2. Sitwazzjoni fis-Sirja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Mario Borghezio, Mylène Troszczynski, Marie-Christine Arnautu, f'isem il-Grupp ENF, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1123/2016);
— Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Angel Dzhambazki, Branislav Škripek, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Valdemar Tomaševski, Zdzisław Krasnodębski, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1249/2016);
— Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Lorenzo Cesa, Traian Ungureanu, Tunne Kelam, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Antonio Tajani, Fernando Ruas, Ivo Belet, Daniel Caspary, Anna Maria Corazza Bildt, László Tőkés, Eduard Kukan, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1250/2016);
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi, Rolandas Paksas, f'isem il-Grupp EFDD, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1251/2016);
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1252/2016);
— Victor Boştinaru, Clara Eugenia Aguilera García, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Neena Gill, Michela Giuffrida, Sergio Gutiérrez Prieto, Eva Kaili, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Elena Valenciano, Julie Ward, Carlos Zorrinho, Knut Fleckenstein, Andrejs Mamikins, f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1253/2016);
— Barbara Lochbihler, Alyn Smith, Bodil Valero, Igor Šoltes, Yannick Jadot, Bart Staes, Judith Sargentini, Rebecca Harms, Helga Trüpel, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1254/2016);
— Javier Couso Permuy, João Pimenta Lopes, João Ferreira, Miguel Viegas, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP)) (B8-1255/2016).
3. Relazzjonijiet UE-Turkija (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Rebecca Harms, Ska Keller, Bodil Valero, Ernest Maragall, Ulrike Lunacek, Barbara Lochbihler, Josep-Maria Terricabras, Helga Trüpel, Pascal Durand, Igor Šoltes, Heidi Hautala, Eva Joly, Bart Staes, Molly Scott Cato, Judith Sargentini, Klaus Buchner, Jean Lambert u Michèle Rivasi, au nom du groupe Verts/ALE, dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1276/2016);
— Guy Verhofstadt, Alexander Graf Lambsdorff, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička u Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, au nom du groupe ALDE, dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1277/2016);
— Takis Hadjigeorgiou, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Malin Björk, Marisa Matias, Martina Michels, Cornelia Ernst, Helmut Scholz, Ángela Vallina, Marina Albiol Guzmán, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Barbara Spinelli, Josu Juaristi Abaunz, Thomas Händel, Eleonora Forenza, Anne-Marie Mineur, Dennis de Jong, Jaromír Kohlíček, Kateřina Konečná, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez u Xabier Benito Ziluaga, au nom du groupe GUE/NGL, dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1278/2016);
— Marine Le Pen, Marcel de Graaff, Harald Vilimsky, Mireille D’Ornano, Edouard Ferrand, Mario Borghezio, Gerolf Annemans, Janice Atkinson, Marcus Pretzell, Jean-Luc Schaffhauser, Laurenţiu Rebega, Michał Marusik u Matteo Salvini, au nom du groupe ENF, dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1279/2016);
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Isabella Adinolfi, Rolandas Paksas u Beatrix von Storch, au nom du groupe EFDD, dwar is-sitwazzjoni fit-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1280/2016);
— Charles Tannock, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić u Jan Zahradil, au nom du groupe ECR, dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1281/2016);
— Cristian Dan Preda, Renate Sommer u Elmar Brok, au nom du groupe PPE, dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1282/2016);
— Gianni Pittella, Kati Piri, Knut Fleckenstein, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jean-Paul Denanot, Doru-Claudian Frunzulică, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Miapetra Kumpula-Natri, Cécile Kashetu Kyenge, Marju Lauristin, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Alessia Maria Mosca, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Pina Picierno, Miroslav Poche, Gabriele Preuß, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Paul Tang, Marc Tarabella u Elena Valenciano, au nom du groupe S&D dwar ir-relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP)) (B8-1283/2016).
4. Sitwazzjoni fil-Belarussja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Heidi Hautala, Rebecca Harms, Bronis Ropė u Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1232/2016);
— Knut Fleckenstein, Andrejs Mamikins, Jens Nilsson, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Tanja Fajon, Doru-Claudian Frunzulică, Karoline Graswander-Hainz, Anna Hedh, Miroslav Poche, Marlene Mizzi, Tibor Szanyi, Julie Ward, Elena Valenciano, Josef Weidenholzer u Miriam Dalli, f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1233/2016);
— Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jacek Saryusz-Wolski, Sandra Kalniete, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Jerzy Buzek, Michael Gahler, Arnaud Danjean, David McAllister, Tunne Kelam, Algirdas Saudargas, Jaromír Štětina, Lorenzo Cesa, Lars Adaktusson, Eduard Kukan, Alojz Peterle, Dubravka Šuica, Andrzej Grzyb, Laima Liucija Andrikienė, Andrey Kovatchev, Traian Ungureanu, Fernando Ruas, Julia Pitera, Barbara Kudrycka, Daniel Caspary u Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1234/2016);
— Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Ivan Jakovčić, Urmas Paet, Jozo Radoš u Pavel Telička, f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1237/2016);
— Fabio Massimo Castaldo u Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1238/2016);
— Helmut Scholz, Jiří Maštálka u Merja Kyllönen, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1239/2016);
— Charles Tannock, Anna Elżbieta Fotyga, Mark Demesmaeker, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Angel Dzhambazki, Kazimierz Michał Ujazdowski u Marek Jurek, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP)) (B8-1240/2016).
Il-petizzjonijiet li ġejjin, li kienu tniżżlu fir-reġistru fid-dati li jidhru hawn taħt, ġew mgħoddija lill-kumitat responsabbli skont l-Artikolu 215(6) tar-Regoli ta' Proċedura:
Il-President ħabbar li fid-data 22 ta' Novembru 2016, skont id-dispożizzjonijiet tal-Artikolu 215(13) tar-Regoli ta' Proċedura, irrefera lill-kumitat responsabbli l-petizzjonijiet mibgħuta minn persuni fiżiċi jew ġuridiċi li la jkunu ċittadini tal-Unjoni Ewropea u lanqas ikunu residenti fi Stat Membru, u lanqas ma jkollhom l-uffiċċju reġistrat fi Stat Membru.
6. L-attivitajiet tal-Ombudsman Ewropew fl-2015 (dibattitu)
Rapport dwar ir-rapport annwali li jikkonċerna l-attivitajiet tal-Ombudsman fis-sena 2015 [2016/2150(INI)] - Kumitat għall-Petizzjonijiet. Rapporteur: Notis Marias (A8-0331/2016)
Notis Marias ippreżenta r-rapport.
Interventi ta': Emily O'Reilly (Ombudsman Ewropew) u Frans Timmermans (l-Ewwel Viċi President tal-Kummissjoni).
Interventi ta': Julia Pitera f'isem il-Grupp PPE, Miriam Dalli f'isem il-Grupp S&D, Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, Cecilia Wikström f'isem il-Grupp ALDE, Ángela Vallina f'isem il-Grupp GUE/NGL, Margrete Auken f'isem il-Grupp Verts/ALE, Eleonora Evi f'isem il-Grupp EFDD, Sylvie Goddyn f'isem il-Grupp ENF, Eleftherios Synadinos Membru mhux affiljat, Peter Jahr, Soledad Cabezón Ruiz, Kazimierz Michał Ujazdowski, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostadinka Kuneva, Michèle Rivasi, Laurenţiu Rebega, Heinz K. Becker, Jude Kirton-Darling, Anneli Jäätteenmäki, Martina Anderson, Pál Csáky, Edouard Martin, Jarosław Wałęsa, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg u Michela Giuffrida.
Intervent skont il-proċedura "catch the eye" ta': Caterina Chinnici, Juan Fernando López Aguilar u Nicola Caputo.
Interventi ta': Frans Timmermans, Emily O'Reilly u Notis Marias.
Jakop Dalunde, Bas Belder, Ignazio Corrao, Lars Adaktusson, Pier Antonio Panzeri u Malin Björk ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Tomáš Zdechovský f'isem il-Grupp PPE, Jo Leinen f'isem il-Grupp S&D, Mark Demesmaeker f'isem il-Grupp ECR, Urmas Paet f'isem il-Grupp ALDE, u Diane James, Membru mhux affiljata.
PRESIDENZA: Alexander Graf LAMBSDORFF Viċi President
Interventi ta': Pavel Svoboda u Nicola Caputo.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Michaela Šojdrová u Notis Marias.
Molly Scott Cato, Mark Demesmaeker, Ignazio Corrao, Sofia Ribeiro, Francisco Assis, Xabier Benito Ziluaga u António Marinho e Pintoppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Stanislav Polčák f'isem il-Grupp PPE, Carlos Zorrinho f'isem il-Grupp S&D, Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL, u Josef Weidenholzer.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': José Inácio Faria, Maria Lidia Senra Rodríguez u Notis Marias.
Mark Demesmaeker, Heidi Hautala, Jaromír Štětina, Pier Antonio Panzeri u Petras Auštrevičius ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg f'isem il-Grupp S&D, Monica Macovei f'isem il-Grupp ECR, Marietje Schaake f'isem il-Grupp ALDE, Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF, Pavel Svoboda u Stanislav Polčák.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jiří Pospíšil u Nicola Caputo.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 11.30. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.00.)
PRESIDENZA: Mairead McGUINNESS Viċi President
8. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
8.1. Il-każ ta' Gui Minhai, pubblikatur inkarċerat fiċ-Ċina (votazzjoni)
— Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Lars Adaktusson, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Anna Záborská, Jaromír Štětina, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Anna Maria Corazza Bildt, Ivan Štefanec, David McAllister, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Ramona Nicole Mănescu, Therese Comodini Cachia u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE;
— Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Maria Arena, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Nicola Danti, Isabella De Monte, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Eva Kaili, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Vladimír Maňka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Julie Ward, Damiano Zoffoli u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D;
— Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto u Branislav Škripek, f'isem il-Grupp ECR;
— Fredrick Federley, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Viktor Uspaskich u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE;
— Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo u Merja Kyllönen, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Bodil Valero u Jakop Dalunde, f'isem il-Grupp Verts/ALE;
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Isabella Adinolfi, f'isem il-Grupp EFDD.
— Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Anna Záborská, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Ivan Štefanec, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Therese Comodini Cachia, Ramona Nicole Mănescu u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE;
— Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Maria Arena, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Miriam Dalli, Doru-Claudian Frunzulică, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Eva Kaili, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Vladimír Maňka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Julie Ward, Damiano Zoffoli u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D;
— Charles Tannock, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Notis Marias, Angel Dzhambazki u Branislav Škripek, f'isem il-Grupp ECR;
— António Marinho e Pinto, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Fredrick Federley, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Viktor Uspaskich u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE;
— Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Kateřina Konečná, Marisa Matias u Merja Kyllönen, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Ernest Urtasun u Molly Scott Cato, f'isem il-Grupp Verts/ALE;
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Isabella Adinolfi, f'isem il-Grupp EFDD.
— Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Jaromír Štětina, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Anna Maria Corazza Bildt, Therese Comodini Cachia, Ivan Štefanec, David McAllister, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Ramona Nicole Mănescu u Inese Vaidere, f'isem il-Grupp PPE.
— Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Maria Arena, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Nicola Danti, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Vladimír Maňka, Costas Mavrides, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Julie Ward, Damiano Zoffoli u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D;
— Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski u Arne Gericke, f'isem il-Grupp ECR;
— Johannes Cornelis van Baalen, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Fredrick Federley, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE;
— Heidi Hautala u Rebecca Harms, f'isem il-Grupp Verts/ALE.
Rapport dwar il-proposta għal deciżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li tipprevedi assistenza mikrofinanzjarja lir-Renju Ħaxemita tal-Ġordan [COM(2016)0431 - C8-0242/2016 - 2016/0197(COD)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Emmanuel Maurel (A8-0296/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)
8.5. L-attivitajiet u s-superviżjoni ta’ istituzzjonijiet għall-provvista ta’ rtirar okkupazzjonali ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-attivitajiet u s-superviżjoni ta’ istituzzjonijiet għall-provvista ta’ rtirar okkupazzjonali (riformulazzjoni). [COM(2014)0167 - C7-0112/2014- 2014/0091(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Brian Hayes (A8-0011/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fis-Sirja (2016/2933(RSP))
— Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Lorenzo Cesa, Traian Ungureanu, Tunne Kelam, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Antonio Tajani, Fernando Ruas, Ivo Belet, Daniel Caspary, László Tőkés, Eduard Kukan u Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, f'isem il-Grupp PPE;
— Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Tanja Fajon, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Doru-Claudian Frunzulică, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Vladimír Maňka, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Pavel Poc, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Marc Tarabella u Julie Ward, f'isem il-Grupp S&D;
— Charles Tannock, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Branislav Škripek u Raffaele Fitto, f'isem il-Grupp ECR;
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE;
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Relazzjonijiet UE-Turkija (2016/2993(RSP))
— Cristian Dan Preda, Renate Sommer, Elmar Brok u Michaela Šojdrová, f'isem il-Grupp PPE;
— Gianni Pittella, Kati Piri, Knut Fleckenstein, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Nicola Danti, Isabella De Monte, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Eva Kaili, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Vladimír Maňka, Costas Mavrides, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Monika Smolková, Tibor Szanyi, Paul Tang, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward, Boris Zala u Carlos Zorrinho, f'isem il-Grupp S&D;
— Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki u Ruža Tomašić, f'isem il-Grupp ECR;
— Guy Verhofstadt, Alexander Graf Lambsdorff, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE;
— Takis Hadjigeorgiou, Kateřina Konečná, Merja Kyllönen, Barbara Spinelli, Neoklis Sylikiotis, Eleonora Forenza, Marie-Christine Vergiat, Younous Omarjee, Sofia Sakorafa, Helmut Scholz, Marisa Matias, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey u Estefanía Torres Martínez, f'isem il-Grupp GUE/NGL;
— Rebecca Harms, Ska Keller, Bodil Valero, Ernest Maragall, Ulrike Lunacek, Barbara Lochbihler, Josep-Maria Terricabras, Helga Trüpel, Igor Šoltes, Heidi Hautala, Bart Staes, Molly Scott Cato, Judith Sargentini, Klaus Buchner u Jean Lambert, f'isem il-Grupp Verts/ALE.
8.9. L-attivitajiet tal-Ombudsman Ewropew fl-2015 (votazzjoni)
Rapport dwar ir-rapport annwali li jikkonċerna l-attivitajiet tal-Ombudsman fis-sena 2015 [2016/2150(INI)] - Kumitat għall-Petizzjonijiet. Rapporteur: Notis Marias (A8-0331/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 9)
8.11. Pjan ta' azzjoni tal-UE kontra t-traffikar ta' organiżmi selvaġġi (votazzjoni)
Rapport dwar il-pjan ta' azzjoni tal-UE kontra t-traffikar ta' organiżmi selvaġġi [2016/2076(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Catherine Bearder (A8-0303/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 11)
8.12. Opportunitajiet ġodda għal impriżi żgħar tat-trasport (votazzjoni)
Rapport dwar opportunitajiet ġodda għal negozji żgħar ta' trasport, inkluż mudelli ta' negozju kollaborattivi [2015/2349(INI)] - Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu. Rapporteur: Dominique Riquet (A8-0304/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 12)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fil-Belarussja (2016/2934(RSP))
— Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jacek Saryusz-Wolski, Sandra Kalniete, Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Jerzy Buzek, Michael Gahler, David McAllister, Tunne Kelam, Algirdas Saudargas, Jaromír Štětina, Lorenzo Cesa, Lars Adaktusson, Eduard Kukan, Alojz Peterle, Dubravka Šuica, Andrzej Grzyb, Laima Liucija Andrikienė, Andrey Kovatchev, Traian Ungureanu, Fernando Ruas, Julia Pitera, Barbara Kudrycka, Daniel Caspary u Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, f'isem il-Grupp PPE;
— Clara Eugenia Aguilera García, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Elena Valenciano, Julie Ward, Carlos Zorrinho, Andrejs Mamikins, Knut Fleckenstein, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández u Jens Nilsson, f'isem il-Grupp S&D;
— Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Kazimierz Michał Ujazdowski, Marek Jurek u Zdzisław Krasnodębski, f'isem il-Grupp ECR;
— Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, José Inácio Faria, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE;
— Heidi Hautala, Rebecca Harms u Igor Šoltes, f'isem il-Grupp Verts/ALE.
Sitwazzjoni fis-Sirja - (2016/2933(RSP)) -B8-1123/2016 -RC-B8-1249/2016 Branislav Škripek, Jiří Pospíšil, Jan Zahradil, Angel Dzhambazki, Danuta Jazłowiecka, Ivo Vajgl u Seán Kelly
Relazzjonijiet UE-Turkija - (2016/2993(RSP)) - RC-B8-1276/2016 Jiří Pospíšil, Jan Zahradil, Sotirios Zarianopoulos, Angel Dzhambazki, Peter Jahr, Ivo Vajgl u Seán Kelly
L-adeżjoni tal-UE għall-Konvenzjoni ta' Istanbul dwar il-prevenzjoni u l-ġlieda kontra l-vjolenza fuq in-nisa - (2016/2966(RSP)) - B8-1229/2016 - B8-1235/2016 Seán Kelly
Rapport Werner Langen - A8-0307/2016 Monica Macovei, Marian Harkin, Danuta Jazłowiecka u Seán Kelly
Rapport Catherine Bearder - A8-0303/2016 Jiří Pospíšil
Rapport Dominique Riquet - A8-0304/2016 Danuta Jazłowiecka u Seán Kelly
Rapport Notis Marias - A8-0331/2016 Jiří Pospíšil u Peter Jahr
Sitwazzjoni fil-Belarussja - (2016/2934(RSP)) - RC-B8-1232/2016 Jiří Pospíšil, Jacek Saryusz-Wolski u Bogdan Andrzej Zdrojewski.
10. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".
Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.35. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.05)
PRESIDENZA: Ryszard CZARNECKI Viċi President
11. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
12. L-aċċess għall-enerġija fil-pajjiżi li qed jiżviluppaw (dibattitu)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000134/2016) imressqa minn Linda McAvan, f'isem il-Kumitat DEVE, lill-Kummissjoni: L-aċċess għall-enerġija fil-pajjiżi fil-fażi tal-iżvilupp (2016/2885(RSP)) (B8-1809/2016)
Bogdan Brunon Wenta (flok l-awtur) daħal aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.
Interventi ta': Bogdan Andrzej Zdrojewski f'isem il-Grupp PPE, Gilles Pargneaux f'isem il-Grupp S&D, Czesław Hoc f'isem il-Grupp ECR, Jozo Radoš f'isem il-Grupp ALDE, Lola Sánchez Caldentey f'isem il-Grupp GUE/NGL, Florent Marcellesi f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF, Andrejs Mamikins, Ivan Jakovčić, Marina Albiol Guzmán u Xabier Benito Ziluaga.
Intervent skont il-proċedura "catch the eye" ta': Indrek Tarand.
Intervent ta': Neven Mimica.
Mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Linda McAvan, f'isem il-Kumitat DEVE, dwar l-aċċess għall-enerġija fil-pajjiżi li qed jiżviluppaw (2016/2885(RSP)) (B8-1227/2016).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: Sessjoni parzjali li jmiss.
13. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 52 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 27 ta' Ottubru 2016)
Kumitat EMPL
- Il-ġlieda kontra l-inugwaljanzi bħala xprun biex tingħata spinta lit-tkabbir u l-ħolqien tal-impjiegi (2016/2269(INI)) (opinjoni: ECON)
- Politiki dwar l-introjtu minimu bħala għodda biex jiġi ttrattat il-faqar (2016/2270(INI)) (opinjoni: ECON)
- Pjan ta' azzjoni 2016-2020 tal-UE dwar gvern elettroniku (COM(2016)0179 - 2016/2273(INI)) (opinjoni: ITRE, JURI)
- Ħajja itwal għall-prodotti: benefiċċji għall-konsumaturi u l-kumpaniji (2016/2272(INI)) (opinjoni: ENVI, ITRE)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 17 ta' Novembru 2016)
Kumitat INTA
- L-impatt tal-kummerċ internazzjonali u tal-politiki kummerċjali tal-UE dwar il-katini ta' valur mondjali (2016/2301(INI)) (opinjoni: DEVE, EMPL, ITRE)
Kumitat ECON
- Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Stħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2017 (2016/2306(INI)) (opinjoni: REGI, BUDG)
Kumitat EMPL
- Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Aspetti Soċjali u tal-Impjieg fl-Istħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2017 (2016/2307(INI)) (opinjoni: FEMM, CULT, BUDG)
Kumitat ITRE
- Il-konnettività tal-internet għat-tkabbir, il-kompetittività u l-koeżjoni: is-soċjetà Ewropea tal-gigabit u l-5G (2016/2305(INI)) (opinjoni: CULT, IMCO, TRAN, REGI)
Kumitat REGI
- It-taħlita ta' finanzjament it-tajba għar-reġjuni tal-Ewropa: ibbilanċjar tal-istrumenti u l-għotjiet finanzjarji fil-politika ta' koeżjoni tal-UE (2016/2302(INI)) (opinjoni: AGRI, ITRE, BUDG)
- Perspettivi futuri għall-Assistenza Teknika fil-Politika ta' Koeżjoni (2016/2303(INI)) (opinjoni: BUDG)
- Inżidu l-involviment tas-sħab u l-vizibbiltà fil-prestazzjoni tal-Fondi Strutturali u ta' Investiment Ewropej (2016/2304(INI)) (opinjoni: EMPL, BUDG)
Modifiki tal-konsultazzjonijiet mal-Kumitati (Artikolu 53 tar-Regoli ta' Proċedura)
Kumitat AFET
- Lejn qafas kummerċjali ġdid bejn l-UE u t-Turkija biex jissaħħu r-relazzjonijiet kummerċjali bilaterali u tiġi mmodernizzata l-Unjoni Doganali (2016/2031(INI)) irriferut lill-kumitat responsabbli : INTA opinjoni: AFET, EMPL
Kumitat DEVE
- Iż-żejt tal-palm u d-deforestazzjoni tal-foresti pluvjali (2016/2222(INI)) irriferut lill-kumitat responsabbli : ENVI opinjoni: DEVE, AGRI, INTA
Kumitati DEVE, INTA
- Inizjattiva ewlenija tal-UE għas-settur tal-ħwejjeġ (2016/2140(INI)) irriferut lill-kumitat responsabbli : DEVE opinjoni: EMPL, INTA
Kumitat EMPL
- Użi permessi ta’ xogħlijiet u materjal ieħor protett bid-drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati għall-ġid tal-persuni għomja, b’diżabbiltà fil-vista jew li b’xi mod ieħor għandhom diffikultà biex jaqraw materjal stampat u emenda tad-Direttiva 2001/29/KE dwar l-armonizzazzjoni ta’ ċerti aspetti ta’ drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati fis-soċjetà tal-informazzjoni (COM(2016)0596 - C8-0381/2016 - 2016/0278(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli : JURI opinjoni: PETI, CULT, EMPL, INTA
- L-iskambju transfruntier bejn l-Unjoni u l-pajjiżi terzi ta’ kopji b’format aċċessibbli ta’ xogħlijiet jew materjal ieħor protett bid-dritt tal-awtur u bi drittijiet relatati għall-ġid tal-persuni għomja, b’diżabbiltà fil-vista jew li b’xi mod ieħor għandhom diffikultà biex jaqraw materjal stampat (COM(2016)0595 - C8-0380/2016 - 2016/0279(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli : JURI opinjoni: PETI, CULT, EMPL, INTA
Kumitati ENVI, EMPL
- Konklużjoni tal-Ftehim Ekonomiku u Kummerċjali Komprensiv bejn il-Kanada, minn naħa, u l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, min-naħa l-oħra (10975/2016 - C8-0438/2016 - 2016/0205(NLE)) irriferut lill-kumitat responsabbli : INTA opinjoni: AFET, ENVI, EMPL
Kumitati assoċjati(Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 27 ta' Ottubru 2016)
Kumitat IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Standards Ewropej - implimentazzjoni tar-Regolament (UE) Nru 1025/2012 (2016/2274(INI)) (opinjoni: INTA, TRAN, ITRE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
- Pjan ta' azzjoni 2016-2020 tal-UE dwar gvern elettroniku (COM(2016)0179 - - 2016/2273(INI)) (opinjoni: ITRE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), JURI (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 17 ta' Novembru 2016)
Kumitat ECON (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Stħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2017 (2016/2306(INI)) (opinjoni: REGI, BUDG (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Kumitat EMPL (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Aspetti Soċjali u tal-Impjieg fl-Istħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2017 (2016/2307(INI)) (opinjoni: FEMM, CULT, BUDG (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Kumitat REGI (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
- It-taħlita ta' finanzjament it-tajba għar-reġjuni tal-Ewropa: ibbilanċjar tal-istrumenti u l-għotjiet finanzjarji fil-politika ta' koeżjoni tal-UE (2016/2302(INI)) (opinjoni: AGRI, ITRE, BUDG (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Deċiżjoni li għandha tkun applikata l-proċedura b'laqgħat konġunti ta' kumitati(Artikolu 55 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 27 ta' Ottubru 2016)
- Statut għal intrapriżi soċjali u bbażati fuq is-solidarjetà (2016/2237(INL))
14. Dokumenti mressqa
Tressqu d-dokumenti segwenti:
1) mill-Kunsill u mill-Kummissjoni
- Abbozz ta’ baġit emendatorju Nru 4 għall-baġit ġenerali għall-2016: Aġġornament tal-approprjazzjonijiet biex jiġu riflessi l-aħħar żviluppi dwar kwistjonijiet tal-migrazzjoni u s-sigurtà, it-tnaqqis ta’ approprjazzjonijiet ta’ pagament u impenn bħala riżultat tat-Trasferiment Globali, l-estensjoni tal-EFSI, il-modifika tal-pjan ta’ stabbiliment tal-persunal tal-Frontex u laġġornament ta’ approprjazzjonijiet ta’ dħul (Riżorsi Proprji) (13583/2016 - C8-0459/2016 - 2016/2257(BUD))
irriferut
responsabbli :
BUDG
opinjoni :
PECH, AGRI, ENVI, ITRE, ECON, LIBE, TRAN, REGI
- Abbozz ta' baġit emendatorju Nru 5 għall-baġit ġenerali għall-2016: Implimentazzjoni tad-Deċiżjoni dwar ir-Riżorsi Proprji Nru 2014/335/UE wara l-għeluq tal-proċess ta’ ratifika u d-dħul fis-seħħ tagħha fl- 1 ta’ Ottubru 2016 (13584/2016 - C8-0462/2016 - 2016/2258(BUD))
irriferut
responsabbli :
BUDG
- Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f-isem l-Unjoni, tal-Protokoll ta' Adeżjoni mal-Ftehim Kummerċjali bejn l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, minn naħa waħda, u l-Kolombja u l-Perù, min-naħa l-oħra, biex tittieħed inkonsiderazzjoni l-adeżjoni tal-Ekwador (07620/2016 - C8-0463/2016 - 2016/0092(NLE))
irriferut
responsabbli :
INTA
opinjoni :
DEVE, AFET
- Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f'isem l-Unjoni, tal-Ftehim Imsaħħaħ ta' Sħubija u Kooperazzjoni bejn l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, min-naħa l-waħda, u r-Repubblika tal-Każakistan, min-naħa l-oħra (12409/2016 - C8-0469/2016 - 2016/0166(NLE))
irriferut
responsabbli :
AFET
opinjoni :
DEVE, INTA
- Proposta għal direttiva tal-Kunsill dwar Bażi Komuni Konsolidata għat-Taxxa Korporattiva (BKKTK) (COM(2016)0683 - C8-0471/2016 - 2016/0336(CNS))
irriferut
responsabbli :
ECON
opinjoni :
JURI, IMCO
- Proposta għal direttiva tal-Kunsill dwar Bażi Komuni għat-Taxxa Korporattiva (COM(2016)0685 - C8-0472/2016 - 2016/0337(CNS))
irriferut
responsabbli :
ECON
opinjoni :
JURI, IMCO
- Abbozz ta' baġit emendatorju nru 6 tal-baġit ġenerali tal-2016 li jakkumpanja l-proposta għall-mobilizzazzjoni tal-Fond ta' Solidarjetà tal-Unjoni Ewropea biex tingħata assistenza lill-Ġermanja (13852/2016 - C8-0473/2016 - 2016/2268(BUD))
irriferut
responsabbli :
BUDG
opinjoni :
REGI
2) mill-Membri, mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għeluq tal-Aġenzija Ewropea għas-Sigurtà u s-Saħħa fuq il-Post tax-Xogħol (B8-1024/2016)
irriferut
responsabbli :
EMPL
opinjoni :
BUDG
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għoti tal-istatus ta' pajjiż kandidat għall-adeżjoni mal-Unjoni Ewropea lill-Bożnija-Ħerzegovina (B8-1112/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-attivazzjoni tal-proċedura tal-irtirar mill-Unjoni Ewropea min-naħa tar-Renju Unit (B8-1113/2016)
irriferut
responsabbli :
AFCO
- Dominique Martin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-pilastru soċjali Ewropew u l-kompetenzi nazzjonali (B8-1114/2016)
irriferut
responsabbli :
EMPL
opinjoni :
ECON
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-promozzjoni ta' metodi alternattivi għall-esperimenti fuq l-annimali (B8-1117/2016)
irriferut
responsabbli :
AGRI
opinjoni :
ITRE
- Dominique Martin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-inugwaljanza ta' żvilupp ekonomiku fost l-Istati Membri tal-Unjoni Ewropea (B8-1118/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-Regolament (UE) Nru 1291/2013 li jistabbilixxi l-Programm Qafas għar-Riċerka u l-Innovazzjoni - "Orizzont 2020" (B8-1119/2016)
irriferut
responsabbli :
ITRE
opinjoni :
AFET
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-subvenzjonijiet tal-gazzetta ta' kuljum l'Humanité (B8-1137/2016)
irriferut
responsabbli :
CULT
opinjoni :
IMCO
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' 200 pożizzjoni ta' impjieg ta' gwardji tal-fruntieri (B8-1138/2016)
irriferut
responsabbli :
LIBE
- Dominique Martin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-integrazzjoni tal-migranti fiż-żoni rurali (B8-1139/2016)
irriferut
responsabbli :
EMPL
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ftehim kummerċjali bejn l-Unjoni Ewropea u l-Ġappun (B8-1140/2016)
irriferut
responsabbli :
INTA
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-proposti mfassla mill-Kummissjoni rigward il-kriterji xjentifiċi li jippermettu l-identifikazzjoni tal-interferenti endokrinali fil-pestiċidi (B8-1141/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-modalitajiet ta' finanzjament għall-investimenti fl-infrastruttura u t-tranżizzjoni tal-enerġija (B8-1142/2016)
irriferut
responsabbli :
ITRE
- Dominique Martin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-Sħubija Trans-Atlantika ta' Kummerċ u ta' Investiment u l-protezzjoni tad-denominazzjonijiet tal-oriġini kkontrollata (B8-1145/2016)
irriferut
responsabbli :
AGRI
opinjoni :
INTA
- Dominique Bilde u Sylvie Goddyn. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-protezzjoni tal-akkwakultura bħall-kultura tal-molluski bil-qoxra, il-kultura tal-awwist tal-ilma ħelu, il-pixxikultura u l-algakultura (B8-1146/2016)
irriferut
responsabbli :
PECH
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-Regolament (UE) Nru 1295/2013 li jistabbilixxi l-Programm Ewropa Kreattiva (2014 sa 2020) (B8-1147/2016)
irriferut
responsabbli :
CULT
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-bdiewa li jkollhom jerfgħu mis-sengħa tal-biedja qabel ma jagħlqu l-età tal-pensjoni (B8-1148/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
opinjoni :
AGRI
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-sitwazzjoni tat-tarznari ta' Saint-Nazaire (B8-1149/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Bernard Monot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-testijiet tal-istress mill-BĊE u l-EBA fl-2016 (B8-1150/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-istrateġija tal-Kummissjoni Ewropea sabiex timpedixxi l-iżvelar ta' dokumenti interni jew kunfidenzjali (B8-1151/2016)
irriferut
responsabbli :
JURI
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-appoġġ għall-mużewijiet, it-teatri u s-siti kulturali fir-riskju li jingħalqu (B8-1152/2016)
irriferut
responsabbli :
CULT
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-proposti tal-Kummissjoni Ewropea intenzjonati biex jillimitaw l-esponiment tal-bniedem għall-akrilammid (B8-1153/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għeluq tal-Aġenzija tal-Unjoni Ewropea għad-Drittijiet Fundamentali (B8-1154/2016)
irriferut
responsabbli :
LIBE
opinjoni :
BUDG
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għeluq tal-Aġenzija Ewropea għall-Kontroll tas-Sajd (B8-1155/2016)
irriferut
responsabbli :
PECH
opinjoni :
BUDG
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għeluq tal-Aġenzija Ewropea għas-Sikurezza tal-Avjazzjoni (B8-1156/2016)
irriferut
responsabbli :
TRAN
opinjoni :
BUDG
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-taqlib finanzjarju maħluq mid-Deutsche Bank (B8-1157/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-attentati mwettqa kontra l-komunitajiet reliġjużi ppersegwitati mill-Istat Iżlamiku, u b’mod partikolari l-komunità Lhudija (B8-1174/2016)
irriferut
responsabbli :
LIBE
opinjoni :
AFET
- Dominique Bilde u Steeve Briois. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-demokratizzazzjoni tal-aċċess għall-edukazzjoni ogħla għal persuni b’diżabilità (B8-1175/2016)
irriferut
responsabbli :
EMPL
opinjoni :
CULT
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għeluq tal-Uffiċċju Ewropew ta' Appoġġ fil-qasam tal-Asil (B8-1176/2016)
irriferut
responsabbli :
LIBE
opinjoni :
BUDG
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kriżi bankarja Taljana u l-pożizzjonijiet fis-sistema TARGET2 (B8-1177/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-pjan ta’ taxxa Ewropea (B8-1178/2016)
irriferut
responsabbli :
BUDG
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-modernizzazzjoni tal-leġiżlazzjoni fil-qasam tal-apparat mediku (B8-1179/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-infiq esaġerat fil-Kumitat tar-Reġjuni (B8-1180/2016)
irriferut
responsabbli :
CONT
opinjoni :
REGI
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' difiża komuni (B8-1181/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-taħrix tal-gwerra fil-Jemen (B8-1182/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar talba ta' fondi speċifiċi li għandhom l-għan li jappoġġjaw lill-Istati Membri fil-ġestjoni tan-nefqa medika tal-anzjani (B8-1184/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-valutazzjoni tal-istat tad-dritt fil-Polonja (B8-1185/2016)
irriferut
responsabbli :
AFCO
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-evażjoni fiskali ta' kumpaniji kbar (B8-1186/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-diverġenza ekonomika maħluqa mill-munita unika (B8-1187/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-implimentazzjoni ta' azzjonijiet immirati biex jinkoraġixxu li n-nisa jiġu impjegati fis-settur tal-ICT u li jiġu nkorraġuti jistudjaw fl-oqsma diġitali u tal-innovazzjoni (B8-1188/2016)
irriferut
responsabbli :
FEMM
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-integrazzjoni tar-rifuġjati fis-suq tax-xogħol (B8-1189/2016)
irriferut
responsabbli :
EMPL
opinjoni :
LIBE
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-ittra komuni tal-Ministri tat-Trasport ta' tmien Stati Membri dwar il-kompetizzjoni inġusta fis-settur tat-trasport bit-triq (B8-1190/2016)
irriferut
responsabbli :
EMPL
opinjoni :
TRAN
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-proroga tas-sanzjonijiet Ewropej fir-rigward tar-Russja u l-effetti tagħha fuq l-ekonomija tal-Istati Membri (B8-1191/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Mireille D'Ornano. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-prevalenza tal-HIV f'istituzzjonijiet korrettivi (B8-1192/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
opinjoni :
LIBE
- Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn u Jean-François Jalkh. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-addittivi tal-ikel E 249 u E 250 (B8-1193/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh u Philippe Loiseau. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-Drosophila suzukii (B8-1194/2016)
irriferut
responsabbli :
AGRI
- Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn u Jean-François Jalkh. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-iskrinjar tal-virus Zika (B8-1195/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' numru ta' identifikazzjoni tat-taxxa waħdieni Ewropew (B8-1196/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Dominique Bilde u Mireille D'Ornano. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-użu tal-ilma griż ipproċessat (B8-1197/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tad-drittijiet tal-bniedem fit-Turkija (B8-1198/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-talba għal aktar finanzjament b'appoġġ għall-popolazzjonijiet milquta mill-fenomenu El Niño u dwar it-twaqqif ta' grupp ta' esperti għall-implimentazzjoni ta' tekniki ġodda ta' kultivazzjoni fiż-żoni kkonċernati (B8-1199/2016)
irriferut
responsabbli :
DEVE
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġestjoni tal-fondi Ewropej maħsuba biex jgħinu l-adeżjoni ta' ċerti pajjiżi tal-Balkani fl-Unjoni Ewropea (B8-1200/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
opinjoni :
BUDG
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tnaqqis tad-distakk diġitali f'żoni rurali (B8-1201/2016)
irriferut
responsabbli :
ITRE
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-pjan ta' rilokazzjoni tal-migranti (B8-1202/2016)
irriferut
responsabbli :
LIBE
- Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand u Philippe Loiseau. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-istatus tal-ispeċi protetta magħrufa bħala l-canis lupus (B8-1204/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni kontra l-ikkapparrar tal-artijiet fil-Kambodja għall-produzzjoni taz-zokkor destinat għall-UE (B8-1205/2016)
irriferut
responsabbli :
INTA
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-talba għal studji approfonditi bl-għan li tiġi mmonitorjata s-sitwazzjoni tal-glaċieri fl-Artiku (B8-1206/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riforma tal-ftehimiet ta' Basel III (B8-1207/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
- Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-theddida għall-Istati li jirrappreżenta l-kapitolu dwar l-investiment fil-ftehim kummerċjali bejn l-UE u l-Kanada (B8-1208/2016)
irriferut
responsabbli :
INTA
- Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh u Philippe Loiseau. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-Cydalima perspectalis (B8-1209/2016)
irriferut
responsabbli :
AGRI
opinjoni :
ENVI
- Mireille D'Ornano u Jean-François Jalkh. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-reżistenza għall-antibijotiċi (B8-1210/2016)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-istabbiliment mill-ġdid tar-relazzjonijiet mal-Iran (B8-1211/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġurnalisti arrestati fit-Turkija (B8-1212/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tmiem tal-ispirtu ta' Schengen (B8-1213/2016)
irriferut
responsabbli :
LIBE
- Dominique Bilde u Jean-Luc Schaffhauser. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra Boko Haram (B8-1214/2016)
irriferut
responsabbli :
AFET
- Mara Bizzotto, Mario Borghezio, Angelo Ciocca, Lorenzo Fontana u Matteo Salvini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tħassir tat-titoli ta' dejn pubbliku mixtrija u miżmuma mill-BĊE (B8-1215/2016)
irriferut
responsabbli :
ECON
15. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
Il-Minuti ta' din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 192(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.
16. Kalendarju tas-seduti li jmiss
Is-seduti li jmiss se jsiru fid-dati 30 ta' Novembru 2016 u 1 ta' Diċembru 2016.
17. Interruzzjoni tas-sessjoni
Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.