Indeks 
Zapisnik
PDF 262kWORD 197k
Utorak, 8. ožujka 2016. - Strasbourg
1.Otvaranje godišnjeg zasjedanja
 2.Otvaranje dnevne sjednice
 3.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 4.Socioekonomski položaj žena u Europi (rasprava)
 5.Situacija u kojoj se nalaze žene izbjeglice i tražiteljice azila u EU-u (rasprava)
 6.Glasovanje
  6.1.Zdravlje životinja ***II (glasovanje)
  6.2.Program potpore za dostavu voća i povrća, banana te mlijeka u obrazovnim ustanovama ***I (glasovanje)
  6.3.Pristup tržištu lučkih usluga i financijska transparentnost luka ***I (glasovanje)
  6.4.Harmonizirani indeksi potrošačkih cijena ***I (glasovanje)
  6.5.Godišnje izvješće za 2014. o zaštiti financijskih interesa EU-a – borba protiv prijevara (glasovanje)
  6.6.Rodno osviještena politika u radu Europskog parlamenta (glasovanje)
  6.7.Situacija u kojoj se nalaze žene izbjeglice i tražiteljice azila u EU-u (glasovanje)
 7.Obrazloženja glasovanja
 8.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 9.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 10.Stanje u Siriji (rasprava)
 11.Komunikacija o provedbi Europskog migracijskog programa (rasprava)
 12.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 13.Međuinstitucijski sporazum o boljoj izradi zakonodavstva (rasprava)
 14.Upućivanje radnika (rasprava)
 15.Što je ocjena AAA u području socijalne politike? (rasprava)
 16.Postupovna jamstva za djecu osumnjičenu ili optuženu u kaznenim postupcima ***I (rasprava)
 17.Smjenice za proračun za 2017. – dio III. (rasprava)
 18.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 19.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
potpredsjednica

1. Otvaranje godišnjeg zasjedanja

U skladu s prvim stavkom članka 229. Ugovora o funkcioniranju Europske unije i člankom 146 Poslovnika, zasjedanje 2016-2017 Europskog parlamenta je otvoreno.


2. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


3. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Sloboda izražavanja u Kazahstanu (2016/2607(RSP))

—   Tamás Meszerics, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Igor Šoltes i Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0337/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0343/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko i Monica Macovei u ime Kluba zastupnika ECR-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0344/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0345/2016);

—   Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Manfred Weber, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0349/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou i Patrick Le Hyaric, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0373/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Andrejs Mamikins, Marju Lauristin, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, sur Sloboda izražavanja u Kazahstanu (B8-0375/2016).

II.   Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (2016/2608(RSP))

—   Judith Sargentini, Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Bronis Ropė, Ernest Urtasun, Igor Šoltes i Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0338/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Remo Sernagiotto, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0346/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0347/2016);

—   Mario Borghezio, Mara Bizzotto, Gianluca Buonanno, Lorenzo Fontana i Matteo Salvini, u ime Kluba zastupnika ENF, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0348/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Mariya Gabriel, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0371/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström et Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0376/2016);

—   Barbara Spinelli, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Josu Juaristi Abaunz, Paloma López Bermejo, Lynn Boylan, Marina Albiol Guzmán, Kateřina Konečná, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis i Patrick Le Hyaric, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0377/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, sur Egipat, posebno slučaj Giulija Regenija (B8-0378/2016).

III.   Demokratska Republika Kongo (2016/2609(RSP))

—   Jordi Sebastia, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valerio, Igor Soltes i Bronis Ropé, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0342/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Ruža Tomašić et Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0350/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Agea, Laura Ferrara i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0372/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0374/2016);

—   Charles Goerens, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0379/2016);

—   Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Paloma López Bermejo, Fabio De Masi, Ángela Vallina, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Marisa Matias, Marina Albiol Guzmán, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Javier Couso Permuy, Kostadinka Kuneva i Patrick Le Hyaric, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0380/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Maria Arena, Kashetu Kyenge, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Luigi Morgano, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, sur Demokratska Republika Kongo (B8-0381/2016).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


4. Socioekonomski položaj žena u Europi (rasprava)

Izjava Komisije: Socioekonomski položaj žena u Europi (2016/2606(RSP))

Věra Jourová (povjerenica Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Constance Le Grip, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Jérôme Lavrilleux, Vilija Blinkevičiūtė, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Beatriz Becerra Basterrechea, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marisa Matias, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Terry Reintke, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Margot Parker, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Barbara Kappel, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Krisztina Morvai, nezavisna zastupnica, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Clare Moody, Filiz Hyusmenova, João Pimenta Lopes, Daniela Aiuto, Janusz Korwin-Mikke, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Barbara Matera, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Soraya Post, koja je također odgovorila na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavile Anna Hedh i Hilde Vautmans, Tania González Peñas, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Michaela Šojdrová, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Lampros Fountoulis, i Pina Picierno, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Marijana Petir, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Gesine Meissner, Nicola Caputo i Jaromír Štětina.

Govorila je Věra Jourová.

Rasprava je zaključena.


5. Situacija u kojoj se nalaze žene izbjeglice i tražiteljice azila u EU-u (rasprava)

Izvješće o situaciji u kojoj se nalaze žene izbjeglice i tražiteljice azila u EU-u [2015/2325(INI)] - Odbor za prava žena i jednakost spolova. Izvjestiteljica: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

Mary Honeyball predstavila je izvješće.

Govorio je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su: Barbara Matera, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Iratxe García Pérez, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Janice Atkinson, i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika ECR-a.

PREDSJEDA: Ulrike LUNACEK
potpredsjednica

Govorili su: Doru-Claudian Frunzulică radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Beatrix von Storch, koja je na pitanje odgovorio, Angelika Mlinar, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Malin Björk, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Kristina Winberg, Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavila Janice Atkinson, Daniela Aiuto, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Janice Atkinson, Mireille D'Ornano, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Constance Le Grip, Maria Arena, Jadwiga Wiśniewska, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostadinka Kuneva, Terry Reintke, Margot Parker, Gianluca Buonanno, Ildikó Gáll-Pelcz, Maria Noichl, Julie Girling, Cecilia Wikström, Stefan Eck, Heidi Hautala, Angelika Niebler, Pier Antonio Panzeri, Arne Gericke, Jordi Sebastià, Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Helga Stevens, Lefteris Christoforou, Ruža Tomašić, Adam Szejnfeld i Tomáš Zdechovský.

Govorile su: Věra Jourová i Mary Honeyball.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 6.7 zapisnika od 8.3.2016..

PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

Predsjednik je odao počast Berti Cáceres, borcu za ljudksa prava i ekologinji ubijenoj u Hondurasu. Osudio je ubojstvo u ime Parlamenta i uputio apel vladi Hondurasa da odgovorne izruči pravdi.

(Sjednica je prekinuta u 11:40)

(Od 11:40 do 12:45, govor Filippa Grandija, povjerenika Ujedinjenih naroda za izbjeglice nakon čega je uslijedio krug izjava političkih klubova)

(Sjednica je nastavljena u 12:45)

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica


6. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


6.1. Zdravlje životinja ***II (glasovanje)

Preporuka za drugo čitanje o stajalištu Vijeća u prvom čitanju radi donošenja uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o prenosivim bolestima životinja te o izmjeni i stavljanju izvan snage određenih akata u području zdravlja životinja („Zakon o zdravlju životinja”) [11779/1/2015 - C8-0008/2016 - 2013/0136(COD)] - Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj. Izvjestitelj: Jasenko Selimovic (A8-0041/2016)

(Potrebna kvalificirana većina za odbacivanje stajališta Vijeća)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

STAJALIŠTE VIJEĆA

Proglašen odobrenim (P8_TA(2016)0067)


6.2. Program potpore za dostavu voća i povrća, banana te mlijeka u obrazovnim ustanovama ***I (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 1308/2013 i Uredbe (EU) br. 1306/2013 u pogledu programa potpore za dostavu voća i povrća, banana te mlijeka u obrazovnim ustanovama [COM(2014)0032 - C7-0025/2014 - 2014/0014(COD)] - Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj. Izvjestitelj: Marc Tarabella (A8-0006/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2016)0068)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0068)


6.3. Pristup tržištu lučkih usluga i financijska transparentnost luka ***I (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o stvaranju okvira za pristup tržištu lučkih usluga i financijske transparentnosti luka [COM(2013)0296 - C7-0144/2013 - 2013/0157(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Knut Fleckenstein (A8-0023/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2016)0069)

Knut Fleckenstein (izvjestitelj) predložio je da se u skladu s člankom 61. stavkom 2. Poslovnika glasovanje o nacrtu zakonodavne rezolucije odgodi kako bi se izravno počelo s međuninstitucijskim pregovorima na temelju donesenog mandata.

Parlament je poimeničnim glasovanjem (506 za, 144 protiv, 56 uzdržanih) odobrio prijedlog. Predmet se time smatra vraćenim nadležnom odboru na ponovno razmatranje.


6.4. Harmonizirani indeksi potrošačkih cijena ***I (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o harmoniziranim indeksima potrošačkih cijena i stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 2494/95 [COM(2014)0724 - C8-0283/2014 - 2014/0346(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Roberto Gualtieri (A8-0313/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2016)0070)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0070)


6.5. Godišnje izvješće za 2014. o zaštiti financijskih interesa EU-a – borba protiv prijevara (glasovanje)

Izvješće o godišnjem izvješću za 2014. o zaštiti financijskih interesa EU-a – borba protiv prijevara [2015/2128(INI)] - Odbor za proračunski nadzor. Izvjestitelj: Benedek Jávor (A8-0026/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0071)


6.6. Rodno osviještena politika u radu Europskog parlamenta (glasovanje)

Izvješće o rodno osviještenoj politici u radu Europskog parlamenta [2015/2230(INI)] - Odbor za prava žena i jednakost spolova. Izvjestiteljica: Angelika Mlinar (A8-0034/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (više od 40 zastupnika)

Odbijen

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0072)


6.7. Situacija u kojoj se nalaze žene izbjeglice i tražiteljice azila u EU-u (glasovanje)

Izvješće o situaciji u kojoj se nalaze žene izbjeglice i tražiteljice azila u EU-u [2015/2325(INI)] - Odbor za prava žena i jednakost spolova. Izvjestiteljica: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (Klub zastupnika PPE)

Odbijen

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0073)


7. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Preporuka za drugo čitanje Jasenka Selimovića - A8-0041/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Hannu Takkula i Seán Kelly

Izvješće Marca Tarabelle - A8-0006/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Momchil Nekov, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Anna Záborská, Hannu Takkula i Seán Kelly

Izvješće Knuta Fleckensteina - A8-0023/2016
Catherine Stihler, Neena Gill, Daniel Hannan, Jude Kirton-Darling, Amjad Bashir, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly i Nicola Caputo

Izvješće Benedeka Jávora - A8-0026/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Jiří Pospíšil i Andrejs Mamikins

Izvješće Angelike Mlinar - A8-0034/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Eleonora Forenza, Andrejs Mamikins, Anna Záborská i Marek Jurek

Izvješće Mary Honeyball - A8-0024/2016
Eleonora Forenza, Krisztina Morvai, Neena Gill, Tania González Peñas, Andrejs Mamikins, Anna Záborská i Marina Albiol Guzmán.


8. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 14:15 h, a nastavljena u 15:05 h.)

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

9. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


10. Stanje u Siriji (rasprava)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Stanje u Siriji (2016/2604(RSP))

Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku) dala je izjavu.

Govorili su: Cristian Dan Preda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Victor Boştinaru, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Charles Tannock, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Marietje Schaake, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marisa Matias, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Barbara Lochbihler, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Jean-Luc Schaffhauser, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Janusz Korwin-Mikke, nezavisni zastupnik, Mariya Gabriel, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Richard Howitt, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Paul Nuttall, Anna Elżbieta Fotyga, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Petras Auštrevičius, Javier Couso Permuy, Alyn Smith, Paul Nuttall, Franz Obermayr, Francisco José Millán Mon, Ana Gomes, Bas Belder, Ivo Vajgl, Pier Antonio Panzeri, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Gianluca Buonanno, Mirosław Piotrowski, Javier Nart, Afzal Khan, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Gianluca Buonanno, Branislav Škripek, Ioan Mircea Paşcu, i Arne Lietz, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Gianluca Buonanno.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Csaba Sógor, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Georgios Epitideios, João Ferreira i Klaus Buchner.

Govorila je Federica Mogherini.

Rasprava je zaključena.


11. Komunikacija o provedbi Europskog migracijskog programa (rasprava)

Izjava Komisije: Komunikacija o provedbi Europskog migracijskog programa (2016/2503(RSP))

PREDSJEDA: Ildikó GÁLL-PELCZ
potpredsjednica

Frans Timmermans (potpredsjednik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Monika Hohlmeier, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Birgit Sippel, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Timothy Kirkhope, u ime Kluba zastupnika ECR-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge, Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Cornelia Ernst, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Judith Sargentini, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Hilde Vautmans, Vicky Maeijer, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Konstantinos Papadakis, nezavisni zastupnik, António Marinho e Pinto, Roberta Metsola, o tijeku rasprava, Roberta Metsola, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Claude Moraes, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Marek Jurek, Helga Stevens, Angelika Mlinar, Malin Björk, Ska Keller, Kristina Winberg, Steeve Briois, Bruno Gollnisch, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Angel Dzhambazki, Elmar Brok, Josef Weidenholzer, Janice Atkinson, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Elmaru Broku, koji joj je odgovorio, Jussi Halla-aho, Nathalie Griesbeck, Kostas Chrysogonos, Bodil Valero, Michał Marusik, Mariya Gabriel, Maria João Rodrigues, Beatrix von Storch, Marina Albiol Guzmán, Ernest Maragall, Janice Atkinson, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Sofia Sakorafa, Laurenţiu Rebega, Milan Zver, Elly Schlein, Neoklis Sylikiotis, Gianluca Buonanno, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Péter Niedermüller i Nikolaos Chountis.

PREDSJEDA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
potpredsjednica

Govorili su: Kinga Gál, Cécile Kashetu Kyenge, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Miltiadis Kyrkos, Nadine Morano, Tomáš Zdechovský, Salvatore Domenico Pogliese, Anna Maria Corazza Bildt i Andrej Plenković.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Henna Virkkunen, Ana Gomes, Ilhan Kyuchyuk, João Ferreira, Igor Šoltes, Marek Jurek, Georgios Epitideios, Barbara Matera i Juan Fernando López Aguilar.

Govorio je Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.


12. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Predsjednica je dala sljedeću izjavu:

Preporuka odbora TRAN o neulaganju prigovora na provedbenu mjeru objavljena je na sjednici od 7. ožujka 2016 (točka 5 zapisnika od 7.3.2016.).

Na tu preporuku u roku od 24 sata od njezine objave, kako je utvrđeno člankom 105. stavkom 6. Poslovnika, nije uložen niti jedan prigovor.

Ta se odluka stoga smatra prihvaćenom i bit će objavljena u prilogu „Usvojeni tekstovi” od srijede 9. ožujka 2016.


13. Međuinstitucijski sporazum o boljoj izradi zakonodavstva (rasprava)

Izvješće o sklapanju Međuinstitucijskog sporazuma o boljoj izradi zakonodavstva između Europskog parlamenta, Vijeća Europske unije i Europske komisije [COM(2015)0215 - 2016/2005(ACI)] - Odbor za ustavna pitanja. Izvjestiteljica: Danuta Maria Hübner (A8-0039/2016)

Danuta Maria Hübner predstavila je izvješće.

Govorili su: Jeanine Hennis-Plasschaert (predsjedateljica Vijeća) i Frans Timmermans (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Esteban González Pons, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Richard Corbett, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Anthea McIntyre, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Kostas Chrysogonos, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Pascal Durand, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Sophie Montel, u ime Kluba zastupnika ENF-a, György Schöpflin, Mercedes Bresso, Kazimierz Michał Ujazdowski, Pavel Telička, Heidi Hautala, Tim Aker, Markus Pieper, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Anneleen Van Bossuyt, Max Andersson, Tadeusz Zwiefka, Vicky Ford, Pavel Svoboda, Emil Radev i Ruža Tomašić.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo, Pirkko Ruohonen-Lerner i João Ferreira.

PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Fabio Massimo Castaldo, Eleftherios Synadinos, Ramón Jáuregui Atondo, Notis Marias i Paloma López Bermejo.

Govorili su: Frans Timmermans, Jeanine Hennis-Plasschaert i Danuta Maria Hübner.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.7 zapisnika od 9.3.2016..


14. Upućivanje radnika (rasprava)

Izjava Komisije: Upućivanje radnika (2016/2605(RSP))

Marianne Thyssen (povjerenica Komisije) dala je izjavu.

Govorili su: David Casa, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Jutta Steinruck, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Sven Schulze, Anthea McIntyre, u ime Kluba zastupnika ECR-a, koja odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Tim Aker, David Casa, o tijeku rasprave, Martina Dlabajová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Thomas Händel, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jean Lambert, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Tim Aker, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Danuta Jazłowiecka, Agnes Jongerius, Kosma Złotowski, Marian Harkin, Patrick Le Hyaric, Terry Reintke, Laura Agea, Sven Schulze, Marita Ulvskog, Paloma López Bermejo, Karima Delli, Jeroen Lenaers, Siôn Simon, Evelyn Regner i Brando Benifei.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Tom Vandenkendelaere, Sergio Gaetano Cofferati, Notis Marias, Tania González Peñas, Elisabeth Morin-Chartier, Pirkko Ruohonen-Lerner i Csaba Sógor.

Govorila je Marianne Thyssen.

Rasprava je zaključena.

Govorio je Jérôme Lavrilleux.


15. Što je ocjena AAA u području socijalne politike? (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000034/2016) koje je postavio Thomas Händel, u ime Odbora EMPL, Komisiji: Što je ocjena AAA u području socijalne politike? (2015/3024(RSP)) (B8-0117/2016)

Thomas Händel obrazložio je pitanje.

Marianne Thyssen (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorio je David Casa, u ime Kluba zastupnika PPE-a.

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorili su: Jutta Steinruck, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Enrique Calvet Chambon, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Gabriele Zimmer, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jean Lambert, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Agea, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Dominique Martin, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Sotirios Zarianopoulos, nezavisni zastupnik, Elisabeth Morin-Chartier, Marita Ulvskog, Verónica Lope Fontagné, Agnes Jongerius, Csaba Sógor, Georgi Pirinski, Claude Rolin, Elena Gentile, Anne Sander, Guillaume Balas, Romana Tomc, Flavio Zanonato, Jérôme Lavrilleux, Sergio Gutiérrez Prieto, Michaela Šojdrová, Siôn Simon i Tom Vandenkendelaere.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Danuta Jazłowiecka, Julie Ward, Notis Marias, Tania González Peñas, Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot i Stanislav Polčák.

Govorila je Marianne Thyssen.

Rasprava je zaključena.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica


16. Postupovna jamstva za djecu osumnjičenu ili optuženu u kaznenim postupcima ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o postupovnim jamstvima za djecu osumnjičenu ili optuženu u kaznenim postupcima [COM(2013)0822 - C7-0428/2013 - 2013/0408(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Caterina Chinnici (A8-0020/2015)

Caterina Chinnici predstavila je izvješće.

Govorila je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su: Pál Csáky, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Juan Fernando López Aguilar, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nathalie Griesbeck, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jean Lambert, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gilles Lebreton, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Roberta Metsola, Andrejs Mamikins, Anna Záborská i Julie Ward.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Notis Marias i Stanislav Polčák.

Govorili su: Věra Jourová i Caterina Chinnici.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.5 zapisnika od 9.3.2016..


17. Smjenice za proračun za 2017. – dio III. (rasprava)

Izvješće o općim smjernicama za pripremu proračuna za 2017., dio III. – Komisija [2016/2004(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Jens Geier (A8-0036/2016)

Jens Geier predstavio je izvješće.

Govorila je Kristalina Georgieva (potpredsjednica Komisije).

Govorili su: Siegfried Mureşan, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Isabelle Thomas, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Richard Ashworth, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Gérard Deprez, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Liadh Ní Riada, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ernest Maragall, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marco Zanni, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Auke Zijlstra, u ime Kluba zastupnika ENF-a, José Manuel Fernandes, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jonathan Arnott, Marian-Jean Marinescu, Iris Hoffmann, Monika Hohlmeier, Jean-Paul Denanot, Paul Rübig, Daniele Viotti, Andrey Novakov i Victor Negrescu.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Krzysztof Hetman i Notis Marias.

Govorili su: Kristalina Georgieva i Jens Geier.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.6 zapisnika od 9.3.2016..


18. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 578.051/OJME).


19. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 23:25.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

Glavni tajnik

Potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Aliot, Bours, Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Joly, Muselier, Mussolini, Olbrycht, Omarjee, Toom, Vallina

Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti