Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Wtorek, 10 marca 2015 r. - Strasburg

3. Debata nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa (ogłoszenie o złożonych projektach rezolucji)

Następujący posłowie lub grupy polityczne przekazali wnioski o przeprowadzenie debaty - złożone zgodnie z art. 135 Regulaminu – dotyczące następujących projektów rezolucji:

I.   Ostatnie ataki i porwania przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (2015/2599(RSP))

- Bodil Valero, Alyn Smith, Ernest Urtasun, Michèle Rivasi, Michel Reimon, Barbara Lochbihler i Davor Škrlec w imieniu grupy Verts/ALE, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0240/2015);

- Javier Nart, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Urmas Paet, Juan Carlos Girauta Vidal, Hilde Vautmans, Dita Charanzová, Beatriz Becerra Basterrechea, Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Pavel Telička, Antanas Guoga, Fredrick Federley i Johannes Cornelis van Baalen w imieniu grupy ALDE, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0253/2015);

-Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Peter van Dalen, Bas Belder, Branislav Škripek, Angel Dzhambazki i Beatrix von Storch w imieniu grupy ECR, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0254/2015);

- Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Kristina Winberg, Peter Lundgren, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Rolandas Paksas i Valentinas Mazuronis w imieniu grupy EFDD, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0256/2015);

- Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, György Hölvényi, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Giovanni La Via, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Esther de Lange, Tomáš Zdechovský, Lara Comi, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, József Nagy, Tunne Kelam, Joachim Zeller, Andrey Kovatchev, David McAllister, Andrej Plenković, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel i Dubravka Šuica w imieniu grupy PPE, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0259/2015);

- Javier Couso Permuy, Younous Omarjee i Sofia Sakorafa w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0262/2015);

- Victor Boştinaru, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Nicola Caputo, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Alessia Maria Mosca, Liisa Jaakonsaari, Tonino Picula, Neena Gill, David Martin, Arne Lietz, Kashetu Kyenge, Elena Valenciano, Michela Giuffrida, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Sorin Moisă, Andi Cristea, Vilija Blinkevičiūtė, Luigi Morgano, Miroslav Poche, Enrico Gasbarra, Marlene Mizzi, Claudia Tapardel, Zigmantas Balčytis i Doru-Claudian Frunzulică w imieniu grupy S&D, w sprawie ostatnich ataków i porwań przez Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie, w szczególności Asyryjczyków (B8-0264/2015).

II.   Sudan Południowy, w tym ostatnie porwania dzieci (2015/2603(RSP))

- Judith Sargentini, Heidi Hautala, Maria Heubuch, Jordi Sebastià, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Ernest Urtasun i Davor Škrlec w imieniu grupy Verts/ALE, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0241/2015);

- Petr Ježek, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Urmas Paet, Nathalie Griesbeck, Juan Carlos Girauta Vidal, Hilde Vautmans, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Javier Nart, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Pavel Telička, Antanas Guoga, Fredrick Federley i Johannes Cornelis van Baalen w imieniu grupy ALDE, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0255/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Anna Elżbieta Fotyga, Jan Zahradil, Ruža Tomašić, Branislav Škripek i Jana Žitňanská w imieniu grupy ECR, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0257/2015);

- Ignazio Corrao, Dario Tamburrano, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Marco Valli, Rolandas Paksas i Valentinas Mazuronis w imieniu grupy EFDD, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0258/2015);

- Cristian Dan Preda, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Andrey Kovatchev, György Hölvényi, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Giovanni La Via, Eduard Kukan, Maurice Ponga, Monica Macovei, Bogdan Brunon Wenta, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Esther de Lange, Mariya Gabriel, Tomáš Zdechovský, Lara Comi, Jaromír Štětina, József Nagy, Tunne Kelam, Lars Adaktusson, Pavel Svoboda, Joachim Zeller, Andrej Plenković, David McAllister, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia i Dubravka Šuica w imieniu grupy PPE, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0260/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Gabriele Zimmer, Lidia Senra Rodríguez, Younous Omarjee i Sabine Lösing w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0263/2015);

- Gianni Pittella, Josef Weidenholzer, Kashetu Kyenge, Juan Fernando López Aguilar, Norbert Neuser, Linda McAvan, Catherine Stihler, Alessia Maria Mosca, David Martin, Marlene Mizzi, Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Enrico Gasbarra, José Blanco López, Ana Gomes, Kati Piri, Enrique Guerrero Salom, Tonino Picula, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Krystyna Łybacka, Nicola Caputo, Miroslav Poche, Seb Dance, Liisa Jaakonsaari, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Luigi Morgano, Sorin Moisă, Andi Cristea, Vilija Blinkevičiūtė, István Ujhelyi, Neena Gill, Miriam Dalli, Michela Giuffrida, Marc Tarabella, Goffredo Maria Bettini, Doru-Claudian Frunzulică, Arne Lietz i Zigmantas Balčytis w imieniu grupy S&D, w sprawie Sudanu Południowego, w tym ostatnich porwań dzieci (B8-0266/2015).

III.   Tanzania, w szczególności kwestia zawłaszczania ziemi (2015/2604(RSP))

- Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Jordi Sebastià, Michèle Rivasi, Bodil Valero, Barbara Lochbihler i Ernest Urtasun w imieniu grupy Verts/ALE, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0242/2015);

- Catherine Bearder, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivo Vajgl, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Urmas Paet, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Javier Nart, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Pavel Telička, Antanas Guoga, Fredrick Federley i Johannes Cornelis van Baalen w imieniu grupy ALDE, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0261/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ruža Tomašić i Jana Žitňanská w imieniu grupy ECR, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0265/2015);

- Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano, Eleonora Evi, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli, Rolandas Paksas i Valentinas Mazuronis w imieniu grupy EFDD, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0267/2015);

- Cristian Dan Preda, Maurice Ponga, Andrey Kovatchev, György Hölvényi, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Lara Comi, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, József Nagy, Tunne Kelam, Lars Adaktusson, Joachim Zeller, Andrej Plenković, David McAllister, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel i Dubravka Šuica w imieniu grupy PPE, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0268/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Lidia Senra Rodríguez i Younous Omarjee w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0269/2015):

- Josef Weidenholzer, Nikos Androulakis, Norbert Neuser, Miroslav Poche, Liisa Jaakonsaari, Nicola Caputo, Enrico Gasbarra, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Alessia Maria Mosca, Tonino Picula, Neena Gill, David Martin, Arne Lietz, Marc Tarabella, Goffredo Maria Bettini, Elena Valenciano, Carlos Zorrinho, István Ujhelyi, Michela Giuffrida, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Sorin Moisă, Andi Cristea, Marlene Mizzi, Vilija Blinkevičiūtė, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg i Zigmantas Balčytis w imieniu grupy S&D, w sprawie Tanzanii, w szczególności kwestii zawłaszczania ziemi (B8-0270/2015).

Czas wystąpień zostanie przydzielony zgodnie z art. 162 Regulaminu.

Zastrzeżenia prawne - Polityka ochrony prywatności