Indiċi 
Minuti
PDF 304kWORD 305k
Il-Ħamis, 4 ta' Frar 2016 - Strasburgu
1.Ftuħ tas-seduta
 2.Sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 3.Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 4.Kompożizzjoni tal-Parlament
 5.Kundizzjoni ta' insularità (dibattitu)
 6.Ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) (dibattitu)
 7.Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)
  7.1.Is-sitwazzjoni tad-drittijiet tal-bniedem fil-Krimea, b'mod partikolari tat-Tartari tal-Krimea
  7.2.Bahrain: il-każ ta' Mohammed Ramadan
  7.3.Il-każ tal-pubblikaturi tal-kotba neqsin f'Hong Kong
 8.Ħin tal-votazzjonijiet
  8.1.Is-sitwazzjoni tad-drittijiet tal-bniedem fil-Krimea, b'mod partikolari tat-Tartari tal-Krimea (votazzjoni)
  8.2.Bahrain: il-każ ta' Mohammed Ramadan (votazzjoni)
  8.3.Il-każ tal-pubblikaturi tal-kotba neqsin f'Hong Kong (votazzjoni)
  8.4.Rapport ta' Progress 2015 dwar is-Serbja (votazzjoni)
  8.5.Proċess ta' integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (votazzjoni)
  8.6.Sitwazzjoni fil-Libja (votazzjoni)
  8.7.Kundizzjoni ta' insularità (votazzjoni)
  8.8.Ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) (votazzjoni)
  8.9.Sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen (votazzjoni)
  8.10.Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (votazzjoni)
 9.Spjegazzjonijiet tal-vot
 10.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 11.Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
 12.Pożizzjonijiet tal-Kunsill fl-ewwel qari
 13.Il-ferroviji u s-servizzi pubbliċi fil-makroreġjuni tad-Danubju u tal-Adrijatiku (dibattitu)
 14.L-introduzzjoni ta' sistemi kompatibbli għar-reġistrazzjoni ta' annimali domestiċi fl-Istati Membri kollha (dibattitu)
 15.Dokumenti mressqa
 16.Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
 17.Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
 18.Kalendarju tas-seduti li jmiss
 19.Interruzzjoni tas-sessjoni
 REĠISTRU TAL-ATTENDENZA


PRESIDENZA: Antonio TAJANI
Viċi President

1. Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.00.


2. Sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen (2016/2515(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 20 ta' Jannar 2016 (punt 12 tal-Minuti ta' 20.1.2016).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jana Žitňanská u Branislav Škripek f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0147/2016);

—   Javier Couso Permuy, Sabine Lösing, Ángela Vallina, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Paloma López Bermejo, Marie Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga u Estefanía Torres Martínez f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0151/2016);

—   Alyn Smith, Bodil Valero, Igor Šoltes u Barbara Lochbihler f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0152/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen u Hilde Vautmans f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0153/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer u Carlos Zorrinho f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0155/2016);

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál u Barbara Matera f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0158/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen 2016/2515(RSP) (B8-0160/2016).

Votazzjoni: punt 8.9 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


3. Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (2016/2529(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 20 ta' Jannar 2016 (punt 16 tal-Minuti ta' 20.1.2016).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Bodil Valero, Alyn Smith, Bronis Ropė u Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta’ minoranzi reliġjużi mill-ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0149/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Marek Jurek, Raffaele Fitto, Peter van Dalen, Kosma Złotowski, Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Wiśniewska, Andrew Lewer, Beatrix von Storch, Zbigniew Kuźmiuk, Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope, Stanisław Ożóg, Mirosław Piotrowski, Bolesław G. Piecha, Czesław Hoc, Branislav Škripek u Jana Žitňanská f'isem il-Grupp ECR, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta' monoranzi reliġjużi mill-ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0154/2016);

—   Miguel Urbán Crespo, Javier Couso Permuy, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Younous Omarjee, Fabio De Masi, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Helmut Scholz, Stelios Kouloglou u Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0156/2016);

—   Javier Nart, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen u Hilde Vautmans f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta’ minoranzi reliġjużi minn ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0157/2016);

—   Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Silvia Costa, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward u Carlos Zorrinho f'isem il-Grupp S&D, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0159/2016);

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Philippe Juvin, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia u Barbara Matera f'isem il-Grupp PPE, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0161/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar il-qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS 2016/2529(RSP) (B8-0162/2016).

Votazzjoni: punt 8.10 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


4. Kompożizzjoni tal-Parlament

L-awtoritajiet kompetenti Spanjoli kkomunikaw l-elezzjoni fil-Parlament Ewropew ta' Carolina Punset Bannel minflok Juan Carlos Girauta Vidal bħala Membru tal-Parlament, li tiddekorri mid-data 3 ta' Frar 2016.

Bi qbil mal-Artikolu 3(2) tar-Regoli ta' Proċedura, sakemm il-kredenzjali tagħha jkunu vverifikati jew tkun ingħatat deċiżjoni fuq kwalunkwe kontestazzjoni, Carolina Punset Bannel tieħu postha fil-Parlament u fil-korpi tiegħu u tgawdi mid-drittijiet kollha marbuta ma' din il-kariga, bil-kundizzjoni li qabel tkun għamlet id-dikjarazzjoni li ma għandha ebda kariga inkompatibbli ma' dik ta' Membru tal-Parlament Ewropew.


5. Kundizzjoni ta' insularità (dibattitu)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000013/2016) imressqa minn Iskra Mihaylova, f'isem il-Kumitat REGI, lill-Kummissjoni: Il-kundizzjoni tal-insularità (2015/3014(RSP)) (B8-0106/2016)

Iskra Mihaylova daħlet aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.

Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni) wieġbet il-mistoqsija.

Interventi ta': Salvatore Cicu f'isem il-Grupp PPE, Michela Giuffrida f'isem il-Grupp S&D, Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR, Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, Dimitrios Papadimoulis f'isem il-Grupp GUE/NGL, Rosa D'Amato f'isem il-Grupp EFDD, Matteo Salvini f'isem il-Grupp ENF, Rosa Estaràs Ferragut, Demetris Papadakis, Nikolaos Chountis u Giovanni La Via.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ivana Maletić, Tonino Picula, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Miguel Viegas, Lefteris Christoforou, Juan Fernando López Aguilar, Andreas Schwab, Renato Soru, Mercedes Bresso u Maria Grapini.

Intervent ta': Corina Crețu.

Mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:

— Iskra Mihaylova, f'isem il-Kumitat REGI, dwar is-sitwazzjoni speċjali tal-gżejjer 2015/3014(RSP) (B8-0165/2016)

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.7 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


6. Ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) (dibattitu)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000012/2016) imressqa minn Iskra Mihaylova, f'isem il-Kumitat REGI, lill-Kummissjoni: Ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) (2015/3013(RSP)) (B8-0105/2016)

Iskra Mihaylova daħlet aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.

Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni) wieġbet il-mistoqsija.

Interventi ta': Lambert van Nistelrooij f'isem il-Grupp PPE, Mercedes Bresso f'isem il-Grupp S&D, Mirosław Piotrowski f'isem il-Grupp ECR, Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, Dimitrios Papadimoulis f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bronis Ropė f'isem il-Grupp Verts/ALE, Rosa D'Amato f'isem il-Grupp EFDD, Olaf Stuger f'isem il-Grupp ENF, li wieġeb ukoll żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta' Lambert van Nistelrooij u Bill Etheridge, Lampros Fountoulis Membru mhux affiljat, Joachim Zeller, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Louis-Joseph Manscour, Xabier Benito Ziluaga, Bill Etheridge, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Olaf Stuger, u Steeve Briois.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Andrey Novakov, Andrea Cozzolino u Ruža Tomašić.

PRESIDENZA: Adina-Ioana VĂLEAN
Viċi President

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jozo Radoš, Ivana Maletić, Nicola Caputo u Krzysztof Hetman.

Intervent ta': Corina Crețu.

Mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:

— Iskra Mihaylova, f'isem il-Kumitat REGI, dwar ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) 2015/3013(RSP) (B8-0171/2016)

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.8 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


7. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)

(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 2 tal-Minuti ta' 2.2.2016.)


7.1. Is-sitwazzjoni tad-drittijiet tal-bniedem fil-Krimea, b'mod partikolari tat-Tartari tal-Krimea

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016,B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016, B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Elżbieta Fotyga, Pier Antonio Panzeri, Cristian Dan Preda, Tania González Peñas u Petras Auštrevičius ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Andrej Plenković f'isem il-Grupp PPE, Tibor Szanyi f'isem il-Grupp S&D, Mark Demesmaeker f'isem il-Grupp ECR, Kaja Kallas f'isem il-Grupp ALDE, Jaromír Štětina, Kati Piri, Charles Tannock u Eleftherios Synadinos.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jiří Pospíšil u Marek Jurek.

Intervent ta': Reinhard Bütikofer biex jagħmel stqarrija personali b'segwitu għall-intervent ta' Cristian Dan Preda.

Intervent ta': Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.1 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


7.2. Bahrain: il-każ ta' Mohammed Ramadan

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016,B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016, B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

Alyn Smith, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tomáš Zdechovský, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat u Marietje Schaake ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Ramona Nicole Mănescu f'isem il-Grupp PPE, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, Seán Kelly u Julie Ward.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Pavel Svoboda u Nicola Caputo.

Intervent ta': Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.2 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


7.3. Il-każ tal-pubblikaturi tal-kotba neqsin f'Hong Kong

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016,B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016, B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

Reinhard Bütikofer, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tunne Kelam, Bas Belder, Lola Sánchez Caldentey u José Inácio Faria ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Bogdan Brunon Wenta f'isem il-Grupp PPE, u Jo Leinen f'isem il-Grupp S&D.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Marijana Petir, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, Stanislav Polčák u Pavel Svoboda.

Intervent ta': Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.3 tal-Minuti ta' 4.2.2016.


PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President

8. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.


8.1. Is-sitwazzjoni tad-drittijiet tal-bniedem fil-Krimea, b'mod partikolari tat-Tartari tal-Krimea (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016 u B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0173/2016

(flok B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016 u B8-0190/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Davor Ivo Stier, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Anna Maria Corazza Bildt, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Kinga Gál, Claude Rolin, Roberta Metsola u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE;

—   Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Arne Lietz, Jo Leinen, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Carlos Zorrinho u Neena Gill, f'isem il-Grupp S&D;

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Geoffrey Van Orden, Zdzisław Krasnodębski, Monica Macovei, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Ian Duncan u Arne Gericke, f'isem il-Grupp ECR;

—   Petras Auštrevičius, Pavel Telička, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Urmas Paet, Robert Rochefort, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Bodil Valero, Peter Eriksson, Tamás Meszerics, Bronis Ropė, Igor Šoltes u Davor Škrlec, f'isem il-Grupp Verts/ALE.

Adozzjoni (P8_TA(2016)0043)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0183/2016 u B8-0188/2016 iddekadew.)

Interventi

Andrej Plenković ressaq emenda orali għall-paragrafu 7. L-emenda orali ġiet aċċettata.


8.2. Bahrain: il-każ ta' Mohammed Ramadan (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016 u B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0174/2016

(flok B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0197/2016 u B8-0198/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tomáš Zdechovský, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Eva Paunova, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Joachim Zeller, Claude Rolin, Elisabetta Gardini u Roberta Metsola, f'isem il-Grupp PPE;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Jo Leinen, Arne Lietz, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Carlos Zorrinho, Neena Gill u Alessia Maria Mosca, f'isem il-Grupp S&D;

—   Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou u Tania González Peñas, f'isem il-Grupp GUE/NGL;

—   Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes, Heidi Hautala u Bodil Valero, f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo, f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2016)0044)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0196/2016 iddekadiet.)


8.3. Il-każ tal-pubblikaturi tal-kotba neqsin f'Hong Kong (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016 u B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0175/2016

(flok B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016 u B8-0193/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Milan Zver, Lara Comi, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia u Joachim Zeller, f'isem il-Grupp PPE;

—   Jo Leinen, Pier Antonio Panzeri, Knut Fleckenstein, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Zdzisław Krasnodębski, Beatrix von Storch, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Arne Gericke u Roberts Zīle, f'isem il-Grupp ECR;

—   José Inácio Faria, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes u Heidi Hautala, f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Eleonora Evi u Marco Valli, f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2016)0045)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0191/2016 iddekadiet.)


8.4. Rapport ta' Progress 2015 dwar is-Serbja (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0166/2016 (2015/2892(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2016)0046)


8.5. Proċess ta' integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0167/2016 (2015/2893(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2016)0047)

Interventi

Ulrike Lunacek, wara li ħabbret li l-Grupp PPE rtira l-emenda 8 tiegħu, deċiżjoni li ġiet ikkonfermata minn Lars Adaktusson, ippreżentat emenda orali għat-test oriġinali tal-paragrafu 6. L-emenda orali ġiet aċċettata.


8.6. Sitwazzjoni fil-Libja (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016, B8-0178/2016, B8-0179/2016, B8-0180/2016 u B8-0181/2016 (2016/2537(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0146/2016

(flok B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016 u B8-0178/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Andrej Plenković, Mariya Gabriel, David McAllister, Tunne Kelam, Michael Gahler, Barbara Matera, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Kinga Gál, Adam Szejnfeld, Traian Ungureanu, Lorenzo Cesa, Dariusz Rosati, Lara Comi, Tokia Saïfi, Arnaud Danjean, Milan Zver u Andrey Kovatchev, f'isem il-Grupp PPE;

—   Victor Boştinaru, Ana Gomes, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Nicola Danti, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer u Nicola Caputo, f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba u Beatrix von Storch, f'isem il-Grupp ECR;

—   Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen u Renate Weber, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Barbara Lochbihler, f'isem il-Grupp Verts/ALE.

Adozzjoni (P8_TA(2016)0048)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0179/2016, B8-0180/2016 u B8-0181/2016 iddekadew.)


8.7. Kundizzjoni ta' insularità (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0165/2016 (2015/3014(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2016)0049)


8.8. Ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0171/2016 (2015/3013(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 8)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2016)0050)


8.9. Sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen (votazzjoni)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni umanitarja fil-Jemen (2016/2515(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 20 ta' Jannar 2016 (punt 12 tal-Minuti ta' 20.1.2016).

Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 4 ta' Frar 2016 (punt 2 tal-Minuti ta' 4.2.2016).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0147/2016, B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 u B8-0160/2016 (2016/2515(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI B8-0147/2016 (imressqa mill-Grupp ECR)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0151/2016

(flok B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 u B8-0160/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál, Barbara Matera, Milan Zver u Marijana Petir, f'isem il-Grupp PPE;

—   Victor Boştinaru, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano u Josef Weidenholzer, f'isem il-Grupp S&D;

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen u Renate Weber, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga u Estefanía Torres Martínez, f'isem il-Grupp GUE/NGL;

—   Alyn Smith, Bodil Valero u Barbara Lochbihler, f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao u Rolandas Paksas, f'isem il-Grupp EFDD;

—   Arne Gericke.

Interventi

Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, biex jitlob li l-votazzjoni tiġi posposta għas-sessjoni parzjali ta' Frar II, Richard Howitt, biex jappoġġa t-talba, u Alyn Smith, kontra t-talba.

B'VE (391 favur, 226 kontra, 13 astensjoni), il-Parlament approva t-talba.


8.10. Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (votazzjoni)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (2016/2529(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 20 ta' Jannar 2016 (punt 16 tal-Minuti ta' 20.1.2016)

Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 4 ta' Frar 2016 (punt 3 tal-Minuti ta' 4.2.2016).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0156/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 u B8-0162/2016 (2016/2529(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 9)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0149/2016

(flok B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 u B8-0162/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Barbara Matera, Milan Zver, Marijana Petir, Anna Záborská, Philippe Juvin u Andrey Kovatchev, f'isem il-Grupp PPE;

—   Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Patrizia Toia, István Ujhelyi, Elena Valenciano u Nicola Caputo, f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba u Beatrix von Storch, f'isem il-Grupp ECR;

—   Javier Nart, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen u Renate Weber, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Bodil Valero, f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao u Isabella Adinolfi, f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2016)0051)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0156/2016 iddekadiet.)


9. Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.

Intervent ta': Jonathan Arnott dwar l-iżvolġiment tal-votazzjoni (il-President ta spjegazzjonijiet)

Spjegazzjonijiet orali tal-vot:

Rapport ta' Progress 2015 dwar is-Serbja (2015/2892(RSP)) - B8-0166/2016
Jasenko Selimovic, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka

Proċess ta' integrazzjoni Ewropea tal-Kosovo (2015/2893(RSP)) - B8-0167/2016
Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka, Jasenko Selimovic, Stanislav Polčák

Sitwazzjoni fil-Libja (2016/2537(RSP)) - RC-B8-0146/2016
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr

Kundizzjoni ta' insularità (2015/3014(RSP)) - B8-0106/2016
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Marian Harkin

Ir-rwol tal-awtoritajiet lokali u reġjonali fil-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (FSIE) (2015/3013(RSP)) - B8-0105/2016
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Stanislav Polčák

Qtil tal-massa sistematiku ta' minoranzi reliġjużi mill-ISIS (2016/2529(RSP)) - RC-B8-0149/2016
Branislav Škripek, György Hölvényi, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Anna Záborská


10. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.


(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.00. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)

PRESIDENZA: Ioan Mircea PAŞCU
Viċi President

11. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti

Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.


12. Pożizzjonijiet tal-Kunsill fl-ewwel qari

Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 64(1) tar-Regoli ta' Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjonijiet li ġejjin, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottahom, kif ukoll il-pożizzjoni tal-Kummissjoni dwar:

- Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb li jiġi adottat regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-Aġenzija tal-Unjoni Ewropea għall-Ferroviji u li jħassar ir-Regolament (KE) Nru 881/2004 (10578/1/2015 - C8-0415/2015 - 2013/0014(COD)) - 14524/1/2015 - COM(2016)0036)

irriferut responsabbli: TRAN

- Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb li tiġi adottata direttiva tal Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-interoperabbiltà tas-sistema ferrovjarja fl-Unjoni Ewropea (riformulazzjoni) (10579/1/2015 - C8-0416/2015 - 2013/0015(COD)) - 14525/1/2015 - COM(2016)0035)

irriferut responsabbli: TRAN

- Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb li tiġi adottata direttiva tal Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar is-sikurezza ferrovjarja (riformulazzjoni) (10580/1/2015 - C8-0417/2015 - 2013/0016(COD) - 14526/1/2015 - COM(2016)0033)

irriferut responsabbli: TRAN

Il-perjodu ta' tliet xhur għad-dispożizzjoni tal-Parlament sabiex jadotta l-pożizzjoni tiegħu jiddekorri għalhekk minn għada, 5 ta' Frar 2016.


13. Il-ferroviji u s-servizzi pubbliċi fil-makroreġjuni tad-Danubju u tal-Adrijatiku (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Il-ferroviji u s-servizzi pubbliċi fil-makroreġjuni tad-Danubju u tal-Adrijatiku (2016/2922(RSP))

Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni) għamlet id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Marian-Jean Marinescu f'isem il-Grupp PPE, Claudia Tapardel f'isem il-Grupp S&D, Gesine Meissner f'isem il-Grupp ALDE, Michael Cramer f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Claudia Tapardel, Nathan Gill f'isem il-Grupp EFDD, Jiří Pospíšil, Inés Ayala Sender, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' David Coburn, Ivan Jakovčić, li wieġeb ukoll żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta' Igor Šoltes u Gesine Meissner, Davor Škrlec, Isabella Adinolfi, Andor Deli, Doru-Claudian Frunzulică, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Michael Cramer, Jozo Radoš, Tibor Szanyi u Andrejs Mamikins.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Danuta Jazłowiecka, Maria Grapini u Jasenko Selimovic.

Intervent ta': Corina Crețu.

Id-dibattitu ngħalaq.

PRESIDENZA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
Viċi President


14. L-introduzzjoni ta' sistemi kompatibbli għar-reġistrazzjoni ta' annimali domestiċi fl-Istati Membri kollha (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: L-introduzzjoni ta' sistemi kompatibbli għar-reġistrazzjoni ta' annimali domestiċi fl-Istati Membri kollha (2016/2540(RSP))

Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Renate Sommer f'isem il-Grupp PPE, David Martin f'isem il-Grupp S&D, Janusz Wojciechowski f'isem il-Grupp ECR, Jasenko Selimovic f'isem il-Grupp ALDE, li wieġeb ukoll għal tliet mistoqsijiet "karta blu" ta' Renate Sommer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein u Jiří Pospíšil, Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, Keith Taylor f'isem il-Grupp Verts/ALE, Julia Reid f'isem il-Grupp EFDD, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Arne Gericke, Anja Hazekamp, Sirpa Pietikäinen, Doru-Claudian Frunzulică u Jiří Pospíšil.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ivan Jakovčić, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein u Isabella Adinolfi.

Intervent ta': Corina Crețu.

Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni li għandhom jitressqu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura se jitħabbru aktar tard.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: is-sessjoni parzjali li jmiss.


15. Dokumenti mressqa

Tressqu d-dokumenti segwenti:

1) mill-Kunsill u mill-Kummissjoni

- Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-approvazzjoni u s-sorveljanza tas-suq ta’ vetturi bil-mutur u l-karrijiet tagħhom, u ta’ sistemi, komponenti u unitajiet tekniċi separati maħsuba għal tali vetturi (COM(2016)0031 - C8-0015/2016 - 2016/0014(COD))
F'konformità mal-Artikolu 137(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President informa li se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew dwar din il-proposta.

irriferut

responsabbli :

IMCO

opinjoni :

ENVI, ITRE, TRAN

- List of candidates for the replacement of seven members of the European Food Safety Authority's Management Board, as approved by the Commission on 6 January 2016 (LIMITE) (05359/2016 - C8-0016/2016-2016/0802(NLE))
(Dan it-titolu m'huwiex disponibbli fil-lingwi kollha bhalissa)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill li tistabbilixxi miżuri proviżorji fil-qasam tal-protezzjoni internazzjonali għall-benefiċċju tal-Iżvezja f’konformità mal-Artikolu 9 tad-Deċiżjoni tal-Kunsill (UE) 2015/1523 u mal-Artikolu 9 tad-Deċiżjoni tal-Kunsill (UE) 2015/1601 li jistabbilixxu miżuri proviżorji fil-qasam tal-protezzjoni internazzjonali għall-benefiċċju tal-Italja u tal-Greċja (COM(2015)0677 - C8-0017/2016 - 2015/0314(NLE))

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Proposta emendata għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-aċċess ta' prodotti u servizzi ta' pajjiżi terzi għas-suq intern tal-akkwist pubbliku tal-Unjoni u l-proċeduri li jappoġġjaw in-negozjati marbuta mal-aċċess tal-prodotti u s-servizzi tal-Unjoni għas-swieq tal-akkwist pubbliku ta' pajjiżi terzi (COM(2016)0034 - C8-0018/2016 - 2012/0060(COD))
F'konformità mal-Artikoli 137(1) u 138(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President informa li se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew u lill-Kumitat tar-Reġjuni dwar din il-proposta.

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

DEVE, EMPL, ITRE, JURI, IMCO

- Selection of the Executive Director of the European Asylum Support Office (EASO) (N8-0012/2016 - C8-0019/2016 – 2016/0901(NLE))
(Dan it-titolu m'huwiex disponibbli fil-lingwi kollha bhalissa)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Proposta għal deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-użu tal-banda ta’ frekwenzi 470-790MHz fl-Unjoni (COM(2016)0043 - C8-0020/2016 - 2016/0027(COD))
F'konformità mal-Artikolu 137(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President informa li se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew dwar din il-proposta.

irriferut

responsabbli :

ITRE

opinjoni :

CULT, IMCO, REGI

- Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-merkurju, u li jirrevoka r-Regolament (KE) Nru 1102/2008 (COM(2016)0039 - C8-0021/2016 - 2016/0023(COD))
F'konformità mal-Artikoli 137(1) u 138(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President informa li se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew u lill-Kumitat tar-Reġjuni dwar din il-proposta.
F'konformità mal-Artikolu 307 tat-Trattat, il-President informa li se jikkonsulta lill-Kumitat tar-Reġjuni dwar din il-proposta.

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

ITRE, JURI, INTA

2) mill-Membri, mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-impenn tar-Russja fil-ġlieda kontra l-ISIS fis-Sirja (B8-0001/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

opinjoni :

INTA

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riskji li jirriżultaw minn żieda kbira fl-importazzjoni ta' ħalib li jżomm fit-tul bla ċertifikazzjoni b'detriment għall-"made in Italy" (B8-0003/2016)

irriferut

responsabbli :

AGRI

- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-politika tal-Unjoni Ewropea dwar il-migrazzjoni (B8-0004/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Dominique Bilde, Steeve Briois u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni fuq il-projbizzjoni gradwali tat-testijiet tal-kanċer fuq ir-rodituri (B8-0005/2016)

irriferut

responsabbli :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-promozzjoni ta' xogħol volontarju (B8-0006/2016)

irriferut

responsabbli :

CULT

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-qbiż tal-limiti tas-setgħat tal-Kummissjoni Ewropea (B8-0007/2016)

irriferut

responsabbli :

AFCO

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Dominique Martin u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għajnuna għall-persuni mingħajr dar fl-Unjoni Ewropea (B8-0008/2016)

irriferut

responsabbli :

EMPL

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-esklużjoni tal-ġestjoni tar-riżorsi tal-ilma mir-regoli tas-suq intern (B8-0009/2016)

irriferut

responsabbli :

IMCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-konċentrazzjoni tal-istampa (B8-0010/2016)

irriferut

responsabbli :

CULT

- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-abbandun tal-pjan ta' reġistru Ewropew tal-passiġġieri tal-ajru (B8-0011/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

opinjoni :

TRAN

- Marie-Christine Arnautu. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-istatus tal-ħaddiema kkollokati (B8-0012/2016)

irriferut

responsabbli :

EMPL

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tal-ekosistemi tal-muntanji (B8-0013/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-projbizzjoni tal-bejħ ta' derivattivi u bonds subordinati mill-banek għall-konsumatur (B8-0014/2016)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar koordinazzjoni Ewropea msaħħa fir-reazzjoni kontra attakki kimiċi u batterjoloġiċi potenzjali (B8-0015/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-importanza tat-tqassim ta' frott u ħalib fl-iskejjel (B8-0016/2016)

irriferut

responsabbli :

AGRI

opinjoni :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kontrolli fir-rigward tal-falsifikazzjoni alimentari (B8-0017/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-segretezza tan-negozjati dwar it-TTIP (B8-0018/2016)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-pożizzjonijiet tat-Turkija fir-rigward tal-kwistjoni Sirjana (B8-0019/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-proposta tan-Nazzjonijiet Uniti biex jiddaħħlu fl-Ewropa 50 miljun migrant minn issa sal-2050 (B8-0020/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

opinjoni :

AFET

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tmiem tal-kwoti taz-zokkor (B8-0021/2016)

irriferut

responsabbli :

AGRI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-diżastru ambjentali fil-Brażil u r-riperkussjonijiet possibbli fl-Ewropa (B8-0022/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-appoġġ għall-akkwakultura tal-Veneto (B8-0023/2016)

irriferut

responsabbli :

PECH

opinjoni :

AGRI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-periklu ta' terroristi Iżlamiċi fl-ajruporti Taljani u Ewropej (B8-0024/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tmiem tal-miżuri tas-sanzjonijiet imposti kontra r-Russja (B8-0025/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

opinjoni :

INTA

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-impatt tal-embargo Russu fuq l-esportazzjonijiet ta' oġġetti prodotti fil-Veneto (B8-0026/2016)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-projbizzjoni li jiġi ċċelebrat il-Milied fir-Renju tal-Brunei Darussalam (B8-0027/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

opinjoni :

INTA

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' grupp ta' ħidma permanenti dwar il-faqar fost it-tfal (B8-0028/2016)

irriferut

responsabbli :

EMPL

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar metodi ġodda ta' kura tat-tfal (B8-0029/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħtieġa li jiġu adottati miżuri kumpensatorji adegwati mmirati li jnaqqsu r-riskji marbuta mal-liberalizzazzjoni tad-drittijiet ta’ taħwil (B8-0030/2016)

irriferut

responsabbli :

AGRI

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-preżenza ta' terroristi qalb il-flussi migratorji (B8-0031/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

opinjoni :

AFET

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-rakkomandazzjonijiet tal-COP21 adottati mill-Unjoni Ewropea (B8-0032/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar iż-żona ġdida ta' kummerċ ħieles tal-ASEAN (B8-0033/2016)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-osservazzjonijiet tal-Kummissjoni Ewropea fir-rigward tal-gvern il-ġdid Pollakk (B8-0034/2016)

irriferut

responsabbli :

AFCO

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-importanza ta' dieta personalizzata (B8-0035/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-rabtiet bejn il-kumpaniji multinazzjonali taż-żejt u l-Kummissjoni Ewropea fil-qafas tan-negozjati trans-Atlantiċi (B8-0036/2016)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riċiklaġġ ta' skart ta' tagħmir elettriku u elettroniku (WEEE) (B8-0037/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-investiment fis-settur privat fil-qasam tar-riċerka u l-iżvilupp (B8-0038/2016)

irriferut

responsabbli :

ITRE

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tas-saħħa u l-ġlieda kontra t-tniġġis tal-arja (B8-0039/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-introduzzjoni ta' leġiżlazzjoni tal-UE rigward is-self temporanju ta' opri tal-arti mhux għall-wiri (B8-0046/2016)

irriferut

responsabbli :

CULT

- Edouard Ferrand u Matteo Salvini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar sanzjonijiet possibbli kontra l-Polonja (B8-0047/2016)

irriferut

responsabbli :

AFCO

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-prova nukleari tal-Korea ta' Fuq (B8-0048/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Edouard Ferrand u Matteo Salvini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għażla immigrazzjonista tal-Ġermanja (B8-0049/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Edouard Ferrand u Matteo Salvini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-sigurtà taċ-ċittadini Ewropej (B8-0070/2016)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Franz Obermayr. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar klassifikazzjoni aħjar ta' klassijiet tal-effiċjenza enerġetika (B8-0071/2016)

irriferut

responsabbli :

ITRE

- Edouard Ferrand u Matteo Salvini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tal-wirt Sirjan (B8-0072/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Edouard Ferrand u Matteo Salvini, f'isem il-Grupp ENF. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-dekapitazzjoni ta’ Sheikh al-Nimr (B8-0073/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Franz Obermayr. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tal-konsumatur Ewropew mill-ħut ġenetikament modifikat, speċjalment is-salamun (B8-0074/2016)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

INTA

- Franz Obermayr. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tal-intrapriżi żgħar u ta' daqs medju fil-qasam tas-sajd u l-akkwakultura (B8-0075/2016)

irriferut

responsabbli :

PECH

- Angel Dzhambazki. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-eżekuzzjoni tal-mexxej reliġjuż Nimr al-Nimr (B8-0076/2016)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta’ strateġija Ewropea biex jingħata appoġġ lill-persuni li jbatu mill-marda ta' Alzheimer (B8-1425/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-allarmiżmu rigward il-laħam aħmar u pproċessat ikkawżat minn dikjarazzjoni tal-Organizzazzjoni Dinjija tas-Saħħa (B8-1426/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

AGRI

- Morten Messerschmidt. Mozzjoni għal-riżoluzzjoni dwar it-tressiq ta' opinjonijiet separati fil-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea (B8-1427/2015)

irriferut

responsabbli :

JURI

- Lorenzo Fontana, Jussi Halla-aho, Marek Jurek, Valdemar Tomaševski, Kazimierz Michał Ujazdowski, Beatrix von Storch u Branislav Škripek. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-bżonn ta' assistenza speċjali għar-rifuġjati Kristjani (B8-1428/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

opinjoni :

AFET

- Stefan Eck u Anja Hazekamp. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-użu obbligatorju ta’ alternattivi vvalidati fl-ittestjar tal-annimali (B8-1429/2015)

irriferut

responsabbli :

AGRI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-Jum Dinji Kontra l-Korruzzjoni (B8-1430/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riskju ta' għargħar (B8-1431/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-inizjattivi lokali għall-klima (B8-1432/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-depressjoni (B8-1433/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħsara lill-prodotti "Made in Italy" kkaġunata miż-żieda sproporzjonata ta' importazzjonijiet ta' żejt taż-żebbuġa mit-Tuneżija (B8-1434/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

AGRI

- Marie-Christine Arnautu. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-relazzjonijiet mat-Turkija (B8-1435/2015)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ċerti aspetti tal-organizzazzjoni tal-ħinijiet tax-xogħol fil-qasam tas-saħħa u tal-isptarijiet (B8-1436/2015)

irriferut

responsabbli :

EMPL

opinjoni :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-iskemija tal-qalb (B8-1437/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-promozzjoni ta' xiri minn fuq l-internet (B8-1438/2015)

irriferut

responsabbli :

IMCO

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għama u l-patoloġiji oftalmoloġiċi (B8-1439/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-allerġiji alimentari (B8-1440/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar inċentivi għall-mobilità pubblika kontra t-tniġġis minn smogg fil-bliet Ewropej (B8-1441/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar programm ta' inizjattivi għall-ġlieda kontra n-nuqqas ta' Vitamina D li jbatu minnha t-tfal Ewropej (B8-1442/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-Jum Dinji għad-Drittijiet tal-Bniedem (B8-1443/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-artrite psorjatika (B8-1444/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-imwiet mill-asbestos fl-Italja (B8-1445/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

EMPL

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħtieġa urġenti li l-UE tieħu pożizzjoni fil-konfront tat-Turkija, b'segwitu għat-twaqqigħ tal-ajruplan tal-gwerra Russu min-naħa Torka nhar l-24 ta' Novembru (B8-1446/2015)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar miżuri ta' kontroll biex jinżamm il-kummerċ tar-ross Ċiniż bil-plastik, dannu serju għas-saħħa taċ-ċittadini Ewropej (B8-1447/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

ENVI


16. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti

Konsultazzjoni mal-kumitati

Kumitat JURI (Artikolu 40 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Regolament tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (KE) Nru 692/2008 fir-rigward tal-emissjonijiet minn vetturi ħfief għall-passiġġieri u minn vetturi kummerċjali (Euro 6) (D042120/03 - 2015/2988(RPS))
irriferut responsabbli: ENVI
opinjoni: IMCO, JURI (Artikolu 40 tar-Regoli ta' Proċedura)

Kumitat CULT

- L-istabbiliment tal-Programm ta’ Appoġġ għal Riformi Strutturali għall-perjodu mill-2017 sal-2020 (COM(2015)0701 - C8-0373/2015 - 2015/0263(COD))
irriferut lill-kumitat responsabbli: : REGI
opinjoni: CULT, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, ECON, LIBE


17. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja

Il-Minuti ta' din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 192(2) tar-Regoli ta' Proċedura.

Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.


18. Kalendarju tas-seduti li jmiss

Is-seduti li jmiss se jsiru fid-dati 24 u 25 ta' Frar 2016.


19. Interruzzjoni tas-sessjoni

Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.45.

Klaus Welle

Martin Schulz

Segretarju Ġenerali

President


REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Preżenti:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comodini Cachia, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Matias, Mato, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morin-Chartier, Mosca, Mureşan, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Niebler, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Skużati:

Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Giménez Barbat, Konečná, Le Pen Jean-Marie, McGuinness, Melior, Michels, Vallina, Verheyen

Avviż legali - Politika tal-privatezza