Märksõnaregister 
Protokoll
PDF 274kWORD 81k
Kolmapäev, 5. oktoober 2016 - Strasbourg
1.Istungi algus
 2.Fraktsioonide koosseis
 3.Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)
 4.Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (esitatud resolutsiooni ettepanekud)
 5.Euroopa Ülemkogu 20.-21. oktoobri 2016. aasta kohtumise ettevalmistamine (arutelu)
 6.Presidentuuri avaldus
 7.Puutumatuse äravõtmise menetluse lõpetamine
 8.Hääletused
  8.1.Peruu ühinemine rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga * (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  8.2.Kasahstani ühinemine rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga * (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  8.3.Korea ühinemine rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga * (kodukorra artikkel 150) (hääletus)
  8.4.Ülemaailmsed eesmärgid ja ELi kohustused seoses toitumise ja toiduga kindlustatusega maailmas (hääletus)
  8.5.Euroopa Prokuratuur ja Eurojust (hääletus)
  8.6.Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (hääletus)
 9.Selgitused hääletuse kohta
 10.Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
 11.Eelmise istungi protokolli kinnitamine
 12.Olukord Süürias (arutelu)
 13.Presidentuuri teadaanne
 14.Olukord Süürias (arutelu jätkamine)
 15.Colombia rahuprotsess (arutelu)
 16.Olukord Kongo Demokraatlikus Vabariigis (arutelu)
 17.Naiste õigused Poolas (arutelu)
 18.Parlamendi komisjonide ja delegatsioonide koosseis
 19.ÜRO 2016. aasta kliimamuutuste konverents – COP 22, Maroko, Marrakech (arutelu)
 20.Läbipaistvusregistrit käsitlev institutsioonidevaheline kokkulepe (arutelu)
 21.Toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjale käsitleva määruse rakendamine (arutelu)
 22.Rakendusmeetmed (kodukorra artikkel 106)
 23.Delegeeritud õigusaktid (kodukorra artikli 105 lõige 6)
 24.Assigneeringute ümberpaigutamine
 25.Esitatud dokumendid
 26.Järgmise istungi päevakord
 27.Istungi lõpp
 KOHALOLIJATE NIMEKIRI


ISTUNGI JUHATAJA: Martin SCHULZ
president

1. Istungi algus

Istung algas kell 9.05.


2. Fraktsioonide koosseis

Antanas Guoga lahkus fraktsioonist ALDE ja liitus fraktsiooniga PPE 5. oktoobril 2016.


3. Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)

Järgmised parlamendiliikmed ja fraktsioonid esitasid vastavalt kodukorra artiklile 135 taotluse arutelu korraldamiseks alljärgnevate resolutsiooni ettepanekute üle:

I.   Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (2016/2910(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1061/2016);

—   Charles Tannock ja Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Monica Macovei ja Branislav Škripek fraktsiooni ECR nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1064/2016);

—   Cristian Dan Preda, Rosa Estaràs Ferragut, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Ivo Belet, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Krzysztof Hetman ja Francisco José Millán Mon fraktsiooni PPE nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1065/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato ja Carlos Zorrinho fraktsiooni S&D nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1066/2016);

—   Jordi Sebastià, Heidi Hautala, Bart Staes, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun ja Bodil Valero fraktsiooni Verts/ALE nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1073/2016);

—   Lars Adaktusson, Ángela Vallina, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Josu Juaristi Abaunz, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Merja Kyllönen, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stelios Kouloglou ja Javier Couso Permuy fraktsiooni GUE/NGL nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1075/2016);

—   Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, María Teresa Giménez Barbat, Johannes Cornelis van Baalen, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula ja Filiz Hyusmenova fraktsiooni ALDE nimel: Rwanda ja Victoire Ingabire juhtum (B8-1076/2016).

II.   Sudaan (2016/2911(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel: Sudaan (B8-1062/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Giovanni La Via, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francisco José Millán Mon ja Krzysztof Hetman fraktsiooni PPE nimel: Sudaan (B8-1067/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato ja Carlos Zorrinho fraktsiooni S&D nimel: Sudaan (B8-1070/2016);

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Alyn Smith, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė ja Josep-Maria Terricabras fraktsiooni Verts/ALE nimel: Sudaan (B8-1071/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Monica Macovei, Tomasz Piotr Poręba ja Karol Karski fraktsiooni ECR nimel: Olukord Sudaanis (B8-1074/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Merja Kyllönen, Barbara Spinelli, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Maria Lidia Senra Rodríguez, Kostas Chrysogonos ja Stelios Kouloglou fraktsiooni GUE/NGL nimel: Sudaan (B8-1078/2016);

—   Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, María Teresa Giménez Barbat, Marietje Schaake, Johannes Cornelis van Baalen, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Martina Dlabajová, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Hilde Vautmans, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Filiz Hyusmenova ja Valentinas Mazuronis fraktsiooni ALDE nimel: Sudaan (B8-1080/2016).

III.   Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (2016/2912(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni, Rolandas Paksas ja Isabella Adinolfi fraktsiooni EFDD nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1068/2016);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francisco José Millán Mon ja Krzysztof Hetman fraktsiooni PPE nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1069/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ja Carlos Zorrinho fraktsiooni S&D nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1072/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Malin Björk, Josu Juaristi Abaunz, Merja Kyllönen, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Takis Hadjigeorgiou, Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Barbara Spinelli ja Stelios Kouloglou fraktsiooni GUE/NGL nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1077/2016);

—   Morten Løkkegaard, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, María Teresa Giménez Barbat, Marietje Schaake, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Martina Dlabajová, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Hilde Vautmans, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Anneli Jäätteenmäki, Filiz Hyusmenova ja Valentinas Mazuronis fraktsiooni ALDE nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1079/2016);

—   Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Josep-Maria Terricabras ja Bronis Ropė fraktsiooni Verts/ALE nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1081/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Angel Dzhambazki, Pirkko Ruohonen-Lerner, Notis Marias, Arne Gericke, Ruža Tomašić, Monica Macovei ja Branislav Škripek fraktsiooni ECR nimel: Tai, eelkõige Andy Halli juhtum (B8-1082/2016).

Kõneaega eraldatakse vastavalt kodukorra artiklile 162.


4. Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (esitatud resolutsiooni ettepanekud)

Nõukogu ja komisjoni avaldused: Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP))

Arutelu toimus 14. septembril 2016 (14.9.2016 protokollipunkt 13).

Kodukorra artikli 123 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:

—   Françoise Grossetête, David Casa, Seán Kelly, Pascal Arimont, Georges Bach, Ivo Belet, Deirdre Clune, Lara Comi, Krišjānis Kariņš, Jeroen Lenaers, Verónica Lope Fontagné, Elisabeth Morin-Chartier, Claude Rolin, Massimiliano Salini, Anne Sander, Sven Schulze, Csaba Sógor, Romana Tomc, Tom Vandenkendelaere, Lorenzo Cesa ja Antonio Tajani fraktsiooni PPE nimel Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika vajalikkuse kohta hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP)) (B8-1051/2016);

—   Karima Delli, Yannick Jadot, Ernest Maragall ja Bart Staes fraktsiooni Verts/ALE nimel vajaduse kohta Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele, arvestades hiljutisi Caterpillari ja Alstomi juhtumeid (2016/2891(RSP)) (B8-1052/2016);

—   Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Thomas Händel, Tania González Peñas, Lynn Boylan, Sofia Sakorafa, Eleonora Forenza, Marisa Matias, Josu Juaristi Abaunz, Jean-Luc Mélenchon, Xabier Benito Ziluaga, Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Martina Anderson, Estefanía Torres Martínez, Matt Carthy, Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Liadh Ní Riada, Javier Couso Permuy, Gabriele Zimmer, Merja Kyllönen, Stelios Kouloglou, Ángela Vallina ja Takis Hadjigeorgiou fraktsiooni GUE/NGL nimel Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika vajalikkuse kohta hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP)) (B8-1053/2016);

—   Anthea McIntyre, Zdzisław Krasnodębski, James Nicholson ja Helga Stevens fraktsiooni ECR nimel Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika vajalikkuse kohta hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP)) (B8-1055/2016);

—   Maria Arena, Edouard Martin, Maria João Rodrigues, Kathleen Van Brempt, Dan Nica, Jutta Steinruck, Martina Werner, Sergio Gaetano Cofferati, Christine Revault D’Allonnes Bonnefoy, Hugues Bayet, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Guillaume Balas, Pervenche Berès, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Sergio Gutiérrez Prieto, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Georgi Pirinski, Evelyn Regner, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Marc Tarabella, Isabelle Thomas, Flavio Zanonato ja Nicola Caputo fraktsiooni S&D nimel Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika vajalikkuse kohta hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP)) (B8-1056/2016);

—   David Borrelli, Laura Agea ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika vajalikkuse kohta hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP)) (B8-1057/2016);

—   Gérard Deprez ja Marielle de Sarnez fraktsiooni ALDE nimel Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika vajalikkuse kohta hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP)) (B8-1058/2016).

Hääletus: 5.10.2016 protokollipunkt 8.6.


5. Euroopa Ülemkogu 20.-21. oktoobri 2016. aasta kohtumise ettevalmistamine (arutelu)

Nõukogu ja komisjoni avaldused: Euroopa Ülemkogu 20.-21. oktoobri 2016. aasta kohtumise ettevalmistamine (2016/2771(RSP))

Ivan Korčok (nõukogu eesistuja) ja Jean-Claude Juncker (komisjoni president) esinesid avaldustega.

Sõna võtsid Manfred Weber fraktsiooni PPE nimel, Gianni Pittella fraktsiooni S&D nimel, Syed Kamall fraktsiooni ECR nimel (President õnnitles Timothy Kirkhope'i Suurbritannia Parlamendi Ülemkoja liikmeks nimetamise puhul ja tänas teda kõigi parlamendiliikmete nimel Euroopa Parlamendis eri koosseisude ametiajal tehtud töö eest.), Guy Verhofstadt fraktsiooni ALDE nimel, Gabriele Zimmer fraktsiooni GUE/NGL nimel, Philippe Lamberts fraktsiooni Verts/ALE nimel, David Borrelli fraktsiooni EFDD nimel, Marine Le Pen fraktsiooni ENF nimel, Georgios Epitideios (fraktsioonilise kuuluvuseta), Herbert Reul ja Enrique Guerrero Salom.

ISTUNGI JUHATAJA: Antonio TAJANI
asepresident

Sõna võtsid Ryszard Czarnecki, Sophia in 't Veld, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Richard Sulík, Rolandas Paksas, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Liisa Jaakonsaari, Marcel de Graaff, Krisztina Morvai, Janusz Lewandowski, Maria João Rodrigues, Ulrike Trebesius, Pavel Telička, Marina Albiol Guzmán, Jordi Sebastià, Peter Lundgren, Harald Vilimsky, Sotirios Zarianopoulos, Alain Lamassoure, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Gilles Lebreton, Tanja Fajon, Branislav Škripek, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Barbara Spinelli, Kristina Winberg, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Gunnar Hökmark, Marcus Pretzell, Esteban González Pons, Knut Fleckenstein, Evžen Tošenovský, Charles Goerens, Miguel Urbán Crespo, Tim Aker, Gerolf Annemans, Elisabetta Gardini, Pervenche Berès, Helga Stevens, Urmas Paet, György Schöpflin, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Jean-Luc Mélenchon, Josef Weidenholzer, Paulo Rangel, Patrizia Toia, Othmar Karas, Sergio Gutiérrez Prieto, Gunnar Hökmark, Birgit Sippel, Dubravka Šuica, Kati Piri, Elmar Brok, Evelyn Regner, Ana Gomes, Monika Flašíková Beňová ja Miriam Dalli.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Neoklis Sylikiotis, Hilde Vautmans, Igor Šoltes, Laima Liucija Andrikienė, Silvia Costa, Kostas Chrysogonos, Stanislav Polčák, Costas Mavrides ja Maria Grapini.

ISTUNGI JUHATAJA: Martin SCHULZ
president

Sõna võtsid Frans Timmermans (komisjoni esimene asepresident) ja Ivan Korčok.

Arutelu lõpetati.

°
° ° °

Sõna võttis Cristian Dan Preda Ukraina ajakirjaniku Roman Suštšenko kinnipidamise vastu Moskvas.


6. Presidentuuri avaldus

Parlamendi president mälestas Tšehhi kirjanikku ja riigimeest Václav Havelit (1936–2011), kes oleks täna saanud 80-aastaseks.

°
° ° °

President märkis, et ettevõtte Caterpillar haldusnõukogu liikmed viibisid täna hommikul toimunud arutelul, kus käsitleti Euroopa taasindustrialiseerimise küsimust.


7. Puutumatuse äravõtmise menetluse lõpetamine

Pädev JURI-komisjon andis presidendile teada järgmisest. Kuna viimane Hermann Winkleri puutumatuse äravõtmise taotlus (12.9.2016 protokollipunkt 7) puudutab samu asjaolusid, mille pärast tema puutumatus juba ära võeti, ei ole teine menetlus nõutav. Seega loeti puutumatuse äravõtmise menetlus lõpetatuks.


8. Hääletused

Hääletuste üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletused jne) on esitatud protokolli lisas „Hääletuste tulemused“.

Nimeliste hääletuste tulemused protokolli lisana on kättesaadavad ainult elektrooniliselt ja nendega saab tutvuda Europarli veebisaidil.

°
° ° °

Sõna võttis James Carver.


8.1. Peruu ühinemine rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga * (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsus, millega lubatakse Austria Vabariigil ja Rumeenial anda Euroopa Liidu huvides nõusolek Peruu ühinemiseks rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga [COM(2016)0367 - C8-0234/2016 - 2016/0168(NLE)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Angel Dzhambazki (A8-0267/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa „Hääletuste tulemused“ punkt 1)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2016)0372)


8.2. Kasahstani ühinemine rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga * (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsus, millega lubatakse teatavatel liikmesriikidel anda Euroopa Liidu huvides nõusolek Kasahstani ühinemiseks rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga [COM(2016)0368 - C8-0232/2016 - 2016/0169(NLE)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Angel Dzhambazki (A8-0268/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa „Hääletuste tulemused“ punkt 2)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2016)0373)


8.3. Korea ühinemine rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga * (kodukorra artikkel 150) (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu nõukogu otsus, millega lubatakse teatavatel liikmesriikidel anda Euroopa Liidu huvides nõusolek Korea Vabariigi ühinemiseks rahvusvahelise lapseröövi tsiviilõiguslikke küsimusi käsitleva 1980. aasta Haagi konventsiooniga [COM(2016)0372 - C8-0233/2016 - 2016/0173(NLE)] - Õiguskomisjon. Raportöör: Angel Dzhambazki (A8-0266/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa „Hääletuste tulemused“ punkt 3)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud tervikhääletusel (P8_TA(2016)0374)


8.4. Ülemaailmsed eesmärgid ja ELi kohustused seoses toitumise ja toiduga kindlustatusega maailmas (hääletus)

Resolutsiooni ettepanek B8-1042/2016 (2016/2705(RSP))

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa „Hääletuste tulemused“ punkt 4)

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2016)0375)


8.5. Euroopa Prokuratuur ja Eurojust (hääletus)

Resolutsiooni ettepanek B8-1054/2016 (2016/2750(RSP))

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa „Hääletuste tulemused“ punkt 5)

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2016)0376)


8.6. Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (hääletus)

Nõukogu ja komisjoni avaldused: Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses (2016/2891(RSP))

Arutelu toimus 14. septembril 2016 (14.9.2016 protokollipunkt 13).

Resolutsiooni ettepanekud tehti teatavaks: 5. oktoober 2016 (5.10.2016 protokollipunkt 4).

Resolutsiooni ettepanekud B8-1051/2016, B8-1052/2016, B8-1053/2016, B8-1055/2016, B8-1056/2016, B8-1057/2016 ja B8-1058/2016 (2016/2891(RSP))

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa „Hääletuste tulemused“ punkt 6)

RESOLUTSIOONI ÜHISETTEPANEK RC-B8-1051/2016

(asendades B8-1051/2016, B8-1052/2016, B8-1055/2016, B8-1056/2016 ja B8-1058/2016):

mille esitasid järgmised parlamendiliikmed:

—   David Casa, Seán Kelly, Françoise Grossetête, Ivo Belet, Claude Rolin ja Anne Sander fraktsiooni PPE nimel;

—   Maria Arena, Edouard Martin, Maria João Rodrigues, Kathleen Van Brempt ja Martina Werner fraktsiooni S&D nimel;

—   Zdzisław Krasnodębski, James Nicholson ja Helga Stevens fraktsiooni ECR nimel;

—   Gérard Deprez, Marielle de Sarnez ja Nathalie Griesbeck fraktsiooni ALDE nimel;

—   Karima Delli, Yannick Jadot, Ernest Maragall ja Bart Staes fraktsiooni Verts/ALE nimel.

Vastu võetud (P8_TA(2016)0377)

(Resolutsiooni ettepanekud B8-1053/2016 ja B8-1057/2016 muutusid kehtetuks.)

ISTUNGI JUHATAJA: Ryszard CZARNECKI
asepresident


9. Selgitused hääletuse kohta

Kirjalikud selgitused hääletuse kohta:

Kodukorra artikli 183 alusel esitatud kirjalikud selgitused hääletuse kohta lisatakse käesoleva istungi stenogrammile.

Suulised selgitused hääletuse kohta:

Ülemaailmsed eesmärgid ja ELi kohustused seoses toitumise ja toiduga kindlustatusega maailmas - (2016/2705(RSP)) - B8-1042/2016
Krisztina Morvai, Monica Macovei, Seán Kelly ja Stanislav Polčák

Euroopa Prokuratuur ja Eurojust - (2016/2750(RSP)) - B8-1054/2016
Krisztina Morvai, Seán Kelly, Monica Macovei ja Stanislav Polčák

Vajadus Euroopa taasindustrialiseerimise poliitika järele hiljutiste Caterpillari ja Alstomi juhtumite valguses - (2016/2891(RSP)) - B8-1051/2016
Jude Kirton-Darling, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Ángela Vallina, Csaba Sógor, Seán Kelly, Rosa D'Amato, Monica Macovei, Jean-Luc Mélenchon ja Janusz Korwin-Mikke.


10. Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused

Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud Europarli veebisaidil (Täiskogu – Hääletused – Hääletustulemused (nimeliste hääletuste tulemused)) ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.

Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.

Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.


(Istung katkestati kell 13.05 ja see jätkus kell 15.00.)

ISTUNGI JUHATAJA: Ildikó GÁLL-PELCZ
asepresident

11. Eelmise istungi protokolli kinnitamine

Sõna võttis Algirdas Saudargas, kes käsitles eile Antanas Guoga poolt esitatud vastuväidet 3. oktoobri 2016. aasta protokolli punktile 8 (Komisjonide ja delegatsioonide koosseis) (vt 4.10.2016 protokollipunkt 10) ning palus vastuväite osas samme astuda. (Asepresident nõustus sellega ja täpsustas, et protokolli muudetakse seda arvesse võttes.)

Eelmise istungi päevakord kinnitati seda vastuväidet arvesse võttes.


12. Olukord Süürias (arutelu)

Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Olukord Süürias (2016/2894(RSP))

Ivan Korčok (nõukogu eesistuja) esines avaldusega komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja nimel.

Sõna võtsid Cristian Dan Preda fraktsiooni PPE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Franz Obermayr, Gianni Pittella fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Georgios Epitideios, Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel, Guy Verhofstadt fraktsiooni ALDE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Marek Jurek, Marisa Matias fraktsiooni GUE/NGL nimel, Rebecca Harms fraktsiooni Verts/ALE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Jacek Saryusz-Wolski, Fabio Massimo Castaldo fraktsiooni EFDD nimel, Mario Borghezio fraktsiooni ENF nimel, Eleftherios Synadinos (fraktsioonilise kuuluvuseta), Elmar Brok, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Liisa Jaakonsaari, Victor Boştinaru, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Marietje Schaake, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Afzal Khan, Miguel Urbán Crespo, Barbara Lochbihler, David Coburn, Marie-Christine Arnautu, kes keeldus vastamast küsimusele, mille sinist kaarti tõstes oli esitanud Cristian Dan Preda, Udo Voigt, Francisco José Millán Mon, Elena Valenciano ja Ryszard Czarnecki.

(Arutelu jätkamine vt 5.10.2016 protokolli punkt 14)


13. Presidentuuri teadaanne

Asepresident kinnitas, et Algirdas Saudargase poolt esitatud vastuväide 4. oktoobri 2016. aasta protokolli 10. punktile „Eelmise istungjärgu protokolli kinnitamine‟ on vastu võetud ja protokoll on seega kinnitatud.


14. Olukord Süürias (arutelu jätkamine)

Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Olukord Süürias (2016/2894(RSP))

(Arutelu algus vt 5.10.2016 protokollipunkt 13)

Sõna võtsid Pavel Telička, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas James Carver, Javier Couso Permuy, James Carver, Franz Obermayr, Zoltán Balczó, David McAllister, Josef Weidenholzer, Angel Dzhambazki, Alexander Graf Lambsdorff, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Arne Gericke, Mike Hookem ja Jean-Luc Schaffhauser.

ISTUNGI JUHATAJA: David-Maria SASSOLI
asepresident

Sõna võtsid Aymeric Chauprade, Andrey Kovatchev, Gilles Pargneaux, Mirosław Piotrowski, Marielle de Sarnez, Pier Antonio Panzeri, Jan Zahradil, Sandra Kalniete, Arne Lietz, Branislav Škripek, Tunne Kelam, Kati Piri, Bogusław Liberadzki, Afzal Khan, Demetris Papadakis ja Jytte Guteland.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Marijana Petir, Nicola Caputo, Notis Marias, Hilde Vautmans, Miguel Viegas ja Tatjana Ždanoka.

Sõna võttis Ivan Korčok (nõukogu ametis olev eesistuja).

Kodukorra artikli 123 lõike 2 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanekud:

—   Manfred Weber fraktsiooni PPE nimel, Gianni Pittella fraktsiooni S&D nimel, Syed Kamall fraktsiooni ECR nimel, Guy Verhofstadt fraktsiooni ALDE nimel, Rebecca Harms fraktsiooni Verts/ALE nimel ja David Borrelli fraktsiooni EFDD nimel Süüria kohta (2016/2894(RSP)) (B8-1089/2016);

—   Gabriele Zimmer fraktsiooni GUE/NGL nimel Süüria kohta (2016/2894(RSP)) (B8-1090/2016).

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 6.10.2016 protokollipunkt 5.5.


15. Colombia rahuprotsess (arutelu)

Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Colombia rahuprotsess (2016/2895(RSP))

Ivan Korčok (nõukogu eesistuja) esines avaldusega komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja nimel.

Sõna võtsid Agustín Díaz de Mera García Consuegra fraktsiooni PPE nimel, Ramón Jáuregui Atondo fraktsiooni S&D nimel, Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel, Izaskun Bilbao Barandica fraktsiooni ALDE nimel, Tania González Peñas fraktsiooni GUE/NGL nimel, Ulrike Lunacek fraktsiooni Verts/ALE nimel, Ignazio Corrao fraktsiooni EFDD nimel, Edouard Ferrand fraktsiooni ENF nimel, Thomas Mann, Richard Howitt, Nikolay Barekov, Marina Albiol Guzmán, Ernest Urtasun, Marie-Christine Arnautu, Francisco José Millán Mon, Soraya Post, Josu Juaristi Abaunz, Jordi Sebastià, Laima Liucija Andrikienė, Carlos Zorrinho, Helmut Scholz, Eduard Kukan, Javi López, Alojz Peterle, Boris Zala, David McAllister ja Andrey Kovatchev.

ISTUNGI JUHATAJA: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
asepresident

Sõna võttis Tunne Kelam.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Igor Šoltes ja João Pimenta Lopes.

Sõna võttis Ivan Korčok.

Arutelu lõpetati.


16. Olukord Kongo Demokraatlikus Vabariigis (arutelu)

Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Olukord Kongo Demokraatlikus Vabariigis (2016/2916(RSP))

Ivan Korčok (nõukogu eesistuja) esines avaldusega komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja nimel.

Sõna võtsid Joachim Zeller fraktsiooni PPE nimel, Elena Valenciano fraktsiooni S&D nimel, Mark Demesmaeker fraktsiooni ECR nimel, Charles Goerens fraktsiooni ALDE nimel, Marie-Christine Vergiat fraktsiooni GUE/NGL nimel, Judith Sargentini fraktsiooni Verts/ALE nimel, Jean-Luc Schaffhauser fraktsiooni ENF nimel, Maria Arena, Hilde Vautmans ja Cécile Kashetu Kyenge

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Bogdan Brunon Wenta, Nicola Caputo ja Notis Marias.

Sõna võttis Ivan Korčok.

Arutelu lõpetati.


17. Naiste õigused Poolas (arutelu)

Komisjoni avaldus: Naiste õigused Poolas (2016/2918(RSP))

Věra Jourová (komisjoni liige) esines avaldusega.

Sõna võtsid Barbara Kudrycka fraktsiooni PPE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Bolesław G. Piecha, Gianni Pittella fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Marek Jurek, Jadwiga Wiśniewska fraktsiooni ECR nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Sophia in 't Veld, Angelika Mlinar fraktsiooni ALDE nimel, Malin Björk fraktsiooni GUE/NGL nimel, Terry Reintke fraktsiooni Verts/ALE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Beata Gosiewska, Michał Marusik fraktsiooni ENF nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Janusz Korwin-Mikke (fraktsioonilise kuuluvuseta), kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Hilde Vautmans, Michaela Šojdrová, Iratxe García Pérez, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitasTomasz Piotr Poręba, Arne Gericke, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Cecilia Wikström, Zdzisław Krasnodębski Cecilia Wikströmi sõnavõtu teemal, Sophia in 't Veld, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Zdzisław Krasnodębski.

ISTUNGI JUHATAJA: Ulrike LUNACEK
asepresident

Sõna võtsid Barbara Spinelli, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Czesław Hoc, Anna Maria Corazza Bildt, Maria Arena, Zdzisław Krasnodębski, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Krzysztof Hetman, Marek Jurek nn sinise kaardi küsimuste esitamise teemal (Asepresident selgitas küsimust.), Cecilia Wikström, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Urszula Krupa, Ángela Vallina, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Ivo Vajgl, Sirpa Pietikäinen, Birgit Sippel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Ivo Vajgl, Ryszard Czarnecki, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Ernest Urtasun, Beatriz Becerra Basterrechea, Krystyna Łybacka, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Mirosław Piotrowski, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri (Asepresident selgitas nn sinise kaardi küsimuste esitamist.), Ryszard Czarnecki arutelu läbiviimise teemal (Asepresident küsis Pier Antonio Panzerilt, kas ta on nõus vastama sinise kaardi küsimusele.), Pier Antonio Panzeri, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Jadwiga Wiśniewska, Liliana Rodrigues ja Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Danuta Jazłowiecka, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kateřina Konečná, Ernest Urtasun, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska ja Julie Ward.

Asepresident tervitas rõdul viibivaid külalisi Poolast.

Sõna võttis Věra Jourová.

Arutelu lõpetati.


18. Parlamendi komisjonide ja delegatsioonide koosseis

President on saanud fraktsiooni PPE taotluse järgmise ametissenimetamise kohta:

Delegatsioon ELi–Armeenia ja ELi–Aserbaidžaani parlamentaarsetes koostöökomisjonides ja ELi–Gruusia parlamentaarses assotsieerimiskomitees: Ramona Nicole Mănescu asemel Traian Ungureanu

Ametissenimetamine loetakse kinnitatuks, kui käesoleva protokolli kinnitamiseni ei esitata ühtegi vastuväidet.


19. ÜRO 2016. aasta kliimamuutuste konverents – COP 22, Maroko, Marrakech (arutelu)

Suuliselt vastatav küsimus (O-000103/2016), mille esitas(id) Giovanni La Via ENVI komisjoni nimel, Peter Liese fraktsiooni PPE nimel, Jo Leinen fraktsiooni S&D nimel, Julie Girling fraktsiooni ECR nimel, Gerben-Jan Gerbrandy fraktsiooni ALDE nimel, Estefanía Torres Martínez fraktsiooni GUE/NGL nimel, Bas Eickhout fraktsiooni Verts/ALE nimel ja Marco Affronte fraktsiooni EFDD nimel nõukogule: Marokos Marrakechis toimuv 2016. aasta ÜRO kliimamuutuste konverents (COP 22) (2016/2814(RSP)) (B8-0718/2016)

Suuliselt vastatav küsimus (O-000104/2016), mille esitas(id) Giovanni La Via ENVI komisjoni nimel, Peter Liese fraktsiooni PPE nimel, Jo Leinen fraktsiooni S&D nimel, Julie Girling fraktsiooni ECR nimel, Gerben-Jan Gerbrandy fraktsiooni ALDE nimel, Estefanía Torres Martínez fraktsiooni GUE/NGL nimel, Bas Eickhout fraktsiooni Verts/ALE nimel ja Marco Affronte fraktsiooni EFDD nimel komisjonile: Marokos Marrakechis toimuv 2016. aasta ÜRO kliimamuutuste konverents (COP 22) (2016/2814(RSP)) (B8-0719/2016)

Giovanni La Via, Peter Liese, Jo Leinen, Jadwiga Wiśniewska, José Inácio Faria, Estefanía Torres Martínez, Claude Turmes ja Eleonora Evi esitasid küsimused.

Ivan Korčok (nõukogu eesistuja) ja Miguel Arias Cañete (komisjoni liige) vastasid küsimustele.

Sõna võtsid Seán Kelly fraktsiooni PPE nimel, ja Jytte Guteland fraktsiooni S&D nimel.

ISTUNGI JUHATAJA: Adina-Ioana VĂLEAN
asepresident

Sõna võtsid Merja Kyllönen fraktsiooni GUE/NGL nimel, Julia Reid fraktsiooni EFDD nimel, Gilles Lebreton fraktsiooni ENF nimel, Pilar Ayuso, Gilles Pargneaux, Roger Helmer, Dubravka Šuica, Simona Bonafè, Lefteris Christoforou ja Miriam Dalli.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Csaba Sógor, Nicola Caputo, Notis Marias, Xabier Benito Ziluaga, Karin Kadenbach ja João Ferreira.

Sõna võttis Miguel Arias Cañete ja Ivan Korčok.

Kodukorra artikli 128 lõike 5 alusel arutelu lõpus esitatud resolutsiooni ettepanek:

—   Giovanni La Via, Peter Liese, Jo Leinen, Julie Girling, Gerben-Jan Gerbrandy, Estefanía Torres Martínez, Bas Eickhout ja Marco Affronte ENVI komisjoni nimel Pariisi kokkuleppe rakendamise ja Marokos Marrakechis toimuva 2016. aasta ÜRO kliimamuutuste konverentsi (COP 22) kohta (2016/2814(RSP)) (B8-1043/2016).

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 6.10.2016 protokollipunkt 5.6.


20. Läbipaistvusregistrit käsitlev institutsioonidevaheline kokkulepe (arutelu)

Komisjoni avaldus: Läbipaistvusregistrit käsitlev institutsioonidevaheline kokkulepe (2016/2820(RSP))

Frans Timmermans (komisjoni esimene asepresident) esines avaldusega.

Sõna võtsid Danuta Maria Hübner fraktsiooni PPE nimel, Sylvie Guillaume fraktsiooni S&D nimel, Kazimierz Michał Ujazdowski fraktsiooni ECR nimel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz fraktsiooni ALDE nimel, Dennis de Jong fraktsiooni GUE/NGL nimel, Sven Giegold fraktsiooni Verts/ALE nimel, Isabella Adinolfi fraktsiooni EFDD nimel, Mercedes Bresso, Monica Macovei, Helmut Scholz, Benedek Jávor, Jonathan Arnott, Tomáš Zdechovský ja György Schöpflin.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Nicola Caputo, Notis Marias ja Karin Kadenbach.

Sõna võttis Frans Timmermans.

Arutelu lõpetati.


21. Toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjale käsitleva määruse rakendamine (arutelu)

Raport toiduga kokkupuutumiseks ettenähtud materjale käsitleva määruse (EÜ) nr 1935/2004 rakendamise kohta [2015/2259(INI)] - Keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjon. Raportöör: Christel Schaldemose (A8-0237/2016)

Christel Schaldemose tutvustas raportit.

Sõna võttis Věra Jourová (komisjoni liige).

Sõna võtsid Birgit Collin-Langen fraktsiooni PPE nimel, Gilles Pargneaux fraktsiooni S&D nimel, Bolesław G. Piecha fraktsiooni ECR nimel, Stefan Eck fraktsiooni GUE/NGL nimel, Rosa D'Amato fraktsiooni EFDD nimel, Sylvie Goddyn fraktsiooni ENF nimel, Alojz Peterle, Soledad Cabezón Ruiz, Julia Reid, Krzysztof Hetman, Damiano Zoffoli, John Stuart Agnew, Pascal Arimont, Biljana Borzan ja Karin Kadenbach.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Nicola Caputo ja Notis Marias.

Sõna võtsid Věra Jourová ja Christel Schaldemose.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 6.10.2016 protokollipunkt 5.7.


22. Rakendusmeetmed (kodukorra artikkel 106)

Parlamendile on esitatud järgmised kontrolliga regulatiivmenetluse alla kuuluvad rakendusmeetmete eelnõud:

- Komisjoni määrus, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 1907/2006 (mis käsitleb kemikaalide registreerimist, hindamist, autoriseerimist ja piiramist (REACH)) XVII lisa seoses bis(pentabromofenüül)eetriga (D045427/04 - 2016/2909(RPS) - tähtaeg: 28. detsember 2016)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: ENVI (kodukorra artikkel 54)
nõuandvad komisjonid: ITRE (kodukorra artikkel 54), IMCO (kodukorra artikkel 54)

- Komisjoni otsus, millega kehtestatakse ELi ökomärgise kriteeriumid majutusettevõtetele (D045653/02 - 2016/2900(RPS) - tähtaeg: 16. jaanuar 2017)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: ENVI

- Komisjoni otsus, millega kehtestatakse ELi ökomärgise kriteeriumid puidu-, korgi- ja bambusepõhistele põrandakatetele (D045655/03 - 2016/2899(RPS) - tähtaeg: 16. detsember 2016)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: ENVI

- Komisjoni määrus, millega parandatakse määruse (EL) nr 1321/2014 (õhusõidukite ja lennundustoodete ning nende osade ja seadmete jätkuva lennukõlblikkuse ning sellega tegelevate organisatsioonide ja isikute sertifitseerimise kohta) bulgaaria-, eesti-, hollandi- ja saksakeelset versiooni (D046146/03 - 2016/2924(RPS) - tähtaeg: 30. detsember 2016)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: TRAN

- Komisjoni direktiiv, millega kehtestatakse nõukogu direktiivi 98/24/EÜ kohaselt töökeskkonna ohtlike ainete soovituslike piirnormide neljas loetelu ja muudetakse direktiive 91/322/EMÜ, 2000/39/EÜ ja 2009/161/EL (D046681/02 - 2016/2901(RPS) - tähtaeg: 17. detsember 2016)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: EMPL

- Komisjoni määrus, millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 338/97 looduslike looma- ja taimeliikide kaitse kohta nendega kauplemise reguleerimise teel (D046735/01 - 2016/2892(RPS) - tähtaeg: 13. oktoober 2016)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: ENVI

- Komisjoni määrus, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 1177/2003 tulu ja elutingimusi käsitleva ühenduse statistika (EU-SILC) kohta seoses materiaalset puudust, heaolu ja eluasemeraskusi käsitlevate teiseste sihtmuutujate 2018. aasta loeteluga (D046956/02 - 2016/2925(RPS) - tähtaeg: 1. jaanuar 2017)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: EMPL

- Komisjoni määrus, millega kehtestatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EÜ) nr 763/2008 sätestatud võrdlusaasta ning rahvastiku ja eluruumide statistiliste andmete ja metaandmete programm (D047005/01 - 2016/2928(RPS) - tähtaeg: 4. jaanuar 2017)
edasi saadetud vastutavale komisjonile: EMPL


23. Delegeeritud õigusaktid (kodukorra artikli 105 lõige 6)

Parlamendile on edastatud järgmiste delegeeritud õigusaktide eelnõud:

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 428/2009, millega kehtestatakse ühenduse kord kahesuguse kasutusega kaupade ekspordi, edasitoimetamise, vahendamise ja transiidi kontrollimiseks (C(2016)05707 - 2016/2889(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 12. septembril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: INTA

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega kehtestatakse mootorsõidukite ELi tüübikinnituse üksikasjalikud tehnilised nõuded ja katsemenetlused seoses hädaabinumbri 112 teenusel põhinevate sõidukisiseste eCall-süsteemidega, hädaabinumbri 112 teenusel põhinevate sõidukisiseste eCall-süsteemide eraldi seadmestike ja osadega ning täiendatakse ja muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) 2015/758 kohaldatavate standardite osas (C(2016)05709 - 2016/2890(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 12. septembril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: IMCO (kodukorra artikkel 54), LIBE (kodukorra artikkel 54)

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega muudetakse määrust (EMÜ) nr 2568/91 oliiviõlide ja pressimisjääkide omaduste ja asjakohaste analüüsimeetodite kohta (C(2016)05889 - 2016/2907(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 26. septembril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: AGRI

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) 2015/757 seoses süsinikdioksiidi heitkoguste seire meetodite ja muu olulise teabe kogumise eeskirjadega (C(2016)05900 - 2016/2904(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 22. septembril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: ENVI

- Komisjoni delegeeritud määrus tõendamistoimingute ja tõendajate akrediteerimise kohta vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusele (EL) 2015/757, mis käsitleb meretranspordist pärit süsinikdioksiidi heitkoguste seiret, aruandlust ja kontrolli (C(2016)05904 - 2016/2905(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 22. septembril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: ENVI

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) nr 575/2013 seoses regulatiivsete tehniliste standarditega, millega määratakse kindlaks andmete esitamisest vabastamise lubade tingimused (C(2016)05905 - 2016/2906(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 1 kuu alates kättesaamise kuupäevast 23. septembril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: ECON

- Komisjoni delegeeritud määrus Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EL) nr 514/2014 [millega sätestatakse Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi ning politseikoostöö, kuritegevuse tõkestamise ja selle vastu võitlemise ning kriisiohje rahastamisvahendi suhtes kohaldatavad üldsätted] sätestatud ühise järelevalve- ja hindamisraamistiku kohta (C(2016)06265 - 2016/2926(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 3. oktoobril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: LIBE

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega kehtestatakse tagasiheitekava teatava põhjalähedase püügi puhul Põhjameres ja ICESi II a rajooni liidu vetes (C(2016)06272 - 2016/2929(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 2 kuud alates kättesaamise kuupäevast 4. oktoobril 2016

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: PECH

Delegeeritud õigusakti eelnõu, mille puhul muudeti pädeva komisjoni taotlusel vastuväidete esitamise tähtaega ühelt kuult kolmele kuule

- Komisjoni delegeeritud määrus, millega täiendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) nr 575/2013 seoses regulatiivsete tehniliste standarditega, millega määratakse kindlaks andmete esitamisest vabastamise lubade tingimused (C(2016)05905 - 2016/2906(DEA))

Vastuväite esitamise tähtaeg 3 kuud alates kättesaamise kuupäevast 23. septembril 2016 pädeva komisjoni taotluse alusel

Saadetud edasi vastutavale komisjonile: ECON


24. Assigneeringute ümberpaigutamine

Vastavalt finantsmääruse artikli 25 lõikele 1 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid Euroopa ombudsmani esitatud assigneeringute ümberpaigutamisele INF 2/2016.

Vastavalt finantsmääruse artikli 25 lõikele 1 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid kontrollikoja esitatud assigneeringute ümberpaigutamisele V/AB-07/T/16.

Vastavalt finantsmääruse artikli 25 lõikele 1 otsustas eelarvekomisjon mitte esitada vastuväiteid Regioonide Komitee esitatud assigneeringute ümberpaigutamisele INF 3/2016.

Vastavalt finantsmääruse artikli 27 lõikele 3 otsustas eelarvekomisjon kiita heaks Euroopa Komisjoni esitatud assigneeringute ümberpaigutamised DEC 21/2016 ja DEC 22/2016.


25. Esitatud dokumendid

Nõukogu ja Euroopa Komisjon on esitanud järgmised dokumendid:

- Assigneeringute ümberpaigutamise ettepanek INF 3/2016 - Regioonide Komitee (N8-0064/2016 - C8-0385/2016 - 2016/2234(GBD))

edasi saadetud

vastutavale komisjonile :

BUDG

- Assigneeringute ümberpaigutamise ettepanek DEC 24/2016 - III jagu - Komisjon (N8-0065/2016 - C8-0390/2016 - 2016/2236(GBD))

edasi saadetud

vastutavale komisjonile :

BUDG

- Assigneeringute ümberpaigutamise ettepanek DEC 23/2016 - III jagu - Komisjon (N8-0066/2016 - C8-0395/2016 - 2016/2252(GBD))

edasi saadetud

vastutavale komisjonile :

BUDG

- Assigneeringute ümberpaigutamise ettepanek DEC 25/2016 - III jagu - Komisjon (N8-0067/2016 - C8-0396/2016 - 2016/2253(GBD))

edasi saadetud

vastutavale komisjonile :

BUDG

- Assigneeringute ümberpaigutamise ettepanek DEC 26/2016 - III jagu - Komisjon (N8-0068/2016 - C8-0397/2016 - 2016/2254(GBD))

edasi saadetud

vastutavale komisjonile :

BUDG

- Assigneeringute ümberpaigutamise ettepanek DEC 27/2016 - III jagu - Komisjon (N8-0069/2016 - C8-0398/2016 - 2016/2255(GBD))

edasi saadetud

vastutavale komisjonile :

BUDG


26. Järgmise istungi päevakord

Kinnitati järgmise päeva istungi päevakord (dokument „Päevakord” PE 589.867/OJJE).


27. Istungi lõpp

Istung lõppes kell 22.55.

Klaus Welle

Rainer Wieland

peasekretär

asepresident


KOHALOLIJATE NIMEKIRI

Kohalolijad:

Adaktusson, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Csáky, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill, Gill CBE, Giménez Barbat, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer Georg, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Patriciello, Maydell, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Vabandataval põhjusel puudujad:

Bours, Crowley, D'Ornano, Drăghici, de Grandes Pascual, Händel, Le Pen Jean-Marie, Maeijer, Maštálka, Matera, Rochefort, Sommer, Wałęsa

Õigusteave - Privaatsuspoliitika