Index 
Notulen
PDF 264kWORD 173k
Dinsdag 10 februari 2015 - Straatsburg
1.Opening van de vergadering
 2.Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (bekendmaking van de ingediende ontwerpresoluties)
 3.Initiatieven in het kader van het IAO-debat over het stakingsrecht (debat)
 4.Europees Jongereninitiatief (wijziging ESF-verordening) (debat)
 5.Bevordering van financiële participatie van werknemers (debat)
 6.Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
 7.Grensoverschrijdende uitwisseling van informatie over verkeersveiligheidsgerelateerde verkeersovertredingen ***I (debat)
 8.Situatie in de Democratische Republiek Congo (debat)
 9.Financieringstekort UNRWA (debat)
 10.Rectificatie (artikel 231 van het Reglement)
 11.Situatie in Oekraïne (debat)
 12.Toetsingsconferentie Non-Proliferatieverdrag (NPV) in 2015 (debat)
 13.Werkzaamheden van de Paritaire Parlementaire Vergadering ACS-EU (debat)
 14.Samenstelling Parlement
 15.Samenstelling interparlementaire delegaties
 16.Nultolerantie tegen genitale verminking van vrouwen (debat)
 17.Toetreding van Gabon tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Andorra tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van de Seychellen tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Rusland tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Albanië tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Singapore tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Marokko tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Armenië tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * (debat)
 18.Agenda van de volgende vergadering
 19.Sluiting van de vergadering
 PRESENTIELIJST


VOORZITTER: Ildikó GÁLL-PELCZ
Ondervoorzitter

1. Opening van de vergadering

De vergadering wordt om 09.00 uur geopend.

°
° ° °

Het woord wordt gevoerd door Alessandra Mussolini over de 10de viering van de herdenkingsdag ter nagedachtenis van de slachtoffers van de foibe en van de Julische en Dalmatische exodus, en Ivan Jakovčić, over de woorden van voorgaande spreker.


2. Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (bekendmaking van de ingediende ontwerpresoluties)

De navolgende leden of fracties hebben overeenkomstig artikel 135 van het Reglement voor de hiernavolgende ontwerpresoluties verzoeken om het houden van een debat ingediend:

I.   Burundi: de zaak Bob Rugurika (2015/2561(RSP))

- Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero en Davor Škrlec, namens de Verts/ALE-Fractie, over Burundi, met name de zaak Bob Rugurika (B8-0144/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Jan Zahradil, Ryszard Czarnecki en Ruža Tomašić, namens de ECR-Fractie, over Burundi, met name de zaak Bob Rugurika (B8-0146/2015);

- Javier Nart, Ramon Tremosa i Balcells, Fernando Maura Barandiarán, Ivo Vajgl, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Marielle de Sarnez, Pavel Telička, Juan Carlos Girauta Vidal, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Beatriz Becerra Basterrechea, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Kaja Kallas, Robert Rochefort, Jozo Radoš en Johannes Cornelis van Baalen, namens de ALDE-Fractie, over Burundi: de zaak Bob Rugurika (B8-0148/2015);

- Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Laura Agea, Rosa D'Amato, Dario Tamburrano en Piernicola Pedicini, namens de EFDD-Fractie, over Burundi, de arrestatie en willekeurige gevangenhouding van de mensenrechtenactivist en journalist Bob Rugurika (B8-0152/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Merja Kyllönen, Martina Michels, Younous Omarjee, Sofia Sakorafa, Kostas Chrysogonos en Patrick Le Hyaric, namens de GUE/NGL-Fractie, over Burundi: de zaak Bob Rugurika (B8-0154/2015);

- Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Kashetu Kyenge, Elena Valenciano, Enrico Gasbarra, Marlene Mizzi, Kati Piri, Ana Gomes, Krystyna Łybacka, Michela Giuffrida, Nikos Androulakis, Liisa Jaakonsaari, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Andi Cristea, Claudia Tapardel, Vilija Blinkevičiūtė, Goffredo Maria Bettini, Neena Gill, Miriam Dalli, Tonino Picula, Victor Negrescu, Viorica Dăncilă, Maria Arena, Luigi Morgano, Marc Tarabella, Nicola Caputo, Doru-Claudian Frunzulică en Biljana Borzan, namens de S&D-Fractie, over Burundi: de zaak Bob Rugurika (B8-0160/2015);

- Cristian Dan Preda, Maurice Ponga, Davor Ivo Stier, Bogdan Brunon Wenta, Mariya Gabriel, Giovanni La Via, Lara Comi, Tunne Kelam, Jiří Pospíšil, Dubravka Šuica, Pavel Svoboda, Stanislav Polčák, Francesc Gambús, Jaromír Štětina, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Marijana Petir, Andrej Plenković, Joachim Zeller, Franck Proust, Ivan Štefanec, Seán Kelly, David McAllister, Claude Rolin, József Nagy en Monica Macovei, namens de PPE-Fractie, over Burundi, met name de zaak Bob Rugurika (B8-0163/2015).

II.   Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (2015/2550(RSP))

- Barbara Lochbihler, Alyn Smith, Yannick Jadot, Ernest Urtasun, Helga Trüpel, Bart Staes, Ulrike Lunacek, Igor Šoltes, Jean Lambert, José Bové, Bodil Valero, Margrete Auken, Reinhard Bütikofer, Pascal Durand, Molly Scott Cato, Karima Delli, Ernest Maragall, Tamás Meszerics en Davor Škrlec, namens de Verts/ALE-Fractie, over Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (B8-0143/2015);

- Charles Tannock, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Beatrix von Storch en Ryszard Czarnecki, namens de ECR-Fractie, over Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (B8-0145/2015);

- Marietje Schaake, Robert Rochefort, Fernando Maura Barandiarán, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Ivo Vajgl, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Juan Carlos Girauta Vidal, Fredrick Federley, Kaja Kallas, Petras Auštrevičius, Hilde Vautmans, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Johannes Cornelis van Baalen, Izaskun Bilbao Barandica, Filiz Hyusmenova, Gérard Deprez, Louis Michel, Martina Dlabajová en Dita Charanzová, namens de ALDE-Fractie, over Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (B8-0147/2015);

- Ignazio Corrao, Rosa D'Amato, Tiziana Beghin, Laura Agea, Marco Valli, Fabio Massimo Castaldo, Dario Tamburrano en Piernicola Pedicini, namens de EFDD-Fractie, over Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (B8-0149/2015);

- Javier Couso Permuy, Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Ángela Vallina, Marisa Matias, João Ferreira, Inês Cristina Zuber, Miguel Viegas, Fabio De Masi, Younous Omarjee, Lidia Senra Rodríguez, Marina Albiol Guzmán, Paloma López Bermejo, Neoklis Sylikiotis, Martina Michels, Sabine Lösing, Sofia Sakorafa, Kostas Chrysogonos, Patrick Le Hyaric en Kateřina Konečná, namens de GUE/NGL-Fractie, over Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (B8-0151/2015);

- Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Richard Howitt, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca, Michela Giuffrida, Kashetu Kyenge, Nikos Androulakis, Liisa Jaakonsaari, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Krystyna Łybacka, Vilija Blinkevičiūtė, Tonino Picula, Goffredo Maria Bettini, Miroslav Poche, Biljana Borzan, Victor Negrescu, Viorica Dăncilă, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Pier Antonio Panzeri, Marc Tarabella, Enrico Gasbarra, Kati Piri, Nicola Caputo, Doru-Claudian Frunzulică en Miriam Dalli, namens de S&D-Fractie, over Saudi-Arabië, de zaak Raïf Badawi (B8-0158/2015);

- Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Bogdan Brunon Wenta, Giovanni La Via, Lara Comi, Tunne Kelam, Jiří Pospíšil, Dubravka Šuica, Pavel Svoboda, Stanislav Polčák, Francesc Gambús, Csaba Sógor, Jaromír Štětina, Jarosław Wałęsa, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Marijana Petir, Andrej Plenković, Franck Proust, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Seán Kelly, Michaela Šojdrová, Claude Rolin, József Nagy en Monica Macovei, namens de PPE-Fractie, over Saudi-Arabië: de zaak Raïf Badawi (B8-0162/2015).

III.   Massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (2015/2551(RSP))

- Ska Keller, Ernest Urtasun en Davor Škrlec, namens de Verts/ALE-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0150/2015);

- Charles Tannock, Valdemar Tomaševski, Ruža Tomašić en Notis Marias, namens de ECR-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0153/2015);

- Marietje Schaake, Fernando Maura Barandiarán, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Cecilia Wikström, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Gérard Deprez, Beatriz Becerra Basterrechea, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Hilde Vautmans, Marielle de Sarnez, Johannes Cornelis van Baalen en Izaskun Bilbao Barandica, namens de ALDE-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0155/2015);

- Laura Ferrara, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Tiziana Beghin, Rosa D'Amato, Dario Tamburrano, Piernicola Pedicini en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0156/2015);

- Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Malin Björk, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, João Ferreira, Inês Cristina Zuber, Miguel Viegas, Sabine Lösing, Martina Michels, Marisa Matias, Ángela Vallina, Lidia Senra Rodríguez, Paloma López Bermejo, Gabriele Zimmer, Sofia Sakorafa, Emmanouil Glezos, Dimitrios Papadimoulis, Kostas Chrysogonos, Kateřina Konečná en Kostadinka Kuneva, namens de GUE/NGL-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0157/2015);

- Josef Weidenholzer, Michela Giuffrida, Kashetu Kyenge, Nikos Androulakis, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Krystyna Łybacka, Vilija Blinkevičiūtė, Demetris Papadakis, Costas Mavrides, Miroslav Poche, Victor Negrescu, Viorica Dăncilă, Luigi Morgano, Nicola Caputo, Enrico Gasbarra, Doru-Claudian Frunzulică en Biljana Borzan, namens de S&D-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0159/2015);

- Cristian Dan Preda, Eleni Theocharous, Lefteris Christoforou, Jiří Pospíšil, Davor Ivo Stier, Bogdan Brunon Wenta, Giovanni La Via, Lara Comi, Tunne Kelam, Dubravka Šuica, Pavel Svoboda, Stanislav Polčák, Francesc Gambús, Inese Vaidere, Jaromír Štětina, Jarosław Wałęsa, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Marijana Petir, Andrej Plenković, Joachim Zeller, Franck Proust, Ivan Štefanec, Seán Kelly, Michaela Šojdrová, Claude Rolin, József Nagy en Monica Macovei, namens de PPE-Fractie, over de massagraven met resten van de vermiste personen uit Ashia in het dorp Ornithi in het bezette deel van Cyprus (B8-0161/2015).

De spreektijd zal worden verdeeld overeenkomstig artikel 162 van het Reglement.


3. Initiatieven in het kader van het IAO-debat over het stakingsrecht (debat)

Verklaring van de Commissie: Initiatieven in het kader van het IAO-debat over het stakingsrecht (2015/2553(RSP))

Marianne Thyssen (lid van de Commissie) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Claude Rolin, namens de PPE-Fractie, Jutta Steinruck, namens de S&D-Fractie, Helga Stevens, namens de ECR-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Maria Grapini, Marian Harkin, namens de ALDE-Fractie, Kostas Chrysogonos, namens de GUE/NGL-Fractie, Jean Lambert, namens de Verts/ALE-Fractie, Laura Agea, namens de EFDD-Fractie, Sotirios Zarianopoulos, niet-fractiegebonden lid, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Lampros Fountoulis, Jiří Pospíšil, Agnes Jongerius, Tania González Peñas, Jane Collins, Edouard Martin, Neoklis Sylikiotis, Ole Christensen, Helmut Scholz, Marita Ulvskog, Miguel Viegas, Jude Kirton-Darling, Josu Juaristi Abaunz, Sergio Gaetano Cofferati, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van António Marinho e Pinto, Guillaume Balas, Sergio Gutiérrez Prieto en Vilija Blinkevičiūtė.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Danuta Jazłowiecka, Marc Tarabella, Ivan Jakovčić, Paloma López Bermejo, Sofia Ribeiro, Jonás Fernández, António Marinho e Pinto, Emmanouil Glezos, Tibor Szanyi en Maria Grapini.

Het woord wordt gevoerd door Marianne Thyssen.

Het debat wordt gesloten.


4. Europees Jongereninitiatief (wijziging ESF-verordening) (debat)

Verklaring van de Commissie: Europees Jongereninitiatief (wijziging ESF-verordening) (2015/2554(RSP))

Marianne Thyssen (lid van de Commissie) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Lara Comi, namens de PPE-Fractie, Jutta Steinruck, namens de S&D-Fractie, Jana Žitňanská, namens de ECR-Fractie, Martina Dlabajová, namens de ALDE-Fractie, Patrick Le Hyaric, namens de GUE/NGL-Fractie, Terry Reintke, namens de Verts/ALE-Fractie, Jane Collins, namens de EFDD-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Liisa Jaakonsaari, Steeve Briois, niet-fractiegebonden lid, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Victor Negrescu, Elisabeth Morin-Chartier, die eveneens ingaat op twee "blauwe kaart"-vragen van Dubravka Šuica en Bronis Ropė, Maria João Rodrigues, Helga Stevens, Marian Harkin, Paloma López Bermejo, Karima Delli, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Tomáš Zdechovský, en Mara Bizzotto.

VOORZITTER: Ryszard CZARNECKI
Ondervoorzitter

Het woord wordt gevoerd door Brando Benifei om een "blauwe kaart"-vraag te stellen Mara Bizzotto, die hierop ingaat, Verónica Lope Fontagné, Javi López, Richard Sulík, Enrique Calvet Chambon, Ernest Urtasun, Dominique Bilde, Tom Vandenkendelaere, Brando Benifei, Notis Marias, Jean Arthuis, Danuta Jazłowiecka, Marita Ulvskog, Ruža Tomašić, Izaskun Bilbao Barandica, Siegfried Mureşan, Vilija Blinkevičiūtė, Cláudia Monteiro de Aguiar, Krystyna Łybacka, Stanislav Polčák, Agnes Jongerius, Michaela Šojdrová, Glenis Willmott, Eider Gardiazabal Rubial, Maria Arena, Georgi Pirinski, Elena Gentile, Richard Howitt en Lynn Boylan.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Dubravka Šuica, Liisa Jaakonsaari, Angel Dzhambazki, António Marinho e Pinto, Lidia Senra Rodríguez, Bill Etheridge, Milan Zver, Tibor Szanyi, José Inácio Faria, Tania González Peñas en Andrey Novakov.

Het woord wordt gevoerd door Marianne Thyssen.

Het debat wordt gesloten.

Het woord wordt gevoerd door Seán Kelly over de "catch the eye"-procedure (de Voorzitter geeft een nadere toelichting op de criteria die van toepassing zijn).


5. Bevordering van financiële participatie van werknemers (debat)

Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000002/2015) van Marita Ulvskog, namens de Commissie EMPL, aan de Commissie: Bevordering van financiële participatie van werknemers (2014/2987(RSP)) (B8-0103/2015)

Marita Ulvskog licht de vraag toe.

Věra Jourová (lid van de Commissie) beantwoordt de vraag.

Het woord wordt gevoerd door Jeroen Lenaers, namens de PPE-Fractie, Jutta Steinruck, namens de S&D-Fractie, Anthea McIntyre, namens de ECR-Fractie, Ulla Tørnæs, namens de ALDE-Fractie, Tiziana Beghin, namens de EFDD-Fractie, Lampros Fountoulis, niet-fractiegebonden lid, Sven Schulze, Brando Benifei, Ruža Tomašić, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Ivan Jakovčić, Marian Harkin, Joëlle Mélin, Ádám Kósa, Beatrix von Storch, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Bronis Ropė, Izaskun Bilbao Barandica, Danuta Jazłowiecka, Romana Tomc, Remo Sernagiotto, Theodor Dumitru Stolojan, Adam Szejnfeld en Francesc Gambús.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Franc Bogovič, Neena Gill, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Inês Cristina Zuber, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Adam Szejnfeld, Igor Šoltes en Sergio Gaetano Cofferati.

Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová.

Het debat wordt gesloten.


(De vergadering wordt om 13.35 uur onderbroken en om 15.00 uur hervat.)

VOORZITTER: Adina-Ioana VĂLEAN
Ondervoorzitter

6. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering

De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.


7. Grensoverschrijdende uitwisseling van informatie over verkeersveiligheidsgerelateerde verkeersovertredingen ***I (debat)

Verslag over het voorstel voor een richtlijn van het Europees Parlement en de Raad ter facilitering van de grensoverschrijdende uitwisseling van informatie over verkeersveiligheidsgerelateerde verkeersovertredingen [COM(2014)0476 - C8-0113/2014 - 2014/0218(COD)] - Commissie vervoer en toerisme. Rapporteur: Inés Ayala Sender (A8-0001/2015)

Inés Ayala Sender leidt het verslag in.

Het woord wordt gevoerd door Violeta Bulc (lid van de Commissie).

Het woord wordt gevoerd door Georges Bach, namens de PPE-Fractie, Ismail Ertug, namens de S&D-Fractie, Peter van Dalen, namens de ECR-Fractie, Izaskun Bilbao Barandica, namens de ALDE-Fractie, Merja Kyllönen, namens de GUE/NGL-Fractie, Bas Eickhout, namens de Verts/ALE-Fractie, Peter Lundgren, namens de EFDD-Fractie, Sylvie Goddyn, niet-fractiegebonden lid, Wim van de Camp, Lucy Anderson, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Bronis Ropė, Kosma Złotowski, Dominique Riquet, Jill Seymour, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Matt Carthy, Georg Mayer, Dieter-Lebrecht Koch, Isabella De Monte, Gesine Meissner, Bruno Gollnisch, Deirdre Clune, Olga Sehnalová, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska en Dubravka Šuica.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Claudia Tapardel, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Miguel Viegas, Igor Šoltes en Nicola Caputo.

Het woord wordt gevoerd door Violeta Bulc en Inés Ayala Sender.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 9.15 van de notulen van 11.2.2015.


8. Situatie in de Democratische Republiek Congo (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Situatie in de Democratische Republiek Congo (2015/2552(RSP))

Federica Mogherini (vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Davor Ivo Stier, namens de PPE-Fractie, Kashetu Kyenge, namens de S&D-Fractie, Louis Michel, namens de ALDE-Fractie, Lidia Senra Rodríguez, namens de GUE/NGL-Fractie, Judith Sargentini, namens de Verts/ALE-Fractie, James Carver, namens de EFDD-Fractie, Mariya Gabriel, Maria Arena, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Elena Valenciano, Enrique Guerrero Salom en Doru-Claudian Frunzulică.

VOORZITTER: Rainer WIELAND
Ondervoorzitter

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Notis Marias, Ivan Jakovčić, Michèle Rivasi, Fabio Massimo Castaldo en Gianluca Buonanno.

Het woord wordt gevoerd door Federica Mogherini.

Het debat wordt gesloten.


9. Financieringstekort UNRWA (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Financieringstekort UNRWA (2015/2563(RSP))

Johannes Hahn (lid van de Commissie) legt de verklaring af namens de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid.

Het woord wordt gevoerd door Mariya Gabriel, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Margrete Auken, Victor Boştinaru, namens de S&D-Fractie, Anders Primdahl Vistisen, namens de ECR-Fractie, Fernando Maura Barandiarán, namens de ALDE-Fractie, Martina Anderson, namens de GUE/NGL-Fractie, Margrete Auken, namens de Verts/ALE-Fractie, Fabio Massimo Castaldo, namens de EFDD-Fractie, Eleftherios Synadinos, niet-fractiegebonden lid, Davor Ivo Stier, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Ivan Jakovčić, Enrique Guerrero Salom, Ivo Vajgl, Neoklis Sylikiotis, Arne Lietz, Javier Nart, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Arne Gericke, Patrick Le Hyaric, Richard Howitt, Eider Gardiazabal Rubial en Marita Ulvskog.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Franc Bogovič, Nicola Caputo, Josu Juaristi Abaunz en Ignazio Corrao.

Het woord wordt gevoerd door Johannes Hahn.

Het debat wordt gesloten.


10. Rectificatie (artikel 231 van het Reglement)

Rectificatie P8_TA-PROV(2015)0004(COR01) is gisteren ter plenaire vergadering bekendgemaakt (punt 4 van de notulen van 9.2.2015).

Aangezien noch een fractie noch ten minste veertig leden hebben verzocht deze rectificatie in stemming te brengen (artikel 231, lid 4, van het Reglement), wordt deze geacht te zijn goedgekeurd.

(De vergadering wordt enkele ogenblikken onderbroken)


11. Situatie in Oekraïne (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Situatie in Oekraïne (2015/2560(RSP))

Federica Mogherini (vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Jacek Saryusz-Wolski, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Ioan Mircea Paşcu, Knut Fleckenstein, namens de S&D-Fractie, Charles Tannock, namens de ECR-Fractie, en Johannes Cornelis van Baalen, namens de ALDE-Fractie.

VOORZITTER: Ioan Mircea PAŞCU
Ondervoorzitter

Het woord wordt gevoerd door Helmut Scholz, namens de GUE/NGL-Fractie, Rebecca Harms, namens de Verts/ALE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Gianluca Buonanno, Valentinas Mazuronis, namens de EFDD-Fractie, Georgios Epitideios, niet-fractiegebonden lid, Cristian Dan Preda, Victor Boştinaru, Andrzej Duda, Petras Auštrevičius, Miloslav Ransdorf, Heidi Hautala, Mario Borghezio, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Elmar Brok, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Doru-Claudian Frunzulică, Tonino Picula, Mark Demesmaeker, Ivo Vajgl, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Marek Jurek, Reinhard Bütikofer, Jean-Luc Schaffhauser, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Kazimierz Michał Ujazdowski, Andrej Plenković, die eveneens ingaat op twee "blauwe kaart"-vragen van William (The Earl of) Dartmouth en Ivan Jakovčić, Tibor Szanyi, Zdzisław Krasnodębski, Kaja Kallas, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Dariusz Rosati, Peter Eriksson, Aymeric Chauprade, Sandra Kalniete, Andi Cristea, Marek Jurek, Nicolas Bay, Andrea Bocskor, Richard Howitt, Jaromír Štětina, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Beatriz Becerra Basterrechea, Marju Lauristin, Jo Leinen, Eugen Freund en Jean-Luc Schaffhauser, laatstgenoemde over de woorden van Eugen Freund.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Anna Záborská, Doru-Claudian Frunzulică, Angel Dzhambazki, Urmas Paet, Inês Cristina Zuber, Fabio Massimo Castaldo en Krisztina Morvai.

Het woord wordt gevoerd door Federica Mogherini.

Het debat wordt gesloten.

(De vergadering wordt om 19.25 uur onderbroken en om 19.35 uur hervat.)

VOORZITTER: David-Maria SASSOLI
Ondervoorzitter


12. Toetsingsconferentie Non-Proliferatieverdrag (NPV) in 2015 (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Toetsingsconferentie Non-Proliferatieverdrag (NPV) in 2015 (2015/2555(RSP))

Federica Mogherini (vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Michael Gahler, namens de PPE-Fractie, Ana Gomes, namens de S&D-Fractie, Angel Dzhambazki, namens de ECR-Fractie, Sabine Lösing, namens de GUE/NGL-Fractie, Bodil Valero, namens de Verts/ALE-Fractie, Mike Hookem, namens de EFDD-Fractie, Doru-Claudian Frunzulică, Marek Jurek, Fabio Massimo Castaldo, Jeppe Kofod, Zigmantas Balčytis en Brando Benifei.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Julie Ward, Ivan Jakovčić, João Ferreira en Ignazio Corrao.

Het woord wordt gevoerd door Federica Mogherini.

Het debat wordt gesloten.


13. Werkzaamheden van de Paritaire Parlementaire Vergadering ACS-EU (debat)

Verslag over de werkzaamheden van de Paritaire Parlementaire Vergadering ACS-EU [2014/2154(INI)] - Commissie ontwikkelingssamenwerking. Rapporteur: Charles Goerens (A8-0012/2015)

Charles Goerens leidt het verslag in.

Het woord wordt gevoerd door Neven Mimica (lid van de Commissie).

Het woord wordt gevoerd door Maurice Ponga, namens de PPE-Fractie, Louis-Joseph Manscour, namens de S&D-Fractie, Arne Gericke, namens de ECR-Fractie, Hilde Vautmans, namens de ALDE-Fractie, Lola Sánchez Caldentey, namens de GUE/NGL-Fractie, Judith Sargentini, namens de Verts/ALE-Fractie, Ignazio Corrao, namens de EFDD-Fractie, Davor Ivo Stier, Norbert Neuser, João Ferreira, Nathan Gill, die eveneens ingaat op twee "blauwe kaart"-vragen van Doru-Claudian Frunzulică en Charles Goerens, Bogdan Brunon Wenta, Kashetu Kyenge, Rosa Estaràs Ferragut, Pedro Silva Pereira, Joachim Zeller, Juan Fernando López Aguilar, Fernando Ruas en Cristian Dan Preda.

VOORZITTER: Sylvie GUILLAUME
Ondervoorzitter

Het woord wordt gevoerd door Michael Gahler.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Mariya Gabriel, Michela Giuffrida, Notis Marias, Doru-Claudian Frunzulică, Ivan Jakovčić en Victor Negrescu.

Het woord wordt gevoerd door Neven Mimica en Charles Goerens.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 9.21 van de notulen van 11.2.2015.


14. Samenstelling Parlement

De bevoegde Griekse autoriteiten hebben kennis gegeven van de benoeming van Stelios Kouloglou tot lid van het Parlement, ter vervanging van Georgios Katrougkalos, met ingang van 27 januari 2015.

Het Parlement neemt hiervan kennis en constateert, overeenkomstig artikel 7, lid 1, van de Akte van 20 september 1976 betreffende de verkiezing van de leden van het Europees Parlement door middel van rechtstreekse algemene verkiezingen en artikel 4, leden 1 en 4, van het Reglement, dat de zetel vacant is met ingang van 27 januari 2015.

Zolang de geloofsbrieven niet zijn onderzocht of over ingebrachte bezwaren niet is beslist, neemt Stelios Kouloglou, overeenkomstig artikel 3, lid 2, van het Reglement, met volledige rechten zitting in het Parlement en zijn organen, mits hij tevoren schriftelijk een verklaring heeft afgelegd dat hij geen functie bekleedt die onverenigbaar is met de hoedanigheid van lid van het Europees Parlement.


15. Samenstelling interparlementaire delegaties

De Voorzitter heeft van de ECR-Fractie het volgende verzoek om benoeming ontvangen:

Delegatie voor de betrekkingen met Afghanistan: Amjad Bashir.

Deze benoeming wordt geacht te zijn bekrachtigd, indien hiertegen vóór de goedkeuring van deze notulen geen bezwaar is gemaakt.


16. Nultolerantie tegen genitale verminking van vrouwen (debat)

Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000003/2015) van Iratxe García Pérez namens de Commissie FEMM, aan de Commissie: Nultolerantie tegen genitale verminking van vrouwen (2014/2988(RSP)) (B8-0104/2015)

Iratxe García Pérez licht de vraag toe.

Věra Jourová (lid van de Commissie) beantwoordt de vraag.

Het woord wordt gevoerd door Constance Le Grip, namens de PPE-Fractie, Maria Arena, namens de S&D-Fractie, Beatrix von Storch, namens de ECR-Fractie, Catherine Bearder, namens de ALDE-Fractie, Malin Björk, namens de GUE/NGL-Fractie, Jordi Sebastià, namens de Verts/ALE-Fractie, Louise Bours, namens de EFDD-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Catherine Bearder, Vicky Maeijer, niet-fractiegebonden lid, Rosa Estaràs Ferragut, Julie Ward, Jana Žitňanská, Beatriz Becerra Basterrechea, Ángela Vallina, Ignazio Corrao, Sylvie Goddyn, Mariya Gabriel, Liliana Rodrigues, Jadwiga Wiśniewska, Eleonora Forenza, Anna Maria Corazza Bildt, Jens Nilsson, Julie Girling, Inês Cristina Zuber, Barbara Matera, Edouard Martin, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Vilija Blinkevičiūtė, Davor Ivo Stier, Michela Giuffrida en Evelyn Regner.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Marijana Petir, Ricardo Serrão Santos, Notis Marias, Hilde Vautmans, Anna Záborská, Biljana Borzan, Ruža Tomašić, Izaskun Bilbao Barandica, Caterina Chinnici en Mary Honeyball.

Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová.

Het debat wordt gesloten.


17. Toetreding van Gabon tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Andorra tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van de Seychellen tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Rusland tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Albanië tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Singapore tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Marokko tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * - Toetreding van Armenië tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen * (debat)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van Gabon tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0904 - 2011/0441(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0007/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van Andorra tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0908 - 2011/0443(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0004/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van de Seychellen tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0909 - 2011/0444(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0006/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van de Russische Federatie tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0911 - 2011/0447(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0008/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van Albanië tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0912 - 2011/0448(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0002/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van Singapore tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0915 - 2011/0450(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0003/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van Marokko tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0916 - 2011/0451(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0005/2015)

Verslag over het voorstel voor een besluit van de Raad inzake de verklaring van aanvaarding door de lidstaten, in het belang van de Europese Unie, van de toetreding van Armenië tot het Verdrag van 's-Gravenhage van 1980 betreffende de burgerrechtelijke aspecten van internationale ontvoering van kinderen [COM(2011)0917 - 2011/0452(NLE)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0009/2015)

Heidi Hautala leidt de verslagen in.

Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová (lid van de Commissie).

Het woord wordt gevoerd door Tadeusz Zwiefka, namens de PPE-Fractie, Mary Honeyball, namens de S&D-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Jadwiga Wiśniewska, Angel Dzhambazki, namens de ECR-Fractie, António Marinho e Pinto, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Tibor Szanyi, Jiří Maštálka, namens de GUE/NGL-Fractie, Laura Ferrara, namens de EFDD-Fractie, Gilles Lebreton, niet-fractiegebonden lid, Roberta Metsola, Evelyn Regner, Jana Žitňanská, Catherine Bearder, Petr Mach, Georgios Epitideios, Emil Radev, Sergio Gaetano Cofferati, Marcus Pretzell, Marijana Petir, Jytte Guteland, Jarosław Wałęsa, Peter Jahr, Anna Záborská en Mairead McGuinness.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Csaba Sógor, Caterina Chinnici, Notis Marias, Ignazio Corrao, Ruža Tomašić en Janusz Wojciechowski.

Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová en Heidi Hautala.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 9.6 van de notulen van 11.2.2015, punt 9.7 van de notulen van 11.2.2015, punt 9.8 van de notulen van 11.2.2015, punt 9.9 van de notulen van 11.2.2015, punt 9.10 van de notulen van 11.2.2015, punt 9.11 van de notulen van 11.2.2015, punt 9.12 van de notulen van 11.2.2015 en punt 9.13 van de notulen van 11.2.2015.


18. Agenda van de volgende vergadering

De agenda voor de vergadering van morgen is vastgesteld (PE 548.169/OJME).


19. Sluiting van de vergadering

De vergadering wordt om 23.30 uur gesloten.

Klaus Welle

Ulrike Lunacek

Secretaris-generaal

Ondervoorzitter


PRESENTIELIJST

Aanwezig:

Adaktusson, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Albiol Guzmán, Ali, Aliot, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Bendtsen, Benifei, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borrelli, Borzan, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Couso Permuy, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duda, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Faria, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Ford, Forenza, Foster, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Hellvig, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Jongerius, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Millán Mon, van Miltenburg, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermüller, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Rehn, Reid, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torvalds, Tošenovský, Toti, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Verontschuldigd:

Crowley, Girauta Vidal, Händel, Jansen, Mizzi, Vergiat, Żółtek

Juridische mededeling - Privacybeleid