu Evropské unie pro výzkum, technologický rozvoj a demonstrace [2011/2043(INI)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku. Zpravodaj: Jean-Pierre Audy (A7-0160/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)
NÁVRH USNESENÍ
Vystoupil Paweł Robert Kowal, aby předložil ústní pozměňovací návrh k bodu 27.
Tento ústní pozměňovací návrh nebyl vzat v potaz, protože se proti jeho projednávání vyslovilo více než 40 poslanců.
° ° ° °
Hlasování bylo přerušeno z důvodu evakuačního cvičení.
PŘEDSEDNICTVÍ: Stavros LAMBRINIDIS místopředseda
9. Vysvětlení hlasování
Písemná vysvětlení hlasování:
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 170 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování týkající se dnešního hlasování jsou odložena na hlasování, které se bude konat zítra 8. června 2011.
10. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
° ° ° °
Lena Ek oznámila, že se z technických důvodů nemohla zúčastnit hlasování o zprávě, kterou předložila Inés Ayala Sender - A7-0190/2011.
Véronique De Keyser oznámila, že se z technických důvodů nemohla zúčastnit hlasování o zprávě, kterou předložil Jan Zahradil - A7-0156/2011.
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:15, pokračovalo v 15:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK předseda
11. Sdělení předsednictví
Předseda oznámil, že dnešní hlasování a vysvětlení hlasování bude pokračovat zítra, ve středu 8. června 2011.
12. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
13. Doba vyhrazená pro otázky předsedovi Komise
13.1. Libovolné otázky
Manfred Weber za skupinu PPE, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Jan Zahradil za skupinu ECR, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Lothar Bisky za skupinu GUE/NGL, Nigel Farage za skupinu EFD, Nicole Sinclaire nezařazená, a Martin Schulz za skupinu S&D vystoupili, aby položili otázky a doplňující otázky. Odpověď: José Manuel Barroso (předseda Komise).
13.2. Výsledek summitu G8
Marco Scurria, Sarah Ludford, Peter van Dalen, Ilda Figueiredo, Jacek Saryusz-Wolski, Marielle De Sarnez, Nikolaos Salavrakos, Andrew Henry William Brons, Gabriele Albertini, Malika Benarab-Attou, Georgios Koumoutsakos a John Bufton vystoupili na základě přihlášení se zvednutím ruky, aby položili otázky. Odpověď: José Manuel Barroso (předseda Komise).
Hodina vyhrazená pro otázky předsedovi Komise skončila.
PŘEDSEDNICTVÍ: Isabelle DURANT místopředsedkyně
14. Súdán a Jižní Súdán (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Súdán a Jižní Súdán
Andris Piebalgs (člen Komise) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.
Vystoupili: Mariya Nedelcheva za skupinu PPE, Véronique De Keyser za skupinu S&D, Ivo Vajgl za skupinu ALDE, Nirj Deva za skupinu ECR, Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Bastiaan Belder za skupinu EFD, Mario Mauro, Ana Gomes, Charles Goerens, Peter van Dalen, Sabine Lösing, Michèle Striffler, Richard Howitt, Niccolò Rinaldi, Charles Tannock, Charalampos Angourakis, Joachim Zeller, Corina Creţu, Marielle De Sarnez a Cristian Dan Preda.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Miroslav Mikolášik, Katarína Neveďalová, Janusz Władysław Zemke, Elena Băsescu, Seán Kelly, Monika Flašíková Beňová, Andreas Mölzer, Boris Zala a Jaroslav Paška.
Vystoupil Andris Piebalgs.
Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 110 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.
15. Uplatňování schengenského acquis v Bulharsku a Rumunsku * (rozprava)
Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady o plném uplatňování ustanovení schengenského acquis v Bulharské republice a Rumunsku [14142/2010 - C7-0369/2010- 2010/0820(NLE)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodaj: Carlos Coelho (A7-0185/2011)
Carlos Coelho uvedl zprávu.
PŘEDSEDNICTVÍ: Stavros LAMBRINIDIS místopředseda
Vystoupily: Enikő Győri (úřadující předsedkyně Rady) a Cecilia Malmström (členka Komise).
Vystoupili: Agustín Díaz de Mera García Consuegra za skupinu PPE, Ioan Enciu za skupinu S&D, Renate Weber za skupinu ALDE, Timothy Kirkhope za skupinu ECR, Tatjana Ždanoka za skupinu Verts/ALE, Cornelia Ernst za skupinu GUE/NGL, Mario Borghezio za skupinu EFD, Daniël van der Stoep nezařazený, Andrey Kovatchev, Monika Flašíková Beňová, Stanimir Ilchev, Paweł Robert Kowal, Gerard Batten, Philip Claeys, Marian-Jean Marinescu, Tanja Fajon, David Campbell Bannerman, Mara Bizzotto, Kinga Gál, Anna Hedh, Salvatore Iacolino, Iliana Malinova Iotova, Véronique Mathieu, Vasilica Viorica Dăncilă, Hubert Pirker, Antigoni Papadopoulou, Ivailo Kalfin a Rovana Plumb.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Csaba Sógor, Katarína Neveďalová, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Lena Kolarska-Bobińska, Ioan Mircea Paşcu, Cristian Silviu Buşoi, Petru Constantin Luhan, Nikolaos Salavrakos, Andreas Mölzer, Wim van de Camp, Monika Smolková, Anneli Jäätteenmäki, Mariya Nedelcheva, Nadezhda Neynsky, Metin Kazak a Traian Ungureanu.
Vystoupili: Cecilia Malmström, Enikő Győri a Carlos Coelho.