Indeks 
Zapisnik
PDF 274kWORD 207k
Utorak, 10. ožujka 2015. - Strasbourg
1.Otvaranje godišnjeg zasjedanja
 2.Otvaranje dnevne sjednice
 3.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 4.Dimenzije i masa cestovnih vozila koja prometuju unutar Zajednice ***II (rasprava)
 5.Europski fondovi za dugoročna ulaganja ***I (rasprava)
 6.Priopćenje predsjedništva
 7.Europski fondovi za dugoročna ulaganja ***I (nastavak rasprave)
 8.Izmjena dnevnog reda
 9.Sastav Parlamenta
 10.Glasovanje
  10.1.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2013/009 PL/Zachem (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.2.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2014/014 DE/Aleo Solar (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.3.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2013/007 BE/Hainaut Steel (Duferco-NLMK) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.4.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2014/012 BE/ArcelorMittal (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.5.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2014/011 BE/Caterpillar (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.6.Dimenzije i masa cestovnih vozila koja prometuju unutar Zajednice ***II (glasovanje)
  10.7.Europski fondovi za dugoročna ulaganja ***I (glasovanje)
  10.8.Međubankovne naknade za platne transakcije na temelju kartica ***I (glasovanje)
  10.9.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2013/011 BE/Saint-Gobain Sekurit (glasovanje)
  10.10.Napredak u području jednakosti žena i muškaraca u EU-u u 2013. (glasovanje)
  10.11.Godišnje izvješće o politici tržišnog natjecanja EU-a (glasovanje)
  10.12.Godišnje izvješće Europske središnje banke za 2013. (glasovanje)
 11.Svečana sjednica - Jordan
 12.Obrazloženja glasovanja
 13.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 14.Provjera valjanosti mandata
 15.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 16.Smjernice za proračun za 2016. godinu - dio III. (rasprava)
 17.Godišnje izvješće za 2013. o zaštiti financijskih interesa EU-a – borba protiv prijevara (rasprava)
 18.Globalna konferencija na visokoj razini o Eboli od 3. ožujka 2015. (rasprava)
 19.Ispravak (članak 231. Poslovnika)
 20.Izvješće o napretku Crne Gore za 2014. (rasprava)
 21.Izvješće o napretku bivše jugoslavenske Republike Makedonije za 2014. (rasprava)
 22.Izvješće o napretku Srbije za 2014. (rasprava)
 23.Proces europske integracije Kosova (rasprava)
 24.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 25.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

1. Otvaranje godišnjeg zasjedanja

U skladu s prvim stavkom članka 229. Ugovora o funkcioniranju Europske unije i člankom 146. Poslovnika, zasjedanje 2015-2016 Europskog parlamenta je otvoreno.


2. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 8:30 h.

Govorio je Richard Corbett, o otvaranju godišnjeg zasjedanja i broju sjednica.


3. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Nedavni napadi i otmice na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (2015/2599(RSP))

- Bodil Valero, Alyn Smith, Ernest Urtasun, Michèle Rivasi, Michel Reimon, Barbara Lochbihler i Davor Škrlec, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0240/2015);

- Javier Nart, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Urmas Paet, Juan Carlos Girauta Vidal, Hilde Vautmans, Dita Charanzová, Beatriz Becerra Basterrechea, Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Pavel Telička, Antanas Guoga, Fredrick Federley i Johannes Cornelis van Baalen, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0253/2015);

-Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Peter van Dalen, Bas Belder, Branislav Škripek, Angel Dzhambazki i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0254/2015);

- Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Kristina Winberg, Peter Lundgren, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, Rolandas Paksas i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0256/2015);

- Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, György Hölvényi, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Giovanni La Via, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Esther de Lange, Tomáš Zdechovský, Lara Comi, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, József Nagy, Tunne Kelam, Joachim Zeller, Andrey Kovatchev, David McAllister, Andrej Plenković, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel i Dubravka Šuica, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0259/2015);

- Javier Couso Permuy, Younous Omarjee i Sofia Sakorafa, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0262/2015);

- Victor Boştinaru, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Nicola Caputo, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Alessia Maria Mosca, Liisa Jaakonsaari, Tonino Picula, Neena Gill, David Martin, Arne Lietz, Kashetu Kyenge, Elena Valenciano, Michela Giuffrida, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Sorin Moisă, Andi Cristea, Vilija Blinkevičiūtė, Luigi Morgano, Miroslav Poche, Enrico Gasbarra, Marlene Mizzi, Claudia Tapardel, Zigmantas Balčytis i Doru-Claudian Frunzulică, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o nedavnim napadima i otmicama na Bliskom Istoku, osobito Asiraca, koje je počinio Daeš (B8-0264/2015).

II.   Južni Sudan, uključujući nedavne otmice djece (2015/2603(RSP))

- Judith Sargentini, Heidi Hautala, Maria Heubuch, Jordi Sebastià, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Ernest Urtasun i Davor Škrlec, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0241/2015);

- Petr Ježek, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Urmas Paet, Nathalie Griesbeck, Juan Carlos Girauta Vidal, Hilde Vautmans, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Javier Nart, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Pavel Telička, Antanas Guoga, Fredrick Federley i Johannes Cornelis van Baalen, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0255/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Anna Elżbieta Fotyga, Jan Zahradil, Ruža Tomašić, Branislav Škripek i Jana Žitňanská, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0257/2015);

- Ignazio Corrao, Dario Tamburrano, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Marco Valli, Rolandas Paksas i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0258/2015);

- Cristian Dan Preda, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Andrey Kovatchev, György Hölvényi, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Giovanni La Via, Eduard Kukan, Maurice Ponga, Monica Macovei, Bogdan Brunon Wenta, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Esther de Lange, Mariya Gabriel, Tomáš Zdechovský, Lara Comi, Jaromír Štětina, József Nagy, Tunne Kelam, Lars Adaktusson, Pavel Svoboda, Joachim Zeller, Andrej Plenković, David McAllister, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia i Dubravka Šuica, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0260/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Gabriele Zimmer, Lidia Senra Rodríguez, Younous Omarjee i Sabine Lösing, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0263/2015);

- Gianni Pittella, Josef Weidenholzer, Kashetu Kyenge, Juan Fernando López Aguilar, Norbert Neuser, Linda McAvan, Catherine Stihler, Alessia Maria Mosca, David Martin, Marlene Mizzi, Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Enrico Gasbarra, José Blanco López, Ana Gomes, Kati Piri, Enrique Guerrero Salom, Tonino Picula, Demetris Papadakis, Nikos Androulakis, Krystyna Łybacka, Nicola Caputo, Miroslav Poche, Seb Dance, Liisa Jaakonsaari, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Luigi Morgano, Sorin Moisă, Andi Cristea, Vilija Blinkevičiūtė, István Ujhelyi, Neena Gill, Miriam Dalli, Michela Giuffrida, Marc Tarabella, Goffredo Maria Bettini, Doru-Claudian Frunzulică, Arne Lietz i Zigmantas Balčytis, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Južnom Sudanu, uključujući nedavne otmice djece (B8-0266/2015).

III.   Tanzanija, osobito pitanje nezakonitog oduzimanja zemlje (2015/2604(RSP))

- Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Jordi Sebastià, Michèle Rivasi, Bodil Valero, Barbara Lochbihler i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0242/2015);

- Catherine Bearder, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivo Vajgl, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Urmas Paet, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Javier Nart, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Pavel Telička, Antanas Guoga, Fredrick Federley i Johannes Cornelis van Baalen, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0261/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ruža Tomašić i Jana Žitňanská, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0265/2015);

- Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano, Eleonora Evi, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli, Rolandas Paksas i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0267/2015);

- Cristian Dan Preda, Maurice Ponga, Andrey Kovatchev, György Hölvényi, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Lara Comi, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, József Nagy, Tunne Kelam, Lars Adaktusson, Joachim Zeller, Andrej Plenković, David McAllister, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel i Dubravka Šuica, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0268/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Lidia Senra Rodríguez i Younous Omarjee, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0269/2015):

- Josef Weidenholzer, Nikos Androulakis, Norbert Neuser, Miroslav Poche, Liisa Jaakonsaari, Nicola Caputo, Enrico Gasbarra, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Alessia Maria Mosca, Tonino Picula, Neena Gill, David Martin, Arne Lietz, Marc Tarabella, Goffredo Maria Bettini, Elena Valenciano, Carlos Zorrinho, István Ujhelyi, Michela Giuffrida, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Sorin Moisă, Andi Cristea, Marlene Mizzi, Vilija Blinkevičiūtė, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg i Zigmantas Balčytis, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Tanzaniji, osobito pitanju nezakonitog oduzimanja zemlje (B8-0270/2015).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


4. Dimenzije i masa cestovnih vozila koja prometuju unutar Zajednice ***II (rasprava)

Preporuka za drugo čitanje o stajalištu Vijeća u prvom čitanju radi donošenja direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive 96/53/EZ o utvrđivanju najvećih dopuštenih dimenzija u unutarnjem i međunarodnom prometu te najveće dopuštene mase u međunarodnom prometu za određena cestovna vozila koja prometuju unutar Zajednice [11296/3/2014 - C8-0294/2014 - 2013/0105(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Jörg Leichtfried (A8-0032/2015)

Jörg Leichtfried predstavio je preporuku.

Govorila je Violeta Bulc (povjerenica Komisije).

Govorili su: Markus Ferber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ismail Ertug, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Peter van Dalen, u ime Kluba zastupnika ECR-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Lucy Anderson, Gesine Meissner, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Keith Taylor, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Peter van Dalen, Peter Lundgren, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marie-Christine Arnautu, nezavisna zastupnica, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Gesine Meissner, Wim van de Camp, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bogusław Liberadzki, Jens Nilsson, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge, Jacqueline Foster, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Gesine Meissner, Philippe De Backer, Jill Seymour, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Jacqueline Foster, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Bogusław Liberadzki, Tomasz Piotr Poręba, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Petr Mach, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Andor Deli, Olga Sehnalová, Kosma Złotowski, Dieter-Lebrecht Koch, Lucy Anderson, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Peter Lundgren, Henna Virkkunen, István Ujhelyi, i Dubravka Šuica, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Gesine Meissner.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly, Claudia Tapardel, Notis Marias, Bill Etheridge i Angel Dzhambazki.

Govorili su: Violeta Bulc i Jörg Leichtfried.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.6 zapisnika od 10.3.2015..


5. Europski fondovi za dugoročna ulaganja ***I (rasprava)

Dopunsko izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o europskim fondovima za dugoročna ulaganja [COM(2013)0462 - C7-0209/2013 - 2013/0214(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Alain Lamassoure (A8-0021/2015)

Alain Lamassoure predstavio je izvješće.

Govorila je Margrethe Vestager (povjerenica Komisije).

Govorili su: Danuta Maria Hübner u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jeppe Kofod u ime Kluba zastupnika S&D-a, Stanisław Ożóg u ime Kluba zastupnika ECR-a, Philippe De Backer u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Miguel Urbán Crespo u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Philippe Lamberts u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge, Steven Woolfe u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Steeve Briois, nezavisni zastupnik, Luděk Niedermayer, Pervenche Berès, Beatrix von Storch, Norica Nicolai, Marisa Matias, Marco Zanni, Georgios Kyrtsos, Jonás Fernández, Angel Dzhambazki, Ivan Jakovčić i Miguel Viegas.

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

Govorili su: Bernard Monot, Brian Hayes, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Paul Rübig, Neena Gill, Paloma López Bermejo, Paul Rübig, Bogusław Liberadzki, Henna Virkkunen, István Ujhelyi, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Viorica Dăncilă, Eva Kaili i Hugues Bayet.

(Nakon rasprave točka 7 zapisnika od 10.3.2015.)


6. Priopćenje predsjedništva

Predsjednik je priopćio da je Odbor JURI jučer usvojio izvješće o zahtjevu za ukidanje zastupničkog imuniteta Sergeiu Stanishevu. Izvjestitelj: Andrzej Duda (A8-0045/2015).

O tom će se izvješću glasovati u srijedu 11. ožujka 2015.


7. Europski fondovi za dugoročna ulaganja ***I (nastavak rasprave)

Dopunsko izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o europskim fondovima za dugoročna ulaganja [COM(2013)0462 - C7-0209/2013 - 2013/0214(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Alain Lamassoure (A8-0021/2015)

(Početak sjednice točka 5 zapisnika od 10.3.2015.)

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Emmanouil Glezos, Seán Kelly, Maria Grapini i Milan Zver.

Govorili su: Margrethe Vestager i Alain Lamassoure.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.7 zapisnika od 10.3.2015..

(Sjednica je prekinuta u 11:10 u očekivanju glasovanja, a ponovno je nastavljena u 11:30)

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica


8. Izmjena dnevnog reda

Nakon savjetovanja s klubovima zastupnika, predsjednik predlaže promijeniti raspored za sljedeće dvije točke dnevnoga reda:

- o točki Nestabilna situacija u Libiji i njezine posljedice, predviđenoj za četvrtak ujutro, raspravljat će se u srijedu popodne,

- o točki 28. sjednica Vijeća Ujedinjenih naroda za ljudska prava (UNHRC), predviđenoj za srijedu popodne raspravljat će se u četvrtak ujutro.

Parlament se suglasio s ovim promjenama.

Dnevni je red izmijenjen.


9. Sastav Parlamenta

Eduard-Raul Hellvig pisanim je putem podnio ostavku na mjesto zastupnika u Parlamentu s učinkom od 2. ožujka 2015.

U skladu s člankom 4. stavcima 1. i 3. Poslovnika, Parlament utvrđuje slobodno zastupničko mjesto od tog datuma i o tome obavještava nadležno nacionalno tijelo.


10. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


10.1. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2013/009 PL/Zachem (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji u skladu s točkom 13. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (zahtjev EGF/2013/009 PL/Zachem, Poljska) [COM(2015)0013 - C8-0010/2015 - 2015/2016(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Jan Olbrycht (A8-0036/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2015)0041)


10.2. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2014/014 DE/Aleo Solar (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji u skladu s točkom 13. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (zahtjev EGF/2014/014 DE/Aleo Solar, koji je podnijela Njemačka) [COM(2014)0726 - C8-0012/2015 - 2015/2018(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Iris Hoffmann (A8-0030/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2015)0042)


10.3. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2013/007 BE/Hainaut Steel (Duferco-NLMK) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji u skladu s točkom 13. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (zahtjev EGF/2013/007 BE/Hainaut Steel (Duferco-NLMK), koji je podnijela Belgija) [COM(2014)0725 - C8-0013/2015 - 2015/2019(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Andrej Plenković (A8-0031/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2015)0043)


10.4. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2014/012 BE/ArcelorMittal (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji u skladu s točkom 13. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (zahtjev EGF/2014/012 BE/ArcelorMittal, Belgija) [COM(2014)0734 - C8-0014/2015 - 2015/2020(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Victor Negrescu (A8-0035/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2015)0044)


10.5. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2014/011 BE/Caterpillar (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji u skladu s točkom 13. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (zahtjev EGF/2014/011 BE/Caterpillar, iz Belgije) [COM(2014)0735 - C8-0015/2015 - 2015/2021(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Anneli Jäätteenmäki (A8-0033/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2015)0045)


10.6. Dimenzije i masa cestovnih vozila koja prometuju unutar Zajednice ***II (glasovanje)

Preporuka za drugo čitanje o stajalištu Vijeća u prvom čitanju radi donošenja direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive 96/53/EZ o utvrđivanju najvećih dopuštenih dimenzija u unutarnjem i međunarodnom prometu te najveće dopuštene mase u međunarodnom prometu za određena cestovna vozila koja prometuju unutar Zajednice [11296/3/2014 - C8-0294/2014 - 2013/0105(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Jörg Leichtfried (A8-0032/2015)

(Potrebna kvalificirana većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

STAJALIŠTE VIJEĆA

Proglašen odobrenim s izmjenama (P8_TA(2015)0046)


10.7. Europski fondovi za dugoročna ulaganja ***I (glasovanje)

Dopunsko izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o europskim fondovima za dugoročna ulaganja [COM(2013)0462 - C7-0209/2013 - 2013/0214(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Alain Lamassoure (A8-0021/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2015)0047)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0047)


10.8. Međubankovne naknade za platne transakcije na temelju kartica ***I (glasovanje)

Dopunsko izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o međubankovnim naknadama za platne transakcije na temelju kartica [COM(2013)0550 - C7-0241/2013 - 2013/0265(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Pablo Zalba Bidegain (A8-0022/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2015)0048)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0048)


10.9. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji - zahtjev EGF/2013/011 BE/Saint-Gobain Sekurit (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji u skladu s točkom 13. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (zahtjev EGF/2013/011 BE/Saint-Gobain Sekurit, Belgija) [COM(2015)0009 - C8-0011/2015 - 2015/2017(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Liadh Ní Riada (A8-0034/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0049)


10.10. Napredak u području jednakosti žena i muškaraca u EU-u u 2013. (glasovanje)

Izvješće o napretku u području jednakosti žena i muškaraca u Europskoj uniji 2013. [2014/2217(INI)] - Odbor za prava žena i ravnopravnost spolova. Izvjestitelj: Marc Tarabella (A8-0015/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0050)


10.11. Godišnje izvješće o politici tržišnog natjecanja EU-a (glasovanje)

Izvješće o godišnjem izvješću o politici tržišnog natjecanja EU-a [2014/2158(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Morten Messerschmidt (A8-0019/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0051)


10.12. Godišnje izvješće Europske središnje banke za 2013. (glasovanje)

Izvješće o Godišnjem izvješću Europske središnje banke za 2013. [2014/2157(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Pablo Zalba Bidegain (A8-0011/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0052)


PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

11. Svečana sjednica - Jordan

Od 12:00 do 12:30, Europski parlament sastaje se na svečanoj sjednici povodom posjeta Njegova Veličanstva kralja Abdullaha II., kralja Hašemitske Kraljevine Jordan.


PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

12. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Preporuka za drugo čitanje Jörg Leichtfried - A8-0032/2015

Michela Giuffrida i Seán Kelly

Dopunsko izvješće Alain Lamassoure A8-0021/2015
Michela Giuffrida, Ivana Maletić, Notis Marias, Seán Kelly i Stanislav Polčák

Izvješće Marc Tarabella - A8-0015/2015
Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Michela Giuffrida, Bernd Lucke, Krisztina Morvai, Elena Gentile, Tomáš Zdechovský, Luigi Morgano, Eleonora Forenza, Csaba Sógor, Angel Dzhambazki, Seán Kelly i Marijana Petir

Izvješće Morten Messerschmidt - A8-0019/2015
Michela Giuffrida, Biljana Borzan, Notis Marias, Ivana Maletić, Ruža Tomašić i Tibor Szanyi

Izvješće Pablo Zalba Bidegain - A8-0022/2015
Paloma López Bermejo, Michela Giuffrida, Notis Marias, Seán Kelly i Stanislav Polčák


13. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


14. Provjera valjanosti mandata

Na prijedlog Odbora JURI Europski parlament odlučuje potvrditi mandat Damiana Zoffolija.


(Sjednica je prekinuta u 13:00 h, a nastavljena u 15:05 h.)

PREDSJEDA: Adina-Ioana VĂLEAN
potpredsjednica

15. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


16. Smjernice za proračun za 2016. godinu - dio III. (rasprava)

Izvješće o općim smjernicama za pripremu proračuna za 2016., dio III. – Komisija [2015/2008(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: José Manuel Fernandes (A8-0027/2015)

José Manuel Fernandes predstavio je izvješće.

Govorila je Kristalina Georgieva (potpredsjednica Komisije).

Govorili su: Jan Olbrycht u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jens Geier u ime Kluba zastupnika S&D-a, Bernd Kölmel u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nedzhmi Ali u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Pablo Echenique u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Marco Zanni u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Sophie Montel, nezavisna zastupnica, Petri Sarvamaa, Isabelle Thomas, Zbigniew Kuźmiuk, Gérard Deprez, Jonathan Arnott, Eleftherios Synadinos, Siegfried Mureşan, Vladimír Maňka, Jean Arthuis, Edouard Ferrand, Patricija Šulin, Daniele Viotti, Janusz Lewandowski, Clare Moody, Carlos Iturgaiz, Victor Negrescu, Tomáš Zdechovský, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, i Jean-Paul Denanot.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Krzysztof Hetman, Nicola Caputo, Notis Marias, Maria Spyraki, Ivan Jakovčić, Miguel Viegas i Indrek Tarand.

Govorili su: Kristalina Georgieva i José Manuel Fernandes.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.9 zapisnika od 11.3.2015..


17. Godišnje izvješće za 2013. o zaštiti financijskih interesa EU-a – borba protiv prijevara (rasprava)

Izvješće o godišnjem izvješću za 2013. o zaštiti financijskih interesa EU-a – borba protiv prijevara [2014/2155(INI)] - Odbor za proračunski nadzor. Izvjestitelj: Georgi Pirinski (A8-0024/2015)

Georgi Pirinski predstavio je izvješće.

Govorila je Kristalina Georgieva (potpredsjednica Komisije).

Govorili su: Pascal Arimont (izvjestitelj za mišljenje Odbora REGI), Monica Macovei (izvjestiteljica za mišljenje Odbora LIBE), Ingeborg Gräßle, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Inés Ayala Sender, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, i Michael Theurer, u ime Kluba zastupnika ALDE-a.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Bill Etheridge radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Michael Theurer, koji je na pitanje odgovorio, Martina Anderson, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Benedek Jávor, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marco Valli, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Jean-Luc Schaffhauser, nezavisni zastupnik, Tomáš Zdechovský, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Jonathan Arnott, Derek Vaughan, Richard Sulík, Igor Šoltes, Jonathan Arnott, Petri Sarvamaa, Zigmantas Balčytis, Ruža Tomašić, Davor Škrlec, Rosa D'Amato, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Caterina Chinnici, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Janusz Korwin-Mikke, Janusz Wojciechowski, Gerard Batten, Nikolay Barekov i Petr Mach.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Julia Pitera, Nicola Caputo, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Miguel Viegas, Giulia Moi, Seán Kelly, i Pina Picierno, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Marco Valli.

Govorili su: Kristalina Georgieva i Georgi Pirinski.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.10 zapisnika od 11.3.2015..


18. Globalna konferencija na visokoj razini o Eboli od 3. ožujka 2015. (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Globalna konferencija na visokoj razini o Eboli od 3. ožujka 2015. (2015/2606(RSP))

Zanda Kalniņa-Lukaševica (predsjedateljica Vijeća) i Christos Stylianides (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Davor Ivo Stier, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Linda McAvan, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Jonathan Arnott, Beatriz Becerra Basterrechea, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Lola Sánchez Caldentey, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Maria Heubuch, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Joëlle Mélin, nezavisna zastupnica, Birgit Collin-Langen, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Arne Gericke, Norbert Neuser, Louis Michel, Josu Juaristi Abaunz i Michèle Rivasi.

PREDSJEDA: Ryszard CZARNECKI
potpredsjednik

Govorili su: Piernicola Pedicini, Mireille D'Ornano, Maurice Ponga, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio João Ferreira, Victor Boştinaru, José Inácio Faria, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Stefan Eck, Patrizia Toia, João Ferreira, Kashetu Kyenge, Lidia Senra Rodríguez i Gilles Pargneaux.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo, Notis Marias, Marielle de Sarnez, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Piernicola Pedicini, Ignazio Corrao, Doru-Claudian Frunzulică i Giulia Moi.

Govorili su: Zanda Kalniņa-Lukaševica i Christos Stylianides.

Rasprava je zaključena.


19. Ispravak (članak 231. Poslovnika)

Ispravak P7_TA(2011)0218(COR02) bio je najavljen na jučerašnjoj plenarnoj sjednici (točka 6 zapisnika od 9.3.2015.).

Budući da klub zastupnika ili najmanje 40 zastupnika nisu zatražili glasovanje o ispravku (članak 231. stavak 4. Poslovnika), ispravak se smatra prihvaćenim.


20. Izvješće o napretku Crne Gore za 2014. (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Izvješće o napretku Crne Gore za 2014. (2014/2947(RSP))

Zanda Kalniņa-Lukaševica (predsjedateljica Vijeća) i Johannes Hahn (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Charles Tannock, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Andrey Kovatchev, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Nikos Androulakis, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jozo Radoš, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Takis Hadjigeorgiou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ulrike Lunacek, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Philippe Loiseau, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Ulrike Lunacek, Dubravka Šuica, Anneliese Dodds, Ivan Jakovčić, Jiří Maštálka, Jean-Luc Schaffhauser, Ivana Maletić, Elena Gentile, Mario Borghezio i Milan Zver.

PREDSJEDA: Ulrike LUNACEK
potpredsjednica

Govorili su: Monika Smolková i Andrej Plenković.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Marek Plura, Doru-Claudian Frunzulică, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Urmas Paet, Notis Marias, Ilhan Kyuchyuk, Igor Šoltes i Ignazio Corrao.

Govorili su: Johannes Hahn i Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

- Charles Tannock, u ime Odbora AFET, o izvješću o napretku Crne Gore za 2014. (2014/2947(RSP)) (B8-0211/2015)

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.11 zapisnika od 11.3.2015..


21. Izvješće o napretku bivše jugoslavenske Republike Makedonije za 2014. (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Izvješće o napretku bivše jugoslavenske Republike Makedonije za 2014. (2014/2948(RSP))

Zanda Kalniņa-Lukaševica (predsjedateljica Vijeća) i Johannes Hahn (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Manolis Kefalogiannis, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Richard Howitt, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Urmas Paet, Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sofia Sakorafa, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Tamás Meszerics, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Georgios Epitideios, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Cristian Dan Preda, Sergei Stanishev, Notis Marias, Sotirios Zarianopoulos, Eduard Kukan, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Kostas Chrysogonos, Nikos Androulakis, Nikolay Barekov, Andrey Kovatchev, Tanja Fajon, Eleni Theocharous, Miltiadis Kyrkos, Maria Spyraki, Marijana Petir, Andrej Plenković, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Lampros Fountoulis i Sofia Sakorafa, Ivana Maletić i László Tőkés.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Lefteris Christoforou, Eva Kaili, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivo Vajgl, Ivan Jakovčić, Emmanouil Glezos i Fabio Massimo Castaldo.

Govorio je Johannes Hahn.

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorila je Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

- Ivo Vajgl, u ime Odbora AFET, o izvješću o napretku bivše jugoslavenske Republike Makedonije za 2014. (2014/2948(RSP)) (B8-0212/2015).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.12 zapisnika od 11.3.2015..

(Sjednica je nakratko prekinuta)


22. Izvješće o napretku Srbije za 2014. (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Izvješće o napretku Srbije za 2014. (2014/2949(RSP))

Zanda Kalniņa-Lukaševica (predsjedateljica Vijeća) i Johannes Hahn (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: David McAllister, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Tanja Fajon, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Marijana Petir, Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Miloslav Ransdorf, Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, James Carver, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Emilian Pavel, Krisztina Morvai, Eduard Kukan, Doru-Claudian Frunzulică, Kazimierz Michał Ujazdowski, Ivan Jakovčić, Andrej Plenković, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Dubravka Šuica, Tibor Szanyi, Ramona Nicole Mănescu, Gabrielius Landsbergis, Andrey Kovatchev, Eleni Theocharous i Andor Deli.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Franc Bogovič, Nicola Caputo, Notis Marias, Ulrike Lunacek, Andrej Plenković o govoru Ulrike Lunacek, i Fabio Massimo Castaldo.

Govorili su: Johannes Hahn i Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

- David McAllister, u ime Odbora AFET, o izvješću o napretku Srbije za 2014. (2014/2949(RSP)) (B8-0213/2015).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.13 zapisnika od 11.3.2015..


23. Proces europske integracije Kosova (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Proces europske integracije Kosova (2014/2950(RSP))

Zanda Kalniņa-Lukaševica (predsjedateljica Vijeća) i Johannes Hahn (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Ulrike Lunacek, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Pier Antonio Panzeri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Karol Karski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Kostas Chrysogonos, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, David McAllister, Daniele Viotti, Angel Dzhambazki, Ilhan Kyuchyuk, László Tőkés, Csaba Molnár, Eduard Kukan i Bogusław Liberadzki.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Franc Bogovič, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić, James Carver i Ignazio Corrao.

Govorili su: Johannes Hahn i Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

- Ulrike Lunacek, u ime Odbora AFET, o procesu europske integracije Kosova (2014/2950(RSP)) (B8-0214/2015).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.14 zapisnika od 11.3.2015..


24. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 550.479/OJME).


25. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 23:05.

Klaus Welle

Alexander Graf Lambsdorff

glavni tajnik

potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Valero, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duda, Duncan, Durand, Dzhambazki, Echenique, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jansen, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Paşcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Petersen, Petir, Picierno, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terho, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torvalds, Tošenovský, Toti, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Crowley, Dohrmann, Händel, Parker, Pietikäinen, Saryusz-Wolski, Vozemberg-Vrionidi

Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti