Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Zápis
Čtvrtek, 6. července 2017 - Štrasburk

PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda

9. Složení Parlamentu

Příslušné orgány Francouzské republiky oznámily, že Marine Le Penová a Jean-Luc Mélenchon byli s platností od 19. června 2017 zvoleni poslanci vnitrostátního parlamentu.

Parlament vzal na vědomí, že podle čl. 7 odst. 2 aktu o volbě členů Evropského parlamentu ve všeobecných a přímých volbách je tato funkce neslučitelná s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu a konstatoval uvolnění jejich mandátů s platností od 19. června 2017.

Příslušné orgány Francouzské republiky rovněž oznámily, že Christelle Lechevalierová, kterou je nahrazena Marine Le Penová, a Marie-Pierre Vieuová, kterou je nahrazen Jean-Luc Mélenchon, byly zvoleny poslankyněmi Evropského parlamentu s platností od 19. června 2017.

Parlament vzal jejich zvolení na vědomí.

Dokud nejsou ověřeny jejich pověřovací listiny nebo není rozhodnuto o jakémkoli sporu podle čl. 3 odst. 2 jednacího řádu, zasedají Christelle Lechevalier a Marie-Pierre Vieu v Parlamentu a jeho orgánech a požívají všech práv, která jsou s tím spojena, pod podmínkou, že předtím učinily prohlášení, že nezastávají funkci neslučitelnou s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu.

Právní upozornění - Ochrana soukromí