Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2013/0433(COD)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : A8-0216/2015

Testi mressqa :

A8-0216/2015

Dibattiti :

PV 08/09/2015 - 3
CRE 08/09/2015 - 3

Votazzjonijiet :

PV 08/09/2015 - 5.5
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2015)0285

Minuti
It-Tlieta, 8 ta' Settembru 2015 - Strasburgu

3. L-ikklonar ta' annimali miżmuma u riprodotti għal skopijiet ta' biedja ***I (dibattitu)
CRE

Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-ikklonar ta' annimali tal-ispeċi bovina, porċina, ovina, kaprina u ekwina miżmuma u riprodotti għal skopijiet ta' biedja [2013/0433(COD)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza tal-Ikel – Kumitat għall-Agrikoltura u l-Iżvilupp Rurali. Rapporteurs: Giulia Moi u Renate Sommer (A8-0216/2015)

Renate Sommer u Giulia Moi ippreżentaw ir-rapport.

Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Jude Kirton-Darling (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat INTA), Pilar Ayuso f'isem il-Grupp PPE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bernd Lucke, Daciana Octavia Sârbu f'isem il-Grupp S&D, James Nicholson f'isem il-Grupp ECR, Ulrike Müller f'isem il-Grupp ALDE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Maria Grapini, Anja Hazekamp f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bart Staes f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġeb ukoll żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta' Fredrick Federley u Gilles Lebreton, John Stuart Agnew f'isem il-Grupp EFDD, Sylvie Goddyn f'isem il-Grupp ENF, Zoltán Balczó Membru mhux affiljat, Peter Liese, Clara Eugenia Aguilera García, Janusz Wojciechowski, Fredrick Federley, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Anja Hazekamp, Estefanía Torres Martínez, José Bové, Mireille D'Ornano, Lampros Fountoulis, Herbert Dorfmann, Damiano Zoffoli, Julie Girling, Jan Huitema, Kateřina Konečná, Martin Häusling, Philippe Loiseau, Georgios Epitideios, Giovanni La Via, Eric Andrieu, Bolesław G. Piecha, Frédérique Ries, Lidia Senra Rodríguez, Mairead McGuinness, Jean-Paul Denanot, Beata Gosiewska, Miguel Viegas, Daniel Buda, Christel Schaldemose, Jadwiga Wiśniewska, Annie Schreijer-Pierik u Paolo De Castro.

PRESIDENZA: Mairead McGUINNESS
Viċi President

Interventi ta': Mark Demesmaeker, Stanislav Polčák, Paul Brannen, Christofer Fjellner, Momchil Nekov, Franc Bogovič, Biljana Borzan u Tibor Szanyi.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Marijana Petir, Bas Belder, Ivan Jakovčić, Kostas Chrysogonos, Bronis Ropė u James Carver.

Interventi ta': Vytenis Povilas Andriukaitis, Giulia Moi u Renate Sommer.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 5.5 tal-Minuti ta' 8.9.2015.

Avviż legali - Politika tal-privatezza