Indeks 
Zapisnik
PDF 294kWORD 303k
Četvrtak, 4. veljače 2016. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Humanitarno stanje u Jemenu (podneseni prijedlozi rezolucija)
 3.Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi tzv. Islamska država (podneseni prijedlozi rezolucija)
 4.Sastav Parlamenta
 5.Otoci (rasprava)
 6.Uloga lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima (rasprava)
 7.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  7.1.Stanje ljudskih prava na Krimu, posebno kada je riječ o krimskim Tatarima
  7.2.Bahrein: slučaj Muhameda Ramadana
  7.3.Slučaj nestalih izdavača knjiga u Hong Kongu
 8.Glasovanje
  8.1.Stanje ljudskih prava na Krimu, posebno kada je riječ o krimskim Tatarima (glasovanje)
  8.2.Bahrein: slučaj Muhameda Ramadana (glasovanje)
  8.3.Slučaj nestalih izdavača knjiga u Hong Kongu (glasovanje)
  8.4.Izvješće o napretku Srbije za 2015. (glasovanje)
  8.5.Proces europske integracije Kosova (glasovanje)
  8.6.Stanje u Libiji (glasovanje)
  8.7.Otoci (glasovanje)
  8.8.Uloga lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima (ESIF) (glasovanje)
  8.9.Humanitarno stanje u Jemenu (glasovanje)
  8.10.Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država (glasovanje)
 9.Obrazloženja glasovanja
 10.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 11.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 12.Stajališta Vijeća u prvom čitanju
 13.Željeznička infrastruktura i javne usluge u dunavskoj i jadranskoj makroregiji (rasprava)
 14.Uvođenje kompatibilnih sustava za registraciju kućnih ljubimaca u državama članicama (rasprava)
 15.Podnošenje dokumenata
 16.Odluke o određenim dokumentima
 17.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 18.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 19.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00.


2. Humanitarno stanje u Jemenu (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Humanitarno stanje u Jemenu (2016/2515(RSP))

Rasprava je održana 20. siječnja 2016. (točka 12. zapisnika od 20.1.2016.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jana Žitňanská i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o humanitarnoj situaciji u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0147/2016);

—   Javier Couso Permuy, Sabine Lösing, Ángela Vallina, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Paloma López Bermejo, Marie Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga i Estefanía Torres Martínez, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o humanitarnom stanju u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0151/2016);

—   Alyn Smith, Bodil Valero, Igor Šoltes i Barbara Lochbihler, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o stanju u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0152/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o humanitarnoj situaciji u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0153/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o humanitarnoj situaciji u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0155/2016);

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál i Barbara Matera, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0158/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o stanju u Jemenu 2016/2515(RSP) (B8-0160/2016).

Glasovanje: točka 8.9 zapisnika od 4.2.2016..


3. Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi tzv. Islamska država (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država (2016/2529(RSP))

Rasprava je održana 20. siječnja 2016 (točka 16 zapisnika od 20.1.2016.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Bodil Valero, Alyn Smith, Bronis Ropė i Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi tzv. Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0149/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Marek Jurek, Raffaele Fitto, Peter van Dalen, Kosma Złotowski, Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Wiśniewska, Andrew Lewer, Beatrix von Storch, Zbigniew Kuźmiuk, Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope, Stanisław Ożóg, Mirosław Piotrowski, Bolesław G. Piecha, Czesław Hoc, Branislav Škripek i Jana Žitňanská, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0154/2016);

—   Miguel Urbán Crespo, Javier Couso Permuy, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Younous Omarjee, Fabio De Masi, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Helmut Scholz, Stelios Kouloglou i Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi tzv. Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0156/2016);

—   Javier Nart, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Hilde Vautmans, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0157/2016);

—   Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Silvia Costa, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi tzv. Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0159/2016);

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Philippe Juvin, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia i Barbara Matera, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0161/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o sustavnom masovnom ubijanju vjerskih manjina koje provodi tzv. Islamska država 2016/2529(RSP) (B8-0162/2016).

Glasovanje: točka 8.10 zapisnika od 4.2.2016..


4. Sastav Parlamenta

Nadležna španjolska tijela obavijestila su Europski parlament o izboru Caroline Punset Bannel umjesto Juana Carlosa Giraute Vidala na mjesto zastupnika u Europskom parlamentu s učinkom od 3. veljače 2016.

Sukladno s člankom 3. stavkom 2. Poslovnika, dok se ne provjeri valjanost zastupničkog mandata ili donese odluka o mogućem sporu Carolina Punset Bannel sudjeluje na sjednicama Parlamenta i njegovih tijela sa svim pravima koja joj uz to pripadaju pod uvjetom da je prethodno izjavila da ne obnaša dužnost nespojivu s dužnošću zastupnice u Europskom parlamentu.


5. Otoci (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000013/2016) koje je postavio Iskra Mihaylova, u ime Odbora REGI, Komisiji: Otoci (2015/3014(RSP)) (B8-0106/2016)

Iskra Mihaylova obrazložio je pitanje.

Corina Crețu (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su: Salvatore Cicu, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Michela Giuffrida, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ruža Tomašić, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Dimitrios Papadimoulis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Rosa D'Amato, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Matteo Salvini, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Rosa Estaràs Ferragut, Demetris Papadakis, Nikolaos Chountis i Giovanni La Via.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ivana Maletić, Tonino Picula, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Miguel Viegas, Lefteris Christoforou, Juan Fernando López Aguilar, Andreas Schwab, Renato Soru, Mercedes Bresso i Maria Grapini.

Govorila je Corina Crețu.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

— Iskra Mihaylova, u ime Odbora REGI, o posebnoj situaciji otoka 2015/3014(RSP) (B8-0165/2016)

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: 4. veljače 2016.


6. Uloga lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000012/2016) koje je postavila Iskra Mihaylova, u ime Odbora REGI, Komisiji: Uloga lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima (2015/3013(RSP)) (B8-0105/2016)

Iskra Mihaylova obrazložila je pitanje.

Corina Crețu (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su: Lambert van Nistelrooij, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Mercedes Bresso, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Mirosław Piotrowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Dimitrios Papadimoulis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Rosa D'Amato, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Olaf Stuger, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Lambert van Nistelrooij i Bill Etheridge, Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, Joachim Zeller, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Louis-Joseph Manscour, Xabier Benito Ziluaga, Bill Etheridge, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Olaf Stuger, i Steeve Briois.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Andrey Novakov, Andrea Cozzolino i Ruža Tomašić.

PREDSJEDA: Adina-Ioana VĂLEAN
potpredsjednica

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jozo Radoš, Ivana Maletić, Nicola Caputo i Krzysztof Hetman.

Govorila je Corina Crețu.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

— Iskra Mihaylova, u ime Odbora REGI, o ulozi lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima 2015/3013(RSP) (B8-0171/2016)

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.8 zapisnika od 4.2.2016..


7. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 2.2.2016..)


7.1. Stanje ljudskih prava na Krimu, posebno kada je riječ o krimskim Tatarima

Prijedlozi rezolucija B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016,B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016, B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Elżbieta Fotyga, Pier Antonio Panzeri, Cristian Dan Preda, Tania González Peñas i Petras Auštrevičius predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Andrej Plenković, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Tibor Szanyi, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Mark Demesmaeker, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Kaja Kallas, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jaromír Štětina, Kati Piri, Charles Tannock i Eleftherios Synadinos.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil i Marek Jurek.

Govorio je Reinhard Bütikofer koji je dao osobnu izjavu nakon govora Cristiana Dana Prede.

Govorila je Corina Crețu (povjerenica Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.1 zapisnika od 4.2.2016..


7.2. Bahrein: slučaj Muhameda Ramadana

Prijedlozi rezolucija B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016,B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016, B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

Alyn Smith, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tomáš Zdechovský, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat i Marietje Schaake predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Ramona Nicole Mănescu, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Seán Kelly i Julie Ward.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Pavel Svoboda i Nicola Caputo.

Govorila je Corina Crețu (povjerenica Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.2 zapisnika od 4.2.2016..


7.3. Slučaj nestalih izdavača knjiga u Hong Kongu

Prijedlozi rezolucija B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016,B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016, B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

Reinhard Bütikofer, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tunne Kelam, Bas Belder, Lola Sánchez Caldentey i José Inácio Faria predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Bogdan Brunon Wenta, u ime Kluba zastupnika PPE-a, i Jo Leinen, u ime Kluba zastupnika S&D-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Marijana Petir, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, Stanislav Polčák i Pavel Svoboda.

Govorila je Corina Crețu (povjerenica Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.3 zapisnika od 4.2.2016..


PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

8. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


8.1. Stanje ljudskih prava na Krimu, posebno kada je riječ o krimskim Tatarima (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016 i B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0173/2016

(koji zamjenjujeB8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016 i B8-0190/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Davor Ivo Stier, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Anna Maria Corazza Bildt, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Kinga Gál, Claude Rolin, Roberta Metsola i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Arne Lietz, Jo Leinen, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Carlos Zorrinho i Neena Gill, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Geoffrey Van Orden, Zdzisław Krasnodębski, Monica Macovei, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Ian Duncan i Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Petras Auštrevičius, Pavel Telička, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Urmas Paet, Robert Rochefort, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Bodil Valero, Peter Eriksson, Tamás Meszerics, Bronis Ropė, Igor Šoltes i Davor Škrlec, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0043)

(Prijedlozi rezolucija B8-0183/2016 i B8-0188/2016 se ne razmatraju.)

Govorili su:

Andrej Plenković podnio je usmeni amandman na stavak 7., koji je usvojen.


8.2. Bahrein: slučaj Muhameda Ramadana (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016 i B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0174/2016

(koji zamjenjujeB8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0197/2016 i B8-0198/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tomáš Zdechovský, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Eva Paunova, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Joachim Zeller, Claude Rolin, Elisabetta Gardini i Roberta Metsola, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Jo Leinen, Arne Lietz, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Carlos Zorrinho, Neena Gill i Alessia Maria Mosca, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou i Tania González Peñas, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes, Heidi Hautala i Bodil Valero, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0044)

(Prijedlog rezolucije B8-0196/2016 se ne razmatra.)


8.3. Slučaj nestalih izdavača knjiga u Hong Kongu (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016 i B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0175/2016

(koji zamjenjujeB8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016 i B8-0193/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Milan Zver, Lara Comi, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia i Joachim Zeller, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Jo Leinen, Pier Antonio Panzeri, Knut Fleckenstein, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Zdzisław Krasnodębski, Beatrix von Storch, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Arne Gericke i Roberts Zīle, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   José Inácio Faria, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes i Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Eleonora Evi i Marco Valli, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0045)

(Prijedlog rezolucije B8-0191/2016 se ne razmatra.)


8.4. Izvješće o napretku Srbije za 2015. (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0166/2016 (2015/2892(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0046)


8.5. Proces europske integracije Kosova (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0167/2016 (2015/2893(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0047)

Govorili su:

Ulrike Lunacek, nakon što je priopćila da je Klub PPE-a povukao svoj amandman 8, pri čemu je odluku potvrdio Lars Adaktusson, podnijela je usmeni amandman na izvorni tekst stavka 6. Usmeni je amandman zadržan.


8.6. Stanje u Libiji (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016, B8-0178/2016, B8-0179/2016, B8-0180/2016 i B8-0181/2016 (2016/2537(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0146/2016

(koji zamjenjujeB8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016 i B8-0178/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Andrej Plenković, Mariya Gabriel, David McAllister, Tunne Kelam, Michael Gahler, Barbara Matera, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Kinga Gál, Adam Szejnfeld, Traian Ungureanu, Lorenzo Cesa, Dariusz Rosati, Lara Comi, Tokia Saïfi, Arnaud Danjean, Milan Zver i Andrey Kovatchev, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Victor Boştinaru, Ana Gomes, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Nicola Danti, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer i Nicola Caputo, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen i Renate Weber, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Barbara Lochbihler, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0048)

(Prijedlozi rezolucija B8-0179/2016, B8-0180/2016 i B8-0181/2016 se ne razmatraju.)


8.7. Otoci (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0165/2016 (2015/3014(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0049)


8.8. Uloga lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima (ESIF) (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0171/2016 (2015/3013(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0050)


8.9. Humanitarno stanje u Jemenu (glasovanje)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Humanitarno stanje u Jemenu (2016/2515(RSP))

Rasprava je održana 20 siječnja 2016 (točka 12 zapisnika od 20.1.2016.).

Prijedlozi rezolucija objavljeni su 4. veljače 2016 (točka 2 zapisnika od 4.2.2016.).

Prijedlozi rezolucija B8-0147/2016, B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 i B8-0160/2016 (2016/2515(RSP))

(Potrebna obična većina)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE B8-0147/2016 (koju je podnio Klub ECR-a)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0151/2016

(koji zamjenjujeB8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 i B8-0160/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál, Barbara Matera, Milan Zver i Marijana Petir, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Victor Boştinaru, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano i Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen i Renate Weber, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga i Estefanía Torres Martínez, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Alyn Smith, Bodil Valero i Barbara Lochbihler, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a;

—   Arne Gericke.

Govorili su:

Cristian Dan Preda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koji ja zatražio da se glasovanje odgodi do druge sjednice u veljači, Richard Howitt, koji je podržao taj zahtjev, i Alyn Smith, koji se izjasnio protiv njega.

Parlament je odobrio zahtjev elektroničkim je glasovanjem (__[A215779]__ za, __[A215780]__ protiv, __[A215781]__ uzdržanih).


8.10. Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država (glasovanje)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država (2016/2529(RSP))

Rasprava je održana 20 siječnja 2016 (točka 16 zapisnika od 20.1.2016.)

Prijedlozi rezolucija objavljeni su 4. veljače 2016 (točka 3 zapisnika od 4.2.2016.).

Prijedlozi rezolucija B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0156/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 i B8-0162/2016 (2016/2529(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0149/2016

(koji zamjenjujeB8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 i B8-0162/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Barbara Matera, Milan Zver, Marijana Petir, Anna Záborská, Philippe Juvin i Andrey Kovatchev, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Patrizia Toia, István Ujhelyi, Elena Valenciano i Nicola Caputo, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Javier Nart, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen i Renate Weber, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Bodil Valero, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0051)

(Prijedlog rezolucije B8-0156/2016 se ne razmatra.)


9. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Govorio je Jonathan Arnott o tijeku glasovanja (Predsjednik je dao pojašnjenja)

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće o napretku Srbije za 2015. (2015/2892(RSP)) (B8-0166/2016)
Jasenko Selimovic, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka

Proces europske integracije Kosova (2015/2893(RSP)) (B8-0167/2016)
Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka, Jasenko Selimovic, Stanislav Polčák

Stanje u Libiji (2016/2537(RSP)) (RC-B8-0146/2016)
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr

Otoci (2015/3014(RSP)) (B8-0106/2016)
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Marian Harkin

Uloga lokalnih i regionalnih tijela vlasti u europskim strukturnim i investicijskim fondovima (ESIF) (2015/3013(RSP)) (B8-0105/2016)
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Stanislav Polčák

Sustavno masovno ubijanje vjerskih manjina koje provodi takozvana Islamska država (2016/2529(RSP)) (RC-B8-0149/2016)
Branislav Škripek, György Hölvényi, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Anna Záborská


10. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:00, a nastavljena u 15:00.)

PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

11. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


12. Stajališta Vijeća u prvom čitanju

Predsjednik je na osnovi članka 64. stavka 1. objavio da je od Vijeća dobio sljedeća stajališta, kao i razloge zbog kojih ih je usvojilo, te stajalište Komisije o:

- Stajalište Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Agenciji Europske unije za željeznice i stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 881/2004 (10578/1/2015 - C8-0415/2015 - 2013/0014(COD) - 14524/1/2015 - COM(2016)0036)

upućeno nadležnom odboru: : TRAN

- Stajalište Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja direktive Europskog parlamenta i Vijeća o interoperabilnosti željezničkog sustava u Europskoj uniji (preinaka) (10579/1/2015 - C8-0416/2015 – 2013/0015(COD) - 14525/1/2015 - COM(2016)0035)

upućeno nadležnom odboru: : TRAN

- Stajalište Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja direktive Europskog parlamenta i Vijeća o sigurnosti željeznica (preinaka) (10580/1/2015 - C8-0417/2015 - 2013/0016(COD) - 14526/1/2015 - COM(2016)0033)

upućeno nadležnom odboru: : TRAN

Tromjesečni rok kojim Parlament raspolaže za usvajanje stajališta počinje teći sa sutrašnjim danom, 5. veljače 2016.


13. Željeznička infrastruktura i javne usluge u dunavskoj i jadranskoj makroregiji (rasprava)

Izjava Komisije: Željeznička infrastruktura i javne usluge u dunavskoj i jadranskoj makroregiji (2016/2922(RSP))

Corina Crețu (povjerenica Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Marian-Jean Marinescu, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Claudia Tapardel, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Gesine Meissner, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Michael Cramer, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Claudia Tapardel, Nathan Gill, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Jiří Pospíšil, Inés Ayala Sender, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, Ivan Jakovčić, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Igor Šoltes i Gesine Meissner, Davor Škrlec, Isabella Adinolfi, Andor Deli, Doru-Claudian Frunzulică, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Michael Cramer, Jozo Radoš, Tibor Szanyi i Andrejs Mamikins.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Danuta Jazłowiecka, Maria Grapini i Jasenko Selimovic.

Govorila je Corina Crețu.

Rasprava je zaključena.

PREDSJEDA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
potpredsjednica


14. Uvođenje kompatibilnih sustava za registraciju kućnih ljubimaca u državama članicama (rasprava)

Izjava Komisije: Uvođenje kompatibilnih sustava za registraciju kućnih ljubimaca u državama članicama (2016/2540(RSP))

Corina Crețu (povjerenica Komisije) dala je izjavu.

Govorili su: Renate Sommer, u ime Kluba zastupnika PPE-a, David Martin, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Janusz Wojciechowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Jasenko Selimovic, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji j također odgovorio na tri pitanja podizanjem plave kartice koja su postavili Renate Sommer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein i Jiří Pospíšil, Gabriele Zimmer, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Keith Taylor, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Julia Reid, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Arne Gericke, Anja Hazekamp, Sirpa Pietikäinen, Doru-Claudian Frunzulică i Jiří Pospíšil.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ivan Jakovčić, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein i Isabella Adinolfi.

Govorila je Corina Crețu.

Prijedlozi rezolucije koji se podnose u skladu s člankom 123. stavkom 2. Poslovnika objavit će se naknadno.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: sljedeća sjednica.


15. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) Vijeća i Komisije

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o homologaciji i nadzoru tržišta motornih vozila i njihovih prikolica te sustava, sastavnih dijelova i zasebnih tehničkih jedinica namijenjenih za takva vozila (COM(2016)0031 - C8-0015/2016 - 2016/0014(COD))
The President would consult the European Economic and Social Committee on this proposal, in accordance with Rule 137(1).

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

mišljenje :

ENVI, ITRE, TRAN

- List of candidates for the replacement of seven members of the European Food Safety Authority's Management Board, as approved by the Commission on 6 January 2016 (LIMITE) (05359/2016 - C8-0016/2016 – 2016/0802(NLE))
Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Prijedlog odluke Vijeća o uvođenju privremenih mjera u području međunarodne zaštite u korist Švedske u skladu s člankom9. Odluke Vijeća (EU) 2015/1523 i člankom9. Odluke Vijeća (EU) 2015/1601 o uvođenju privremenih mjera u području međunarodne zaštite u korist Italije i Grčke (COM(2015)0677 - C8-0017/2016 - 2015/0314(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Izmijenjeni prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o pristupu robe i usluga iz trećih zemalja unutarnjem tržištu javne nabave Unije i postupcima koji doprinose pregovorima o pristupu robe i usluga iz Unije tržištima javne nabave trećih zemalja (COM(2016)0034 - C8-0018/2016 - 2012/0060(COD))
U skladu s člankom 137. stavkom 1. i člankom 138. stavkom 1. Poslovnika predsjednik će se savjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odobrom.

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

DEVE, EMPL, ITRE, JURI, IMCO

- Selection of the Executive Director of the European Asylum Support Office (EASO) (N8-0012/2016 - C8-0019/2016 – 2016/0901(NLE)) Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o uporabi frekvencijskog pojasa 470-790MHz u Uniji (COM(2016)0043 - C8-0020/2016 - 2016/0027(COD))
U skladu s člankom 137. stavkom 1. Poslovnika predsjednik će se o prijedlogu savjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom. U skladu s člankom 307. Ugovora predsjednik će o tom prijedlogu savjetovati s Odborom regija.

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

CULT, IMCO, REGI

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o živi i stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 1102/2008 (COM(2016)0039 - C8-0021/2016 - 2016/0023(COD))
U skladu s člankom 137. stavkom 1. i člankom 138. stavkom 1. Poslovnika predsjednik će se savjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odobrom.

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

ITRE, JURI, INTA

2) zastupnika, prijedlozi rezolucija (članak 133. Poslovnika)

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o sudjelovanju Rusije u borbi protiv Da'esha u Siriji (B8-0001/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

mišljenje :

INTA

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o prijetnji koju snažan rast uvoza necertificiranog trajnog mlijeka predstavlja za talijanske proizvode (B8-0003/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o migracijskoj politici Europske unije (B8-0004/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dominique Bilde, Steeve Briois Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o postupnoj zabrani provođenja testova za otkrivanje raka na glodavcima (B8-0005/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o promicanju volonterskih udruga (B8-0006/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o prekoračenju ovlasti Europske komisije (B8-0007/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFCO

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Dominique Martin Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o pomoći za beskućnike u Europskoj uniji (B8-0008/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o izuzimanju upravljanja vodnim resursima iz pravila o unutarnjem tržištu (B8-0009/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o koncentraciji tiska (B8-0010/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o odustajanju od projekta europske baze podataka o putnicima u zračnom prometu (B8-0011/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

TRAN

- Marie-Christine Arnautu. Prijedlog rezolucije o položaju upućenih radnika (B8-0012/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zaštiti planinskih ekosustava (B8-0013/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o zabrani prodavanja izvedenica i podređenih obveznica na bankovnim šalterima (B8-0014/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o većoj europskoj koordinaciji u suprotstavljanju mogućim kemijskim i bakteriološkim napadima (B8-0015/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o važnosti distribucije voća i mlijeka u školama (B8-0016/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o kontrolama u vezi s krivotvorenjem prehrambenih proizvoda (B8-0017/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o tajnosti kojom su obavijeni pregovori o TTIP-u (B8-0018/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o stajalištu Turske o sirijskom pitanju (B8-0019/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o prijedlogu Ujedinjenih naroda da do 2050. u Europu uđe 50 milijuna migranata (B8-0020/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o ukidanja kvota za šećer (B8-0021/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o ekološkoj katastrofi u Brazilu i mogućim posljedicama za Europu (B8-0022/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o potpori akvakulturi u Venetu (B8-0023/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

PECH

mišljenje :

AGRI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o opasnosti od islamskih terorista u talijanskim i europskim zračnim lukama (B8-0024/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o ukidanju sankcija nametnutih Rusiji (B8-0025/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

mišljenje :

INTA

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o posljedicama ruskog embarga na izvoz dobara proizvedenih u regiji Veneto (B8-0026/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o zabrani proslave Božića u Bruneju (B8-0027/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

mišljenje :

INTA

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o osnivanju stalne radne skupine o dječjem siromaštvu (B8-0028/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o novim metodama liječenja djece (B8-0029/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o nužnosti donošenja odgovarajućih kompenzacijskih mjera u cilju smanjenja rizika u vezi s liberalizacijom prava sadnje (B8-0030/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o prisutnosti terorista u migracijskom toku (B8-0031/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o preporukama konferencije COP21 koje je usvojila Europska unija (B8-0032/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o novom području slobodne trgovine ASEAN-a (B8-0033/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o kritikama Europske komisije na račun nove poljske vlade (B8-0034/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFCO

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o važnosti prehrane prilagođene potrebama pojedinca (B8-0035/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o vezama multinacionalnih naftnih poduzeća i Europske komisije u okviru transatlantskih pregovora (B8-0036/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o recikliranju otpadne električne i elektroničke opreme (OEEO) (B8-0037/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o ulaganjima privatnog sektora u istraživanje i razvoj (B8-0038/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o zaštiti zdravlja i borbi protiv onečišćenja zraka (B8-0039/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o donošenju propisa Unije o privremenoj posudbi neizloženih umjetničkih djela (B8-0046/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Edouard Ferrand i Matteo Salvini. Prijedlog rezolucije o mogućim sankcijama Poljskoj (B8-0047/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFCO

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o nuklearnom pokusu Sjeverne Koreje (B8-0048/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Edouard Ferrand i Matteo Salvini. Prijedlog rezolucije o imigracijskoj politici Njemačke (B8-0049/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Edouard Ferrand i Matteo Salvini. Prijedlog rezolucije o sigurnosti europskih građana (B8-0070/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Franz Obermayr. Prijedlog rezolucije o boljoj podjeli razreda energetske učinkovitosti (B8-0071/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

- Edouard Ferrand Matteo Salvini. Prijedlog rezolucije o očuvanju sirijske baštine (B8-0072/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Edouard Ferrand i Matteo Salvini. Prijedlog rezolucije o dekapitaciji šeika al-Nimra (B8-0073/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Franz Obermayr. Prijedlog rezolucije o zaštiti europskih potrošača od genetski modificiranih ribljih vrsta, osobito lososa (B8-0074/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

INTA

- Franz Obermayr. Prijedlog rezolucije o zaštiti malih i srednjih poduzeća u sektoru proizvodnje u ribarstvu i akvakulturi (B8-0075/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

PECH

- Angel Dzhambazki. Prijedlog rezolucije o smaknuću vjerskog vođe Nimra al-Nimra (B8-0076/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o izradi europske strategije za potporu oboljelima od Alzheimerove bolesti (B8-1425/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o uzbuni oko crvenog mesa i mesnih prerađevina prouzročenoj objavom Svjetske zdravstvene organizacije (B8-1426/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

AGRI

- Morten Messerschmidt. Prijedlog rezolucije o uvođenju izdvojenih mišljenja na Sudu Europske unije (B8-1427/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

JURI

- Lorenzo Fontana, Jussi Halla-aho, Marek Jurek, Valdemar Tomaševski, Kazimierz Michał Ujazdowski, Beatrix von Storch Branislav Škripek. Prijedlog rezolucije o potrebi za posebnom pomoći za kršćanske izbjeglice (B8-1428/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Stefan Eck Anja Hazekamp. Prijedlog rezolucije o obveznoj uporabi odobrenih alternativa u ispitivanjima na životinjama (B8-1429/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o Svjetskom danu borbe protiv korupcije (B8-1430/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o riziku od poplava (B8-1431/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o lokalnim inicijativama za klimu (B8-1432/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o depresiji (B8-1433/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o šteti za proizvode s oznakom Made in Italy nastaloj zbog nerazmjerna porasta uvoza maslinova ulja iz Tunisa (B8-1434/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

AGRI

- Marie-Christine Arnautu. Prijedlog rezolucije o odnosima s Turskom (B8-1435/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o određenim organizacijskim aspektima radnog vremena u zdravstvu i bolnicama (B8-1436/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

mišljenje :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o srčanoj ishemiji (B8-1437/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o promicanju internetske kupovine (B8-1438/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o sljepoći i oftalmološkim bolestima (B8-1439/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o alergijama na hranu (B8-1440/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o poticajima za javnu mobilnost u cilju borbe protiv zagađenosti smogom u europskim gradovima (B8-1441/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o programu inicijativa za borbu protiv hipovitaminoze D kod europske djece (B8-1442/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o svjetskom Danu ljudskih prava (B8-1443/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o psorijatičnom artritisu (B8-1444/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o smrtnim slučajevima prouzročenim azbestom u Italiji (B8-1445/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

EMPL

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o potrebi da EU hitno zauzme stajalište prema Turskoj slijedom turskoga obaranja ruskoga lovca 24. studenoga 2015. (B8-1446/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o kontrolnim mjerama kojima bi se zaustavilo stavljanje na tržište kineske riže koja sadržava plastiku i ozbiljno šteti zdravlju europskih građana (B8-1447/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

ENVI


16. Odluke o određenim dokumentima

Upućivanje na odbore

Odbor JURI (članak 40. Poslovnika)

- Uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EZ) br. 692/2008 s obzirom na emisije iz lakih osobnih i gospodarskih vozila (Euro 6) (D042120/03 - 2015/2988(RPS))
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: IMCO, JURI (članak 40. Poslovnika)

Odbor CULT

- Uspostava Programa potpore strukturnim reformama za razdoblje od 2017. do 2020. (COM(2015)0701 - C8-0373/2015 - 2015/0263(COD))
upućeno nadležnom odboru: : REGI
mišljenje: CULT, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, ECON, LIBE


17. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 2. Poslovnika zapisnik s ove dnevne sjednice dat će se na usvajanje Parlamentu na početku iduće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.


18. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se 24. i 25. veljače 2016.


19. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Dnevna sjednica zatvorena je u 16:45.

Klaus Welle

Martin Schulz

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comodini Cachia, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Matias, Mato, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morin-Chartier, Mosca, Mureşan, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Niebler, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Giménez Barbat, Konečná, Le Pen Jean-Marie, McGuinness, Melior, Michels, Vallina, Verheyen

Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti