Показалец 
Протокол
PDF 290kWORD 205k
Вторник, 19 януари 2016 г. - Страсбург
1.Откриване на заседанието
 2.Разисквания по случаи на нарушаване на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (обявяване на внесените предложения за резолюции)
 3.Преглед на люксембургското председателство (разискване)
 4.Към Акт за цифровия единен пазар (разискване)
 5.Време за гласуване
  5.1.Искане за снемане на имунитета на Чеслав Адам Шекерски (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  5.2.Искане за снемане на имунитета на Чеслав Адам Шекерски (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  5.3.Многогодишен план за възстановяване на червения тон в източната част на Атлантическия океан и в Средиземно море ***I (гласуване)
  5.4.Годишен доклад относно политиката на ЕС в областта на конкуренцията (гласуване)
  5.5.Ролята на междукултурния диалог, културното многообразие и образованието за популяризирането на основните ценности на ЕС (гласуване)
  5.6.Равносметка и предизвикателства във връзка с Регламента за финансовите услуги в ЕС (гласуване)
  5.7.Външни фактори, представляващи пречка за предприемачеството сред жените в Европа (гласуване)
  5.8.Политики в подкрепа на придобиването на умения с оглед на борбата срещу безработицата сред младите хора (гласуване)
  5.9.Към Акт за цифровия единен пазар (гласуване)
 6.Обяснениe на вот
 7.Поправки на вот и намерения за гласуване
 8.Одобряване на протокола от предишното заседание
 9.Заключения от заседанието на Европейския съвет на 17 и 18 декември 2015 г. (разискване)
 10.Положението в Полша (разискване)
 11.Поправкa (член 231 от Правилника за дейността)
 12.Мирният процес в Колумбия (разискване)
 13.Положението в Сирия (разискване)
 14.Състав на комисиите
 15.Положението в Саудитска Арабия и Иран (разискване)
 16.Презумпция за невиновност и право на лицата да присъстват на съдебния процес в наказателното производство ***I (разискване)
 17.Лични предпазни средства ***I - Газови уреди ***I - Въжени линии ***I (разискване)
 18.Дневен ред на следващото заседание
 19.Закриване на заседанието
 ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Martin SCHULZ
Председател

1. Откриване на заседанието

Заседанието беше открито в 9.05 ч.


2. Разисквания по случаи на нарушаване на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (обявяване на внесените предложения за резолюции)

Долупосочените членове на Парламента или политически групи са внесли искания за провеждането на такова разискване на основание член 135 от Правилника за дейността по следните предложения за резолюции:

I.   Задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (2015/2522(RSP))

—   Indrek Tarand, Jean Lambert, Karima Delli, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun и Heidi Hautala, от името на групата Verts/ALE, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0081/2016);

—   Mario Borghezio, Gianluca Buonanno, Mara Bizzotto, Lorenzo Fontana, Matteo Salvini и Gerolf Annemans, от името на групата ENF, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0084/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0085/2016);

—   Cristian Dan Preda , Lara Comi, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Андрей Ковачев, Ева Паунова, Zver Milan, Ildikó Gáll-Pelcz, Svoboda Pavel, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze,Jaromír Štětina, Андрей Новаков, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini и Adam Szejnfeld, от името на групата PPE, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0090/2016);

—   Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Pavel Telička, Илхан Кючюк, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Dita Charanzová, Неджми Али, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Филиз Хюсменова, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Corneli van Baalen, Hilde Vautmans и Valentinas Mazuronis, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0093/2016);

—   Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Beatrix von Storch, Ангел Джамбазки, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Pirkko Ruohonen-Lerner, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski и Tomasz Piotr Poręba, от името на групата ECR, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0096/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Момчил Неков, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli и Carlos Zorrinho, от името на групата S&D, относно задържани граждани на ЕС в Индия, по-специално граждани на Италия, Естония и Обединеното кралство (B8-0099/2016).

II.   Етиопия (2015/2520(RSP))

—   Jordi Sebastià, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Davor Škrlec, Igor Šoltes и Bodil Valero, от името на групата Verts/ALE, относно Етиопия (B8-0082/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara, Laura Agea, Isabella Adinolfi и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно Етиопия (B8-0086/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Arne Gericke, Raffaele Fitto, Beatrix von Storch, Ангел Джамбазки, Monica Macovei, Ruža Tomašić и Jana Žitňanská, от името на групата ECR, относно Етиопия (B8-0087/2016);

—   Cristian Dan Preda, Мария Габриел, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Андрей Ковачев, Ева Паунова, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Андрей Новаков, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc и Adam Szejnfeld, от името на групата PPE, относно Етиопия (B8-0091/2016);

—   Hilde Vautmans, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Pavel Telička, Илхан Кючюк, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Dita Charanzová, Неджми Али, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Филиз Хюсменова, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen и Valentinas Mazuronis, от името на групата ALDE, относно Етиопия (B8-0095/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Ángela Vallina, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Patrick Le Hyaric и Younous Omarjee, от името на групата GUE/NGL, относно Етиопия (B8-0100/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Момчил Неков, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli и Carlos Zorrinho, от името на групата S&D, относно Етиопия (B8-0121/2016).

III.   Северна Корея (2015/2521(RSP))

—   Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun и Heidi Hautala, относно Северна Корея (B8-0083/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas и Marco Zanni, от името на групата EFDD, относно Северна Корея (B8-0088/2016);

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Raffaele Fitto, Ангел Джамбазки, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski и Tomasz Piotr Poręba, от името на групата ECR, относно Северна Корея (B8-0089/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Андрей Ковачев, Ева Паунова, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Андрей Новаков, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Paul Rübig, Ramón Luis Valcárcel Siso, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini и Adam Szejnfeld, от името на групата PPE, относно Северна Корея (B8-0092/2016);

—   Hilde Vautmans, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Pavel Telička, Илхан Кючюк, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Неджми Али, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Филиз Хюсменова, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen и Valentinas Mazuronis, от името на групата ALDE, относно Северна Корея (B8-0094/2016);

—   Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos и Patrick Le Hyaric, от името на групата GUE/NGL, относно Северна Корея (B8-0097/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Ana Gomes, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Момчил Неков, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Fernández Rodríguez-Piñero, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli и Carlos Zorrinho, от името на групата S&D, относно Северна Корея (B8-0098/2016).

Времето за изказвания се разпределя в съответствие с член 162 от Правилника за дейността.


3. Преглед на люксембургското председателство (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Преглед на люксембургското председателство (2015/2964(RSP))

Xavier Bettel (действащ председател на Съвета) и Jean-Claude Juncker (председател на Комисията) направиха изявления.

Изказаха се: Viviane Reding, от името на групата PPE, Mady Delvaux, от името на групата S&D, Helga Stevens, от името на групата ECR, Charles Goerens, от името на групата ALDE, Dimitrios Papadimoulis, от името на групата GUE/NGL, Reinhard Bütikofer, от името на групата Verts/ALE, Marco Valli, от името на групата EFDD, Marine Le Pen, от името на групата ENF, Zoltán Balczó, независим член на ЕП, Tunne Kelam, Alfred Sant, Timothy Kirkhope, Nikolaos Chountis, Mara Bizzotto, Andrejs Mamikins, Gerolf Annemans и Mercedes Bresso.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Andreas Schwab, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Pervenche Berès, Seán Kelly, Lampros Fountoulis относно разпределението на времето за изказвания при провеждане на процедурата с привличане на вниманието ("catch the eye") (председателят направи някои уточнения), и Costas Mavrides.

Изказаха се: Jean-Claude Juncker и Xavier Bettel.

Разискването приключи.


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: David-Maria SASSOLI
Заместник-председател

4. Към Акт за цифровия единен пазар (разискване)

Доклад относно към акт за цифровия единен пазар [2015/2147(INI)] - Комисия по промишленост, изследвания и енергетика - Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите. Докладчици: Kaja Kallas и Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

Kaja Kallas и Evelyne Gebhardt представиха доклада.

Изказаха се: Renato Soru (докладчик по становището на комисията ECON), Jutta Steinruck (докладчик по становището на комисията EMPL), Merja Kyllönen (докладчик по становището на комисията TRAN), Petra Kammerevert (докладчик по становището на комисията CULT), Ангел Джамбазки (докладчик по становището на комисията JURI) и Michał Boni (докладчик по становището на комисията LIBE).

Изказа се: Andrus Ansip (заместник-председател на Комисията ).

Изказаха се: Henna Virkkunen, от името на групата PPE, Miapetra Kumpula-Natri, от името на групата S&D, Vicky Ford, от името на групата ECR, Dita Charanzová, от името на групата ALDE, Cornelia Ernst, от името на групата GUE/NGL, Julia Reda, от името на групата Verts/ALE, David Borrelli, от името на групата EFDD, Mylène Troszczynski, от името на групата ENF, Janusz Korwin-Mikke, независим член на ЕП, и Andreas Schwab.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Rainer WIELAND
Заместник-председател

Изказаха се: Dan Nica, Hans-Olaf Henkel, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Liisa Jaakonsaari, Yana Toom, Neoklis Sylikiotis, Indrek Tarand, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Ivana Maletić, Marco Zullo, Barbara Kappel, Krišjānis Kariņš, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Tibor Szanyi, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Daniel Dalton, Morten Helveg Petersen, Jiří Maštálka, Michel Reimon, Margot Parker, Sabine Verheyen, Emilian Pavel, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Gianluca Buonanno, Evžen Tošenovský, Marietje Schaake, Roger Helmer, Pilar del Castillo Vera, Olga Sehnalová, Isabella Adinolfi, Lara Comi, Catherine Stihler, Angelika Niebler, Patrizia Toia, Ева Паунова, Silvia Costa, Carlos Coelho, Marita Ulvskog, Seán Kelly, Nicola Danti, Ildikó Gáll-Pelcz, Virginie Rozière, Deirdre Clune, Liisa Jaakonsaari, Anna Maria Corazza Bildt и Carlos Zorrinho.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Michaela Šojdrová, José Blanco López, Ruža Tomašić, Bronis Ropė, Csaba Sógor и Maria Grapini.

Изказаха се: Andrus Ansip, Kaja Kallas и Evelyne Gebhardt.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 5.9 от протокола от 19.1.2016 г.

(Заседанието, прекъснато в 12.20 ч., в очакване на времето за гласуване, беше възобновено в 12.30 ч.)


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Antonio TAJANI
Заместник-председател

5. Време за гласуване

Подробните резултати от гласуванията (изменения, гласувания поотделно, разделни гласувания и др.) се съдържат в приложение „Резултати от гласувания“ към протокола.

Резултатите от поименното гласуване, в приложението към протокола, са на разположение единствено в електронен вид и с тях може да се направи справка на сайта Europarl.

Изказа се Notis Marias, за да информира Парламента, че гръцкият гражданин Richard Spiros Hagabimana, незаконно задържан в затвора в Бурунди, е оправдан и скоро ще бъде освободен.


5.1. Искане за снемане на имунитета на Чеслав Адам Шекерски (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно искането за снемане на парламентарния имунитет на Чеслав Адам Шекерски [2015/2241(IMM)] - Комисия по правни въпроси. Докладчик: Heidi Hautala (A8-0004/2016)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 1)

ПРОЕКТОРЕШЕНИЕ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2016)0001)


5.2. Искане за снемане на имунитета на Чеслав Адам Шекерски (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно искането за снемане на парламентарния имунитет на Чеслав Адам Шекерски [2015/2268(IMM)] – Комисия по правни въпроси. Докладчик: Heidi Hautala (A8-0005/2016)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 2)

ПРОЕКТОРЕШЕНИЕ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2016)0002)


5.3. Многогодишен план за възстановяване на червения тон в източната част на Атлантическия океан и в Средиземно море ***I (гласуване)

Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета относно многогодишен план за възстановяване на червения тон в източната част на Атлантическия океан и в Средиземно море и за отмяна на Регламент (ЕО) № 302/2009 [COM(2015)0180 - C8-0118/2015 - 2015/0096(COD)] - Комисия по рибно стопанство. Докладчик: Gabriel Mato (A8-0367/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 3)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА КОМИСИЯТА и ИЗМЕНЕНИЯ

одобрено във вида, в който е изменено (P8_TA(2016)0003)

Gabriel Mato (докладчик) предложи отлагане на гласуването на предложението за законодателна резолюция в съответствие с член 61, параграф 2 от Правилника за дейността.

Парламентът одобри предложението. Въпросът се изпраща за преразглеждане от компетентната комисия.


5.4. Годишен доклад относно политиката на ЕС в областта на конкуренцията (гласуване)

Доклад относно годишния доклад относно политиката на ЕС в областта на конкуренцията [2015/2140(INI)] - Комисия по икономически и парични въпроси. Докладчик: Werner Langen (A8-0368/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 4)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2016)0004)


5.5. Ролята на междукултурния диалог, културното многообразие и образованието за популяризирането на основните ценности на ЕС (гласуване)

Доклад относно ролята на междукултурния диалог, културното многообразие и образованието за популяризирането на основните ценности на ЕС [2015/2139(INI)] - Комисия по култура и образование. Докладчик: Julie Ward (A8-0373/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 5)

АЛТЕРНАТИВНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ (внесено от групата ENF)

отхвърля се

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ на комисията CULT

приема се (P8_TA(2016)0005)

Изказвания

Julie Ward (докладчик).


5.6. Равносметка и предизвикателства във връзка с Регламента за финансовите услуги в ЕС (гласуване)

Равносметка и предизвикателства във връзка с Регламента за финансовите услуги в ЕС: въздействие и пътят напред с оглед на постигането на по-ефикасна и ефективна рамка на ЕС за финансово регулиране и съюз на капиталовите пазари [2015/2106(INI)] - Комисия по икономически и парични въпроси. Докладчик: Burkhard Balz (A8-0360/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 6)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2016)0006)


5.7. Външни фактори, представляващи пречка за предприемачеството сред жените в Европа (гласуване)

Доклад относно външните фактори, представляващи пречка за предприемачеството сред жените в Европа [2015/2111(INI)] - Комисия по правата на жените и равенството между половете. Докладчик: Barbara Matera (A8-0369/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 7)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2016)0007)


5.8. Политики в подкрепа на придобиването на умения с оглед на борбата срещу безработицата сред младите хора (гласуване)

Доклад относно политиките в подкрепа на придобиването на умения с оглед на борбата срещу безработицата сред младите хора [2015/2088(INI)] - Комисия по заетост и социални въпроси. Докладчик: Marek Plura (A8-0366/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 8)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2016)0008)

Изказвания

Syed Kamall относно електронната проверка на параграф 62, 2-ра част.


5.9. Към Акт за цифровия единен пазар (гласуване)

Доклад относно към акт за цифровия единен пазар [2015/2147(INI)] - Комисия по промишленост, изследвания и енергетика - Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите. Докладчици: Kaja Kallas и Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 9)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2016)0009)

Изказвания

Evelyne Gebhardt (докладчик) относно френския превод на изменения 3 и 11.


6. Обяснениe на вот

Писмени обяснения на вот:

Писмените обяснения по смисъла на член 183 от Правилника за дейността се съдържат в пълния стенографски протокол от настоящото заседание.

Устни обяснения на вот:

Доклад Gabriel Mato - A8-0367/2015
Richard Corbett, Estefanía Torres Martínez, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan и Steven Woolfe

Доклад Werner Langen - A8-0368/2015
Richard Corbett, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly, Daniel Hannan, Mairead McGuinness, Diane Dodds, Marian Harkin и Steven Woolfe

Доклад Julie Ward - A8-0373/2015
Krisztina Morvai, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Marijana Petir, Stanislav Polčák и Diane Dodds

Доклад Burkhard Balz - A8-0360/2015
Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Nicola Caputo, Seán Kelly и Stanislav Polčák

Доклад Barbara Matera - A8-0369/2015
Ángela Vallina, от името на групата GUE/NGL, Anna Maria Corazza Bildt, Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Csaba Sógor, Andrejs Mamikins, Seán Kelly, Marijana Petir, Diane Dodds и Marian Harkin

Доклад Marek Plura - A8-0366/2015
Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Илхан Кючюк, István Ujhelyi, Maria Spyraki, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Seán Kelly, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Diane Dodds и Marian Harkin

Доклад Kaja Kallas и Evelyne Gebhardt - A8-0371/2015
Jiří Pospíšil, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Seán Kelly и Marian Harkin.


7. Поправки на вот и намерения за гласуване

Поправките на вота и намеренията за гласуване са отразени на интернет страницата на ЕП Europarl - „Пленарни заседания“, „Гласувания“, „Резултати от различните гласувания“ (Налични резултати от поименните гласувания), както и в печатната версия на приложението „Резултати от поименните гласувания“.

Електронната версия, която се намира на сайта Europarl, се осъвременява редовно в продължение най-много на две седмици след деня на провеждане на гласуването.

След този срок списъкът на поправките на вота и намеренията за гласуване е окончателен и се предава за превод и публикуване в Официален вестник.


(Заседанието, прекъснато в 14.35 ч., беше възобновено в 15.05 ч.)

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Martin SCHULZ
Председател

8. Одобряване на протокола от предишното заседание

Протоколът от предишното заседание беше одобрен.


9. Заключения от заседанието на Европейския съвет на 17 и 18 декември 2015 г. (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Заключения от заседанието на Европейския съвет на 17 и 18 декември 2015 г. (2015/2989(RSP))

Donald Tusk (председател на Европейския съвет) и Jean-Claude Juncker (председател на Комисията) направиха изявления.

Изказаха се: Manfred Weber, от името на групата PPE, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, от името на групата S&D, Geoffrey Van Orden, от името на групата ECR, Guy Verhofstadt, от името на групата ALDE, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Gerard Batten, Inês Cristina Zuber, от името на групата GUE/NGL, Ulrike Lunacek, от името на групата Verts/ALE, Nigel Farage, от името на групата EFDD, Guy Verhofstadt, относно последното изказване, Nigel Farage, относно думите на Guy Verhofstadt, Beatrix von Storch, за да зададе на Ulrike Lunacek въпрос „синя карта“, на който тя отговори, Vicky Maeijer, от името на групата ENF, Sotirios Zarianopoulos, независим член на ЕП, Guy Verhofstadt и Alain Lamassoure.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Sylvie GUILLAUME
Заместник-председател

Изказаха се: Tanja Fajon, Anna Elżbieta Fotyga, Tania González Peñas, Laura Ferrara, Mara Bizzotto, Eleftherios Synadinos, Esteban González Pons, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Paul Rübig, Maria João Rodrigues, Marina Albiol Guzmán, Peter Lundgren, Janice Atkinson, Manolis Kefalogiannis, Knut Fleckenstein, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Kazimierz Michał Ujazdowski, Glenis Willmott, Patrizia Toia, Iratxe García Pérez, Илияна Йотова и Elisa Ferreira.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Maria Spyraki, Tibor Szanyi, Ruža Tomašić, Georgios Epitideios и Michaela Šojdrová.

Изказа се Jean-Claude Juncker.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Martin SCHULZ
Председател

Изказа се Donald Tusk.

Разискването приключи.

(Заседанието се прекъсна за няколко минути.)


10. Положението в Полша (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Положението в Полша (2015/3031(RSP))

Председателят направи кратко изявление в началото на дебата.

Bert Koenders (действащ председател на Съвета) и Frans Timmermans (заместник-председател на Комисията ) направиха изявления.

Изказа се Beata Szydło (министър-председател на Полша).

Изказаха се: Esteban González Pons, от името на групата PPE, Gianni Pittella, от името на групата S&D, Syed Kamall, от името на групата ECR, Guy Verhofstadt, от името на групата ALDE, Gabriele Zimmer, от името на групата GUE/NGL, Rebecca Harms, от името на групата Verts/ALE, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, от името на групата EFDD, Michał Marusik, от името на групата ENF, Janusz Korwin-Mikke, независим член на ЕП, Milan Zver, Tanja Fajon, Ryszard Antoni Legutko, Sophia in 't Veld, Barbara Spinelli, Judith Sargentini, Petr Mach, Jean-Luc Schaffhauser, (председателят припомни, че публиката от трибуните трябва да се въздържа да показва своето одобрение или неодобрение), Aymeric Chauprade, Jan Olbrycht, Josef Weidenholzer, Hans-Olaf Henkel, Cecilia Wikström, Patrick Le Hyaric, Josep-Maria Terricabras, Nicolas Bay, Beata Szydło, Janusz Korwin-Mikke, независим член на ЕП, Michał Marusik, от името на групата ENF, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, от името на групата EFDD, Rebecca Harms, от името на групата Verts/ALE, Gabriele Zimmer, от името на групата GUE/NGL, Guy Verhofstadt, от името на групата ALDE, Ryszard Antoni Legutko, от името на групата ECR, Enrique Guerrero Salom, от името на групата S&D, и Esteban González Pons, от името на групата PPE.

Изказа се Beata Szydło.

Изказа се Guy Verhofstadt относно изказването на Beata Szydło, която отговори.

Изказаха се: Bert Koenders, Günther Oettinger (член на Комисията) и Frans Timmermans.

Изказа се Beata Szydło.

Предложенията за резолюция, които следва да бъдат внесени съгласно член 123, параграф 2 от Правилника за дейността, ще бъдат обявени впоследствие.

Разискването приключи.

Гласуване: по време на следващата месечна сесия.


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: David-Maria SASSOLI
Заместник-председател

11. Поправкa (член 231 от Правилника за дейността)

Поправката P7_TA(2012)0424(COR01) беше обявена на пленарното заседание вчера (точка 8 от протокола от 18.1.2016 г).

Тъй като поправката не е предмет на искане за подлагане на гласуване от страна на политическа група или на най-малко четиридесет членове на ЕП (член 231, параграф 4 от Правилника на дейността), тя се счита за приета.


12. Мирният процес в Колумбия (разискване)

Декларация на Върховния представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност: Мирният процес в Колумбия (2015/3033(RSP))

Federica Mogherini (Заместник-председател на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност) направи изявление.

Изказаха се: Luis de Grandes Pascual, от името на групата PPE, Ramón Jáuregui Atondo, от името на групата S&D, Mark Demesmaeker, от името на групата ECR, Izaskun Bilbao Barandica, от името на групата ALDE, Javier Couso Permuy, от името на групата GUE/NGL, Jordi Sebastià, от името на групата Verts/ALE, Ignazio Corrao, от името на групата EFDD, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Davor Ivo Stier, Carlos Zorrinho, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Jonathan Arnott, Tunne Kelam, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Alojz Peterle, Bogdan Brunon Wenta и Adam Szejnfeld.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): José Inácio Faria, Josu Juaristi Abaunz, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Luis de Grandes Pascual, Ernest Urtasun, Fabio Massimo Castaldo, Notis Marias и Maite Pagazaurtundúa Ruiz.

Изказа се Federica Mogherini.

Предложения за резолюции, внесени на основание член 123, параграф 2 от Правилника за дейността, в заключение на разискванията:

—   Luis de Grandes Pascual, Francisco José Millán Mon, Davor Ivo Stier, Agustín Díaz de Mera García Consuegra и Cristian Dan Preda, от името на групата PPE, в подкрепа на мирния процес в Колумбия (2015/3033(RSP)) (B8-0041/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ангел Джамбазки и Raffaele Fitto,от името на групата ECR, относно мирния процес в Колумбия (2015/3033(RSP)) (B8-0042/2016);

—   Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Илхан Кючюк, Louis Michel, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička и Johannes Cornelis van Baalen, от името на групата ALDE, относно мирния процес в Колумбия (2015/3033(RSP)) (B8-0053/2016);

—   Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Jordi Sebastià, Igor Šoltes, Josep-Maria Terricabras и Bodil Valero, от името на групата Verts/ALE, относно подкрепата за мирния процес в Колумбия 2015/3033(RSP) (B8-0054/2016);

—    Javier Couso Permuy, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Angela Vallina, Marina Albiol, Sofia Sakorafa, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Rina Ronja Kari, Helmut Schölz, Katerina Konecna, Jiri Mastalka, Marie-Christine Vergiat, Miguel Urban, Tania González, Xabier Benito, Lola Sánchez, Estefanía Torres, Barbara Spinelli, Inês Zuber, Kostas Chrysogonos, Dimitrios Papadimoulis и Stelios Kouloglou, от името на групата GUE/NGL, относно мирния процес в Колумбия 2015/3033(RSP) (B8-0055/2016);

—    Ramón Jáuregui Atondo, José Blanco López, Norica Nicolai, Monika Flašíková Beňová, Karoline Graswander-Hainz, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Jude Kirton-Darling, Javi López, Marlene Mizzi, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Elena Valenciano и Carlos Zorrinho, от името на групата S&D, в подкрепа на мирния процес в Колумбия 2015/3033(RSP) (B8-0061/2016);

—    Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно мирния процес в Колумбия (2015/3033(RSP)) (B8-0062/2016).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.8 от протокола от 20.1.2016 г.


13. Положението в Сирия (разискване)

Декларация на Върховния представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност: Положението в Сирия (2015/2517(RSP))

Federica Mogherini (Заместник-председател на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност) направи изявление.

Изказаха се: Мария Габриел, от името на групата PPE, Victor Boştinaru, от името на групата S&D, Bas Belder, от името на групата ECR, и Pavel Telička, от името на групата ALDE.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
Заместник-председател

Изказаха се: Takis Hadjigeorgiou, от името на групата GUE/NGL, Barbara Lochbihler, от името на групата Verts/ALE, Mario Borghezio, от името на групата ENF, Bruno Gollnisch, независим член на ЕП, Jaromír Štětina, Josef Weidenholzer, Marietje Schaake, Marie-Christine Arnautu, Afzal Khan, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Jonathan Arnott, Andrea Cozzolino, Eugen Freund и Nikos Androulakis.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Marijana Petir, Marju Lauristin, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Fabio Massimo Castaldo и Georgios Epitideios.

Изказа се Federica Mogherini.

Разискването приключи.


14. Състав на комисиите

Председателят получи от групата ECR следните искания за назначаване:

комисия REGI: Sławomir Kłosowski на мястото на Edward Czesak

комисия ITRE: Edward Czesak

Горепосочените назначения се считат за утвърдени, ако не са оспорени преди одобряването на настоящия протокол.


15. Положението в Саудитска Арабия и Иран (разискване)

Декларация на Върховния представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност: Положението в Саудитска Арабия и Иран (2015/2518(RSP))

Federica Mogherini (Заместник-председател на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност) направи изявление.

Изказаха се: Cristian Dan Preda, от името на групата PPE, Richard Howitt, от името на групата S&D, Bas Belder, от името на групата ECR, Beatriz Becerra Basterrechea, от името на групата ALDE, Miguel Urbán Crespo, от името на групата GUE/NGL, Alyn Smith, от името на групата Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo, от името на групата EFDD, Josef Weidenholzer, Klaus Buchner, Victor Boştinaru, Damiano Zoffoli, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca и Andrejs Mamikins.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Stanislav Polčák, Afzal Khan и Jonathan Arnott.

Изказа се Federica Mogherini.

Разискването приключи.


16. Презумпция за невиновност и право на лицата да присъстват на съдебния процес в наказателното производство ***I (разискване)

Доклад относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета относно укрепването на някои аспекти на презумпцията за невиновност и на правото на лицата да присъстват на съдебния процес в наказателното производство [COM(2013)0821 - C7-0427/2013 - 2013/0407(COD)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Nathalie Griesbeck (A8-0133/2015)

Nathalie Griesbeck представи доклада.

Изказа се Věra Jourová (член на Комисията).

Изказаха се: Kinga Gál, от името на групата PPE, Birgit Sippel, от името на групата S&D, Kazimierz Michał Ujazdowski, от името на групата ECR, Gerard Batten, от името на групата EFDD, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Jiří Pospíšil, Gilles Lebreton, от името на групата ENF, Alessandra Mussolini, Caterina Chinnici, Tomáš Zdechovský, Daniel Buda и Емил Радев.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Seán Kelly, Kostas Chrysogonos и Jiří Pospíšil.

Изказаха се: Věra Jourová и Nathalie Griesbeck.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.2 от протокола от 20.1.2016 г.

Изказа се Notis Marias по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“) (председателят припомни действащите разпоредби).


17. Лични предпазни средства ***I - Газови уреди ***I - Въжени линии ***I (разискване)

Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета относно личните предпазни средства [COM(2014)0186 - C7-0110/2014 - 2014/0108(COD)] - Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите. Докладчик: Vicky Ford (A8-0148/2015)

Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета относно газовите уреди [COM(2014)0258 - C8-0006/2014 - 2014/0136(COD)] - Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите. Докладчик: Catherine Stihler (A8-0147/2015)

Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета относно въжените линии [COM(2014)0187 - C7-0111/2014 - 2014/0107(COD)] - Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите. Докладчик: Antonio López-Istúriz White (A8-0063/2015)

Vicky Ford, Catherine Stihler и Antonio López-Istúriz White представиха докладите.

Изказа се Elżbieta Bieńkowska (член на Комисията).

Изказаха се: Laura Agea (докладчик по становището на комисията EMPL), Pascal Arimont, от името на групата PPE, Kerstin Westphal, от името на групата S&D, Daniel Dalton, от името на групата ECR, Dita Charanzová, от името на групата ALDE, Jiří Maštálka, от името на групата GUE/NGL, Margot Parker, от името на групата EFDD, Cristian-Silviu Buşoi, Lara Comi, Paul Rübig, Seán Kelly, Alberto Cirio и Jiří Pospíšil.

Изказа се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“) Notis Marias.

Изказаха се: Elżbieta Bieńkowska, Vicky Ford, Catherine Stihler и Antonio López-Istúriz White.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.3 от протокола от 20.1.2016 г, точка 7.4 от протокола от 20.1.2016 г и точка 7.5 от протокола от 20.1.2016 г.


18. Дневен ред на следващото заседание

Дневният ред на следващото заседание беше определен (документ „Дневен ред“ PE 574.582/OJME).


19. Закриване на заседанието

Заседанието беше закрито в 23.50 ч.

Klaus Welle

Martin Schulz

генерален секретар

председател


ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК

Присъстващи:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Али, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Бареков, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Джамбазки, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Габриел, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Хюсменова, in 't Veld, Йотова, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Ковачев, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Кючюк, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liese, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Малинов, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Михайлова, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Неков, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Новаков, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Паунова, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Пирински, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Радев, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Станишев, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Уручев, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Извинени:

Crowley, Deprez, Dodds Anneliese, Engström, Händel, Konečná, Liberadzki, Lietz, Lösing, Łybacka, Michels, Paksas, Pietikäinen

Правна информация - Политика за поверителност