Zoznam 
 Predchádzajúci 
 Nasledujúci 
 Úplné znenie 
Zápisnica
Pondelok, 24. februára 2014 - Štrasburg

3. Vyhlásenia predsedníctva
Doslovný zápis

Predseda vystúpil s vyhlásením, v ktorom zhrnul doterajšiu situáciu na Ukrajine a vyjadril predovšetkým solidaritu Parlamentu s ukrajinským ľudom a odsúdil nedávne násilnosti, ku ktorým došlo v tejto krajine.

Predseda okrem toho vyjadril potešenie nad prepustením Julie Tymošenkovej, a to vďaka službám Pata Coxa, bývalého predsedu Parlamentu, a Alexandrea Kwaśniewskeho, bývalého poľského prezidenta.

Zdôraznil, že prvoradá je teraz stabilita a jednota krajiny, ako aj národné zmierenie, a pripomenul, že Parlament bude rokovať o situácii na Ukrajine v stredu po návrate delegácie ad hoc z Kyjeva.

Parlament si uctil minútou ticha pamiatku obetí, ktoré prišli o život v boji za demokraciu a slobodu.

°
° ° °

Predseda následne vystúpil s vyhlásením, v ktorom vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí tragickej nehody, ku ktorej došlo na indickom pobreží, v Kerale, 15. februára 2012. Pripomenul tiež osud dvoch talianskych námorníkov, Massimiliana Latorreho a Salvatora Gironeho, ktorých indické orgány väznia už viac ako dva roky.

Predseda vyzval indické orgány, aby dodržiavali platné medzinárodné právo, zdôraznil angažovanosť Talianska a Európskej únie v boji proti pirátstvu na celom svete a pripomenul, že vťahy medzi Európskou úniou a Indiou musia byť založené na vzájomnej dôvere, rešpektovaní nadradenosti práva, diplomacii a dialógu. Vyjadril solidaritu s obidvomi väznenými talianskymi občanmi.

Právne upozornenie - Politika ochrany súkromia