Indeks 
Zapisnik
PDF 293kWORD 236k
Utorak, 7. srpnja 2015. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 3.Pregled latvijskog predsjedanja (rasprava)
 4.Pregovori o Transatlantskom partnerstvu za trgovinu i ulaganja (TTIP) (rasprava)
 5.Glasovanje
  5.1.Imenovanje članice Revizorskog suda - Bettina Michelle Jakobsen (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.2.Ostvarivanje prava Unije prema međunarodnim trgovinskim pravilima ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.3.Zaštita od štetnog određivanja cijena plovila ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.4.Ribolovne mogućnosti u vodama EU-a za ribarska plovila koja plove pod zastavom Venezuele uz obalu Francuske Gvajane *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.5.Nacrt izmjene proračuna br. 3/2015: višak iz financijske godine 2014. (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.6.Nacrt izmjene proračuna br. 4/2015: aktivacija Fonda solidarnosti EU-a za Rumunjsku, Bugarsku i Italiju (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.7.Aktivacija Fonda solidarnosti EU-a: poplave u Rumunjskoj, Bugarskoj i Italiji (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.8.Provedba multimodalnih integriranih sustava izdavanja putnih i zrakoplovnih karata u Europi (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  5.9.Produljenje mandata Posebnog odbora za odluke o porezima i ostale mjere slične prirode ili učinka (glasovanje)
  5.10.Nacrt izmjene proračuna br. 1/2015: Europski fond za strateška ulaganja (EFSU) (glasovanje)
  5.11.Nacrt izmjene proračuna br. 5/2015. — odgovor na migracijske pritiske (glasovanje)
  5.12.Revizija provedbe „mliječnog paketa” (glasovanje)
  5.13.Vanjski utjecaj politike EU-a na području trgovine i ulaganja na inicijative javno-privatnog partnerstva (glasovanje)
  5.14.Sektor voća i povrća od reforme iz 2007. (glasovanje)
 6.Obrazloženja glasovanja
 7.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 8.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 9.Priprema programa rada Komisije za 2016. (rasprava)
 10.Dugoročno sudjelovanje dioničara i izvješće o korporativnom upravljanju ***I (rasprava)
 11.Ispravak (članak 231. Poslovnika)
 12.Rezerve za stabilnost tržišta za sustav trgovanja emisijama stakleničkih plinova Unije ***I (rasprava)
 13.Proračun za 2016. – mandat za trijalog (rasprava)
 14.Europski program sigurnosti (rasprava)
 15.Smjernice za politike zapošljavanja država članica * - Inicijativa za zeleno zapošljavanje (rasprava)
 16.Međunarodna konferencija UN-a o financiranju razvoja (13. – 16. srpnja 2015.) - Izbjegavanje plaćanja i utaja poreza kao izazovi u zemljama u razvoju (rasprava)
 17.Sastav klubova zastupnika
 18.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 19.Zatvaranje dnevne sjednice
 .Prilog 1 - Imenovanje članice Revizorskog suda - Bettina Michelle Jakobsen
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 8:30 h.


2. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Nacrti zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (2015/2756(RSP))

- Barbara Lochbihler, Reinhard Bütikofer, Bodil Valero i Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0689/2015);

- Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Marco Zanni, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0691/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Branislav Škripek, Geoffrey Van Orden, Valdemar Tomaševski i Raffaele Fitto, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0693/2015);

- Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Thomas Mann, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Tunne Kelam, Ivo Belet, Davor Ivo Stier, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Csaba Sógor, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Stanislav Polčák, László Tőkés, Giovanni La Via i Roberta Metsola, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0695/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Kateřina Konečná, Malin Björk, Pablo Iglesias, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, Paloma López Bermejo, Lidia Senra Rodríguez, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Miguel Urbán Crespo i Tania González Peñas, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0697/2015);

- Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Marielle de Sarnez, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Ilhan Kyuchyuk, Juan Carlos Girauta Vidal, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Robert Rochefort, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Johannes Cornelis van Baalen, Alexander Graf Lambsdorff, Petr Ježek, Antanas Guoga, Urmas Paet, José Inácio Faria, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Catherine Bearder i Philippe De Backer, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0698/2015);

- Josef Weidenholzer, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Nicola Caputo, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Damian Drăghici, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Bernd Lange, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Edouard Martin, Marlene Mizzi, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Gilles Pargneaux, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Laurenţiu Rebega, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Julie Ward, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o nacrtima zakona Kambodže o nevladinim organizacijama i sindikatima (B8-0701/2015).

II.   Demokratska Republika Kongo (DR Kongo), a posebno slučaj dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (2015/2757(RSP))

- Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero i Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Demokratskoj Republici Kongo, a posebno slučaju Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0690/2015);

- Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Demokratskoj Republici Kongo (DR Kongo), a posebno slučaju dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0692/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Geoffrey Van Orden, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Valdemar Tomaševski, Branislav Škripek i Raffaele Fitto, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Demokratskoj Republici Kongo (DR Kongo), a posebno slučaju dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0694/2015);

- Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Claude Rolin, Patricija Šulin, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Ivo Belet, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, Mariya Gabriel, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, Lorenzo Cesa, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Jaromír Štětina, Therese Comodini Cachia, Maurice Ponga, Stanislav Polčák, László Tőkés, Giovanni La Via, Roberta Metsola i Elisabetta Gardini, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Demokratskoj Republici Kongo (DR Kongo), a posebno slučaju dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0696/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Pablo Iglesias, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Kostadinka Kuneva i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Demokratskoj Republici Kongo (DR Kongo), a posebno slučaju dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0699/2015);

- Javier Nart, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Antanas Guoga, Filiz Hyusmenova, Juan Carlos Girauta Vidal, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Ivo Vajgl, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Johannes Cornelis van Baalen, Petr Ježek, Marielle de Sarnez, Alexander Graf Lambsdorff, Urmas Paet, José Inácio Faria, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Catherine Bearder i Philippe De Backer, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Demokratskoj Republici Kongo (DR Kongo), a posebno slučaju dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0700/2015);

- Gianni Pittella, Maria Arena, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Norbert Neuser, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Kashetu Kyenge, Linda McAvan, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Damian Drăghici, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Edouard Martin, Marlene Mizzi, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Gilles Pargneaux, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Laurenţiu Rebega, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Julie Ward, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Demokratskoj Republici Kongo (DR Kongo), a posebno slučaju dvojice pritvorenih boraca za ljudska prava Yvesa Makwambale i Freda Baume (B8-0702/2015).

III.   Bahrein, a posebno slučaj Nabeela Rajaba (2015/2758(RSP))

- Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Bodil Valero, Igor Šoltes i Judith Sargentini, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0703/2015);

- Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0704/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0705/2015);

- Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Claude Rolin, Patricija Šulin, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová, Davor Ivo Stier, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, Lorenzo Cesa, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Joachim Zeller, Stanislav Polčák, László Tőkés, Giovanni La Via, Roberta Metsola, Elisabetta Gardini i Anna Záborská, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0706/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Javier Couso Permuy, Pablo Iglesias, Anne-Marie Mineur, Malin Björk, Kateřina Konečná, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, Lidia Senra Rodríguez, Miguel Urbán Crespo i Tania González Peñas, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0708/2015);

- Beatriz Becerra Basterrechea, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Antanas Guoga, Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Juan Carlos Girauta Vidal, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Alexander Graf Lambsdorff, Robert Rochefort, Louis Michel, Johannes Cornelis van Baalen, Nedzhmi Ali, Petr Ježek, Urmas Paet, José Inácio Faria, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Catherine Bearder i Philippe De Backer, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0710/2015);

- Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Alessia Maria Mosca, Arne Lietz, Norbert Neuser, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Damian Drăghici, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Csaba Molnár, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Tonino Picula, Miroslav Poche, Laurenţiu Rebega, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Renato Soru, Claudia Tapardel, Marc Tarabella i Julie Ward, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Bahreinu, a posebno slučaju Nabeela Rajaba (B8-0712/2015).

IV.   Situacija u kojoj se nalaze dvojica kršćanskih pastora u Sudanu (2015/2766(RSP))

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Peter van Dalen, Arne Gericke, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Branislav Škripek, Angel Dzhambazki i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o situaciji u kojoj se nalaze dvojica kršćanskih pastora u Sudanu (B8-0707/2015);

- Maria Heubuch, Heidi Hautala, Bart Staes, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes, Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o situaciji u kojoj se nalaze dvojica kršćanskih pastora u Sudanu (B8-0709/2015);

- Cristian Dan Preda, László Tőkés, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Anna Záborská, Ramón Luis Valcárcel Siso, Thomas Mann, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová, Michèle Alliot-Marie, Davor Ivo Stier, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, György Hölvényi, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, Lorenzo Cesa, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Csaba Sógor, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Jaromír Štětina, Therese Comodini Cachia, Maurice Ponga, Joachim Zeller, Stanislav Polčák, Tunne Kelam, Giovanni La Via, Roberta Metsola i Elisabetta Gardini, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o situaciji u kojoj se nalaze dvojica kršćanskih pastora u Sudanu (B8-0711/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Pablo Iglesias, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos i Miguel Urbán Crespo, o Sudanu odnosno smrtnoj kazni izrečenoj dvojici kršćanskih pastora zbog obavljanja vjerske službe (B8-0713/2015);

- Catherine Bearder, Louis Michel, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Javier Nart, Juan Carlos Girauta Vidal, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Ivan Jakovčić, Dita Charanzová, Jozo Radoš, Gérard Deprez, Johannes Cornelis van Baalen, Filiz Hyusmenova, Petr Ježek, Marielle de Sarnez, Alexander Graf Lambsdorff, Nedzhmi Ali, Antanas Guoga, Urmas Paet, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck i Hannu Takkula, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Sudanu: „stanje dvojice kršćanskih pastora” (B8-0714/2015);

- Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Norbert Neuser, Elena Valenciano, Linda McAvan, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Damian Drăghici, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Sergio Gutiérrez Prieto, Jeppe Kofod, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Arne Lietz, Javi López, Marlene Mizzi, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Tonino Picula, Miroslav Poche, Laurenţiu Rebega, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Renato Soru, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Julie Ward i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o situaciji u kojoj se nalaze dvojica kršćanskih pastora u Sudanu (B8-0715/2015).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


3. Pregled latvijskog predsjedanja (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Pregled latvijskog predsjedanja (2015/2717(RSP))

Laimdota Straujuma (predsjedateljica Vijeća) i Jean-Claude Juncker (predsjednik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Manfred Weber u ime Kluba zastupnika PPE-a, Gianni Pittella u ime Kluba zastupnika S&D-a, Roberts Zīle u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Rebecca Harms u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Paul Nuttall u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gianluca Buonanno u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Krisztina Morvai, nezavisna zastupnica.

Govorili su: Jean-Claude Juncker i Laimdota Straujuma.

Rasprava je zaključena.

Govorio je Emmanouil Glezos.


4. Pregovori o Transatlantskom partnerstvu za trgovinu i ulaganja (TTIP) (rasprava)

Izvješće s preporukama Europskog parlamenta Komisiji o pregovorima o Transatlantskom partnerstvu za trgovinu i ulaganja (TTIP) [2014/2228(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Bernd Lange (A8-0175/2015)

Bernd Lange predstavio je izvješće.

Govorio je Cecilia Malmström (povjerenica Komisije).

Govorili su: Francisco José Millán Mon (izvjestitelj za mišljenje Odbora AFET), Arne Lietz (izvjestitelj za mišljenje Odbora DEVE), Jeppe Kofod (izvjestitelj za mišljenje Odbora ECON), Marian Harkin (izvjestiteljica za mišljenje Odbora EMPL), Bart Staes (izvjestitelj za mišljenje Odbora ENVI), Jerzy Buzek (izvjestitelj za mišljenje Odbora ITRE), Dita Charanzová (izvjestiteljica za mišljenje Odbora IMCO), Wim van de Camp (izvjestitelj za mišljenje Odbora TRAN), Paolo De Castro i James Nicholson (izvjestitelji za mišljenje Odbora AGRI), Helga Trüpel (izvjestiteljica za mišljenje Odbora CULT), Dietmar Köster (izvjestitelj za mišljenje Odbora JURI), Esteban González Pons (izvjestitelj za mišljenje Odbora AFCO), Jarosław Wałęsa (izvjestitelj za mišljenje Odbora PETI), Godelieve Quisthoudt-Rowohl u ime Kluba zastupnika PPE-a, David Martin u ime Kluba zastupnika S&D-a, Matt Carthy o organizaciji rasprave (predsjednik je podsjetio na mjerodavni postupak), Emma McClarkin u ime Kluba zastupnika ECR-a, Marietje Schaake u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Helmut Scholz u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Yannick Jadot u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Tiziana Beghin u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marine Le Pen u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Zoltán Balczó, nezavisni zastupnik.

PREDSJEDA: Ildikó GÁLL-PELCZ
potpredsjednica

Govorili su: Daniel Caspary, Victor Boştinaru, Jan Zahradil, Marielle de Sarnez, Lola Sánchez Caldentey, Ska Keller, William (The Earl of) Dartmouth, Franz Obermayr, Georgios Epitideios, Tokia Saïfi, Alessia Maria Mosca, Joachim Starbatty, Hannu Takkula, Anne-Marie Mineur, Jill Evans, Peter Lundgren, Mara Bizzotto, Sotirios Zarianopoulos, Salvatore Cicu, Maria Arena, Sander Loones, Ramon Tremosa i Balcells, Eleonora Forenza, Claude Turmes, Petr Mach, Janice Atkinson, Christofer Fjellner, Joachim Schuster, Anna Elżbieta Fotyga, Pavel Telička, Stelios Kouloglou, Molly Scott Cato, Artis Pabriks, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Bernd Lucke, Cecilia Wikström, Patrick Le Hyaric, Michel Reimon, Adam Szejnfeld, Emmanuel Maurel, Zdzisław Krasnodębski, Anneli Jäätteenmäki, Matt Carthy, Max Andersson, Elmar Brok, Pedro Silva Pereira, Richard Sulík, Charles Goerens, Luke Ming Flanagan, Andreas Schwab, Agnes Jongerius, Ruža Tomašić, Enrique Calvet Chambon, Rina Ronja Kari, Franck Proust, Jude Kirton-Darling, Notis Marias, Alexander Graf Lambsdorff, Seán Kelly, Nicola Danti, Othmar Karas, Clara Eugenia Aguilera García, Danuta Maria Hübner, Eric Andrieu, Andrey Kovatchev, Goffredo Maria Bettini, Fernando Ruas, Krišjānis Kariņš, Alojz Peterle, Pablo Zalba Bidegain, Angelika Niebler, Dubravka Šuica, Thomas Mann, Paulo Rangel, Romana Tomc, Tunne Kelam, Lara Comi i Bendt Bendtsen.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Milan Zver, Maria Grapini, Izaskun Bilbao Barandica, Marina Albiol Guzmán, Igor Šoltes, Fabio Massimo Castaldo, Krisztina Morvai, Stanislav Polčák i Doru-Claudian Frunzulică.

Govorili su: Cecilia Malmström i Bernd Lange.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 4.1 zapisnika od 8.7.2015..


PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Syed Kamall i Glenis Willmott u povodu 10. godišnjice atentata u Londonu 7. srpnja 2005. godine.

Govorila je Marine Le Pen o rasporedu sjedenja u vijećnici (Predsjednica je navela da se o tome raspravljalo na sastanku Konferencije predsjednika.).

Govorio je Jonathan Arnott, koji se pobunio protiv neprimjene postupka podizanja plave kartice u okviru jutros održane rasprave o transatlantskom partnerstvu (Predsjednica je podsjetila da primjena tog postupka nije obavezna.).

Govorio je Fabio Massimo Castaldo, koji je protestirao protiv prisutnosti nekih političkih simbola u zgradama Parlamenta.

Govorio je Gerard Batten, koji ae vratio na temu atentata u Londonu 7. srpnja 2005. i zatražio da se održi minuta šutnje.

Govorio je Elmar Brok.

5. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


5.1. Imenovanje članice Revizorskog suda - Bettina Michelle Jakobsen (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o predloženom imenovanju Bettine Michelle Jakobsen za članicu Revizorskog suda [08487/2015 - C8-0122/2015 - 2015/0803(NLE)] - Odbor za proračunski nadzor. Izvjestitelj: Igor Šoltes (A8-0198/2015)

(Tajno glasovanje)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG ODLUKE

Igor Šoltes (izvjestitelj) dao je izjavu na osnovi članka 150. stavka 4. Poslovnika.

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0239)

Popis zastupnika koji su glasovali priložen je ovom zapisniku (prilog 1 zapisnika od 7.7.2015.).


5.2. Ostvarivanje prava Unije prema međunarodnim trgovinskim pravilima ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o izmijenjenom prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o utvrđivanju postupaka Unije u području zajedničke trgovinske politike kako bi se zajamčilo ostvarivanje prava Unije prema međunarodnim trgovinskim pravilima, posebno onima utvrđenima pod okriljem Svjetske trgovinske organizacije (kodificirani tekst) [COM(2015)0049 - C8-0041/2015- 2014/0174(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Jiří Maštálka (A8-0203/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0240)


5.3. Zaštita od štetnog određivanja cijena plovila ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o zaštiti od štetnog određivanja cijena plovila (kodificirana verzija) [COM(2014)0605 - C8-0171/2014- 2014/0280(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Jiří Maštálka (A8-0202/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0241)


5.4. Ribolovne mogućnosti u vodama EU-a za ribarska plovila koja plove pod zastavom Venezuele uz obalu Francuske Gvajane *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o odobrenju, u ime Europske unije, Izjave o odobrenju ribolovnih mogućnosti u vodama EU-a ribarskim plovilima koja plove pod zastavom Bolivarske Republike Venezuele u isključivom gospodarskom pojasu uz obalu Francuske Gvajane [05420/2015 - C8-0043/2015 - 2015/0001(NLE)] - Odbor za ribarstvo. Izvjestitelj: João Ferreira (A8-0195/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

João Ferreira (izvjestitelj) dao je izjavu na osnovi članka 150. stavka 4. Poslovnika.

Parlament je odobrio izjavu.

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0242)


5.5. Nacrt izmjene proračuna br. 3/2015: višak iz financijske godine 2014. (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o stajalištu Vijeća o nacrtu izmjene proračuna br. 3/2015 Europske unije za financijsku godinu 2015. – unošenje viška iz financijske godine 2014. [09765/2015 - C8-0161/2015 - 2015/2077(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0219/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0243)


5.6. Nacrt izmjene proračuna br. 4/2015: aktivacija Fonda solidarnosti EU-a za Rumunjsku, Bugarsku i Italiju (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o stajalištu Vijeća o nacrtu izmjene proračuna br. 4/2015 Europske unije za financijsku godinu 2015., priloženo prijedlogu za aktivaciju Fonda solidarnosti Europske unije za Rumunjsku, Bugarsku i Italiju [09767/2015 - C8-0162/2015 - 2015/2078(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0220/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0244)


5.7. Aktivacija Fonda solidarnosti EU-a: poplave u Rumunjskoj, Bugarskoj i Italiji (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o aktivaciji Fonda solidarnosti Europske unije u skladu s točkom 11. Međuinstitucionalnog sporazuma od 2. prosinca 2013. između Europskog parlamenta, Vijeća i Komisije o proračunskoj disciplini, o suradnji u vezi s proračunskim pitanjima i o dobrom financijskom upravljanju (poplave u Rumunjskoj, Bugarskoj i Italiji) [COM(2015)0162 - C8-0094/2015 - 2015/2079(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Siegfried Mureşan (A8-0211/2015)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0245)


5.8. Provedba multimodalnih integriranih sustava izdavanja putnih i zrakoplovnih karata u Europi (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o provedbi multimodalnih integriranih sustava izdavanja putnih i zrakoplovnih karata u Europi [2014/2244(INI)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Dieter-Lebrecht Koch (A8-0183/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P7_TA(2015)0246)


5.9. Produljenje mandata Posebnog odbora za odluke o porezima i ostale mjere slične prirode ili učinka (glasovanje)

Produljenje mandata Posebnog odbora za odluke o porezima i ostale mjere slične prirode ili učinka (članak 197. Poslovnika)

(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

Smatra se odobrenim bez glasovanja.


5.10. Nacrt izmjene proračuna br. 1/2015: Europski fond za strateška ulaganja (EFSU) (glasovanje)

Izvješće o stajalištu Vijeća o nacrtu izmjene proračuna br. 1/2015 Europske unije za financijsku godinu 2015., Dio III. – Komisija, priloženom prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Europskom fondu za strateška ulaganja i o izmjeni Uredaba (EU) br. 1291/2013 i (EU) br. 1316/2013 [09876/2015 - C8-0172/2015 - 2015/2011(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0221/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P7_TA(2015)0247)


5.11. Nacrt izmjene proračuna br. 5/2015. — odgovor na migracijske pritiske (glasovanje)

Izvješće o stajalištu Vijeća o nacrtu izmjene proračuna br. 5/2015 Europske unije za financijsku godinu 2015. – odgovor na migracijske pritiske [09768/2015 - C8-0163/2015 - 2015/2121(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestiteljica: Eider Gardiazabal Rubial (A8-0212/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P7_TA(2015)0248)


5.12. Revizija provedbe „mliječnog paketa” (glasovanje)

Izvješće o budućnosti sektora mlijeka i mliječnih proizvoda EU-a – revizija provedbe „mliječnog paketa” [2014/2146(INI)] - Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj. Izvjestitelj: James Nicholson (A8-0187/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P7_TA(2015)0249)

Govorili su:

Lidia Senra Rodríguez, prije glasovanja.


5.13. Vanjski utjecaj politike EU-a na području trgovine i ulaganja na inicijative javno-privatnog partnerstva (glasovanje)

Izvješće o vanjskom utjecaju politike EU-a na području trgovine i ulaganja na inicijative javno-privatnog partnerstva u zemljama izvan EU-a [2014/2233(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Jan Zahradil (A8-0182/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13.)

Govorila je Teresa Jiménez-Becerril Barrio, kaoko bi zatražila da se održi minuta šutnje u počast žrtvama terorizma u Europi.

U Parlamentu je održana minuta šutnje.

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (koji je podnio Klub GUE/NGL-a)

Odbijeno

PRIJEDLOG REZOLUCIJE (koji je podnio Odbor INTA)

Usvojen (P7_TA(2015)0250)


5.14. Sektor voća i povrća od reforme iz 2007. (glasovanje)

Izvješće o sektoru voća i povrća od reforme iz 2007. [2014/2147(INI)] - Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj. Izvjestitelj: Nuno Melo (A8-0170/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 14.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P7_TA(2015)0251)


6. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće Dieter-Lebrecht Koch - A8-0183/2015
Deirdre Clune, Ruža Tomašić, Jill Seymour, Andrejs Mamikins, Janusz Korwin-Mikke i Lucy Anderson

Izvješće James Nicholson - A8-0187/2015
Marian Harkin, Estefanía Torres Martínez, Deirdre Clune, Franc Bogovič, Momchil Nekov i Andrejs Mamikins

Izvješće Jan Zahradil - A8-0182/2015
Andrejs Mamikins i Bill Etheridge

Izvješće Nuno Melo - A8-0170/2015
Franc Bogovič i Momchil Nekov.


7. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:45 h, a nastavljena u 15:00 h.)

PREDSJEDA: Alexander Graf LAMBSDORFF
potpredsjednik

8. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


9. Priprema programa rada Komisije za 2016. (rasprava)

Izjava Komisije: Priprema programa rada Komisije za 2016. (2015/2729(RSP))

Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: József Szájer u ime Kluba zastupnika PPE-a, Enrique Guerrero Salom u ime Kluba zastupnika S&D-a, Vicky Ford u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sophia in 't Veld u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Inês Cristina Zuber u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bas Eickhout u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, David Borrelli u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Lorenzo Fontana u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Krisztina Morvai, nezavisna zastupnica.

Govorio je Frans Timmermans.

Prijedlozi rezolucije koji se podnose u skladu s člankom 123. stavkom 2. Poslovnika objavit će se naknadno.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 12.5 zapisnika od 9.7.2015..


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
potpredsjednik

10. Dugoročno sudjelovanje dioničara i izvješće o korporativnom upravljanju ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive 2007/36/EZ u pogledu poticanja dugoročnog sudjelovanja dioničara i Direktive 2013/34/EU u pogledu određenih elemenata izvješća o korporativnom upravljanju [COM(2014)0213 - C7-0147/2014 - 2014/0121(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Sergio Gaetano Cofferati (A8-0158/2015)

Sergio Gaetano Cofferati predstavio je izvješće.

Govorio je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su: Olle Ludvigsson (izvjestitelj za mišljenje Odbora ECON), Tadeusz Zwiefka, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Evelyn Regner, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Morten Messerschmidt, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jiří Maštálka, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Pascal Durand, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Steeve Briois, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Axel Voss, Richard Howitt, Ashley Fox, Mario Borghezio, Heinz K. Becker, Jutta Steinruck, Beatrix von Storch, koja je odbila odgovoriti na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tadeusz Zwiefka, Gilles Lebreton, Andreas Schwab, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Neena Gill, Daniel Buda i Victor Negrescu.

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorili su: Bendt Bendtsen, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Jeppe Kofod, Paul Tang, Georgi Pirinski, Virginie Rozière, Jeppe Kofod, Ana Gomes i Anneliese Dodds.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Patricija Šulin, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Ivan Jakovčić, Miguel Viegas, Igor Šoltes, Barbara Kappel, Seán Kelly i Notis Marias.

Govorili su: Věra Jourová i Sergio Gaetano Cofferati.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 4.6 zapisnika od 8.7.2015..


11. Ispravak (članak 231. Poslovnika)

Ispravak P6_TA(2008)0030(COR01) bio je najavljen na jučerašnjoj plenarnoj sjednici (točka 6 zapisnika od 6.7.2015.).

Budući da nijedan klub zastupnika ni najmanje 40 zastupnika nisu zatražili glasovanje o ispravku (članak 231. stavak 4. Poslovnika), ispravak se smatra prihvaćenim.


12. Rezerve za stabilnost tržišta za sustav trgovanja emisijama stakleničkih plinova Unije ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi i funkcioniranju rezerve za stabilnost tržišta za sustav trgovanja emisijama stakleničkih plinova Unije i o izmjeni Direktive 2003/87/EZ [COM(2014)0020 - C7-0016/2014 - 2014/0011(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestitelj: Ivo Belet (A8-0029/2015)

Ivo Belet predstavio je izvješće.

Govorio je Miguel Arias Cañete (povjerenik Komisije).

Govorili su: Antonio Tajani (izvjestitelj za mišljenje Odbora ITRE), Peter Liese u ime Kluba zastupnika PPE-a, Matthias Groote u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ian Duncan u ime Kluba zastupnika ECR-a, José Inácio Faria u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio João Ferreira, Merja Kyllönen u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bas Eickhout u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Eleonora Evi u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mireille D'Ornano, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Fredrick Federley, Zoltán Balczó, Giovanni La Via, Theresa Griffin, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Fredrick Federley, Kateřina Konečná, Peter Eriksson, Julia Reid, Olaf Stuger, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Françoise Grossetête, Miriam Dalli, Julie Girling, Cornelia Ernst, Roger Helmer, Nicolas Bay, Andrzej Grzyb, Evžen Tošenovský, Krišjānis Kariņš i Massimo Paolucci.

PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

Govorila je Daciana Octavia Sârbu.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly, Gilles Pargneaux, Notis Marias, Ivan Jakovčić i João Ferreira.

Govorili su: Miguel Arias Cañete i Ivo Belet.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 4.7 zapisnika od 8.7.2015..


13. Proračun za 2016. – mandat za trijalog (rasprava)

Izvješće o mandatu za trijalog o nacrtu proračuna za 2016. [2015/2074(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: José Manuel Fernandes (A8-0217/2015)

José Manuel Fernandes predstavio je izvješće.

Govorio je Kristalina Georgieva (potpredsjednica Komisije).

Govorili su: Arne Lietz (izvjestitelj za mišljenje Odbora DEVE), Deirdre Clune (izvjestiteljica za mišljenje Odbora EMPL), Giovanni La Via (izvjestitelj za mišljenje Odbora ENVI), Anneleen Van Bossuyt (izvjestiteljica za mišljenje Odbora ITRE), Ildikó Gáll-Pelcz (izvjestiteljica za mišljenje Odbora IMCO), Maria Spyraki (izvjestiteljica za mišljenje Odbora REGI), Jean-Paul Denanot (izvjestitelj za mišljenje Odbora AGRI), Bogdan Andrzej Zdrojewski (izvjestitelj za mišljenje Odbora CULT), Barbara Matera (izvjestiteljica za mišljenje Odbora FEMM), Reimer Böge u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jens Geier u ime Kluba zastupnika S&D-a, Bernd Kölmel u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nedzhmi Ali u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Liadh Ní Riada u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ernest Maragall u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Jonathan Arnott u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Sophie Montel u ime Kluba zastupnika ENF-a, Cristian Dan Preda, Richard Ashworth, Gérard Deprez, Miguel Urbán Crespo, Danuta Maria Hübner, Clare Moody, Zbigniew Kuźmiuk, Jan Olbrycht, Victor Negrescu, Marian-Jean Marinescu, Isabelle Thomas, Tomáš Zdechovský, Wim van de Camp i Alain Cadec (izvjestitelj za mišljenje Odbora PECH).

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Andrey Novakov, Janusz Zemke, Notis Marias, Ivan Jakovčić i Krisztina Morvai.

Govorili su: Kristalina Georgieva i José Manuel Fernandes.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 4.12 zapisnika od 8.7.2015..

°
° ° °

Predsjednik je u skladu s člankom 190. stavkom 1. Poslovnika priopćio da će Klub zastupnika S&D-a sutra predstaviti zahtjev za odgodu rasprave o Ulozi EU-a u bliskoistočnom mirovnom procesu (točka 71. dnevnog reda).


PREDSJEDA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
potpredsjednica

14. Europski program sigurnosti (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000064/2015) koje je Vijeću u ime Odbora LIBE postavio Claude Moraes: Europski program sigurnosti (2015/2697(RSP)) (B8-0566/2015)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000065/2015) koje je Komisiji u ime Odbora LIBE postavio Claude Moraes: Europski program sigurnosti (2015/2697(RSP)) (B8-0567/2015)

Claude Moraes obrazložio je pitanja.

Nicolas Schmit (predsjedatelj Vijeća) i Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije) odgovorili su na pitanja.

Govorili su: Monika Hohlmeier u ime Kluba zastupnika PPE-a, Birgit Sippel u ime Kluba zastupnika S&D-a, Timothy Kirkhope u ime Kluba zastupnika ECR-a, Gérard Deprez u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Marie-Christine Vergiat u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Judith Sargentini, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Monika Hohlmeier, Gerard Batten u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Vicky Maeijer u ime Kluba zastupnika ENF-a, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Josef Weidenholzer, Helga Stevens, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Kostas Chrysogonos, Laura Ferrara, Michał Boni, Caterina Chinnici, Angel Dzhambazki, Carlos Coelho, Monica Macovei i Jeroen Lenaers.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Afzal Khan, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Krisztina Morvai i Ilhan Kyuchyuk.

Govorili su: Dimitris Avramopoulos i Nicolas Schmit.

Prijedlozi rezolucije koji se podnose na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika objavit će se naknadno.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 12.4 zapisnika od 9.7.2015..


15. Smjernice za politike zapošljavanja država članica * - Inicijativa za zeleno zapošljavanje (rasprava)

Izvješće o prijedlogu odluke Vijeća o smjernicama za politike zapošljavanja država članica [COM(2015)0098 - C8-0075/2015 - 2015/0051(NLE)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Laura Agea (A8-0205/2015)

Izvješće o Inicijativi za zeleno zapošljavanje: iskorištavanje potencijala zelenog gospodarstva za stvaranje radnih mjesta [2014/2238(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Jean Lambert (A8-0204/2015)

Laura Agea i Jean Lambert predstavili su izvješće.

Govorila je Marianne Thyssen (povjerenica Komisije).

PREDSJEDA: Adina-Ioana VĂLEAN
potpredsjednica

Govorili su: Eleonora Evi (izvjestiteljica za mišljenje Odbora ENVI), Monika Vana (izvjestiteljica za mišljenje Odbora FEMM), Georges Bach u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jutta Steinruck u ime Kluba zastupnika S&D-a, Zdzisław Krasnodębski u ime Kluba zastupnika ECR-a, Renate Weber u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Neoklis Sylikiotis u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Tatjana Ždanoka u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Jane Collins u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Joëlle Mélin u ime Kluba zastupnika ENF-a, Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, Deirdre Clune, Jan Keller, Notis Marias, Marian Harkin, Lynn Boylan, Linnéa Engström, Daniela Aiuto, Udo Voigt, Thomas Mann, Sergio Gutiérrez Prieto, Kostadinka Kuneva, Sotirios Zarianopoulos, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Marita Ulvskog, Verónica Lope Fontagné, Siôn Simon i Guillaume Balas.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Anna Záborská, Ruža Tomašić, Michaela Šojdrová, Ivan Jakovčić, Stanislav Polčák, Arne Gericke i Davor Škrlec.

Govorili su: Marianne Thyssen, Laura Agea i Jean Lambert.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 4.10 zapisnika od 8.7.2015. i točka 4.13 zapisnika od 8.7.2015..


16. Međunarodna konferencija UN-a o financiranju razvoja (13. – 16. srpnja 2015.) - Izbjegavanje plaćanja i utaja poreza kao izazovi u zemljama u razvoju (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Međunarodna konferencija UN-a o financiranju razvoja (13. – 16. srpnja 2015.) (2015/2725(RSP))

Izvješće o izbjegavanju plaćanja i utaji poreza kao izazovima za upravljanje, socijalnu zaštitu i razvoj u zemljama u razvoju [2015/2058(INI)] - Odbor za razvoj. Izvjestiteljica: Elly Schlein (A8-0184/2015)

Elly Schlein predstavio je izvješće.

Nicolas Schmit (predsjedatelj Vijeća) i Neven Mimica (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Hugues Bayet (izvjestitelj za mišljenje Odbora ECON), Paul Rübig u ime Kluba zastupnika PPE-a, Linda McAvan u ime Kluba zastupnika S&D-a, Arne Gericke u ime Kluba zastupnika ECR-a, Beatriz Becerra Basterrechea u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Lola Sánchez Caldentey u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Judith Sargentini u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Ignazio Corrao u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Davor Ivo Stier, Pedro Silva Pereira, Heidi Hautala, Nathan Gill, Bogdan Brunon Wenta, Norbert Neuser, Joachim Zeller i Arne Lietz.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Anna Záborská, Notis Marias, Stanislav Polčák i Ivan Jakovčić.

Govorili su: Neven Mimica, Nicolas Schmit i Elly Schlein.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 4.14 zapisnika od 8.7.2015..


17. Sastav klubova zastupnika

Remo Sernagiotto više nije član Kluba zastupnika PPE-a i pristupio je Klubu zastupnika ECR-a s učinkom od 7. srpnja 2015.


18. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 563.528/OJME).


19. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 23:15 h.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

glavni tajnik

potpredsjednik


Prilog 1 - Imenovanje članice Revizorskog suda - Bettina Michelle Jakobsen

POPIS ZASTUPNIKA KOJI SU GLASOVALI

PPE:
Adaktusson, Alliot-Marie, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buşoi, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fjellner, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Juvin, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Landsbergis, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McGuinness, Macovei, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Matera, Mato, Melo, Metsola, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plenković, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schwab, Sernagiotto, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stier, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomc, Ţurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Virkkunen, Voss, Vozemberg, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zalba Bidegain, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka

S&D:
Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Bettini, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boştinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grapini, Griffin, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kirton-Darling, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Melior, Mizzi, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Paşcu, Pavel, Peillon, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Rebega, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Tapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Willmott, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho

ECR:
Ashworth, Barekov, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Deva, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Gosiewska, Gróbarczyk, Halla-aho, Hannan, Henkel, Jackiewicz, Jurek, Kamall, Karim, Karlsson, Karski, Kirkhope, Krasnodębski, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Lucke, McClarkin, McIntyre, Marias, Messerschmidt, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Pretzell, Ruohonen-Lerner, Škripek, Stevens, von Storch, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, Žitňanská, Złotowski

ALDE:
Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, De Backer, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Faria, Federley, Girauta Vidal, Goerens, Goulard, Griesbeck, Grigule, Guoga, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Marinho e Pinto, Maura Barandiarán, Mazuronis, Meissner, Mihaylova, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nart, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paulsen, Petersen, Radoš, Ries, Riquet, Rochefort, Rohde, Schaake, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vajgl, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wikström

GUE/NGL:
Albiol Guzmán, Anderson Martina, Boylan, Carthy, Chrysogonos, Couso Permuy, De Masi, Eck, Ferreira João, Flanagan, Forenza, Glezos, González Peñas, Händel, Hazekamp, Iglesias, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Konečná, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Ní Riada, Omarjee, Papadimoulis, Ransdorf, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Torres Martínez, Urbán Crespo, Viegas, Zimmer, Zuber

Verts/ALE:
Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Eriksson, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Sebastià, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Trüpel, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka

EFDD:
Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Beghin, Bergeron, Borrelli, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Collins, Corrao, D'Amato, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, James, Lundgren, Mach, Moi, O'Flynn, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Woolfe, Zanni, Zullo

ENF:
Aliot, Annemans, Arnautu, Atkinson, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Buonanno, Chauprade, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski

NI:
Balczó, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Le Pen Jean-Marie, Morvai, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Synadinos, Voigt, Zarianopoulos


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gomes, González Peñas, González Pons, Goulard, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Crowley, Lamberts, Picierno, Theocharous, Vautmans, Verheyen

Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti