Seznam 
Zápis
PDF 295kWORD 296k
Čtvrtek, 4. února 2016 - Štrasburk
1.Zahájení denního zasedání
 2.Humanitární situace v Jemenu (předložené návrhy usnesení)
 3.Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (předložené návrhy usnesení)
 4.Složení Parlamentu
 5.Ostrovní charakter (rozprava)
 6.Úloha místních a regionálních orgánů u evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (rozprava)
 7.Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)
  7.1.Situace v oblasti lidských práv na Krymu, zejména práv krymských Tatarů
  7.2.Bahrajn: případ Muhammada Ramadána
  7.3.Případ pohřešovaných nakladatelů v Hongkongu
 8.Hlasování
  8.1.Situace v oblasti lidských práv na Krymu, zejména práv krymských Tatarů (hlasování)
  8.2.Bahrajn: případ Muhammada Ramadána (hlasování)
  8.3.Případ pohřešovaných nakladatelů v Hongkongu (hlasování)
  8.4.Zpráva o pokroku Srbska za rok 2015 (hlasování)
  8.5.Evropský integrační process Kosova (hlasování)
  8.6.Situace v Libyi (hlasování)
  8.7.Ostrovní charakter (hlasování)
  8.8.Úloha místních a regionálních orgánů u evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (hlasování)
  8.9.Humanitární situace v Jemenu (hlasování)
  8.10.Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (hlasování)
 9.Vysvětlení hlasování
 10.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 11.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 12.Postoje Rady v 1. čtení
 13.Železniční infrastruktura a veřejné služby v dunajském a jaderském makroregionu (rozprava)
 14.Zavedení kompatibilních systémů registrace zvířat v zájmovém chovu ve všech členských státech (rozprava)
 15.Předložení dokumentů
 16.Rozhodnutí o určitých dokumentech
 17.Předání textů přijatých během zasedání
 18.Termíny příštích zasedání
 19.Přerušení zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


PŘEDSEDNICTVÍ: Antonio TAJANI
místopředseda

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 9:00.


2. Humanitární situace v Jemenu (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Humanitární situace v Jemenu (2016/2515(RSP))

Rozprava se konala dne 20. ledna 2016 (bod 12 zápisu ze dne 20.1.2016).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

—   Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jana Žitňanská a Branislav Škripek za skupinu ECR o humanitární situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0147/2016);

—   Javier Couso Permuy, Sabine Lösing, Ángela Vallina, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Paloma López Bermejo, Marie Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga a Estefanía Torres Martínez za skupinu GUE/NGL o humanitární situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0151/2016);

—   Alyn Smith, Bodil Valero, Igor Šoltes a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE o situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0152/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen a Hilde Vautmans za skupinu ALDE o humanitární situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0153/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o humanitární situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0155/2016);

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál a Barbara Matera za skupinu PPE o situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0158/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o situaci v Jemenu (2016/2515(RSP)) (B8-0160/2016).

Hlasování: bod 8.9 zápisu ze dne 4.2.2016.


3. Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (2016/2529(RSP))

Rozprava se konala dne 20. ledna 2016 (bod 16 zápisu ze dne 20.1.2016).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

—   Bodil Valero, Alyn Smith, Bronis Ropė a Igor Šoltes za skupinu Verts/ALE o systematickém masovém vyvražďování náboženských menšin organizací Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) (2016/2529(RSP)) (B8-0149/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Marek Jurek, Raffaele Fitto, Peter van Dalen, Kosma Złotowski, Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Wiśniewska, Andrew Lewer, Beatrix von Storch, Zbigniew Kuźmiuk, Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope, Stanisław Ożóg, Mirosław Piotrowski, Bolesław G. Piecha, Czesław Hoc, Branislav Škripek a Jana Žitňanská za skupinu ECR o systematickém masovém vyvražďování náboženských menšin Islámským státem (2016/2529(RSP)) (B8-0154/2016);

—   Miguel Urbán Crespo, Javier Couso Permuy, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Younous Omarjee, Fabio De Masi, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Helmut Scholz, Stelios Kouloglou a Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL o systematickém masovém vyvražďování náboženských menšin organizací Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) (2016/2529(RSP)) (B8-0156/2016);

—   Javier Nart, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen a Hilde Vautmans za skupinu ALDE o systematickém hromadném vyvražďování náboženských menšin ze strany ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0157/2016);

—   Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Silvia Costa, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o systematickém masovém vyvražďování náboženských menšin organizací Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) (2016/2529(RSP)) (B8-0159/2016);

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Philippe Juvin, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia a Barbara Matera za skupinu PPE o systematických masových vraždách příslušníků náboženských menšin, jichž se dopouští ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0161/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o systematickém masovém vyvražďování náboženských menšin organizací Islámský stát v Iráku a Sýrii (ISIS) (2016/2529(RSP)) (B8-0162/2016).

Hlasování: bod 8.10 zápisu ze dne 4.2.2016.


4. Složení Parlamentu

Příslušné španělské orgány Evropskému parlamentu oznámily, že Carolina Punset Bannel, kterou je nahrazen Juan Carlos Girauta Vidal, byla s platností od 3. února 2016 zvolena poslankyní Parlamentu.

Dokud nejsou ověřeny její pověřovací listiny nebo není rozhodnuto o jakémkoli sporu podle čl. 3 odst. 2 jednacího řádu, zasedá Carolina Punset Bannel v Parlamentu a jeho orgánech a požívá všech práv, která jsou s tím spojena, pod podmínkou, že předtím učinila prohlášení, že nezastává funkci neslučitelnou s výkonem mandátu poslankyně Evropského parlamentu.


5. Ostrovní charakter (rozprava)

Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000013/2016), kterou pokládá Iskra Mihaylova za výbor REGI Komisi: Ostrovní charakter (2015/3014(RSP)) (B8-0106/2016)

Iskra Mihaylova rozvinula otázku.

Corina Crețu (členka Komise) odpověděla na otázku.

Vystoupili: Salvatore Cicu za skupinu PPE, Michela Giuffrida za skupinu S&D, Ruža Tomašić za skupinu ECR, Ivan Jakovčić za skupinu ALDE, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Rosa D'Amato za skupinu EFDD, Matteo Salvini za skupinu ENF, Rosa Estaràs Ferragut, Demetris Papadakis, Nikolaos Chountis a Giovanni La Via.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Ivana Maletić, Tonino Picula, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Miguel Viegas, Lefteris Christoforou, Juan Fernando López Aguilar, Andreas Schwab, Renato Soru, Mercedes Bresso a Maria Grapini.

Vystoupila Corina Crețu.

Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 128 odst. 5 jednacího řádu na závěr rozpravy:

— Iskra Mihaylova za výbor REGI o zvláštní situaci ostrovů (2015/3014(RSP)) (B8-0165/2016)

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.7 zápisu ze dne 4.2.2016.


6. Úloha místních a regionálních orgánů u evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (rozprava)

Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000012/2016), kterou pokládá Iskra Mihaylova za výbor REGI Komisi: Úloha místních a regionálních orgánů u evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (2015/3013(RSP)) (B8-0105/2016)

Iskra Mihaylova rozvinula otázku.

Corina Crețu (členka Komise) odpověděla na otázku.

Vystoupili: Lambert van Nistelrooij za skupinu PPE, Mercedes Bresso za skupinu S&D, Mirosław Piotrowski za skupinu ECR, Ivan Jakovčić za skupinu ALDE, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Bronis Ropė za skupinu Verts/ALE, Rosa D'Amato za skupinu EFDD, Olaf Stuger za skupinu ENF, který rovněž odpověděl na dvě otázky, které zvednutím modré karty položili Lambert van Nistelrooij a Bill Etheridge, Lampros Fountoulis – nezařazený poslanec, Joachim Zeller, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Louis-Joseph Manscour, Xabier Benito Ziluaga, Bill Etheridge, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Olaf Stuger, a Steeve Briois.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Andrey Novakov, Andrea Cozzolino a Ruža Tomašić.

PŘEDSEDNICTVÍ: Adina-Ioana VĂLEAN
místopředsedkyně

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Jozo Radoš, Ivana Maletić, Nicola Caputo a Krzysztof Hetman.

Vystoupila Corina Crețu.

Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 128 odst. 5 jednacího řádu na závěr rozpravy:

— Iskra Mihaylova za výbor REGI o úloze místních a regionálních orgánů v oblasti evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (2015/3013(RSP)) (B8-0171/2016)

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.8 zápisu ze dne 4.2.2016.


7. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)

(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz bod 2 zápisu ze dne 2.2.2016.)


7.1. Situace v oblasti lidských práv na Krymu, zejména práv krymských Tatarů

Návrhy usnesení B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016,B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016, B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Elżbieta Fotyga, Pier Antonio Panzeri, Cristian Dan Preda, Tania González Peñas a Petras Auštrevičius uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Andrej Plenković za skupinu PPE, Tibor Szanyi za skupinu S&D, Mark Demesmaeker za skupinu ECR, Kaja Kallas za skupinu ALDE, Jaromír Štětina, Kati Piri, Charles Tannock a Eleftherios Synadinos.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Jiří Pospíšil a Marek Jurek.

Vystoupil Reinhard Bütikofer s osobním prohlášením v návaznosti na vystoupení, které učinil Cristian Dan Preda.

Vystoupila Corina Crețu (členka Komise).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.1 zápisu ze dne 4.2.2016.


7.2. Bahrajn: případ Muhammada Ramadána

Návrhy usnesení B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016,B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016, B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

Alyn Smith, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tomáš Zdechovský, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat a Marietje Schaake uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Ramona Nicole Mănescu za skupinu PPE, Ana Gomes za skupinu S&D, Seán Kelly a Julie Ward.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Pavel Svoboda a Nicola Caputo.

Vystoupila Corina Crețu (členka Komise).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.2 zápisu ze dne 4.2.2016.


7.3. Případ pohřešovaných nakladatelů v Hongkongu

Návrhy usnesení B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016,B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016, B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

Reinhard Bütikofer, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tunne Kelam, Bas Belder, Lola Sánchez Caldentey a José Inácio Faria uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Bogdan Brunon Wenta za skupinu PPE, a Jo Leinen za skupinu S&D.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marijana Petir, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, Stanislav Polčák a Pavel Svoboda.

Vystoupila Corina Crețu (členka Komise).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.3 zápisu ze dne 4.2.2016.


PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda

8. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.


8.1. Situace v oblasti lidských práv na Krymu, zejména práv krymských Tatarů (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016 a B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0173/2016

(nahrazující B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016 a B8-0190/2016):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Davor Ivo Stier, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Anna Maria Corazza Bildt, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Kinga Gál, Claude Rolin, Roberta Metsola a Inese Vaidere za skupinu PPE;

—   Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Arne Lietz, Jo Leinen, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Carlos Zorrinho a Neena Gill za skupinu S&D;

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Geoffrey Van Orden, Zdzisław Krasnodębski, Monica Macovei, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Ian Duncan a Arne Gericke za skupinu ECR;

—   Petras Auštrevičius, Pavel Telička, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Urmas Paet, Robert Rochefort, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Bodil Valero, Peter Eriksson, Tamás Meszerics, Bronis Ropė, Igor Šoltes a Davor Škrlec za skupinu Verts/ALE.

přijat (P8_TA(2016)0043)

(Návrhy usnesení B8-0183/2016 a B8-0188/2016 se neberou v potaz.)

Vystoupení

Andrej Plenković předložil ústní pozměňovací návrh k bodu 7, který byl vzat v potaz.


8.2. Bahrajn: případ Muhammada Ramadána (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016 a B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0174/2016

(nahrazující B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0197/2016 a B8-0198/2016):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tomáš Zdechovský, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Eva Paunova, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Joachim Zeller, Claude Rolin, Elisabetta Gardini a Roberta Metsola za skupinu PPE;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Jo Leinen, Arne Lietz, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Carlos Zorrinho, Neena Gill a Alessia Maria Mosca za skupinu S&D;

—   Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou a Tania González Peñas za skupinu GUE/NGL;

—   Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes, Heidi Hautala a Bodil Valero za skupinu Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao a Fabio Massimo Castaldo za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2016)0044)

(Návrh usnesení B8-0196/2016 se nebere v potaz.)


8.3. Případ pohřešovaných nakladatelů v Hongkongu (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016 a B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0175/2016

(nahrazující B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016 a B8-0193/2016):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Milan Zver, Lara Comi, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia a Joachim Zeller za skupinu PPE;

—   Jo Leinen, Pier Antonio Panzeri, Knut Fleckenstein, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer a Carlos Zorrinho za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Zdzisław Krasnodębski, Beatrix von Storch, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Arne Gericke a Roberts Zīle za skupinu ECR;

—   José Inácio Faria, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes a Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Eleonora Evi a Marco Valli za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2016)0045)

(Návrh usnesení B8-0191/2016 se nebere v potaz.)


8.4. Zpráva o pokroku Srbska za rok 2015 (hlasování)

Návrh usnesení B8-0166/2016 (2015/2892(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0046)


8.5. Evropský integrační process Kosova (hlasování)

Návrh usnesení B8-0167/2016 (2015/2893(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0047)

Vystoupení

Ulrike Lunacek nejdříve oznámila, že skupina PPE stáhla svůj pozměňovací návrh 8, přičemž Lars Adaktusson toto rozhodnutí potvrdil, a poté předložila ústní pozměňovací návrh k původnímu znění bodu 6. Ústní pozměňovací návrh byl vzat v potaz.


8.6. Situace v Libyi (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016, B8-0178/2016, B8-0179/2016, B8-0180/2016 a B8-0181/2016 (2016/2537(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0146/2016

(nahrazující B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016 a B8-0178/2016):

předložen těmito poslanci:

—   Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Andrej Plenković, Mariya Gabriel, David McAllister, Tunne Kelam, Michael Gahler, Barbara Matera, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Kinga Gál, Adam Szejnfeld, Traian Ungureanu, Lorenzo Cesa, Dariusz Rosati, Lara Comi, Tokia Saïfi, Arnaud Danjean, Milan Zver a Andrey Kovatchev za skupinu PPE;

—   Victor Boştinaru, Ana Gomes, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Nicola Danti, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer a Nicola Caputo za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba a Beatrix von Storch za skupinu ECR;

—   Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen a Renate Weber za skupinu ALDE;

—   Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE.

přijat (P8_TA(2016)0048)

(Návrhy usnesení B8-0179/2016, B8-0180/2016 a B8-0181/2016 se neberou v potaz.)


8.7. Ostrovní charakter (hlasování)

Návrh usnesení B8-0165/2016 (2015/3014(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0049)


8.8. Úloha místních a regionálních orgánů u evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (hlasování)

Návrh usnesení B8-0171/2016 (2015/3013(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0050)


8.9. Humanitární situace v Jemenu (hlasování)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Humanitární situace v Jemenu (2016/2515(RSP))

Rozprava se konala dne 20. ledna 2016 (bod 12 zápisu ze dne 20.1.2016).

Návrhy usnesení byly oznámeny dne 4. února 2016 (bod 2 zápisu ze dne 4.2.2016).

Návrhy usnesení B8-0147/2016, B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 a B8-0160/2016 (2016/2515(RSP))

(požadovaná prostá většina)

NÁVRH USNESENÍ B8-0147/2016 (předložený skupinou ECR)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0151/2016

(nahrazující B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 a B8-0160/2016):

předložen těmito poslanci:

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál, Barbara Matera, Milan Zver a Marijana Petir za skupinu PPE;

—   Victor Boştinaru, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano a Josef Weidenholzer za skupinu S&D;

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen a Renate Weber za skupinu ALDE;

—   Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga a Estefanía Torres Martínez za skupinu GUE/NGL;

—   Alyn Smith, Bodil Valero a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Rolandas Paksas za skupinu EFDD;

—   Arne Gericke.

Vystoupení

Cristian Dan Preda za skupinu PPE s žádostí, aby bylo hlasování odloženo na druhé únorové dílčí zasedání, Richard Howitt ve prospěch žádosti a Alyn Smith proti žádosti.

Parlament žádost schválil EH (391 pro, 226 proti, 13 zdržení se).


8.10. Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (hlasování)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (2016/2529(RSP))

Rozprava se konala dne 20. ledna 2016 (bod 16 zápisu ze dne 20.1.2016)

Návrhy usnesení byly oznámeny dne 4. února 2016 (bod 3 zápisu ze dne 4.2.2016).

Návrhy usnesení B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0156/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 a B8-0162/2016 (2016/2529(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0149/2016

(nahrazující B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 a B8-0162/2016):

předložen těmito poslanci:

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Barbara Matera, Milan Zver, Marijana Petir, Anna Záborská, Philippe Juvin a Andrey Kovatchev za skupinu PPE;

—   Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Patrizia Toia, István Ujhelyi, Elena Valenciano a Nicola Caputo za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba a Beatrix von Storch za skupinu ECR;

—   Javier Nart, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen a Renate Weber za skupinu ALDE;

—   Bodil Valero za skupinu Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Isabella Adinolfi za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2016)0051)

(Návrh usnesení B8-0156/2016 se nebere v potaz.)


9. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Vystoupil Jonathan Arnott k průběhu hlasování (předsedající poskytl upřesnění)

Ústní vysvětlení hlasování:

Zpráva o pokroku Srbska za rok 2015 (2015/2892(RSP)) - B8-0166/2016
Jasenko Selimovic, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka

Evropský integrační process Kosova (2015/2893(RSP)) - B8-0167/2016
Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka, Jasenko Selimovic, Stanislav Polčák

Situace v Libyi (2016/2537(RSP)) - RC-B8-0146/2016
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr

Ostrovní charakter (2015/3014(RSP)) - B8-0106/2016
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Marian Harkin

Úloha místních a regionálních orgánů u evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) (2015/3013(RSP)) - B8-0105/2016
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Stanislav Polčák

Systematické masové vraždy náboženských menšin Islámským státem (2016/2529(RSP)) - RC-B8-0149/2016
Branislav Škripek, György Hölvényi, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Anna Záborská.


10. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:00, pokračovalo v 15:00.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Ioan Mircea PAŞCU
místopředseda

11. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.


12. Postoje Rady v 1. čtení

Předseda oznámil, že na základě čl. 64 odst. 1 jednacího řádu obdržel níže uvedené postoje Rady, odůvodnění jejich přijetí a rovněž postoj Komise k:

- postoj Rady v prvním čtení k přijetí nařízení evropského Parlamentu a Rady o Agentuře Evropské unie pro železnice a o zrušení nařízení (ES) č. 881/2004 (10578/1/2015 - C8-0415/2015 - 2013/0014(COD) - 14524/1/2015 - COM(2016)0036)

předáno příslušný výbor: TRAN

- postoj Rady v prvním čtení k přijetí směrnice evropského Parlamentu a Rady o interoperabilitě železničního systému v Evropské unii (přepracované znění) (10579/1/2015 - C8-0416/2015 - 2013/0015(COD) - 14525/1/2015 - COM(2016)0035)

předáno příslušný výbor: TRAN

- postoj Rady v prvním čtení k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady o bezpečnosti železnic (přepracované znění) (10580/1/2015 - C8-0417/2015 – 2013/0016(COD) - 14526/1/2015 - COM(2016)0033)

předáno příslušný výbor: TRAN

Tříměsíční lhůta poskytnutá Parlamentu k přijetí stanoviska začne běžet zítra, dne 5. února 2016.


13. Železniční infrastruktura a veřejné služby v dunajském a jaderském makroregionu (rozprava)

Prohlášení Komise: Železniční infrastruktura a veřejné služby v dunajském a jaderském makroregionu (2016/2922(RSP))

Corina Crețu (členka Komise) učinila prohlášení.

Vystoupili: Marian-Jean Marinescu za skupinu PPE, Claudia Tapardel za skupinu S&D, Gesine Meissner za skupinu ALDE, Michael Cramer za skupinu Verts/ALE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Claudia Tapardel, Nathan Gill za skupinu EFDD, Jiří Pospíšil, Inés Ayala Sender, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil David Coburn, Ivan Jakovčić, který rovněž odpověděl na dvě otázky, které zvednutím modré karty položili Igor Šoltes a Gesine Meissner, Davor Škrlec, Isabella Adinolfi, Andor Deli, Doru-Claudian Frunzulică, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Michael Cramer, Jozo Radoš, Tibor Szanyi a Andrejs Mamikins.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Danuta Jazłowiecka, Maria Grapini a Jasenko Selimovic.

Vystoupila Corina Crețu.

Rozprava skončila.

PŘEDSEDNICTVÍ: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
místopředsedkyně


14. Zavedení kompatibilních systémů registrace zvířat v zájmovém chovu ve všech členských státech (rozprava)

Prohlášení Komise: Zavedení kompatibilních systémů registrace zvířat v zájmovém chovu ve všech členských státech (2016/2540(RSP))

Corina Crețu (členka Komise) učinila prohlášení.

Vystoupili: Renate Sommer za skupinu PPE, David Martin za skupinu S&D, Janusz Wojciechowski za skupinu ECR, Jasenko Selimovic za skupinu ALDE, který rovněž odpověděl na tři otázky, které zvednutím modré karty položili Renate Sommer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein a Jiří Pospíšil, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Keith Taylor za skupinu Verts/ALE, Julia Reid za skupinu EFDD, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Arne Gericke, Anja Hazekamp, Sirpa Pietikäinen, Doru-Claudian Frunzulică a Jiří Pospíšil.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Ivan Jakovčić, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein a Isabella Adinolfi.

Vystoupila Corina Crețu.

Návrhy usnesení, které budou předloženy podle čl. 123 odst. 2 jednacího řádu, budou oznámeny později.

Rozprava skončila.

Hlasování: příští dílčí zasedání.


15. Předložení dokumentů

Byly předloženy tyto dokumenty:

1) z Rady a Komise

- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o schvalování motorových vozidel a jejich přípojných vozidel, jakož i systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků určených pro tato vozidla a o dozoru nad trhem s nimi (COM(2016)0031 - C8-0015/2016 - 2016/0014(COD))
Předseda bude v souladu s čl. 137 odst. 1 jednacího řádu návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem.

předáno

příslušný výbor :

IMCO

stanovisko :

ENVI, ITRE, TRAN

- List of candidates for the replacement of seven members of the European Food Safety Authority's Management Board, as approved by the Commission on 6 January 2016 (LIMITE) (05359/2016 - C8-0016/2016 – 2016/0802(NLE))

Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Návrh rozhodnutí Rady, kterým se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Švédska v souladu s článkem 9 rozhodnutí Rady (EU) 2015/1523 a článkem 9 rozhodnutí Rady (EU) 2015/1601, kterými se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie a Řecka (COM(2015)0677 - C8-0017/2016 - 2015/0314(NLE))

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Pozměněný návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o přístupu zboží a služeb třetích zemí na vnitřní trh Unie s veřejnými zakázkami a o postupech na podporu jednání o přístupu zboží a služeb Unie na trhy třetích zemí s veřejnými zakázkami (COM(2016)0034 - C8-0018/2016 - 2012/0060(COD))
Předseda bude v souladu s čl. 137 odst. 1 a čl. 138 odst. 1 jednacího řádu návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem a Výborem regionů.

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

DEVE, EMPL, ITRE, JURI, IMCO

- Selection of the Executive Director of the European Asylum Support Office (EASO) (N8-0012/2016 - C8-0019/2016 – 2016/0901(NLE))

Tento název není v současnosti k dispozici ve všech jazycích.

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Návrh rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o využívání kmitočtového pásma 470–790 MHz v Unii (COM(2016)0043 - C8-0020/2016 - 2016/0027(COD))
Předseda bude v souladu s čl. 137 odst. 1 jednacího řádu návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem.
Předseda bude v souladu s článkem 307 Smlouvy návrh konzultovat s Výborem regionů.

předáno

příslušný výbor :

ITRE

stanovisko :

CULT, IMCO, REGI

- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady o rtuti a o zrušení nařízení (ES) č. 1102/2008 (COM(2016)0039 - C8-0021/2016 - 2016/0023(COD))
Předseda bude v souladu s čl. 137 odst. 1 a čl. 138 odst. 1 jednacího řádu návrh konzultovat s Evropským hospodářským a sociálním výborem a Výborem regionů.

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

ITRE, JURI, INTA

2) od poslanců, návrhy usnesení (článek 133 jednacího řádu)

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o zapojení Ruska do bojů proti organizaci Dá'iš v Sýrii (B8-0001/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

stanovisko :

INTA

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o rizicích vyplývajících z velkého nárůstu dovozu necertifikovaného trvanlivého mléka na úkor mléka vyrobeného v Itálii (B8-0003/2016)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o migrační politice Evropské unie (B8-0004/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Dominique Bilde, Steeve Briois a Sophie Montel. Návrh usnesení o postupném zákazu testů na rakovinu prováděných na hlodavcích (B8-0005/2016)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois a Sophie Montel. Návrh usnesení o podpoře dobrovolnických sdružení (B8-0006/2016)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o překročení pravomocí Evropské komise (B8-0007/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFCO

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Dominique Martin a Sophie Montel. Návrh usnesení o pomoci osobám bez domova v Evropské unii (B8-0008/2016)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o vynětí správy vodních zdrojů z pravidel vnitřního trhu (B8-0009/2016)

předáno

příslušný výbor :

IMCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o koncentraci tisku (B8-0010/2016)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o stažení návrhu evropského rejstříku cestujících v letecké dopravě (B8-0011/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

TRAN

- Marie-Christine Arnautu. Návrh usnesení o statusu vysílaných pracovníků (B8-0012/2016)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o ochraně horských ekosystémů (B8-0013/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o zákazu prodeje derivátů a podřízených dluhopisů u bankovních přepážek (B8-0014/2016)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o větší koordinaci evropských snah čelit případným chemickým a bakteriologickým útokům (B8-0015/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o důležitosti distribuce ovoce a mléka ve školách (B8-0016/2016)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o kontrolách v souvislosti s falšováním potravinářských výrobků (B8-0017/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o tajnostech kolem jednání o TTIP (B8-0018/2016)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o postoji Turecka k syrské otázce (B8-0019/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o návrhu Organizace spojených národů, aby Evropa do roku 2050 přijala 50 milionů migrantů (B8-0020/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

AFET

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o ukončení režimu kvót na cukr (B8-0021/2016)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o ekologické katastrofě v Brazílii a jejích možných dopadech na Evropu (B8-0022/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o podpoře benátské akvakultury (B8-0023/2016)

předáno

příslušný výbor :

PECH

stanovisko :

AGRI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o nebezpečí islámských teroristů na italských a evropských letištích (B8-0024/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o ukončení sankcí uvalených na Rusko (B8-0025/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

stanovisko :

INTA

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o důsledcích ruského embarga pro vývoz zboží vyrobeného v Benátsku (B8-0026/2016)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o zákazu slavit Vánoce v Bruneji (B8-0027/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

stanovisko :

INTA

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o vytvoření stálé pracovní skupiny zabývající se problematikou dětské chudoby (B8-0028/2016)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o nových způsobech léčby nezletilých (B8-0029/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o nutnosti přijmout vhodná vyrovnávací opatření za účelem snížení rizik spojených s liberalizací práv na výsadbu (B8-0030/2016)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o přítomnosti teroristů mezi přicházejícími migranty (B8-0031/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

AFET

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o doporučeních konference COP 21 přijatých Evropskou unií (B8-0032/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o nové zóně volného obchodu Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) (B8-0033/2016)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o připomínkách Evropské komise týkajících se nové polské vlády (B8-0034/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFCO

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o důležitosti individualizovaných diet (B8-0035/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o vazbách mezi nadnárodními ropnými společnostmi a Evropskou komisí v rámci transatlantických jednání (B8-0036/2016)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o recyklaci odpadních elektrických a elektronických zařízení (OEEZ) (B8-0037/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o investicích soukromého sektoru do výzkumu a vývoje (B8-0038/2016)

předáno

příslušný výbor :

ITRE

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o ochraně zdraví a boji proti znečištění ovzduší (B8-0039/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o zavedení evropských právních předpisů týkajících se dočasných zápůjček nevystavovaných uměleckých děl (B8-0046/2016)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Edouard Ferrand a Matteo Salvini. Návrh usnesení o případných sankcích vůči Polsku (B8-0047/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFCO

- Edouard Ferrand. Návrh usnesení o jaderné zkoušce v Severní Koreji (B8-0048/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Edouard Ferrand a Matteo Salvini. Návrh usnesení o německé politice týkající se imigrace (B8-0049/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Edouard Ferrand a Matteo Salvini. Návrh usnesení o bezpečnosti evropských občanů (B8-0070/2016)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Franz Obermayr. Návrh usnesení o dokonalejší klasifikaci tříd energetické účinnosti (B8-0071/2016)

předáno

příslušný výbor :

ITRE

- Edouard Ferrand a Matteo Salvini. Návrh usnesení o ochraně syrského kulturního dědictví (B8-0072/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Edouard Ferrand a Matteo Salvini, za skupinu ENF. Návrh usnesení o stětí šajcha an-Nimra (B8-0073/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Franz Obermayr. Návrh usnesení o ochraně evropských spotřebitelů před geneticky modifikovanými druhy ryb, zejména lososa (B8-0074/2016)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

INTA

- Franz Obermayr. Návrh usnesení o ochraně malých a středních podniků v odvětví rybolovu a akvakultury (B8-0075/2016)

předáno

příslušný výbor :

PECH

- Angel Dzhambazki. Návrh usnesení o popravě náboženského vůdce Nimra an-Nimra (B8-0076/2016)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o vytvoření evropské strategie na podporu osob trpících Alzheimerovou chorobou (B8-1425/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o šíření paniky způsobené prohlášením Světové zdravotnické organizace ohledně červeného masa a masných výrobků (B8-1426/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

AGRI

- Morten Messerschmidt. Návrh usnesení o zavedení odlišných stanovisek na Soudním dvoře Evropské unie (B8-1427/2015)

předáno

příslušný výbor :

JURI

- Lorenzo Fontana, Jussi Halla-aho, Marek Jurek, Valdemar Tomaševski, Kazimierz Michał Ujazdowski, Beatrix von Storch a Branislav Škripek. Návrh usnesení o potřebě zvláštní pomoci pro křesťanské uprchlíky (B8-1428/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

AFET

- Stefan Eck a Anja Hazekamp. Návrh usnesení o povinném používání validovaných alternativ testování na zvířatech (B8-1429/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o Světovém dni boje proti korupci (B8-1430/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o nebezpečí povodní (B8-1431/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o místních iniciativách v oblasti klimatu (B8-1432/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o depresi (B8-1433/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o škodách způsobených označení Made in Italy nepřiměřeným zvýšením dovozu olivového oleje z Tuniska (B8-1434/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

AGRI

- Marie-Christine Arnautu. Návrh usnesení o vztazích s Tureckem (B8-1435/2015)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o některých aspektech organizace pracovní doby ve zdravotnictví a v nemocnicích (B8-1436/2015)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

stanovisko :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o ischemické chorobě srdeční (B8-1437/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o podpoře nakupování na internetu (B8-1438/2015)

předáno

příslušný výbor :

IMCO

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o slepotě a očních onemocněních (B8-1439/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o potravinových alergiích (B8-1440/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o pobídkách na podporu veřejné mobility v rámci boje proti smogu v evropských městech (B8-1441/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o programu opatření boje proti nedostatku vitaminu D u evropských dětí (B8-1442/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o Světovém dni lidských práv (B8-1443/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o psoriatické artritidě (B8-1444/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o úmrtích na následky expozice azbestu v Itálii (B8-1445/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

EMPL

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o naléhavosti nového postoje EU vůči Turecku poté, co dne 24. listopadu sestřelilo ruský bombardér (B8-1446/2015)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o kontrolních opatřeních pro zastavení obchodu s čínskou rýží, která obsahuje plast, a může tak způsobit vážnou zdravotní újmu evropským občanům (B8-1447/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

ENVI


16. Rozhodnutí o určitých dokumentech

Postoupení výborům

výbor JURI (článek 40 jednacího řádu)

- Nařízení Komise, kterým se mění nařízení (ES) č. 692/2008 z hlediska emisí z lehkých osobních vozidel a z užitkových vozidel (Euro 6) (D042120/03 - 2015/2988(RPS))
předáno příslušný výbor: ENVI
stanovisko: IMCO, JURI (článek 40 jednacího řádu)

výbor CULT

- Zavedení Programu na podporu strukturálních reforem na období 2017–2020 (COM(2015)0701 - C8-0373/2015 - 2015/0263(COD))
předáno příslušnému výboru: : REGI
stanovisko: CULT, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, ECON, LIBE


17. Předání textů přijatých během zasedání

Podle čl. 192 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku příštího denního zasedání.

Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány všem příjemcům.


18. Termíny příštích zasedání

Příští zasedání se bude konat ve dnech 24. a 25. února 2016.


19. Přerušení zasedání

Zasedání Evropského parlamentu bylo přerušeno.

Denní zasedání skončilo ve 16:45.

Klaus Welle

Martin Schulz

generální tajemník

předseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comodini Cachia, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Matias, Mato, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morin-Chartier, Mosca, Mureşan, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Niebler, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Giménez Barbat, Konečná, Le Pen Jean-Marie, McGuinness, Melior, Michels, Vallina, Verheyen

Právní upozornění - Ochrana soukromí