Indeks 
Zapisnik
PDF 302kWORD 85k
Srijeda, 23. studenog 2016. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 3.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 4.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 5.Podnošenje dokumenata
 6.Prijenos odobrenih sredstava
 7.Emisije određenih atmosferskih onečišćivača (rasprava)
 8.Ishod konferencije COP 22 u Marakešu (rasprava)
 9.Sastav odbora i izaslanstava
 10.Glasovanje
  10.1.Raspored sjednica Parlamenta za 2018. (glasovanje)
  10.2.Mišljenje Suda Europske unije o usklađenosti predloženog Sveobuhvatnog gospodarskog i trgovinskog sporazuma (CETA) između Kanade i Europske unije s Ugovorima (glasovanje)
  10.3.Emisije određenih atmosferskih onečišćivača ***I (glasovanje)
  10.4.Finalizacija Basela III (glasovanje)
  10.5.Provedba zajedničke sigurnosne i obrambene politike (glasovanje)
  10.6.Strateška komunikacija EU-a za borbu protiv propagande koju protiv nje provode treće strane (glasovanje)
  10.7.Znakovni jezik i profesionalni prevoditelji na znakovni jezik (glasovanje)
  10.8.Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: Produljenje odobrenja aktivne tvari bentazona (glasovanje)
 11.Obrazloženja glasovanja
 12.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 13.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 14.Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (rasprava)
 15.Makrofinancijska pomoć Jordanu ***I (rasprava)
 16.Prema konačnom sustavu PDV-a i borbi protiv prijevara u vezi s PDV-om (rasprava)
 17.Djelatnosti i nadzor institucija za strukovno mirovinsko osiguranje ***I (rasprava)
 18.Akcijski plan EU-a za suzbijanje nezakonite trgovine divljom faunom i florom (rasprava)
 19.Nove prilike za mala prijevoznička poduzeća (rasprava)
 20.Međunarodni sporazumi o zračnom prometu (rasprava)
 21.Europska energetska sigurnost (rasprava)
 22.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 23.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


2. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Slučaj Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (2016/2990(RSP))

—   Bodil Valero, Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Ernest Urtasun, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes i Jakop Dalunde, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1256/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Valdemar Tomaševski i Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1257/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1258/2016);

—   Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Anna Záborská, Jaromír Štětina, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Anna Maria Corazza Bildt i Therese Comodini Cachia, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1259/2016);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Silvia Costa, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Afzal Khan, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Patrizia Toia, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1263/2016);

—   Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos i Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1269/2016);

—   Fredrick Federley, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Viktor Uspaskich i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o slučaju Guija Minhaija, izdavača koji se nalazi u zatvoru u Kini (B8-1272/2016).

II.   Stanje naroda Gvarani-Kajova u brazilskog saveznoj državi Mato Grosso do Sul (2016/2991(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Molly Scott Cato, Ernest Urtasun, Bart Staes, Josep-Maria Terricabras i Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1260/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská i Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1262/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1265/2016);

—   Cristian Dan Preda, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Anna Záborská, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Ramón Luis Valcárcel Siso i Therese Comodini Cachia, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1268/2016);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andi Cristea, Silvia Costa, Miriam Dalli, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Eva Kaili, Afzal Khan, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Patrizia Toia, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1271/2016);

—   Xabier Benito Ziluaga, Marina Albiol Guzmán, Eleonora Forenza, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Younous Omarjee, Merja Kyllönen, Paloma López Bermejo, Ángela Vallina, Marisa Matias, Javier Couso Permuy, João Pimenta Lopes, Maria Lidia Senra Rodríguez, Kateřina Konečná, Stelios Kouloglou, Barbara Spinelli i Kostadinka Kuneva, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1274/2016);

—   António Marinho e Pinto, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Fredrick Federley, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Viktor Uspaskich i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o stanju naroda Gvarani-Kajova u brazilskoj saveznoj državi Mato Grosso do Sul (B8-1275/2016).

III.   Slučaj Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (2016/2992(RSP))

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Tamás Meszerics, Indrek Tarand, Barbara Lochbihler i Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o slučaju Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (B8-1261/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski i Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o slučaju Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (B8-1264/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o slučaju Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (B8-1266/2016);

—   Cristian Dan Preda, Jaromír Štětina, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Anna Maria Corazza Bildt, Ramón Luis Valcárcel Siso i Therese Comodini Cachia, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o slučaju Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (B8-1267/2016);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andi Cristea, Silvia Costa, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Afzal Khan, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Soraya Post, Liliana Rodrigues, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Patrizia Toia, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o slučaju Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (B8-1270/2016);

—   Johannes Cornelis van Baalen, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Fredrick Federley, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o slučaju Ildara Dadina, zatvorenika savjesti u Rusiji (B8-1273/2016).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


3. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Uredba Komisije o uskraćivanju odobrenja zdravstvene tvrdnje koja se navodi na hrani, a odnosi se na smanjenje rizika od bolesti (D045163/01 - 2016/2967(RPS) - 28 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: IMCO

- Uredba Komisije o uspostavljanju mrežnih pravila za mehanizme raspodjele kapaciteta u transportnim sustavima za plin i stavljanju izvan snage Uredbe Komisije (EU) br. 984/2013 (D046046/03 - 2016/2975(RPS) - 5 veljača 2017)
upućeno nadležnom odboru: ITRE

- Uredba Komisije o uspostavljanju mrežnih pravila o usklađenim strukturama transportnih tarifa za plin (D046047/02 - 2016/2974(RPS) - 4 veljača 2017)
upućeno nadležnom odboru: ITRE

- Direktiva Komisije o izmjeni Direktive 2009/43/EZ Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu popisa obrambenih proizvoda (D046504/01 - 2016/2969(RPS) - 28 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: IMCO

- Uredba Komisije o izmjeni priloga II., III. i IV. Uredbi (EZ) br. 396/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu maksimalnih razina ostataka za aminopiralid, azoksistrobin, cijantraniliprol, ciflufenamid, ciprokonazol, dietofenkarb, ditiokarbamate, fluazifop-P, fluopiram, haloksifop, izofetamid, metalaksil, proheksadion, propakvizafop, pirimetanil, Trichoderma atroviride soj SC1 i zoksamid u ili na određenim proizvodima (D047109/02 - 2016/2996(RPS) - 17 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni priloga II., III. i V. Uredbi (EZ) br. 396/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu maksimalnih razina ostataka za bifentrin, karbetamid, cinidon-etil, fenpropimorf i triflusulfuron u ili na određenim proizvodima (D047111/02 - 2016/2977(RPS) - 9 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EZ) br. 178/2002 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu naziva i područja nadležnosti znanstvenih panela Europske agencije za sigurnost hrane (D047383/01 - 2016/2968(RPS) - 28 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o određivanju referentnog laboratorija EU-a za kugu malih preživača, utvrđivanju dodatnih odgovornosti i zadaća za taj laboratorij i o izmjeni Priloga VII. Uredbi (EZ) br. 882/2004 Europskog parlamenta i Vijeća (D047457/02 - 2016/2964(RPS) - 25 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EZ) br. 1272/2008 Europskog parlamenta i Vijeća o razvrstavanju, označivanju i pakiranju tvari i smjesa za potrebe njezine prilagodbe tehničkom i znanstvenom napretku (D047643/02 - 2016/2979(RPS) - 10 veljača 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: IMCO

- Direktiva Komisije o četvrtoj prilagodbi znanstvenom i tehničkom napretku Priloga Direktivi 2008/68/EZ Europskog parlamenta i Vijeća o kopnenom prijevozu opasnih tvari (D047673/01 - 2016/2970(RPS) - 30 studeni 2016)
upućeno nadležnom odboru: TRAN

- Uredba Komisije o ispravku latvijske jezične verzije Uredbe (EZ) br. 152/2009 o utvrđivanju metoda uzorkovanja i analize za službenu kontrolu hrane za životinje (D047687/02 - 2016/2965(RPS) - 26 siječanj 2017)
upućeno nadležnom odboru: ENVI


4. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Parlamentu su dostavljeni sljedeći nacrti delegiranih akata:

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 1308/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu potpore Unije za isporuku voća i povrća, banana i mlijeka u obrazovnim ustanovama i izmjeni Uredbe (EU) br. 907/2014 (C(2016)06853 - 2016/2973(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 3. studenog 2016.

Upućeno nadležnom odboru: AGRI

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 575/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za dodatne odljeve likvidnosti koji odgovaraju potrebama za kolateralom koje nastaju zbog utjecaja negativne situacije na tržištu na transakcije institucija s izvedenicama (C(2016)06867 - 2016/2972(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 31. listopada 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU) 2015/2195 o dopuni Uredbe (EU) br. 1304/2013 Europskog parlamenta i Vijeća o Europskom socijalnom fondu, u pogledu definiranja standardnih veličina jediničnih troškova i paušalnih iznosa za izdatke koje Komisija nadoknađuje državama članicama (C(2016)06906 - 2016/2971(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 31. listopada 2016.

Upućeno nadležnom odboru: EMPL

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Priloga II. Uredbi (EU) br. 652/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 15. svibnja 2014. o utvrđivanju odredaba za upravljanje rashodima koji se odnose na prehrambeni lanac, zdravlje i dobrobit životinja te na biljno zdravstvo i biljni reprodukcijski materijal, dopunjavanjem popisa bolesti životinja i zoonoza u tom prilogu (C(2016)07007 - 2016/2976(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 4. studenog 2016.

Upućeno nadležnom odboru: AGRI (članak 54.), ENVI (članak 54.)

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda kojima se dodatno određuje sadržaj izvješćivanja o internaliziranim namirama (C(2016)07147 - 2016/2982(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 11. studenog 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu parametara za izračun novčanih kazni za neuspjele namire i djelatnosti CSD-ova u državi članici domaćinu (C(2016)07154 - 2016/2985(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 11. studenog 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima o određenim bonitetnim zahtjevima za središnje depozitorije vrijednosnih papira i imenovane kreditne institucije koje pružaju pomoćne usluge bankovnog tipa (C(2016)07158 - 2016/2983(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 11. studenog 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. u pogledu regulatornih tehničkih standarda povezanih sa zahtjevima za odobrenje za rad te nadzornim i operativnim zahtjevima za središnje depozitorije vrijednosnih papira (C(2016)07159 - 2016/2984(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 11. studenog 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

Nacrti delegiranih akata za koje je rok produžen s 1 na 3 mjeseca na zahtjev nadležnog odbora:

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU) br. 148/2013 o dopuni Uredbe (EU) br. 648/2012 Europskog parlamenta i Vijeća o OTC izvedenicama, središnjoj drugoj ugovornoj stranci i trgovinskom repozitoriju u vezi s regulatornim tehničkim standardima za minimalne podatke koje je potrebno dostavljati trgovinskim repozitorijima - C(2016)06624 – 2016/2950(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 19. listopada 2016. na zahtjev nadležnog odbora
Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive 2013/36/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za standarde procjene referentnih portfelja i postupke razmjene tih procjena - C(2016)06703(DEA) – 2016/2963(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 24. listopada 2016. na zahtjev nadležnog odbora
Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 575/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za dodatne odljeve likvidnosti koji odgovaraju potrebama za kolateralom koje nastaju zbog utjecaja negativne situacije na tržištu na transakcije institucija s izvedenicama - C(2016)06867 – 2016/2972(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 31. listopada 2016. na zahtjev nadležnog odbora
Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda kojima se dodatno određuje sadržaj izvješćivanja o internaliziranim namirama - C(2016)07147 – 2016/2982(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 14. studenog 2016. na zahtjev nadležnog odbora
Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda kojima se dodatno određuje sadržaj izvješćivanja o internaliziranim namirama - C(2016)07158 – 2016/2983(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 14. studenog 2016. na zahtjev nadležnog odbora
Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 909/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. u pogledu regulatornih tehničkih standarda povezanih sa zahtjevima za odobrenje za rad te nadzornim i operativnim zahtjevima za središnje depozitorije vrijednosnih papira - C(2016)07159 – 2016/2984(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 14. studenog 2016. na zahtjev nadležnog odbora
Upućeno nadležnom odboru: ECON

Odluka Komisije o povlačenju sljedećih delegiranih akata:

- Povlačenje Delegirane uredbe Komisije (EU) …/... оd 8.7.2016. o izmjeni Priloga I. Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 o primjeni aranžmana za proizvode podrijetlom iz određenih država koje pripadaju Skupini afričkih, karipskih i pacifičkih država (AKP) predviđenih u sporazumima o uspostavi ili koji vode uspostavi sporazumâ o gospodarskom partnerstvu - C(2016)04166 – 2016/2840(DEA)
Datum primitka: 9. studenog 2016.
Upućeno nadležnom odboru: INTA

- Povlačenje Delegirane uredbe Komisije (EU) …/... оd 8.7.2016. o izmjeni Priloga I. Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 o primjeni aranžmana za proizvode podrijetlom iz određenih država koje pripadaju Skupini afričkih, karipskih i pacifičkih država (AKP) predviđenih u sporazumima o uspostavi ili koji vode uspostavi sporazumâ o gospodarskom partnerstvu - C(2016)04165 – 2016/2833(DEA)
Datum primitka: 9. studenog 2016.
Upućeno nadležnom odboru: INTA

- Povlačenje Delegirane uredbe Komisije (EU) …/... оd 8.7.2016. o izmjeni Priloga I. Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 o primjeni aranžmana za proizvode podrijetlom iz određenih država koje pripadaju Skupini afričkih, karipskih i pacifičkih država (AKP) predviđenih u sporazumima o uspostavi ili koji vode uspostavi sporazumâ o gospodarskom partnerstvu - C(2016)04168 – 2016/2834(DEA)
Datum primitka: 9. studenog 2016.
Upućeno nadležnom odboru: INTA

- Povlačenje Delegirane uredbe Komisije (EU) …/... оd 8.7.2016. o izmjeni Priloga I. Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 o primjeni aranžmana za proizvode podrijetlom iz određenih država koje pripadaju Skupini afričkih, karipskih i pacifičkih država (AKP) predviđenih u sporazumima o uspostavi ili koji vode uspostavi sporazumâ o gospodarskom partnerstvu - C(2016)04172 – 2016/2841(DEA)
Datum primitka: 9. studenog 2016.
Upućeno nadležnom odboru: INTA

- Povlačenje Delegirane uredbe Komisije (EU) …/... оd 8.7.2016. o izmjeni Priloga I. Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 o primjeni aranžmana za proizvode podrijetlom iz određenih država koje pripadaju Skupini afričkih, karipskih i pacifičkih država (AKP) predviđenih u sporazumima o uspostavi ili koji vode uspostavi sporazumâ o gospodarskom partnerstvu - C(2016)04171 – 2016/2838(DEA)
Datum primitka: 9. studenog 2016.
Upućeno nadležnom odboru: INTA

Nacrt delegiranog akta kojemu je produžen rok za ulaganje prigovora:

- Delegirana uredba Komisije o zajedničkom okviru za praćenje i evaluaciju iz Uredbe (EU) br. 514/2014 Europskog parlamenta i Vijeća [o utvrđivanju općih odredaba o Fondu za azil, migracije te integraciju i o Instrumentu za financijsku potporu u području policijske suradnje, sprečavanja i suzbijanja kriminala te upravljanja krizama] C(2016)06265 – 2016/2926(DEA)
Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 3. listopada 2016
Produženje roka za ulaganje prigovora: 2
Upućeno nadležnom odboru:upućeno nadležnom odboru: LIBE


5. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-08/A/16 - Europski revizorski sud (N8-0079/2016 - C8-0432/2016 - 2016/2277(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-09/C/16 - Europski revizorski sud (N8-0080/2016 - C8-0433/2016 - 2016/2278(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-10/C/16 - Europski revizorski sud (N8-0081/2016 - C8-0434/2016 - 2016/2279(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-11/A/16 - Europski revizorski sud (N8-0082/2016 - C8-0435/2016 - 2016/2280(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-12/T/16 - Europski revizorski sud (N8-0083/2016 - C8-0436/2016 - 2016/2281(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava 3/2016 - Europski ombudsman (N8-0084/2016 - C8-0437/2016 - 2016/2282(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 4/2016 – Odbor regija (N8-0085/2016 - C8-0440/2016 - 2016/2283(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 5/2016 – Odbor regija (N8-0086/2016 - C8-0441/2016 - 2016/2284(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 6/2016 – Odbor regija (N8-0087/2016 - C8-0442/2016 - 2016/2285(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 7/2016 – Odbor regija (N8-0088/2016 - C8-0443/2016 - 2016/2286(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 8/2016 – Odbor regija (N8-0089/2016 - C8-0444/2016 - 2016/2287(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 1/2016 – Odbor regija (N8-0090/2016 - C8-0446/2016 - 2016/2288(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 6/2016 - Europski gospodarski i socijalni odbor (N8-0091/2016 - C8-0447/2016 - 2016/2289(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 1/2016 - Europski gospodarski i socijalni odbor (N8-0092/2016 - C8-0448/2016 - 2016/2290(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 7/2016 - Europski gospodarski i socijalni odbor (N8-0093/2016 - C8-0449/2016 - 2016/2291(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 2/2016 - ESVD (N8-0094/2016 - C8-0450/2016 - 2016/2292(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 33/2016 - dio III. - Komisija (N8-0095/2016 - C8-0451/2016 - 2016/2293(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 32/2016 - dio III. - Komisija (N8-0096/2016 - C8-0452/2016 - 2016/2296(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 31/2016 - dio III. - Komisija (N8-0097/2016 - C8-0453/2016 - 2016/2297(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 34/2016 - dio III. - Komisija (N8-0099/2016 - C8-0461/2016 - 2016/2299(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijenos odobrenih sredstava DEC 35/2016 - dio III. - Komisija (N8-0100/2016 - C8-0465/2016 - 2016/2300(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG


6. Prijenos odobrenih sredstava

U skladu s člankom 27. stavkom 4. Financijske uredbe, Vijeće Europske unije obavijestilo je proračunsko tijelo o odobrenju prijenosa odobrenih sredstava DEC 23/2016, DEC 24/2016, DEC 29/2016 i DEC 30/2016.

U skladu s člankom 27. stavkom 3. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je odobriti prijenos odobrenih sredstava Europske komisije DEC 23/2016, DEC 24/2016, DEC 28/2016, DEC 29/2016, DEC 30/2016, DEC 32/2016 i DEC 33/2016 - dio III. – Komisija.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Europskog gospodarskog i socijalnog odbora INF 5/2016.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Suda INF 5/2016, INF 6/2016 i INF 7/2016.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Europske službe za vanjsko djelovanje INF 2/2016.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Odbora regija INF 4/2016, INF 5/2016, INF 6/2016, INF 7/2016 i INF 8/2016.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Europskog gospodarskog i socijalnog odbra INF 6/2016 i INF 7/2016.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Europskog ombudsmana INF 3/2016.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor prijenosu odobrenih sredstava Revizorskog suda V/AB-08/A/16, V/AB-09/C/16, V/AB-10/C/16, V/AB-11/A/16 i V/AB-12/T/16.

U skladu s člankom 27. stavkom 3. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je odobriti prijenos odobrenih sredstava Odbora regija DEC 1/2016.

U skladu s člankom 27. stavkom 3. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je odobriti prijenos odobrenih sredstava Europskog gospodarskog i socijalnog odbora DEC 1/2016.


7. Emisije određenih atmosferskih onečišćivača (rasprava)

Izvješće o prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o smanjenju nacionalnih emisija određenih atmosferskih onečišćivača i izmjeni Direktive 2003/35/EZ [COM(2013)0920 - C7-0004/2014- 2013/0443(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Julie Girling (A8-0249/2015)

Julie Girling predstavila je izvješće.

Govorio je Miguel Arias Cañete (povjerenik Komisije).

Govorili su: Adam Gierek (izvjestitelj za mišljenje Odbora ITRE), Jan Huitema (izvjestitelj za mišljenje Odbora AGRI), Jens Gieseke, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Seb Dance, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jadwiga Wiśniewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Catherine Bearder, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Kateřina Konečná, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bas Eickhout, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Piernicola Pedicini, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mireille D'Ornano, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Zoltán Balczó, nezavisni zastupnik, Peter Liese, Miriam Dalli, Mark Demesmaeker, Gerben-Jan Gerbrandy, Eleonora Forenza, Martin Häusling, John Stuart Agnew, Lampros Fountoulis, Françoise Grossetête, Christel Schaldemose, Beata Gosiewska, Frédérique Ries, Julia Reid, Giovanni La Via, Karin Kadenbach, Pilar Ayuso, Damiano Zoffoli, Fredrick Federley, Annie Schreijer-Pierik, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Carlos Zorrinho i Dubravka Šuica.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Maria Grapini, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Seán Kelly, Nicola Caputo i Gesine Meissner.

Govorili su: Miguel Arias Cañete i Julie Girling.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.3 zapisnika od 23.11.2016..


8. Ishod konferencije COP 22 u Marakešu (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Ishod konferencije COP 22 u Marakešu (2016/2995(RSP))

Ivan Korčok (predsjedateljica Vijeća) i Miguel Arias Cañete (povjerenik Komisije) dali su izjave.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Giovanni La Via, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jo Leinen, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Julie Girling, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Gerben-Jan Gerbrandy, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Estefanía Torres Martínez, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Claude Turmes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marco Affronte, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Angelo Ciocca, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Claude Turmes i Giovanni La Via, Peter Liese, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Tibor Szanyi i Takis Hadjigeorgiou, Kathleen Van Brempt, Peter van Dalen, Kateřina Konečná, Bas Eickhout, Roger Helmer, Olaf Stuger, Seán Kelly, Enrique Guerrero Salom, Notis Marias, Neoklis Sylikiotis, Gilles Lebreton, Jerzy Buzek, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Michèle Rivasi, Miriam Dalli, Maria Lidia Senra Rodríguez, Elisabeth Köstinger, Christel Schaldemose, Michel Dantin i Linda McAvan.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo, Izaskun Bilbao Barandica, Laura Ferrara, Eleftherios Synadinos, Dubravka Šuica, Jean-Paul Denanot i Karin Kadenbach.

Govorili su: Miguel Arias Cañete i Ivan Korčok.

Rasprava je zaključena.


9. Sastav odbora i izaslanstava

Predsjednik je od Kluba zastupnika PPE-a primio sljedeće zahtjeve za imenovanje:

Odbor ECON: Gabriel Mato umjesto Pabla Zalbe Bidegaina

Istražni odbor PANAIstražni odbor PANAIstražni odbor PANAIstražni odbor PANA: Gabriel Mato umjesto Pabla Zalbe Bidegaina

Izaslanstvo u Europsko-latinskoameričkoj parlamentarnoj skupštini: Esther Herranz García umjesto Pabla Zalbe Bidegaina

Izaslanstvo u zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Čilea: Esther Herranz García umjesto Pabla Zalbe Bidegaina

Ta će se imenovanja smatrati odobrenima ako do usvajanja aktualnog zapisnika ne bude zaprimljena nijedna primjedba.

Dnevna sjednica je prekinuta u 11:50 h.

(Od 12:00 do 12:30 Parlament zasjeda povodom dodjele Nagrade LUX.)


PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

10. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.

°
° ° °

Govorili su: Mario Borghezio o izjavama o novoizabranom predsjedniku Sjedinjenih Američkih Država koje je nazvao uvredljivima (predsjednik je to primio na znanje) i Ulrike Trebesius o neprihvatljivosti amandmana kojeg je podnio njezin Klub zastupnika (predsjednik je dao razloge za to).


10.1. Raspored sjednica Parlamenta za 2018. (glasovanje)

Raspored sjednica Parlamenta za 2018. (2016/2987(RSO)): vidi prijedlog o konferenciji predsjednika (točka 6 zapisnika od 21.11.2016.)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

Proglašen odobrenim.

Time je utvrđen sljedeći kalendar sjednica Europskog parlamenta za 2017. godinu:

- od 15. do 18. siječnja

- od 5. do 8. veljače

- 28. veljače i 1. ožujka

- od 12. do 15. ožujka

- od 16. do 19. travnja

- 2. i 3. svibnja

- od 28. do 31. svibnja

- od 11. do 14. lipnja

- od 2. do 5. srpnja

- od 10. do 13. rujna

- od 1. do 4. listopada

- od 22. do 25. listopada

- od 12. do 15. studenog

- 28. i 29. studenog

- od 10. do 13. prosinca.


10.2. Mišljenje Suda Europske unije o usklađenosti predloženog Sveobuhvatnog gospodarskog i trgovinskog sporazuma (CETA) između Kanade i Europske unije s Ugovorima (glasovanje)

Prijedlog rezolucije podnesen u skladu s člankom 108. člankom 6. Poslovnika kojim se traži mišljenje Suda o uklađenosti predloženog Sveobuhvatnog gospodarskog i trgovinskog sporazuma (CETA) između Kanade i Europske Unije s Ugovorima (2016/2981(RSP)) (B8-1220/2016 )

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE podnijelo je više od 76 zastupnika

Odbijeno

Govorili su:

Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a kako bi podnijela prijedlog za odgodom glasovanja u skladu s člankom 190., stavkom 4. Poslovnika, Alexander Graf Lambsdorff se izjasnio protiv prijedloga i Anne-Marie Mineur za njega.

Parlament je elektroničkim glasovanjem (225 za, 439 protiv, 35 uzdržanih) odbio zahtjev.

PRIJEDLOG REZOLUCIJE predalo je 76 zastupnika.

Odbijen.


10.3. Emisije određenih atmosferskih onečišćivača ***I (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o smanjenju nacionalnih emisija određenih atmosferskih onečišćivača i izmjeni Direktive 2003/35/EZ [COM(2013)0920 - C7-0004/2014- 2013/0443(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Julie Girling (A8-0249/2015)

Rasprava je održana 28. listopada 2015. (točka 6 zapisnika od 28.10.2015..)

Glasovanje je odgođeno na dnevnoj sjednici održanoj 28. listopada 2015. (točka 7.7 zapisnika od 28.10.2015..)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA(2016)0438)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0438)


10.4. Finalizacija Basela III (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-1226/2016 (2016/2959(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0439)


10.5. Provedba zajedničke sigurnosne i obrambene politike (glasovanje)

Izvješće o provedbi zajedničke sigurnosne i obrambene politike (na temelju godišnjeg izvješća Vijeća o zajedničkoj vanjskoj i sigurnosnoj politici Europskom parlamentu) [2016/2067(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Ioan Mircea Paşcu (A8-0317/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0440)

Govorili su:

Bodil Valero iznio je usmeni amandman na amandman 10. Usmeni amandman je prihvaćen.

Ioan Mircea Paşcu (izvjestitelj), nakon glasovanja.


10.6. Strateška komunikacija EU-a za borbu protiv propagande koju protiv nje provode treće strane (glasovanje)

Izvješće o strateškoj komunikaciji Europske unije za borbu protiv propagande koju protiv nje provode treće strane [2016/2030(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestiteljica: Anna Elżbieta Fotyga (A8-0290/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0441)


10.7. Znakovni jezik i profesionalni prevoditelji na znakovni jezik (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-1230/2016 (2016/2952(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0442)


10.8. Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: Produljenje odobrenja aktivne tvari bentazona (glasovanje)

Prijedlog rezolucije podnesen u skladu s člankom 106. stavcima 2. i 3. Poslovnika o nacrtu provedbene uredbe Komisije o produljenju odobrenja aktivne tvari bentazona u skladu s Uredbom (EZ) br. 1107/2009 Europskog parlamenta i Vijeća o stavljanju na tržište sredstava za zaštitu bilja i o izmjeni Priloga Provedbenoj uredbi (EU) br. 540/2011 Komisije (D047341/00 – 2016/2978(RSP)) – nadležni odbor ENVI. Izvjestitelj: Pavel Poc (B8-1228/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0443)


PREDSJEDA: Ryszard CZARNECKI
potpredsjednik

11. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Raspored sjednica Parlamenta za 2018.
Peter Jahr, Daniel Hannan i Jonathan Arnott

Mišljenje Suda o usklađenosti s Ugovorima prijedloga o sklapanju Sveobuhvatnog gospodarskog i trgovinskog sporazuma između Kanade i Europske unije (2016/2981(RSP)) - B8-1220/2016

Lola Sánchez Caldentey

Izvješće: Julie Girling - A8-0249/2015
Molly Scott Cato, Monica Macovei, Daniel Hannan, Stanislav Polčák i Seán Kelly

Finalizacija Basela III - (2016/2959(RSP)) - B8-1226/2016
Monica Macovei, Daniel Hannan i Seán Kelly

Izvješće: Ioan Mircea Paşcu - A8-0317/2016
Lynn Boylan, Monica Macovei, Ilhan Kyuchyuk, Daniel Hannan i Jonathan Arnott

Izvješće: Anna Elżbieta Fotyga - A8-0290/2016
Monica Macovei, Michał Marusik, Momchil Nekov, Marek Jurek, Daniel Hannan, Jonathan Arnott, Seán Kelly, Diane James i Steven Woolfe

Znakovni jezik i profesionalni prevoditelji na znakovni jezik - (2016/2952(RSP)) - B8-1230/2016
Seán Kelly.

°
° ° °

Govorio je Jonathan Arnott.


12. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:50 h, a nastavljena u 15:00 h.)

PREDSJEDA: Ildikó GÁLL-PELCZ
potpredsjednica

13. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


14. Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000121/2016) koje su Vijeću postavili Anna Maria Corazza Bildt, Barbara Matera, Constance Le Grip, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Carlos Coelho, Birgit Collin-Langen, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Ingeborg Gräßle, Monika Hohlmeier, Elisabeth Köstinger, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jeroen Lenaers, Elisabeth Morin-Chartier, Siegfried Mureşan, Alessandra Mussolini, Jan Olbrycht, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Franck Proust, Sofia Ribeiro, Tokia Saïfi, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Romana Tomc, Vladimir Urutchev, Axel Voss, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Theodoros Zagorakis, Tomáš Zdechovský i Milan Zver, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Iratxe García Pérez, Maria Arena, Birgit Sippel, Claude Moraes, Eric Andrieu, Lucy Anderson, Hugues Bayet, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Viorica Dăncilă, Jean-Paul Denanot, Tanja Fajon, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Anna Hedh, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Miltiadis Kyrkos, Olle Ludvigsson, Edouard Martin, Maria Noichl, Péter Niedermüller, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Soraya Post, Evelyn Regner, Virginie Rozière, Liliana Rodrigues i Julie Ward, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beatriz Becerra Basterrechea, Angelika Mlinar, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Terry Reintke, Josep-Maria Terricabras i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Kateřina Konečná, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Jiří Maštálka i Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Helga Stevens i Julie Girling: Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2016/2966(RSP)) (B8-1805/2016)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000122/2016) koje su Komisiji postavili Anna Maria Corazza Bildt, Barbara Matera, Constance Le Grip, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Carlos Coelho, Birgit Collin-Langen, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Ingeborg Gräßle, Monika Hohlmeier, Elisabeth Köstinger, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jeroen Lenaers, Elisabeth Morin-Chartier, Siegfried Mureşan, Alessandra Mussolini, Jan Olbrycht, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Franck Proust, Sofia Ribeiro, Tokia Saïfi, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Romana Tomc, Vladimir Urutchev, Axel Voss, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Theodoros Zagorakis, Tomáš Zdechovský i Milan Zver, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Iratxe García Pérez, Maria Arena, Birgit Sippel, Claude Moraes, Eric Andrieu, Lucy Anderson, Hugues Bayet, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Viorica Dăncilă, Jean-Paul Denanot, Tanja Fajon, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Anna Hedh, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Miltiadis Kyrkos, Olle Ludvigsson, Edouard Martin, Maria Noichl, Péter Niedermüller, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Soraya Post, Evelyn Regner, Virginie Rozière, Liliana Rodrigues i Julie Ward, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beatriz Becerra Basterrechea, Angelika Mlinar, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Terry Reintke, Josep-Maria Terricabras i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Kateřina Konečná, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Jiří Maštálka i Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Helga Stevens i Julie Girling: Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2016/2966(RSP)) (B8-1806/2016)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000143/2016) koje su Vijeću postavili Arne Gericke, Julie Girling i Helga Stevens, u ime Kluba zastupnika ECR-a: Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2016/2966(RSP)) (B8-1815/2016)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000144/2016) koje su Komisiji postavili Arne Gericke, Julie Girling i Helga Stevens, u ime Kluba zastupnika ECR-a: Pristupanje EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2016/2966(RSP)) (B8-1816/2016)

Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Angelika Mlinar, Terry Reintke, Malin Björk i Helga Stevens obrazložili su pitanja.

Ivan Korčok (predsjedatelj Vijeća) i Věra Jourová (povjerenica Komisije) odgovorili su na pitanja.

Govorili su: Constance Le Grip, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Iratxe García Pérez, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Julie Girling, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Beatriz Becerra Basterrechea, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Kostadinka Kuneva, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Daniela Aiuto, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Janice Atkinson, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Julie Girling, Diane Dodds, nezavisna zastupnica, Mariya Gabriel, Tanja Fajon, Arne Gericke, Izaskun Bilbao Barandica, Ángela Vallina, Florent Marcellesi, Beatrix von Storch, Steeve Briois, Eleftherios Synadinos, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Maria Arena, Jadwiga Wiśniewska, Hilde Vautmans, Eleonora Forenza, Sophie Montel, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Anna Maria Corazza Bildt, Anna Záborská, Josef Weidenholzer, Branislav Škripek, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Maria Grapini, Stefan Eck, Carlos Coelho, Liliana Rodrigues, Marek Jurek, Michaela Šojdrová, Sylvie Guillaume, Vilija Blinkevičiūtė, Soraya Post, Maria Noichl, Péter Niedermüller, Patrizia Toia, Cécile Kashetu Kyenge i Pier Antonio Panzeri.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Csaba Sógor.

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias, Takis Hadjigeorgiou, Gesine Meissner, Caterina Chinnici, João Pimenta Lopes i Nicola Caputo.

Govorila je Věra Jourová.

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Julie Girling, Daniel Dalton, Arne Gericke, Jussi Halla-aho, Marek Jurek, Monica Macovei, Branislav Škripek, Kazimierz Michał Ujazdowski, Anders Primdahl Vistisen, Jadwiga Wiśniewska, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki i Urszula Krupa, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o pristupanju EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2016/2966(RSP)) (B8-1229/2016);

—   Anna Maria Corazza Bildt, Constance Le Grip, Barbara Matera, Monika Hohlmeier, Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Csaba Sógor, Rachida Dati, Alessandra Mussolini, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Sirpa Pietikäinen, Rosa Estaràs Ferragut i Tomáš Zdechovský, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Christine Revault D’Allonnes Bonnefoy, Maria Arena, Birgit Sippel, Iratxe García Pérez, Afzal Khan, Pina Picierno, Georgi Pirinski, Liisa Jaakonsaari, Demetris Papadakis, Eric Andrieu, Marc Tarabella, Ana Gomes, Pervenche Berès, Sergio Gutiérrez Prieto, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Elly Schlein, Josef Weidenholzer, Claude Moraes, Miltiadis Kyrkos, Olga Sehnalová, Juan Fernando López Aguilar, Cécile Kashetu Kyenge, Sylvie Guillaume, Momchil Nekov, Hugues Bayet, Jytte Guteland, Siôn Simon, Tanja Fajon, Vilija Blinkevičiūtė, Soraya Post, Jens Nilsson, Anna Hedh, Kati Piri, Agnes Jongerius, Marju Lauristin, Péter Niedermüller, Marlene Mizzi, Olle Ludvigsson, Zigmantas Balčytis, Maria Noichl, Vincent Peillon, Brando Benifei, Liliana Rodrigues, Krystyna Łybacka, Julie Ward, Karoline Graswander-Hainz, Mady Delvaux, Elena Valenciano, Monika Smolková, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Marita Ulvskog, Biljana Borzan, Miriam Dalli i Edouard Martin, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Angelika Mlinar, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Dita Charanzová, Frédérique Ries, Louis Michel i Viktor Uspaskich, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jiří Maštálka, Malin Björk, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Sofia Sakorafa, Ángela Vallina, Paloma López Bermejo, Kateřina Konečná, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stefan Eck, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Anja Hazekamp, Josu Juaristi Abaunz, Eleonora Forenza, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo i Xabier Benito Ziluaga, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ulrike Lunacek i Terry Reintke, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o pristupanju EU-a Istanbulskoj konvenciji o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama (2016/2966(RSP)) (B8-1235/2016).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.8 zapisnika od 24.11.2016..


15. Makrofinancijska pomoć Jordanu ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o pružanju daljnje makrofinancijske pomoći Hašemitskoj Kraljevini Jordanu [COM(2016)0431 - C8-0242/2016 - 2016/0197(COD)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Emmanuel Maurel (A8-0296/2016)

Emmanuel Maurel predstavio je izvješće.

Govorio je Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Salvatore Cicu, u ime Kluba zastupnika PPE-a, David Martin, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Marielle de Sarnez, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Patrick Le Hyaric, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Tiziana Beghin, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Edouard Ferrand, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Daniel Caspary, Bernd Lange, Branislav Škripek, Santiago Fisas Ayxelà, Alessia Maria Mosca, Jarosław Wałęsa, Pedro Silva Pereira, Mariya Gabriel i Michela Giuffrida.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Eleftherios Synadinos, Caterina Chinnici, Ilhan Kyuchyuk, Notis Marias i Nicola Caputo.

PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Igor Šoltes i Krzysztof Hetman.

Govorili su: Igor Šoltes, Krzysztof Hetman, Jyrki Katainen i Emmanuel Maurel.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.4 zapisnika od 24.11.2016..


16. Prema konačnom sustavu PDV-a i borbi protiv prijevara u vezi s PDV-om (rasprava)

Izvješće na temu „Prema konačnom sustavu PDV-a i borbi protiv prijevara u vezi s PDV-om” [2016/2033(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Werner Langen (A8-0307/2016)

Werner Langen predstavio je izvješće i odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Richard Sulik.

Govorio je Nedzhmi Ali (izvjestitelj za mišljenje Odbora CONT).

Govorio je Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Luděk Niedermayer, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Tibor Szanyi, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Stanisław Ożóg, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Petr Ježek, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Luděk Niedermayer, Martina Anderson, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Molly Scott Cato, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Patrick O'Flynn, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Barbara Kappel, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Steven Woolfe, Dariusz Rosati, Pervenche Berès, Richard Sulík, Cora van Nieuwenhuizen, Luke Ming Flanagan, Ernest Maragall, Marco Zanni, Georgios Epitideios, Othmar Karas, Anneliese Dodds, Zbigniew Kuźmiuk, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Jean-Paul Denanot, Hugues Bayet i Doru-Claudian Frunzulică.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Andrzej Zdrojewski, Nicola Caputo, Notis Marias, Igor Šoltes, Andrey Novakov, Caterina Chinnici, Ivana Maletić, Maria Grapini, Stanislav Polčák i Brian Hayes.

Govorili su: Jyrki Katainen i Werner Langen.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.10 zapisnika od 24.11.2016..


17. Djelatnosti i nadzor institucija za strukovno mirovinsko osiguranje ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o djelatnostima i nadzoru institucija za strukovno mirovinsko osiguranje (preinaka) [COM(2014)0167 - C7-0112/2014- 2014/0091(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Brian Hayes (A8-0011/2016)

Brian Hayes predstavio je izvješće.

Govorio je Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Jeroen Lenaers (izvjestitelj za mišljenje Odbora EMPL), Sirpa Pietikäinen (izvjestiteljica za mišljenje Odbora FEMM), Burkhard Balz, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Paul Tang, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ashley Fox, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Cora van Nieuwenhuizen, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Miguel Urbán Crespo, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bas Eickhout, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Sotirios Zarianopoulos, nezavisni zastupnik, Theodor Dumitru Stolojan, Neena Gill, Sofia Ribeiro i Thomas Mann.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorili su: Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije) i Brian Hayes.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.5 zapisnika od 24.11.2016..

PREDSJEDA: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
potpredsjednik


18. Akcijski plan EU-a za suzbijanje nezakonite trgovine divljom faunom i florom (rasprava)

Izvješće o Akcijskom planu EU-a za suzbijanje nezakonite trgovine divljom faunom i florom [2016/2076(INI)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Catherine Bearder (A8-0303/2016)

Catherine Bearder predstavila je izvješće.

Govorio je Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Brian Hayes (izvjestitelj za mišljenje Odbora DEVE), Emma McClarkin (izvjestiteljica za mišljenje Odbora INTA), koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Franz Obermayr, Ricardo Serrão Santos (izvjestitelj za mišljenje Odbora PECH), Kostas Chrysogonos (izvjestitelj za mišljenje Odbora JURI), Marijana Petir, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Susanne Melior, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Mark Demesmaeker, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Gerben-Jan Gerbrandy, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Stefan Eck, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Benedek Jávor, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marco Affronte, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mireille D'Ornano, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Norbert Lins, Miriam Dalli, Julie Girling, Anja Hazekamp, Michèle Rivasi, Franz Obermayr, Annie Schreijer-Pierik, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Stefan Eck, Karin Kadenbach, Martin Häusling, Philippe Loiseau, Francesc Gambús, Renata Briano, Max Andersson, Sirpa Pietikäinen i Florent Marcellesi.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Caterina Chinnici, Notis Marias, Merja Kyllönen, Stanislav Polčák i Nicola Caputo.

Govorili su: Jyrki Katainen i Catherine Bearder.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.11 zapisnika od 24.11.2016..


19. Nove prilike za mala prijevoznička poduzeća (rasprava)

Izvješće o novim prilikama za mala prijevoznička poduzeća, uključujući poslovne modele temeljene na suradnji [2015/2349(INI)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Dominique Riquet (A8-0304/2016)

Dominique Riquet predstavio je izvješće.

Govorila je Violeta Bulc (povjerenica Komisije).

Govorili su: Elena Gentile (izvjestiteljica za mišljenje Odbora EMPL), Luis de Grandes Pascual, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria Grapini, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kosma Złotowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Izaskun Bilbao Barandica, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, i Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a.

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

Govorili su: Karima Delli, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Daniela Aiuto, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Wim van de Camp, Inés Ayala Sender, Angel Dzhambazki, Pavel Telička, Jill Seymour, Dieter-Lebrecht Koch, Claudia Țapardel, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Isabella De Monte i Henna Virkkunen.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Andor Deli, Notis Marias i Krzysztof Hetman.

Govorili su: Violeta Bulc i Dominique Riquet.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.12 zapisnika od 24.11.2016..


20. Međunarodni sporazumi o zračnom prometu (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000128/2016) koje je Komisiji postavio Michael Cramer u ime Odbora TRAN: Međunarodni sporazumi o zračnom prometu (2016/2961(RSP)) (B8-1807/2016)

Michael Cramer obrazložio je pitanje.

Violeta Bulc (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su: Wim van de Camp, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Isabella De Monte, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jacqueline Foster, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Pavel Telička, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Daniela Aiuto, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Andor Deli, Inés Ayala Sender, Kosma Złotowski, Matthijs van Miltenburg, Deirdre Clune i Izaskun Bilbao Barandica.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorila je Violeta Bulc.

Prijedlozi rezolucije koji se podnose na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika objavit će se naknadno.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: plenarna sjednica u prosincu.


21. Europska energetska sigurnost (rasprava)

Izjava Komisije: Europska energetska sigurnost (2016/2994(RSP))

Violeta Bulc (povjerenica Komisije) dala je izjavu.

Govorili su: Krišjānis Kariņš, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Flavio Zanonato, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Anna Elżbieta Fotyga, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Kaja Kallas, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Xabier Benito Ziluaga, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Klaus Buchner, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Jean-Luc Schaffhauser, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Janusz Korwin-Mikke, nezavisni zastupnik, Jerzy Buzek, José Blanco López, Janusz Lewandowski i Gunnar Hökmark.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Maria Spyraki, Notis Marias i Krzysztof Hetman.

Govorila je Violeta Bulc.

Rasprava je zaključena.


22. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 593.806/OJJE).


23. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 22:45 h.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

Glavni tajnik

Potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer Georg, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Paşcu, Patriciello, Maydell, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Boutonnet, Collins, Crowley, Le Pen, Maeijer, Maštálka, Matera, Messerschmidt, Nart, Parker, Radev, Rochefort, Taylor, Westphal

Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti