Märksõnaregister 
 Eelnev 
 Järgnev 
 Terviktekst 
Protokoll
Neljapäev, 6. juuli 2017 - Strasbourg

ISTUNGI JUHATAJA: Rainer WIELAND
asepresident

9. Parlamendi koosseis

Prantsuse Vabariigi pädevad asutused andsid teada, et Marine Le Pen ja Jean-Luc Mélenchon on valitud Prantsusmaa parlamenti alates 19. juunist 2017.

Euroopa Parlament märkis, et vastavalt Euroopa Parlamendi liikmete valimist otsestel ja üldistel valimistel käsitleva akti artikli 7 lõikele 2 ei ole see ametikoht ühitatav Euroopa Parlamendi liikme ametikohaga, ning luges nende ametikohad Euroopa Parlamendis vabaks alates 19. juunist 2017.

Prantsuse Vabariigi pädevad asutused andsid ühtlasi teada, et Marine Le Peni ja Jean-Luc Mélenchoni asemel on alates 19. juunist 2017 Euroopa Parlamenti valitud vastavalt Christelle Lechevalier ja Marie-Pierre Vieu.

Euroopa Parlament võttis nende valimise teadmiseks.

Kuna nende mandaadi kehtivust ei ole kontrollitud ja ei ole vastu võetud otsust mandaadi võimaliku vaidlustamise kohta, osalevad Christelle Lechevalier ja Marie-Pierre Vieu vastavalt kodukorra artikli 3 lõikele 2 täieõiguslikult parlamendi ja selle organite töös, tingimusel et nad on eelnevalt esitanud deklaratsiooni, milles nad kinnitavad, et ei täida ülesandeid, mis ei ole ühitatavad Euroopa Parlamendi liikme ametiga.

Õigusteave - Privaatsuspoliitika