Seznam 
Zápis
PDF 300kWORD 272k
Čtvrtek, 15. ledna 2015 - Štrasburk
1.Zahájení denního zasedání
 2.Situace v Libyi (předložené návrhy usnesení)
 3.Situace na Ukrajině (předložené návrhy usnesení)
 4.Situace v Egyptě (předložené návrhy usnesení)
 5.Případ dvou příslušníků italské námořní pěchoty (předložené návrhy usnesení)
 6.Pracovní program Komise na rok 2015 (předložené návrhy usnesení)
 7.Svoboda projevu v Turecku: nedávné případy zatčení novinářů a vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a sytematický nátlak vyvíjený na sdělovací prostředky (předložené návrhy usnesení)
 8.Výroční zpráva evropského veřejného ochránce práv za rok 2013 (rozprava)
 9.Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)
  9.1.Rusko, zejména případ Alexeje Navalného
  9.2.Pákistán, zejména situace po útoku na školu v Pešáváru
  9.3.Kyrgyzstán: zákon o homosexuální propagandě
 10.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 11.Hlasování
  11.1.Rusko, zejména případ Alexeje Navalného (hlasování)
  11.2.Pákistán, zejména situace po útoku na školu v Pešáváru (hlasování)
  11.3.Kyrgyzstán: zákon o homosexuální propagandě (hlasování)
  11.4.Výroční zpráva evropského veřejného ochránce práv za rok 2013 (hlasování)
  11.5.Situace v Libyi (hlasování)
  11.6.Situace na Ukrajině (hlasování)
  11.7.Situace v Egyptě (hlasování)
  11.8.Případ dvou příslušníků italské námořní pěchoty (hlasování)
  11.9.Pracovní program Komise na rok 2015 (hlasování)
  11.10.Svoboda projevu v Turecku: nedávné případy zatčení novinářů a vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a sytematický nátlak vyvíjený na sdělovací prostředky (hlasování)
 12.Vysvětlení hlasování
 13.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 14.Předložení dokumentů
 15.Rozhodnutí o určitých dokumentech
 16.Postoje Rady v 1. čtení
 17.Předání textů přijatých během zasedání
 18.Žádost o zbavení poslanecké imunity
 19.Termíny příštích zasedání
 20.Přerušení zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


ZÁPIS

ČTVRTEK 15. LEDNA 2015

PŘEDSEDNICTVÍ: Dimitrios PAPADIMOULIS
místopředseda

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 9:00.


2. Situace v Libyi (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Libyi (2014/3018(RSP))

Rozprava se konala dne 13. ledna 2015 (bod 14 zápisu ze dne 13.1.2015).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

- Victor Boștinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Hugues Bayet, Alessia Maria Mosca, Miroslav Poche, Michela Giuffrida, Vincent Peillon, Miriam Dalli, Neena Gill, Goffredo Maria Bettini, Gilles Pargneaux, Liisa Jaakonsaari, Marlene Mizzi, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Elena Valenciano, Tonino Picula, Sorin Moisă, Andi Cristea, Javi López, Tanja Fajon, Victor Negrescu, Zigmantas Balčytis, Afzal Khan a Boris Zala za skupinu S&D o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0011/2015);

- Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Jean Lambert, Bodil Ceballos, Jordi Sebastià, Igor Šoltes, Bronis Ropė, Josep-Maria Terricabras a Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0013/2015);

- Fernando Maura Barandiarán, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Dita Charanzová, Javier Nart, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Beatriz Becerra Basterrechea, Petr Ježek, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Gérard Deprez, Alexander Graf Lambsdorff, Pavel Telička, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Marielle de Sarnez a Louis Michel za skupinu ALDE o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0014/2015);

- Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski a Ryszard Czarnecki za skupinu ECR o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0030/2015);

- Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Dario Tamburrano a Valentinas Mazuronis za skupinu EFDD o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0031/2015);

- Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Tunne Kelam, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Michael Gahler, Claude Rolin, Traian Ungureanu, Dubravka Šuica, Philippe Juvin, Barbara Matera, Giovanni La Via, Pascal Arimont, Monica Macovei, Ivana Maletić a Lara Comi za skupinu PPE o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0032/2015);

- Javier Couso Permuy, Sabine Lösing, Patrick Le Hyaric, Fabio De Masi, João Ferreira, Miguel Viegas, Inês Cristina Zuber, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Ángela Vallina, Younous Omarjee, Kostas Chrysogonos, Georgios Katrougkalos, Kostadinka Kuneva, Sofia Sakorafa, Lidia Senra Rodríguez a Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL o situaci v Libyi (2014/3018(RSP)) (B8-0033/2015).

Hlasování: bod 11.5 zápisu ze dne 15.1.2015.


3. Situace na Ukrajině (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace na Ukrajině (2014/2965(RSP))

Rozprava se konala dne 14. ledna 2015 (bod 7 zápisu ze dne 14.1.2015).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

- Knut Fleckenstein, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Tonino Picula, Liisa Jaakonsaari, Ana Gomes, Pier Antonio Panzeri, Ioan Mircea Pașcu, Kati Piri, Goffredo Maria Bettini, Neena Gill, Alessia Maria Mosca, Miroslav Poche, Michela Giuffrida, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Sorin Moisă, Nicola Caputo, Andi Cristea, Tanja Fajon, Javi López, Miltiadis Kyrkos, Victor Negrescu, Jeppe Kofod, Viorica Dăncilă, Zigmantas Balčytis, Arne Lietz a Afzal Khan za skupinu S&D o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0008/2015);

- Rebecca Harms, Ulrike Lunacek, Tamás Meszerics, Heidi Hautala, Benedek Jávor, Yannick Jadot, Peter Eriksson, Ernest Maragall, Helga Trüpel, Davor Škrlec a Igor Šoltes za skupinu Verts/ALE o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0018/2015);

- Charles Tannock, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Roberts Zīle, Stanisław Ożóg, Ruža Tomašić, Zbigniew Kuźmiuk a Geoffrey Van Orden za skupinu ECR o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0020/2015);

- Johannes Cornelis van Baalen, Petras Auštrevičius, Louis Michel, Catherine Bearder, Fredrick Federley, Paavo Väyrynen, Kaja Kallas, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivo Vajgl, Urmas Paet, Pavel Telička, Juan Carlos Girauta Vidal, Dita Charanzová, Fernando Maura Barandiarán, Beatriz Becerra Basterrechea, Ilhan Kyuchyuk, Martina Dlabajová, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Petr Ježek, Gérard Deprez, Alexander Graf Lambsdorff a Marietje Schaake za skupinu ALDE o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0021/2015);

- Valentinas Mazuronis, Kristina Winberg a Peter Lundgren za skupinu EFDD o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0025/2015);

- Helmut Scholz, Miloslav Ransdorf, Barbara Spinelli, Kateřina Konečná, Patrick Le Hyaric, Kostas Chrysogonos a Georgios Katrougkalos za skupinu GUE/NGL o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0027/2015);

- Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Jacek Saryusz-Wolski, Andrej Plenković, Sandra Kalniete, Jerzy Buzek, David McAllister, Esther de Lange, Michael Gahler, Ivo Belet, Daniel Caspary, Lorenzo Cesa, Anna Maria Corazza Bildt, Andrzej Grzyb, Tunne Kelam, Alojz Peterle, Eduard Kukan, Gabrielius Landsbergis, György Schöpflin, Traian Ungureanu, Davor Ivo Stier, Monica Macovei, Dubravka Šuica, László Tőkés, Jarosław Wałęsa, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Michał Boni, Michaela Šojdrová, Mariya Gabriel, Claude Rolin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Joachim Zeller, Giovanni La Via, Barbara Matera, Pascal Arimont, Ivana Maletić a Andrea Bocskor za skupinu PPE o situaci na Ukrajině (2014/2965(RSP)) (B8-0029/2015).

Hlasování: bod 11.6 zápisu ze dne 15.1.2015.


4. Situace v Egyptě (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Egyptě (2014/3017(RSP))

Rozprava se konala dne 14. ledna 2015 (bod 10 zápisu ze dne 14.1.2015)

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

- Victor Boștinaru, Richard Howitt, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Ana Gomes, Neena Gill, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Alessia Maria Mosca, Goffredo Maria Bettini, Brando Benifei, Michela Giuffrida, Miroslav Poche, Tonino Picula, Alessandra Moretti, Liisa Jaakonsaari, Nicola Caputo, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Ricardo Serrão Santos, Andrejs Mamikins, Pier Antonio Panzeri, Tanja Fajon, Javi López, Victor Negrescu, Zigmantas Balčytis a Boris Zala za skupinu S&D o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0012/2015);

- Judith Sargentini, Igor Šoltes, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Barbara Lochbihler, Alyn Smith, Molly Scott Cato, Eva Joly, Bodil Ceballos, Pascal Durand, Bart Staes, Ernest Maragall a Klaus Buchner za skupinu Verts/ALE o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0019/2015);

- Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski a Ryszard Czarnecki za skupinu ECR o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0022/2015);

- Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo a Dario Tamburrano za skupinu EFDD o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0023/2015);

- Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Tunne Kelam, Mariya Gabriel, Eduard Kukan, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Michael Gahler, Fernando Ruas, Claude Rolin, Traian Ungureanu, Dubravka Šuica, Barbara Matera, Giovanni La Via, Pascal Arimont, Monica Macovei, Ivana Maletić a Lara Comi za skupinu PPE o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0024/2015);

- Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Frédérique Ries, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Louis Michel, Gérard Deprez, Pavel Telička, Alexander Graf Lambsdorff a Fredrick Federley za skupinu ALDE o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0026/2015);

- Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Marina Albiol Guzmán, Ángela Vallina, Younous Omarjee, Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat a Kateřina Konečná za skupinu GUE/NGL o situaci v Egyptě (2014/3017(RSP)) (B8-0028/2015).

Hlasování: bod 11.7 zápisu ze dne 15.1.2015.


5. Případ dvou příslušníků italské námořní pěchoty (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Případ dvou příslušníků italské námořní pěchoty (2014/2512(RSP))

Rozprava se konala dne 14. ledna 2015 (bod 11 zápisu ze dne 14.1.2015).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

- Lara Comi, Cristian Dan Preda, Barbara Matera, Raffaele Fitto, Antonio Tajani, Salvatore Cicu, Michael Gahler, Jacek Saryusz-Wolski, Andrej Plenković, Ivana Maletić a Elisabetta Gardini za skupinu PPE o případu dvou příslušníků italského námořnictva (2015/2512(RSP)) (B8-0006/2015);

- Karima Delli a Igor Šoltes za skupinu Verts/ALE o případu dvou příslušníků italského námořnictva (2015/2512(RSP)) (B8-0009/2015);

- Javier Nart, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Ivo Vajgl, Louis Michel, Johannes Cornelis van Baalen, Gérard Deprez, Pavel Telička, Fredrick Federley a Marietje Schaake za skupinu ALDE o případu dvou příslušníků italského námořnictva (2015/2512(RSP)) (B8-0010/2015);

- Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli a Tiziana Beghin za skupinu EFDD o případu dvou příslušníků italského námořnictva (2015/2512(RSP)) (B8-0015/2015);

- Goffredo Maria Bettini, Simona Bonafè, Victor Boștinaru, Mercedes Bresso, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Silvia Costa, Nicola Danti, Paolo De Castro, Isabella De Monte, Knut Fleckenstein, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Michela Giuffrida, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Agnes Jongerius, Kashetu Kyenge, Jörg Leichtfried, Sorin Moisă, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Alessandra Moretti, Pier Antonio Panzeri, Massimo Paolucci, Pina Picierno, Gianni Pittella, Marc Tarabella, Patrizia Toia, Elena Valenciano, Flavio Zanonato, Marju Lauristin a Afzal Khan za skupinu S&D o případu dvou příslušníků italského námořnictva (2015/2512(RSP)) (B8-0016/2015);

- Charles Tannock a Geoffrey Van Orden za skupinu ECR o případu dvou příslušníků italského námořnictva (2015/2512(RSP)) (B8-0017/2015).

Hlasování: bod 11.8 zápisu ze dne 15.1.2015.


6. Pracovní program Komise na rok 2015 (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení Rady a Komise: Pracovní program Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP))

Rozprava se konala dne 16. prosince 2014 (bod 10 zápisu ze dne 16.12.2014).


Návrhy usnesení předložené v souladu s článkem 37 jednacího řádu na závěr rozpravy:

- József Szájer a Lara Comi za skupinu PPE o pracovním programu Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP)) (B8-0001/2015);

- Bas Eickhout za skupinu Verts/ALE o pracovním programu Komise na rok 2015 (2014/2829 (RSP)) (B8-0007/2015);

- Sophia in 't Veld, Pavel Telička a Dita Charanzová za skupinu ALDE o prioritách Evropského parlamentu pro pracovní program Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP)) (B8-0034/2015);

- Gianni Pittella a Enrique Guerrero Salom za skupinu S&D o pracovním programu Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP)) (B8-0035/2015);

- Vicky Ford za skupinu ECR o pracovním programu Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP)) (B8-0037/2015)

- David Borrelli, Fabio Massimo Castaldo, Dario Tamburrano, Valentinas Mazuronis a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o pracovním programu Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP)) (B8-0038/2015):

- Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL o prioritách Parlamentu pro pracovní program Komise na rok 2015 (2014/2829(RSP)) (B8-0039/2015).

Hlasování: bod 11.9 zápisu ze dne 15.1.2015.


7. Svoboda projevu v Turecku: nedávné případy zatčení novinářů a vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a sytematický nátlak vyvíjený na sdělovací prostředky (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Svoboda projevu v Turecku: nedávné případy zatčení novinářů a vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a sytematický nátlak vyvíjený na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP))

Rozprava se konala dne 17. prosince 2014 (bod 16 zápisu ze dne 17.12.2014).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

- Kati Piri, Knut Fleckenstein, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Alessia Maria Mosca, Goffredo Maria Bettini, Alessandra Moretti, Liisa Jaakonsaari, Sorin Moisă, Tonino Picula, Javi López, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Pier Antonio Panzeri, Michela Giuffrida, Arne Lietz, Zigmantas Balčytis, Afzal Khan, Tanja Fajon, Miroslav Poche a Victor Negrescu za skupinu S&D o svobodě projevu v Turecku: nedávné zatýkání novinářů, vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a systematický tlak na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP)) (B8-0036/2015);

- Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Affronte, Daniela Aiuto, Dario Tamburrano, Kristina Winberg, Peter Lundgren a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o svobodě projevu v Turecku: nedávné zatýkání novinářů, vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a systematický tlak na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP)) (B8-0040/2015);

- Alexander Graf Lambsdorff, Johannes Cornelis van Baalen, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Petr Ježek, Ivo Vajgl, Louis Michel, Gérard Deprez, Pavel Telička, Fredrick Federley a Marielle de Sarnez za skupinu ALDE o svobodě projevu v Turecku – nedávném zatýkání novinářů a vedoucích pracovníků sdělovacích prostředků a systematickém tlaku na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP)) (B8-0041/2015);

- Rebecca Harms, Ska Keller, Michel Reimon, Judith Sargentini, Barbara Lochbihler, Davor Škrlec, Jean Lambert, Heidi Hautala, Bodil Ceballos a Ulrike Lunacek za skupinu Verts/ALE o svobodě projevu v Turecku – nedávném zatýkání novinářů a vedoucích pracovníků sdělovacích prostředků a systematickém tlaku na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP)) (B8-0042/2015);

- Renate Sommer, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Andrej Plenković, Tunne Kelam, David McAllister, Philippe Juvin, Michael Gahler, Michaela Šojdrová, Artis Pabriks, Barbara Matera, Davor Ivo Stier, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Giovanni La Via, Pascal Arimont, Ivana Maletić a Lara Comi za skupinu PPE o svobodě projevu v Turecku – nedávném zatýkání novinářů a vedoucích pracovníků sdělovacích prostředků a systematickém tlaku na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP)) (B8-0043/2015);

- Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Josu Juaristi Abaunz, Curzio Maltese, João Ferreira, Inês Cristina Zuber, Miguel Viegas, Lidia Senra Rodríguez, Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Ángela Vallina, Kostas Chrysogonos, Georgios Katrougkalos, Kostadinka Kuneva, Sofia Sakorafa a Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL o svobodě projevu v Turecku: nedávné zatýkání novinářů a vedoucích pracovníků sdělovacích prostředků a systematický tlak na sdělovací prostředky v Turecku (2014/3011(RSP)) (B8-0044/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker a Angel Dzhambazki za skupinu ECR o svobodě projevu v Turecku – nedávném zatýkání novinářů a vedoucích pracovníků sdělovacích prostředků a systematickém tlaku na sdělovací prostředky (2014/3011(RSP)) (B8-0045/2015).

Hlasování: bod 11.10 zápisu ze dne 15.1.2015.


8. Výroční zpráva evropského veřejného ochránce práv za rok 2013 (rozprava)

Zpráva o výroční zprávě o činnosti evropského veřejného ochránce práv za rok 2013 [2014/2159(INI)] - Petiční výbor. Zpravodaj: Jarosław Wałęsa (A8-0058/2014)

Jarosław Wałęsa uvedl zprávu.

Vystoupili: EMILY O'REILLY (veřejná ochránkyně práv) a Frans Timmermans (první místopředseda Komise).

Vystoupili: Peter Jahr za skupinu PPE, Soledad Cabezón Ruiz za skupinu S&D, Notis Marias za skupinu ECR, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bill Etheridge, Beatriz Becerra Basterrechea za skupinu ALDE, Ángela Vallina za skupinu GUE/NGL, Margrete Auken za skupinu Verts/ALE, Eleonora Evi za skupinu EFDD, Edouard Ferrand nezařazený, Rosa Estaràs Ferragut, Marlene Mizzi, Kazimierz Michał Ujazdowski, Cecilia Wikström, Liadh Ní Riada, Krisztina Morvai, Roberta Metsola, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Maria Grapini, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Steeve Briois, Pál Csáky, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Jude Kirton-Darling a Heinz K. Becker.

PŘEDSEDNICTVÍ: Adina-Ioana VĂLEAN
místopředsedkyně

Vystoupili: Bogusław Liberadzki, Carlos Coelho, Vilija Blinkevičiūtė, Emil Radev, Péter Niedermüller, Tomáš Zdechovský a Alberto Cirio.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Csaba Sógor, Nicola Caputo, Ingeborg Gräßle, Luke Ming Flanagan, Milan Zver, Ignazio Corrao a Seán Kelly.

Vystoupili: Frans Timmermans, EMILY O'REILLY a Jarosław Wałęsa.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.4 zápisu ze dne 15.1.2015.


9. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)

(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz bod 2 zápisu ze dne 13.1.2015.)


9.1. Rusko, zejména případ Alexeje Navalného

Návrhy usnesení B8-0046/2015, B8-0047/2015, B8-0048/2015, B8-0049/2015, B8-0051/2015, B8-0055/2015 a B8-0059/2015 (2015/2503(RSP))

Tamás Meszerics, Charles Tannock, Ignazio Corrao, Marie-Christine Vergiat, Guy Verhofstadt, Josef Weidenholzer a Cristian Dan Preda uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Jaromír Štětina za skupinu PPE, Ana Gomes za skupinu S&D, Mark Demesmaeker za skupinu ECR, Urmas Paet za skupinu ALDE, Jiří Maštálka za skupinu GUE/NGL, Gianluca Buonanno nezařazený, Enrico Gasbarra, Dawid Bohdan Jackiewicz a Hans-Olaf Henkel.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Petras Auštrevičius, Giulia Moi a Krisztina Morvai.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.1 zápisu ze dne 15.1.2015.


9.2. Pákistán, zejména situace po útoku na školu v Pešáváru

Návrhy usnesení B8-0050/2015, B8-0052/2015, B8-0053/2015, B8-0057/2015, B8-0058/2015, B8-0060/2015 a B8-0062/2015 (2015/2514(RSP))

Charles Tannock, Jean Lambert, Fernando Maura Barandiarán, Ignazio Corrao, Marie-Christine Vergiat, Josef Weidenholzer a Jeroen Lenaers uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Bogdan Brunon Wenta za skupinu PPE, Kashetu Kyenge za skupinu S&D, Sajjad Karim za skupinu ECR, José Inácio Faria za skupinu ALDE, Tania González Peñas za skupinu GUE/NGL, Amjad Bashir za skupinu EFDD, Barbara Kappel nezařazená, Pavel Svoboda, Nicola Caputo, Aymeric Chauprade a Afzal Khan.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Dubravka Šuica, Miroslav Mikolášik a Fabio Massimo Castaldo.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.2 zápisu ze dne 15.1.2015.


9.3. Kyrgyzstán: zákon o homosexuální propagandě

Návrhy usnesení B8-0054/2015, B8-0056/2015, B8-0061/2015, B8-0063/2015, B8-0064/2015 a B8-0065/2015 (2015/2505(RSP))

Ulrike Lunacek, Beatriz Becerra Basterrechea, Mark Demesmaeker, Josef Weidenholzer, Tunne Kelam a Malin Björk uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Stanislav Polčák za skupinu PPE, Tanja Fajon za skupinu S&D, Lidia Senra Rodríguez za skupinu GUE/NGL, Ignazio Corrao za skupinu EFDD, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Miriam Dalli, Fabio Massimo Castaldo, Jiří Pospíšil, Goffredo Maria Bettini a Isabella Adinolfi.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.3 zápisu ze dne 15.1.2015.


PŘEDSEDNICTVÍ: Alexander Graf LAMBSDORFF
místopředseda

10. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.

°
° ° °

Vystoupili: Ana Gomes, aby vyjádřila pohoršení nad trestem 1000 ran bičem, ke kterému byl v saudské Arábii odsouzen Raif Badawi, Elmar Brok, aby poděkoval místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federice Mogheriniové za její účast při rozpravách, které se tento týden konaly, a aby se zmínil o případné změně týkající se organizece rozprav v oblasti zahraničních věcí, a Anna Maria Corazza Bildt k tomu, že se ve středu nekonalo hlasování (předsedající poskytl poslankyni doplňující informace na toto téma).


11. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.


11.1. Rusko, zejména případ Alexeje Navalného (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0046/2015, B8-0047/2015, B8-0048/2015, B8-0049/2015, B8-0051/2015, B8-0055/2015 a B8-0059/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0046/2015

(nahrazující B8-0046/2015, B8-0047/2015, B8-0048/2015, B8-0049/2015, B8-0055/2015 a B8-0059/2015):

předložen těmito poslanci:

Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Arnaud Danjean, Tunne Kelam, Giovanni La Via, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, Bogdan Brunon Wenta, David McAllister, Csaba Sógor, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Jarosław Wałęsa, Andrej Plenković, Monica Macovei, Andrzej Grzyb, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Jaromír Štětina, Davor Ivo Stier, Jeroen Lenaers, Luděk Niedermayer, Inese Vaidere, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Stanislav Polčák, Pavel Svoboda a Gabrielius Landsbergis za skupinu PPE;

Josef Weidenholzer, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Liisa Jaakonsaari, Nicola Caputo, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Goffredo Maria Bettini, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Vilija Blinkevičiūtė, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Michela Giuffrida, Marc Tarabella, Victor Negrescu, Viorica Dăncilă, Miriam Dalli, Afzal Khan a Miroslav Poche za skupinu S&D;

Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Jana Žitňanská, Stanisław Ożóg, Karol Karski, Zbigniew Kuźmiuk, Ruža Tomašić, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Kazimierz Michał Ujazdowski a Hans-Olaf Henkel za skupinu ECR;

Guy Verhofstadt, Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Marielle de Sarnez, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Fernando Maura Barandiarán, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl a Johannes Cornelis van Baalen za skupinu ALDE;

Heidi Hautala, Tamás Meszerics, Bodil Ceballos, Bart Staes a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE;

Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Valentinas Mazuronis za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0006)

(Návrh usnesení B8-0051/2015 se nebere v potaz.)


11.2. Pákistán, zejména situace po útoku na školu v Pešáváru (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0050/2015, B8-0052/2015, B8-0053/2015, B8-0057/2015, B8-0058/2015, B8-0060/2015 a B8-0062/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0050/2015

(nahrazující B8-0050/2015, B8-0052/2015, B8-0053/2015, B8-0057/2015, B8-0058/2015, B8-0060/2015 a B8-0062/2015):

předložen těmito poslanci:

Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, Arnaud Danjean, Tunne Kelam, Eduard Kukan, Giovanni La Via, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Dubravka Šuica, Bogdan Brunon Wenta, David McAllister, Csaba Sógor, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Jarosław Wałęsa, Andrej Plenković, Monica Macovei, Andrzej Grzyb, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, Mariya Gabriel, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jaromír Štětina, Davor Ivo Stier, Luděk Niedermayer, Inese Vaidere, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein a Gabrielius Landsbergis za skupinu PPE;

Josef Weidenholzer, Liisa Jaakonsaari, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Goffredo Maria Bettini, Enrico Gasbarra, Kashetu Kyenge, Andi Cristea, Krystyna Łybacka, Richard Howitt, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Miroslav Poche, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Michela Giuffrida, Marc Tarabella, Victor Negrescu, Viorica Dăncilă, Miriam Dalli, Hugues Bayet a Afzal Khan za skupinu S&D;

Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Mark Demesmaeker a Jana Žitňanská za skupinu ECR;

Fernando Maura Barandiarán, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Juan Carlos Girauta Vidal, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Ulrike Müller, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans a Ivo Vajgl za skupinu ALDE;

Marie-Christine Vergiat a Younous Omarjee za skupinu GUE/NGL;

Jean Lambert a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE;

Ignazio Corrao, Dario Tamburrano, Marco Valli, Fabio Massimo Castaldo, Amjad Bashir a Rolandas Paksas za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0007)


11.3. Kyrgyzstán: zákon o homosexuální propagandě (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0054/2015, B8-0056/2015, B8-0061/2015, B8-0063/2015, B8-0064/2015 a B8-0065/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0054/2015

(nahrazující B8-0054/2015, B8-0056/2015, B8-0061/2015, B8-0063/2015, B8-0064/2015 a B8-0065/2015):

předložen těmito poslanci:

Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, Arnaud Danjean, Giovanni La Via, Lara Comi, Bogdan Brunon Wenta, Davor Ivo Stier, Csaba Sógor, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Jeroen Lenaers, Luděk Niedermayer, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Stanislav Polčák a Róża Gräfin von Thun und Hohenstein za skupinu PPE;

Josef Weidenholzer, Liisa Jaakonsaari, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Goffredo Maria Bettini, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Michela Giuffrida, Miroslav Poche, Marc Tarabella, Victor Negrescu, Viorica Dăncilă, Miriam Dalli, Hugues Bayet a Tanja Fajon za skupinu S&D;

Charles Tannock za skupinu ECR;

Sophia in 't Veld, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Juan Carlos Girauta Vidal, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Fernando Maura Barandiarán, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Ivo Vajgl a Hilde Vautmans za skupinu ALDE;

Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Younous Omarjee, Patrick Le Hyaric a Lola Sánchez Caldentey za skupinu GUE/NGL;

Ulrike Lunacek, Tamás Meszerics, Heidi Hautala a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE;

Daniela Aiuto, Dario Tamburrano, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi, Laura Agea, Marco Valli a Fabio Massimo Castaldo.

přijat (P8_TA(2015)0008)

Vystoupení

Ulrike Lunacek předložila ústní pozměňovací návrh k bodu odůvodnění F, který byl vzat v potaz.


11.4. Výroční zpráva evropského veřejného ochránce práv za rok 2013 (hlasování)

Zpráva o výroční zprávě o činnosti evropského veřejného ochránce práv za rok 2013 [2014/2159(INI)] - Petiční výbor. Zpravodaj: Jarosław Wałęsa (A8-0058/2014)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0009)


11.5. Situace v Libyi (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0011/2015, B8-0013/2015, B8-0014/2015, B8-0030/2015, B8-0031/2015, B8-0032/2015 a B8-0033/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0011/2015

(nahrazující B8-0011/2015, B8-0013/2015, B8-0014/2015, B8-0030/2015, B8-0031/2015 a B8-0032/2015):

předložen těmito poslanci:

Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Tunne Kelam, Francisco José Millán Mon, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Michael Gahler, Antonio López-Istúriz White, Claude Rolin, Traian Ungureanu, Dubravka Šuica, Barbara Matera, Giovanni La Via, Pascal Arimont, Monica Macovei, Ivana Maletić, Lara Comi, Gabrielius Landsbergis, Elisabetta Gardini a József Nagy za skupinu PPE;

Victor Boștinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Hugues Bayet, Alessia Maria Mosca, Miroslav Poche, Michela Giuffrida, Vincent Peillon, Miriam Dalli, Neena Gill, Goffredo Maria Bettini, Gilles Pargneaux, Liisa Jaakonsaari, Marlene Mizzi, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Elena Valenciano, Tonino Picula, Sorin Moisă, Andi Cristea, Javi López, Tanja Fajon, Victor Negrescu, Zigmantas Balčytis, Afzal Khan, Boris Zala, David Martin, Soraya Post, Eugen Freund a István Ujhelyi za skupinu S&D;

Charles Tannock, Ruža Tomašić a Branislav Škripek za skupinu ECR;

Fernando Maura Barandiarán, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Dita Charanzová, Javier Nart, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Beatriz Becerra Basterrechea, Petr Ježek, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Gérard Deprez, Alexander Graf Lambsdorff, Pavel Telička, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Marielle de Sarnez, Louis Michel, Petras Auštrevičius a Urmas Paet za skupinu ALDE;

Barbara Lochbihler a Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE;

Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo a Dario Tamburrano za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0010)

Vystoupení

Beatrix von Storch předložila ústní pozměňovací návrh, kterým se vkládá nový bod 14a, který byl vzat v potaz.

(Návrh usnesení B8-0033/2015 se nebere v potaz.)


11.6. Situace na Ukrajině (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0008/2015, B8-0018/2015, B8-0020/2015, B8-0021/2015, B8-0025/2015, B8-0027/2015 a B8-0029/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0008/2015

(nahrazující B8-0008/2015, B8-0018/2015, B8-0020/2015, B8-0021/2015 a B8-0029/2015):

předložen těmito poslanci:

Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Jacek Saryusz-Wolski, Arnaud Danjean, Andrej Plenković, Sandra Kalniete, Jerzy Buzek, David McAllister, Esther de Lange, Michael Gahler, Francisco José Millán Mon, Ivo Belet, Daniel Caspary, Lorenzo Cesa, Anna Maria Corazza Bildt, Andrzej Grzyb, Tunne Kelam, Alojz Peterle, Eduard Kukan, Gabrielius Landsbergis, György Schöpflin, Traian Ungureanu, Davor Ivo Stier, Monica Macovei, Dubravka Šuica, László Tőkés, Jarosław Wałęsa, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Michał Boni, Michaela Šojdrová, Mariya Gabriel, Claude Rolin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Joachim Zeller, Giovanni La Via, Barbara Matera, Pascal Arimont, Ivana Maletić, Andrea Bocskor, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Dariusz Rosati, Inese Vaidere, Jaromír Štětina a József Nagy za skupinu PPE;

Knut Fleckenstein, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Tonino Picula, Liisa Jaakonsaari, Ana Gomes, Pier Antonio Panzeri, Ioan Mircea Pașcu, Kati Piri, Goffredo Maria Bettini, Neena Gill, Alessia Maria Mosca, Miroslav Poche, Michela Giuffrida, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Sorin Moisă, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miltiadis Kyrkos, Tanja Fajon, Javi López, Victor Negrescu, Jeppe Kofod, Viorica Dăncilă, Zigmantas Balčytis, Arne Lietz, Afzal Khan, Boris Zala, Tibor Szanyi, David Martin, Soraya Post, Elena Valenciano, István Ujhelyi a Marju Lauristin za skupinu S&D;

Charles Tannock, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Roberts Zīle, Stanisław Ożóg, Valdemar Tomaševski, Zbigniew Kuźmiuk, Geoffrey Van Orden, Kazimierz Michał Ujazdowski a Jadwiga Wiśniewska za skupinu ECR;

Petras Auštrevičius, Louis Michel, Catherine Bearder, Fredrick Federley, Paavo Väyrynen, Kaja Kallas, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivo Vajgl, Urmas Paet, Pavel Telička, Juan Carlos Girauta Vidal, Dita Charanzová, Fernando Maura Barandiarán, Beatriz Becerra Basterrechea, Ilhan Kyuchyuk, Martina Dlabajová, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Petr Ježek, Gérard Deprez, Alexander Graf Lambsdorff, Marietje Schaake a Philippe De Backer za skupinu ALDE;

Rebecca Harms, Heidi Hautala a Benedek Jávor za skupinu Verts/ALE;

Valentinas Mazuronis.

přijat (P8_TA(2015)0011)

(Návrhy usnesení B8-0025/2015 a B8-0027/2015 se neberou v potaz.)


11.7. Situace v Egyptě (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0012/2015, B8-0019/2015, B8-0022/2015, B8-0023/2015, B8-0024/2015, B8-0026/2015 a B8-0028/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0012/2015

(nahrazující B8-0012/2015, B8-0019/2015, B8-0022/2015, B8-0024/2015 a B8-0026/2015):

předložen těmito poslanci:

Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Tunne Kelam, Mariya Gabriel, Eduard Kukan, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Michael Gahler, Fernando Ruas, Claude Rolin, Traian Ungureanu, Dubravka Šuica, Barbara Matera, Giovanni La Via, Pascal Arimont, Monica Macovei, Ivana Maletić, Lara Comi a Gabrielius Landsbergis za skupinu PPE;

Victor Boștinaru, Richard Howitt, Alessia Maria Mosca, Goffredo Maria Bettini, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Ana Gomes, Neena Gill, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Brando Benifei, Michela Giuffrida, Miroslav Poche, Tonino Picula, Alessandra Moretti, Liisa Jaakonsaari, Nicola Caputo, Sorin Moisă, Ricardo Serrão Santos, Andrejs Mamikins, Pier Antonio Panzeri, Tanja Fajon, Javi López, Victor Negrescu, David Martin, Soraya Post, Boris Zala a Eugen Freund za skupinu S&D;

Charles Tannock a Ruža Tomašić za skupinu ECR;

Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Frédérique Ries, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Louis Michel, Gérard Deprez, Pavel Telička, Alexander Graf Lambsdorff, Fredrick Federley, Petras Auštrevičius a Urmas Paet za skupinu ALDE;

Judith Sargentini, Eva Joly a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE;

Fabio Massimo Castaldo a Ignazio Corrao.

přijat (P8_TA(2015)0012)

Vystoupení

Victor Boștinaru předložil ústní pozměňovací návrh, kterým se vkládá nový bod 3a, který byl vzat v potaz.

Cristian Dan Preda předložil ústní pozměňovací návrh k bodu odůvodnění J, který byl vzat v potaz.

(Návrhy usnesení B8-0023/2015 a B8-0028/2015 se neberou v potaz.)


11.8. Případ dvou příslušníků italské námořní pěchoty (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0006/2015, B8-0009/2015, B8-0010/2015, B8-0015/2015, B8-0016/2015 a B8-0017/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0006/2015

(nahrazující B8-0006/2015, B8-0009/2015, B8-0010/2015, B8-0015/2015 a B8-0016/2015):

předložen těmito poslanci:

Lara Comi, Cristian Dan Preda, Salvatore Cicu, Jacek Saryusz-Wolski, Antonio Tajani, Lorenzo Cesa, Elisabetta Gardini, Michael Gahler, Barbara Matera, Raffaele Fitto, Andrej Plenković a Ivana Maletić za skupinu PPE;

Goffredo Maria Bettini, Simona Bonafè, Victor Boștinaru, Mercedes Bresso, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Silvia Costa, Nicola Danti, Paolo De Castro, Isabella De Monte, Knut Fleckenstein, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Michela Giuffrida, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Agnes Jongerius, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Jörg Leichtfried, Marju Lauristin, Sorin Moisă, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Alessandra Moretti, Pier Antonio Panzeri, Massimo Paolucci, Pina Picierno, Gianni Pittella, Marc Tarabella, Patrizia Toia, Elena Valenciano, Flavio Zanonato, José Blanco López a Javi López za skupinu S&D;

Javier Nart, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Ivo Vajgl, Louis Michel, Johannes Cornelis van Baalen, Gérard Deprez, Pavel Telička, Fredrick Federley, Marietje Schaake, Petras Auštrevičius a Urmas Paet za skupinu ALDE;

Karima Delli, Igor Šoltes a Davor Škrlec za skupinu Verts/ALE;

Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli a Tiziana Beghin za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0013)

Vystoupení

Pier Antonio Panzeri předložil dva ústní pozměňovací návrhy, první k bodu 5 a druhý, kterým se vkládá nový bod odůvodnění Ha, které byly vzaty v potaz.

(Návrh usnesení B8-0017/2015 se nebere v potaz.)


11.9. Pracovní program Komise na rok 2015 (hlasování)

Rozprava se konala dne 16. prosince 2014 (bod 10 zápisu ze dne 16.12.2014).

Návrhy usnesení byly oznámeny dne 15. ledna 2015 (bod 7 zápisu ze dne 15.1.2015).

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)

NÁVRH USNESENÍ B8-0001/2015

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ B8-0007/2015

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ B8-0034/2015

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ B8-0035/2015

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ B8-0037/2015

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ B8-0038/2015

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ B8-0039/2015

zamítnut


11.10. Svoboda projevu v Turecku: nedávné případy zatčení novinářů a vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a sytematický nátlak vyvíjený na sdělovací prostředky (hlasování)

Rozprava se konala dne 17. prosince 2014 (bod 16 zápisu ze dne 17.12.2014).

Návrhy usnesení byly oznámeny dne 15. ledna 2015 (bod 8 zápisu ze dne 15.1.2015).

Návrhy usnesení B8-0036/2015, B8-0040/2015, B8-0041/2015, B8-0042/2015, B8-0043/2015, B8-0044/2015 a B8-0045/2015

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 10)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0036/2015

(nahrazující B8-0036/2015, B8-0040/2015, B8-0041/2015, B8-0042/2015, B8-0043/2015, B8-0044/2015 a B8-0045/2015):

předložen těmito poslanci:

Renate Sommer, Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Andrej Plenković, Tunne Kelam, David McAllister, Philippe Juvin, Michael Gahler, Michaela Šojdrová, Barbara Matera, Davor Ivo Stier, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Giovanni La Via, Pascal Arimont, Ivana Maletić, Lara Comi a József Nagy za skupinu PPE;

Kati Piri, Knut Fleckenstein, Victor Boștinaru, Richard Howitt, Alessia Maria Mosca, Eugen Freund, Goffredo Maria Bettini, Alessandra Moretti, Liisa Jaakonsaari, Sorin Moisă, Tonino Picula, Javi López, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Pier Antonio Panzeri, Michela Giuffrida, Tanja Fajon, Miroslav Poche, Victor Negrescu, Neena Gill, Andrejs Mamikins, David Martin, Vincent Peillon, Soraya Post a Elena Valenciano za skupinu S&D;

Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki a Branislav Škripek za skupinu ECR;

Alexander Graf Lambsdorff, Johannes Cornelis van Baalen, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Petr Ježek, Ivo Vajgl, Michael D. Higgins, Gérard Deprez, Pavel Telička, Fredrick Federley a Petras Auštrevičius za skupinu ALDE;

Takis Hadjigeorgiou, Patrick Le Hyaric, Curzio Maltese, Marie-Christine Vergiat, Dimitrios Papadimoulis, Georgios Katrougkalos, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos a Neoklis Sylikiotis za skupinu GUE/NGL;

Ska Keller, Ernest Maragall, Rebecca Harms, Bodil Ceballos a Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE;

Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Marco Affronte, Daniela Aiuto, Dario Tamburrano a Rolandas Paksas za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0014)

°
° ° °

Vystoupil Jonathan Arnott ke zrušení možnosti položit otázky zvednutím modré karty a vystoupit na základě přihlášení se zvednutím ruky v některých středečních večerních rozpravách (předsedající vysvětlil důvody zrušení).


12. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Ústní vysvětlení hlasování:

zpráva Jarosław Wałęsa - A8-0058/2014
Jiří Pospíšil, Matt Carthy, Stanislav Polčák, Peter Jahr, Marian Harkin, Lucy Anderson, Seán Kelly a Janice Atkinson

Situace v Libyi - (2014/3018(RSP))-RC-B8-0011/2015
Neena Gill, Doru-Claudian Frunzulică, Tomáš Zdechovský a Daniel Hannan

Situace na Ukrajině - (2014/2965(RSP))-RC-B8-0008/2015
Neena Gill, Jiří Pospíšil, Peter Jahr, Tatjana Ždanoka, Seán Kelly, Doru-Claudian Frunzulică, Janice Atkinson a Daniel Hannan

Situace v Egyptě - (2014/3017(RSP)) - RC-B8-0012/2015
Marian Harkin, Marek Jurek, Seán Kelly, Daniel Hannan

Případ dvou příslušníků italské námořní pěchoty - (2015/2512(RSP)) -RC-B8-0006/2015
Jean-Luc Schaffhauser, Gerolf Annemans

Pracovní program Komise na rok 2015 - (2014/2829(RSP)) -RC-B8-0001/2015
Petr Mach, Daniel Hannan, Seán Kelly, Mark Demesmaeker, Krisztina Morvai a Janice Atkinson

Svoboda projevu v Turecku: nedávné případy zatčení novinářů a vedoucích pracovníků ve sdělovacích prostředcích a sytematický nátlak vyvíjený na sdělovací prostředky - (2014/3011(RSP))-RC-B8-0036/2015
Mark Demesmaeker, Tomáš Zdechovský, Daniel Hannan a Gerolf Annemans.

Vystoupil Marek Jurek.


13. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


14. Předložení dokumentů

Byly předloženy tyto dokumenty:

1) z Rady a Komise

- Návrh rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o poskytnutí makrofinanční pomoci Ukrajině (COM(2015)0005 - C8-0005/2015 - 2015/0005(COD))

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

AFET, BUDG

- Návrh rozhodnutí Rady o uzavření jménem Evropské unie a jejích členských států protokolu k dohodě o partnerství a spolupráci, kterou se zakládá partnerství mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na straně jedné a Ruskou federací na straně druhé, s ohledem na přistoupení Chorvatské republiky k Evropské unii (11878/2014 - C8-0006/2015 - 2014/0052(NLE))

předáno

příslušný výbor :

AFET

stanovisko :

INTA

- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o některých postupech pro používání Dohody o stabilizaci a přidružení mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Albánskou republikou na straně druhé (kodifikované znění) (COM(2014)0375 - C8-0034/2014 – 2014/0191(COD))
Předseda bude v souladu s článkem 304 Smlouvy návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem.

předáno

příslušný výbor :

JURI

- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady oněkterých postupech pro používání Dohody o stabilizaci apřidružení mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Bývalou jugoslávskou republikou Makedonií na straně druhé (kodifikované znění) (COM(2014)0394 - C8-0041/2014 – 2014/0199(COD))
Předseda bude v souladu s článkem 304 Smlouvy návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem.

předáno

příslušný výbor :

JURI

- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o některých postupech pro uplatňování Dohody o stabilizaci a přidružení mezi Evropskými společenstvími a jejich členskými státy na jedné straně a Bosnou a Hercegovinou na straně druhé a pro uplatňování Prozatímní dohody o obchodu a obchodních záležitostech mezi Evropským společenstvím na jedné straně a Bosnou a Hercegovinou na straně druhé (kodifikované znění) (COM(2014)0443 - C8-0087/2014 – 2014/0206(COD))
Předseda bude v souladu s článkem 304 Smlouvy návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem.

předáno

příslušný výbor :

JURI

2) od poslanců, návrhy usnesení (článek 133 jednacího řádu)

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o přijetí opatření k podpoře italského odvětví pěstování oliv a k ochraně výrobců extra panenského olivového oleje (B8-0002/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o vypracování nařízení, které by upravovalo obchodování s recenzemi (B8-0003/2015)

předáno

příslušný výbor :

JURI

stanovisko :

TRAN

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o zřízení evropské agentury pro adopce v rámci Evropské unie (B8-0004/2015)

předáno

příslušný výbor :

JURI

stanovisko :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o harmonizaci vnitrostátních předpisů upravujících zdanění bytových nemovitostí (B8-0005/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gerolf Annemans, Marine Le Pen, Matteo Salvini, Harald Vilimsky a Marcel de Graaff. Návrh usnesení o zrušení Evropské služby pro vnější činnost (B8-0396/2014)

předáno

příslušný výbor :

AFET

stanovisko :

AFCO

- Gerolf Annemans, Marine Le Pen, Harald Vilimsky a Marcel de Graaff. Návrh usnesení o zrušení Výboru regionů (B8-0397/2014)

předáno

příslušný výbor :

AFCO

stanovisko :

REGI

- Gerolf Annemans, Marine Le Pen, Matteo Salvini, Harald Vilimsky a Marcel de Graaff. Návrh usnesení o zrušení Agentury Evropské unie pro základní práva (B8-0399/2014)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

AFCO

- Gerolf Annemans, Marine Le Pen, Matteo Salvini, Harald Vilimsky a Marcel de Graaff. Návrh usnesení o zrušení Evropského hospodářského a sociálního výboru (B8-0400/2014)

předáno

příslušný výbor :

AFCO

stanovisko :

EMPL

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o zadržování padesáti rukojmích v Sydney a šíření hrozby terorismu ze státu ISIS (B8-0401/2014)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o otevření čínského trhu evropským podnikům: hájení zásady vzájemnosti (B8-0402/2014)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o uvádění čínských zemědělských výrobků pocházejících z táborů „laogai“ na trh (B8-0403/2014)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o pašování léčivých přípravků za účelem zvýšení produkce kravského mléka (B8-0404/2014)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

AGRI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o pracovních nehodách s následkem smrti v provincii Rovigo (B8-0406/2014)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o úpadcích podniků a shromažďování údajů agenturou Eurostat (B8-0407/2014)

předáno

příslušný výbor :

ECON

stanovisko :

EMPL

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o evropském dni rodiny (B8-0408/2014)

předáno

příslušný výbor :

CULT

stanovisko :

FEMM

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o správě internetu a o rizicích z hlediska evropského zemědělsko-potravinářského odvětví: potenciální škody spojené s přidělením domén .wine a .vino (B8-0409/2014)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

ITRE

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o rozhodnutí Montiho vlády znemožňujícím směnu lir za euro (B8-0410/2014)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o znečištění oceánů plastovým odpadem (B8-0411/2014)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o boji s nelegální kabotáží v Evropě: přezkum seznamu vypracovaného Komisí jako doplněk nařízení (ES) č. 1071/2009 (B8-0412/2014)

předáno

příslušný výbor :

TRAN

stanovisko :

EMPL

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o mrzačení ženských pohlavních orgánů ve Švédsku (B8-0413/2014)

předáno

příslušný výbor :

FEMM

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o francouzské zákonné úpravě délky odpočinku řidičů silniční přepravy (B8-0414/2014)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

stanovisko :

TRAN

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o dalším případu porušení práva na projev a informace v Turecku a zatčení 24 novinářů (B8-0415/2014)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o problémech italských podniků v oblasti lázeňství a plážové turistiky (B8-0416/2014)

předáno

příslušný výbor :

TRAN

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o posílení nástrojů EU na ochranu obchodu (B8-0417/2014)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o snížení počtu objednávek v obuvnickém odvětví v Itálii, a především v Benátsku, po zavedení ruského embarga (B8-0419/2014)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o uznání zeměpisných označení na internetu – jednání s Internetovým sdružením pro přidělování jmen a čísel (ICANN) (B8-0420/2014)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

ITRE

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o obětech trestu smrti vykonávaného ze strany Islámského státu ISIS v Sýrii (B8-0421/2014)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o obnovení lovu velryb v Japonsku (B8-0422/2014)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o zabíjení chrtů v Evropě (B8-0423/2014)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Marine Le Pen, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o podpoře malých a středních podniků v Evropské unii a ve Francii (B8-0424/2014)

předáno

příslušný výbor :

ITRE

stanovisko :

IMCO


15. Rozhodnutí o určitých dokumentech

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 46 jednacího řádu)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

výbor ECON

- Vnést transparentnost, koordinovanost a sbližování do politik daně z příjmu právnických osob v Unii (2015/2010(INL))
(stanovisko: EMPL, ITRE)

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 52 jednacího řádu)

výbor AFCO
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Lepší fungování Evropské unie založené na potenciálu Lisabonské smlouvy (2014/2249(INI))
(stanovisko: BUDG)

- Možný vývoj a úpravy stávajícího institucionálního uspořádání Evropské unie (2014/2248(INI))
(stanovisko: BUDG)

výbor AFET

- Vztahy EU-Čína (2015/2003(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Přezkum evropské politiky sousedství (2015/2002(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Situace ve vztazích EU-Rusko (2015/2001(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Lidská práva a technika: dopad bezpečnostních a dohledových systémů na lidská práva ve třetích zemích (2014/2232(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Nový přístup EU k lidským právům a demokracii – hodnocení činnosti Evropské nadace pro demokracii (EED) od jejího zřízení (2014/2231(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Současná politická situace v Afghánistánu (2014/2230(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Bezpečnostní výzvy v regionu Blízkého východu a severní Afriky a výhledy na politickou stabilitu (2014/2229(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11.12.2014)

výbor CONT

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Ochrana finančních zájmů Evropské unie: Směrem ke kontrolám společné zemědělské politiky založených na plnění stanovených cílů (2014/2234(INI))

výbor CULT
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Podpora podnikání mladých lidí prostřednictvím vzdělávání a odborné přípravy (2015/2006(INI))
(stanovisko: EMPL, ITRE)

výbor DEVE
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Úloha místních orgánů v rozvojových zemích v oblasti rozvojové spolupráce (2015/2004(INI))

výbor ECON
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

- Zpráva z šetření o daňové spravedlnosti v Evropě (2015/2009(INI))
(stanovisko: EMPL)

výbor EMPL
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

- Zpráva o provádění, výsledcích a celkovém hodnocení Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 (2014/2255(INI))

- Iniciativa zelené zaměstnanosti: Využít potenciál zeleného hospodářství k tvorbě pracovních míst (2014/2238(INI))
(stanovisko: FEMM, DEVE, ENVI, ITRE, ECON, INTA)

- Snižování nerovností se zvláštním zaměřením na dětskou chudobu (2014/2237(INI))

- Sociální podnikání a sociální inovace v boji proti nezaměstnanosti (2014/2236(INI))
(stanovisko: ITRE)

- Vytvoření konkurenceschopného pracovního trhu EU pro 21. století: přizpůsobit dovednosti a kvalifikaci poptávce a pracovním příležitostem jako cesta, jak překonat krizi (2014/2235(INI))
(stanovisko: CULT)

výbor ENVI
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

- Kroky v návaznosti na evropskou občanskou iniciativu Right2Water (2014/2239(INI))
(stanovisko: PETI, DEVE, IMCO)

výbor FEMM

- Rovnost žen a mužů a posílení postavení žen v digitálním věku (2015/2007(INI))
(stanovisko: ITRE)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Kariéra žen ve vědě a vysokém školství a existence „neviditelného stropu“ (2014/2251(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

- Zvyšování uplatnění dívek prostřednictvím vzdělávání v EU (2014/2250(INI))
(stanovisko: CULT)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

výbor INTA

- Vnější dopady obchodní a investiční politiky EU na veřejné a soukromé investice v zemích mimo EU (2014/2233(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

výbor ITRE

- Využití potenciálu výzkumu a inovací v „modré ekonomice“ pro vytvoření pracovních příležitostí a růstu (2014/2240(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

výbor JURI
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11.2014)

- Provádění směrnice 2001/29/ES Evropského parlamentu a Rady ze dne 22. května 2001 o harmonizaci určitých aspektů autorského práva a práv s ním souvisejících v informační společnosti (2014/2256(INI))
(stanovisko: CULT, ITRE, IMCO)

- Třicátá a třicátá prvá výroční zpráva o sledování provádění právních předpisů EU (2012–2013) (2014/2253(INI))
(stanovisko: PETI, AFCO, ENVI, ECON, LIBE, IMCO, TRAN)

- Výroční zprávy o subsidiaritě a proporcionalitě za rok 2012 a 2013 (2014/2252(INI))
(stanovisko: PETI, FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, ECON, CONT, LIBE, INTA, IMCO, TRAN, REGI)

výbor LIBE

- Situace v oblasti základních práv v Evropské unii (2013–2014) (2014/2254(INI))
(stanovisko: AFCO, EMPL)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

výbor REGI
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 11. 2014)

- Politika soudržnosti a marginalizované komunity (2014/2247(INI))
(stanovisko: EMPL)

- Politika soudržnosti a přezkum strategie Evropa 2020 (2014/2246(INI))

- Investice do pracovních příležitostí a růstu: podpora hospodářské, sociální a územní soudržnosti Unie (2014/2245(INI))
(stanovisko: CULT, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, ECON)

výbor TRAN

- Provádění bílé knihy o dopravě z roku 2011: hodnocení a cesta k udržitelné mobilitě (2015/2005(INI))
(stanovisko: ITRE)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 8. 1. 2015)

- Vydávání multimodálních integrovaných jízdenek v Evropě (2014/2244(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Bezpečné používání dálkově řízených letadlových systémů (RPAS), běžně známých jako bezpilotních leteckých prostředků, v oblasti civilního letectví (2014/2243(INI))
(stanovisko: ITRE)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Udržitelná městská mobilita (2014/2242(INI))
(stanovisko: ENVI, ITRE, REGI)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

- Nové výzvy a koncepce na podporu cestovního ruchu v Evropě (2014/2241(INI))
(stanovisko: CULT, IMCO)
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12.2 014)

Rozhodnutí o uplatnění postupu společných schůzí výborů (článek 55 jednacího řádu)

výbory AFET, BUDG (článek 55 jednacího řádu)

- Financování společné bezpečnostní a obranné politiky (2014/2258(INI))
(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

Postup s přidruženými výbory (článek 54 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 11. 12. 2014)

výbor AFCO (článek 54 jednacího řádu)

- Evropská občanská iniciativa (2014/2257(INI))
(stanovisko: PETI)
(článek 54 jednacího řádu)

výbor ITRE (článek 54 jednacího řádu)

- Program pro řešení interoperability pro evropské orgány veřejné správy, podniky a občany (ISA2) Interoperabilita jako prostředek modernizace veřejného sektoru (COM(2014)0367 - C8-0037/2014 - 2014/0185(COD))
(stanovisko: ENVI, BUDG, JURI, REGI, LIBE (článek 54 jednacího řádu), IMCO (článek 54 jednacího řádu))


- Šíření družicových údajů z pozorování Země pro komerční účely (COM(2014)0344 - C8-0028/2014 - 2014/0176(COD))
(stanovisko: LIBE, INTA, IMCO (článek 54 jednacího řádu))

Změny v postoupení výborům (články 47 a 53 jednacího řádu)

výbory INTA, AFET

- Obchodování s některým zbožím, které by mohlo být použito pro trest smrti, mučení nebo jiné kruté, nelidské či ponižující zacházení nebo trestání; (COM(2014)0001 - C7-0014/2014 - 2014/0005(COD))
předáno příslušný výbor: INTA
stanovisko: AFET

výbory ITRE, IMCO

- Šíření družicových údajů z pozorování Země pro komerční účely (COM(2014)0344 - C8-0028/2014 - 2014/0176(COD))
předáno příslušný výbor: ITRE (článek 54 jednacího řádu)
stanovisko: LIBE, INTA, IMCO (článek 54 jednacího řádu)


16. Postoje Rady v 1. čtení

Předseda oznámil, že na základě čl. 64 odst. 1 jednacího řádu obdržel níže uvedené postoje Rady, odůvodnění jejich přijetí a rovněž postoj Komise k:

- postoj Rady v prvním čtení k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice 98/70/ES o jakosti benzinu a motorové nafty a směrnice 2009/28/ES o podpoře využívání energie z obnovitelných zdrojů (10710/2/2014 - C8-0004/2015 - 2012/0288(COD) - 15884/2014 - COM(2014)0748)
předáno příslušný výbor: ENVI

- postoj Rady v prvním čtení k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice Rady 96/53/ES, kterou se pro určitá silniční vozidla provozovaná v rámci Společenství stanoví maximální přípustné rozměry pro vnitrostátní a mezinárodní provoz a maximální přípustné hmotnosti pro mezinárodní provoz (11296/3/2014 - C8-0294/2014 - 2013/0105(COD) - 14074/2014 - COM(2015)0007)
předáno příslušný výbor: TRAN

Tříměsíční lhůta poskytnutá Parlamentu k přijetí stanoviska začne běžet zítra, dne 16. ledna 2015.


17. Předání textů přijatých během zasedání

Podle čl. 192 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku příštího denního zasedání.

Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány všem příjemcům.


18. Žádost o zbavení poslanecké imunity

Příslušné franouzské orgány zaslaly předsedovi Parlamentu žádost, aby byl Jérôme Lavrilleux zbaven poslanecké imunity v rámci vyšetřování zahájeného zvláštním soudem s meziregionální jurisdikcí v Paříži.

Podle čl. 9 odst. 1 jednacího řádu byla žádost postoupena výboru JURI jako věcně příslušnému výboru.


19. Termíny příštích zasedání

Příští denní zasedání se bude konat dne 28. ledna 2015.


20. Přerušení zasedání

Zasedání Evropského parlamentu bylo přerušeno.

Denní zasedání skončilo ve 13:30.

Klaus Welle

Martin Schulz

generální tajemník

předseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Balz, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boștinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bușoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Ceballos, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Echenique, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Finch, Fisas Ayxelà, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jansen, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karski, Katrougkalos, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köstinger, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureșan, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Pașcu, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Regner, Rehn, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodriguez-Rubio, Rodust, Rohde, Rolin, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Škripek, Škrlec, Smith, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terho, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Crowley, Girauta Vidal, Händel, Nekov, Olbrycht, Ransdorf, Stevens

Právní upozornění - Ochrana soukromí