Index 
Notulen
PDF 271kWORD 182k
Dinsdag 19 januari 2016 - Straatsburg
1.Opening van de vergadering
 2.Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (bekendmaking van de ingediende ontwerpresoluties)
 3.Balans van het Luxemburgse voorzitterschap (debat)
 4.Naar een akte voor een digitale interne markt (debat)
 5.Stemmingen
  5.1.Verzoek om opheffing van de immuniteit van Czesław Adam Siekierski (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
  5.2.Verzoek om opheffing van de immuniteit van Czesław Adam Siekierski (artikel 150 van het Reglement) (stemming)
  5.3.Meerjarig herstelplan voor blauwvintonijn in het oostelijke deel van de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee ***I (stemming)
  5.4.Jaarverslag over het mededingingsbeleid van de EU (stemming)
  5.5.De rol van interculturele dialoog, culturele diversiteit en onderwijs bij het uitdragen van de fundamentele waarden van de EU (stemming)
  5.6.Inventaris en uitdagingen van de EU-verordening financiële diensten (stemming)
  5.7.Externe factoren die een obstakel vormen voor vrouwelijke ondernemers in Europa (stemming)
  5.8.Op vaardigheden gerichte beleidsmaatregelen voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid (stemming)
  5.9.Naar een akte voor een digitale interne markt (stemming)
 6.Stemverklaringen
 7.Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
 8.Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
 9.Conclusies van de bijeenkomst van de Europese Raad op 17 en 18 december 2015 (debat)
 10.Situatie in Polen (debat)
 11.Rectificatie (artikel 231 van het Reglement)
 12.Vredesproces in Colombia (debat)
 13.Situatie in Syrië (debat)
 14.Samenstelling commissies
 15.Situatie in Saudi-Arabië en in Iran (debat)
 16.Het vermoeden van onschuld en het recht om in strafprocedures bij het proces aanwezig te zijn ***I (debat)
 17.Persoonlijke beschermingsmiddelen ***I - Gastoestellen ***I - Kabelbaaninstallaties ***I (debat)
 18.Agenda van de volgende vergadering
 19.Sluiting van de vergadering
 PRESENTIELIJST


VOORZITTER: Martin SCHULZ
Voorzitter

1. Opening van de vergadering

De vergadering wordt om 09.05 uur geopend.


2. Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (bekendmaking van de ingediende ontwerpresoluties)

De navolgende leden of fracties hebben overeenkomstig artikel 135 van het Reglement voor de hiernavolgende ontwerpresoluties verzoeken om het houden van een debat ingediend:

I.   EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (2015/2522(RSP))

—   Indrek Tarand, Jean Lambert, Karima Delli, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun en Heidi Hautala, namens de Verts/ALE-Fractie, over de situatie van EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0081/2016);

—   Mario Borghezio, Gianluca Buonanno, Mara Bizzotto, Lorenzo Fontana, Matteo Salvini en Gerolf Annemans, namens de ENF-Fractie, over de EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0084/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over de EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0085/2016);

—   Cristian Dan Preda , Lara Comi, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Zver Milan, Ildikó Gáll-Pelcz, Svoboda Pavel, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze,Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini en Adam Szejnfeld, namens de PPE-Fractie, over de EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0090/2016);

—   Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Corneli van Baalen, Hilde Vautmans en Valentinas Mazuronis, over de EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0093/2016);

—   Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Beatrix von Storch, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Pirkko Ruohonen-Lerner, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski en Tomasz Piotr Poręba, namens de ECR-Fractie, over de EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0096/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie, over de EU-burgers, met name Italiaanse, Estse en Britse burgers, in detentie in India (B8-0099/2016).

II.   Ethiopië (2015/2520(RSP))

—   Jordi Sebastià, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Davor Škrlec, Igor Šoltes en Bodil Valero, namens de Verts/ALE-Fractie, over Ethiopië (B8-0082/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara, Laura Agea, Isabella Adinolfi en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over Ethiopië (B8-0086/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Arne Gericke, Raffaele Fitto, Beatrix von Storch, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić en Jana Žitňanská, namens de ECR-Fractie, over Ethiopië (B8-0087/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc en Adam Szejnfeld, namens de PPE-Fractie, over Ethiopië (B8-0091/2016);

—   Hilde Vautmans, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen en Valentinas Mazuronis, namens de ALDE-Fractie, over Ethiopië (B8-0095/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Ángela Vallina, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Patrick Le Hyaric en Younous Omarjee, namens de GUE/NGL-Fractie, over Ethiopië (B8-0100/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie, over Ethiopië (B8-0121/2016).

III.   Noord-Korea (2015/2521(RSP))

—   Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun en Heidi Hautala, over de situatie in Noord-Korea (B8-0083/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas en Marco Zanni, namens de EFDD-Fractie, over Noord-Korea (B8-0088/2016);

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski en Tomasz Piotr Poręba, namens de ECR-Fractie, over Noord-Korea (B8-0089/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Paul Rübig, Ramón Luis Valcárcel Siso, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini en Adam Szejnfeld, namens de PPE-Fractie, over Noord-Korea (B8-0092/2016);

—   Hilde Vautmans, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen en Valentinas Mazuronis, namens de ALDE-Fractie, over Noord-Korea (B8-0094/2016);

—   Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos en Patrick Le Hyaric, namens de GUE/NGL-Fractie, over Noord-Korea (B8-0097/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Ana Gomes, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Fernández Rodríguez-Piñero, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie, over Noord-Korea (B8-0098/2016).

De spreektijd zal worden verdeeld overeenkomstig artikel 162 van het Reglement.


3. Balans van het Luxemburgse voorzitterschap (debat)

Verklaringen van de Raad en de Commissie: Balans van het Luxemburgse voorzitterschap (2015/2964(RSP))

Xavier Bettel (fungerend voorzitter van de Raad) en Jean-Claude Juncker (voorzitter van de Commissie) leggen de verklaringen af.

Het woord wordt gevoerd door Viviane Reding, namens de PPE-Fractie, Mady Delvaux, namens de S&D-Fractie, Helga Stevens, namens de ECR-Fractie, Charles Goerens, namens de ALDE-Fractie, Dimitrios Papadimoulis, namens de GUE/NGL-Fractie, Reinhard Bütikofer, namens de Verts/ALE-Fractie, Marco Valli, namens de EFDD-Fractie, Marine Le Pen, namens de ENF-Fractie, Zoltán Balczó, niet-fractiegebonden lid, Tunne Kelam, Alfred Sant, Timothy Kirkhope, Nikolaos Chountis, Mara Bizzotto, Andrejs Mamikins, Gerolf Annemans en Mercedes Bresso.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Andreas Schwab, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Pervenche Berès, Seán Kelly, Lampros Fountoulis over de verdeling van de spreektijd tijdens de "catch the eye"-procedure (de Voorzitter licht een en ander toe), en Costas Mavrides.

Het woord wordt gevoerd door Jean-Claude Juncker en Xavier Bettel.

Het debat wordt gesloten.


VOORZITTER: David-Maria SASSOLI
Ondervoorzitter

4. Naar een akte voor een digitale interne markt (debat)

Verslag over "Naar een akte voor een digitale interne markt" [2015/2147(INI)] - Commissie industrie, onderzoek en energie - Commissie interne markt en consumentenbescherming. Rapporteurs: Kaja Kallas en Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

Kaja Kallas en Evelyne Gebhardt lichten het verslag toe.

Het woord wordt gevoerd door Renato Soru (rapporteur voor advies van de Commissie ECON), Jutta Steinruck (rapporteur voor advies van de Commissie EMPL), Merja Kyllönen (rapporteur voor advies van de Commissie TRAN), Petra Kammerevert (rapporteur voor advies van de Commissie CULT), Angel Dzhambazki (rapporteur voor advies van de Commissie JURI) en Michał Boni (rapporteur voor advies van de Commissie LIBE).

Het woord wordt gevoerd door Andrus Ansip (vicevoorzitter van de Commissie).

Het woord wordt gevoerd door Henna Virkkunen, namens de PPE-Fractie, Miapetra Kumpula-Natri, namens de S&D-Fractie, Vicky Ford, namens de ECR-Fractie, Dita Charanzová, namens de ALDE-Fractie, Cornelia Ernst, namens de GUE/NGL-Fractie, Julia Reda, namens de Verts/ALE-Fractie, David Borrelli, namens de EFDD-Fractie, Mylène Troszczynski, namens de ENF-Fractie, Janusz Korwin-Mikke, niet-fractiegebonden lid, en Andreas Schwab.

VOORZITTER: Rainer WIELAND
Ondervoorzitter

Het woord wordt gevoerd door Dan Nica, Hans-Olaf Henkel, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Liisa Jaakonsaari, Yana Toom, Neoklis Sylikiotis, Indrek Tarand, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Ivana Maletić, Marco Zullo, Barbara Kappel, Krišjānis Kariņš, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Tibor Szanyi, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Daniel Dalton, Morten Helveg Petersen, Jiří Maštálka, Michel Reimon, Margot Parker, Sabine Verheyen, Emilian Pavel, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Gianluca Buonanno, Evžen Tošenovský, Marietje Schaake, Roger Helmer, Pilar del Castillo Vera, Olga Sehnalová, Isabella Adinolfi, Lara Comi, Catherine Stihler, Angelika Niebler, Patrizia Toia, Eva Paunova, Silvia Costa, Carlos Coelho, Marita Ulvskog, Seán Kelly, Nicola Danti, Ildikó Gáll-Pelcz, Virginie Rozière, Deirdre Clune, Liisa Jaakonsaari, Anna Maria Corazza Bildt en Carlos Zorrinho.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Michaela Šojdrová, José Blanco López, Ruža Tomašić, Bronis Ropė, Csaba Sógor en Maria Grapini.

Het woord wordt gevoerd door Andrus Ansip, Kaja Kallas en Evelyne Gebhardt.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 5.9 van de notulen van 19.1.2016.

(In afwachting van de stemmingen wordt de vergadering om 12.20 uur onderbroken en om 12.30 uur hervat.)


VOORZITTER: Antonio TAJANI
Ondervoorzitter

5. Stemmingen

Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, ...) zijn opgenomen in de bijlage “Stemmingsuitslagen” bij de notulen.

De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.

Het woord wordt gevoerd door Notis Marias om het Parlement ervan op de hoogte te stellen dat de Griekse staatsburger Richard Spiros Hagabimana, die onrechtmatig in Burundi werd vastgehouden, vrijgesproken is en eerstdaags in vrijheid zal worden gesteld.


5.1. Verzoek om opheffing van de immuniteit van Czesław Adam Siekierski (artikel 150 van het Reglement) (stemming)

Verzoek om opheffing van de immuniteit van Czesław Adam Siekierski [2015/2241(IMM)] - Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0004/2016)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 1)

ONTWERPBESLUIT

Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2016)0001)


5.2. Verzoek om opheffing van de immuniteit van Czesław Adam Siekierski (artikel 150 van het Reglement) (stemming)

Verzoek om opheffing van de immuniteit van Czesław Adam Siekierski [2015/2268(IMM)] – Commissie juridische zaken. Rapporteur: Heidi Hautala (A8-0005/2016)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 2)

ONTWERPBESLUIT

Aangenomen bij één enkele stemming (P8_TA(2016)0002)


5.3. Meerjarig herstelplan voor blauwvintonijn in het oostelijke deel van de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee ***I (stemming)

Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende een meerjarig herstelplan voor blauwvintonijn in het oostelijke deel van de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee en tot intrekking van Verordening (EG) nr. 302/2009 [COM(2015)0180 - C8-0118/2015 - 2015/0096(COD)] - Commissie visserij. Rapporteur: Gabriel Mato (A8-0367/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 3)

VOORSTEL VAN DE COMMISSIE en AMENDEMENTEN

Als geamendeerd goedgekeurd (P8_TA(2016)0003)

Gabriel Mato (rapporteur) stelt voor de stemming over de ontwerpwetgevingsresolutie overeenkomstig artikel 61, lid 2, van het Reglement uit te stellen.

Het Parlement hecht zijn goedkeuring aan het voorstel. De zaak wordt bijgevolg geacht voor een nieuwe behandeling naar de bevoegde commissie te zijn terugverwezen.


5.4. Jaarverslag over het mededingingsbeleid van de EU (stemming)

Verslag over het jaarverslag over het mededingingsbeleid van de EU [2015/2140(INI)] - Commissie economische en monetaire zaken. Rapporteur: Werner Langen (A8-0368/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 4)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0004)


5.5. De rol van interculturele dialoog, culturele diversiteit en onderwijs bij het uitdragen van de fundamentele waarden van de EU (stemming)

Verslag over de rol van interculturele dialoog, culturele diversiteit en onderwijs bij het uitdragen van de fundamentele waarden van de EU [2015/2139(INI)] - Commissie cultuur en onderwijs. Rapporteur: Julie Ward (A8-0373/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 5)

ALTERNATIEVE ONTWERPRESOLUTIE (ingediend door de ENF-Fractie )

Verworpen

ONTWERPRESOLUTIE van de commissie CULT

Aangenomen (P8_TA(2016)0005)

Het woord werd gevoerd door:

Julie Ward (rapporteur).


5.6. Inventaris en uitdagingen van de EU-verordening financiële diensten (stemming)

Verslag over inventaris en uitdagingen van de EU-verordening financiële diensten: impact en op weg naar een efficiënter en doeltreffender EU-kader voor financiële regelgeving en een kapitaalmarktenunie [2015/2106(INI)] - Commissie economische en monetaire zaken. Rapporteur: Burkhard Balz (A8-0360/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 6)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0006)


5.7. Externe factoren die een obstakel vormen voor vrouwelijke ondernemers in Europa (stemming)

Verslag over externe factoren die een obstakel vormen voor vrouwelijke ondernemers in Europa [2015/2111(INI)] - Commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid. Rapporteur: Barbara Matera (A8-0369/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 7)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0007)


5.8. Op vaardigheden gerichte beleidsmaatregelen voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid (stemming)

Verslag over op vaardigheden gerichte beleidsmaatregelen voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid [2015/2088(INI)] - Commissie werkgelegenheid en sociale zaken. Rapporteur: Marek Plura (A8-0366/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 8)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0008)

Het woord werd gevoerd door:

Syed Kamall over de elektronische verificatie van paragraaf 62, tweede deel.


5.9. Naar een akte voor een digitale interne markt (stemming)

Verslag over "Naar een akte voor een digitale interne markt" [2015/2147(INI)] - Commissie industrie, onderzoek en energie - Commissie interne markt en consumentenbescherming. Rapporteurs: Kaja Kallas en Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 9)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0009)

Het woord werd gevoerd door:

Evelyne Gebhardt (rapporteur) over de Franse vertaling van amendementen 3 en 11.


6. Stemverklaringen

Schriftelijke stemverklaringen:

De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 183 van het Reglement zijn opgenomen in het volledig verslag van deze vergadering.

Mondelinge stemverklaringen:

Verslag Gabriel Mato - A8-0367/2015
Richard Corbett, Estefanía Torres Martínez, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan en Steven Woolfe

Verslag Werner Langen - A8-0368/2015
Richard Corbett, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly, Daniel Hannan, Mairead McGuinness, Diane Dodds, Marian Harkin en Steven Woolfe

Verslag Julie Ward - A8-0373/2015
Krisztina Morvai, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Marijana Petir, Stanislav Polčák en Diane Dodds

Verslag Burkhard Balz - A8-0360/2015
Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Nicola Caputo, Seán Kelly en Stanislav Polčák

Verslag Barbara Matera - A8-0369/2015
Ángela Vallina, namens de GUE/NGL-Fractie, Anna Maria Corazza Bildt, Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Csaba Sógor, Andrejs Mamikins, Seán Kelly, Marijana Petir, Diane Dodds en Marian Harkin

Verslag Marek Plura - A8-0366/2015
Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Ilhan Kyuchyuk, István Ujhelyi, Maria Spyraki, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Seán Kelly, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Diane Dodds en Marian Harkin

Verslag Kaja Kallas en Evelyne Gebhardt - A8-0371/2015
Jiří Pospíšil, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Seán Kelly en Marian Harkin.


7. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag

De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op Europarl, "Plenaire vergadering", "Stemmingen", "Uitslag van de stemming" (Uitslag van de hoofdelijke stemming) en in de gedrukte versie van de bijlage "Uitslag van de hoofdelijke stemmingen".

De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.

Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.


(De vergadering wordt om 14.35 uur onderbroken en om 15.05 uur hervat.)

VOORZITTER: Martin SCHULZ
Voorzitter

8. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering

De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.


9. Conclusies van de bijeenkomst van de Europese Raad op 17 en 18 december 2015 (debat)

Verklaringen van de Raad en de Commissie: Conclusies van de bijeenkomst van de Europese Raad op 17 en 18 december 2015 (2015/2989(RSP))

Donald Tusk (voorzitter van de Europese Raad) en Jean-Claude Juncker (voorzitter van de Commissie) leggen de verklaringen af.

Het woord wordt gevoerd door Manfred Weber, namens de PPE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, namens de S&D-Fractie, Geoffrey Van Orden, namens de ECR-Fractie, Guy Verhofstadt, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Gerard Batten, Inês Cristina Zuber, namens de GUE/NGL-Fractie, Ulrike Lunacek, namens de Verts/ALE-Fractie, Nigel Farage, namens de EFDD-Fractie, Guy Verhofstadt, over deze laatste woorden, Nigel Farage, over de woorden van Guy Verhofstadt, Beatrix von Storch, om een “blauwe kaart”-vraag te stellen aan Ulrike Lunacek, die op deze vraag ingaat, Vicky Maeijer, namens de ENF-Fractie, Sotirios Zarianopoulos, niet-fractiegebonden lid, Guy Verhofstadt en Alain Lamassoure.

VOORZITTER: Sylvie GUILLAUME
Ondervoorzitter

Het woord wordt gevoerd door Tanja Fajon, Anna Elżbieta Fotyga, Tania González Peñas, Laura Ferrara, Mara Bizzotto, Eleftherios Synadinos, Esteban González Pons, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Paul Rübig, Maria João Rodrigues, Marina Albiol Guzmán, Peter Lundgren, Janice Atkinson, Manolis Kefalogiannis, Knut Fleckenstein, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Kazimierz Michał Ujazdowski, Glenis Willmott, Patrizia Toia, Iratxe García Pérez, Iliana Iotova en Elisa Ferreira.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Maria Spyraki, Tibor Szanyi, Ruža Tomašić, Georgios Epitideios en Michaela Šojdrová.

Het woord wordt gevoerd door Jean-Claude Juncker.

VOORZITTER: Martin SCHULZ
Voorzitter

Het woord wordt gevoerd door Donald Tusk.

Het debat wordt gesloten.

(De vergadering wordt enkele ogenblikken onderbroken)


10. Situatie in Polen (debat)

Verklaringen van de Raad en de Commissie: Situatie in Polen (2015/3031(RSP))

De Voorzitter legt een korte verklaring af ter inleiding van het debat.

Bert Koenders (fungerend voorzitter van de Raad) en Frans Timmermans (vicevoorzitter van de Commissie) leggen de verklaringen af.

Het woord wordt gevoerd door Beata Szydło (Premier van Polen).

Het woord wordt gevoerd door Esteban González Pons, namens de PPE-Fractie, Gianni Pittella, namens de S&D-Fractie, Syed Kamall, namens de ECR-Fractie, Guy Verhofstadt, namens de ALDE-Fractie, Gabriele Zimmer, namens de GUE/NGL-Fractie, Rebecca Harms, namens de Verts/ALE-Fractie, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, namens de EFDD-Fractie, Michał Marusik, namens de ENF-Fractie, Janusz Korwin-Mikke, niet-fractiegebonden lid, Milan Zver, Tanja Fajon, Ryszard Antoni Legutko, Sophia in 't Veld, Barbara Spinelli, Judith Sargentini, Petr Mach, Jean-Luc Schaffhauser (de Voorzitter herinnert eraan dat het publiek dat tot de tribune is toegelaten zich dient te onthouden van tekenen van goed- of afkeuring). Aymeric Chauprade, Jan Olbrycht, Josef Weidenholzer, Hans-Olaf Henkel, Cecilia Wikström, Patrick Le Hyaric, Josep-Maria Terricabras, Nicolas Bay, Beata Szydło, Janusz Korwin-Mikke, niet-fractiegebonden lid, Michał Marusik, namens de ENF-Fractie, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, namens de EFDD-Fractie, Rebecca Harms, namens de Verts/ALE-Fractie, Gabriele Zimmer, namens de GUE/NGL-Fractie, Guy Verhofstadt, namens de ALDE-Fractie, Ryszard Antoni Legutko, namens de ECR-Fractie, Enrique Guerrero Salom, namens de S&D-Fractie, en Esteban González Pons, namens de PPE-Fractie.

Het woord wordt gevoerd door Beata Szydło.

Het woord wordt gevoerd door Guy Verhofstadt over de woorden van Beata Szydło, die daarop ingaat.

Het woord wordt gevoerd door Bert Koenders, Günther Oettinger (lid van de Commissie) en Frans Timmermans.

Het woord wordt gevoerd door Beata Szydło.

De overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement ingediende ontwerpresoluties zullen op een later tijdstip worden bekendgemaakt.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: een volgende vergaderperiode.


VOORZITTER: David-Maria SASSOLI
Ondervoorzitter

11. Rectificatie (artikel 231 van het Reglement)

Rectificatie P7_TA(2012)0424(COR01) is gisteren ter plenaire vergadering bekendgemaakt (punt 8 van de notulen van 18.1.2016).

Aangezien noch een fractie noch ten minste veertig leden hebben verzocht deze rectificatie in stemming te brengen (artikel 231, lid 4, van het Reglement), wordt deze geacht te zijn goedgekeurd.


12. Vredesproces in Colombia (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP))

Federica Mogherini (vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Luis de Grandes Pascual, namens de PPE-Fractie, Ramón Jáuregui Atondo, namens de S&D-Fractie, Mark Demesmaeker, namens de ECR-Fractie, Izaskun Bilbao Barandica, namens de ALDE-Fractie, Javier Couso Permuy, namens de GUE/NGL-Fractie, Jordi Sebastià, namens de Verts/ALE-Fractie, Ignazio Corrao, namens de EFDD-Fractie, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Davor Ivo Stier, Carlos Zorrinho, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Jonathan Arnott, Tunne Kelam, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Alojz Peterle, Bogdan Brunon Wenta en Adam Szejnfeld.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door José Inácio Faria, Josu Juaristi Abaunz, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Luis de Grandes Pascual, Ernest Urtasun, Fabio Massimo Castaldo, Notis Marias en Maite Pagazaurtundúa Ruiz.

Het woord wordt gevoerd door Federica Mogherini.

Ontwerpresoluties, ingediend overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement, tot besluit van het debat:

—   Luis de Grandes Pascual, Francisco José Millán Mon, Davor Ivo Stier, Agustín Díaz de Mera García Consuegra en Cristian Dan Preda, namens de PPE-Fractie, over de steun aan het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP)) (B8-0041/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki en Raffaele Fitto,namens de ECR-Fractie, over het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP))) (B8-0042/2016);

—   Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička en Johannes Cornelis van Baalen, namens de ALDE-Fractie, over het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP)) (B8-0053/2016);

—   Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Jordi Sebastià, Igor Šoltes, Josep-Maria Terricabras en Bodil Valero, namens de Verts/ALE-Fractie, ter ondersteuning van het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP)) (B8-0054/2016);

—    Javier Couso Permuy, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Angela Vallina, Marina Albiol, Sofia Sakorafa, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Rina Ronja Kari, Helmut Schölz, Katerina Konecna, Jiri Mastalka, Marie-Christine Vergiat, Miguel Urban, Tania González, Xabier Benito, Lola Sánchez, Estefanía Torres, Barbara Spinelli, Inês Zuber, Kostas Chrysogonos, Dimitrios Papadimoulis en Stelios Kouloglou, namens de GUE/NGL-Fractie, over het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP)) (B8-0055/2016);

—    Ramón Jáuregui Atondo, José Blanco López, Norica Nicolai, Monika Flašíková Beňová, Karoline Graswander-Hainz, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Jude Kirton-Darling, Javi López, Marlene Mizzi, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Elena Valenciano en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie, over de steun aan het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP)) (B8-0061/2016);

—    Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over het vredesproces in Colombia (2015/3033(RSP)) (B8-0062/2016).

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 7.8 van de notulen van 20.1.2016.


13. Situatie in Syrië (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Situatie in Syrië (2015/2517(RSP))

Federica Mogherini (vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Mariya Gabriel, namens de PPE-Fractie, Victor Boştinaru, namens de S&D-Fractie, Bas Belder, namens de ECR-Fractie, en Pavel Telička, namens de ALDE-Fractie.

VOORZITTER: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
Ondervoorzitter

Het woord wordt gevoerd door Takis Hadjigeorgiou, namens de GUE/NGL-Fractie, Barbara Lochbihler, namens de Verts/ALE-Fractie, Mario Borghezio, namens de ENF-Fractie, Bruno Gollnisch, niet-fractiegebonden lid, Jaromír Štětina, Josef Weidenholzer, Marietje Schaake, Marie-Christine Arnautu, Afzal Khan, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Jonathan Arnott, Andrea Cozzolino, Eugen Freund en Nikos Androulakis.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Marijana Petir, Marju Lauristin, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Fabio Massimo Castaldo en Georgios Epitideios.

Het woord wordt gevoerd door Federica Mogherini.

Het debat wordt gesloten.


14. Samenstelling commissies

De Voorzitter heeft van de ECR-Fractie de volgende verzoeken om benoeming ontvangen:

Commissie REGI: Sławomir Kłosowski in de plaats van Edward Czesak

Commissie ITRE: Edward Czesak

Deze benoemingen worden geacht te zijn bekrachtigd, indien hiertegen vóór de goedkeuring van deze notulen geen bezwaar is gemaakt.


15. Situatie in Saudi-Arabië en in Iran (debat)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Situatie in Saudi-Arabië en in Iran (2015/2518(RSP))

Federica Mogherini (vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Cristian Dan Preda, namens de PPE-Fractie, Richard Howitt, namens de S&D-Fractie, Bas Belder, namens de ECR-Fractie, Beatriz Becerra Basterrechea, namens de ALDE-Fractie, Miguel Urbán Crespo, namens de GUE/NGL-Fractie, Alyn Smith, namens de Verts/ALE-Fractie, Fabio Massimo Castaldo, namens de EFDD-Fractie, Josef Weidenholzer, Klaus Buchner, Victor Boştinaru, Damiano Zoffoli, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca en Andrejs Mamikins.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Stanislav Polčák, Afzal Khan en Jonathan Arnott.

Het woord wordt gevoerd door Federica Mogherini.

Het debat wordt gesloten.


16. Het vermoeden van onschuld en het recht om in strafprocedures bij het proces aanwezig te zijn ***I (debat)

Verslag over het voorstel voor een richtlijn van het Europees Parlement en de Raad inzake de versterking van bepaalde aspecten van het vermoeden van onschuld en van het recht om in strafprocedures bij het proces aanwezig te zijn [COM(2013)0821 - C7-0427/2013 - 2013/0407(COD)] - Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken. Rapporteur: Nathalie Griesbeck (A8-0133/2015)

Nathalie Griesbeck leidt het verslag in.

Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová (lid van de Commissie).

Het woord wordt gevoerd door Kinga Gál, namens de PPE-Fractie, Birgit Sippel, namens de S&D-Fractie, Kazimierz Michał Ujazdowski, namens de ECR-Fractie, Gerard Batten, namens de EFDD-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Jiří Pospíšil, Gilles Lebreton, namens de ENF-Fractie, Alessandra Mussolini, Caterina Chinnici, Tomáš Zdechovský, Daniel Buda en Emil Radev.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Seán Kelly, Kostas Chrysogonos en Jiří Pospíšil.

Het woord wordt gevoerd door Věra Jourová en Nathalie Griesbeck.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 7.2 van de notulen van 20.1.2016.

Het woord wordt gevoerd door Notis Marias over de "catch the eye"-procedure (de Voorzitter herinnert aan de geldende bepalingen).


17. Persoonlijke beschermingsmiddelen ***I - Gastoestellen ***I - Kabelbaaninstallaties ***I (debat)

Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende persoonlijke beschermingsmiddelen [COM(2014)0186 - C7-0110/2014 - 2014/0108(COD)] - Commissie interne markt en consumentenbescherming. Rapporteur: Vicky Ford (A8-0148/2015)

Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende gastoestellen [COM(2014)0258 - C8-0006/2014 - 2014/0136(COD)] - Commissie interne markt en consumentenbescherming. Rapporteur: Catherine Stihler (A8-0147/2015)

Verslag over het voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende kabelbaaninstallaties [COM(2014)0187 - C7-0111/2014 - 2014/0107(COD)] - Commissie interne markt en consumentenbescherming. Rapporteur: Antonio López-Istúriz White (A8-0063/2015)

Vicky Ford, Catherine Stihler en Antonio López-Istúriz White leiden de verslagen in

Het woord wordt gevoerd door Elżbieta Bieńkowska (lid van de Commissie).

Het woord wordt gevoerd door Laura Agea (rapporteur voor advies van de Commissie EMPL), Pascal Arimont, namens de PPE-Fractie, Kerstin Westphal, namens de S&D-Fractie, Daniel Dalton, namens de ECR-Fractie, Dita Charanzová, namens de ALDE-Fractie, Jiří Maštálka, namens de GUE/NGL-Fractie, Margot Parker, namens de EFDD-Fractie, Cristian-Silviu Buşoi, Lara Comi, Paul Rübig, Seán Kelly, Alberto Cirio en Jiří Pospíšil.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Notis Marias.

Het woord wordt gevoerd door Elżbieta Bieńkowska, Vicky Ford, Catherine Stihler en Antonio López-Istúriz White.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 7.3 van de notulen van 20.1.2016, punt 7.4 van de notulen van 20.1.2016 en punt 7.5 van de notulen van 20.1.2016.


18. Agenda van de volgende vergadering

De agenda voor de vergadering van morgen is vastgesteld (PE 574.582/OJME).


19. Sluiting van de vergadering

De vergadering wordt om 23.50 uur gesloten.

Klaus Welle

Martin Schulz

Secretaris-generaal

Voorzitter


PRESENTIELIJST

Aanwezig:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liese, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Verontschuldigd:

Crowley, Deprez, Dodds Anneliese, Engström, Händel, Konečná, Liberadzki, Lietz, Lösing, Łybacka, Michels, Paksas, Pietikäinen

Juridische mededeling - Privacybeleid