Märksõnaregister 
Protokoll
PDF 273kWORD 170k
Teisipäev, 24. november 2015 - Strasbourg
1.Istungi algus
 2.Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)
 3.Energialiidu olukord (arutelu)
 4.Kindlustusvahendus***I (arutelu)
 5.Hääletused
  5.1.Schengeni acquis' teatavate õigusaktide kehtetuks tunnistamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  5.2.Politseikoostöö ja kriminaalasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonna Schengeni acquis' teatavate õigusaktide kehtetuks tunnistamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  5.3.Politseikoostöö ja kriminaalasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonna teatavate õigusaktide kehtetuks tunnistamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  5.4.Siniuim-tuuni kaitse konventsiooni laiendatud komisjoni liikmeks saamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  5.5.Kindlustusvahendus ***I (hääletus)
  5.6.Ebavõrdsuse ja eelkõige laste vaesuse vähendamine (hääletus)
  5.7.Ühtekuuluvuspoliitika ja marginaliseeritud kogukonnad (hääletus)
  5.8.ELi roll ÜROs (hääletus)
 6.Selgitused hääletuse kohta
 7.Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
 8.Eelmise istungi protokolli kinnitamine
 9.Presidentuuri avaldus
 10.Maksualased siduvad eelotsused ja samasuguse iseloomuga või mõjuga meetmed (arutelu)
 11.Euroopa Liidu 2016. aasta üldeelarve: ühine tekst (arutelu)
 12.ELi kodanike radikaliseerumise ja terroriorganisatsioonide poolt värbamise ennetamine (arutelu)
 13.Euroopa jätkusuutliku mitteväärismetallide tööstuse väljaarendamine - Dumpinguvastased meetmed ja nende mõju ELi terasetööstusele (arutelu)
 14.ELi töötervishoiu ja tööohutuse strateegiline raamistik aastateks 2014−2020 (arutelu)
 15.Ennetavad meetmed soolise pensionilõhe vähendamiseks ELis (arutelu)
 16.Järgmise istungi päevakord
 17.Istungi lõpp
 KOHALOLIJATE NIMEKIRI


ISTUNGI JUHATAJA: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
asepresident

1. Istungi algus

Istung algas kell 08.40.


2. Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)

Järgmised parlamendiliikmed ja fraktsioonid esitasid vastavalt kodukorra artiklile 135 taotluse arutelu korraldamiseks alljärgnevate resolutsiooni ettepanekute üle:

I.   Afganistan, täpsemalt tapmised Zabuli provintsis (2015/2968(RSP))

—   Bodil Valero, Eva Joly, Heidi Hautala, Maria Heubuch, Igor Šoltes, Davor Škrlec ja Jean Lambert fraktsiooni Verts/ALE nimel olukorra kohta Afganistanis, täpsemalt tapmiste kohta Zabuli provintsis (B8-1258/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel olukorra kohta Afganistanis, täpsemalt tapmiste kohta Zabuli provintsis (B8-1261/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bannerman David Campbell, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki ja Valdemar Tomaševski fraktsiooni ECR nimel olukorra kohta Afganistanis, täpsemalt tapmiste kohta Zabuli provintsis (B8-1264/2015);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Lefteris Christoforou, Jeroen Lenaers, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Ramón Luis Valcárcel Siso, Luis Ramón, Roberta Metsola ja Therese Comodini Cachia fraktsiooni PPE nimel olukorra kohta Afganistanis, täpsemalt tapmiste kohta Zabuli provintsis (B8-1265/2015);

—    Petras Auštrevičius, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Izaskun Bilbao Barandica, Filiz Hyusmenova, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans ja Cecilia Wikström fraktsiooni ALDE nimel olukorra kohta Afganistanis, täpsemalt tapmiste kohta Zabuli provintsis (B8-1270/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ja Victor Negrescu fraktsiooni S&D nimel olukorra kohta Afganistanis, täpsemalt tapmiste kohta Zabuli provintsis (B8-1272/2015).

II.   Kambodža (2015/2969(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec ja Therese Comodini Cachia fraktsiooni Verts/ALE nimel Kambodža kohta (B8-1263/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Raffaele Fitto ja Valdemar Tomaševski fraktsiooni ECR nimel Kambodža kohta (B8-1267/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel Kambodža kohta (B8-1268/2015);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Roberta Metsola ja Therese Comodini Cachia fraktsiooni PPE nimel Kambodža kohta (B8-1271/2015);

—   Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Izaskun Bilbao Barandica, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen ja Hilde Vautmans fraktsiooni ALDE nimel olukorra kohta Kambodžas (B8-1273/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ja Victor Negrescu fraktsiooni S&D nimel poliitilise olukorra kohta Kambodžas (B8-1274/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Lidia Senra Rodríguez, Marisa Matias, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Tania González Peñas, Barbara Spinelli, Ángela Vallina ja Paloma López Bermejo fraktsiooni GUE/NGL nimel Kambodža kohta (B8-1277/2015).

III.   Sõnavabadus Bangladeshis (2015/2970(RSP))

—    Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec ja Heidi Hautala fraktsiooni Verts/ALE nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01257/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01259/2015);

—    Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki ja Valdemar Tomaševski fraktsiooni ECR nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01260/2015);

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Roberta Metsola ja Therese Comodini Cachia fraktsiooni PPE nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01262/2015);

—   Marietje Schaake, Juan Carlos Girauta Vidal, Dita Charanzová, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova ja Kaja Kallas fraktsiooni ALDE nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01266/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ja Victor Negrescu fraktsiooni S&D nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01269/2015);

—   Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Marisa Matias, Tania González Peñas, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos ja Barbara Spinelli fraktsiooni GUE/NGL nimel sõnavabaduse kohta Bangladeshis (B8-01275/2015).

Kõneaega eraldatakse vastavalt kodukorra artiklile 162.


3. Energialiidu olukord (arutelu)

Komisjoni avaldus: Energialiidu olukord (2015/2737(RSP))

Maroš Šefčovič (komisjoni asepresident) esines avaldusega.

Sõna võtsid Krišjānis Kariņš fraktsiooni PPE nimel, Dan Nica fraktsiooni S&D nimel, Evžen Tošenovský fraktsiooni ECR nimel, Morten Helveg Petersen fraktsiooni ALDE nimel, Neoklis Sylikiotis fraktsiooni GUE/NGL nimel, Claude Turmes fraktsiooni Verts/ALE nimel, Dario Tamburrano fraktsiooni EFDD nimel, Barbara Kappel fraktsiooni ENF nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Hans-Olaf Henkel, Zoltán Balczó (fraktsioonilise kuuluvuseta), Françoise Grossetête, Matthias Groote, Ian Duncan, Fredrick Federley, Cornelia Ernst, Peter Eriksson, Roger Helmer, Jean-Luc Schaffhauser, Janusz Korwin-Mikke, Jerzy Buzek, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Flavio Zanonato, Hans-Olaf Henkel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Klaus Buchner, Philippe De Backer, Paloma López Bermejo, Bas Eickhout, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Bill Etheridge, Rolandas Paksas, Gianluca Buonanno, Konstantinos Papadakis, Herbert Reul, Theresa Griffin, Ashley Fox, Pavel Telička, João Ferreira, Bronis Ropė, David Coburn, Lampros Fountoulis, András Gyürk, Martina Werner, Nikolay Barekov, Nils Torvalds, Lynn Boylan, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas David Coburn, Indrek Tarand, Pilar del Castillo Vera, Zigmantas Balčytis, Ryszard Czarnecki, Gerben-Jan Gerbrandy, Nikolaos Chountis, Peter Liese, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Paul Rübig, José Blanco López, Notis Marias, José Inácio Faria, Miloslav Ransdorf, Vladimir Urutchev, Carlos Zorrinho, Anneleen Van Bossuyt, Kaja Kallas, Seán Kelly ja Miroslav Poche.

ISTUNGI JUHATAJA: Rainer WIELAND
asepresident

Sõna võtsid Jadwiga Wiśniewska, Andrzej Grzyb, Edouard Martin, Henna Virkkunen, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Maria Grapini, Miriam Dalli, Janusz Lewandowski, Jeppe Kofod, Markus Pieper, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Claude Turmes, Olle Ludvigsson, Ivo Belet ja Lefteris Christoforou.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Francisco José Millán Mon, Costas Mavrides, Ivan Jakovčić, Davor Škrlec, Georgios Kyrtsos ja Victor Negrescu.

Sõna võttis Maroš Šefčovič.

Arutelu lõpetati.

Sõna võtsid Marek Jurek ja Maria Grapini kõneaja eraldamise ja arutelu läbiviimise kohta (asepresident tuletas meelde kehtivat korda).


4. Kindlustusvahendus***I (arutelu)

Täiendav raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv kindlustusvahenduse kohta (uuesti sõnastatud) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Majandus- ja rahanduskomisjon. Raportöör: Werner Langen (A8-0315/2015)

Werner Langen tutvustas raportit.

ISTUNGI JUHATAJA: Antonio TAJANI
asepresident

Sõna võttis Jonathan Hill (komisjoni liige).

Sõna võtsid Burkhard Balz fraktsiooni PPE nimel, Catherine Stihler fraktsiooni S&D nimel, Ashley Fox fraktsiooni ECR nimel, Miguel Urbán Crespo fraktsiooni GUE/NGL nimel, Sven Giegold fraktsiooni Verts/ALE nimel, Steven Woolfe fraktsiooni EFDD nimel, Edouard Ferrand fraktsiooni ENF nimel, Othmar Karas, Olle Ludvigsson, Stanisław Ożóg, Markus Ferber, Roberto Gualtieri, Ildikó Gáll-Pelcz ja Romana Tomc.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Isabella De Monte, Notis Marias ja Nicola Caputo.

Sõna võtsid Jonathan Hill ja Werner Langen.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 24.11.2015protokoll punkt 5.5.

(Istung katkestati kell 12.00.)

(Kell 12.00 kuni 12.30 kogunes parlament LUX-auhinna üleandmiseks.)

(Istung jätkus kell 12.30.)

ISTUNGI JUHATAJA: Antonio TAJANI
asepresident


5. Hääletused

Hääletuste üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletused jne) on esitatud protokolli lisas „Hääletuste tulemused”.

Nimeliste hääletuste tulemused protokolli lisana on kättesaadavad ainult elektrooniliselt ja nendega saab tutvuda Europarli veebisaidil.

°
° ° °

Sõna võttis João Ferreira, kes taotles parlamendiliikmete põhimääruse muutmist, et näha ette asendusliikme nimetamine pikaajalise eemalviibimise korral.


5.1. Schengeni acquis' teatavate õigusaktide kehtetuks tunnistamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsus, millega tunnistatakse kehtetuks vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala teatavad õigusaktid [COM(2014)0713 - C8-0277/2014- 2014/0337(COD)] - Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon. Raportöör: Claude Moraes (A8-0250/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 1)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK, MUUDATUSETTEPANEKUD ja SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2015)0396)


5.2. Politseikoostöö ja kriminaalasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonna Schengeni acquis' teatavate õigusaktide kehtetuks tunnistamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega tunnistatakse kehtetuks politseikoostöö ja kriminaalasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonna teatavad õigusaktid [COM(2014)0714 - C8-0279/2014 - 2014/0338(COD)] - Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon. Raportöör: Claude Moraes (A8-0251/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 2)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK, MUUDATUSETTEPANEKUD, ja SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2015)0397)


5.3. Politseikoostöö ja kriminaalasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonna teatavate õigusaktide kehtetuks tunnistamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega tunnistatakse kehtetuks politseikoostöö ja kriminaalasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonna teatavad õigusaktid [COM(2014)0715 - C8-0280/2014 - 2014/0339(COD)] - Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon. Raportöör: Claude Moraes (A8-0252/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 3)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK, MUUDATUSETTEPANEKUD ja SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2015)0398)


5.4. Siniuim-tuuni kaitse konventsiooni laiendatud komisjoni liikmeks saamine ***I (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Soovitus, mis käsitleb nõukogu otsuse eelnõu Euroopa Liidu ja siniuim-tuuni kaitse komisjoni (CCSBT) vahelise kirjavahetuse vormis lepingu (mis käsitleb liidu liikmesust siniuim-tuuni kaitse konventsiooni laiendatud komisjonis) Euroopa Liidu nimel sõlmimise kohta [07134/2015 - C8-0323/2015 - 2015/0036(NLE)] - Kalanduskomisjon. Raportöör: Carlos Iturgaiz (A8-0318/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 4)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2015)0399)

Parlament kiitis lepingu sõlmimise heaks.


5.5. Kindlustusvahendus ***I (hääletus)

Täiendav raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv kindlustusvahenduse kohta (uuesti sõnastatud) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Majandus- ja rahanduskomisjon. Raportöör: Werner Langen (A8-0315/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 5)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK ja MUUDATUSETTEPANEKUD

Vastu võetud koos muudatustega (P8_TA(2015)0400)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud (P8_TA(2015)0400)


5.6. Ebavõrdsuse ja eelkõige laste vaesuse vähendamine (hääletus)

Raport ebavõrdsuse ja eelkõige laste vaesuse vähendamise kohta [2014/2237(INI)] - Tööhõive- ja sotsiaalkomisjon. Raportöör: Inês Cristina Zuber (A8-0310/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 6)

ALTERNATIIVNE RESOLUTSIOONI ETTEPANEK (esitas fraktsioon ENF)

Tagasi lükatud

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2015)0401)


5.7. Ühtekuuluvuspoliitika ja marginaliseeritud kogukonnad (hääletus)

Raport ühtekuuluvuspoliitika ja marginaliseeritud kogukondade kohta [2014/2247(INI)] - Regionaalarengukomisjon. Raportöör: Terry Reintke (A8-0314/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 7)

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2015)0402)


5.8. ELi roll ÜROs (hääletus)

Raport ELi rolli kohta ÜROs – kuidas saavutada paremini ELi välispoliitika eesmärke [2015/2104(INI)] - Väliskomisjon. Raportöör: Paavo Väyrynen (A8-0308/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 8)

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2015)0403)


6. Selgitused hääletuse kohta

Kirjalikud selgitused hääletuse kohta:

Kodukorra artikli 183 alusel esitatud kirjalikud selgitused hääletuse kohta lisatakse käesoleva istungi stenogrammile.

Suulised selgitused hääletuse kohta:

Raport: Werner Langen - A8-0315/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan ja Jonathan Arnott

Raport: Inês Cristina Zuber - A8-0310/2015
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Filiz Hyusmenova, Lucy Anderson, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Csaba Sógor, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds ja Jonathan Arnott

Raport: Terry Reintke - A8-0314/2015
Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds, James Carver ja Jonathan Arnott

Raport: Paavo Väyrynen - A8-0308/2015
David Campbell Bannerman, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Jill Seymour, Seán Kelly, Daniel Hannan, Diane Dodds, Jonathan Arnott, Diane James ja Bill Etheridge.


7. Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused

Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud Europarli veebisaidil (Täiskogu – Hääletused – Hääletustulemused (nimeliste hääletuste tulemused)) ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.

Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.

Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.


(Istung katkestati kell 13.35 ja jätkus kell 15.05.)

ISTUNGI JUHATAJA: Mairead McGUINNESS
asepresident

8. Eelmise istungi protokolli kinnitamine

Theresa Griffin on teatanud, et vaatamata tema kohalolekule ei ole tema nime kohalolijate nimekirja kantud.

Kinnitati eelmise istungi protokoll.

°
° ° °

Theresa Griffin andis teada, et ta osales istungitel esmaspäeval, 20. oktoobril 2014; esmaspäeval, 24. novembril 2014; kolmapäeval, 28. jaanuaril 2015; esmaspäeval, 27. aprillil 2015; esmaspäeval, 18. mail 2015; esmaspäeval, 6. juulil 2015 ja esmaspäeval, 7. septembril 2015, kuid tema nime ei ole kohalolijate nimekirja kantud.


9. Presidentuuri avaldus

Asepresident tegi avalduse, milles ta tuletas meelde Euroopa Parlamendi osalemist rahvusvahelise naistevastase vägivalla kaotamise päeva tähistamisel 25. novembril. Ta avaldas ühtlasi tunnustust 2014. aastal Sahharovi auhinna pälvinud Denis Mukwegele tema tegevuse eest Kongo naiste hüvanguks.


10. Maksualased siduvad eelotsused ja samasuguse iseloomuga või mõjuga meetmed (arutelu)

Raport maksualaste siduvate eelotsuste ja samasuguse iseloomuga või mõjuga meetmete kohta [2015/2066(INI)] - . Kaasraportöörid: Elisa Ferreira ja Michael Theurer (A8-0317/2015)

Elisa Ferreira ja Michael Theurer tutvustasid raportit.

Sõna võttis Pierre Moscovici (komisjoni liige).

Sõna võtsid Danuta Maria Hübner fraktsiooni PPE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas João Ferreira, Peter Simon fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Matt Carthy, Ashley Fox fraktsiooni ECR nimel, Sylvie Goulard fraktsiooni ALDE nimel, Fabio De Masi fraktsiooni GUE/NGL nimel, Philippe Lamberts fraktsiooni Verts/ALE nimel, Marco Zanni fraktsiooni EFDD nimel, Bernard Monot fraktsiooni ENF nimel, Burkhard Balz, Anneliese Dodds, Bernd Lucke, Philippe De Backer, Marisa Matias, Sven Giegold, Steven Woolfe, Mario Borghezio, Alain Lamassoure, Hugues Bayet, Zdzisław Krasnodębski, Ramon Tremosa i Balcells, Miguel Viegas, Eva Joly, Luděk Niedermayer, Jeppe Kofod, Pirkko Ruohonen-Lerner, Marian Harkin, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Paloma López Bermejo, Markus Ferber, Sergio Gaetano Cofferati, Peter van Dalen, Nils Torvalds, Othmar Karas, Emmanuel Maurel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Gianluca Buonanno, Sander Loones ja Esther de Lange.

ISTUNGI JUHATAJA: Ioan Mircea PAŞCU
asepresident

Sõna võtsid Paul Tang, Frank Engel, Pervenche Berès, Ildikó Gáll-Pelcz, Ramón Jáuregui Atondo ja Eva Kaili.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Ivana Maletić, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kostas Chrysogonos, Ernest Maragall, Marco Valli, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Frank Engel, Barbara Kappel, Romana Tomc, Ana Gomes, Notis Marias ja Stanislav Polčák.

Sõna võtsid Pierre Moscovici, Elisa Ferreira ja Michael Theurer.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 25.11.2015protokoll punkt 9.5.


11. Euroopa Liidu 2016. aasta üldeelarve: ühine tekst (arutelu)

Raport eelarvemenetluse raames lepituskomitees heaks kiidetud Euroopa Liidu 2016. aasta üldeelarve projekti ühise teksti kohta [14195/2015 - C8-0353/2015 - 2015/2132(BUD)] - Euroopa Parlamendi delegatsioon lepituskomitees. Kaasraportöörid: José Manuel Fernandes ja Gérard Deprez (A8-0333/2015)

Jean Arthuis (BUDG-komisjoni esimees), José Manuel Fernandes ja Gérard Deprez tutvustasid raportit.

Sõna võtsid Pierre Gramegna (nõukogu eesistuja) ja Kristalina Georgieva (komisjoni asepresident).

Sõna võtsid Paul Rübig fraktsiooni PPE nimel, Eider Gardiazabal Rubial fraktsiooni S&D nimel, Bernd Kölmel fraktsiooni ECR nimel, Nedzhmi Ali fraktsiooni ALDE nimel, Younous Omarjee fraktsiooni GUE/NGL nimel, Ernest Maragall fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jonathan Arnott fraktsiooni EFDD nimel, Marie-Christine Arnautu fraktsiooni ENF nimel, Eleftherios Synadinos (fraktsioonilise kuuluvuseta), Marian-Jean Marinescu, Jens Geier, Richard Ashworth, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Maria Grapini, Indrek Tarand, Marco Zanni, Monika Hohlmeier, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jan Olbrycht, Daniele Viotti ja Lefteris Christoforou.

ISTUNGI JUHATAJA: Ildikó GÁLL-PELCZ
asepresident

Sõna võtsid Isabelle Thomas, Siegfried Mureşan, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Bill Etheridge, Janusz Lewandowski, Inese Vaidere ja Tomáš Zdechovský.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Ivana Maletić, Victor Negrescu, Ruža Tomašić, Miguel Viegas, Gianluca Buonanno ja Zoltán Balczó.

Sõna võttis Petri Sarvamaa.

Sõna võtsid Kristalina Georgieva, Pierre Gramegna ja Jean Arthuis.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 25.11.2015protokoll punkt 9.4.


12. ELi kodanike radikaliseerumise ja terroriorganisatsioonide poolt värbamise ennetamine (arutelu)

Raport ELi kodanike radikaliseerumise ja terroriorganisatsioonide poolt värbamise ennetamise kohta [2015/2063(INI)] - Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon. Raportöör: Rachida Dati (A8-0316/2015)

Rachida Dati tutvustas raportit.

Sõna võttis Dimitris Avramopoulos (komisjoni liige).

Sõna võtsid Charles Tannock (AFET komisjoni arvamuse koostaja), Angel Dzhambazki (CULT-komisjoni arvamuse koostaja), Monika Hohlmeier fraktsiooni PPE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Sajjad Karim, Ana Gomes fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope fraktsiooni ECR nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas William (The Earl of) Dartmouth, Maite Pagazaurtundúa Ruiz fraktsiooni ALDE nimel, Barbara Spinelli fraktsiooni GUE/NGL nimel, Jean Lambert fraktsiooni Verts/ALE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Kristina Winberg fraktsiooni EFDD nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Gilles Lebreton, Vicky Maeijer fraktsiooni ENF nimel, Marina Albiol Guzmán, kes protestis eelnenud sõnavõtjate tema sõnul ksenofoobsete sõnavõttude vastu, Zoltán Balczó (fraktsioonilise kuuluvuseta) ja Milan Zver.

ISTUNGI JUHATAJA: Ulrike LUNACEK
asepresident

Sõna võtsid Josef Weidenholzer, Helga Stevens, Cecilia Wikström, Marie-Christine Vergiat, Judith Sargentini, Gerard Batten, Janice Atkinson, Diane Dodds, Lars Adaktusson, Péter Niedermüller, Monica Macovei, Gérard Deprez, Barbara Spinelli, kes protestis Diane Doddsi märkuste vastu Sinn Féin kohta, Eva Joly, Ignazio Corrao, Sophie Montel, Georgios Epitideios, Barbara Kudrycka, Tanja Fajon, Beatrix von Storch, Javier Nart, Bodil Valero, Georg Mayer, Bruno Gollnisch, Tomáš Zdechovský, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Laurenţiu Rebega, Lampros Fountoulis, Barbara Matera, Marju Lauristin, Marek Jurek, Gianluca Buonanno parajasti käimas olnud pantvangivõtmise kohta Roubaix's, Nicolas Bay, Francesc Gambús, Juan Fernando López Aguilar, Pál Csáky, Ismail Ertug, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Caterina Chinnici ja Bogusław Liberadzki.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Michaela Šojdrová, Hilde Vautmans, Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Bill Etheridge ja Gianluca Buonanno.

Sõna võttis Dimitris Avramopoulos.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 25.11.2015protokoll punkt 9.7.

Asepresident väljendas lootust, et pantvangivõtmine Roubaix's leiab lahenduse, ilma et keegi saaks vigastada või surma.


13. Euroopa jätkusuutliku mitteväärismetallide tööstuse väljaarendamine - Dumpinguvastased meetmed ja nende mõju ELi terasetööstusele (arutelu)

Raport Euroopa jätkusuutliku mitteväärismetallide tööstuse väljaarendamise kohta [2014/2211(INI)] - Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon. Raportöör: Edouard Martin (A8-0309/2015)

Komisjoni avaldus: Dumpinguvastased meetmed ja nende mõju ELi terasetööstusele (2015/2978(RSP))

Edouard Martin tutvustas raportit.

Sõna võttis Elżbieta Bieńkowska (komisjoni liige), kes esines samuti avaldusega.

Sõna võttis Krišjānis Kariņš fraktsiooni PPE nimel.

ISTUNGI JUHATAJA: Alexander Graf LAMBSDORFF
asepresident

Sõna võtsid Dan Nica fraktsiooni S&D nimel, Ashley Fox fraktsiooni ECR nimel, Angelika Mlinar fraktsiooni ALDE nimel, Paloma López Bermejo fraktsiooni GUE/NGL nimel, Claude Turmes fraktsiooni Verts/ALE nimel, David Borrelli fraktsiooni EFDD nimel, Barbara Kappel fraktsiooni ENF nimel, Massimiliano Salini, Kathleen Van Brempt, Evžen Tošenovský, Fredrick Federley, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, Bill Etheridge, Jean-Luc Schaffhauser, Antonio Tajani, Jude Kirton-Darling, Emma McClarkin, Rosa D'Amato, Gianluca Buonanno, Francisco José Millán Mon, Patrizia Toia, Vicky Ford, Theodor Dumitru Stolojan, Martina Werner, Jarosław Wałęsa, José Blanco López, Paul Rübig, Adam Gierek, Pilar Ayuso ja Claude Rolin.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Stanislav Polčák, Maria Arena, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica ja Tiziana Beghin.

Sõna võtsid Elżbieta Bieńkowska ja Edouard Martin.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: detsembri II osaistungjärk.


14. ELi töötervishoiu ja tööohutuse strateegiline raamistik aastateks 2014−2020 (arutelu)

Raport ELi töötervishoiu ja tööohutuse strateegilise raamistiku kohta aastateks 2014−2020 [2015/2107(INI)] - Tööhõive- ja sotsiaalkomisjon. Raportöör: Ole Christensen (A8-0312/2015)

Ole Christensen tutvustas raportit.

Sõna võttis Marianne Thyssen (komisjoni liige).

Sõna võtsid Biljana Borzan (FEMM-komisjoni arvamuse koostaja), Georges Bach fraktsiooni PPE nimel, Jutta Steinruck fraktsiooni S&D nimel, Anthea McIntyre fraktsiooni ECR nimel, Renate Weber fraktsiooni ALDE nimel, Neoklis Sylikiotis fraktsiooni GUE/NGL nimel, Davor Škrlec fraktsiooni Verts/ALE nimel, Laura Agea fraktsiooni EFDD nimel, David Casa, Siôn Simon, Inês Cristina Zuber, Danuta Jazłowiecka, Marita Ulvskog, Jérôme Lavrilleux, Agnes Jongerius, Jeroen Lenaers, Brando Benifei, Sofia Ribeiro ja Claude Rolin.

Sõna võtsid Marianne Thyssen ja Ole Christensen.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 25.11.2015protokoll punkt 9.8.


15. Ennetavad meetmed soolise pensionilõhe vähendamiseks ELis (arutelu)

Komisjoni avaldus: Ennetavad meetmed soolise pensionilõhe vähendamiseks ELis (2015/2971(RSP))

Marianne Thyssen (komisjoni liige) esines avaldusega.

Sõna võtsid Agnieszka Kozłowska-Rajewicz fraktsiooni PPE nimel, Jutta Steinruck fraktsiooni S&D nimel, Marian Harkin fraktsiooni ALDE nimel, Lynn Boylan fraktsiooni GUE/NGL nimel ja Maria Arena.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Lidia Senra Rodríguez, Danuta Jazłowiecka ja Inês Cristina Zuber.

Sõna võttis Marianne Thyssen.

Arutelu lõpetati.


16. Järgmise istungi päevakord

Kinnitati järgmise päeva istungi päevakord (dokument „Päevakord” PE 571.857/OJME).


17. Istungi lõpp

Istung lõppes kell 23.20.

Klaus Welle

Alexander Graf Lambsdorff

peasekretär

asepresident


KOHALOLIJATE NIMEKIRI

Kohalolijad:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Vabandataval põhjusel puudujad:

Bearder, Crowley, Engström, Konečná, Kyenge, Michels, Picierno, Trüpel, Winkler Hermann

Õigusteave - Privaatsuspoliitika