Seznam 
Zápis
PDF 267kWORD 198k
Úterý, 19. ledna 2016 - Štrasburk
1.Zahájení denního zasedání
 2.Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
 3.Hodnocení lucemburského předsednictví (rozprava)
 4.Směrem k Aktu o jednotném digitálním trhu (rozprava)
 5.Hlasování
  5.1.Žádost, aby byl Czesław Adam Siekierski zbaven imunity (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  5.2.Žádost, aby byl Czesław Adam Siekierski zbaven imunity (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  5.3.Víceletý plán obnovy populace tuňáka obecného ve východním Atlantiku a Středozemním moři ***I (hlasování)
  5.4.Výroční zpráva o politice hospodářské soutěže EU (hlasování)
  5.5.Úloha mezikulturního dialogu, kulturní rozmanitosti a vzdělávání při podpoře základních hodnot EU (hlasování)
  5.6.Hodnocení a výzvy regulace finančních služeb EU (hlasování)
  5.7.Vnější faktory, které jsou překážkou podnikání žen v Evropě (hlasování)
  5.8.Politiky zaměřené na dovednosti v boji proti nezaměstnanosti mladých lidí (hlasování)
  5.9.Směrem k Aktu o jednotném digitálním trhu (hlasování)
 6.Vysvětlení hlasování
 7.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 8.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 9.Závěry zasedání Evropské rady ve dnech 17.–18. prosince 2015 (rozprava)
 10.Situace v Polsku (rozprava)
 11.Oprava (článek 231 jednacího řádu)
 12.Mírový proces v Kolumbii (rozprava)
 13.Situace v Sýrii (rozprava)
 14.Členství ve výborech
 15.Situace v Saudské Arábii a v Íránu (rozprava)
 16.Presumpce neviny a právo být přítomen při trestním řízení před soudem ***I (rozprava)
 17.Osobní ochranné prostředky ***I – Spotřebiče plynných paliv ***I – Lanové dráhy ***I (rozprava)
 18.Pořad jednání příštího denního zasedání
 19.Ukončení denního zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


PŘEDSEDNICTVÍ: Martin SCHULZ
předseda

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 9:05.


2. Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)

Podle článku 135 jednacího řádu požádali následující poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:

I.   Občané EU zadržovaní v Indii, zejména estonští a britští námořníci (2015/2522(RSP))

—   Indrek Tarand, Jean Lambert, Karima Delli, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun a Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE o situaci občanů EU zadržovaných v Indii, zejména občanů Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0081/2016);

—   Mario Borghezio, Gianluca Buonanno, Mara Bizzotto, Lorenzo Fontana, Matteo Salvini a Gerolf Annemans za skupinu ENF o občanech EU zadržovaných v Indii, zejména občanech Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0084/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o občanech EU zadržovaných v Indii, zejména občanech Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0085/2016);

—   Cristian Dan Preda , Lara Comi, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Zver Milan, Ildikó Gáll-Pelcz, Svoboda Pavel, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze,Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini a Adam Szejnfeld za skupinu PPE o občanech EU zadržovaných v Indii, zejména občanech Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0090/2016);

—   Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Corneli van Baalen, Hilde Vautmans a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o občanech EU zadržovaných v Indii, zejména občanech Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0093/2016);

—   Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Beatrix von Storch, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Pirkko Ruohonen-Lerner, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski a Tomasz Piotr Poręba za skupinu ECR o občanech EU zadržovaných v Indii, zejména občanech Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0096/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o občanech EU zadržovaných v Indii, zejména občanech Itálie, Estonska a Spojeného království (B8-0099/2016).

II.   Etiopie (2015/2520(RSP))

—   Jordi Sebastià, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Davor Škrlec, Igor Šoltes a Bodil Valero za skupinu Verts/ALE o Etiopii (B8-0082/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara, Laura Agea, Isabella Adinolfi a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Etiopii (B8-0086/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Arne Gericke, Raffaele Fitto, Beatrix von Storch, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić a Jana Žitňanská za skupinu ECR o Etiopii (B8-0087/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc a Adam Szejnfeld za skupinu PPE o Etiopii (B8-0091/2016);

—   Hilde Vautmans, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o Etiopii (B8-0095/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Ángela Vallina, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Patrick Le Hyaric a Younous Omarjee za skupinu GUE/NGL o Etiopii (B8-0100/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o Etiopii (B8-0121/2016).

III.   Severní Korea (2015/2521(RSP))

—   Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun a Heidi Hautala o situaci v Severní Koreji (B8-0083/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas a Marco Zanni za skupinu EFDD o Severní Koreji (B8-0088/2016);

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski a Tomasz Piotr Poręba za skupinu ECR o Severní Koreji (B8-0089/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Paul Rübig, Ramón Luis Valcárcel Siso, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini a Adam Szejnfeld za skupinu PPE o Severní Koreji (B8-0092/2016);

—   Hilde Vautmans, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o Severní Koreji (B8-0094/2016);

—   Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos a Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL o Severní Koreji (B8-0097/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Ana Gomes, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Fernández Rodríguez-Piñero, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o Severní Koreji (B8-0098/2016).

Řečnická doba bude rozdělena podle článku 162 jednacího řádu.


3. Hodnocení lucemburského předsednictví (rozprava)

Prohlášení Rady a Komise: Hodnocení lucemburského předsednictví (2015/2964(RSP))

Xavier Bettel (úřadující předseda Rady) a Jean-Claude Juncker (předseda Komise) učinili prohlášení.

Vystoupili: Viviane Reding za skupinu PPE, Mady Delvaux za skupinu S&D, Helga Stevens za skupinu ECR, Charles Goerens za skupinu ALDE, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Reinhard Bütikofer za skupinu Verts/ALE, Marco Valli za skupinu EFDD, Marine Le Pen za skupinu ENF, Zoltán Balczó – nezařazený poslanec, Tunne Kelam, Alfred Sant, Timothy Kirkhope, Nikolaos Chountis, Mara Bizzotto, Andrejs Mamikins, Gerolf Annemans a Mercedes Bresso.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Andreas Schwab, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Pervenche Berès, Seán Kelly, Lampros Fountoulis k rozdělení řečnické doby v rámci vystoupení na základě přihlášené se zvednutím ruky (předseda poskytl upřesnění), a Costas Mavrides.

Vystoupili: Jean-Claude Juncker a Xavier Bettel.

Rozprava skončila.


PŘEDSEDNICTVÍ: David-Maria SASSOLI
místopředseda

4. Směrem k Aktu o jednotném digitálním trhu (rozprava)

Zpráva o směřování k Aktu o jednotném digitálním trhu [2015/2147(INI)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Zpravodajky: Kaja Kallas a Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

Kaja Kallas a Evelyne Gebhardt uvedly zprávu.

Vystoupili: Renato Soru (navrhovatel výboru ECON), Jutta Steinruck (navrhovatelka výboru EMPL), Merja Kyllönen (navrhovatelka výboru TRAN), Petra Kammerevert (navrhovatelka výboru CULT), Angel Dzhambazki (navrhovatel výboru JURI) a Michał Boni (navrhovatel výboru LIBE).

Vystoupil Andrus Ansip (místopředseda Komise).

Vystoupili: Henna Virkkunen za skupinu PPE, Miapetra Kumpula-Natri za skupinu S&D, Vicky Ford za skupinu ECR, Dita Charanzová za skupinu ALDE, Cornelia Ernst za skupinu GUE/NGL, Julia Reda za skupinu Verts/ALE, David Borrelli za skupinu EFDD, Mylène Troszczynski za skupinu ENF, Janusz Korwin-Mikke – nezařazený poslanec, a Andreas Schwab.

PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda

Vystoupili: Dan Nica, Hans-Olaf Henkel, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Liisa Jaakonsaari, Yana Toom, Neoklis Sylikiotis, Indrek Tarand, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Ivana Maletić, Marco Zullo, Barbara Kappel, Krišjānis Kariņš, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Daniel Dalton, Morten Helveg Petersen, Jiří Maštálka, Michel Reimon, Margot Parker, Sabine Verheyen, Emilian Pavel, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gianluca Buonanno, Evžen Tošenovský, Marietje Schaake, Roger Helmer, Pilar del Castillo Vera, Olga Sehnalová, Isabella Adinolfi, Lara Comi, Catherine Stihler, Angelika Niebler, Patrizia Toia, Eva Paunova, Silvia Costa, Carlos Coelho, Marita Ulvskog, Seán Kelly, Nicola Danti, Ildikó Gáll-Pelcz, Virginie Rozière, Deirdre Clune, Liisa Jaakonsaari, Anna Maria Corazza Bildt a Carlos Zorrinho.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Michaela Šojdrová, José Blanco López, Ruža Tomašić, Bronis Ropė, Csaba Sógor a Maria Grapini.

Vystoupili: Andrus Ansip, Kaja Kallas a Evelyne Gebhardt.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 5.9 zápisu ze dne 19.1.2016.

(Denní zasedání bylo přerušeno v 12:20 před hlasováním a pokračovalo v 12:30.)


PŘEDSEDNICTVÍ: Antonio TAJANI
místopředseda

5. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.

Vystoupil Notis Marias, aby Parlamentu oznámil, že řecký státní příslušník Richard Spiros Hagabimana, který byl nezákonně zadržován v Burundi, byl zproštěn viny a bude v brzké době propuštěn.


5.1. Žádost, aby byl Czesław Adam Siekierski zbaven imunity (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o žádosti, aby byl Czesław Adam Siekierski zbaven imunity [2015/2241(IMM)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodajka: Heidi Hautala (A8-0004/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

NÁVRH ROZHODNUTÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2016)0001)


5.2. Žádost, aby byl Czesław Adam Siekierski zbaven imunity (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o žádosti, aby byl Czesław Adam Siekierski zbaven imunity [2015/2268(IMM)] – Výbor pro právní záležitosti. Zpravodajka: Heidi Hautala (A8-0005/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

NÁVRH ROZHODNUTÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2016)0002)


5.3. Víceletý plán obnovy populace tuňáka obecného ve východním Atlantiku a Středozemním moři ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o víceletém plánu obnovy populace tuňáka obecného ve východním Atlantiku a Středozemním moři, kterým se zrušuje nařízení (ES) č. 302/2009 [COM(2015)0180 - C8-0118/2015 - 2015/0096(COD)] - Výbor pro rybolov. Zpravodaj: Gabriel Mato (A8-0367/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválen v pozměněném znění (P8_TA(2016)0003)

Gabriel Mato (zpravodaj) navrhl, aby bylo hlasování o návrhu legislativního usnesení odloženo v souladu s čl. 61 odst. 2 jednacího řádu.

Parlament návrh schválil. Věc se tudíž považuje za vrácenou příslušnému výboru k opětovnému projednání.


5.4. Výroční zpráva o politice hospodářské soutěže EU (hlasování)

Zpráva o výroční zprávě o politice hospodářské soutěže EU [2015/2140(INI)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodaj: Werner Langen (A8-0368/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0004)


5.5. Úloha mezikulturního dialogu, kulturní rozmanitosti a vzdělávání při podpoře základních hodnot EU (hlasování)

Zpráva o úloze mezikulturního dialogu, kulturní rozmanitosti a vzdělávání při prosazování základních hodnot Unie [2015/2139(INI)] - Výbor pro kulturu a vzdělávání. Zpravodajka: Julie Ward (A8-0373/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

ALTERNATIVNÍ NÁVRH USNESENÍ (předložený skupinou ENF)

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ výboru CULT

přijat (P8_TA(2016)0005)

Vystoupení

Julie Ward (zpravodajka).


5.6. Hodnocení a výzvy regulace finančních služeb EU (hlasování)

Zpráva o hodnocení a výzvách regulace finančních služeb v EU: dopady a cesta směrem k efektivnějšímu a účinnějšímu rámci EU pro finanční regulaci a unii kapitálových trhů [2015/2106(INI)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodaj: Burkhard Balz (A8-0360/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0006)


5.7. Vnější faktory, které jsou překážkou podnikání žen v Evropě (hlasování)

Zpráva o vnějších faktorech, které jsou překážkou podnikání žen v Evropě [2015/2111(INI)] - Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví. Zpravodajka: Barbara Matera (A8-0369/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0007)


5.8. Politiky zaměřené na dovednosti v boji proti nezaměstnanosti mladých lidí (hlasování)

Zpráva o politikách zaměřených na dovednosti v boji proti nezaměstnanosti mladých lidí [2015/2088(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci. Zpravodaj: Marek Plura (A8-0366/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0008)

Vystoupení

Syed Kamall k elektronickému ověřování bodu 62 2. části.


5.9. Směrem k Aktu o jednotném digitálním trhu (hlasování)

Zpráva o směřování k Aktu o jednotném digitálním trhu [2015/2147(INI)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Zpravodajky: Kaja Kallas a Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0009)

Vystoupení

Evelyne Gebhardt (zpravodajka) k francouzskému překladu pozměňovacích návrhů 3 a 11.


6. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Ústní vysvětlení hlasování:

zpráva Gabriel Mato - A8-0367/2015
Richard Corbett, Estefanía Torres Martínez, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan a Steven Woolfe

zpráva Werner Langen - A8-0368/2015
Richard Corbett, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly, Daniel Hannan, Mairead McGuinness, Diane Dodds, Marian Harkin a Steven Woolfe

zpráva Julie Ward - A8-0373/2015
Krisztina Morvai, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Marijana Petir, Stanislav Polčák a Diane Dodds

zpráva Burkhard Balz - A8-0360/2015
Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Nicola Caputo, Seán Kelly a Stanislav Polčák

zpráva Barbara Matera - A8-0369/2015
Ángela Vallina za skupinu GUE/NGL, Anna Maria Corazza Bildt, Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Csaba Sógor, Andrejs Mamikins, Seán Kelly, Marijana Petir, Diane Dodds a Marian Harkin

zpráva Marek Plura - A8-0366/2015
Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Ilhan Kyuchyuk, István Ujhelyi, Maria Spyraki, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Seán Kelly, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Diane Dodds a Marian Harkin

zpráva Kaja Kallas a Evelyne Gebhardt - A8-0371/2015
Jiří Pospíšil, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Seán Kelly a Marian Harkin.


7. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 14:35, pokračovalo v 15:05.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Martin SCHULZ
předseda

8. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.


9. Závěry zasedání Evropské rady ve dnech 17.–18. prosince 2015 (rozprava)

Prohlášení Rady a Komise: Závěry zasedání Evropské rady ve dnech 17.–18. prosince 2015 (2015/2989(RSP))

Donald Tusk (předseda Evropské rady) a Jean-Claude Juncker (předseda Komise) učinili prohlášení.

Vystoupili: Manfred Weber za skupinu PPE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom za skupinu S&D, Geoffrey Van Orden za skupinu ECR, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gerard Batten, Inês Cristina Zuber za skupinu GUE/NGL, Ulrike Lunacek za skupinu Verts/ALE, Nigel Farage za skupinu EFDD, Guy Verhofstadt k předcházejícímu vystoupení, Nigel Farage k výrokům, které pronesl Guy Verhofstadt, Ulrike Lunacek, aby odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Beatrix von Storch, Vicky Maeijer za skupinu ENF, Sotirios Zarianopoulos – nezařazený poslanec, Guy Verhofstadt a Alain Lamassoure.

PŘEDSEDNICTVÍ: Sylvie GUILLAUME
místopředsedkyně

Vystoupili: Tanja Fajon, Anna Elżbieta Fotyga, Tania González Peñas, Laura Ferrara, Mara Bizzotto, Eleftherios Synadinos, Esteban González Pons, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Paul Rübig, Maria João Rodrigues, Marina Albiol Guzmán, Peter Lundgren, Janice Atkinson, Manolis Kefalogiannis, Knut Fleckenstein, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Kazimierz Michał Ujazdowski, Glenis Willmott, Patrizia Toia, Iratxe García Pérez, Iliana Iotova a Elisa Ferreira.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Maria Spyraki, Tibor Szanyi, Ruža Tomašić, Georgios Epitideios a Michaela Šojdrová.

Vystoupil Jean-Claude Juncker.

PŘEDSEDNICTVÍ: Martin SCHULZ
předseda

Vystoupil Donald Tusk.

Rozprava skončila.

(Denní zasedání bylo na chvíli přerušeno.)


10. Situace v Polsku (rozprava)

Prohlášení Rady a Komise: Situace v Polsku (2015/3031(RSP))

Předseda uvedl rozpravu krátkým prohlášením.

Bert Koenders (úřadující předseda Rady) a Frans Timmermans (místopředseda Komise) učinili prohlášení.

Vystoupila Beata Szydło (premiérka Polska).

Vystoupili: Esteban González Pons za skupinu PPE, Gianni Pittella za skupinu S&D, Syed Kamall za skupinu ECR, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Robert Jarosław Iwaszkiewicz za skupinu EFDD, Michał Marusik za skupinu ENF, Janusz Korwin-Mikke – nezařazený poslanec, Milan Zver, Tanja Fajon, Ryszard Antoni Legutko, Sophia in 't Veld, Barbara Spinelli, Judith Sargentini, Petr Mach, Jean-Luc Schaffhauser, (předseda připomněl, že osoby sedící na galerii pro hosty nesmí dávat najevou svůj souhlas či nesouhlas), Aymeric Chauprade, Jan Olbrycht, Josef Weidenholzer, Hans-Olaf Henkel, Cecilia Wikström, Patrick Le Hyaric, Josep-Maria Terricabras, Nicolas Bay, Beata Szydło, Janusz Korwin-Mikke – nezařazený poslanec, Michał Marusik za skupinu ENF, Robert Jarosław Iwaszkiewicz za skupinu EFDD, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Ryszard Antoni Legutko za skupinu ECR, Enrique Guerrero Salom za skupinu S&D, a Esteban González Pons za skupinu PPE.

Vystoupila Beata Szydło.

Vystoupil Guy Verhofstadt k vystoupení, které učinila Beata Szydło, která poslanci odpověděla.

Vystoupili: Bert Koenders, Günther Oettinger (člen Komise) a Frans Timmermans.

Vystoupila Beata Szydło.

Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 123 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.

Rozprava skončila.

Hlasování: jedno z nadcházejících dílčích zasedání.


PŘEDSEDNICTVÍ: David-Maria SASSOLI
místopředseda

11. Oprava (článek 231 jednacího řádu)

Oprava P7_TA(2012)0424(COR01) byla oznámena na včerejším plenárním zasedání (bod 8 zápisu ze dne 18.1.2016).

Oprava je prohlášena za schválenou, neboť žádná politická skupina nebo nejméně čtyřicet poslanců nepožádali podle čl. 231 odst. 4 jednacího řádu, aby se o ní hlasovalo.


12. Mírový proces v Kolumbii (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Mírový proces v Kolumbii (2015/3033(RSP))

Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.

Vystoupili: Luis de Grandes Pascual za skupinu PPE, Ramón Jáuregui Atondo za skupinu S&D, Mark Demesmaeker za skupinu ECR, Izaskun Bilbao Barandica za skupinu ALDE, Javier Couso Permuy za skupinu GUE/NGL, Jordi Sebastià za skupinu Verts/ALE, Ignazio Corrao za skupinu EFDD, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Davor Ivo Stier, Carlos Zorrinho, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jonathan Arnott, Tunne Kelam, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Alojz Peterle, Bogdan Brunon Wenta a Adam Szejnfeld.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: José Inácio Faria, Josu Juaristi Abaunz, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Luis de Grandes Pascual, Ernest Urtasun, Fabio Massimo Castaldo, Notis Marias a Maite Pagazaurtundúa Ruiz.

Vystoupila Federica Mogherini.

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

—   Luis de Grandes Pascual, Francisco José Millán Mon, Davor Ivo Stier, Agustín Díaz de Mera García Consuegra a Cristian Dan Preda za skupinu PPE o podpoře mírového procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0041/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki a Raffaele Fitto za skupinu ECR o mírovém procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0042/2016);

—   Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička a Johannes Cornelis van Baalen za skupinu ALDE o mírovém procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0053/2016);

—   Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Jordi Sebastià, Igor Šoltes, Josep-Maria Terricabras a Bodil Valero za skupinu Verts/ALE o podpoře mírového procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0054/2016);

—    Javier Couso Permuy, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Angela Vallina, Marina Albiol, Sofia Sakorafa, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Rina Ronja Kari, Helmut Schölz, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Marie-Christine Vergiat, Miguel Urban, Tania González, Xabier Benito, Lola Sánchez, Estefanía Torres, Barbara Spinelli, Inês Zuber, Kostas Chrysogonos, Dimitrios Papadimoulis a Stelios Kouloglou za skupinu GUE/NGL o mírovém procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0055/2016);

—    Ramón Jáuregui Atondo, José Blanco López, Norica Nicolai, Monika Flašíková Beňová, Karoline Graswander-Hainz, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Jude Kirton-Darling, Javi López, Marlene Mizzi, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Elena Valenciano a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o podpoře mírového procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0061/2016);

—    Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o mírovém procesu v Kolumbii (2015/3033(RSP)) (B8-0062/2016).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 7.8 zápisu ze dne 20.1.2016.


13. Situace v Sýrii (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Sýrii (2015/2517(RSP))

Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.

Vystoupili: Mariya Gabriel za skupinu PPE, Victor Boştinaru za skupinu S&D, Bas Belder za skupinu ECR, a Pavel Telička za skupinu ALDE.

PŘEDSEDNICTVÍ: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
místopředsedkyně

Vystoupili: Takis Hadjigeorgiou za skupinu GUE/NGL, Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE, Mario Borghezio za skupinu ENF, Bruno Gollnisch – nezařazený poslanec, Jaromír Štětina, Josef Weidenholzer, Marietje Schaake, Marie-Christine Arnautu, Afzal Khan, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jonathan Arnott, Andrea Cozzolino, Eugen Freund a Nikos Androulakis.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marijana Petir, Marju Lauristin, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Fabio Massimo Castaldo a Georgios Epitideios.

Vystoupila Federica Mogherini.

Rozprava skončila.


14. Členství ve výborech

Předseda obdržel od skupiny ECR následující žádosti o jmenování:

výbor REGI: Sławomir Kłosowski, kterým je nahrazen Edward Czesak

výbor ITRE: Edward Czesak

Pokud do schválení zápisu z tohoto dílčího zasedání nebudou předloženy žádné námitky, budou tato jmenování považována za schválená.


15. Situace v Saudské Arábii a v Íránu (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Saudské Arábii a v Íránu (2015/2518(RSP))

Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.

Vystoupili: Cristian Dan Preda za skupinu PPE, Richard Howitt za skupinu S&D, Bas Belder za skupinu ECR, Beatriz Becerra Basterrechea za skupinu ALDE, Miguel Urbán Crespo za skupinu GUE/NGL, Alyn Smith za skupinu Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo za skupinu EFDD, Josef Weidenholzer, Klaus Buchner, Victor Boştinaru, Damiano Zoffoli, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca a Andrejs Mamikins.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Stanislav Polčák, Afzal Khan a Jonathan Arnott.

Vystoupila Federica Mogherini.

Rozprava skončila.


16. Presumpce neviny a právo být přítomen při trestním řízení před soudem ***I (rozprava)

Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se posilují některé aspekty presumpce neviny a práva být přítomen při trestním řízení před soudem [COM(2013)0821 - C7-0427/2013 - 2013/0407(COD)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodajka: Nathalie Griesbeck (A8-0133/2015)

Nathalie Griesbeck uvedla zprávu.

Vystoupila Věra Jourová (členka Komise).

Vystoupili: Kinga Gál za skupinu PPE, Birgit Sippel za skupinu S&D, Kazimierz Michał Ujazdowski za skupinu ECR, Gerard Batten za skupinu EFDD, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jiří Pospíšil, Gilles Lebreton za skupinu ENF, Alessandra Mussolini, Caterina Chinnici, Tomáš Zdechovský, Daniel Buda a Emil Radev.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Seán Kelly, Kostas Chrysogonos a Jiří Pospíšil.

Vystoupily: Věra Jourová a Nathalie Griesbeck.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 7.2 zápisu ze dne 20.1.2016.

Vystoupil Notis Marias k vystoupením na základě přihlášení se zvednutím ruky (předsedající připomněla platná ustanovení).


17. Osobní ochranné prostředky ***I – Spotřebiče plynných paliv ***I – Lanové dráhy ***I (rozprava)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o osobních ochranných prostředcích [COM(2014)0186 - C7-0110/2014 - 2014/0108(COD)] - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Zpravodajka: Vicky Ford (A8-0148/2015)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o spotřebičích plynných paliv [COM(2014)0258 - C8-0006/2014 - 2014/0136(COD)] - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Zpravodajka: Catherine Stihler (A8-0147/2015)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o lanových drahách [COM(2014)0187 - C7-0111/2014 - 2014/0107(COD)] - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Zpravodaj: Antonio López-Istúriz White (A8-0063/2015)

Vicky Ford, Catherine Stihler a Antonio López-Istúriz White uvedli zprávy.

Vystoupila Elżbieta Bieńkowska (členka Komise).

Vystoupili: Laura Agea (navrhovatelka výboru EMPL), Pascal Arimont za skupinu PPE, Kerstin Westphal za skupinu S&D, Daniel Dalton za skupinu ECR, Dita Charanzová za skupinu ALDE, Jiří Maštálka za skupinu GUE/NGL, Margot Parker za skupinu EFDD, Cristian-Silviu Buşoi, Lara Comi, Paul Rübig, Seán Kelly, Alberto Cirio a Jiří Pospíšil.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásil Notis Marias.

Vystoupili: Elżbieta Bieńkowska, Vicky Ford, Catherine Stihler a Antonio López-Istúriz White.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 7.3 zápisu ze dne 20.1.2016, bod 7.4 zápisu ze dne 20.1.2016 a bod 7.5 zápisu ze dne 20.1.2016.


18. Pořad jednání příštího denního zasedání

Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 574.582/OJME).


19. Ukončení denního zasedání

Denní zasedání skončilo ve 23:50.

Klaus Welle

Martin Schulz

generální tajemník

předseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liese, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Crowley, Deprez, Dodds Anneliese, Engström, Händel, Konečná, Liberadzki, Lietz, Lösing, Łybacka, Michels, Paksas, Pietikäinen

Právní upozornění - Ochrana soukromí