Kazalo 
Zapisnik
PDF 262kWORD 198k
Torek, 19. januar 2016 - Strasbourg
1.Otvoritev seje
 2.Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (napoved vloženih predlogov resolucij)
 3.Pregled luksemburškega predsedovanja (razprava)
 4.Aktu za enotni digitalni trg naproti (razprava)
 5.Čas glasovanja
  5.1.Zahteva za odvzem imunitete Czesławu Adamu Siekierskemu (člen 150 Poslovnika) (glasovanje)
  5.2.Zahteva za odvzem imunitete Czesławu Adamu Siekierskemu (člen 150 Poslovnika) (glasovanje)
  5.3.Večletni načrt za obnovo staleža modroplavutega tuna v vzhodnem Atlantiku in Sredozemskem morju ***I (glasovanje)
  5.4.Letno poročilo o politiki EU na področju konkurence (glasovanje)
  5.5.Vloga medkulturnega dialoga, kulturne raznolikosti in izobraževanja pri spodbujanju temeljnih vrednot EU (glasovanje)
  5.6.Ocena stanja in izzivi pri ureditvi EU o finančnih storitvah (glasovanje)
  5.7.Zunanji dejavniki, ki ovirajo podjetništvo med ženskami v Evropi (glasovanje)
  5.8.Politike za pridobivanje spretnosti v boju proti brezposelnosti mladih (glasovanje)
  5.9.Aktu za enotni digitalni trg naproti (glasovanje)
 6.Obrazložitve glasovanja
 7.Popravki in namere glasovanja
 8.Sprejetje zapisnika predhodne seje
 9.Sklep seje Evropskega sveta (17. in 18. december) (razprava)
 10.Razmere na Poljskem (razprava)
 11.Popravek (člen 231 Poslovnika)
 12.Mirovni proces v Kolumbiji (razprava)
 13.Razmere v Siriji (razprava)
 14.Sestava odborov
 15.Razmere v Saudovi Arabiji in Iranu (razprava)
 16.Domnevna nedolžnost in pravica biti navzoč na sojenju v kazenskem postopku ***I (razprava)
 17.Osebna zaščitna oprema ***I - Naprave na plinasto gorivo ***I - Žičniške naprave ***I (razprava)
 18.Dnevni red naslednje seje
 19.Zaključek seje
 SEZNAM NAVZOČIH


PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ
predsednik

1. Otvoritev seje

Seja se je začela ob 09.05.


2. Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (napoved vloženih predlogov resolucij)

Naslednji poslanci ali politične skupine so v skladu s členom 135 Poslovnika zahtevali razpravo o naslednjih predlogih resolucij:

I.   Državljani EU, pridržani v Indiji, predvsem državljani Italije, Estonije in Združenega kraljestva (2015/2522(RSP))

—   Indrek Tarand, Jean Lambert, Karima Delli, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun in Heidi Hautala v imenu skupine Verts/ALE o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0081/2016);

—   Mario Borghezio, Gianluca Buonanno, Mara Bizzotto, Lorenzo Fontana, Matteo Salvini in Gerolf Annemans v imenu skupine ENF o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0084/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo in Rolandas Paksas v imenu skupine EFDD o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0085/2016);

—   Cristian Dan Preda , Lara Comi, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Zver Milan, Ildikó Gáll-Pelcz, Svoboda Pavel, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze,Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini in Adam Szejnfeld v imenu skupine PPE o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0090/2016);

—   Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Corneli van Baalen, Hilde Vautmans in Valentinas Mazuronis o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0093/2016);

—   Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Beatrix von Storch, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Pirkko Ruohonen-Lerner, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski in Tomasz Piotr Poręba v imenu skupine ECR o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0096/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli in Carlos Zorrinho v imenu skupine S&D o državljanih EU, pridržanih v Indiji, predvsem državljanih Italije, Estonije in Združenega kraljestva (B8-0099/2016).

II.   Etiopija (2015/2520(RSP))

—   Jordi Sebastià, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Davor Škrlec, Igor Šoltes in Bodil Valero v imenu skupine Verts/ALE o Etiopiji (B8-0082/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara, Laura Agea, Isabella Adinolfi in Rolandas Paksas v imenu skupine EFDD o Etiopiji (B8-0086/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Arne Gericke, Raffaele Fitto, Beatrix von Storch, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić in Jana Žitňanská v imenu skupine ECR o Etiopiji (B8-0087/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc in Adam Szejnfeld v imenu skupine PPE o Etiopiji (B8-0091/2016);

—   Hilde Vautmans, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Dita Charanzová, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o Etiopiji (B8-0095/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Ángela Vallina, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Patrick Le Hyaric in Younous Omarjee v imenu skupine GUE/NGL o Etiopiji (B8-0100/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli in Carlos Zorrinho v imenu skupine S&D o Etiopiji (B8-0121/2016).

III.   Severna Koreja (2015/2521(RSP))

—   Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec, Ernest Urtasun in Heidi Hautala o Severni Koreji (B8-0083/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas in Marco Zanni v imenu skupine EFDD o Severni Koreji (B8-0088/2016);

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski in Tomasz Piotr Poręba v imenu skupine ECR o Severni Koreji (B8-0089/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Lara Comi, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Brian Hayes, Bogdan Brunon Wenta, Thomas Mann, Csaba Sógor, Claude Rolin, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Milan Zver, Ildikó Gáll-Pelcz, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský, Sven Schulze, Jaromír Štětina, Andrey Novakov, Lefteris Christoforou, József Nagy, Dubravka Šuica, Marijana Petir, Anna Záborská, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Luděk Niedermayer, Paul Rübig, Ramón Luis Valcárcel Siso, Therese Comodini Cachia, Seán Kelly, Romana Tomc, Elisabetta Gardini in Adam Szejnfeld v imenu skupine PPE o Severni Koreji (B8-0092/2016);

—   Hilde Vautmans, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Nedzhmi Ali, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o Severni Koreji (B8-0094/2016);

—   Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos in Patrick Le Hyaric v imenu skupine GUE/NGL so Severni Koreji (B8-0097/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Ana Gomes, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Fernández Rodríguez-Piñero, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli in Carlos Zorrinho v imenu skupine S&D o Severni Koreji (B8-0098/2016).

Čas za govor se razdeli v skladu s členom 162 Poslovnika.


3. Pregled luksemburškega predsedovanja (razprava)

Izjavi Sveta in Komisije: Pregled luksemburškega predsedovanja (2015/2964(RSP))

Xavier Bettel (predsedujoči Svetu) in Jean-Claude Juncker (predsednik Komisije) sta podala izjavi.

Govorili so Viviane Reding, v imenu skupine PPE, Mady Delvaux v imenu skupine S&D, Helga Stevens v imenu skupine ECR, Charles Goerens v imenu skupine ALDE, Dimitrios Papadimoulis v imenu skupine GUE/NGL, Reinhard Bütikofer v imenu skupine Verts/ALE, Marco Valli v imenu skupine EFDD, Marine Le Pen v imenu skupine ENF, Zoltán Balczó samostojni poslanec, Tunne Kelam, Alfred Sant, Timothy Kirkhope, Nikolaos Chountis, Mara Bizzotto, Andrejs Mamikins, Gerolf Annemans in Mercedes Bresso.

Po postopku "catch the eye" so govorili Andreas Schwab, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Pervenche Berès, Seán Kelly, Lampros Fountoulis o razporeditvi časa za govor med postopkom "catch the eye" (predsednik je zadevo pojasnil), in Costas Mavrides.

Govorila sta Jean-Claude Juncker in Xavier Bettel.

Razprava se je zaključila.


PREDSEDSTVO: David-Maria SASSOLI
podpredsednik

4. Aktu za enotni digitalni trg naproti (razprava)

Poročilo o aktu za enotni digitalni trg naproti [2015/2147(INI)] - Odbor za industrijo, raziskave in energetiko - Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov. Soporočevalca: Kaja Kallas in Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

Kaja Kallas in Evelyne Gebhardt sta predstavili poročilo.

Govorili so Renato Soru (pripravljavec mnenja odbora ECON), Jutta Steinruck (pripravljavka mnenja odbora EMPL), Merja Kyllönen (pripravljavka mnenja odbora TRAN), Petra Kammerevert (pripravljavka mnenja odbora CULT), Angel Dzhambazki (pripravljavec mnenja odbora JURI) in Michał Boni (pripravljavec mnenja odbora LIBE).

Govoril je Andrus Ansip (podpredsednik Komisije).

Govorili so Henna Virkkunen v imenu skupine PPE, Miapetra Kumpula-Natri v imenu skupine S&D, Vicky Ford v imenu skupine ECR, Dita Charanzová v imenu skupine ALDE, Cornelia Ernst v imenu skupine GUE/NGL, Julia Reda v imenu skupine Verts/ALE, David Borrelli v imenu skupine EFDD, Mylène Troszczynski v imenu skupine ENF, Janusz Korwin-Mikke samostojni poslanec, in Andreas Schwab.

PREDSEDSTVO: Rainer WIELAND
podpredsednik

Govorili so Dan Nica, Hans-Olaf Henkel, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Liisa Jaakonsaari, Yana Toom, Neoklis Sylikiotis, Indrek Tarand, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Ivana Maletić, Marco Zullo, Barbara Kappel, Krišjānis Kariņš, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Daniel Dalton, Morten Helveg Petersen, Jiří Maštálka, Michel Reimon, Margot Parker, Sabine Verheyen, Emilian Pavel, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Gianluca Buonanno, Evžen Tošenovský, Marietje Schaake, Roger Helmer, Pilar del Castillo Vera, Olga Sehnalová, Isabella Adinolfi, Lara Comi, Catherine Stihler, Angelika Niebler, Patrizia Toia, Eva Paunova, Silvia Costa, Carlos Coelho, Marita Ulvskog, Seán Kelly, Nicola Danti, Ildikó Gáll-Pelcz, Virginie Rozière, Deirdre Clune, Liisa Jaakonsaari, Anna Maria Corazza Bildt in Carlos Zorrinho.

Po postopku "catch the eye" so govorili Michaela Šojdrová, José Blanco López, Ruža Tomašić, Bronis Ropė, Csaba Sógor in Maria Grapini.

Govorili so Andrus Ansip, Kaja Kallas in Evelyne Gebhardt.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 5.9 zapisnika z dne 19.1.2016.

(Seja, ki je bila prekinjena ob 12.20 v pričakovanju začetka časa glasovanja, se je nadaljevala ob 12.30.)


PREDSEDSTVO: Antonio TAJANI
podpredsednik

5. Čas glasovanja

Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih ...) so v prilogi zapisnika z naslovom "Izid glasovanj".

Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.

Govoril je Notis Marias, ki je Parlament seznanil, da je bil grški državljan Richard Spiros Hagabimana, ki je nezakonito pridržan v Burundiju, oproščen obtožbe in bo kmalu izpuščen na prostost.


5.1. Zahteva za odvzem imunitete Czesławu Adamu Siekierskemu (člen 150 Poslovnika) (glasovanje)

Sklep Evropskega parlamenta z dne 19. januarja 2016 o zahtevi za odvzem imunitete Czesławu Adamu Siekierskemu [2015/2241(IMM)] - Odbor za pravne zadeve. Poročevalka: Heidi Hautala (A8-0004/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 1)

OSNUTEK SKLEPA

Sprejeto z enim glasovanjem (P8_TA(2016)0001)


5.2. Zahteva za odvzem imunitete Czesławu Adamu Siekierskemu (člen 150 Poslovnika) (glasovanje)

Sklep Evropskega parlamenta z dne 19. januarja 2016 o zahtevi za odvzem imunitete Czesławu Adamu Siekierskemu [2015/2268(IMM)] – Odbor za pravne zadeve. Poročevalka: Heidi Hautala (A8-0005/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 2)

OSNUTEK SKLEPA

Sprejeto z enim glasovanjem (P8_TA(2016)0002)


5.3. Večletni načrt za obnovo staleža modroplavutega tuna v vzhodnem Atlantiku in Sredozemskem morju ***I (glasovanje)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o vzpostavitvi večletnega načrta za obnovo staleža modroplavutega tuna v vzhodnem Atlantiku in Sredozemskem morju ter razveljavitvi Uredbe (ES) št. 302/2009 [COM(2015)0180 - C8-0118/2015 - 2015/0096(COD)] - Odbor za ribištvo. Poročevalec: Gabriel Mato (A8-0367/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 3)

PREDLOG KOMISIJE IN PREDLOGI SPREMEMB

Odobren v spremenjeni različici (P8_TA(2016)0003)

Gabriel Mato (poročevalec) je predlagal preložitev glasovanja o tem osnutku zakonodajne resolucije v skladu s členom 61(2) Poslovnika.

Parlament je odobril predlog. Zadeva je posredovana pristojnemu odboru v ponovno obravnavo.


5.4. Letno poročilo o politiki EU na področju konkurence (glasovanje)

Poročilo o letnem poročilu o politiki EU na področju konkurence [2015/2140(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Werner Langen (A8-0368/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 4)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0004)


5.5. Vloga medkulturnega dialoga, kulturne raznolikosti in izobraževanja pri spodbujanju temeljnih vrednot EU (glasovanje)

Poročilo o vlogi medkulturnega dialoga, kulturne raznolikosti in izobraževanja pri spodbujanju temeljnih vrednot EU [2015/2139(INI)] - Odbor za kulturo in izobraževanje. Poročevalka: Julie Ward (A8-0373/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 5)

NADOMESTNI PREDLOG RESOLUCIJE (ki ga je vložila skupina ENF)

Zavrnjeno

PREDLOG RESOLUCIJE de la commission CULT

Sprejeto (P8_TA(2016)0005)

Govorila je

Julie Ward (poročevalka).


5.6. Ocena stanja in izzivi pri ureditvi EU o finančnih storitvah (glasovanje)

Poročilo o oceni stanja in izzivih pri ureditvi EU o finančnih storitvah: učinek in nadaljnji koraki k bolj učinkovitemu in uspešnemu okviru EU za regulacijo finančnega sektorja in unijo kapitalskih trgov [2015/2106(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Burkhard Balz (A8-0360/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 6)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0006)


5.7. Zunanji dejavniki, ki ovirajo podjetništvo med ženskami v Evropi (glasovanje)

Poročilo o zunanjih dejavnikih, ki ovirajo podjetništvo med ženskami v Evropi [2015/2111(INI)] - Odbor za pravice žensk in enakost spolov. Poročevalka: Barbara Matera (A8-0369/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 7)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0007)


5.8. Politike za pridobivanje spretnosti v boju proti brezposelnosti mladih (glasovanje)

Poročilo o politikah za pridobivanje spretnosti v boju proti brezposelnosti mladih [2015/2088(INI)] - Odbor za zaposlovanje in socialne zadeve. Poročevalec: Marek Plura (A8-0366/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 8)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0008)

Govoril je

Syed Kamall o elektronskem preverjanju 2. dela odstavka 62.


5.9. Aktu za enotni digitalni trg naproti (glasovanje)

Poročilo o aktu za enotni digitalni trg naproti [2015/2147(INI)] - Odbor za industrijo, raziskave in energetiko - Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov. Soporočevalca: Kaja Kallas in Evelyne Gebhardt (A8-0371/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 9)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0009)

Govorila je

Evelyne Gebhardt (poročevalka) o francoskem prevodu predlogov sprememb 3 in 11.


6. Obrazložitve glasovanja

Pisne obrazložitve glasovanja:

Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 183 Poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.

Ustne obrazložitve glasovanja:

Poročilo: Gabriel Mato - A8-0367/2015
Richard Corbett, Estefanía Torres Martínez, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan in Steven Woolfe

Poročilo: Werner Langen - A8-0368/2015
Richard Corbett, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly, Daniel Hannan, Mairead McGuinness, Diane Dodds, Marian Harkin in Steven Woolfe

Poročilo: Julie Ward - A8-0373/2015
Krisztina Morvai, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Marijana Petir, Stanislav Polčák in Diane Dodds

Poročilo: Burkhard Balz - A8-0360/2015
Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Nicola Caputo, Seán Kelly in Stanislav Polčák

Poročilo: Barbara Matera - A8-0369/2015
Ángela Vallina v imenu skupine GUE/NGL, Anna Maria Corazza Bildt, Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Csaba Sógor, Andrejs Mamikins, Seán Kelly, Marijana Petir, Diane Dodds in Marian Harkin

Poročilo: Marek Plura - A8-0366/2015
Jana Žitňanská, Deirdre Clune, Krisztina Morvai, Ilhan Kyuchyuk, István Ujhelyi, Maria Spyraki, Andrejs Mamikins, Csaba Sógor, Seán Kelly, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Diane Dodds in Marian Harkin

Poročilo: Kaja Kallas in Evelyne Gebhardt - A8-0371/2015
Jiří Pospíšil, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Biljana Borzan, Marlene Mizzi, Nicola Caputo, Seán Kelly in Marian Harkin.


7. Popravki in namere glasovanja

Popravki in namere glasovanj so na spletišču Europarl na povezavi "Plenarno zasedanje", "Glasovanja", "Izidi glasovanja" (Izidi poimenskih glasovanj) in v tiskani prilogi "Izidi poimenskih glasovanj".

Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.

Po tem roku bo seznam popravkov in namer glasovanj zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.


(Seja, ki je bila prekinjena ob 14.35, se je nadaljevala ob 15.05.)

PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ
predsednik

8. Sprejetje zapisnika predhodne seje

Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.


9. Sklep seje Evropskega sveta (17. in 18. december) (razprava)

Izjavi Sveta in Komisije: Sklep seje Evropskega sveta (17. in 18. december) (2015/2989(RSP))

Donald Tusk (predsednik Evropskega sveta) in Jean-Claude Juncker (predsednik Komisije) sta podala izjavi.

Govorili so Manfred Weber v imenu skupine PPE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom v imenu skupine S&D, Geoffrey Van Orden v imenu skupine ECR, Guy Verhofstadt v imenu skupine ALDE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Gerard Batten, Inês Cristina Zuber v imenu skupine GUE/NGL, Ulrike Lunacek v imenu skupine Verts/ALE, Nigel Farage v imenu skupine EFDD, Guy Verhofstadt, o zadnjem govoru, Nigel Farage, o predlogu, ki ga je podal Guy Verhofstadt, Beatrix von Storch, ki je Ulrike Lunacek postavila vprašanje z dvigom modrega kartončka, na katerega je ta odgovorila, Vicky Maeijer v imenu skupine ENF, Sotirios Zarianopoulos samostojni poslanec, Guy Verhofstadt in Alain Lamassoure.

PREDSEDSTVO: Sylvie GUILLAUME
podpredsednica

Govorili so Tanja Fajon, Anna Elżbieta Fotyga, Tania González Peñas, Laura Ferrara, Mara Bizzotto, Eleftherios Synadinos, Esteban González Pons, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Paul Rübig, Maria João Rodrigues, Marina Albiol Guzmán, Peter Lundgren, Janice Atkinson, Manolis Kefalogiannis, Knut Fleckenstein, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Kazimierz Michał Ujazdowski, Glenis Willmott, Patrizia Toia, Iratxe García Pérez, Iliana Iotova in Elisa Ferreira.

Po postopku "catch the eye" so govorili Maria Spyraki, Tibor Szanyi, Ruža Tomašić, Georgios Epitideios in Michaela Šojdrová.

Govoril je Jean-Claude Juncker.

PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ
predsednik

Govoril je Donald Tusk.

Razprava se je zaključila.

(Seja je bila za trenutek prekinjena.)


10. Razmere na Poljskem (razprava)

Izjavi Sveta in Komisije: Razmere na Poljskem (2015/3031(RSP))

predsednik je s kratko izjavo predstavil razpravo.

Bert Koenders (predsedujoči Svetu) in Frans Timmermans (podpredsednik Komisije) sta podala izjavi.

Govorila je Beata Szydło (poljska predsednica vlade).

Govorili so Esteban González Pons v imenu skupine PPE, Gianni Pittella v imenu skupine S&D, Syed Kamall v imenu skupine ECR, Guy Verhofstadt v imenu skupine ALDE, Gabriele Zimmer v imenu skupine GUE/NGL, Rebecca Harms v imenu skupine Verts/ALE, Robert Jarosław Iwaszkiewicz v imenu skupine EFDD, Michał Marusik v imenu skupine ENF, Janusz Korwin-Mikke samostojni poslanec, Milan Zver, Tanja Fajon, Ryszard Antoni Legutko, Sophia in 't Veld, Barbara Spinelli, Judith Sargentini, Petr Mach, Jean-Luc Schaffhauser, (predsednik je opozoril, da se mora občinstvo na tribuni vzdržati kazanja znakov odobravanja ali nasprotovanja) Aymeric Chauprade, Jan Olbrycht, Josef Weidenholzer, Hans-Olaf Henkel, Cecilia Wikström, Patrick Le Hyaric, Josep-Maria Terricabras, Nicolas Bay, Beata Szydło, Janusz Korwin-Mikke samostojni poslanec, Michał Marusik v imenu skupine ENF, Robert Jarosław Iwaszkiewicz v imenu skupine EFDD, Rebecca Harms v imenu skupine Verts/ALE, Gabriele Zimmer v imenu skupine GUE/NGL, Guy Verhofstadt v imenu skupine ALDE, Ryszard Antoni Legutko v imenu skupine ECR, Enrique Guerrero Salom v imenu skupine S&D, in Esteban González Pons v imenu skupine PPE.

Govorila je Beata Szydło.

Govoril je Guy Verhofstadt o govoru Beate Szydło, ki mu je odgovorila.

Govorili so Bert Koenders, Günther Oettinger (član Komisije) in Frans Timmermans.

Govorila je Beata Szydło.

Predlogi resolucij, ki se vložijo v skladu s členom 123(2) Poslovnika, bodo objavljeni naknadno.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: naknadno delno zasedanje.


PREDSEDSTVO: David-Maria SASSOLI
podpredsednik

11. Popravek (člen 231 Poslovnika)

Popravek P7_TA(2012)0424(COR01) je bil objavljen na včerajšnjem zasedanju (točka 8 zapisnika z dne 18.1.2016).

Ker nobena politična skupina oziroma najmanj štirideset poslancev ni zahtevalo glasovanja o popravku (člen 231(4) Poslovnika), se šteje, da je sprejet.


12. Mirovni proces v Kolumbiji (razprava)

Izjava podpredsednice Komisije/visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Mirovni proces v Kolumbiji (2015/3033(RSP))

Federica Mogherini (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko) je podala izjavo.

Govorili so Luis de Grandes Pascual v imenu skupine PPE, Ramón Jáuregui Atondo v imenu skupine S&D, Mark Demesmaeker v imenu skupine ECR, Izaskun Bilbao Barandica v imenu skupine ALDE, Javier Couso Permuy v imenu skupine GUE/NGL, Jordi Sebastià v imenu skupine Verts/ALE, Ignazio Corrao v imenu skupine EFDD, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Davor Ivo Stier, Carlos Zorrinho, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Jonathan Arnott, Tunne Kelam, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Alojz Peterle, Bogdan Brunon Wenta in Adam Szejnfeld.

Po postopku "catch the eye" so govorili José Inácio Faria, Josu Juaristi Abaunz, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Luis de Grandes Pascual, Ernest Urtasun, Fabio Massimo Castaldo, Notis Marias in Maite Pagazaurtundúa Ruiz.

Govorila je Federica Mogherini.

Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 123(2) Poslovnika zaključi razprava:

—   Luis de Grandes Pascual, Francisco José Millán Mon, Davor Ivo Stier, Agustín Díaz de Mera García Consuegra in Cristian Dan Preda, v imenu skupine PPE, o podpori mirovnem procesu v Kolumbiji (2015/3033(RSP)) (B8-0041/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki in Raffaele Fitto,v imenu skupine ECR, o mirovnem procesu v Kolumbiji (2015/3033(RSP)) (B8-0042/2016);

—   Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička in Johannes Cornelis van Baalen, v imenu skupine ALDE, o mirovnem procesu v Kolumbiji 2015/3033(RSP) (B8-0053/2016);

—   Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Jordi Sebastià, Igor Šoltes, Josep-Maria Terricabras in Bodil Valero, v imenu skupine Verts/ALE, o mirovnem procesu v Kolumbiji (2015/3033(RSP)) (B8-0054/2016);

—    Javier Couso Permuy, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Angela Vallina, Marina Albiol, Sofia Sakorafa, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Rina Ronja Kari, Helmut Schölz, Katerina Konecna, Jiri Mastalka, Marie-Christine Vergiat, Miguel Urban, Tania González, Xabier Benito, Lola Sánchez, Estefanía Torres, Barbara Spinelli, Inês Zuber, Kostas Chrysogonos, Dimitrios Papadimoulis in Stelios Kouloglou, v imenu skupine GUE/NGL, o mirovnem procesu v Kolumbiji 2015/3033(RSP) (B8-0055/2016);

—    Ramón Jáuregui Atondo, José Blanco López, Norica Nicolai, Monika Flašíková Beňová, Karoline Graswander-Hainz, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Jude Kirton-Darling, Javi López, Marlene Mizzi, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Elena Valenciano in Carlos Zorrinho, v imenu skupine S&D, o mirovnem procesu v Kolumbiji 2015/3033(RSP) (B8-0061/2016);

—    Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao in Rolandas Paksas, v imenu skupine EFDD, o mirovnem procesu v Kolumbiji 2015/3033(RSP) (B8-0062/2016).

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 7.8 zapisnika z dne 20.1.2016.


13. Razmere v Siriji (razprava)

Izjava podpredsednice Komisije/visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere v Siriji (2015/2517(RSP))

Federica Mogherini (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko) je podala izjavo.

Govorili so Mariya Gabriel v imenu skupine PPE, Victor Boştinaru v imenu skupine S&D, Bas Belder v imenu skupine ECR, in Pavel Telička v imenu skupine ALDE.

PREDSEDSTVO: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
podpredsednica

Govorili so Takis Hadjigeorgiou v imenu skupine GUE/NGL, Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE, Mario Borghezio v imenu skupine ENF, Bruno Gollnisch samostojni poslanec, Jaromír Štětina, Josef Weidenholzer, Marietje Schaake, Marie-Christine Arnautu, Afzal Khan, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Jonathan Arnott, Andrea Cozzolino, Eugen Freund in Nikos Androulakis.

Po postopku "catch the eye" so govorili Marijana Petir, Marju Lauristin, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Fabio Massimo Castaldo in Georgios Epitideios.

Govorila je Federica Mogherini.

Razprava se je zaključila.


14. Sestava odborov

Predsednik je od skupine ECR prejel naslednje zahteve za imenovanje:

odbor REGI: Sławomir Kłosowski namesto Edward Czesak

odbor ITRE: Edward Czesak

Imenovanja se bodo štela za potrjena, če do sprejetja tega zapisnika temu ne bo nihče nasprotoval.


15. Razmere v Saudovi Arabiji in Iranu (razprava)

Izjava podpredsednice Komisije/visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere v Saudovi Arabiji in Iranu (2015/2518(RSP))

Federica Mogherini (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko) je podala izjavo.

Govorili so Cristian Dan Preda v imenu skupine PPE, Richard Howitt v imenu skupine S&D, Bas Belder v imenu skupine ECR, Beatriz Becerra Basterrechea v imenu skupine ALDE, Miguel Urbán Crespo v imenu skupine GUE/NGL, Alyn Smith v imenu skupine Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo v imenu skupine EFDD, Josef Weidenholzer, Klaus Buchner, Victor Boştinaru, Damiano Zoffoli, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca in Andrejs Mamikins.

Po postopku "catch the eye" so govorili Stanislav Polčák, Afzal Khan in Jonathan Arnott.

Govorila je Federica Mogherini.

Razprava se je zaključila.


16. Domnevna nedolžnost in pravica biti navzoč na sojenju v kazenskem postopku ***I (razprava)

Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta za krepitev nekaterih vidikov domneve nedolžnosti in pravice biti navzoč na sojenju v kazenskem postopku [COM(2013)0821 - C7-0427/2013 - 2013/0407(COD)] - Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve. Poročevalka: Nathalie Griesbeck (A8-0133/2015)

Nathalie Griesbeck je predstavila poročilo.

Govorila je Věra Jourová (članica Komisije).

Govorili so Kinga Gál v imenu skupine PPE, Birgit Sippel v imenu skupine S&D, Kazimierz Michał Ujazdowski v imenu skupine ECR, Gerard Batten v imenu skupine EFDD, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Jiří Pospíšil, Gilles Lebreton v imenu skupine ENF, Alessandra Mussolini, Caterina Chinnici, Tomáš Zdechovský, Daniel Buda in Emil Radev.

Po postopku "catch the eye" so govorili Seán Kelly, Kostas Chrysogonos in Jiří Pospíšil.

Govorili sta Věra Jourová in Nathalie Griesbeck.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 7.2 zapisnika z dne 20.1.2016.

Govoril je Notis Marias o postopku "catch the eye" (predsedujoča je ponovila veljavne določbe).


17. Osebna zaščitna oprema ***I - Naprave na plinasto gorivo ***I - Žičniške naprave ***I (razprava)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o osebni zaščitni opremi [COM(2014)0186 - C7-0110/2014 - 2014/0108(COD)] - Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov. Poročevalka: Vicky Ford (A8-0148/2015)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o napravah na plinasto gorivo [COM(2014)0258 - C8-0006/2014 - 2014/0136(COD)] - Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov. Poročevalka: Catherine Stihler (A8-0147/2015)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o žičniških napravah [COM(2014)0187 - C7-0111/2014 - 2014/0107(COD)] - Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov. Poročevalec: Antonio López-Istúriz White (A8-0063/2015)

Vicky Ford, Catherine Stihler in Antonio López-Istúriz White so predstavili poročila.

Govorila je Elżbieta Bieńkowska (članica Komisije).

Govorili so Laura Agea (pripravljavka mnenja odbora EMPL), Pascal Arimont v imenu skupine PPE, Kerstin Westphal v imenu skupine S&D, Daniel Dalton v imenu skupine ECR, Dita Charanzová v imenu skupine ALDE, Jiří Maštálka v imenu skupine GUE/NGL, Margot Parker v imenu skupine EFDD, Cristian-Silviu Buşoi, Lara Comi, Paul Rübig, Seán Kelly, Alberto Cirio in Jiří Pospíšil.

Po postopku "catch the eye" je govoril Notis Marias.

Govorili so Elżbieta Bieńkowska, Vicky Ford, Catherine Stihler in Antonio López-Istúriz White.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 7.3 zapisnika z dne 20.1.2016, točka 7.4 zapisnika z dne 20.1.2016 in točka 7.5 zapisnika z dne 20.1.2016.


18. Dnevni red naslednje seje

Določen je bil dnevni red za jutrišnjo sejo (dokument "Dnevni red" PE 574.582/OJME).


19. Zaključek seje

Seja se je zaključila ob 23.50.

Klaus Welle

Martin Schulz

generalni sekretar

predsednik


SEZNAM NAVZOČIH

Navzoči:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liese, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Opravičeni:

Crowley, Deprez, Dodds Anneliese, Engström, Händel, Konečná, Liberadzki, Lietz, Lösing, Łybacka, Michels, Paksas, Pietikäinen

Pravno obvestilo - Varstvo osebnih podatkov