Seznam 
Zápis
PDF 281kWORD 83k
Středa, 5. října 2016 - Štrasburk
1.Zahájení denního zasedání
 2.Členství v politických skupinách
 3.Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
 4.Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom (předložené návrhy usnesení)
 5.Příprava zasedání Evropské rady ve dnech 20.–21. října 2016 (rozprava)
 6.Prohlášení předsednictví
 7.Ukončení postupu zbavení imunity
 8.Hlasování
  8.1.Přistoupení Peru k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 * (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  8.2.Přistoupení Kazachstánu k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 * (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  8.3.Přistoupení Korejské republiky k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 * (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  8.4.Globální cíle a závazky EU ohledně výživy a zajištění potravin na celém světě (hlasování)
  8.5.Úřad evropského veřejného žalobce a Eurojust (hlasování)
  8.6.Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom (hlasování)
 9.Vysvětlení hlasování
 10.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 11.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 12.Situace v Sýrii (rozprava)
 13.Sdělení předsednictví
 14.Situace v Sýrii (pokračování rozpravy)
 15.Mírový proces v Kolumbii (rozprava)
 16.Situace v Demokratické republice Kongo (rozprava)
 17.Práva žen v Polsku (rozprava)
 18.Členství ve výborech a delegacích
 19.Konference OSN o změně klimatu, která se bude konat v roce 2016 v Marrákeši (Maroko) (COP 22) (rozprava)
 20.Interinstitucionální dohoda o rejstříku transparentnosti (rozprava)
 21.Uplatňování nařízení o materiálech určených pro styk s potravinami (rozprava)
 22.Prováděcí opatření (článek 106 jednacího řádu)
 23.Akty v přenesené pravomoci (čl. 105 odst. 6 jednacího řádu)
 24.Převody prostředků
 25.Předložení dokumentů
 26.Pořad jednání příštího denního zasedání
 27.Ukončení denního zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


PŘEDSEDNICTVÍ: Martin SCHULZ
předseda

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 9:05.


2. Členství v politických skupinách

Antanas Guoga již není členem skupiny ALDE a s platností ode dne 5. října 2016 se stal členem skupiny PPE.


3. Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)

Podle článku 135 jednacího řádu požádali následující poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:

I.   Rwanda, případ Victoire Ingabireové (2016/2910(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1061/2016);

—   Charles Tannock a Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Monica Macovei a Branislav Škripek za skupinu ECR o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1064/2016);

—   Cristian Dan Preda, Rosa Estaràs Ferragut, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Ivo Belet, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Krzysztof Hetman a Francisco José Millán Mon za skupinu PPE o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1065/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1066/2016);

—   Jordi Sebastià, Heidi Hautala, Bart Staes, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun a Bodil Valero za skupinu Verts/ALE o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1073/2016);

—   Lars Adaktusson, Ángela Vallina, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Josu Juaristi Abaunz, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Merja Kyllönen, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stelios Kouloglou a Javier Couso Permuy za skupinu GUE/NGL o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1075/2016);

—   Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, María Teresa Giménez Barbat, Johannes Cornelis van Baalen, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula a Filiz Hyusmenova za skupinu ALDE o Rwandě, případu Victoire Ingabireové (B8-1076/2016).

II.   Súdán (2016/2911(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Súdánu (B8-1062/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Giovanni La Via, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francisco José Millán Mon a Krzysztof Hetman za skupinu PPE o Súdánu (B8-1067/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o Súdánu (B8-1070/2016);

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Alyn Smith, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė a Josep-Maria Terricabras za skupinu Verts/ALE o Súdánu (B8-1071/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Monica Macovei, Tomasz Piotr Poręba a Karol Karski za skupinu ECR o situaci v Súdánu (B8-1074/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Merja Kyllönen, Barbara Spinelli, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Maria Lidia Senra Rodríguez, Kostas Chrysogonos a Stelios Kouloglou za skupinu GUE/NGL o Súdánu (B8-1078/2016);

—   Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, María Teresa Giménez Barbat, Marietje Schaake, Johannes Cornelis van Baalen, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Martina Dlabajová, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Hilde Vautmans, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Filiz Hyusmenova a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o Súdánu (B8-1080/2016).

III.   Thajsko, zejména případ Andyho Halla (2016/2912(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni, Rolandas Paksas a Isabella Adinolf, za skupinu EFDD o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1068/2016);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francisco José Millán Mon a Krzysztof Hetman za skupinu PPE o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1069/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Carlos Zorrinho za skupinu S&D o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1072/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Malin Björk, Josu Juaristi Abaunz, Merja Kyllönen, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Takis Hadjigeorgiou, Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Barbara Spinelli a Stelios Kouloglou za skupinu GUE/NGL o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1077/2016);

—   Morten Løkkegaard, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, María Teresa Giménez Barbat, Marietje Schaake, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Martina Dlabajová, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Hilde Vautmans, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Anneli Jäätteenmäki, Filiz Hyusmenova a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1079/2016);

—   Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Josep-Maria Terricabras a Bronis Ropė za skupinu Verts/ALE o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1081/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Angel Dzhambazki, Pirkko Ruohonen-Lerner, Notis Marias, Arne Gericke, Ruža Tomašić, Monica Macovei a Branislav Škripek za skupinu ECR o Thajsku, zejména případu Andyho Halla (B8-1082/2016).

Řečnická doba bude rozdělena podle článku 162 jednacího řádu.


4. Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom (předložené návrhy usnesení)

Prohlášení Rady a Komise: Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP))

Rozprava se konala dne 14. září 2016 (bod 13 zápisu ze dne 14.9.2016).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

—   Françoise Grossetête, David Casa, Seán Kelly, Pascal Arimont, Georges Bach, Ivo Belet, Deirdre Clune, Lara Comi, Krišjānis Kariņš, Jeroen Lenaers, Verónica Lope Fontagné, Elisabeth Morin-Chartier, Claude Rolin, Massimiliano Salini, Anne Sander, Sven Schulze, Csaba Sógor, Romana Tomc, Tom Vandenkendelaere, Lorenzo Cesa a Antonio Tajani za skupinu PPE o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1051/2016);

—   Karima Delli, Yannick Jadot, Ernest Maragall a Bart Staes za skupinu Verts/ALE o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy společností Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1052/2016);

—   Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Thomas Händel, Tania González Peñas, Lynn Boylan, Sofia Sakorafa, Eleonora Forenza, Marisa Matias, Josu Juaristi Abaunz, Jean-Luc Mélenchon, Xabier Benito Ziluaga, Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Martina Anderson, Estefanía Torres Martínez, Matt Carthy, Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Liadh Ní Riada, Javier Couso Permuy, Gabriele Zimmer, Merja Kyllönen, Stelios Kouloglou, Ángela Vallina a Takis Hadjigeorgiou za skupinu GUE/NGL o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1053/2016);

—   Anthea McIntyre, Zdzisław Krasnodębski, James Nicholson a Helga Stevens za skupinu ECR o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1055/2016);

—   Maria Arena, Edouard Martin, Maria João Rodrigues, Kathleen Van Brempt, Dan Nica, Jutta Steinruck, Martina Werner, Sergio Gaetano Cofferati, Christine Revault D’Allonnes Bonnefoy, Hugues Bayet, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Guillaume Balas, Pervenche Berès, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Sergio Gutiérrez Prieto, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Georgi Pirinski, Evelyn Regner, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Marc Tarabella, Isabelle Thomas, Flavio Zanonato a Nicola Caputo za skupinu S&D o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1056/2016);

—   David Borrelli, Laura Agea a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1057/2016);

—   Gérard Deprez a Marielle de Sarnez za skupinu ALDE o potřebě evropské politiky reindustrializace s ohledem na nedávné případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1058/2016).

Hlasování: bod 8.6 zápisu ze dne 5.10.2016.


5. Příprava zasedání Evropské rady ve dnech 20.–21. října 2016 (rozprava)

Prohlášení Rady a Komise: Příprava zasedání Evropské rady ve dnech 20.–21. října 2016 (2016/2771(RSP))

Ivan Korčok (úřadující předseda Rady) a Jean-Claude Juncker (předseda Komise) učinili prohlášení.

Vystoupili: Manfred Weber za skupinu PPE, Gianni Pittella za skupinu S&D, Syed Kamall za skupinu ECR (předseda poblahopříl Timothymu Kirkhopovi k jeho jmenování do Sněmovny lordů a jménem všech poslanců mu poděkoval za práci, kterou po dobu svým mandátů v PE vykonal), Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Philippe Lamberts za skupinu Verts/ALE, David Borrelli za skupinu EFDD, Marine Le Pen za skupinu ENF, Georgios Epitideios – nezařazený poslanec, Herbert Reul a Enrique Guerrero Salom.

PŘEDSEDNICTVÍ: Antonio TAJANI
místopředseda

Vystoupili: Ryszard Czarnecki, Sophia in 't Veld, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Richard Sulík, Rolandas Paksas, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Liisa Jaakonsaari, Marcel de Graaff, Krisztina Morvai, Janusz Lewandowski, Maria João Rodrigues, Ulrike Trebesius, Pavel Telička, Marina Albiol Guzmán, Jordi Sebastià, Peter Lundgren, Harald Vilimsky, Sotirios Zarianopoulos, Alain Lamassoure, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gilles Lebreton, Tanja Fajon, Branislav Škripek, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Barbara Spinelli, Kristina Winberg, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gunnar Hökmark, Marcus Pretzell, Esteban González Pons, Knut Fleckenstein, Evžen Tošenovský, Charles Goerens, Miguel Urbán Crespo, Tim Aker, Gerolf Annemans, Elisabetta Gardini, Pervenche Berès, Helga Stevens, Urmas Paet, György Schöpflin, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jean-Luc Mélenchon, Josef Weidenholzer, Paulo Rangel, Patrizia Toia, Othmar Karas, Sergio Gutiérrez Prieto, Gunnar Hökmark, Birgit Sippel, Dubravka Šuica, Kati Piri, Elmar Brok, Evelyn Regner, Ana Gomes, Monika Flašíková Beňová a Miriam Dalli.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Neoklis Sylikiotis, Hilde Vautmans, Igor Šoltes, Laima Liucija Andrikienė, Silvia Costa, Kostas Chrysogonos, Stanislav Polčák, Costas Mavrides a Maria Grapini.

PŘEDSEDNICTVÍ: Martin SCHULZ
předseda

Vystoupili: Frans Timmermans (první místopředseda Komise) a Ivan Korčok.

Rozprava skončila.

°
° ° °

Vystoupil Cristian Dan Preda, který vyjádřil své rozhořčení nad zatčením ukrajinského novináře Romana Suščenka.


6. Prohlášení předsednictví

Předseda uctil památku českého spisovatele a státníka Václava Havla (1936–2011), který by se dnes dožil 80 let.

°
° ° °

Předseda uvedl, že členové správní rady společnosti Caterpillar se zúčastnili dnešní dopolední rozpravy, během které byla zejména zmíněna otázka reindustrializace v Evropě.


7. Ukončení postupu zbavení imunity

Výbor JURI, který je v dané věci příslušným výborem, informoval předsedu o následující skutečnosti: vzhledem k tomu, že poslední žádost, aby byl Hermann Winkler zbaven imunity (bod 7 zápisu ze dne 12.9.2016), se týká činů, v souvislosti se kterými již byl poslanec zbaven imunity, není potřeba vykonat žádné další kroky. Tento postup zbavení imunity je tudíž ukončen.


8. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.

°
° ° °

Vystoupil James Carver.


8.1. Přistoupení Peru k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 * (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady, kterým se Rakouská republika a Rumunsko opravňují, aby v zájmu Evropské unie přijaly přistoupení Peru k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 [COM(2016)0367 - C8-0234/2016 - 2016/0168(NLE)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodaj: Angel Dzhambazki (A8-0267/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2016)0372)


8.2. Přistoupení Kazachstánu k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 * (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady, kterým se některé členské státy opravňují, aby v zájmu Evropské unie přijaly přistoupení Kazachstánu k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 [COM(2016)0368 - C8-0232/2016 - 2016/0169(NLE)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodaj: Angel Dzhambazki (A8-0268/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2016)0373)


8.3. Přistoupení Korejské republiky k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 * (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o návrhu rozhodnutí Rady, kterým se některé členské státy opravňují, aby v zájmu Evropské unie přijaly přistoupení Korejské republiky k Haagské úmluvě o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí z roku 1980 [COM(2016)0372 - C8-0233/2016 - 2016/0173(NLE)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodaj: Angel Dzhambazki (A8-0266/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2016)0374)


8.4. Globální cíle a závazky EU ohledně výživy a zajištění potravin na celém světě (hlasování)

Návrh usnesení B8-1042/2016 (2016/2705(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0375)


8.5. Úřad evropského veřejného žalobce a Eurojust (hlasování)

Návrh usnesení B8-1054/2016 (2016/2750(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0376)


8.6. Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom (hlasování)

Prohlášení Rady a Komise: Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom (2016/2891(RSP))

Rozprava se konala dne 14. září 2016 (bod 13 zápisu ze dne 14.9.2016).

Návrhy usnesení byly oznámeny dne 5. října 2016 (bod 4 zápisu ze dne 5.10.2016).

Návrhy usnesení B8-1051/2016, B8-1052/2016, B8-1053/2016, B8-1055/2016, B8-1056/2016, B8-1057/2016 a B8-1058/2016 (2016/2891(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-1051/2016

(nahrazující B8-1051/2016, B8-1052/2016, B8-1055/2016, B8-1056/2016 a B8-1058/2016):

předložen těmito poslanci:

—   David Casa, Seán Kelly, Françoise Grossetête, Ivo Belet, Claude Rolin a Anne Sander za skupinu PPE;

—   Maria Arena, Edouard Martin, Maria João Rodrigues, Kathleen Van Brempt a Martina Werner za skupinu S&D;

—   Zdzisław Krasnodębski, James Nicholson a Helga Stevens za skupinu ECR;

—   Gérard Deprez, Marielle de Sarnez a Nathalie Griesbeck za skupinu ALDE;

—   Karima Delli, Yannick Jadot, Ernest Maragall a Bart Staes za skupinu Verts/ALE.

přijat (P8_TA(2016)0377)

(Návrhy usnesení B8-1053/2016 a B8-1057/2016 se neberou v potaz.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Ryszard CZARNECKI
místopředseda


9. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Ústní vysvětlení hlasování:

Globální cíle a závazky EU ohledně výživy a zajištění potravin na celém světě - (2016/2705(RSP)) - B8-1042/2016
Krisztina Morvai, Monica Macovei, Seán Kelly a Stanislav Polčák

Úřad evropského veřejného žalobce a Eurojust - (2016/2750(RSP)) - B8-1054/2016
Krisztina Morvai, Seán Kelly, Monica Macovei a Stanislav Polčák

Potřeba evropské politiky reindustrializace v souvislosti s nedávnými případy Caterpillar a Alstom - (2016/2891(RSP)) - B8-1051/2016
Jude Kirton-Darling, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Ángela Vallina, Csaba Sógor, Seán Kelly, Rosa D'Amato, Monica Macovei, Jean-Luc Mélenchon a Janusz Korwin-Mikke.


10. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:05, pokračovalo v 15:00.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Ildikó GÁLL-PELCZ
místopředsedkyně

11. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Vystoupil Algirdas Saudargas, který se vrátil k námitce, kterou včera vznesl Antanas Guoga k bodu 8 („Členství ve výborech a delegacích“) zápisu ze dne 3. října 2016 (viz bod 10 zápisu ze dne 4.10.2016), a požádal, aby tato námitka byla písemně zaznamenána (předsedající s žádostí souhlasila a upřesnila, že zápis bude schválen ve znění zohledňujícím tuto námitku).

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen ve znění zohledňujícím námitku.


12. Situace v Sýrii (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Sýrii (2016/2894(RSP))

Ivan Korčok (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.

Vystoupili: Cristian Dan Preda za skupinu PPE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Franz Obermayr, Gianni Pittella za skupinu S&D, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Georgios Epitideios, Charles Tannock za skupinu ECR, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Marek Jurek, Marisa Matias za skupinu GUE/NGL, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jacek Saryusz-Wolski, Fabio Massimo Castaldo za skupinu EFDD, Mario Borghezio za skupinu ENF, Eleftherios Synadinos – nezařazený poslanec, Elmar Brok, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Liisa Jaakonsaari, Victor Boştinaru, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Marietje Schaake, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Afzal Khan, Miguel Urbán Crespo, Barbara Lochbihler, David Coburn, Marie-Christine Arnautu, která odmítla odpovědět na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Cristian Dan Preda, Udo Voigt, Francisco José Millán Mon, Elena Valenciano a Ryszard Czarnecki.

(pokračování rozpravy, viz bod 14 zápisu ze dne 5.10.2016)


13. Sdělení předsednictví

Předsedající potvrdila, že námitka, kterou vznesl Algirdas Saudargas ohledně bod 10 zápisu ze dne 4.10.2016 „Schválení zápisu z předchozího denního zasedání“, byla vzata v potaz a že zápis v tomto znění byl schválen.


14. Situace v Sýrii (pokračování rozpravy)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Sýrii (2016/2894(RSP))

(začátek rozpravy, viz bod 13 zápisu ze dne 5.10.2016)

Vystoupili: Pavel Telička, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil James Carver, Javier Couso Permuy, James Carver, Franz Obermayr, Zoltán Balczó, David McAllister, Josef Weidenholzer, Angel Dzhambazki, Alexander Graf Lambsdorff, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Arne Gericke, Mike Hookem a Jean-Luc Schaffhauser.

PŘEDSEDNICTVÍ: David-Maria SASSOLI
místopředseda

Vystoupili: Aymeric Chauprade, Andrey Kovatchev, Gilles Pargneaux, Mirosław Piotrowski, Marielle de Sarnez, Pier Antonio Panzeri, Jan Zahradil, Sandra Kalniete, Arne Lietz, Branislav Škripek, Tunne Kelam, Kati Piri, Bogusław Liberadzki, Afzal Khan, Demetris Papadakis a Jytte Guteland.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marijana Petir, Nicola Caputo, Notis Marias, Hilde Vautmans, Miguel Viegas a Tatjana Ždanoka.

Vystoupil Ivan Korčok (úřadující předseda Rady).

Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 123 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:

—   Manfred Weber za skupinu PPE, Gianni Pittella za skupinu S&D, Syed Kamall za skupinu ECR, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE, a David Borrelli za skupinu EFDD o Sýrii (2016/2894(RSP)) (B8-1089/2016);

—   Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL o Sýrii (2016/2894(RSP)) (B8-1090/2016).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 5.5 zápisu ze dne 6.10.2016.


15. Mírový proces v Kolumbii (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Mírový proces v Kolumbii (2016/2895(RSP))

Ivan Korčok (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.

Vystoupili: Agustín Díaz de Mera García Consuegra za skupinu PPE, Ramón Jáuregui Atondo za skupinu S&D, Charles Tannock za skupinu ECR, Izaskun Bilbao Barandica za skupinu ALDE, Tania González Peñas za skupinu GUE/NGL, Ulrike Lunacek za skupinu Verts/ALE, Ignazio Corrao za skupinu EFDD, Edouard Ferrand za skupinu ENF, Thomas Mann, Richard Howitt, Nikolay Barekov, Marina Albiol Guzmán, Ernest Urtasun, Marie-Christine Arnautu, Francisco José Millán Mon, Soraya Post, Josu Juaristi Abaunz, Jordi Sebastià, Laima Liucija Andrikienė, Carlos Zorrinho, Helmut Scholz, Eduard Kukan, Javi López, Alojz Peterle, Boris Zala, David McAllister a Andrey Kovatchev.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
místopředseda

Vystoupil Tunne Kelam.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Igor Šoltes a João Pimenta Lopes.

Vystoupil Ivan Korčok.

Rozprava skončila.


16. Situace v Demokratické republice Kongo (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Demokratické republice Kongo (2016/2916(RSP))

Ivan Korčok (úřadující předseda Rady) učinil prohlášení jménem místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.

Vystoupili: Joachim Zeller za skupinu PPE, Elena Valenciano za skupinu S&D, Mark Demesmaeker za skupinu ECR, Charles Goerens za skupinu ALDE, Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL, Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE, Jean-Luc Schaffhauser za skupinu ENF, Maria Arena, Hilde Vautmans a Cécile Kashetu Kyenge.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Bogdan Brunon Wenta, Nicola Caputo a Notis Marias.

Vystoupil Ivan Korčok.

Rozprava skončila.


17. Práva žen v Polsku (rozprava)

Prohlášení Komise: Práva žen v Polsku (2016/2918(RSP))

Věra Jourová (členka Komise) učinila prohlášení.

Vystoupili: Barbara Kudrycka za skupinu PPE, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bolesław G. Piecha, Gianni Pittella za skupinu S&D, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Marek Jurek, Jadwiga Wiśniewska za skupinu ECR, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Sophia in 't Veld, Angelika Mlinar za skupinu ALDE, Malin Björk za skupinu GUE/NGL, Terry Reintke za skupinu Verts/ALE, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Beata Gosiewska, Michał Marusik za skupinu ENF, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Janusz Korwin-Mikke – nezařazený poslanec, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Hilde Vautmans, Michaela Šojdrová, Iratxe García Pérez, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tomasz Piotr Poręba, Arne Gericke, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Cecilia Wikström, Zdzisław Krasnodębski k vystoupení, které učinila Cecilia Wikström, Sophia in 't Veld, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Zdzisław Krasnodębski.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ulrike LUNACEK
místopředsedkyně

Vystoupili: Barbara Spinelli, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Czesław Hoc, Anna Maria Corazza Bildt, Maria Arena, Zdzisław Krasnodębski, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Krzysztof Hetman, Marek Jurek k povolení pokládat otázky zvednutím modré karty (předsedající poskytla upřesnění), Cecilia Wikström, která odmítla otázku, kterou zvednutím modré karty položila Urszula Krupa, Ángela Vallina, která odmítla otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ivo Vajgl, Sirpa Pietikäinen, Birgit Sippel, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ivo Vajgl, Ryszard Czarnecki, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ernest Urtasun, Beatriz Becerra Basterrechea, Krystyna Łybacka, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Mirosław Piotrowski, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri (předsedají poskytla upřesnění k povolení pokládat otázky zvednutím modré karty), Ryszard Czarnecki k vedení rozpravy (předsedající se zpetala Piera Antonia Panzeriho, zda přijme otázku položenou zvednutím modré karty), Pier Antonio Panzeri, který odmítl otázku, kterou zvednutím modré karty položila Jadwiga Wiśniewska, Liliana Rodrigues a Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Danuta Jazłowiecka, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kateřina Konečná, Ernest Urtasun, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska a Julie Ward.

Předsedající přivítala návštěvníky z Polska, kteří byli uzaveni na galerii pro hosty.

Vystoupila Věra Jourová.

Rozprava skončila.


18. Členství ve výborech a delegacích

Předseda obdržel od skupiny PPE následující žádost o jmenování:

delegace ve Výborech pro parlamentní spolupráci EU-Arménie, EU-Ázerbájdžán a v Parlamentním výboru pro přidružení EU-Gruzie: Traian Ungureanu, kterám je nahrazena Ramona Nicole Mănescu.

Pokud do schválení zápisu z tohoto zasedání nebudou předloženy žádné námitky, bude toto jmenování považováno za schválené.


19. Konference OSN o změně klimatu, která se bude konat v roce 2016 v Marrákeši (Maroko) (COP 22) (rozprava)

Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000103/2016), kterou pokládají Giovanni La Via za výbor ENVI, Peter Liese za skupinu PPE, Jo Leinen za skupinu S&D, Julie Girling za skupinu ECR, Gerben-Jan Gerbrandy za skupinu ALDE, Estefanía Torres Martínez za skupinu GUE/NGL, Bas Eickhout za skupinu Verts/ALE, a Marco Affronte za skupinu EFDD Radě: Konference OSN o změně klimatu, která se bude konat v roce 2016 v Marrákeši (Maroko) (COP 22) (2016/2814(RSP)) (B8-0718/2016)

Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000104/2016), kterou pokládají Giovanni La Via za výbor ENVI, Peter Liese za skupinu PPE, Jo Leinen za skupinu S&D, Julie Girling za skupinu ECR, Gerben-Jan Gerbrandy za skupinu ALDE, Estefanía Torres Martínez za skupinu GUE/NGL, Bas Eickhout za skupinu Verts/ALE, a Marco Affronte za skupinu EFDD Komisi: Konference OSN o změně klimatu, která se bude konat v roce 2016 v Marrákeši (Maroko) (COP 22) (2016/2814(RSP)) (B8-0719/2016)

Giovanni La Via, Peter Liese, Jo Leinen, Jadwiga Wiśniewska, José Inácio Faria, Estefanía Torres Martínez, Claude Turmes a Eleonora Evi rozvinuli otázky.

Ivan Korčok (úřadující předseda Rady) a Miguel Arias Cañete (člen Komise) odpověděli na otázky.

Vystoupili: Seán Kelly za skupinu PPE a Jytte Guteland za skupinu S&D.

PŘEDSEDNICTVÍ: Adina-Ioana VĂLEAN
místopředsedkyně

Vystoupili: Merja Kyllönen za skupinu GUE/NGL, Julia Reid za skupinu EFDD, Gilles Lebreton za skupinu ENF, Pilar Ayuso, Gilles Pargneaux, Roger Helmer, Dubravka Šuica, Simona Bonafè, Lefteris Christoforou a Miriam Dalli.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Csaba Sógor, Nicola Caputo, Notis Marias, Xabier Benito Ziluaga, Karin Kadenbach a João Ferreira.

Vystoupil: Miguel Arias Cañete a Ivan Korčok.

Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 128 odst. 5 jednacího řádu na závěr rozpravy:

—   Giovanni La Via, Peter Liese, Jo Leinen, Julie Girling, Gerben-Jan Gerbrandy, Estefanía Torres Martínez, Bas Eickhout a Marco Affronte za výbor ENVI o provádění Pařížské dohody a o konferenci OSN o změně klimatu konající se v roce 2016 v marockém Marrákeši (COP22) (2016/2814(RSP)) (B8-1043/2016).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 5.6 zápisu ze dne 6.10.2016.


20. Interinstitucionální dohoda o rejstříku transparentnosti (rozprava)

Prohlášení Komise: Interinstitucionální dohoda o rejstříku transparentnosti (2016/2820(RSP))

Frans Timmermans (první místopředseda Komise) učinil prohlášení.

Vystoupili: Danuta Maria Hübner za skupinu PPE, Sylvie Guillaume za skupinu S&D, Kazimierz Michał Ujazdowski za skupinu ECR, Maite Pagazaurtundúa Ruiz za skupinu ALDE, Dennis de Jong za skupinu GUE/NGL, Sven Giegold za skupinu Verts/ALE, Isabella Adinolfi za skupinu EFDD, Mercedes Bresso, Monica Macovei, Helmut Scholz, Benedek Jávor, Jonathan Arnott, Tomáš Zdechovský a György Schöpflin.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Nicola Caputo, Notis Marias a Karin Kadenbach.

Vystoupil Frans Timmermans.

Rozprava skončila.


21. Uplatňování nařízení o materiálech určených pro styk s potravinami (rozprava)

Zpráva o uplatňování nařízení o materiálech určených pro styk s potravinami (nařízení (ES) č. 1935/2004) [2015/2259(INI)] - Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Zpravodajka: Christel Schaldemose (A8-0237/2016)

Christel Schaldemose uvedla zprávu.

Vystoupila Věra Jourová (členka Komise).

Vystoupili: Birgit Collin-Langen za skupinu PPE, Gilles Pargneaux za skupinu S&D, Bolesław G. Piecha za skupinu ECR, Stefan Eck za skupinu GUE/NGL, Rosa D'Amato za skupinu EFDD, Sylvie Goddyn za skupinu ENF, Alojz Peterle, Soledad Cabezón Ruiz, Julia Reid, Krzysztof Hetman, Damiano Zoffoli, John Stuart Agnew, Pascal Arimont, Biljana Borzan a Karin Kadenbach.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Nicola Caputo a Notis Marias.

Vystoupily: Věra Jourová a Christel Schaldemose.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 5.7 zápisu ze dne 6.10.2016.


22. Prováděcí opatření (článek 106 jednacího řádu)

Parlamentu byly postoupeny níže uvedené návrhy prováděcích opatření, která spadají pod regulativní postup s kontrolou:

- nařízení Komise, kterým se mění příloha XVII nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek, pokud jde o bis(pentabromfenyl)ether (D045427/04 - 2016/2909(RPS) - lhůta: 28. prosince 2016)
předáno příslušnému výboru: ENVI (článek 54 jednacího řádu)
stanovisko: ITRE (článek 54 jednacího řádu), IMCO (článek 54 jednacího řádu)

- rozhodnutí Komise o stanovení kritérií pro ekoznačku EU pro turistické ubytování (D045653/02 - 2016/2900(RPS) - lhůta: 16. ledna 2017)
předáno příslušnému výboru: ENVI

- rozhodnutí Komise, kterým se stanoví ekologická kritéria pro udělování ekoznačky EU dřevěným, korkovým a bambusovým podlahovým krytinám (D045655/03 - 2016/2899(RPS) - lhůta: 16. prosince 2016)
předáno příslušnému výboru: ENVI

- nařízení Komise, kterým se opravuje bulharské, estonské, německé a nizozemské znění nařízení (EU) č. 1321/2014 o zachování letové způsobilosti letadel a leteckých výrobků, letadlových částí a zařízení a schvalování organizací a personálu zapojených do těchto úkolů (D046146/03 - 2016/2924(RPS) - lhůta: 30. prosince 2016)
předáno příslušnému výboru: TRAN

- směrnice Komise, kterou se stanoví čtvrtý seznam směrných limitních hodnot expozice na pracovišti podle směrnice Rady 98/24/ES a kterou se mění směrnice Komise 91/322/EHS, 2000/39/ES a 2009/161/EU (D046681/02 - 2016/2901(RPS) - lhůta: 17. prosince 2016)
předáno příslušnému výboru: EMPL

- nařízení Komise, kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 338/97 o ochraně druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin regulováním obchodu s nimi (D046735/01 - 2016/2892(RPS) - lhůta: 13. října 2016)
předáno příslušnému výboru: ENVI

- nařízení Komise, kterým se provádí nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1177/2003 o statistice Společenství v oblasti příjmů a životních podmínek (EU-SILC), pokud jde o seznam cílových sekundárních proměnných pro rok 2018, které se týkají materiální deprivace, dobrých životních podmínek a potíží s bydlením (D046956/02 - 2016/2925(RPS) - lhůta: 1. ledna 2017)
předáno příslušnému výboru: EMPL

- nařízení Komise, kterým se zavádí referenční rok a program statistických údajů a metadat pro sčítání lidu, domů a bytů stanovený nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 763/2008 (D047005/01 - 2016/2928(RPS) - lhůta: 4. ledna 2017)
předáno příslušnému výboru: EMPL


23. Akty v přenesené pravomoci (čl. 105 odst. 6 jednacího řádu)

Návrhy aktů v přenesené pravomoci postoupené Parlamentu:

- nařízení Komise v přenesené pravomoc,i kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 428/2009, kterým se zavádí režim Společenství pro kontrolu vývozu, přepravy, zprostředkování a tranzitu zboží dvojího užití (C(2016)05707 - 2016/2889(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 12. září 2016
předáno příslušnému výboru: INTA

- nařízení Komise v přenesené pravomoci, kterým se stanoví podrobné technické požadavky a zkušební postupy pro ES schválení typu motorových vozidel, pokud jde o jejich palubní systémy eCall využívající linku tísňového volání 112 a palubní samostatné technické celky a konstrukční části využívající linku tísňového volání 112, a kterým se doplňuje a mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/758, pokud jde o použitelné normy (C(2016)05709 - 2016/2890(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 12. září 2016
předáno příslušnému výboru: IMCO (článek 54 jednacího řádu), LIBE (článek 54 jednacího řádu)

- nařízení Komise v přenesené pravomoci, kterým se mění nařízení (EHS) č. 2568/91 o charakteristikách olivového oleje a olivového oleje z pokrutin a o příslušných metodách analýzy (C(2016)05889 - 2016/2907(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 26. září 2016
předáno příslušnému výboru: AGRI

- nařízení Komise v přenesené pravomoci, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/757, pokud jde o metody monitorování emisí oxidu uhličitého a pravidla pro monitorování dalších příslušných informací (C(2016)05900 - 2016/2904(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 22. září 2016
předáno příslušnému výboru: ENVI

- nařízení Komise v přenesené pravomoci o ověřovacích činnostech a akreditaci ověřovatelů podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/757 o monitorování, vykazování a ověřování emisí oxidu uhličitého z námořní dopravy (C(2016)05904 - 2016/2905(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 22. září 2016
předáno příslušnému výboru: ENVI

- nařízení Komise v přenesené pravomoci, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 575/2013, pokud jde o regulační technické normy upřesňující podmínky pro povolení výjimky týkající se údajů (C(2016)05905 - 2016/2906(DEA))
Lhůta pro námitku: 1 měsíc od data přijetí, tj. 23. září 2016
předáno příslušnému výboru: ECON

- nařízení Komise v přenesené pravomoci o společném monitorovacím a hodnotícím rámci podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 514/2014 [o obecných ustanoveních týkajících se Azylového, migračního a integračního fondu a nástroje pro finanční podporu policejní spolupráce, předcházení trestné činnosti, boje proti trestné činnosti a řešení krizí] (C(2016)06265 - 2016/2926(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 3. října 2016
předáno příslušnému výboru: LIBE

- nařízení Komise v přenesené pravomoci, kterým se stanoví plán výmětů pro rybolov určitých druhů žijících při dně v Severním moři a ve vodách Unie divize ICES IIa (C(2016)06272 - 2016/2929(DEA))
Lhůta pro námitku: 2 měsíce od data přijetí, tj. 4. října 2016
předáno příslušnému výboru: PECH

Návrh aktu v přenesené pravomoci, u něhož se na žádost příslušného výboru prodlužuje lhůta pro předložení námitek z 1 na 3 měsíce:

- nařízení Komise v přenesené pravomoci, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 575/2013, pokud jde o regulační technické normy upřesňující podmínky pro povolení výjimky týkající se údajů (C(2016)05905 - 2016/2906(DEA))
Lhůta pro námitku: 3 měsíce od data přijetí, tj. 23. září 2016 na žádost příslušného výboru
předáno příslušnému výboru: ECON


24. Převody prostředků

Rozpočtový výbor se v souladu s čl. 25 odst. 1 finančního nařízení rozhodl nevyslovit námitky proti převodu prostředků evropského veřejného ochránce práv INF 2/2016.

Rozpočtový výbor se v souladu s čl. 25 odst. 1 finančního nařízení rozhodl nevyslovit námitky proti převodu prostředků Účetního dvora V/AB-07/T/16.

Rozpočtový výbor se v souladu s článkem 25 odst. 1 finančního nařízení rozhodl nevyslovit námitky proti převodu prostředků Výboru regionů INF 3/2016.

Rozpočtový výbor se v souladu s čl. 27 odst. 3 finančního nařízení rozhodl schválit převody prostředků Evropské komise DEC 21/2016 a DEC 22/2016.


25. Předložení dokumentů

Rada a Komise předložily tato dokumenty:

- Návrh na převod prostředků INF 3/2016 - Výbor regionů (N8-0064/2016 - C8-0385/2016 - 2016/2234(GBD))

předáno

příslušný výbor :

BUDG

- Návrh na převod prostředků DEC 24/2016 – Oddíl III - Komise (N8-0065/2016 - C8-0390/2016 - 2016/2236(GBD))

předáno

příslušný výbor :

BUDG

- Návrh na převod prostředků DEC 23/2016 - Oddíl III - Komise (N8-0066/2016 - C8-0395/2016 - 2016/2252(GBD))

předáno

příslušný výbor :

BUDG

- Návrh na převod prostředků DEC 25/2016 - Oddíl III - Komise (N8-0067/2016 - C8-0396/2016 - 2016/2253(GBD))

předáno

příslušný výbor :

BUDG

- Návrh na převod prostředků DEC 26/2016 - Oddíl III - Komise (N8-0068/2016 - C8-0397/2016 - 2016/2254(GBD))

předáno

příslušný výbor :

BUDG

- Návrh na převod prostředků DEC 27/2016 - Oddíl III - Komise (N8-0069/2016 - C8-0398/2016 - 2016/2255(GBD))

předáno

příslušný výbor :

BUDG


26. Pořad jednání příštího denního zasedání

Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 589.867/OJJE).


27. Ukončení denního zasedání

Denní zasedání skončilo ve 22:55.

Klaus Welle

Rainer Wieland

generální tajemník

místopředseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Csáky, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill, Gill CBE, Giménez Barbat, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer Georg, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Patriciello, Maydell, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Bours, Crowley, D'Ornano, Drăghici, de Grandes Pascual, Händel, Le Pen Jean-Marie, Maeijer, Maštálka, Matera, Rochefort, Sommer, Wałęsa

Právní upozornění - Ochrana soukromí