Märksõnaregister 
 Eelnev 
 Järgnev 
 Terviktekst 
Protokoll
Esmaspäev, 24. veebruar 2014 - Strasbourg

3. Presidentuuri avaldused
Istungi stenogramm

Parlamendi president tegi avalduse, milles ta võttis kokku praeguse olukorra Ukrainas ja väljendas Euroopa Parlamendi solidaarsust Ukraina rahvaga ning mõistis hukka hiljutise vägivalla riigis.

President tervitas seejuures Julia Tõmošenko vabastamist, mis on ühtlasi Euroopa Parlamendi endise presidendi Pat Coxi ja Poola endise presidendi Aleksander Kwaśniewski tulemusliku tegevuse tulemus.

President toonitas, et praegu on esmatähtsad riigi stabiilsus ja ühtsus ning rahvuslik leppimine ning tuletas meelde, et Euroopa Parlament käsitleb Ukraina küsimust kolmapäeval, pärast ajutise delegatsiooni naasmist Kiievist.

Parlament mälestas minutilise leinaseisakuga neid, kes kaotasid elu võitluses demokraatia ja vabaduse eest.

°
° ° °

Seejärel tegi president avalduse, milles ta väljendas kaastunnet Indias Kerala rannikul 15. veebruaril 2012 toimunud traagilise õnnetuse ohvrite perekondadele. President tuletas meelde ka kahe Itaalia merejalaväelase Massimiliano Latorre ja Salvatore Girone saatust, keda India võimud peavad kinni juba üle kahe aasta.

President kutsus India võime üles kohaldama kehtivat rahvusvahelist õigust, kordas Itaalia ja Euroopa Liidu kindlameelsust piraatluse vastu võitlemisel kõikjal maailmas ning toonitas, et Euroopa Liidu ja India vahelised suhted peavad tuginema vastastikusele usaldusele, õiguse ülimuslikkuse austamisele, diplomaatiale ja dialoogile. Ta avaldas ühtlasi solidaarsust kahe Itaalia kodanikuga, keda peetakse kinni.

Õigusteave - Privaatsuspoliitika