Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Czwartek, 16 marca 2017 r. - Strasburg

PRZEWODNICTWO: Ioan Mircea PAŞCU
Wiceprzewodniczący

5. Komunikat Przewodniczącego
CRE

Głos zabrali: António Marinho e Pinto, w celu upamiętnienia 39. rocznicy uprowadzenia włoskiego polityka Aldo Moro, zamordowanego przez Czerwone Brygady dnia 9 maja 1978 r., i Olaf Stuger, w sprawie oświadczeń tureckiego ministra spraw zagranicznych na temat wyników wyborów parlamentarnych w Holandii (Przewodniczący przyjął to do wiadomości).

°
° ° °

Przewodniczący poinformował, że Konferencja Przewodniczących zatwierdziła wniosek komisji śledczej do zbadania zarzutów naruszenia prawa Unii i niewłaściwego administrowania w jego stosowaniu w odniesieniu do prania pieniędzy, unikania opodatkowania i uchylania się od opodatkowania, mający na celu przedłużenie o trzy miesiące okresu ważności jej mandatu.

Przedłużenie to jest konieczne, aby umożliwić komisji pełne i poprawne wykonanie mandatu w formie przyjętej przez Parlament w dniu 8 czerwca 2016 r., biorąc pod uwagę liczbę dokumentów, które pozostają do zbadania, wymagane analizy, a także różne zainteresowane strony, które należy jeszcze wysłuchać.

Parlament wyraził zgodę na to przedłużenie.

Informacja prawna - Polityka ochrony prywatności