Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Analiżi tal-Presidenza Netherlandiża tal-Kunsill (2016/2709(RSP))
Mark Rutte (President fil-kariga tal-Kunsill) u Jean-Claude Juncker (President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Esther de Lange f'isem il-Grupp PPE, Paul Tang f'isem il-Grupp S&D, Syed Kamall f'isem il-Grupp ECR, Guy Verhofstadt f'isem il-Grupp ALDE, Dennis de Jong f'isem il-Grupp GUE/NGL, Philippe Lamberts f'isem il-Grupp Verts/ALE, Bill Etheridge f'isem il-Grupp EFDD, Olaf Stuger f'isem il-Grupp ENF, u Zoltán Balczó Membru mhux affiljat.
Interventi ta': Frans Timmermans (l-Ewwel Viċi President tal-Kummissjoni) u Mark Rutte.
Id-dibattitu ngħalaq.
(Is-seduta ġiet sospiża għal ftit)
3. Konklużjonijiet tal-laqgħa tal-Kunsill Ewropew (28-29 ta' Ġunju 2016) (dibattitu)
Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Konklużjonijiet tal-laqgħa tal-Kunsill Ewropew (28-29 ta' Ġunju 2016) (2016/2711(RSP))
Donald Tusk (President tal-Kunsill Ewropew) u Jean-Claude Juncker (President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.
Interventi ta': Manfred Weber f'isem il-Grupp PPE, Gianni Pittella f'isem il-Grupp S&D, Syed Kamall f'isem il-Grupp ECR, Guy Verhofstadt f'isem il-Grupp ALDE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bill Etheridge, Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' James Carver, Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Gerard Batten, Paul Nuttall f'isem il-Grupp EFDD, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Liisa Jaakonsaari, Marine Le Pen f'isem il-Grupp ENF, Bruno Gollnisch Membru mhux affiljat, Herbert Reul, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bernd Lucke, Richard Corbett u Luke Ming Flanagan biex jagħmel mistoqsija "karta blu" lil Richard Corbett.
PRESIDENZA: Sylvie GUILLAUME Viċi President
Interventi ta': Richard Corbett, li wieġeb mistoqsija "karta blu" ta' Luke Ming Flanagan, Ryszard Czarnecki, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Catherine Bearder, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Victor Boştinaru, Barbara Spinelli, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Lefteris Christoforou, Ian Hudghton, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' David Coburn, Rolandas Paksas, Janice Atkinson, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Maria Grapini, Janusz Korwin-Mikke, Andrzej Grzyb, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Barbara Spinelli, Enrique Guerrero Salom, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Kazimierz Michał Ujazdowski, Bernd Lucke, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Zigmantas Balčytis, Pavel Telička, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Vicky Ford, Martina Anderson, Molly Scott Cato, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Richard Corbett, Petr Mach, Marcel de Graaff, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Hilde Vautmans, Udo Voigt, Alain Lamassoure, Tanja Fajon, Sander Loones, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Luke Ming Flanagan, Pascal Durand, Piernicola Pedicini, Harald Vilimsky, Esteban González Pons, Knut Fleckenstein, James Nicholson, Marielle de Sarnez, Rina Ronja Kari, Laurenţiu Rebega, Elisabetta Gardini, Maria João Rodrigues, Peter van Dalen, Izaskun Bilbao Barandica, György Schöpflin, Isabelle Thomas, Roberts Zīle, Mariya Gabriel, Péter Niedermüller, Nikolay Barekov, Luděk Niedermayer, Ana Gomes, Paulo Rangel, Iratxe García Pérez, Othmar Karas, Birgit Sippel, Dubravka Šuica, Pervenche Berès, Milan Zver, Costas Mavrides, Gunnar Hökmark, Josef Weidenholzer, Lefteris Christoforou, Cécile Kashetu Kyenge, Tunne Kelam, Peter Simon u Janusz Lewandowski.
PRESIDENZA: Martin SCHULZ President
Interventi ta': Jo Leinen, Angelika Niebler u Elly Schlein.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Seán Kelly, Jean-Paul Denanot, Ulrike Lunacek, Notis Marias, Laima Liucija Andrikienė, Karin Kadenbach u Ivan Jakovčić.
Interventi ta': Jean-Claude Juncker u Donald Tusk.
Id-dibattitu ngħalaq.
PRESIDENZA: Antonio TAJANI Viċi President
4. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
4.1. Ftehim UE-Perù dwar l-eżenzjoni mill-viża għal soġġorn qasir *** (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura)(votazzjoni)
Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f'isem l-Unjoni Ewropea, tal-Ftehim bejn l-Unjoni Ewropea u r-Repubblika tal-Perù dwar l-eżenzjoni mill-viża għal soġġorn qasir [12099/2015 - C8-0143/2016 - 2015/0199(NLE)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Mariya Gabriel (A8-0197/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)
Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għall-konklużjoni tal-ftehim.
4.2. Limiti tal-emissjonijiet għall-makkinarju mobbli mhux maħsub biex jintuża fit-triq ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar ir-rekwiżiti relatati mal-limiti tal-emissjonijiet u l-approvazzjoni tat-tip għall-magni ta' kombustjoni interna għall-makkinarju mobbli mhux maħsub biex jintuża fit-triq [COM(2014)0581 - C8-0168/2014 - 2014/0268(COD)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Elisabetta Gardini (A8-0276/2015)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)
4.3. Rifuġjati: inklużjoni soċjali u integrazzjoni fis-suq tax-xogħol (votazzjoni)
Rapport dwar ir-rifuġjati: inklużjoni soċjali u integrazzjoni fis-suq tax-xogħol [2015/2321(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Brando Benifei (A8-0204/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI ALTERNATTIVA (imressqa mill-Grupp ENF)
Rifjut
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI (imressqa mill-Kumitat EMPL)
4.4. L-istandards soċjali u ambjentali, id-drittijiet tal-bniedem u r-responsabbiltà korporattiva (votazzjoni)
Rapport dwar l-implimentazzjoni tar-rakkomandazzjonijiet tal-2010 tal-Parlament dwar l-istandards soċjali u ambjentali, id-drittijiet tal-bniedem u r-responsabbiltà korporattiva [2015/2038(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Eleonora Forenza (A8-0217/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)
Reinhard Bütikofer u Monika Hohlmeier qabel il-votazzjoni dwar il-premessa C.
4.5. Strateġija futura ġdida progressiva u innovattiva dwar il-kummerċ u l-investiment (votazzjoni)
Rapport dwar strateġija futura ġdida progressiva u innovattiva dwar il-kummerċ u l-investiment [2015/2105(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Tiziana Beghin (A8-0220/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI ALTERNATTIVA (imressqa mill-Grupp Verts/ALE)
Rifjut
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI ALTERNATTIVA (imressqa mill-Grupp GUE/NGL)
Rifjut
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI (imressqa mill-Kumitat INTA)
4.6. Il-ġlieda kontra t-traffikar tal-bnedmin fir-relazzjonijiet esterni tal-UE (votazzjoni)
Rapport dwar il-ġlieda kontra t-traffikar tal-bnedmin fir-relazzjonijiet esterni tal-UE [2015/2340(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Barbara Lochbihler (A8-0205/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar it-Tlieta 28 ta' Ġunju 2016)
Ir-riżultat tar-referendum fir-Renju Unit - (2016/2800(RSP)) - B8-0838/2016 Michela Giuffrida, Marek Jurek, Constance Le Grip, Notis Marias, Mairead McGuinness, Jiří Pospíšil, Jean-Luc Mélenchon, Marian Harkin, Daniel Hannan, Krisztina Morvai, Monica Macovei
(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar it-Tlieta 5 ta' Lulju 2016)
Rapport Elisabetta Gardini - A8-0276/2015 Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Monica Macovei, Seán Kelly
Rapport Brando Benifei - A8-0204/2016 Michela Giuffrida, Krisztina Morvai, Jiří Pospíšil, Anna Záborská, Seán Kelly, Anna Maria Corazza Bildt, Gabriel Mato
Rapport Eleonora Forenza - A8-0217/2016 Michela Giuffrida, Krisztina Morvai, Anna Záborská, Marian Harkin, Jean-Luc Mélenchon, Gabriel Mato
Rapport Tiziana Beghin - A8-0220/2016 Michela Giuffrida, Krisztina Morvai, Monica Macovei, Anna Záborská, Seán Kelly, Marian Harkin, Gabriel Mato
Rapport Barbara Lochbihler - A8-0205/2016 Krisztina Morvai, Branislav Škripek, Monica Macovei, Marek Jurek, Anna Záborská, Seán Kelly, Gabriel Mato.
6. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".
Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 14.35. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.05)
PRESIDENZA: Ulrike LUNACEK Viċi President
7. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
8. Dokumenti mressqa
Tressqu dawn ir-rapporti li ġejjin mill-kumitati parlamentari:
- Rapport dwar id-deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili (2016/2038(INI)) - Kumitat TAXE2 - Rapporteurs: Jeppe Kofod, Michael Theurer (A8-0223/2016)
- Rapport dwar it-tħejjija tar-reviżjoni postelettorali tal-QFP 2014-2020: L-input tal-Parlament qabel il-proposta tal-Kummissjoni (2015/2353(INI)) - Kumitat BUDG - Rapporteurs: Jan Olbrycht, Isabelle Thomas (A8-0224/2016)
Rapport dwar it-tħejjija tar-reviżjoni postelettorali tal-QFP 2014-2020: L-input tal-Parlament qabel il-proposta tal-Kummissjoni [2015/2353(INI)] - Kumitat għall-Baġits. Rapporteurs: Jan Olbrycht u Isabelle Thomas (A8-0224/2016)
Jan Olbrycht u Isabelle Thomas ippreżentaw ir-rapport.
Intervent ta': Kristalina Georgieva (Viċi President tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Neena Gill (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFET), Paul Rübig (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat DEVE), Georgi Pirinski (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Janusz Lewandowski (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Marian-Jean Marinescu (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Kerstin Westphal (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat REGI), Peter Jahr (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AGRI), Bogdan Andrzej Zdrojewski (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CULT), Laura Agea (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat LIBE), Pedro Silva Pereira (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFCO), Clare Moody (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat FEMM), José Manuel Fernandes f'isem il-Grupp PPE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial f'isem il-Grupp S&D, Bernd Kölmel f'isem il-Grupp ECR, Gérard Deprez f'isem il-Grupp ALDE, Younous Omarjee f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ernest Maragall f'isem il-Grupp Verts/ALE, Marco Zanni f'isem il-Grupp EFDD, Auke Zijlstra f'isem il-Grupp ENF, Eleftherios Synadinos Membru mhux affiljat, Alain Lamassoure, Jens Geier, Zbigniew Kuźmiuk, Jean Arthuis, Liadh Ní Riada, Helga Trüpel, Jonathan Arnott, Siegfried Mureşan, Vladimír Maňka, Xabier Benito Ziluaga, Inese Vaidere, Jean-Paul Denanot, Daniele Viotti, Derek Vaughan, Mercedes Bresso u Inés Ayala Sender.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Michaela Šojdrová, Victor Negrescu, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Miguel Viegas, Igor Šoltes, Clara Eugenia Aguilera García, Andrey Novakov u Ivana Maletić.
PRESIDENZA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI Viċi President
Interventi ta': Kristalina Georgieva, Jan Olbrycht u Isabelle Thomas.
10. Deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili (TAXE 2) (dibattitu)
Rapport dwar id-deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili [2016/2038(INI)] - Kumitat speċjali dwar id-deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili (TAXE 2). Rapporteurs: Jeppe Kofod u Michael Theurer (A8-0223/2016)
Jeppe Kofod u Michael Theurer ippreżentaw ir-rapport.
Intervent ta': Pierre Moscovici (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Danuta Maria Hübner f'isem il-Grupp PPE, Peter Simon f'isem il-Grupp S&D, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Lefteris Christoforou, Bernd Lucke f'isem il-Grupp ECR, Nils Torvalds f'isem il-Grupp ALDE, Miguel Viegas f'isem il-Grupp GUE/NGL, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bruno Gollnisch, Philippe Lamberts f'isem il-Grupp Verts/ALE, Marco Zanni f'isem il-Grupp EFDD, Bernard Monot f'isem il-Grupp ENF, Sotirios Zarianopoulos Membru mhux affiljat, Alain Lamassoure, Ana Gomes, Pirkko Ruohonen-Lerner, Marisa Matias, Eva Joly, Steven Woolfe, Barbara Kappel, Luděk Niedermayer, Emmanuel Maurel, Fabio De Masi, Ernest Urtasun, Markus Ferber, Ramón Jáuregui Atondo, Rina Ronja Kari, Ernest Maragall, Othmar Karas, Paul Tang, Paloma López Bermejo, Theodor Dumitru Stolojan, Neena Gill, Frank Engel, Tibor Szanyi u Gunnar Hökmark.
PRESIDENZA: Rainer WIELAND Viċi President
Interventi ta': Tom Vandenkendelaere u Burkhard Balz.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Lefteris Christoforou, Nicola Caputo, Notis Marias, Igor Šoltes u Franc Bogovič.
Interventi ta': Pierre Moscovici, Jeppe Kofod u Michael Theurer.
11. Gwardja Ewropea tal-Fruntiera u tal-Kosta ***I (dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Gwardja Ewropea tal-Fruntiera u tal-Kosta u li jħassar ir-Regolament (KE) Nru 2007/2004, ir-Regolament (KE) Nru 863/2007 u d-Deċiżjoni tal-Kunsill 2005/267/KE [COM(2015)0671 - C8-0408/2015 - 2015/0310(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Artis Pabriks (A8-0200/2016)
Artis Pabriks ippreżenta r-rapport.
Interventi ta': Frans Timmermans (l-Ewwel Viċi President tal-Kummissjoni) u Dimitris Avramopoulos (Membru tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Ilhan Kyuchyuk (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFET), Eider Gardiazabal Rubial (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat BUDG), Alain Cadec (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat PECH), Monika Hohlmeier f'isem il-Grupp PPE, Péter Niedermüller f'isem il-Grupp S&D, Helga Stevens f'isem il-Grupp ECR, Nathalie Griesbeck f'isem il-Grupp ALDE, Marina Albiol Guzmán f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ska Keller f'isem il-Grupp Verts/ALE, Gerard Batten f'isem il-Grupp EFDD, Gerolf Annemans f'isem il-Grupp ENF, Konstantinos Papadakis Membru mhux affiljat, Jaromír Štětina, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Josef Weidenholzer, Timothy Kirkhope, Cecilia Wikström, Malin Björk, Judith Sargentini, Ignazio Corrao, Georgios Epitideios, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Sylvie Guillaume, Monica Macovei, Angelika Mlinar, Kostas Chrysogonos, Bodil Valero, Diane James, Udo Voigt, Salvatore Domenico Pogliese u Victor Boştinaru.
PRESIDENZA: Ulrike LUNACEK Viċi President
Interventi ta': Kazimierz Michał Ujazdowski, Gérard Deprez, Sofia Sakorafa, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Ana Gomes, Notis Marias, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jeroen Lenaers, Juan Fernando López Aguilar, Marek Jurek, Milan Zver, Tonino Picula, Nikolay Barekov, Heinz K. Becker, Lucy Anderson, Peter van Dalen, Dubravka Šuica, Cécile Kashetu Kyenge, Anna Maria Corazza Bildt, Miltiadis Kyrkos, Kinga Gál, Alessandra Mussolini u Barbara Matera.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Csaba Sógor, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Ivan Jakovčić, João Pimenta Lopes, Igor Šoltes, Gilles Lebreton u Eleftherios Synadinos.
Interventi ta': Dimitris Avramopoulos u Artis Pabriks.
Il-President irċieva t-talba ta' ħatra li ġejja mill-Grupp ECR:
Kumitat AGRI: Urszula Krupa.
Din il-ħatra se titqies ratifikata jekk ma tiġix ippreżentata oġġezzjoni minn issa sal-approvazzjoni ta' dawn il-Minuti.
13. Livell għoli komuni ta' sigurtà tas-sistemi tan-netwerks u tal-informazzjoni madwar l-Unjoni ***II (dibattitu)
Rakkomandazzjoni għat-tieni qari dwar il-pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni ta' direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar miżuri li jiżguraw livell għoli komuni ta' sigurtà tan-netwerks u tas-sistemi tal-informazzjoni madwar l-Unjoni [05581/1/2016 - C8-0188/2016 - 2013/0027(COD)] - Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Andreas Schwab (A8-0211/2016)
Andreas Schwab ippreżenta r-rakkomandazzjoni għat-tieni qari.
Interventi ta': Pilar del Castillo Vera f'isem il-Grupp PPE, Nicola Danti f'isem il-Grupp S&D, Vicky Ford f'isem il-Grupp ECR, Antanas Guoga f'isem il-Grupp ALDE, Mylène Troszczynski f'isem il-Grupp ENF, Ildikó Gáll-Pelcz, Maria Grapini, Lara Comi, Henna Virkkunen u Michał Boni.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Franc Bogovič, Notis Marias, Ivan Jakovčić u Christian Ehler.
Interventi ta': Günther Oettinger u Andreas Schwab.
14. Sinerġiji bejn il-fondi strutturali u Orizzont 2020 (dibattitu)
Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Sinerġiji bejn il-fondi strutturali u Orizzont 2020 (2016/2695(RSP))
Carlos Moedas (Membru tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.
Interventi ta': Christian Ehler f'isem il-Grupp PPE, Soledad Cabezón Ruiz f'isem il-Grupp S&D, Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR, Matthijs van Miltenburg f'isem il-Grupp ALDE, Younous Omarjee f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ernest Maragall f'isem il-Grupp Verts/ALE, Rosa D'Amato f'isem il-Grupp EFDD, Lambert van Nistelrooij, Andrea Cozzolino, Zdzisław Krasnodębski, Lieve Wierinck, Jerzy Buzek, Patrizia Toia, Iskra Mihaylova, Ramón Luis Valcárcel Siso, Victor Boştinaru, Paul Rübig, Miapetra Kumpula-Natri, Franc Bogovič, Liliana Rodrigues, Janusz Lewandowski u Daniel Buda.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Notis Marias, Ivan Jakovčić, João Ferreira u Andrey Novakov.
Intervent ta': Carlos Moedas.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Ernest Maragall, Davor Škrlec u Bronis Ropė, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sinerġiji għall-innovazzjoni: il-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej, Orizzont 2020 u fondi ta' innovazzjoni Ewropej u programmi tal-UE oħra (2016/2695(RSP)) (B8-0851/2016);
— Ruža Tomašić, Evžen Tošenovský uAngel Dzhambazki f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sinerġiji għall-innovazzjoni bejn il-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej, Orizzont 2020 u fondi ta' innovazzjoni Ewropej oħra (2016/2695(RSP)) (B8-0852/2016);
— Rosa D’Amato, David Borrelli, Isabella Adinolfi u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar is-sinerġiji għall-innovazzjoni: il-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej, Orizzont 2020 u fondi ta' innovazzjoni Ewropej u programmi tal-UE oħra (2016/2695(RSP)) (B8-0857/2016);
— Matthijs van Miltenburg, Lieve Wierinck, Iskra Mihaylova u Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sinerġiji għall-innovazzjoni bejn il-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej, Orizzont 2020 u fondi ta' innovazzjoni Ewropej oħra (2016/2695(RSP)) (B8-0858/2016);
— Christian Ehler u Lambert van Nistelrooij f'isem il-Grupp PPE, Constanze Krehl, Soledad Cabezón Ruiz u Derek Vaughan f'isem il-Grupp S&D, dwar sinerġiji għall-innovazzjoni: il-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej, Orizzont 2020 u fondi ta' innovazzjoni Ewropej oħra u programmi tal-UE (2016/2695(RSP)) (B8-0860/2016);
— Younous Omarjee, Merja Kyllönen, Jiří Maštálka, Ángela Vallina u Martina Michels f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sinerġiji għall-innovazzjoni bejn il-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej, Orizzont 2020 u fondi ta' innovazzjoni Ewropej oħra (2016/2695(RSP)) (B8-0861/2016).
15. Aġenzija Ewropea għas-Sigurtà Marittima ***I - Aġenzija Ewropea għall-Kontroll tas-Sajd ***I (dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (KE) Nru 1406/2002 li jistabbilixxi Aġenzija Ewropea għas-Sigurtà Marittima [COM(2015)0667 - C8-0404/2015 - 2015/0313(COD)] - Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu. Rapporteur: Michael Cramer (A8-0215/2016)
Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (KE) Nru 768/2005 li jistabbilixxi Aġenzija Ewropea għall-Kontroll tas-Sajd [COM(2015)0669 - C8-0406/2015 - 2015/0308(COD)] - Kumitat għas-Sajd. Rapporteur: Alain Cadec (A8-0068/2016)
Michael Cramer u Alain Cadec ippreżentaw ir-rapport.
Interventi ta': Dieter-Lebrecht Koch f'isem il-Grupp PPE, Czesław Hoc f'isem il-Grupp ECR, Izaskun Bilbao Barandica f'isem il-Grupp ALDE, Tania González Peñas f'isem il-Grupp GUE/NGL, Rosa D'Amato f'isem il-Grupp EFDD, Marie-Christine Arnautu f'isem il-Grupp ENF, Henna Virkkunen, Renata Briano, Norica Nicolai, João Ferreira, Georg Mayer u Clara Eugenia Aguilera García.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ricardo Serrão Santos, Inés Ayala Sender, Notis Marias u Georgios Epitideios.
Interventi ta': Violeta Bulc, Michael Cramer u Alain Cadec.
16. Segretarjat tal-Kumitat ta' Sorveljanza tal-OLAF ***I (dibattitu)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (UE, Euratom) Nru 883/2013, fir-rigward tas-segretarjat tal-Kumitat ta' Sorveljanza tal-Uffiċċju Ewropew Kontra l-Frodi (OLAF) [COM(2016)0113 - C8-0109/2016 - 2016/0064(COD)] - Kumitat għall-Kontroll tal-Baġit. Rapporteur: Ingeborg Gräßle (A8-0188/2016)
Ingeborg Gräßle ppreżentat ir-rapport.
Intervent ta': Kristalina Georgieva (Viċi President tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Petri Sarvamaa f'isem il-Grupp PPE, Inés Ayala Sender f'isem il-Grupp S&D, Jonathan Arnott f'isem il-Grupp EFDD, Gilles Lebreton f'isem il-Grupp ENF, Janusz Korwin-Mikke Membru mhux affiljat, Tomáš Zdechovský u Julia Pitera.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jiří Pospíšil u Notis Marias.
Interventi ta': Kristalina Georgieva u Ingeborg Gräßle.