Indiċi 
Minuti
PDF 294kWORD 83k
L-Erbgħa, 5 ta' Ottubru 2016 - Strasburgu
1.Ftuħ tas-seduta
 2.Kompożizzjoni tal-gruppi politiċi
 3.Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt (tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 4.Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 5.Preparazzjoni tal-laqgħa tal-Kunsill Ewropew tal-20 u l-21 ta' Ottubru 2016 (dibattitu)
 6.Dikjarazzjoni tal-Presidenza
 7.Għeluq ta' proċedura biex titneħħa l-immunità
 8.Ħin tal-votazzjonijiet
  8.1.L-adeżjoni tal-Perù mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  8.2.L-adeżjoni tal-Każakistan mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  8.3.L-adeżjoni tar-Repubblika tal-Korea mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  8.4.L-għanijiet globali u l-impenji tal-UE rigward in-nutrizzjoni u s-sigurtà tal-ikel fid-dinja (votazzjoni)
  8.5.Uffiċċju tal-Prosekutur Pubbliku Ewropew u Eurojust (votazzjoni)
  8.6.Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (votazzjoni)
 9.Spjegazzjonijiet tal-vot
 10.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 11.Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
 12.Sitwazzjoni fis-Sirja (dibattitu)
 13.Avviż mill-Presidenza
 14.Sitwazzjoni fis-Sirja (kumplament tad-dibattitu)
 15.Proċess ta' Paċi fil-Kolombja (dibattitu)
 16.Sitwazzjoni fir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (dibattitu)
 17.Drittijiet tan-nisa fil-Polonja (dibattitu)
 18.Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet
 19.Konferenza tan-NU 2016 dwar it-Tibdil fil-Klima f'Marrakech, il-Marokk (COP22) (dibattitu)
 20.Ftehim Interistituzzjonali dwar ir-Reġistru ta' Trasparenza (dibattitu)
 21.L-implimentazzjoni tar-Regolament dwar Materjali li jiġu f'Kuntatt mal-Ikel (dibattitu)
 22.Miżuri ta' implimentazzjoni (Artikolu 106 tar-Regoli ta' Proċedura)
 23.Atti delegati (Artikolu 105(6) tar-Regoli ta' Proċedura)
 24.Trasferiment ta' approprjazzjonijiet
 25.Dokumenti mressqa
 26.L-aġenda tas-seduta li jmiss
 27.Għeluq tas-seduta
 REĠISTRU TAL-ATTENDENZA


PRESIDENZA: Martin SCHULZ
President

1. Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.05.


2. Kompożizzjoni tal-gruppi politiċi

Antanas Guoga telaq mill-Grupp ALDE u ssieħeb mal-Grupp PPE mill-5 ta' Ottubru 2016.


3. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt (tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Il-Membri jew il-gruppi politiċi li ġejjin talbu li jiġi organizzat dibattitu ta' dan it-tip, skont l-Artikolu 135 tar-Regoli ta' Proċedura, dwar il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni li ġejjin:

I.   Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (2016/2910(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini u Rolandas Paksas, f'isem il-Grupp EFDD, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1061/2016);

—   Charles Tannock u Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Monica Macovei u Branislav Škripek, f'isem il-Grupp ECR, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1064/2016);

—   Cristian Dan Preda, Rosa Estaràs Ferragut, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Ivo Belet, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Krzysztof Hetman u Francisco José Millán Mon, f'isem il-Grupp PPE, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1065/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1066/2016);

—   Jordi Sebastià, Heidi Hautala, Bart Staes, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun u Bodil Valero, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1073/2016);

—   Lars Adaktusson, Ángela Vallina, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Josu Juaristi Abaunz, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Merja Kyllönen, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stelios Kouloglou u Javier Couso Permuy, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1075/2016);

—   Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, María Teresa Giménez Barbat, Johannes Cornelis van Baalen, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula u Filiz Hyusmenova, f'isem il-Grupp ALDE, dwar ir-Rwanda: il-każ ta' Victoire Ingabire (B8-1076/2016).

II.   Is-Sudan (2016/2911(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara u Rolandas Paksas, f'isem il-Grupp EFDD, dwar is-Sudan (B8-1062/2016);

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Jeroen Lenaers, Giovanni La Via, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francisco José Millán Mon u Krzysztof Hetman, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-Sudan (B8-1067/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D, dwar is-Sudan (B8-1070/2016);

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Alyn Smith, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė u Josep-Maria Terricabras, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-Sudan (B8-1071/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Monica Macovei, Tomasz Piotr Poręba u Karol Karski, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fis-Sudan (B8-1074/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Merja Kyllönen, Barbara Spinelli, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Maria Lidia Senra Rodríguez, Kostas Chrysogonos u Stelios Kouloglou, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-Sudan (B8-1078/2016);

—   Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, María Teresa Giménez Barbat, Marietje Schaake, Johannes Cornelis van Baalen, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Martina Dlabajová, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Hilde Vautmans, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Filiz Hyusmenova u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-Sudan (B8-1080/2016).

III.   It-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (2016/2912(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni, Rolandas Paksas u Isabella Adinolfi, f'isem il-Grupp EFDD, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1068/2016);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Davor Ivo Stier, Roberta Metsola, Tunne Kelam, Patricija Šulin, Ivan Štefanec, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ildikó Gáll-Pelcz, Milan Zver, Romana Tomc, Claude Rolin, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Michaela Šojdrová, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Marijana Petir, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Giovanni La Via, Bogdan Brunon Wenta, Adam Szejnfeld, József Nagy, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Andrey Kovatchev, Ramona Nicole Mănescu, Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Eva Maydell, Therese Comodini Cachia, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francisco José Millán Mon u Krzysztof Hetman, f'isem il-Grupp PPE, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1069/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Paul Tang, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Elena Valenciano, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1072/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Malin Björk, Josu Juaristi Abaunz, Merja Kyllönen, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Takis Hadjigeorgiou, Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Barbara Spinelli u Stelios Kouloglou, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1077/2016);

—   Morten Løkkegaard, Pavel Telička, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, María Teresa Giménez Barbat, Marietje Schaake, Javier Nart, Urmas Paet, Ivo Vajgl, Carolina Punset, Petr Ježek, Petras Auštrevičius, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Marian Harkin, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Ivan Jakovčić, Martina Dlabajová, Paavo Väyrynen, Jasenko Selimovic, José Inácio Faria, Hilde Vautmans, Izaskun Bilbao Barandica, Louis Michel, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Anneli Jäätteenmäki, Filiz Hyusmenova u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1079/2016);

—   Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Davor Škrlec, Josep-Maria Terricabras u Bronis Ropė, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1081/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Angel Dzhambazki, Pirkko Ruohonen-Lerner, Notis Marias, Arne Gericke, Ruža Tomašić, Monica Macovei u Branislav Škripek, f'isem il-Grupp ECR, dwar it-Tajlandja, b'mod partikolari l-każ ta' Andy Hall (B8-1082/2016).

Il-ħin għad-diskorsi se jiġi allokat skont l-Artikolu 162 tar-Regoli ta' Proċedura.


4. Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 14 ta' Settembru 2016 (punt 13 tal-Minuti ta' 14.9.2016).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Françoise Grossetête, David Casa, Seán Kelly, Pascal Arimont, Georges Bach, Ivo Belet, Deirdre Clune, Lara Comi, Krišjānis Kariņš, Jeroen Lenaers, Verónica Lope Fontagné, Elisabeth Morin-Chartier, Claude Rolin, Massimiliano Salini, Anne Sander, Sven Schulze, Csaba Sógor, Romana Tomc, Tom Vandenkendelaere, Lorenzo Cesa u Antonio Tajani, f'isem il-Grupp PPE, dwar il-bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti ta' Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1051/2016);

—   Karima Delli, Yannick Jadot, Ernest Maragall u Bart Staes, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-bżonn ta' politika Ewropea ta' reindustrijalizzazzjoni fid-dawl tal-każijiet reċenti ta' Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1052/2016);

—   Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Paloma López Bermejo, Thomas Händel, Tania González Peñas, Lynn Boylan, Sofia Sakorafa, Eleonora Forenza, Marisa Matias, Josu Juaristi Abaunz, Jean-Luc Mélenchon, Xabier Benito Ziluaga, Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Martina Anderson, Estefanía Torres Martínez, Matt Carthy, Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Liadh Ní Riada, Javier Couso Permuy, Gabriele Zimmer, Merja Kyllönen, Stelios Kouloglou, Ángela Vallina u Takis Hadjigeorgiou, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti ta' Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1053/2016);

—   Anthea McIntyre, Zdzisław Krasnodębski, James Nicholson u Helga Stevens, f'isem il-Grupp ECR, dwar il-bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1055/2016);

—   Maria Arena, Edouard Martin, Maria João Rodrigues, Kathleen Van Brempt, Dan Nica, Jutta Steinruck, Martina Werner, Sergio Gaetano Cofferati, Christine Revault D’Allonnes Bonnefoy, Hugues Bayet, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Guillaume Balas, Pervenche Berès, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Sergio Gutiérrez Prieto, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Georgi Pirinski, Evelyn Regner, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Marc Tarabella, Isabelle Thomas, Flavio Zanonato u Nicola Caputo, f'isem il-Grupp S&D, dwar il-bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti ta' Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1056/2016);

—   David Borrelli, Laura Agea u Rolandas Paksas, f'isem il-Grupp EFDD, dwar il-Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1057/2016);

—   Gérard Deprez u Marielle de Sarnez, f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti ta' Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP)) (B8-1058/2016).

Votazzjoni: punt 8.6 tal-Minuti ta' 5.10.2016.


5. Preparazzjoni tal-laqgħa tal-Kunsill Ewropew tal-20 u l-21 ta' Ottubru 2016 (dibattitu)

Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Preparazzjoni tal-laqgħa tal-Kunsill Ewropew tal-20 u l-21 ta' Ottubru 2016 (2016/2771(RSP))

Ivan Korčok (President fil-kariga tal-Kunsill) u Jean-Claude Juncker (President tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.

Interventi ta': Manfred Weber f'isem il-Grupp PPE, Gianni Pittella f'isem il-Grupp S&D, Syed Kamall f'isem il-Grupp ECR (il-President feraħ lil Timothy Kirkhope għall-ħatra tiegħu fil-House of Lords u rringrazzjah f'isem il-Membri kollha għall-ħidma li wettaq matul il-mandati tiegħu fi ħdan il-PE), Guy Verhofstadt f'isem il-Grupp ALDE, Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, Philippe Lamberts f'isem il-Grupp Verts/ALE, David Borrelli f'isem il-Grupp EFDD, Marine Le Pen f'isem il-Grupp ENF, Georgios Epitideios Membru mhux affiljat, Herbert Reul u Enrique Guerrero Salom.

PRESIDENZA: Antonio TAJANI
Viċi President

Interventi ta': Ryszard Czarnecki, Sophia in 't Veld, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Richard Sulík, Rolandas Paksas, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Liisa Jaakonsaari, Marcel de Graaff, Krisztina Morvai, Janusz Lewandowski, Maria João Rodrigues, Ulrike Trebesius, Pavel Telička, Marina Albiol Guzmán, Jordi Sebastià, Peter Lundgren, Harald Vilimsky, Sotirios Zarianopoulos, Alain Lamassoure, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Gilles Lebreton, Tanja Fajon, Branislav Škripek, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Barbara Spinelli, Kristina Winberg, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Gunnar Hökmark, Marcus Pretzell, Esteban González Pons, Knut Fleckenstein, Evžen Tošenovský, Charles Goerens, Miguel Urbán Crespo, Tim Aker, Gerolf Annemans, Elisabetta Gardini, Pervenche Berès, Helga Stevens, Urmas Paet, György Schöpflin, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Jean-Luc Mélenchon, Josef Weidenholzer, Paulo Rangel, Patrizia Toia, Othmar Karas, Sergio Gutiérrez Prieto, Gunnar Hökmark, Birgit Sippel, Dubravka Šuica, Kati Piri, Elmar Brok, Evelyn Regner, Ana Gomes, Monika Flašíková Beňová u Miriam Dalli.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias, Neoklis Sylikiotis, Hilde Vautmans, Igor Šoltes, Laima Liucija Andrikienė, Silvia Costa, Kostas Chrysogonos, Stanislav Polčák, Costas Mavrides u Maria Grapini.

PRESIDENZA: Martin SCHULZ
President

Interventi ta': Frans Timmermans (l-Ewwel Viċi President tal-Kummissjoni) u Ivan Korčok.

Id-dibattitu ngħalaq.

°
° ° °

Intervent ta': Cristian Dan Preda, li tkellem kontra l-arrest tal-ġurnalist Ukren, Roman Souchtchenko, f'Moska.


6. Dikjarazzjoni tal-Presidenza

Il-President ta ġieħ lil Václav Havel (1936 – 2011), kittieb u statista Ċek, li llum kien jagħlaq 80 sena.

°
° ° °

Il-President avża li membri tal-bord ta' diretturi tal-kumpanija Caterpillar attendew id-dibattitu ta' dalgħodu fejn ġiet diskussa b'mod partikolari l-kwistjoni tar-reindustrijalizzazzjoni Ewropea.


7. Għeluq ta' proċedura biex titneħħa l-immunità

Il-Kumitat JURI, bħala l-kumitat responsabbli, informa lill-President li, peress t-talba l-iktar reċenti biex titneħħa l-immunità ta' Hermann Winkler (punt 7 tal-Minuti ta' 12.9.2016) tikkonċerna l-istess fatti li minħabba fihom diġà tneħħietlu l-immunità, ma kienet meħtieġa l-ebda proċedura ulterjuri. Għaldaqstant, din il-proċedura biex titneħħa l-immunità ngħalqet.


8. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.

°
° ° °

Intervent ta': James Carver.


8.1. L-adeżjoni tal-Perù mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill li tawtorizza lir-Repubblika tal-Awstrija u lir-Rumanija biex jaċċettaw, fl-interess tal-Unjoni Ewropea, l-adeżjoni tal-Perù mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri [COM(2016)0367 - C8-0234/2016 - 2016/0168(NLE)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Angel Dzhambazki (A8-0267/2016)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2016)0372)


8.2. L-adeżjoni tal-Każakistan mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill li tawtorizza lil ċerti Stati Membri li jaċċettaw, fl-interess tal-Unjoni Ewropea, l-adeżjoni tal-Każakistan mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri [COM(2016)0368 - C8-0232/2016 - 2016/0169(NLE)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Angel Dzhambazki (A8-0268/2016)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2016)0373)


8.3. L-adeżjoni tar-Repubblika tal-Korea mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill li tawtorizza lil ċerti Stati Membri li jaċċettaw, fl-interess tal-Unjoni Ewropea, l-adeżjoni tar-Repubblika tal-Korea mal-Konvenzjoni tal-Aja tal-1980 dwar l-Aspetti Ċivili tal-Ħtif Internazzjonali ta' Minuri [COM(2016)0372 - C8-0233/2016 - 2016/0173(NLE)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Angel Dzhambazki (A8-0266/2016)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2016)0374)


8.4. L-għanijiet globali u l-impenji tal-UE rigward in-nutrizzjoni u s-sigurtà tal-ikel fid-dinja (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-1042/2016 (2016/2705(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2016)0375)


8.5. Uffiċċju tal-Prosekutur Pubbliku Ewropew u Eurojust (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-1054/2016 (2016/2750(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2016)0376)


8.6. Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (votazzjoni)

Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom (2016/2891(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 14 ta' Settembru 2016 (punt 13 tal-Minuti ta' 14.9.2016).

Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 5 ta' Ottubru 2016 (punt 4 tal-Minuti ta' 5.10.2016).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-1051/2016, B8-1052/2016, B8-1053/2016, B8-1055/2016, B8-1056/2016, B8-1057/2016 u B8-1058/2016 (2016/2891(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-1051/2016

(flok B8-1051/2016, B8-1052/2016, B8-1055/2016, B8-1056/2016 u B8-1058/2016):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   David Casa, Seán Kelly, Françoise Grossetête, Ivo Belet, Claude Rolin u Anne Sander, f'isem il-Grupp PPE;

—   Maria Arena, Edouard Martin, Maria João Rodrigues, Kathleen Van Brempt u Martina Werner, f'isem il-Grupp S&D;

—   Zdzisław Krasnodębski, James Nicholson u Helga Stevens, f'isem il-Grupp ECR;

—   Gérard Deprez, Marielle de Sarnez u Nathalie Griesbeck, f'isem il-Grupp ALDE;

—   Karima Delli, Yannick Jadot, Ernest Maragall u Bart Staes, f'isem il-Grupp Verts/ALE.

Adozzjoni (P8_TA(2016)0377)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-1053/2016 u B8-1057/2016 iddekadew.)

PRESIDENZA: Ryszard CZARNECKI
Viċi President


9. Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.

Spjegazzjonijiet orali tal-vot:

L-għanijiet globali u l-impenji tal-UE rigward in-nutrizzjoni u s-sigurtà tal-ikel fid-dinja - (2016/2705(RSP)) - B8-1042/2016
Krisztina Morvai, Monica Macovei, Seán Kelly u Stanislav Polčák

Uffiċċju tal-Prosekutur Pubbliku Ewropew u Eurojust - (2016/2750(RSP)) - B8-1054/2016
Krisztina Morvai, Seán Kelly, Monica Macovei u Stanislav Polčák

Bżonn ta' politika ta' reindustrijalizzazzjoni Ewropea fid-dawl tal-każijiet reċenti Caterpillar u Alstom - (2016/2891(RSP)) - B8-1051/2016
Jude Kirton-Darling, Xabier Benito Ziluaga, Krisztina Morvai, Ángela Vallina, Csaba Sógor, Seán Kelly, Rosa D'Amato, Monica Macovei, Jean-Luc Mélenchon u Janusz Korwin-Mikke.


10. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.


(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.05. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)

PRESIDENZA: Ildikó GÁLL-PELCZ
Viċi President

11. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti

Intervent ta': Algirdas Saudargas, li kkummenta dwar l-oġġezzjoni mqajma l-ġurnata preċedenti minn Antanas Guoga dwar il-punt 8 ("Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet") tal-Minuti tat-3 ta' Ottubru 2016 (ara l-punt 10 tal-Minuti ta' 4.10.2016) u talab li din l-oġġezzjoni tiġi rreġistrata b'mod formali (il-President tat il-kunsens tagħha, u ppreċiżat li l-Minuti se jiġu adottati b'kunsiderazzjoni ta' dan).

Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati b'kunsiderazzjoni ta' din l-oġġezzjoni.


12. Sitwazzjoni fis-Sirja (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2894(RSP))

Ivan Korčok (President fil-kariga tal-Kunsill) għamel id-dikjarazzjoni f'isem il-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà.

Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Franz Obermayr, Gianni Pittella f'isem il-Grupp S&D, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Georgios Epitideios, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Guy Verhofstadt f'isem il-Grupp ALDE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Marek Jurek, Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Jacek Saryusz-Wolski, Fabio Massimo Castaldo f'isem il-Grupp EFDD, Mario Borghezio f'isem il-Grupp ENF, Eleftherios Synadinos Membru mhux affiljat, Elmar Brok, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Liisa Jaakonsaari, Victor Boştinaru, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Marietje Schaake, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Afzal Khan, Miguel Urbán Crespo, Barbara Lochbihler, David Coburn, Marie-Christine Arnautu, li rrifjutat li twieġeb il-mistoqsija "karta blu" ta' Cristian Dan Preda, Udo Voigt, Francisco José Millán Mon, Elena Valenciano u Ryszard Czarnecki.

(Għall-kumplament tad-dibattitu ara l-punt 14 tal-Minuti ta' 5.10.2016)


13. Avviż mill-Presidenza

Il-President ikkonfermat li l-oġġezzjoni mqajma minn Algirdas Saudargas dwar il-punt 10 tal-Minuti ta' 4.10.2016 "Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti" ġiet ikkunsidrata u li l-Minuti ġew għalhekk approvati.


14. Sitwazzjoni fis-Sirja (kumplament tad-dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2894(RSP))

(Bidu tad-dibattitu: ara l-punt 13 tal-Minuti ta' 5.10.2016)

Interventi ta': Pavel Telička, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' James Carver, Javier Couso Permuy, James Carver, Franz Obermayr, Zoltán Balczó, David McAllister, Josef Weidenholzer, Angel Dzhambazki, Alexander Graf Lambsdorff, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Arne Gericke, Mike Hookem u Jean-Luc Schaffhauser.

PRESIDENZA: David-Maria SASSOLI
Viċi President

Interventi ta': Aymeric Chauprade, Andrey Kovatchev, Gilles Pargneaux, Mirosław Piotrowski, Marielle de Sarnez, Pier Antonio Panzeri, Jan Zahradil, Sandra Kalniete, Arne Lietz, Branislav Škripek, Tunne Kelam, Kati Piri, Bogusław Liberadzki, Afzal Khan, Demetris Papadakis u Jytte Guteland.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Marijana Petir, Nicola Caputo, Notis Marias, Hilde Vautmans, Miguel Viegas u Tatjana Ždanoka.

Intervent ta': Ivan Korčok (President tal-Kunsill).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Manfred Weber f'isem il-Grupp PPE, Gianni Pittella f'isem il-Grupp S&D, Syed Kamall f'isem il-Grupp ECR, Guy Verhofstadt f'isem il-Grupp ALDE, Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE, u David Borrelli f'isem il-Grupp EFDD dwar is-Sirja (2016/2894(RSP)) (B8-1089/2016);

—   Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-Sirja (2016/2894(RSP)) (B8-1090/2016).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 5.5 tal-Minuti ta' 6.10.2016.


15. Proċess ta' Paċi fil-Kolombja (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Proċess ta' Paċi fil-Kolombja (2016/2895(RSP))

Ivan Korčok (President fil-kariga tal-Kunsill) għamel id-dikjarazzjoni f'isem il-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà.

Interventi ta': Agustín Díaz de Mera García Consuegra f'isem il-Grupp PPE, Ramón Jáuregui Atondo f'isem il-Grupp S&D, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Izaskun Bilbao Barandica f'isem il-Grupp ALDE, Tania González Peñas f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ulrike Lunacek f'isem il-Grupp Verts/ALE, Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD, Edouard Ferrand f'isem il-Grupp ENF, Thomas Mann, Richard Howitt, Nikolay Barekov, Marina Albiol Guzmán, Ernest Urtasun, Marie-Christine Arnautu, Francisco José Millán Mon, Soraya Post, Josu Juaristi Abaunz, Jordi Sebastià, Laima Liucija Andrikienė, Carlos Zorrinho, Helmut Scholz, Eduard Kukan, Javi López, Alojz Peterle, Boris Zala, David McAllister u Andrey Kovatchev.

PRESIDENZA: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
Viċi President

Intervent ta': Tunne Kelam.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Igor Šoltes u João Pimenta Lopes.

Intervent ta': Ivan Korčok.

Id-dibattitu ngħalaq.


16. Sitwazzjoni fir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (2016/2916(RSP))

Ivan Korčok (President fil-kariga tal-Kunsill) għamel id-dikjarazzjoni f'isem il-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà.

Interventi ta': Joachim Zeller f'isem il-Grupp PPE, Elena Valenciano f'isem il-Grupp S&D, Mark Demesmaeker f'isem il-Grupp ECR, Charles Goerens f'isem il-Grupp ALDE, Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, Judith Sargentini f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF, Maria Arena, Hilde Vautmans u Cécile Kashetu Kyenge.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Bogdan Brunon Wenta, Nicola Caputo u Notis Marias.

Interventi ta': Ivan Korčok.

Id-dibattitu ngħalaq.


17. Drittijiet tan-nisa fil-Polonja (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Drittijiet tan-nisa fil-Polonja (2016/2918(RSP))

Věra Jourová (Membru tal-Kummissjoni) għamlet id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Barbara Kudrycka f'isem il-Grupp PPE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bolesław G. Piecha, Gianni Pittella f'isem il-Grupp S&D, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Marek Jurek, Jadwiga Wiśniewska f'isem il-Grupp ECR, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Sophia in 't Veld, Angelika Mlinar f'isem il-Grupp ALDE, Malin Björk f'isem il-Grupp GUE/NGL, Terry Reintke f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Beata Gosiewska, Michał Marusik f'isem il-Grupp ENF, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Janusz Korwin-Mikke Membru mhux affiljat, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Hilde Vautmans, Michaela Šojdrová, Iratxe García Pérez, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tomasz Piotr Poręba, Arne Gericke, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Cecilia Wikström, Zdzisław Krasnodębski, dwar l-intervent ta' Cecilia Wikström, Sophia in 't Veld, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Zdzisław Krasnodębski.

PRESIDENZA: Ulrike LUNACEK
Viċi President

Interventi ta': Barbara Spinelli, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Czesław Hoc, Anna Maria Corazza Bildt, Maria Arena, Zdzisław Krasnodębski, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Krzysztof Hetman, Marek Jurek, dwar il-konċessjoni tal-mistoqsijiet "karta blu" (il-President għamlet xi preċiżjonijiet), Cecilia Wikström, li rrifjutat mistoqsija "karta blu" ta' Urszula Krupa, Ángela Vallina, li rrifjutat mistoqsija "karta blu" ta' Ivo Vajgl, Sirpa Pietikäinen, Birgit Sippel, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Ivo Vajgl, Ryszard Czarnecki, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Ernest Urtasun, Beatriz Becerra Basterrechea, Krystyna Łybacka, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Mirosław Piotrowski, Josef Weidenholzer, Pier Antonio Panzeri (il-President għamlet xi preċiżjonijiet dwar il-konċessjoni tal-mistoqsijiet "karta blu"), Ryszard Czarnecki, dwar it-tmexxija tad-dibattitu (il-President staqsiet lil Pier Antonio Panzeri jekk jaċċettax mistoqsija "karta blu"), Pier Antonio Panzeri, li rrifjuta mistoqsija "karta blu" ta' Jadwiga Wiśniewska, Liliana Rodrigues u Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Danuta Jazłowiecka, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kateřina Konečná, Ernest Urtasun, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska u Julie Ward.

Il-President laqgħet il-presenza fit-tribuna tal-viżitaturi mill-Polonja.

Intervent ta': Věra Jourová.

Id-dibattitu ngħalaq.


18. Kompożizzjoni tal-kumitati u tad-delegazzjonijiet

Il-President irċieva t-talba ta' ħatra li ġejja mill-Grupp PPE:

Delegazzjoni għall-Kumitati Parlamentari għall-Kooperazzjoni UE-Armenja, UE-Ażerbajġan u UE-Georgia: Traian Ungureanu minflok Ramona Nicole Mănescu

Din il-ħatra se titqies ratifikata jekk ma tiġix ippreżentata oġġezzjoni minn issa sal-approvazzjoni ta' dawn il-Minuti.


19. Konferenza tan-NU 2016 dwar it-Tibdil fil-Klima f'Marrakech, il-Marokk (COP22) (dibattitu)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000103/2016) imressqa minn Giovanni La Via, f'isem il-Kumitat ENVI, Peter Liese f'isem il-Grupp PPE, Jo Leinen f'isem il-Grupp S&D, Julie Girling f'isem il-Grupp ECR, Gerben-Jan Gerbrandy f'isem il-Grupp ALDE, Estefanía Torres Martínez f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bas Eickhout f'isem il-Grupp Verts/ALE, u Marco Affronte f'isem il-Grupp EFDD, lill-Kunsill: Il-Konferenza tan-NU tal-2016 dwar it-Tibdil fil-Klima f'Marrakexx, il-Marokk (COP22) (2016/2814(RSP)) (B8-0718/2016)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000104/2016) imressqa minn Giovanni La Via, f'isem il-Kumitat ENVI, Peter Liese f'isem il-Grupp PPE, Jo Leinen f'isem il-Grupp S&D, Julie Girling f'isem il-Grupp ECR, Gerben-Jan Gerbrandy f'isem il-Grupp ALDE, Estefanía Torres Martínez f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bas Eickhout f'isem il-Grupp Verts/ALE, u Marco Affronte f'isem il-Grupp EFDD, lill-Kummissjoni: Il-Konferenza tan-NU tal-2016 dwar it-Tibdil fil-Klima f'Marrakexx, il-Marokk (COP22) (2016/2814(RSP)) (B8-0719/2016)

Giovanni La Via, Peter Liese, Jo Leinen, Jadwiga Wiśniewska, José Inácio Faria, Estefanía Torres Martínez, Claude Turmes u Eleonora Evi daħlu aktar fil-fond dwar il-mistoqsijiet.

Ivan Korčok (President fil-kariga tal-Kunsill) u Miguel Arias Cañete (Membru tal-Kummissjoni) wieġbu l-mistoqsijiet

Interventi ta': Seán Kelly f'isem il-Grupp PPE, u Jytte Guteland f'isem il-Grupp S&D.

PRESIDENZA: Adina-Ioana VĂLEAN
Viċi President

Interventi ta': Merja Kyllönen f'isem il-Grupp GUE/NGL, Julia Reid f'isem il-Grupp EFDD, Gilles Lebreton f'isem il-Grupp ENF, Pilar Ayuso, Gilles Pargneaux, Roger Helmer, Dubravka Šuica, Simona Bonafè, Lefteris Christoforou u Miriam Dalli.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Csaba Sógor, Nicola Caputo, Notis Marias, Xabier Benito Ziluaga, Karin Kadenbach u João Ferreira.

Intervent ta': Miguel Arias Cañete u Ivan Korčok.

Mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Giovanni La Via, Peter Liese, Jo Leinen, Julie Girling, Gerben-Jan Gerbrandy, Estefanía Torres Martínez, Bas Eickhout u Marco Affronte, f'isem il-Kumitat ENVI, dwar l-implimentazzjoni tal-Ftehim ta' Pariġi u l-Konferenza 2016 tan-NU dwar it-Tibdil fil-Klima f'Marrakexx, il-Marokk (COP 22) (2016/2814(RSP)) (B8-1043/2016).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 5.6 tal-Minuti ta' 6.10.2016.


20. Ftehim Interistituzzjonali dwar ir-Reġistru ta' Trasparenza (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Ftehim Interistituzzjonali dwar ir-Reġistru ta' Trasparenza (2016/2820(RSP))

Frans Timmermans (l-Ewwel Viċi President tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Danuta Maria Hübner f'isem il-Grupp PPE, Sylvie Guillaume f'isem il-Grupp S&D, Kazimierz Michał Ujazdowski f'isem il-Grupp ECR, Maite Pagazaurtundúa Ruiz f'isem il-Grupp ALDE, Dennis de Jong f'isem il-Grupp GUE/NGL, Sven Giegold f'isem il-Grupp Verts/ALE, Isabella Adinolfi f'isem il-Grupp EFDD, Mercedes Bresso, Monica Macovei, Helmut Scholz, Benedek Jávor, Jonathan Arnott, Tomáš Zdechovský u György Schöpflin.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Nicola Caputo, Notis Marias u Karin Kadenbach.

Intervent ta': Frans Timmermans.

Id-dibattitu ngħalaq.


21. L-implimentazzjoni tar-Regolament dwar Materjali li jiġu f'Kuntatt mal-Ikel (dibattitu)

Rapport dwar l-implimentazzjoni tar-Regolament ((KE) Nru 1935/2004) dwar Materjali li jiġu f'Kuntatt mal-Ikel [2015/2259(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Christel Schaldemose (A8-0237/2016)

Christel Schaldemose ippreżentat ir-rapport.

Intervent ta': Věra Jourová (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Birgit Collin-Langen f'isem il-Grupp PPE, Gilles Pargneaux f'isem il-Grupp S&D, Bolesław G. Piecha f'isem il-Grupp ECR, Stefan Eck f'isem il-Grupp GUE/NGL, Rosa D'Amato f'isem il-Grupp EFDD, Sylvie Goddyn f'isem il-Grupp ENF, Alojz Peterle, Soledad Cabezón Ruiz, Julia Reid, Krzysztof Hetman, Damiano Zoffoli, John Stuart Agnew, Pascal Arimont, Biljana Borzan u Karin Kadenbach.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Nicola Caputo u Notis Marias.

Interventi ta': Věra Jourová u Christel Schaldemose.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 5.7 tal-Minuti ta' 6.10.2016.


22. Miżuri ta' implimentazzjoni (Artikolu 106 tar-Regoli ta' Proċedura)

Intbagħtu lill-Parlament l-abbozzi ta' miżuri ta' implimentazzjoni li ġejjin li jaqgħu taħt il-proċedura regolatorja bi skrutinju:

- Regolament tal-Kummissjoni li jemenda l-Anness XVII tar-Regolament (KE) Nru 1907/2006 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar ir-Reġistrazzjoni, il-Valutazzjoni, l-Awtorizzazzjoni u r-Restrizzjoni ta' Sustanzi Kimiċi (REACH) fir-rigward tal-eteru tal-bis(pentabromofenil) (D045427/04 - 2016/2909(RPS) - skadenza: it-28 ta' Diċembru 2016)
irriferut lill-kumitat responsabbli : ENVI (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
opinjoni: ITRE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Deċiżjoni tal-Kummissjoni dwar l-istabbiliment ta’ kriterji tal-Ekotikketta tal-UE għall-akkomodazzjoni turistika (D045653/02 - 2016/2900(RPS) - skadenza: is-16 ta' Jannar 2017)
irriferut lill-kumitat responsabbli : ENVI

- Deċiżjoni tal-Kummissjoni li tistabbilixxi l-kriterji tal-Ekotikketta tal-UE, għall-kisi tal-art b’bażi tal-injam, tas-sufra u tal-bambù (Test b’rilevanza għaż-ŻEE) (D045655/03 - 2016/2899(RPS) - skadenza: is-16 ta' Diċembru 2016)
irriferut lill-kumitat responsabbli : ENVI

- Regolament tal-Kummissjoni li jirrettifika l-verżjonijiet lingwistiċi bil-Bulgaru, l-Estonjan, il-Ġermaniż u l-Olandiż tar-Regolament (UE) Nru 1321/2014 dwar il-kontinwità tal-ajrunavigabbiltà ta' inġenji tal-ajru u prodotti, partijiet u tagħmir ajrunawtiċi, u dwar l-approvazzjoni ta' organizzazzjonijiet u persunal involut f'dan ix-xogħol (D046146/03 - 2016/2924(RPS) - skadenza: it-30 ta' Diċembru 2016)
irriferut lill-kumitat responsabbli : TRAN

- Direttiva tal-Kummissjoni li tistabbilixxi r-raba’ lista ta’ valuri tal-limitu indikattivi ta’ esposizzjoni minħabba x-xogħol skont id-Direttiva tal-Kunsill 98/24/KE, u li temenda d-Direttivi tal-Kummissjoni 91/322/KEE, 2000/39/KE u 2009/161/UE (D046681/02 - 2016/2901(RPS) - skadenza: is-17 ta' Diċembru 2016)
irriferut lill-kumitat responsabbli : EMPL

- Regolament tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 338/97 dwar il-protezzjoni ta' speċi ta' fawna u flora selvaġġi billi jkun regolat il-kummerċ fihom (D046735/01 - 2016/2892(RPS) - skadenza: it-13 ta' Ottubru 2016)
irriferut lill-kumitat responsabbli : ENVI

- Regolament tal-Kummissjoni li jimplimenta r-Regolament (KE) Nru 1177/2003 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-istatistika Komunitarja dwar l-introjtu u l-kundizzjonijiet tal-għajxien (UE-SILC) fir-rigward tal-lista ta' fatturi varjabbli sekondarji fil-mira għall-2018 dwar il-privazzjoni materjali, il-benesseri u d-diffikultajiet marbuta mal-abitazzjoni (D046956/02 - 2016/2925(RPS) - skadenza: l-1 ta' Jannar 2017)
irriferut lill-kumitat responsabbli : EMPL

- Regolament tal-Kummissjoni li jistabbilixxi s-sena ta' referenza u l-programm tad-data statistika u tal-metadata għaċ-ċensimenti tal-popolazzjoni u tad-djar previst bir-Regolament (KE) Nru 763/2008 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill (D047005/01 - 2016/2928(RPS) - skadenza: l-4 ta' Jannar 2017)
irriferut lill-kumitat responsabbli : EMPL


23. Atti delegati (Artikolu 105(6) tar-Regoli ta' Proċedura)

L-abbozzi ta' atti delegati ntbagħtu lill-Parlament:

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 428/2009 li jistabbilixxi reġim Komunitarju għall-kontroll tal-esportazzjonijiet, it-trasferiment, is-senserija u t-transitu ta’ oġġetti b'użu doppju (C(2016)05707 - 2016/2889(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-12 ta' Settembru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: INTA

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jistabbilixxi rekwiżiti tekniċi dettaljati u proċeduri ta' ttestjar għall-approvazzjoni tat-tip tal-KE għal vetturi bil-mutur fir-rigward tas-sistemi tagħhom tal-eCall armati fil-vetturi bbażati fuq is-servizz 112, ta' unitajiet u komponenti tekniċi separati tal-eCall immuntati fil-vetturi, bbażati fuq is-servizz 112 u jissupplimenta u jemenda r-Regolament (UE) 2015/758 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward tal-istandards applikabbli (C(2016)05709 - 2016/2890(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-12 ta' Settembru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), LIBE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (KEE) Nru 2568/91 dwar il-karatteristiċi taż-żejt taż-żebbuġa u l-fdal taż-żejt taż-żebbuġa u dwar il-metodi ta’ analiżi rilevanti (C(2016)05889 - 2016/2907(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tas-26 ta' Settembru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: AGRI

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jemenda r-Regolament (UE) 2015/757 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill f’dak li għandu x’jaqsam mal-metodi għall-monitoraġġ tal-emissjonijiet tad-diossidu tal-karbonju u mar-regoli dwar il-monitoraġġ ta’ informazzjoni rilevanti oħra (C(2016)05900 - 2016/2904(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-22 ta' Settembru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: ENVI

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni dwar l-attivitajiet ta' verifika u l-akkreditament tal-verifikaturi skont ir-Regolament (UE) 2015/757 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-monitoraġġ, ir-rappurtar u l-verifika ta' emissjonijiet tad-diossidu tal-karbonju mit-trasport marittimu (C(2016)05904 - 2016/2905(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-22 ta' Settembru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: ENVI

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (UE) Nru 575/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward ta’ standards tekniċi regolatorji li jispeċifikaw il-kundizzjonijiet tal-permessi għall-eżenzjoni tad-dejta (C(2016)05905 - 2016/2906(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahar, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-23 ta' Settembru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: ECON

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni dwar il-qafas komuni ta' monitoraġġ u evalwazzjoni previst fir-Regolament (UE) Nru 514/2014 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li (jistabbilixxi dispożizzjonijiet ġenerali dwar il-Fond għall-Ażil, il-Migrazzjoni u l-Integrazzjoni u dwar l-istrument għal appoġġ finanzjarju għall-kooperazzjoni tal-pulizija, il-prevenzjoni u l-ġlieda kontra l-kriminalità, u l-ġestjoni tal-kriżijiet) (C(2016)06265 - 2016/2926(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-3 ta' Ottubru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: LIBE

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jistabbilixxi pjan ta' skartar għal ċertu sajd demersali fil-Baħar tat-Tramuntana u fl-ilmijiet tal-Unjoni tad-Diviżjoni IIa tal-ICES (C(2016)06272 - 2016/2929(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: xahrejn, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tal-4 ta' Ottubru 2016

Irriferut lill-kumitat responsabbli: PECH

Abbozz ta' att delegat li għalih it-terminu għall-oġġezzjonijiet inbidel minn xahar għal 3 xhur:

- Regolament Delegat tal-Kummissjoni li jissupplimenta r-Regolament (UE) Nru 575/2013 tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill fir-rigward ta’ standards tekniċi regolatorji li jispeċifikaw il-kundizzjonijiet tal-permessi għall-eżenzjoni tad-dejta (C(2016)05905 - 2016/2906(DEA))

Terminu għall-oġġezzjonijiet: 3 xhur, li jiddekorru mid-data ta' riċeviment tat-23 ta' Settembru 2016 fuq talba tal-kumitat kompetenti.

Irriferut lill-kumitat responsabbli: ECON


24. Trasferiment ta' approprjazzjonijiet

Bi qbil mal-Artikolu 25(1) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għat-trasferiment ta' approprazzjonjiet tal-Ombudsman Ewropew INF 2/2016.

Bi qbil mal-Artikolu 25(1) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għat-trasferiment ta' approprazzjonjiet tal-Qorti tal-Awdituri V/AB-07/T/16.

Bi qbil mal-Artikolu 25(1) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li ma joġġezzjonax għat-trasferiment ta' approprazzjonjiet tal-Kumitat tar-Reġjuni INF 3/2016.

Bi qbil mal-Artikolu 27(3) tar-Regolament Finanzjarju, il-Kumitat għall-Baġits iddeċieda li japprova t-trasferimenti ta' approprjazzjonijiet tal-Kummissjoni Ewropea DEC 21/2016 u DEC 22/2016.


25. Dokumenti mressqa

Id-dokumenti segwenti tressqu mill-Kunsill u mill-Kummissjoni:

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet INF 3/2016 - Il-Kumitat tar-Reġjuni (N8-0064/2016 - C8-0385/2016 - 2016/2234(GBD))

irriferut

responsabbli :

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 24/2016 - Taqsima III - Il-Kummissjoni (N8-0065/2016 - C8-0390/2016 - 2016/2236(GBD))

irriferut

responsabbli :

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 23/2016 - Taqsima III - Il-Kummissjoni (N8-0066/2016 - C8-0395/2016 - 2016/2252(GBD))

irriferut

responsabbli :

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 25/2016 - Taqsima III - Il-Kummissjoni (N8-0067/2016 - C8-0396/2016 - 2016/2253(GBD))

irriferut

responsabbli :

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 26/2016 - Taqsima III - Il-Kummissjoni (N8-0068/2016 - C8-0397/2016 - 2016/2254(GBD))

irriferut

responsabbli :

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 27/2016 - Taqsima III - Il-Kummissjoni (N8-0069/2016 - C8-0398/2016 - 2016/2255(GBD))

irriferut

responsabbli :

BUDG


26. L-aġenda tas-seduta li jmiss

L-aġenda tas-seduta tal-għada ġiet iffinalizzata (dokument "Aġenda" PE 589.867/OJJE).


27. Għeluq tas-seduta

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 22.55.

Klaus Welle

Rainer Wieland

Segretarju Ġenerali

Viċi President


REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Preżenti:

Adaktusson, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Csáky, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill, Gill CBE, Giménez Barbat, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer Georg, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Patriciello, Maydell, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Skużati:

Bours, Crowley, D'Ornano, Drăghici, de Grandes Pascual, Händel, Le Pen Jean-Marie, Maeijer, Maštálka, Matera, Rochefort, Sommer, Wałęsa

Avviż legali - Politika tal-privatezza