Indeks 
Zapisnik
PDF 269kWORD 79k
Srijeda, 17. svibnja 2017. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Izjava Predsjedništva
 3.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 4.Europski kvalifikacijski okvir za cjeloživotno učenje (podneseni prijedlozi rezolucija)
 5.Stanje u Mađarskoj (podneseni prijedlozi rezolucija)
 6.Zaključci sa sastanka Europskog vijeća od 29. travnja 2017. (rasprava)
 7.Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika)
 8.Pripreme za sastanak na vrhu skupine G7 (rasprava)
 9.Svečana sjednica - Ujedinjeni narodi
 10.Glasovanje
  10.1.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji na temelju zahtjeva Finske EGF/2016/008 FI/Nokia Network Systems) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.2.Godišnje izvješće o supsidijarnosti i proporcionalnosti za 2014. (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.3.Financijske tehnologije: utjecaj tehnologije na budućnost financijskog sektora (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  10.4.Automatizirana razmjena podataka iz registra vozila u Hrvatskoj * (glasovanje)
  10.5.Prigovor na delegirani akt: Utvrđivanje visokorizičnih trećih zemalja sa strateškim nedostacima (glasovanje)
  10.6.Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: genetski modificirani pamuk GHB119 (glasovanje)
  10.7.Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: genetski modificirani kukuruz DAS-40278-9 (glasovanje)
  10.8.Stanje u Mađarskoj (glasovanje)
  10.9.Europski kvalifikacijski okvir za cjeloživotno učenje (glasovanje)
 11.Obrazloženja glasovanja
 12.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 13.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 14.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 15.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 16.Ovlasti i kontrola Europske središnje banke (tematska rasprava)(tematska rasprava)
 17.Prekogranična prenosivost usluga internetskog sadržaja na unutarnjem tržištu ***I (rasprava)
 18.Provedba Uredbe (EU) 2017/458 u pogledu jačanja kontrola provjerom u relevantnim bazama podataka na vanjskim granicama (rasprava)
 19.Cestovni prijevoz u Europskoj uniji (rasprava)
 20.Provedba Sporazuma o slobodnoj trgovini između EU-a i Koreje (rasprava)
 21.Trenutačno stanje provedbe Pakta o održivosti za Bangladeš (rasprava)
 22.Sporazum između EU-a, Islanda, Lihtenštajna i Norveške o financijskom mehanizmu EGP-a za razdoblje 2014. – 2021. - Povećanje norveških carina na poljoprivredne proizvode/nedavni pregovori o protokolu o trgovini ribom (rasprava)
 23.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 24.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:10 h.


2. Izjava Predsjedništva

Predsjednik je dao izjavu povodom Međunarodnog dana borbe protiv homofobije i transfobije te je podsjetio da će se u Parlamentu sutra glasovati o prijedlozima rezolucija podnesenim nakon rasprave o provedbi LGBTI smjernica Vijeća, posebice u pogledu progona muškaraca za koje se smatra da su homoseksualci u Čečeniji (Rusija) (točka 13 zapisnika od 16.5.2017.).


3. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Zambija, posebice slučaj Hakaindea Hichileme (2017/2681(RSP))

—   Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Raffaele Fitto, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Geoffrey Van Orden, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei i Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Zambiji, posebice slučaju Hakaindea Hichileme (B8-0361/2017);

—   Jordi Solé, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Igor Šoltes, Bodil Valero, Florent Marcellesi i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Zambiji, posebice slučaju Hakaindea Hichileme (B8-0363/2017);

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Cécile Kashetu Kyenge, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Zambiji, posebice slučaju Hakaindea Hichileme (B8-0365/2017);

—   Maria Lidia Senra Rodríguez, Ángela Vallina, Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Malin Björk, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Merja Kyllönen, Marie-Christine Vergiat, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Barbara Spinelli, Helmut Scholz, Stelios Kouloglou i Dimitrios Papadimoulis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Zambiji, posebice slučaju Hakaindea Hichileme (B8-0366/2017);

—   Cristian Dan Preda, Bogdan Brunon Wenta, Deirdre Clune, Mariya Gabriel, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Maurice Ponga, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Tomáš Zdechovský, Eva Maydell, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Sandra Kalniete, Ivana Maletić, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Laima Liucija Andrikienė, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Roberta Metsola, Francisco José Millán Mon, Ramón Luis Valcárcel Siso, Seán Kelly i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Zambiji, posebice slučaju Hakaindea Hichileme (B8-0368/2017);

—   Catherine Bearder, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Zambiji, posebice slučaju Hakaindea Hichileme B8-0372/2017).

II.   Etiopija, posebice slučaj dr. Merere Gudine (2017/2682(RSP))

—   Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Notis Marias, Ruža Tomašić, Jussi Halla-aho, Raffaele Fitto, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Pirkko Ruohonen-Lerner, Branislav Škripek i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0369/2017);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas i Piernicola Pedicini, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0371/2017);

—   Jordi Solé, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Igor Šoltes, Bodil Valero, Florent Marcellesi i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0373/2017);

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0374/2017);

—   Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Xabier Benito Ziluaga, Barbara Spinelli, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostadinka Kuneva i Kostas Chrysogonos, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0375/2017);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Deirdre Clune, Pavel Svoboda, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Tomáš Zdechovský, Eva Maydell, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Laima Liucija Andrikienė, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Ivana Maletić, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Roberta Metsola, Ramón Luis Valcárcel Siso, Seán Kelly i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0376/2017);

—   Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Etiopiji, posebice slučaju dr. Merere Gudine (B8-0377/2017).

III.   Južni Sudan (2017/2683(RSP))

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara, Laura Agea i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Južnom Sudanu (B8-0358/2017);

—   Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Anders Primdahl Vistisen, Notis Marias, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Bas Belder, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Geoffrey Van Orden, Branislav Škripek, Anna Elżbieta Fotyga i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Južnom Sudanu (B8-0359/2017);

—   Jordi Solé, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Bodil Valero, Florent Marcellesi i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Južnom Sudanu (B8-0360/2017);

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Jytte Guteland, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Južnom Sudanu (B8-0362/2017);

—   Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Marina Albiol Guzmán, Merja Kyllönen, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou, Barbara Spinelli, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk i Javier Couso Permuy, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Južnom Sudanu (B8-0364/2017);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Deirdre Clune, Mariya Gabriel, Pavel Svoboda, Jarosław Wałęsa, Jaromír Štětina, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tunne Kelam, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Maurice Ponga, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Roberta Metsola, Francisco José Millán Mon, Ramón Luis Valcárcel Siso, Seán Kelly i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Južnom Sudanu (B8-0367/2017);

—   Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Južnom Sudanu (B8-0370/2017).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


4. Europski kvalifikacijski okvir za cjeloživotno učenje (podneseni prijedlozi rezolucija)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000038/2017) koje je postavio Thomas Händel, u ime Odbora EMPL, Komisiji: Europski kvalifikacijski okvir za cjeloživotno učenje (2016/2798(RSP)) (B8-0218/2017)

Rasprava je održana 15. svibnja 2017. (točka 16. zapisnika od 15.5.2017.).

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Thomas Händel, u ime Odbora EMPL, o Europskom kvalifikacijskom okviru za cjeloživotno učenje (2016/2798(RSP)) (B8-0298/2017).

Glasovanje: točka 10.9 zapisnika od 17.5.2017..


5. Stanje u Mađarskoj (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava Komisije: Stanje u Mađarskoj (2017/2656(RSP))

Rasprava je održana 26. travnja 2017. (točka 14. zapisnika od 26.4.2017.).

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Birgit Sippel, Péter Niedermüller i Silvia Costa, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Sophia in ‘t Veld, Guy Verhofstadt, Nathalie Griesbeck i Louis Michel, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marie-Christine Vergiat, Cornelia Ernst, Gabriele Zimmer, Dimitrios Papadimoulis, Martina Anderson, Malin Björk, Barbara Spinelli, Josu Juaristi Abaunz, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Patrick Le Hyaric, Sabine Lösing, Helmut Scholz, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez i Miguel Urbán Crespo, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Judith Sargentini, Ska Keller, Ulrike Lunacek, Benedek Jávor, Eva Joly, Josep-Maria Terricabras, Helga Trüpel, Michèle Rivasi, Igor Šoltes, Jakop Dalunde i Sven Giegold, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o stanju u Mađarskoj (2017/2656(RSP)) (B8-0295/2017);

—   Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju u Mađarskoj (2017/2656(RSP)) (B8-0296/2017).

Glasovanje: točka 10.8 zapisnika od 17.5.2017..


6. Zaključci sa sastanka Europskog vijeća od 29. travnja 2017. (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Zaključci sa sastanka Europskog vijeća od 29. travnja 2017. (2017/2628(RSP))

Donald Tusk (predsjednik Europskog vijeća) i Jean-Claude Juncker (predsjednik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Roberto Gualtieri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Raffaele Fitto, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Gabriele Zimmer, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Nigel Farage, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marcel de Graaff, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Steven Woolfe, nezavisni zastupnik, i Herbert Reul.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Luke Ming Flanagan radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Herbertu Reulu, koji je na pitanje odgovorio, Maria João Rodrigues, Ashley Fox, Catherine Bearder, Martina Anderson, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio James Carver, Alyn Smith, Rolandas Paksas, Harald Vilimsky, Konstantinos Papadakis, Janusz Lewandowski, Richard Corbett, Peter van Dalen, Luke Ming Flanagan, Janice Atkinson, Alain Lamassoure, Jens Geier, James Nicholson, Marina Albiol Guzmán, Esteban González Pons, Péter Niedermüller, Elisabetta Gardini, Birgit Sippel i Elmar Brok.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Stanislav Polčák, Nicola Caputo, Notis Marias, Gesine Meissner, Neoklis Sylikiotis, Georgios Epitideios, Seán Kelly, Juan Fernando López Aguilar, Ruža Tomašić, João Ferreira, Diane James, Maria Grapini, Jeppe Kofod, Tibor Szanyi i Jean-Paul Denanot.

PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

Govorili su: Michel Barnier (glavni pregovarač) i Donald Tusk.

Rasprava je zaključena.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica


7. Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika)

Predsjednica je priopćila da je od klubova zastupnika GUE/NGL-a, ALDE-a, EFDD-a i ECR-a primila zahtjev za glasovanje u Parlamentu u skladu s člankom 69.c stavkom 2. o odluci odbora CULT o stupanju u međuinstitucijske pregovore na temelju izvješća o audiovizualnim medijskim uslugama: promjenjivom stanju na tržištu (Izvjestiteljice: Sabine Verheyen i Petra Kammerevert) (A8-0192/2017) priopćenoj u zapisniku od ponedjeljka 15. svibnja 2017. (točka 7 zapisnika od 15.5.2017.).

Glasovanje o odluci odbora CULT o stupanju u međuinstitucijske pregovore održat će se sutra, u četvrtak 18. svibnja 2017.

Predsjednica je priopćila da je primila zahtjev u vezi s odlukama odbora INTA, ITRE, IMCO, PECH i LIBE da stupe u međuinstitucijske pregovore najavljenima u zapisniku od ponedjeljka 15. svibnja 2017. (točka 7 zapisnika od 15.5.2017.).

Odbori INTA, ITRE, IMCO, PECH i LIBE započeli su pregovore nakon isteka roka iz članka 69.c stavka 2. Poslovnika.


8. Pripreme za sastanak na vrhu skupine G7 (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Pripreme za sastanak na vrhu skupine G7 (2017/2574(RSP))

Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije) i Carmelo Abela (predsjedatelj Vijeća) dali su izjave.

Govorili su: Françoise Grossetête, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Pervenche Berès, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Charles Goerens, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Eleonora Forenza, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Sven Giegold, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Matteo Salvini, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, Paulo Rangel, Enrique Guerrero Salom, Urmas Paet, Bas Eickhout, Ignazio Corrao, Luděk Niedermayer, Patrizia Toia, Seán Kelly, Andi Cristea, Dubravka Šuica i Jeppe Kofod.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobila: Maria Grapini.

Govorili su: Carmelo Abela i Jyrki Katainen.

Rasprava je zaključena.


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

9. Svečana sjednica - Ujedinjeni narodi

Od 12:05 h do 12:30 h, Europski parlament sastaje se na svečanoj sjednici povodom govora Antónija Guterresa, glavnog tajnika Ujedinjenih naroda.

PREDSJEDA: Alexander Graf LAMBSDORFF
potpredsjednik


10. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


10.1. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji na temelju zahtjeva Finske EGF/2016/008 FI/Nokia Network Systems) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji (zahtjev koji je podnijela Finska – EGF/2016/008 FI/Nokia Network Systems) [COM(2017)0157 - C8-0131/2017- 2017/2058(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Petri Sarvamaa (A8-0196/2017)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2017)0209)


10.2. Godišnje izvješće o supsidijarnosti i proporcionalnosti za 2014. (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o godišnjem izvješću za 2014. o supsidijarnosti i proporcionalnosti [2015/2283(INI)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Sajjad Karim (A8-0114/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2017)0210)


10.3. Financijske tehnologije: utjecaj tehnologije na budućnost financijskog sektora (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o financijskoj tehnologiji: utjecaj tehnologije na budućnost financijskog sektora [2016/2243(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestiteljica: Cora van Nieuwenhuizen (A8-0176/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2017)0211)


10.4. Automatizirana razmjena podataka iz registra vozila u Hrvatskoj * (glasovanje)

Izvješće o nacrtu provedbene odluke Vijeća o pokretanju automatizirane razmjene podataka iz registra vozila u Hrvatskoj [05318/2017 - C8-0033/2017- 2017/0801(CNS)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Claude Moraes (A8-0171/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen (P8_TA(2017)0212)


10.5. Prigovor na delegirani akt: Utvrđivanje visokorizičnih trećih zemalja sa strateškim nedostacima (glasovanje)

Prijedlog rezolucije koji su u skladu s člankom 105. stavkom 3. Poslovnika podnijeli Roberto Gualtieri, u ime Odbora ECON, Claude Moraes i Judith Sargentini u ime Odbora LIBE, o Delegiranoj uredbi Komisije (EU) …/... оd 24.3.2017. o izmjeni Delegirane uredbe (EU) 2016/1675 o dopuni Direktive (EU) 2015/849 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu brisanja Gvajane iz tablice u točki I. Priloga te dodavanja Etiopije u tu tablicu (C(2017)01951 – 2017/2634(DEA)) (B8-0294/2017)

(Potrebna kvalificirana većina za usvajanje prijedloga rezolucije)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0213)


10.6. Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: genetski modificirani pamuk GHB119 (glasovanje)

Prijedlog rezolucije, koji su u skladu s člankom 106. stavcima 2. i 3. Poslovnika podnijeli Bart Staes, Guillaume Balas, Lynn Boylan, Eleonora Evi, Valentinas Mazuronis i Sirpa Pietikäinen, o nacrtu provedbene odluke Komisije o odobravanju stavljanja na tržište proizvoda koji sadržavaju genetski modificirani pamuk GHB119 (BCS-GHØØ5-8), sastoje se od njega ili su proizvedeni od njega na temelju Uredbe (EZ) br. 1829/2003 Europskog parlamenta i Vijeća (D050182 – 2017/2675(RSP)) - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane - izvjestitelj: Bart Staes (B8-0293/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0214)


10.7. Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: genetski modificirani kukuruz DAS-40278-9 (glasovanje)

Prijedlog rezolucije koji su u skladu s člankom 106. stavcima 2. i 3. podnijeli Bart Staes, Guillaume Balas, Lynn Boylan, Eleonora Evi, Valentinas Mazuronis i Sirpa Pietikäinen, o nacrtu provedbene odluke Komisije o odobravanju stavljanja na tržište proizvoda koji sadržavaju genetski modificirani kukuruz DAS-40278-9, sastoje se od njega ili su proizvedeni od njega na temelju Uredbe (EZ) br. 1829/2003 Europskog parlamenta i Vijeća o genetski modificiranoj hrani i hrani za životinje (D050183),(2017/2674(RSP)) – Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane (B8-0292/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0215)


10.8. Stanje u Mađarskoj (glasovanje)

Izjava Komisije: Stanje u Mađarskoj (2016/2798(RSP))

Rasprava je održana 26. travnja 2017. (točka 14 zapisnika od 26.4.2017.).

Prijedlozi rezolucija objavljeni su 17. svibnja 2017 (točka 4 zapisnika od 17.5.2017.).

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE (B8-0295/2017)

Usvojen (P8_TA(2017)0216)

(Prijedlog rezolucije B8-0296/2017 se ne razmatra.)


10.9. Europski kvalifikacijski okvir za cjeloživotno učenje (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0298/2017 (2017/2798(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0217)


11. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Sajjad Karim - A8-0114/2017
Krisztina Morvai, Notis Marias, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil i Branislav Škripek

Izvješće: Cora van Nieuwenhuizen - A8-0176/2017
Krisztina Morvai, Daniel Hannan, Notis Marias i Petras Auštrevičius

Stanje u Mađarskoj (2017/2656(RSP)) (B8-0295/2017)
Krisztina Morvai, Angel Dzhambazki, Marek Jurek i Jan Zahradil

Europski kvalifikacijski okvir za cjeloživotno učenje (2016/2798(RSP)) (B8-0298/2017)
Igor Šoltes, Ilhan Kyuchyuk, Notis Marias i Jiří Pospíšil.


12. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:10 h, a nastavljena u 15:00 h.)

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

13. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


14. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EZ) br. 2073/2005 u pogledu Campylobactera u trupovima brojlera (D043211/04 - 2017/2678(RPS) - rok: 5. kolovoza 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga II. Uredbi (EZ) br. 1333/2008 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu uporabe kalijeva karbonata (E 501) na oguljenom, izrezanom i usitnjenom voću i povrću (D050365/02 - 2017/2671(RPS) - rok: 3. srpnja 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Direktiva Komisije o dopuni Direktive 2001/83/EZ Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu načelā i smjernica dobre proizvođačke prakse za lijekove za humanu primjenu (D050582/03 - 2017/2684(RPS) - rok: 10. kolovoza 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: ITRE (članak 54. Poslovnika)

- Odluka Komisije o izmjeni Odluke 2013/162/EU radi revidiranja godišnjih emisijskih jedinica država članica za razdoblje od 2017. do 2020. (D050685/01 - 2017/2670(RPS) - rok: 29. srpnja 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI (članak 54. Poslovnika)
mišljenje: ITRE (članak 54. Poslovnika)

- Odluka Komisije o normi EN ISO 17994:2014 koja se na temelju Direktive 2006/7/EZ Europskog parlamenta i Vijeća određuje kao norma za ekvivalentnost mikrobioloških metoda (D050748/01 - 2017/2679(RPS) - rok : 9. kolovoza 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Odluka Komisije o izmjeni Odluke 2014/256/EU radi produljenja važenja ekoloških mjerila za dodjelu znaka za okoliš EU-a za proizvode od prerađenog papira (D050903/02 - 2017/2677(RPS) - rok: 4. kolovoza 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o provedbi Uredbe (EZ) br. 808/2004 Europskog parlamenta i Vijeća o statistici Zajednice o informacijskom društvu za referentnu godinu 2018. (D050905/02 - 2017/2697(RPS) - rok : 16. kolovoza 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ITRE.


15. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Parlamentu je dostavljen sljedeći nacrt delegiranog akta:

- Delegirana uredba Komisije o ispravku određenih jezičnih verzija Provedbene uredbe (EU) br. 1333/2011 o utvrđivanju tržišnih standarda za banane, pravila za provjeru usklađenosti s tim tržišnim standardima i zahtjeva u pogledu obavješćivanja u sektoru banana (C(2017)02827 - 2017/2673(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 3. svibnja 2017.

upućeno nadležnom odboru: AGRI


16. Ovlasti i kontrola Europske središnje banke (tematska rasprava)(tematska rasprava)

Ovlasti i kontrola Europske središnje banke (2017/2690(RSP))

Govorio je Joachim Starbatty radi pokretanja rasprave.

Govorili su: Carmelo Abela (predsjedatelj Vijeća) i Andrus Ansip (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Brian Hayes, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Roberto Gualtieri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Sander Loones, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nils Torvalds, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Fabio De Masi, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Sven Giegold, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marco Zanni, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Bruno Gollnisch, nezavisni zastupnik, Luděk Niedermayer, Pervenche Berès, Bernd Lucke, António Marinho e Pinto, Dimitrios Papadimoulis, Ernest Urtasun, Marco Valli, Gerolf Annemans, Steven Woolfe, Werner Langen, Jonás Fernández, Notis Marias, Matt Carthy, David Coburn, Barbara Kappel, Eleftherios Synadinos, Siegfried Mureşan i Pedro Silva Pereira.

PREDSJEDA: Ryszard CZARNECKI
potpredsjednik

Govorili su: Peter van Dalen, Nikolaos Chountis, Auke Zijlstra, Cătălin Sorin Ivan, Richard Sulík i Marisa Matias.

Govorio je Andrus Ansip.

Rasprava je zaključena.


17. Prekogranična prenosivost usluga internetskog sadržaja na unutarnjem tržištu ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o osiguravanju prekogranične prenosivosti usluga internetskog sadržaja na unutarnjem tržištu [COM(2015)0627 - C8-0392/2015- 2015/0284(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Jean-Marie Cavada (A8-0378/2016)

Jean-Marie Cavada predstavio je izvješće.

Govorio je Andrus Ansip (potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Carlos Zorrinho (izvjestitelj za mišljenje Odbora ITRE), Marco Zullo (izvjestitelj za mišljenje Odbora IMCO), Sabine Verheyen (izvjestiteljica za mišljenje Odbora CULT) i Angelika Niebler, u ime Kluba zastupnika PPE-a.

PREDSJEDA: Bogusław LIBERADZKI
potpredsjednik

Govorili su: Victor Negrescu, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Sajjad Karim, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Dita Charanzová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Martina Michels, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Julia Reda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Stanislav Polčák, Gilles Lebreton, u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Nicola Danti, Angel Dzhambazki, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Yana Toom, Jan Philipp Albrecht, Isabella Adinolfi, Georg Mayer, Eva Maydell, Giorgos Grammatikakis, Kosma Złotowski, Kaja Kallas, Michel Reimon, Rosa Estaràs Ferragut, Anneleen Van Bossuyt, Marietje Schaake, Pavel Svoboda, Emil Radev, Virginie Rozière, Daniel Buda, Tiemo Wölken, Alojz Peterle i Bogdan Brunon Wenta.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Davor Škrlec i Notis Marias.

Govorili su: Andrus Ansip i Jean-Marie Cavada.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.7 zapisnika od 18.5.2017..


18. Provedba Uredbe (EU) 2017/458 u pogledu jačanja kontrola provjerom u relevantnim bazama podataka na vanjskim granicama (rasprava)

Izjava Komisije: Provedba Uredbe (EU) 2017/458 u pogledu jačanja kontrola provjerom u relevantnim bazama podataka na vanjskim granicama (2017/2691(RSP))

Andrus Ansip (potpredsjednik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Kinga Gál, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Tanja Fajon, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koja je također odgovorila na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Tomáš Zdechovský i Monica Macovei, Ulrike Lunacek, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mario Borghezio, u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Georgios Epitideios, nezavisni zastupnik.

PREDSJEDA: Evelyne GEBHARDT
potpredsjednica

Govorili su: Monika Hohlmeier, Tonino Picula, Ruža Tomašić, Jozo Radoš, Miguel Urbán Crespo, Igor Šoltes, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Maria Grapini, Tomáš Zdechovský, Juan Fernando López Aguilar, Gérard Deprez, Kostas Chrysogonos, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Dubravka Šuica, Caterina Chinnici, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tibor Szanyi, Emil Radev i Marijana Petir.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ivica Tolić, Notis Marias, Davor Škrlec i Eleftherios Synadinos.

Govorio je Andrus Ansip.

Rasprava je zaključena.


19. Cestovni prijevoz u Europskoj uniji (rasprava)

Izjava Komisije: Cestovni prijevoz u Europskoj uniji (2017/2545(RSP))

Phil Hogan (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Wim van de Camp, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ismail Ertug, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Roberts Zīle, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Pavel Telička, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Dennis de Jong, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Karima Delli, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Peter Lundgren, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Georg Mayer, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Janusz Korwin-Mikke, nezavisni zastupnik, Dieter-Lebrecht Koch, Isabella De Monte, Peter van Dalen, Gesine Meissner, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, João Pimenta Lopes, Michael Cramer, Jill Seymour, Diane James, Markus Pieper, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Michael Cramer, Claudia Țapardel, Kosma Złotowski, Matthijs van Miltenburg, Paloma López Bermejo, Daniela Aiuto i Andor Deli.

PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

Govorili su: Christine Revault d'Allonnes Bonnefoy, Mark Demesmaeker, Izaskun Bilbao Barandica, Petr Mach, Seán Kelly, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Bogusław Liberadzki, Georges Bach, Hugues Bayet, Luis de Grandes Pascual, Jens Nilsson, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Peter Kouroumbashev, Claudia Schmidt, Maria Grapini, Claude Rolin, Karoline Graswander-Hainz, Massimiliano Salini, Inés Ayala Sender, Danuta Jazłowiecka i Agnes Jongerius.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Patricija Šulin, Nicola Caputo, Davor Škrlec i Deirdre Clune.

Govorio je Phil Hogan.

Govorili su: Peter van Dalen i Michael Cramer koji su postavili pitanje Philu Hoganu na koje je on odgovorio.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Karima Delli, u ime Odbora TRAN, o cestovnom prometu u Europskoj uniji (2017/2545(RSP)) (B8-0290/2017).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.12 zapisnika od 18.5.2017..


20. Provedba Sporazuma o slobodnoj trgovini između EU-a i Koreje (rasprava)

Izvješće o provedbi Sporazuma o slobodnoj trgovini između Europske unije i Republike Koreje [2015/2059(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Adam Szejnfeld (A8-0123/2017)

Adam Szejnfeld predstavio je izvješće.

Govorila je Cecilia Malmström (povjerenica Komisije).

Govorili su: Daniel Caspary, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Joachim Schuster, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Joachim Starbatty, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Helmut Scholz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Klaus Buchner, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Edouard Ferrand, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Paul Rübig, David Martin, Jan Zahradil, Anne-Marie Mineur, Eduard Kukan, Maria Arena, Karoline Graswander-Hainz i Bernd Lange.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil i Paloma López Bermejo.

Govorili su: Cecilia Malmström i Adam Szejnfeld.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.9 zapisnika od 18.5.2017..


21. Trenutačno stanje provedbe Pakta o održivosti za Bangladeš (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000037/2017) koje su Komisiji postavili Bernd Lange i Sajjad Karim, u ime Odbora INTA: Trenutačno stanje provedbe Pakta o održivosti za Bangladeš (2017/2636(RSP)) (B8-0217/2017)

Bernd Lange obrazložio je pitanje.

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

Cecilia Malmström (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su: Fernando Ruas, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Agnes Jongerius, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Sajjad Karim, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Lola Sánchez Caldentey, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Angelo Ciocca, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Adam Szejnfeld, Linda McAvan, Jean Lambert i Arne Lietz.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias i Jiří Pospíšil.

Govorila je Cecilia Malmström.

Prijedlozi rezolucije koji se podnose na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika objavit će se naknadno.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: sjednica u lipnju.


22. Sporazum između EU-a, Islanda, Lihtenštajna i Norveške o financijskom mehanizmu EGP-a za razdoblje 2014. – 2021. - Povećanje norveških carina na poljoprivredne proizvode/nedavni pregovori o protokolu o trgovini ribom (rasprava)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Sporazuma između Europske unije, Islanda, Kneževine Lihtenštajna i Kraljevine Norveške o financijskom mehanizmu EGP-a za razdoblje 2014. – 2021., Sporazuma između Kraljevine Norveške i Europske unije o norveškom financijskom mehanizmu za razdoblje 2014. – 2021., Dodatnog protokola uz Sporazum između Europske ekonomske zajednice i Kraljevine Norveške te Dodatnog protokola uz Sporazum između Europske ekonomske zajednice i Islanda [06679/2016 - C8-0175/2016- 2016/0052(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: David Borrelli (A8-0072/2017)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000023/2017) koje je Komisiji postavio Bernd Lange, u ime Odbora INTA: Povećanje norveških carina na poljoprivredne proizvode/nedavni pregovori o protokolu o trgovini ribom (2016/0052(NLE)) (2017/2618(RSP)) (B8-0215/2017))

Bernd Lange obrazložio je pitanje, a David Borrelli predstavio je preporuku.

Govorio je Phil Hogan (povjerenik Komisije), koji je također odgovorio na pitanje.

Govorili su: Artis Pabriks, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Nicola Danti, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Czesław Hoc, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Jasenko Selimovic, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Helmut Scholz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, John Stuart Agnew, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Daniel Caspary, Eric Andrieu, Jarosław Wałęsa, Ricardo Serrão Santos, Bendt Bendtsen i Christel Schaldemose.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorili su: Phil Hogan i David Borrelli.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 11.4 zapisnika od 18.5.2017..


23. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 603.781/OJJE).


24. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 22:20 h.

Klaus Welle

Pavel Telička

glavni tajnik

potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Collin-Langen, Collins, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hortefeux, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köstinger, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Patriciello, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Procter, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Cofferati, Couso Permuy, Crowley, Händel, Kirton-Darling, Maštálka, Matera, Messerschmidt, Mosca, Punset, Saryusz-Wolski

Pravna obavijest - Politika zaštite privatnosti