Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2014/2228(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : A8-0175/2015

Testi mressqa :

A8-0175/2015

Dibattiti :

PV 07/07/2015 - 4
CRE 07/07/2015 - 4

Votazzjonijiet :

PV 08/07/2015 - 4.1
CRE 08/07/2015 - 4.1
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2015)0252

Minuti
It-Tlieta, 7 ta' Lulju 2015 - Strasburgu

4. Negozjati għas-Sħubija Trans-Atlantika ta’ Kummerċ u ta’ Investiment (TTIP) (dibattitu)
CRE

Rapport li jinkludi r-rakkomandazzjonijiet tal-Parlament Ewropew lill-Kummissjoni Ewropea dwar in-negozjati għas-Sħubija Trans-Atlantika ta' Kummerċ u ta' Investiment (TTIP) [2014/2228(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Bernd Lange (A8-0175/2015)

Bernd Lange ppreżenta r-rapport.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Francisco José Millán Mon (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFET), Arne Lietz (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat DEVE), Jeppe Kofod (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ECON), Marian Harkin (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Bart Staes (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Jerzy Buzek (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Dita Charanzová (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Wim van de Camp (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Paolo De Castro u James Nicholson (rapporteurs għal opinjoni tal-Kumitat AGRI), Helga Trüpel (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CULT), Dietmar Köster (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat JURI), Esteban González Pons (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFCO), Jarosław Wałęsa (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat PETI), Godelieve Quisthoudt-Rowohl f'isem il-Grupp PPE, David Martin f'isem il-Grupp S&D, Matt Carthy, dwar l-organizzazzjoni tad-dibattitu (il-President fakkar il-proċedura applikabbli), Emma McClarkin f'isem il-Grupp ECR, Marietje Schaake f'isem il-Grupp ALDE, Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL, Yannick Jadot f'isem il-Grupp Verts/ALE, Tiziana Beghin f'isem il-Grupp EFDD, Marine Le Pen f'isem il-Grupp ENF, u Zoltán Balczó Membru mhux affiljat.

PRESIDENZA: Ildikó GÁLL-PELCZ
Viċi President

Interventi ta': Daniel Caspary, Victor Boştinaru, Jan Zahradil, Marielle de Sarnez, Lola Sánchez Caldentey, Ska Keller, William (The Earl of) Dartmouth, Franz Obermayr, Georgios Epitideios, Tokia Saïfi, Alessia Maria Mosca, Joachim Starbatty, Hannu Takkula, Anne-Marie Mineur, Jill Evans, Peter Lundgren, Mara Bizzotto, Sotirios Zarianopoulos, Salvatore Cicu, Maria Arena, Sander Loones, Ramon Tremosa i Balcells, Eleonora Forenza, Claude Turmes, Petr Mach, Janice Atkinson, Christofer Fjellner, Joachim Schuster, Anna Elżbieta Fotyga, Pavel Telička, Stelios Kouloglou, Molly Scott Cato, Artis Pabriks, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Bernd Lucke, Cecilia Wikström, Patrick Le Hyaric, Michel Reimon, Adam Szejnfeld, Emmanuel Maurel, Zdzisław Krasnodębski, Anneli Jäätteenmäki, Matt Carthy, Max Andersson, Elmar Brok, Pedro Silva Pereira, Richard Sulík, Charles Goerens, Luke Ming Flanagan, Andreas Schwab, Agnes Jongerius, Ruža Tomašić, Enrique Calvet Chambon, Rina Ronja Kari, Franck Proust, Jude Kirton-Darling, Notis Marias, Alexander Graf Lambsdorff, Seán Kelly, Nicola Danti, Othmar Karas, Clara Eugenia Aguilera García, Danuta Maria Hübner, Eric Andrieu, Andrey Kovatchev, Goffredo Maria Bettini, Fernando Ruas, Krišjānis Kariņš, Alojz Peterle, Pablo Zalba Bidegain, Angelika Niebler, Dubravka Šuica, Thomas Mann, Paulo Rangel, Romana Tomc, Tunne Kelam, Lara Comi u Bendt Bendtsen.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Milan Zver, Maria Grapini, Izaskun Bilbao Barandica, Marina Albiol Guzmán, Igor Šoltes, Fabio Massimo Castaldo, Krisztina Morvai, Stanislav Polčák u Doru-Claudian Frunzulică.

Interventi ta': Cecilia Malmström u Bernd Lange.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 4.1 tal-Minuti ta' 8.7.2015.

Avviż legali - Politika tal-privatezza