Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Środa, 24 czerwca 2015 r. - Bruksela

4. Skład Parlamentu

Właściwe organy polskie powiadomiły o wyborze Edwarda Czesaka na posła do Parlamentu Europejskiego w zastępstwie Andrzeja Dudy ze skutkiem od dnia 11 czerwca 2015 r.

Zgodnie z art. 3 ust. 2 Regulaminu do czasu zweryfikowania mandatu lub wydania orzeczenia dotyczącego ewentualnego sporu Edward Czesak bierze udział w posiedzeniach Parlamentu i jego organów, zachowując pełnię związanych z tym praw, pod warunkiem uprzedniego przedstawienia pisemnego oświadczenia stwierdzającego, że nie sprawuje on żadnego stanowiska niepołączalnego ze sprawowaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego.

°
° ° °

Emmanouil Glezos zrzekł się na piśmie mandatu posła do Parlamentu Europejskiego ze skutkiem od dnia 8 lipca 2015 r. o północy.

Zgodnie z art. 4 ust. 1 i 3 Regulaminu Parlament stwierdził wakat ze skutkiem od 9 lipca 2015 r. i poinformował o nim zainteresowany organ krajowy.

°
° ° °

Marit Paulsen zrzekła się na piśmie mandatu posłanki do Parlamentu Europejskiego ze skutkiem od dnia 30 września 2015 r.

Zgodnie z art. 4 ust. 1 i 3 Regulaminu Parlament stwierdził wakat ze skutkiem od wspomnianej daty i poinformował o nim zainteresowany organ krajowy.

Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności