Index 
Notulen
PDF 300kWORD 288k
Donderdag 4 februari 2016 - Straatsburg
1.Opening van de vergadering
 2.Humanitaire situatie in Jemen (ingediende ontwerpresoluties)
 3.Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (ingediende ontwerpresoluties)
 4.Samenstelling Parlement
 5.Insulaire gebieden (debat)
 6.De rol van lokale en regionale autoriteiten in de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (debat)
 7.Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (debat)
  7.1.De mensenrechtensituatie op de Krim, met name van de Krim-Tataren
  7.2.Bahrein: het geval Mohammed Ramadan
  7.3.De zaak van de vermiste boekuitgevers in Hongkong
 8.Stemmingen
  8.1.De mensenrechtensituatie op de Krim, met name van de Krim-Tataren (stemming)
  8.2.Bahrein: het geval Mohammed Ramadan (stemming)
  8.3.De zaak van de vermiste boekuitgevers in Hongkong (stemming)
  8.4.Voortgangsverslag 2015 over Servië (stemming)
  8.5.Europees integratieproces van Kosovo (stemming)
  8.6.Situatie in Libië (stemming)
  8.7.Insulaire gebieden (stemming)
  8.8.De rol van lokale en regionale autoriteiten in de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (stemming)
  8.9.Humanitaire situatie in Jemen (stemming)
  8.10.Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (stemming)
 9.Stemverklaringen
 10.Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag
 11.Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering
 12.Standpunten van de Raad in eerste lezing
 13.Spoorweginfrastructuur en overheidsdiensten in de macroregio Donau en de Adriatische macroregio (debat)
 14.Invoering van compatibele systemen voor de registratie van gezelschapsdieren in de lidstaten (debat)
 15.Ingekomen stukken
 16.Besluiten inzake bepaalde documenten
 17.Verzending van de tijdens deze vergadering aangenomen teksten
 18.Rooster van de volgende vergaderingen
 19.Onderbreking van de zitting
 PRESENTIELIJST


VOORZITTER: Antonio TAJANI
Ondervoorzitter

1. Opening van de vergadering

De vergadering wordt om 09.00 uur geopend.


2. Humanitaire situatie in Jemen (ingediende ontwerpresoluties)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Humanitaire situatie in Jemen (2016/2515(RSP))

Het debat heeft op 20 januari 2016 plaatsgevonden (punt 12 van de notulen van 20.1.2016).

Ontwerpresoluties, ingediend overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement, tot besluit van het debat:

—   Charles Tannock, Raffaele Fitto, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jana Žitňanská en Branislav Škripek, namens de ECR-Fractie, over de humanitaire situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0147/2016);

—   Javier Couso Permuy, Sabine Lösing, Ángela Vallina, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Fabio De Masi, Paloma López Bermejo, Marie Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga en Estefanía Torres Martínez, namens de GUE/NGL-Fractie, over de humanitaire situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0151/2016);

—   Alyn Smith, Bodil Valero, Igor Šoltes en Barbara Lochbihler, namens de Verts/ALE-Fractie, over de situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0152/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen en Hilde Vautmans, namens de ALDE-Fractie, over de humanitaire situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0153/2016);

—   Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie, over de humanitaire situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0155/2016);

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál en Barbara Matera, namens de PPE-Fractie, over de situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0158/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over de situatie in Jemen (2016/2515(RSP)) (B8-0160/2016).

Stemming: punt 8.9 van de notulen van 4.2.2016.


3. Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (ingediende ontwerpresoluties)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (2016/2529(RSP))

Het debat heeft op 20 januari 2016 plaatsgevonden (punt 16 van de notulen van 20.1.2016).

Ontwerpresoluties, ingediend overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement, tot besluit van het debat:

—   Bodil Valero, Alyn Smith, Bronis Ropė en Igor Šoltes, namens de Verts/ALE-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0149/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Marek Jurek, Raffaele Fitto, Peter van Dalen, Kosma Złotowski, Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Wiśniewska, Andrew Lewer, Beatrix von Storch, Zbigniew Kuźmiuk, Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope, Stanisław Ożóg, Mirosław Piotrowski, Bolesław G. Piecha, Czesław Hoc, Branislav Škripek en Jana Žitňanská, namens de ECR-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0154/2016);

—   Miguel Urbán Crespo, Javier Couso Permuy, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Younous Omarjee, Fabio De Masi, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Helmut Scholz, Stelios Kouloglou en Marie-Christine Vergiat, namens de GUE/NGL-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0156/2016);

—   Javier Nart, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen en Hilde Vautmans, namens de ALDE-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0157/2016);

—   Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Silvia Costa, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Tanja Fajon, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Kashetu Kyenge, Javi López, Juan Fernando López Aguilar, Andrejs Mamikins, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Péter Niedermüller, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Gabriele Preuß, Siôn Simon, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0159/2016);

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Philippe Juvin, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia en Barbara Matera, namens de PPE-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door ISIS (2016/2529(RSP)) (B8-0161/2016);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie, over de stelselmatige massamoord op religieuze minderheden door IS (2016/2529(RSP)) (B8-0162/2016).

Stemming: punt 8.10 van de notulen van 4.2.2016.


4. Samenstelling Parlement

De bevoegde Spaanse autoriteiten hebben kennis gegeven van de benoeming van Carolina Punset Bannel tot lid van het Parlement, ter vervanging van Juan Carlos Girauta Vidal, met ingang van 3 februari 2016.

Zolang de geloofsbrieven niet zijn onderzocht of over ingebrachte bezwaren niet is beslist, neemt Carolina Punset Bannel, overeenkomstig artikel 3, lid 2, van het Reglement, met volledige rechten zitting in het Parlement en zijn organen, mits zij tevoren schriftelijk een verklaring heeft afgelegd dat zij geen functie bekleedt die onverenigbaar is met de hoedanigheid van lid van het Europees Parlement.


5. Insulaire gebieden (debat)

Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000013/2016) van Iskra Mihaylova, namens de Commissie REGI, aan de Commissie: Insulaire gebieden (2015/3014(RSP)) (B8-0106/2016)

Iskra Mihaylova licht de vraag toe.

Corina Crețu (lid van de Commissie) beantwoordt de vraag.

Het woord wordt gevoerd door Salvatore Cicu, namens de PPE-Fractie, Michela Giuffrida, namens de S&D-Fractie, Ruža Tomašić, namens de ECR-Fractie, Ivan Jakovčić, namens de ALDE-Fractie, Dimitrios Papadimoulis, namens de GUE/NGL-Fractie, Rosa D'Amato, namens de EFDD-Fractie, Matteo Salvini, namens de ENF-Fractie, Rosa Estaràs Ferragut, Demetris Papadakis, Nikolaos Chountis en Giovanni La Via.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Ivana Maletić, Tonino Picula, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Miguel Viegas, Lefteris Christoforou, Juan Fernando López Aguilar, Andreas Schwab, Renato Soru, Mercedes Bresso en Maria Grapini.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu.

Ontwerpresolutie, ingediend overeenkomstig artikel 128, lid 5, van het Reglement, tot besluit van het debat:

- Iskra Mihaylova, namens de Commissie REGI, over de specifieke situatie van eilanden (2015/3014(RSP)) (B8-0165/2016)

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 8.7 van de notulen van 4.2.2016.


6. De rol van lokale en regionale autoriteiten in de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (debat)

Vraag met verzoek om mondeling antwoord (O-000012/2016) van Iskra Mihaylova, namens de Commissie REGI, aan de Commissie: De rol van lokale en regionale autoriteiten in de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (2015/3013(RSP)) (B8-0105/2016)

Iskra Mihaylova licht de vraag toe.

Corina Crețu (lid van de Commissie) beantwoordt de vraag.

Het woord wordt gevoerd door Lambert van Nistelrooij, namens de PPE-Fractie, Mercedes Bresso, namens de S&D-Fractie, Mirosław Piotrowski, namens de ECR-Fractie, Ivan Jakovčić, namens de ALDE-Fractie, Dimitrios Papadimoulis, namens de GUE/NGL-Fractie, Bronis Ropė, namens de Verts/ALE-Fractie, Rosa D'Amato, namens de EFDD-Fractie, Olaf Stuger, namens de ENF-Fractie, die eveneens ingaat op twee "blauwe kaart"-vragen van Lambert van Nistelrooij en Bill Etheridge, Lampros Fountoulis, niet-fractiegebonden lid, Joachim Zeller, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Tibor Szanyi, Louis-Joseph Manscour, Xabier Benito Ziluaga, Bill Etheridge, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Olaf Stuger, en Steeve Briois.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Andrey Novakov, Andrea Cozzolino en Ruža Tomašić.

VOORZITTER: Adina-Ioana VĂLEAN
Ondervoorzitter

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Jozo Radoš, Ivana Maletić, Nicola Caputo en Krzysztof Hetman.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu.

Ontwerpresolutie, ingediend overeenkomstig artikel 128, lid 5, van het Reglement, tot besluit van het debat:

- Iskra Mihaylova, namens de Commissie REGI, over de rol van plaatselijke en regionale overheden bij de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (2015/3013(RSP)) (B8-0171/2016)

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 8.8 van de notulen van 4.2.2016.


7. Debat over gevallen van schending van de mensenrechten, de democratie en de rechtsstaat (debat)

(Zie punt 2 van de notulen van 2.2.2016 voor de titels en indieners van de ontwerpresoluties.)


7.1. De mensenrechtensituatie op de Krim, met name van de Krim-Tataren

Ontwerpresoluties B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016,B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016, B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Elżbieta Fotyga, Pier Antonio Panzeri, Cristian Dan Preda, Tania González Peñas en Petras Auštrevičius lichten de ontwerpresoluties toe.

Het woord wordt gevoerd door Andrej Plenković, namens de PPE-Fractie, Tibor Szanyi, namens de S&D-Fractie, Mark Demesmaeker, namens de ECR-Fractie, Kaja Kallas, namens de ALDE-Fractie, Jaromír Štětina, Kati Piri, Charles Tannock en Eleftherios Synadinos.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Jiří Pospíšil en Marek Jurek.

Het woord wordt gevoerd door Reinhard Bütikofer voor een persoonlijk feit naar aanleiding van de woorden van Cristian Dan Preda.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu (lid van de Commissie).

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 8.1 van de notulen van 4.2.2016.


7.2. Bahrein: het geval Mohammed Ramadan

Ontwerpresoluties B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016,B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016, B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

Alyn Smith, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tomáš Zdechovský, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat en Marietje Schaake lichten de ontwerpresoluties toe.

Het woord wordt gevoerd door Ramona Nicole Mănescu, namens de PPE-Fractie, Ana Gomes, namens de S&D-Fractie, Seán Kelly en Julie Ward.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Pavel Svoboda en Nicola Caputo.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu (lid van de Commissie).

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 8.2 van de notulen van 4.2.2016.


7.3. De zaak van de vermiste boekuitgevers in Hongkong

Ontwerpresoluties B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016,B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016, B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

Reinhard Bütikofer, Ignazio Corrao, Pier Antonio Panzeri, Tunne Kelam, Bas Belder, Lola Sánchez Caldentey en José Inácio Faria lichten de ontwerpresoluties toe.

Het woord wordt gevoerd door Bogdan Brunon Wenta, namens de PPE-Fractie, en Jo Leinen, namens de S&D-Fractie.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Marijana Petir, Notis Marias, Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, Stanislav Polčák en Pavel Svoboda.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu (lid van de Commissie).

Het debat wordt gesloten.

Stemming: punt 8.3 van de notulen van 4.2.2016.


VOORZITTER: Rainer WIELAND
Ondervoorzitter

8. Stemmingen

Nadere bijzonderheden betreffende de uitslagen van de stemmingen (amendementen, aparte stemmingen, stemmingen in onderdelen, ...) zijn opgenomen in de bijlage “Stemmingsuitslagen” bij de notulen.

De uitslagen van de hoofdelijke stemmingen, een bijlage bij de notulen, zijn uitsluitend in elektronische vorm beschikbaar en kunnen worden geraadpleegd op Europarl.


8.1. De mensenrechtensituatie op de Krim, met name van de Krim-Tataren (stemming)

Ontwerpresoluties B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0183/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016, B8-0188/2016 en B8-0190/2016 (2016/2556(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 1)

GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0173/2016

(ter vervanging van B8-0173/2016, B8-0182/2016, B8-0184/2016, B8-0186/2016 en B8-0190/2016):

ingediend door de volgende leden:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Davor Ivo Stier, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Anna Maria Corazza Bildt, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Kinga Gál, Claude Rolin, Roberta Metsola en Inese Vaidere, namens de PPE-Fractie;

—   Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Arne Lietz, Jo Leinen, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Carlos Zorrinho en Neena Gill, namens de S&D-Fractie;

—   Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Geoffrey Van Orden, Zdzisław Krasnodębski, Monica Macovei, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Ian Duncan en Arne Gericke, namens de ECR-Fractie;

—   Petras Auštrevičius, Pavel Telička, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Urmas Paet, Robert Rochefort, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans en Valentinas Mazuronis, namens de ALDE-Fractie;

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Bodil Valero, Peter Eriksson, Tamás Meszerics, Bronis Ropė, Igor Šoltes en Davor Škrlec, namens de Verts/ALE-Fractie.

Aangenomen (P8_TA(2016)0043)

(Ontwerpresoluties B8-0183/2016 en B8-0188/2016 komen te vervallen.)

Het woord werd gevoerd door:

Andrej Plenković, die een mondeling amendement op paragraaf 7 indiende, dat in aanmerking werd genomen.


8.2. Bahrein: het geval Mohammed Ramadan (stemming)

Ontwerpresoluties B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0196/2016, B8-0197/2016 en B8-0198/2016 (2016/2557(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 2)

GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0174/2016

(ter vervanging van B8-0174/2016, B8-0192/2016, B8-0194/2016, B8-0195/2016, B8-0197/2016 en B8-0198/2016):

ingediend door de volgende leden:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tomáš Zdechovský, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Milan Zver, Lara Comi, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Eva Paunova, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia, Joachim Zeller, Claude Rolin, Elisabetta Gardini en Roberta Metsola, namens de PPE-Fractie;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Ana Gomes, Richard Howitt, Jo Leinen, Arne Lietz, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Carlos Zorrinho, Neena Gill en Alessia Maria Mosca, namens de S&D-Fractie;

—   Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen en Valentinas Mazuronis, namens de ALDE-Fractie;

—   Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou en Tania González Peñas, namens de GUE/NGL-Fractie;

—   Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes, Heidi Hautala en Bodil Valero, namens de Verts/ALE-Fractie;

—   Ignazio Corrao en Fabio Massimo Castaldo, namens de EFDD-Fractie.

Aangenomen (P8_TA(2016)0044)

(Ontwerpresolutie B8-0196/2016 komt te vervallen.)


8.3. De zaak van de vermiste boekuitgevers in Hongkong (stemming)

Ontwerpresoluties B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016, B8-0191/2016 en B8-0193/2016 (2016/2558(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 3)

GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0175/2016

(ter vervanging van B8-0175/2016, B8-0176/2016, B8-0185/2016, B8-0187/2016, B8-0189/2016 en B8-0193/2016):

ingediend door de volgende leden:

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, David McAllister, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Andrey Kovatchev, Jarosław Wałęsa, Milan Zver, Lara Comi, Bogdan Brunon Wenta, Michaela Šojdrová, Eva Paunova, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Ildikó Gáll-Pelcz, Marijana Petir, Ivan Štefanec, József Nagy, Sven Schulze, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Dubravka Šuica, Romana Tomc, Therese Comodini Cachia en Joachim Zeller, namens de PPE-Fractie;

—   Jo Leinen, Pier Antonio Panzeri, Knut Fleckenstein, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer en Carlos Zorrinho, namens de S&D-Fractie;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Zdzisław Krasnodębski, Beatrix von Storch, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki, Arne Gericke en Roberts Zīle, namens de ECR-Fractie;

—   José Inácio Faria, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Ilhan Kyuchyuk, Ramon Tremosa i Balcells, Beatriz Becerra Basterrechea, Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen en Valentinas Mazuronis, namens de ALDE-Fractie;

—   Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes en Heidi Hautala, namens de Verts/ALE-Fractie;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Eleonora Evi en Marco Valli, namens de EFDD-Fractie.

Aangenomen (P8_TA(2016)0045)

(Ontwerpresolutie B8-0191/2016 komt te vervallen.)


8.4. Voortgangsverslag 2015 over Servië (stemming)

Ontwerpresolutie B8-0166/2016 (2015/2892(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 4)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0046)


8.5. Europees integratieproces van Kosovo (stemming)

Ontwerpresolutie B8-0167/2016 (2015/2893(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 5)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0047)

Het woord werd gevoerd door:

Ulrike Lunacek, die meedeelde dat de PPE-Fractie haar amendement 8 introk, een besluit dat werd bevestigd door Lars Adaktusson, en vervolgens een mondeling amendement op de oorspronkelijke tekst van paragraaf 6 indiende, dat in aanmerking werd genomen.


8.6. Situatie in Libië (stemming)

Ontwerpresoluties B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016, B8-0178/2016, B8-0179/2016, B8-0180/2016 en B8-0181/2016 (2016/2537(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 6)

GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0146/2016

(ter vervanging van B8-0146/2016, B8-0169/2016, B8-0170/2016, B8-0177/2016 en B8-0178/2016):

ingediend door de volgende leden:

—   Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Andrej Plenković, Mariya Gabriel, David McAllister, Tunne Kelam, Michael Gahler, Barbara Matera, Daniel Caspary, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Kinga Gál, Adam Szejnfeld, Traian Ungureanu, Lorenzo Cesa, Dariusz Rosati, Lara Comi, Tokia Saïfi, Arnaud Danjean, Milan Zver en Andrey Kovatchev, namens de PPE-Fractie;

—   Victor Boştinaru, Ana Gomes, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Nicola Danti, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer en Nicola Caputo, namens de S&D-Fractie;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Jadwiga Wiśniewska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba en Beatrix von Storch, namens de ECR-Fractie;

—   Pavel Telička, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen en Renate Weber, namens de ALDE-Fractie;

—   Barbara Lochbihler, namens de Verts/ALE-Fractie.

Aangenomen (P8_TA(2016)0048)

(Ontwerpresoluties B8-0179/2016, B8-0180/2016 en B8-0181/2016 komen te vervallen.)


8.7. Insulaire gebieden (stemming)

Ontwerpresolutie B8-0165/2016 (2015/3014(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 7)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0049)


8.8. De rol van lokale en regionale autoriteiten in de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (stemming)

Ontwerpresolutie B8-0171/2016 (2015/3013(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 8)

ONTWERPRESOLUTIE

Aangenomen (P8_TA(2016)0050)


8.9. Humanitaire situatie in Jemen (stemming)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Humanitaire situatie in Jemen (2016/2515(RSP))

Het debat heeft plaatsgevonden op 20 januari 2016 (punt 12 van de notulen van 20.1.2016).

De ontwerpresoluties zijn bekendgemaakt op 4 februari 2016 (punt 2 van de notulen van 4.2.2016).

Ontwerpresoluties B8-0147/2016, B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 en B8-0160/2016 (2016/2515(RSP))

(Gewone meerderheid)

ONTWERPRESOLUTIE B8-0147/2016 (ingediend door de ECR-Fractie)

GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0151/2016

(ter vervanging van B8-0151/2016, B8-0152/2016, B8-0153/2016, B8-0155/2016, B8-0158/2016 en B8-0160/2016):

ingediend door de volgende leden:

—   Mariya Gabriel, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, David McAllister, Michael Gahler, Lorenzo Cesa, Tunne Kelam, Adam Szejnfeld, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Roberta Metsola, Kinga Gál, Barbara Matera, Milan Zver en Marijana Petir, namens de PPE-Fractie;

—   Victor Boştinaru, Enrique Guerrero Salom, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, István Ujhelyi, Elena Valenciano en Josef Weidenholzer, namens de S&D-Fractie;

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen en Renate Weber, namens de ALDE-Fractie;

—   Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Barbara Spinelli, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga en Estefanía Torres Martínez, namens de GUE/NGL-Fractie;

—   Alyn Smith, Bodil Valero en Barbara Lochbihler, namens de Verts/ALE-Fractie;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao en Rolandas Paksas, namens de EFDD-Fractie;

—   Arne Gericke.

Het woord werd gevoerd door:

Cristian Dan Preda, namens de PPE-Fractie, om te verzoeken de stemming uit te stellen tot de vergaderperiode van februari II, Richard Howitt, om dit verzoek te steunen, en Alyn Smith, tegen dit verzoek.

Bij ES (391 voor, 226 tegen, 13 onthoudingen) heeft het Parlement het verzoek ingewilligd.


8.10. Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (stemming)

Verklaring van de vicevoorzitter van de Commissie/hoge vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid: Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (2016/2529(RSP))

Het debat heeft plaatsgevonden op 20 januari 2016 (punt 16 van de notulen van 20.1.2016)

De ontwerpresoluties zijn bekendgemaakt op 4 februari 2016 (punt 3 van de notulen van 4.2.2016).

Ontwerpresoluties B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0156/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 en B8-0162/2016 (2016/2529(RSP))

(Gewone meerderheid)
(Bijzonderheden stemming: bijlage "Stemmingsuitslagen", punt 9)

GEZAMENLIJKE ONTWERPRESOLUTIE RC-B8-0149/2016

(ter vervanging van B8-0149/2016, B8-0154/2016, B8-0157/2016, B8-0159/2016, B8-0161/2016 en B8-0162/2016):

ingediend door de volgende leden:

—   Lars Adaktusson, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Andrej Plenković, Antonio Tajani, Michael Gahler, Mariya Gabriel, David McAllister, Michèle Alliot-Marie, Esther de Lange, Kinga Gál, Tunne Kelam, György Hölvényi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Lorenzo Cesa, Roberta Metsola, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Barbara Matera, Milan Zver, Marijana Petir, Anna Záborská, Philippe Juvin en Andrey Kovatchev, namens de PPE-Fractie;

—   Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Adam Gierek, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Javi López, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Luigi Morgano, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Monika Smolková, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Patrizia Toia, István Ujhelyi, Elena Valenciano en Nicola Caputo, namens de S&D-Fractie;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Jadwiga Wiśniewska, Kosma Złotowski, Tomasz Piotr Poręba en Beatrix von Storch, namens de ECR-Fractie;

—   Javier Nart, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Norica Nicolai, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen en Renate Weber, namens de ALDE-Fractie;

—   Bodil Valero, namens de Verts/ALE-Fractie;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao en Isabella Adinolfi, namens de EFDD-Fractie.

Aangenomen (P8_TA(2016)0051)

(Ontwerpresolutie B8-0156/2016 komt te vervallen.)


9. Stemverklaringen

Schriftelijke stemverklaringen:

De schriftelijke stemverklaringen in de zin van artikel 183 van het Reglement zijn opgenomen in het volledig verslag van deze vergadering.

Het woord wordt gevoerd door Jonathan Arnott over het verloop van de stemming (de Voorzitter geeft een nadere toelichting).

Mondelinge stemverklaringen:

Voortgangsverslag 2015 over Servië (2015/2892(RSP)) - B8-0166/2016
Jasenko Selimovic, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka

Europees integratieproces van Kosovo (2015/2893(RSP)) - B8-0167/2016
Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr, Danuta Jazłowiecka, Jasenko Selimovic, Stanislav Polčák

Situatie in Libië (2016/2537(RSP)) - RC-B8-0146/2016
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Peter Jahr

Insulaire gebieden (2015/3014(RSP)) - B8-0106/2016
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Marian Harkin

De rol van lokale en regionale autoriteiten in de Europese structuur- en investeringsfondsen (ESIF) (2015/3013(RSP)) - B8-0105/2016
Andrejs Mamikins, Catherine Stihler, Stanislav Polčák

Systematische massamoord op religieuze minderheden door IS (2016/2529(RSP)) - RC-B8-0149/2016
Branislav Škripek, György Hölvényi, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Anna Záborská


10. Rectificaties stemgedrag/Voorgenomen stemgedrag

De rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag staan op Europarl, "Plenaire vergadering", "Stemmingen", "Uitslag van de stemming" (Uitslag van de hoofdelijke stemming) en in de gedrukte versie van de bijlage "Uitslag van de hoofdelijke stemmingen".

De elektronische versie op Europarl zal regelmatig tot uiterlijk twee weken na de dag van stemming worden bijgewerkt.

Na het verstrijken van deze termijn zal de lijst van rectificaties stemgedrag/voorgenomen stemgedrag worden gesloten met het oog op vertaling en publicatie in het Publicatieblad.


(De vergadering wordt om 13.00 uur onderbroken en om 15.00 uur hervat.)

VOORZITTER: Ioan Mircea PAŞCU
Ondervoorzitter

11. Goedkeuring van de notulen van de vorige vergadering

De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd.


12. Standpunten van de Raad in eerste lezing

De Voorzitter deelt op grond van artikel 64, lid 1, van het Reglement mede de volgende standpunten van de Raad te hebben ontvangen, alsmede de redenen die de Raad hebben geleid tot het vaststellen van deze standpunten, en het standpunt van de Commissie inzake:

- Standpunt van de Raad in eerste lezing met het oog op de vaststelling van een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende het Spoorwegbureau van de Europese Unie en tot intrekking van Verordening (EG) nr. 881/2004 (10578/1/2015 - C8-0415/2015 – 2013/0014(COD) - 14524/1/2015 - COM(2016)0036)

verwezen naar ten principale: TRAN

- Standpunt van de Raad in eerste lezing met het oog op de aanneming van een richtlijn van het Europees Parlement en de Raad betreffende de interoperabiliteit van het spoorwegsysteem in de Europese Unie (herschikking) (10579/1/2015 - C8-0416/2015 – 2013/0015(COD) - 14525/1/2015 - COM(2016)0035)

verwezen naar ten principale: TRAN

- Standpunt van de Raad in eerste lezing met het oog op de vaststelling van een richtlijn van het Europees Parlement en de Raad inzake veiligheid op het spoor (herschikking) (10580/1/2015 - C8-0417/2015 – 2013/0016(COD) - 14526/1/2015 - COM(2016)0033)

verwezen naar ten principale: TRAN

De termijn van drie maanden waarover het Parlement beschikt om zich uit te spreken, gaat bijgevolg morgen, 5 februari 2016, in.


13. Spoorweginfrastructuur en overheidsdiensten in de macroregio Donau en de Adriatische macroregio (debat)

Verklaring van de Commissie: Spoorweginfrastructuur en overheidsdiensten in de macroregio Donau en de Adriatische macroregio (2016/2922(RSP))

Corina Crețu (lid van de Commissie) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Marian-Jean Marinescu, namens de PPE-Fractie, Claudia Tapardel, namens de S&D-Fractie, Gesine Meissner, namens de ALDE-Fractie, Michael Cramer, namens de Verts/ALE-Fractie, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Claudia Tapardel, Nathan Gill, namens de EFDD-Fractie, Jiří Pospíšil, Inés Ayala Sender, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van David Coburn, Ivan Jakovčić, die eveneens ingaat op twee "blauwe kaart"-vragen van Igor Šoltes en Gesine Meissner, Davor Škrlec, Isabella Adinolfi, Andor Deli, Doru-Claudian Frunzulică, die eveneens ingaat op een "blauwe kaart"-vraag van Michael Cramer, Jozo Radoš, Tibor Szanyi en Andrejs Mamikins.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Danuta Jazłowiecka, Maria Grapini en Jasenko Selimovic.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu.

Het debat wordt gesloten.

VOORZITTER: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
Ondervoorzitter


14. Invoering van compatibele systemen voor de registratie van gezelschapsdieren in de lidstaten (debat)

Verklaring van de Commissie: Invoering van compatibele systemen voor de registratie van gezelschapsdieren in de lidstaten (2016/2540(RSP))

Corina Crețu (lid van de Commissie) legt de verklaring af.

Het woord wordt gevoerd door Renate Sommer, namens de PPE-Fractie, David Martin, namens de S&D-Fractie, Janusz Wojciechowski, namens de ECR-Fractie, Jasenko Selimovic, namens de ALDE-Fractie, die eveneens ingaat op drie "blauwe kaart"-vragen van Renate Sommer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein en Jiří Pospíšil, Gabriele Zimmer, namens de GUE/NGL-Fractie, Keith Taylor, namens de Verts/ALE-Fractie, Julia Reid, namens de EFDD-Fractie, Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Arne Gericke, Anja Hazekamp, Sirpa Pietikäinen, Doru-Claudian Frunzulică en Jiří Pospíšil.

Volgens de "catch the eye"-procedure wordt het woord gevoerd door Ivan Jakovčić, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein en Isabella Adinolfi.

Het woord wordt gevoerd door Corina Crețu.

De overeenkomstig artikel 123, lid 2, van het Reglement ingediende ontwerpresoluties zullen op een later tijdstip worden bekendgemaakt.

Het debat wordt gesloten.

Stemming: volgende vergaderperiode.


15. Ingekomen stukken

De volgende stukken zijn ontvangen:

1) van Raad en Commissie

- Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad inzake de goedkeuring van en het markttoezicht op motorvoertuigen en aanhangwagens daarvan en van systemen, onderdelen en technische eenheden die voor dergelijke voertuigen zijn bestemd (COM(2016)0031 - C8-0015/2016 - 2016/0014(COD))
Overeenkomstig artikel 137, lid 1, van het Reglement zal de Voorzitter het Europees Economisch en Sociaal Comité over dit voorstel raadplegen.

verwezen naar

ten principale :

IMCO

advies :

ENVI, ITRE, TRAN

- List of candidates for the replacement of seven members of the European Food Safety Authority's Management Board, as approved by the Commission on 6 January 2016 (LIMITE) (05359/2016 - C8-0016/2016 - 2016/0802(NLE))
Deze titel is momenteel nog niet in alle talen beschikbaar.

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Voorstel voor een besluit van de Raad tot vaststelling van voorlopige maatregelen op het gebied van internationale bescherming ten gunste van Zweden overeenkomstig artikel 9 van Besluit(EU)2015/1523 van de Raad en artikel 9 van Besluit (EU) 2015/1601 van de Raad tot vaststelling van voorlopige maatregelen op het gebied van internationale bescherming ten gunste van Italië en Griekenland (COM(2015)0677 - C8-0017/2016 - 2015/0314(NLE))

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Gewijzigd voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad over toegang van goederen en diensten uit derde landen tot de interne aanbestedingsmarkt van de Unie en procedures tot ondersteuning van onderhandelingen over toegang van goederen en diensten uit de Unie tot de aanbestedingsmarkten van derde landen (COM(2016)0034 - C8-0018/2016 - 2012/0060(COD))
Overeenkomstig artikel 137, lid 1, en artikel 138, lid 1, van het Reglement zal de Voorzitter het Europees Economisch en Sociaal Comité en het Comité van de Regio's over dit voorstel raadplegen.

verwezen naar

ten principale :

INTA

advies :

DEVE, EMPL, ITRE, JURI, IMCO

- Selection of the Executive Director of the European Asylum Support Office (EASO) (N8-0012/2016 - C8-0019/2016 - 2016/0901(NLE))
Deze titel is momenteel nog niet in alle talen beschikbaar.

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Voorstel voor een besluit van het Europees Parlement en de Raad betreffende het gebruik van de 470-790MHz-frequentieband in de Unie (COM(2016)0043 - C8-0020/2016 - 2016/0027(COD))
Overeenkomstig artikel 137, lid 1, van het Reglement zal de Voorzitter het Europees Economisch en Sociaal Comité over dit voorstel raadplegen.
Overeenkomstig het bepaalde in artikel 307 van het Verdrag zal de Voorzitter het Comité van de Regio's over dit voorstel raadplegen

verwezen naar

ten principale :

ITRE

advies :

CULT, IMCO, REGI

- Voorstel voor een verordening van het Europees Parlement en de Raad betreffende kwik en tot intrekking van Verordening (EG) nr. 1102/2008 (COM(2016)0039 - C8-0021/2016 - 2016/0023(COD))
Overeenkomstig artikel 137, lid 1, en artikel 138, lid 1, van het Reglement zal de Voorzitter het Europees Economisch en Sociaal Comité en het Comité van de Regio's over dit voorstel raadplegen.

verwezen naar

ten principale :

ENVI

advies :

ITRE, JURI, INTA

2) van de leden, ontwerpresolutie (artikel 133 van het Reglement)

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de betrokkenheid van Rusland bij de bestrijding van Daesh in Syrië (B8-0001/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

advies :

INTA

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de risico's als gevolg van de sterke toename van de invoer van niet-gecertificeerde houdbare melk ten koste van in Italië geproduceerde melk (B8-0003/2016)

verwezen naar

ten principale :

AGRI

- Sophie Montel en Florian Philippot. Ontwerpresolutie over het migratiebeleid van de Europese Unie (B8-0004/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Dominique Bilde, Steeve Briois en Sophie Montel. Ontwerpresolutie over een geleidelijk verbod op kankerproeven bij knaagdieren (B8-0005/2016)

verwezen naar

ten principale :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois en Sophie Montel. Ontwerpresolutie over de bevordering van vrijwilligerswerk in verenigingsverband (B8-0006/2016)

verwezen naar

ten principale :

CULT

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de overschrijding van bevoegdheden door de Europese Commissie (B8-0007/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFCO

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Dominique Martin en Sophie Montel. Ontwerpresolutie over de hulp aan daklozen in de Europese Unie (B8-0008/2016)

verwezen naar

ten principale :

EMPL

- Dominique Bilde, Sophie Montel en Florian Philippot. Ontwerpresolutie over de uitzondering van het waterbeheer van de internemarktregels (B8-0009/2016)

verwezen naar

ten principale :

IMCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel en Florian Philippot. Ontwerpresolutie over de concentratie van de pers (B8-0010/2016)

verwezen naar

ten principale :

CULT

- Sophie Montel en Florian Philippot. Ontwerpresolutie over intrekking van het plan voor een Europees register van luchtvaartpassagiers (B8-0011/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

advies :

TRAN

- Marie-Christine Arnautu. Ontwerpresolutie over het statuut van gedetacheerde werknemers (B8-0012/2016)

verwezen naar

ten principale :

EMPL

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over de bescherming van het ecosysteem in berggebieden (B8-0013/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Ontwerpresolutie over het verbod op de verkoop van derivaten en achtergestelde obligaties door banken (B8-0014/2016)

verwezen naar

ten principale :

ECON

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over een betere Europese coördinatie bij het afweren van mogelijke chemische en bacteriologische aanvallen (B8-0015/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over het belang van de distributie van fruit en melk op scholen (B8-0016/2016)

verwezen naar

ten principale :

AGRI

advies :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over controles op het vlak van de vervalsing van levensmiddelen (B8-0017/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de geheimzinnigheid rond de onderhandelingen over het TTIP (B8-0018/2016)

verwezen naar

ten principale :

INTA

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de de standpunten van Turkije ten aanzien van de Syrische kwestie (B8-0019/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over het voorstel van de Verenigde Naties om tussen nu en 2050 50 miljoen migranten Europa binnen te laten komen (B8-0020/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

advies :

AFET

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de afschaffing van de suikerquota (B8-0021/2016)

verwezen naar

ten principale :

AGRI

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de milieuramp in Brazilië en de mogelijke gevolgen voor Europa (B8-0022/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over steun voor de aquacultuur in de Veneto (B8-0023/2016)

verwezen naar

ten principale :

PECH

advies :

AGRI

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over het gevaar van moslimterroristen op Italiaanse en Europese luchthavens (B8-0024/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Ontwerpresolutie over de opheffing van de sancties tegen Rusland (B8-0025/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

advies :

INTA

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de gevolgen van het Russische embargo op de uitvoer van in de Veneto geproduceerde goederen (B8-0026/2016)

verwezen naar

ten principale :

INTA

- Gianluca Buonanno. Ontwerpresolutie over het verbod Kerstmis te vieren in Brunei (B8-0027/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

advies :

INTA

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over de oprichting van een permanente werkgroep over kinderarmoede (B8-0028/2016)

verwezen naar

ten principale :

EMPL

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over nieuwe behandelingswijzen voor minderjarigen (B8-0029/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de noodzaak om passende compensatiemaatregelen te nemen ter vermindering van de aan de liberalisering van de aanplantrechten verbonden risico's (B8-0030/2016)

verwezen naar

ten principale :

AGRI

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de aanwezigheid van terroristen onder de migrantenstromen (B8-0031/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

advies :

AFET

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de door de Europese Unie aangenomen aanbevelingen van de COP21 (B8-0032/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de nieuwe vrijhandelszone van de ASEAN (B8-0033/2016)

verwezen naar

ten principale :

INTA

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de kritiek van de Europese Commissie op de nieuwe Poolse regering (B8-0034/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFCO

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over het belang van een gepersonaliseerd dieet (B8-0035/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Dominique Bilde, Sophie Montel en Florian Philippot. Ontwerpresolutie over de banden tussen multinationale oliemaatschappijen en de Europese Commissie in het kader van de trans-Atlantische onderhandelingen (B8-0036/2016)

verwezen naar

ten principale :

INTA

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over de recycling van afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (AEEA) (B8-0037/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over investeringen vanuit de particuliere sector in onderzoek en ontwikkeling (B8-0038/2016)

verwezen naar

ten principale :

ITRE

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de bescherming van de gezondheid en de strijd tegen luchtvervuiling (B8-0039/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over EU-regels voor de uitleen van niet-tentoongestelde kunstwerken (B8-0046/2016)

verwezen naar

ten principale :

CULT

- Edouard Ferrand en Matteo Salvini. Ontwerpresolutie over mogelijke sancties tegen Polen (B8-0047/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFCO

- Edouard Ferrand. Ontwerpresolutie over de kernproef van Noord-Korea (B8-0048/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Edouard Ferrand en Matteo Salvini. Ontwerpresolutie over de pro-immigratiekeuze van Duitsland (B8-0049/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Edouard Ferrand en Matteo Salvini. Ontwerpresolutie over de veiligheid van de Europese burgers (B8-0070/2016)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Franz Obermayr. Ontwerpresolutie over een betere indeling van energie-efficiëntieklassen (B8-0071/2016)

verwezen naar

ten principale :

ITRE

- Edouard Ferrand en Matteo Salvini. Ontwerpresolutie over de bescherming van het Syrische erfgoed (B8-0072/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Edouard Ferrand en Matteo Salvini, namens de ENF-Fractie. Ontwerpresolutie over de onthoofding van sjeik al-Nimr (B8-0073/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Franz Obermayr. Ontwerpresolutie over bescherming van de Europese consument tegen genetisch gemodificeerde vissoorten, zalm in het bijzonder (B8-0074/2016)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

advies :

INTA

- Franz Obermayr. Ontwerpresolutie over de bescherming van kleine en middelgrote visserij- en aquacultuurondernemingen (B8-0075/2016)

verwezen naar

ten principale :

PECH

- Angel Dzhambazki. Ontwerpresolutie over de terechtstelling van de religieuze leider Nimr al-Nimr (B8-0076/2016)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over een Europese strategie ten behoeve van Alzheimerpatiënten (B8-1425/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de door de verklaring van de Wereldgezondheidsorganisatie veroorzaakte paniek over rood en verwerkt vlees (B8-1426/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

advies :

AGRI

- Morten Messerschmidt. Ontwerpresolutie over de invoering van afzonderlijke standpunten in het Hof van Justitie van de Europese Unie (B8-1427/2015)

verwezen naar

ten principale :

JURI

- Lorenzo Fontana, Jussi Halla-aho, Marek Jurek, Valdemar Tomaševski, Kazimierz Michał Ujazdowski, Beatrix von Storch en Branislav Škripek. Ontwerpresolutie over de noodzaak van speciale bijstand voor christelijke vluchtelingen (B8-1428/2015)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

advies :

AFET

- Stefan Eck en Anja Hazekamp. Ontwerpresolutie over het verplicht gebruik van gevalideerde alternatieven voor dierproeven (B8-1429/2015)

verwezen naar

ten principale :

AGRI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over de werelddag tegen corruptie (B8-1430/2015)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over overstromingsgevaar (B8-1431/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over lokale initiatieven voor het klimaat (B8-1432/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over depressie (B8-1433/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de door de Italiaanse industrie geleden schade als gevolg van de buitensporige toename van de invoer van olijfolie uit Tunesië (B8-1434/2015)

verwezen naar

ten principale :

INTA

advies :

AGRI

- Marie-Christine Arnautu. Ontwerpresolutie over de betrekkingen met Turkije (B8-1435/2015)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Gianluca Buonanno. Ontwerpresolutie over bepaalde aspecten van de werktijden van gezondheidswerkers en ziekenhuizen (B8-1436/2015)

verwezen naar

ten principale :

EMPL

advies :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over ischemische hartziekten (B8-1437/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over de bevordering van onlineaankopen (B8-1438/2015)

verwezen naar

ten principale :

IMCO

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over blindheid en oogziekten (B8-1439/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over voedselallergieën (B8-1440/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over maatregelen om het openbaar vervoer te stimuleren en smog in de Europese steden tegen te gaan (B8-1441/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over een programma met initiatieven ter bestrijding van het tekort aan vitamine D bij Europese kinderen (B8-1442/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over de werelddag voor de mensenrechten (B8-1443/2015)

verwezen naar

ten principale :

LIBE

- Aldo Patriciello. Ontwerpresolutie over arthritis psoriatica (B8-1444/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over sterfgevallen in Italië ten gevolge van asbest (B8-1445/2015)

verwezen naar

ten principale :

ENVI

advies :

EMPL

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over de dringende noodzaak van een EU-standpunt ten aanzien van Turkije naar aanleiding van het neerhalen van het Russische gevechtsvliegtuig op 24 november (B8-1446/2015)

verwezen naar

ten principale :

AFET

- Mara Bizzotto. Ontwerpresolutie over controlemaatregelen om de handel in plastic bevattende Chinese rijst, die uiterst schadelijk is voor de gezondheid van de Europese burgers, een halt toe te roepen (B8-1447/2015)

verwezen naar

ten principale :

INTA

advies :

ENVI


16. Besluiten inzake bepaalde documenten

Aanwijzing commissies

Commissie JURI (artikel 40 van het Reglement)

- Verordening van de Commissie houdende wijziging van Verordening (EG) nr. 692/2008 wat betreft innoverende technologieën ter beperking van de CO2-emissies van lichte bedrijfsvoertuigen (D042120/03 - 2015/2988(RPS))
verwezen naar ten principale: ENVI
advies: IMCO, JURI (artikel 40 van het Reglement)

Commissie CULT

- Vaststelling van het steunprogramma voor structurele hervormingen voor de periode 2017–2020 (COM(2015)0701 - C8-0373/2015 - 2015/0263(COD))
verwezen naar ten principale: : REGI
advies: CULT, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, BUDG, ITRE, ECON, LIBE


17. Verzending van de tijdens deze vergadering aangenomen teksten

Overeenkomstig artikel 192, lid 2, van het Reglement zullen de notulen van de huidige vergadering aan het begin van de volgende vergadering aan het Parlement ter goedkeuring worden voorgelegd.

Met instemming van het Parlement zullen de aangenomen teksten nu al worden toegezonden aan degenen voor wie zij bestemd zijn.


18. Rooster van de volgende vergaderingen

De volgende vergaderingen vinden plaats op 24 en 25 februari 2016.


19. Onderbreking van de zitting

De zitting van het Europees Parlement wordt onderbroken.

De vergadering wordt om 16.45 uur gesloten.

Klaus Welle

Martin Schulz

Secretaris-generaal

Voorzitter


PRESENTIELIJST

Aanwezig:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comodini Cachia, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kalinowski, Kallas, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, Mach, McIntyre, Maeijer, Maletić, Malinov, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Matias, Mato, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morin-Chartier, Mosca, Mureşan, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Niebler, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Verontschuldigd:

Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Giménez Barbat, Konečná, Le Pen Jean-Marie, McGuinness, Melior, Michels, Vallina, Verheyen

Juridische mededeling - Privacybeleid