2. Nedavni politični dogodki na Madžarskem (vloženi predlogi resolucij)
Izjavi Sveta in Komisije: Nedavni politični dogodki na Madžarskem
Razprava je potekala 18. januarja 2012 (točka 21 zapisnika z dne 18.1.2012).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 110(2) poslovnika zaključi razprava:
- Manfred Weber, Simon Busuttil, Kinga Gál, József Szájer, Marco Scurria in Salvatore Iacolino v imenu skupine PPE o razmerah na Madžarskem (2012/2511(RSP)) (B7-0050/2012);
- Timothy Kirkhope in Anthea McIntyre v imenu skupine ECR o razmerah na Madžarskem (2012/2511(RSP)) (B7-0053/2012);
- Hannes Swoboda, Sylvie Guillaume, Juan Fernando López Aguilar, Claude Moraes, Csaba Sándor Tabajdi in Kinga Göncz v imenu skupine S&D, Guy Verhofstadt, Renate Weber, Louis Michel, Alexander Alvaro, Sonia Alfano, Ramon Tremosa i Balcells, Kristiina Ojuland in Sophia in 't Veld v imenu skupine ALDE, Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms, Judith Sargentini, Rui Tavares in Ulrike Lunacek v imenu skupine Verts/ALE, Cornelia Ernst in Marie-Christine Vergiat v imenu skupine GUE/NGL o nedavnih političnih dogodkih na Madžarskem (2012/2511(RSP)) (B7-0095/2012).
Izjava podpredsednice Komisije in visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere v Rusiji
Razprava je potekala 1. februarja 2012 (točka 15 zapisnika z dne 1.2.2012).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 110(2) poslovnika zaključi razprava:
- Hannes Swoboda, Libor Rouček, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Pavel Poc, Kristian Vigenin in Mitro Repo v imenu skupine S&D o političnih razmerah v Rusiji (2012/2505(RSP)) (B7-0052/2012);
- José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Mario Mauro, Tokia Saïfi, Traian Ungureanu, Cristian Dan Preda, Jacek Protasiewicz, Krzysztof Lisek, Inese Vaidere, Francisco José Millán Mon, Elena Băsescu, Laima Liucija Andrikienė, Paweł Zalewski, Alojz Peterle, Filip Kaczmarek, Nadezhda Neynsky, Arnaud Danjean, Lena Kolarska-Bobińska, Jacek Saryusz-Wolski, Joachim Zeller in Vytautas Landsbergis v imenu skupine PPE o prihodnjih predsedniških volitvah v Rusiji 4. marca 2012 ter izidu volitev v dumo 4. decembra 2011 (2012/2505(RSP)) (B7-0056/2012);
- Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Ryszard Antoni Legutko, Paweł Robert Kowal, Michał Tomasz Kamiński, Konrad Szymański, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Roberts Zīle in Mirosław Piotrowski v imenu skupine ECR o razmerah v Rusiji (2012/2505(RSP)) (B7-0057/2012);
- Kristiina Ojuland, Alexander Graf Lambsdorff in Graham Watson v imenu skupine ALDE o prihodnjih predsedniških volitvah v Rusiji 4. marca 2012 ter izidu volitev v dumo 4. decembra 2011 (2012/2505(RSP)) (B7-0058/2012);
- Rebecca Harms, Werner Schulz, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Tarja Cronberg, Raül Romeva i Rueda, Indrek Tarand in Rui Tavares v imenu skupine Verts/ALE o prihajajočih predsedniških volitvah v Rusiji (2012/2505(RSP)) (B7-0060/2012).
- Predlog direktive Evropskega parlamenta in Sveta o varstvu posameznikov pri obdelavi osebnih podatkov, ki jih pristojni organi obdelujejo za namene preprečevanja, preiskovanja, odkrivanja ali pregona kaznivih dejanj ali izvrševanja kazenskih sankcij, in o prostem pretoku takih podatkov (COM(2012)0010 - C7-0024/2012 - 2012/0010(COD))
posredovano
pristojni :
LIBE
- Predlog uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o varstvu posameznikov pri obdelavi osebnih podatkov in o prostem pretoku takih podatkov (Splošna uredba o varstvu podatkov) (COM(2012)0011 - C7-0025/2012 - 2012/0011(COD)) Predsednik se bo v skladu s členom 124(1) poslovnika o tem predlogu posvetoval z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom.
posredovano
pristojni :
LIBE
mnenje :
ITRE, ECON, IMCO
- Predlog uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe Sveta (ES) št. 1225/2009 z dne 30.novembra2009 o zaščiti proti dampinškemu uvozu iz držav, ki niso članice Evropske skupnosti (COM(2012)0041 - C7-0030/2012 - 2012/0019(COD))
posredovano
pristojni :
INTA
- Predlog sklepa Sveta o sprejetju dopolnilnega raziskovalnega programa za projekt ITER (2014–2018) (COM(2011)0931 - C7-0032/2012 - 2011/0460(NLE))
posredovano
pristojni :
ITRE
mnenje :
BUDG
- Predlog direktive Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Direktive 2001/83/ES glede farmakovigilance (COM(2012)0052 - C7-0033/2012 - 2012/0025(COD)) Predsednik se bo v skladu s členoma 124(1) in 125(1) poslovnika o tem predlogu posvetoval z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom in Odborom regij.
posredovano
pristojni :
ENVI
mnenje :
ITRE, IMCO
- Predlog uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe (ES)št.726/2004 glede farmakovigilance (COM(2012)0051 - C7-0034/2012 - 2012/0023(COD)) Predsednik se bo v skladu s členoma 124(1) in 125(1) poslovnika o tem predlogu posvetoval z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom in Odborom regij.
posredovano
pristojni :
ENVI
mnenje :
ITRE, IMCO
- Posebno poročilo št. 16/2011 (razrešnica za leto 2011) - "Finančna pomoč EU za razgradnjo jedrskih elektrarn v Bolgariji, Litvi in na Slovaškem: dosežki in prihodnji izzivi" (N7-0041/2012 - C7-0040/2012 - 2012/2017(DEC))
posredovano
pristojni :
CONT
mnenje :
ITRE
- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 04/2012 - Oddelek III - Komisija (N7-0042/2012 - C7-0041/2012 - 2012/2018(GBD))
posredovano
pristojni :
BUDG
- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 02/2012 - Oddelek III - Komisija (N7-0043/2012 - C7-0043/2012 - 2012/2022(GBD))
posredovano
pristojni :
BUDG
2) od poslancev Parlamenta
2.1) predlog resolucije (člen 120 poslovnika)
- Juozas Imbrasas in Rolandas Paksas. Predlog resolucije o trgovinskem sporazumu o boju proti ponarejanju (B7-0096/2012) posredovano pristojni: INTA mnenje: DEVE, ITRE, JURI, LIBE
2.2) predlog priporočila (člen 121 poslovnika)
- Anneli Jäätteenmäki in Sarah Ludford v imenu skupine ALDE. Predlog priporočila Svetu o pogajanjih o sporazumu OZN o trgovini z orožjem (TCA) (B7-0094/2012) posredovano pristojni: AFET
5. Združitev družin državljanov tretjih držav, ki živijo v EU (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000015/2012), ki ga je postavil Juan Fernando López Aguilar v imenu odbora LIBE Komisiji: Zelena knjiga o pravici do združitve družin državljanov tretjih držav, ki živijo v EU (Direktiva 2003/86/ES) (B7-0031/2012)
Michel Barnier (član Komisije) je odgovoril na vprašanje za ustni odgovor
Govorili so Véronique Mathieu v imenu skupine PPE, Sylvie Guillaume v imenu skupine S&D, Cecilia Wikström v imenu skupine ALDE, Judith Sargentini v imenu skupine Verts/ALE, Kyriacos Triantaphyllides v imenu skupine GUE/NGL, Philip Claeys samostojni poslanec, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Cecilia Wikström, Simon Busuttil, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Zofija Mazej Kukovič, Claude Moraes, Sophia in 't Veld, Jean Lambert, Cornelis de Jong, Mario Borghezio, Auke Zijlstra, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Judith Sargentini, Monika Hohlmeier, Monika Flašíková Beňová, Hubert Pirker, Emine Bozkurt in Salvatore Iacolino.
Po postopku "catch the eye" so govorili Georgios Papanikolaou, Andrew Henry William Brons, Jan Mulder, Inês Cristina Zuber in Andreas Mölzer.
Govoril je Juan Fernando López Aguilar (avtor).
PREDSEDSTVO: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ podpredsednik
Govoril je Michel Barnier.
Razprava se je zaključila.
6. Regionalna Konvencija o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu *** - Regionalna Konvencija o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu (razprava)
Priporočilo o osnutku sklepa Sveta o sklenitvi regionalne Konvencije o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu [11343/2010 - C7-0207/2011- 2010/0093(NLE)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: Emilio Menéndez del Valle (A7-0026/2012)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000024/2012), ki sta ga postavila Emilio Menéndez del Valle in Vital Moreira v imenu odbora INTA Komisiji: Predlog sklepa Sveta o sklenitvi regionalne Konvencije o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu (B7-0036/2012)
Emilio Menéndez del Valle je predstavil poročilo in z Vitalom Moreiro (avtorjem)postavil vprašanje za ustni odgovor.
Michel Barnier (član Komisije) je odgovoril na vprašanje za ustni odgovor
Govorili so Ana Gomes (pripravljalka mnenja odbora AFET), Tokia Saïfi v imenu skupine PPE, Jörg Leichtfried v imenu skupine S&D, Niccolò Rinaldi v imenu skupine ALDE, Paul Murphy v imenu skupine GUE/NGL, Bastiaan Belder v imenu skupine EFD, Andreas Mölzer samostojni poslanec, Gianluca Susta, Alexandra Thein, George Sabin Cutaş in Ryszard Czarnecki v imenu skupine ECR.
Po postopku "catch the eye" je govoril João Ferreira.
Govorila sta Michel Barnier in Emilio Menéndez del Valle.
Vloženi predlog resolucije, s katero se v skladu s členom 115(5) poslovnika zaključi razprava:
- Emilio Menéndez del Valle in Vital Moreira v imenu odbora INTA o predlogu sklepa Sveta o sklenitvi regionalne Konvencije o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu (2012/2519(RSP)) (B7-0061/2012)
7. Prihodnost programa Globalno spremljanje okolja in varnosti (GMES) (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000325/2011), ki ga je postavil Norbert Glante v imenu odbora ITRE Komisiji: Prihodnost programa GMES (B7-0027/2012)
Michel Barnier (član Komisije) je odgovoril na vprašanje za ustni odgovor
Govoril je Norbert Glante (avtor).
Govorili so Rachida Dati v imenu skupine PPE, Silvia-Adriana Ţicău v imenu skupine S&D, Fiona Hall v imenu skupine ALDE, Jacqueline Foster v imenu skupine ECR, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Silvia-Adriana Ţicău, Vladimír Remek v imenu skupine GUE/NGL, Marian-Jean Marinescu, Vittorio Prodi, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Silvia-Adriana Ţicău, Oldřich Vlasák, Christine De Veyrac, Kay Swinburne, Salvatore Tatarella, Amalia Sartori in Damien Abad.
Po postopku "catch the eye" sta govorila Elena Băsescu in Petru Constantin Luhan.
Govoril je Michel Barnier.
Vloženi predlog resolucije, s katero se v skladu s členom 115(5) poslovnika zaključi razprava:
- Norbert Glante v imenu odbora ITRE o prihodnosti programa Globalno spremljanje okolja in varnosti (GMES) (2012/2509(RSP)) (B7-0063/2012)
(Seja se je pred začetkom glasovanja za trenutek prekinila.)
PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ predsednik
8. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih ...) so v prilogi zapisnika z naslovom “Izid glasovanj”.
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
8.1. Sistemi zajamčenih vlog ***I (glasovanje)
Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta o sistemih zajamčenih vlog (prenovitev) [COM(2010)0368 - C7-0177/2010- 2010/0207(COD)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Peter Simon (A7-0225/2011)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 1)
8.2. Smernice za proračun za leto 2013: drugi oddelki (razen Komisije) (glasovanje)
Poročilo o smernicah za proračunski postopek za leto 2013, oddelek I – Evropski parlament, oddelek II – Svet, oddelek IV – Sodišče, oddelek V – Računsko sodišče, oddelek VI – Evropski ekonomsko-socialni odbor, oddelek VII – Odbor regij, oddelek VIII – Evropski varuh človekovih pravic, oddelek IX – Evropski nadzornik za varstvo podatkov, oddelek X – Evropska služba za zunanje delovanje [2012/2001(BUD)] - Odbor za proračun. Poročevalec: Derek Vaughan (A7-0030/2012)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 2)
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Mario Mauro, Tokia Saïfi, Traian Ungureanu, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Jacek Protasiewicz, Krzysztof Lisek, Inese Vaidere, Francisco José Millán Mon, Vytautas Landsbergis, Elena Băsescu, Laima Liucija Andrikienė, Nadezhda Neynsky, Paweł Zalewski, Alojz Peterle, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Joachim Zeller, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska in Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė v imenu skupine PPE,
Hannes Swoboda, Libor Rouček, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Pavel Poc, Kristian Vigenin, Mitro Repo, Pino Arlacchi in Justas Vincas Paleckis v imenu skupine S&D,
Kristiina Ojuland, Alexander Graf Lambsdorff, Graham Watson, Edward McMillan-Scott in Annemie Neyts-Uyttebroeck v imenu skupine ALDE,
Werner Schulz, Barbara Lochbihler in Rebecca Harms v imenu skupine Verts/ALE,
Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Konrad Szymański, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Roberts Zīle in Paweł Robert Kowal v imenu skupine ECR.
José Bové, Yannick Jadot in Raül Romeva i Rueda v imenu skupine Verts/ALE,
Paul Murphy, Willy Meyer, Jacky Hénin, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Kartika Tamara Liotard, Marisa Matias, Takis Hadjigeorgiou, Søren Bo Søndergaard, Marie-Christine Vergiat, Miguel Portas, Helmut Scholz, Kyriacos Triantaphyllides in Sabine Lösing v imenu skupine GUE/NGL
(Predlog resolucije B7-0055/2012 je brezpredmeten.)
Govorila je
Cristiana Muscardini, ki je podala ustni predlog spremembe k odstavku 6, ki ni bil upoštevan, saj je več kot 40 poslancev nasprotovalo njegovemu obravnavanju.
8.8. Sporazum med EU in Marokom o vzajemnih ukrepih liberalizacije v zvezi s kmetijskimi in ribiškimi proizvodi *** (glasovanje)
Priporočilo o predlogu sklepa Sveta o sklenitvi Sporazuma v obliki izmenjave pisem med Evropsko unijo in Kraljevino Maroko o vzajemnih ukrepih liberalizacije v zvezi s kmetijskimi proizvodi, predelanimi kmetijskimi proizvodi ter ribami in ribiškimi proizvodi, nadomestitvi protokolov 1, 2 in 3 ter njihovih prilog ter spremembah Evro-mediteranskega sporazuma o pridružitvi med Evropskimi skupnostmi in njihovimi državami članicami na eni strani ter Kraljevino Maroko na drugi strani [15975/2010 - C7-0432/2010- 2010/0248(NLE)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: José Bové (A7-0023/2012)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 8)
José Bové (poročevalec), pred glasovanjem, ki je pojasnil glasovanje, in po glasovanju zaradi njegovega izida zahteval, da se njegovo ime črta s tega priporočila.
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ioannis Kasoulides, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Mario Mauro, Mário David, Andrzej Grzyb, Ria Oomen-Ruijten, Hans-Gert Pöttering, Laima Liucija Andrikienė, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Roberta Angelilli, Nadezhda Neynsky, Tokia Saïfi, Michael Gahler, Lena Kolarska-Bobińska, Monica Luisa Macovei, Simon Busuttil, Elena Băsescu, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Peter Šťastný, Marco Scurria in Elżbieta Katarzyna Łukacijewska v imenu skupine PPE,
Véronique De Keyser, Libor Rouček, Pino Arlacchi, Emine Bozkurt, Harlem Désir, Saïd El Khadraoui, Ana Gomes, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, María Muñiz De Urquiza, Raimon Obiols, Vincent Peillon, Carmen Romero López, Kristian Vigenin in Boris Zala v imenu skupine S&D,
Marietje Schaake, Louis Michel, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott, Marielle de Sarnez, Graham Watson, Kristiina Ojuland, Izaskun Bilbao Barandica, Sonia Alfano, Antonyia Parvanova in Jelko Kacin v imenu skupine ALDE,
Daniel Cohn-Bendit, Hélène Flautre, Raül Romeva i Rueda, Malika Benarab-Attou in Frieda Brepoels v imenu skupine Verts/ALE,
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki in Paweł Robert Kowal v imenu skupine ECR.
Cristian Dan Preda, ki je podal ustni predlog spremembe k odstavku 29, ki ni bil upoštevan, saj je več kot 40 poslancev nasprotovalo njegovemu obravnavanju.
8.13. Regionalna Konvencija o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu *** (glasovanje)
Priporočilo o osnutku sklepa Sveta o sklenitvi regionalne Konvencije o vseevropsko-sredozemskih preferencialnih pravilih o poreklu [11343/2010 - C7-0207/2011- 2010/0093(NLE)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: Emilio Menéndez del Valle (A7-0026/2012)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 13)
Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 170 poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.
Ustne obrazložitve glasovanja:
Poročilo: Peter Simon - A7-0225/2011 Iva Zanicchi, Charles Tannock, Daniel Hannan, Gay Mitchell in Julie Girling
Poročilo: Derek Vaughan - A7-0030/2012 Kay Swinburne, Frank Vanhecke, Charles Tannock, Daniel Hannan, Anneli Jäätteenmäki, Julie Girling, Bernd Posselt in Martin Kastler
Dolgoročni načrt za zahodni stalež šura - B7-0064/2012 Kay Swinburne, James Nicholson, Charles Tannock, Julie Girling in Seán Kelly
Prispevek skupne ribiške politike k ustvarjanju javnih dobrin - RC-B7-0579/2011 Kay Swinburne in James Nicholson
Nedavni politični dogodki na Madžarskem - B7-0050/2012, B7-0053/2012, B7-0095/2012 Norica Nicolai, Michał Tomasz Kamiński, Kristiina Ojuland, Mitro Repo, Ryszard Czarnecki, Zbigniew Ziobro, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Adam Bielan in Bernd Posselt
Razmere v Rusiji - RC-B7-0052/2012 Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Norica Nicolai, Michał Tomasz Kamiński, Kristiina Ojuland, Paul Murphy, Mitro Repo, Ryszard Czarnecki, Eduard Kukan, James Nicholson, Charles Tannock, Adam Bielan in Bernd Posselt
Sporazum med EU in Marokom o vzajemnih ukrepih liberalizacije v zvezi s kmetijskimi in ribiškimi proizvodi - RC-B7-0047/2012, B7-0047/2012, RC-B7-0048/2012 Mitro Repo in James Nicholson
Priporočilo: José Bové - A7-0023/2012 Mitro Repo, Ryszard Czarnecki in Bernd Posselt
Razmere v Siriji - RC-B7-0068/2012 in Devetnajsto zasedanje sveta OZN za človekove pravice - B7-0071/2012 Michał Tomasz Kamiński
Razmere v Siriji - RC-B7-0068/2012 Mitro Repo, James Nicholson, Adam Bielan in Bernd Posselt
Devetnajsto zasedanje sveta OZN za človekove pravice - B7-0071/2012 Paul Murphy, Mitro Repo, Gay Mitchell in Bernd Posselt
Dostop slepih do knjig - B7-0062/2012 Eduard Kukan, Charles Tannock, James Nicholson in Seán Kelly
Prihodnost programa Globalno spremljanje okolja in varnosti (GMES) - B7-0061/2012 Charles Tannock
10. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani "Séance en direct" na povezavi "Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)" in v tiskani prilogi "Izidi poimenskih glasovanj".
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 13.40, se je nadaljevala ob 15.00.)
PREDSEDSTVO: Rainer WIELAND podpredsednik
11. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
12. Sestava odborov in delegacij
Na zahtevo skupin PPE in S&D je Parlament ratificiral naslednji imenovanji:
Odbor LIBE: Edit Bauer
Delegacija za odnose s Palestinskim zakonodajnim svetom: Emer Costello.
13. Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (razprava)
(Za naslove in avtorje predlogov resolucij glej točko2 zapisnika z dne 14. 2. 2012)
13.1. Smrtna kazen v Belorusiji, zlasti primer Dimitrija Kanavaljava in Vladislava Kavaljova
Jacek Protasiewicz, Marek Henryk Migalski, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Barbara Lochbihler, Jiří Maštálka in Gerben-Jan Gerbrandy so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Peter Šťastný v imenu skupine PPE, Justas Vincas Paleckis v imenu skupine S&D, Ryszard Czarnecki v imenu skupine ECR, Franz Obermayr samostojni poslanec, Filip Kaczmarek, Mitro Repo, Kristiina Ojuland, Michał Tomasz Kamiński, Eduard Kukan in Adam Bielan.
Po postopku "catch the eye" so govorili Sari Essayah, Csaba Sógor, Michael Gahler, Seán Kelly, Eija-Riitta Korhola in Róża Gräfin von Thun und Hohenstein.
Bastiaan Belder, Cristian Dan Preda, Peter van Dalen, Kristian Vigenin, Rui Tavares, Jiří Maštálka in Marietje Schaake so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Bernd Posselt v imenu skupine PPE, Ana Gomes v imenu skupine S&D, Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, Raül Romeva i Rueda v imenu skupine Verts/ALE, Paul Murphy v imenu skupine GUE/NGL, Franz Obermayr samostojni poslanec, Eija-Riitta Korhola in Sari Essayah.
Po postopku "catch the eye" sta govorila Elena Băsescu in Cristian Silviu Buşoi.
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jacek Protasiewicz, Elmar Brok, Vytautas Landsbergis, Mario Mauro, Eduard Kukan, Inese Vaidere, Filip Kaczmarek, Laima Liucija Andrikienė, Jacek Saryusz-Wolski, Andrzej Grzyb, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Csaba Sógor, Roberta Angelilli, Tunne Kelam, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Zuzana Roithová, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Giovanni La Via, Lena Kolarska-Bobińska, Bogusław Sonik, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė in Tadeusz Zwiefka v imenu skupine PPE;
Véronique De Keyser, Libor Rouček, Justas Vincas Paleckis, Kristian Vigenin, Marek Siwiec, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Liisa Jaakonsaari in Rovana Plumb v imenu skupine S&D;
Ivars Godmanis, Leonidas Donskis, Sonia Alfano, Gerben-Jan Gerbrandy, Kristiina Ojuland, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott, Marielle de Sarnez, Graham Watson, Anneli Jäätteenmäki, Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Jelko Kacin in Antonyia Parvanova v imenu skupine ALDE;
Elisabeth Schroedter, Werner Schulz, Barbara Lochbihler in Raül Romeva i Rueda v imenu skupine Verts/ALE;
Charles Tannock in Marek Henryk Migalski v imenu skupine ECR;
Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Mario Mauro, Ria Oomen-Ruijten, Hans-Gert Pöttering, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Zuzana Roithová, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Giovanni La Via, Eduard Kukan, Lena Kolarska-Bobińska, Bogusław Sonik in Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė v imenu skupine PPE;
Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Pino Arlacchi, Liisa Jaakonsaari in Rovana Plumb v imenu skupine S&D;
Marietje Schaake, Sonia Alfano, Louis Michel, Kristiina Ojuland, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott, Marielle de Sarnez, Graham Watson, Izaskun Bilbao Barandica, Antonyia Parvanova in Jelko Kacin v imenu skupine ALDE;
Franziska Katharina Brantner, Hélène Flautre, Frieda Brepoels, Nicole Kiil-Nielsen, Margrete Auken, Raül Romeva i Rueda, Rui Tavares, Judith Sargentini in Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE;
Charles Tannock, Peter van Dalen, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba in Ryszard Czarnecki v imenu skupine ECR;
Bastiaan Belder in Jaroslav Paška v imenu skupine EFD.
Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Sandra Kalniete, Mario Mauro, Bernd Posselt, Roberta Angelilli, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Zuzana Roithová, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Giovanni La Via, Csaba Sógor, Lena Kolarska-Bobińska in Bogusław Sonik v imenu skupine PPE;
Véronique De Keyser, Christel Schaldemose, David Martin, Georgios Stavrakakis, Pino Arlacchi, Tanja Fajon in Liisa Jaakonsaari v imenu skupine S&D;
Marietje Schaake, Sonia Alfano, Kristiina Ojuland, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott, Marielle de Sarnez, Graham Watson, Leonidas Donskis, Louis Michel, Izaskun Bilbao Barandica in Jelko Kacin v imenu skupine ALDE;
Keith Taylor, Frieda Brepoels, Sandrine Bélier, Raül Romeva i Rueda, Barbara Lochbihler in Carl Schlyter v imenu skupine Verts/ALE;
Giles Chichester, pred glasovanjem, o postopku glasovanja.
15. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani "Séance en direct" na povezavi "Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)" in v tiskani prilogi "Izidi poimenskih glasovanj".
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
16. Sklepi o določenih dokumentih
Pridruženi odbori
odbor ITRE
- Gostovanje v javnih mobilnih komunikacijskih omrežjih v Uniji (prenovitev) (COM(2011)0402 - C7-0190/2011 - 2011/0187(COD)) (mnenje: JURI) Pridruženi odbori ITRE, IMCO (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 9.2.2012)
Napotitev na odbore
odbor DEVE
- Osnutek poročila s predlogom priporočila Evropskega parlamenta Svetu o načinih za morebitno ustanovitev evropskega sklada za demokracijo (2011/2245(INI)) posredovano pristojni: AFET mnenje: DEVE